Μετακίνηση σε κόσμους

DeletedUser

Guest
καλημερα σε ολους,

εγω εχω μια ακομα πιο ριζοσπαστικη αποψη για το θεμα της μετακινησης.

Προτεινω παραλληλα με την μετακινηση να υπαρξει και ανακατανομη των οχυρων.Ετσι θα ειναι σαν να γινεται restart ο κοσμος και θα εχει ακομα περισσοτερο ενδιαφερον.

Βεβαια θα υπαρξει ενα χρονικο διαστημα μερικων ημερων απο την μετακινηση εως το ''restart'' προκειμενου οι παικτες να μπορεσουν να προσαρμοστουν στα δεδομενα του κοσμου.

Η ιδεα μου ερχεται σε αντιθεση με τα συμφεροντα των μεγαλων συμμαχιων αλλα πιστευω οτι ειναι ενας τροπος για να επιτευχθει η ''αναζωογονηση'' των κοσμων.

Αν θελετε να παμε και ενα βημα παρακατω μπορουμε να ζητησουμε απο την διαχειριση να μηδενισει και τους ποντους των οχυρων ωστε να υπαρχει περαιτερω ενασχοληση με αυτα.

Αυτα πανω κατω απο εμενα.
H προταση μου εχει μοναδικο σκοπο να ενεργοποιηθουν ξανα οι ''παλιοι'' κοσμοι οπου το premium δεν παιζει κυριαρχο ρολο.Ελπιζω να συμφωνειτε μαζι μου.

(Ισως να τα λεμε και πιο συχνα απο εδω και περα :)) )

συμφωνω
 

DeletedUser4456

Guest
Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα συμφεροντων, αλλα θεμα δικαιοσυνης. Επειδη δηλ. καποιοι αφιερωσαν χρονο προσπαθεια κλπ να πανε καλα και να παρουνε οχυρα, πολεις xp κλπ, να τα μηδενισουμε ολα επειδη ετσι θα ηταν καλο για καποιους πιο light playing τυπους.

Νομιζω οτι τετοια πραγματα δεν ειναι απλα ριζοσπαστικα για το παιχνιδι, αλλα επικινδυνα. Αν ψαχνετε τετοιες λυσεις, απλα κλειστε τους μη ενεργους κοσμους και αντικαταστειστε τους με νεους, non prem ή τεσπα οτι θελετε ωστε να γινει δικαιο παιχνιδι και οχι οτι να ναι... Και σας το λεω εγω που δεν εχω κανενα οφελος απο τους κοσμους που συζητατε, γτ απλα δεν παιζω παρα σε εναν κοσμο που ειναι και πρεμ, αντικειμενικα.
 

DeletedUser

Guest
...

το θεμα ειναι να μαζευτουμε ολοι σε εναν κοσμο
 

DeletedUser6081

Guest
Εγώ πάλι πιστεύω πως δεν θα είναι δίκαιο να κλείσει κανένας κόσμος γιατί υπάρχουν άτομα τα οποία έχουν αφιερώσει πολύ κόπο και χρήμα σε αυτόν τον κόσμο και μπορεί να τον αγαπάνε!!!! και με το να κλείσει για παραδειγμα ο τάδε κόσμος και ενωθεί σε έναν κόσμο που όλα τα οχυρά είναι πιασμένα θα κάνει τους παίχτες να σταματήσουν τελείως....για να γίνει κάτι τέτειο πρέπει να μην υπάρχουν οχυρά και τίποτα αλλά και πάλι θα είναι άδικο γιατί στον προηγούμενο κόσμο που θα ήταν θα είχαν ξοδέψει πάρα πολύ χρόνο...εγώ διαφωνώ με κάτι τέτειο...απλά συμφωνώ με το να μεταφέρονται οι παίχτες σε όποιον κόσμο θέλουν!!!

και να μπορεί για παράδειγμα ένας παίχτης που είναι του κ6 ή κ7 ή κ1 που είναι οι ποιο ενεργοί κόσμοι να μπρούν να πάνε κ2 ή κ3 που είναι οι ποιο ανενεργοί για να ξαναζωντανέψουν σιγά σιγά.
 

DeletedUser4456

Guest
Και θα σ αρεσε δηλ. να σου επαιρναν μερικοι τα οχυρα σου ξαφνικα, αν ειχες, επειδη πρεπει να γινει οικονομια στους σερβερς? Εξαλλου ατυχως οταν καναμε accept στην εγγραφη μας, ατυχως ελεγε οτι πολλα τρελλα μπορουν να συμβουν...
 

DeletedUser6081

Guest
τι εννοείς να μου πάρουν τα οχυρά μου ξαφνικά???έχει γίνει ποτέ κάτι τέτειο?
 

DeletedUser6081

Guest
μάλιστα!!!!οκ....και κάτι ακόμα..ξέρουμε πότε θα πραγματοποιηθεί αυτή η αναβάθμιση???
 

DeletedUser735

Guest
Και θα σ αρεσε δηλ. να σου επαιρναν μερικοι τα οχυρα σου ξαφνικα, αν ειχες, επειδη πρεπει να γινει οικονομια στους σερβερς? Εξαλλου ατυχως οταν καναμε accept στην εγγραφη μας, ατυχως ελεγε οτι πολλα τρελλα μπορουν να συμβουν...


Συγνωμη αλλα δεν ανεφερα πουθενα οτι καποιοι θα παρουν τα οχυρα καποιων αλλων.

Ενα ''restart'' τετοιου στυλ απαιτει συναινεση που σημαινει οτι ολοι οι παιχτες θα το επιθυμουν και δεν θα υπαρχουν αντιδρασεις.
Και αυτο μπορει να ισχυει σε ''κορεσμενους'' κοσμους οπου τους παικτες τους ενδιαφερει να αποκτησουν ξανα ενδιαφερον για το παιχνιδι και οχι να αυτοπροβαλονται ως οι νικητες του σερβερ(sic).

Παρακαλω να μην παρερμηνευονται οι προτασεις μου
 

DeletedUser4456

Guest
καλημερα σε ολους,

εγω εχω μια ακομα πιο ριζοσπαστικη αποψη για το θεμα της μετακινησης.

Προτεινω παραλληλα με την μετακινηση να υπαρξει και ανακατανομη των οχυρων....

Συγνωμη αλλα δεν ανεφερα πουθενα οτι καποιοι θα παρουν τα οχυρα καποιων αλλων.

Ενα ''restart'' τετοιου στυλ απαιτει συναινεση που σημαινει οτι ολοι οι παιχτες θα το επιθυμουν και δεν θα υπαρχουν αντιδρασεις.
Και αυτο μπορει να ισχυει σε ''κορεσμενους'' κοσμους οπου τους παικτες τους ενδιαφερει να αποκτησουν ξανα ενδιαφερον για το παιχνιδι και οχι να αυτοπροβαλονται ως οι νικητες του σερβερ(sic).

Παρακαλω να μην παρερμηνευονται οι προτασεις μου

Ανεφερες καθαρα την λεξη ανακατανομη!.. Οταν λες ανακατανομη οχυρων δηλ, τι αλλο μπορει να εννοεις? :)
Γτ εγω καταλαβαινω οτι καποιος εχει ηδη ενα οχυρο και αρα το ανακατανεμω σε καποιους αλλους, αλλο δεν μπορω να σκεφτω.

Αν εννοουσες κατι αλλο, λυπαμαι για την παρανοηση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser735

Guest
Παραλειψη μου τοτε που δεν διευκρινησα ακριβως αυτο που ηθελα να πω.Απλως φανταστηκα οτι ολοι θα καταλαβουν τον πλεον λογικο τροπο για να επιτευχθει η ανακατανομη.

Ας αναλυσω την σκεψη μου κατα βηματα για να γινει πληρως κατανοητη απο ολους.

α)Με το 'restart' τα οχυρα δεν θα ανηκουν σε κανεναν.Θα βρισκονται στον χαρτη οπως στην αρχη καθε κοσμου και διαθεσιμα για ολους να τα χτισουν(ισως και απο την αρχη,αυτο ειναι λεπτομερεια)

β)Οι παιχτες θα γνωριζουν την ωρα θα που θα γινει το ''restart''.Ετσι θα υπαρχει οργανωση εντος των συμμαχιων για το ποια οχυρα στοχοποιηθουν κλπ

γ)Απο εδο και περα το παιχνιδι συνεχιζεται κανονικα.Καθε οχυρο ειναι διαθεσιμο για επιθεση και αμυνα με βαση τους κανονισμους του παιχνιδιου.


Ετσι τα οχυρα μπορουν να αλλαξουν χερια και επιτυγχανεται η ανακατανομη.
 

DeletedUser4456

Guest
ok, αυτο ειναι επανεκκινηση και οχι ανακατανομη. (Δηλ. δεν διαθετεις τα οχυρα καπου αμεσα, απλα τα αφηνεις χωρις ιδιοκτητες, οπως οταν αρχιζει ο κοσμος).
Αλλα παλι γτ αν καποιος ειχε το οχυρο π.χ. μεγαλο οχυρο στο c3, να ηθελε να του συμβει αυτο το restart? Δεν αποτελει αυτο παλι αδικια οσοναφορα τα ατομα που ειχαν δωσει υλικα και χρονο και $ να αναπτυξουν το οχυρο? Γτ οποιος το ηθελε να μην το χτυπουσε στα ισα να το παρει?
 

DeletedUser735

Guest
Μπορουμε να παιζουμε σε σελιδες ολοκληρες με τις λεξεις αν θες :))

Ακομα δεν καταλαβες την βασικη ιδεα της προτασης μου.
Δεν μπορω να την αναλυσω καλητερα.
Μπορω μονο να σε παραπεμψω στα προηγουμενα ποστ μου.
 

DeletedUser4456

Guest
Το καταλαβα πολυ καλα και απλα σου ειπα οτι το βρηκα λιγακι αδικο για τους περισσοτερους που θα παιζανε εκει ενεργα. Τπτ παραπανω.
 

DeletedUser

Guest
συμφωνω..

εχει δικιο ο ουγκ..συμφωνω απολυτως..κανενα κηνιτρο δεν εχει η ολη κατασταση..
 

melenmaria

Μέλος
Yπαρχουν καποιοι παιχτες που παιζουν σε φουλ πριμιουμ κοσμους
και δεν μπορουν να τους ακολουθησουν αλλο λογω της μεγαλης διαφορας που υπαρχει πλεον με παιχτες που εχουν δωσει πολλα για να αγορασουν ιδιοτητες και ικανοτητες, για αυτο θα ηθελα να προτεινω να μπορει να γινει η μετακινηση απο φουλ πριμιουμ σε αλλους κοσμους με την προυποθεση πως οτι εχει αγοραστει (οσο αφορα σκιλσ) να ακυρωθει. Δεν ξερω αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αλλα με συζητησεις με συμπαιχτες μου ειναι πολλοι αυτοι που ξεκινησαν στους καινουργιους κοσμους αφου οι αλλοι ηταν τερματισμενοι αλλα δεν ειναι πλεον ικανοποιημενοι με τις ανισοτητες που εχουν δημιουργηθει.
 

DeletedUser3157

Guest
Οι μετακινησεις στον νετ εχουν ηδη ενεργοποιηθει.
Οι κανονες (που λογικα θα ειναι ιδιοι και εδω) ειναι

- Μπορεις να αλλαξεις κοσμο καθε 90 μερες
- Οι μετακινησεις μονο για να μεταφερθουν αντικειμενα μεταξυ χαρακτηρων ειναι παρανομες και τιμωρουνται με μονιμο μπαν.
- Εφαρμοζονται μονο σε παικτες απο λεβελ 40 και πανω
- Πρεπει να μαζεψεις ολα τα αντικειμενα/χρηματα απο την αγορα για να μπορεις να μεταφερθεις
- Για την μεταφορα παιρνεις 75 ομολογα
- Οι μεταφορες θα γινονται τα μεσανυχτα
- Δεν μπορεις να μεταφερεις: αναφορες, ταχυδρομιο, πολη, οχυρα
- Οι εγραφες σε μερικους κοσμους κλεινουν


Συμφωνα με το μοντελο του νετ, προβλεπω να κλεινουν οι εγραφες σε μερικους κοσμους οπως κ2, κ3, κ5.
 

DeletedUser5555

Guest
λαθος πραμα οι μεταφορες

και πειτε και το αλλο βρε παιδια για του παικτες με premium...
αν ενας παιχτης εχει χαλασει απο 10 ευρω σε καθε κοσμο και θελει να μεταφερει τον παιχτη του απο κοσμο 1 σε 2 π.χ...τοτε ειναι σαν να εχει δωσει 20 ευρω για προνομια 10 ευρω...αυτο με την μεταφορα ειναι λαθος πανο στο premium.
καλυτερα να ενωθουν κοσμοι παρα μεταφορες.
:cowboy:
 
Κορυφή