Μετακίνηση σε κόσμους

DeletedUser5285

Guest
Αυτο αντιλαμβανεσαι εσυ φιλε μου οτι κανουμε. Αν κατσεις και διαβασεις προσεκτικα τα σχολια ολονων μας θα δεις οχι μια αλλα πολλες ιδεες. οσο για τα παραπονα για την ομαδα διαχειρισης και την εταιρια θα πω μονο το οτι οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια. Τελος, μην ξεχνας οτι εισαι υπαλληλος μιας εταιριας που πουλαει ενα προιον, εμεις ειμαστε οι πελατες και εισαι "υποχρεωμενος" να ακους τα παραπονα και τις προτασεις μας σε κοσμιο τονο παντα για το καλο ολων μας.
 

Debian

Νέο Μέλος
Κάντε μια δημοσκόπηση στους κόσμους κ2 έως κ5 με όλες τις πιθανές μετακινήσεις να δούμε τι θα γίνει. Τώρα δεν έχουμε εικόνα επομένως ότι και να λέμε είναι υποθέσεις.

Φιλικά
deb
 

DeletedUser3157

Guest
Εκτός απο την δημοσκόπιση, για να γίνει μια σωστή ανάλυση πρέπει να υπάρχουν και τα δεδομένα. Μπορεί να μπει μια δημοσκόπηση για να δούμε σε πόσους κόσμους πάιζει ο καθένας. Αν υπάρχουν πολλοί παίκτες που παίζουν σε 4+ κόσμους τότε δεν μπορούν να μαζευτούν όλοι σε 3 κόσμους, γιατί αυτό θα σημαίνει πως θα πρέπει να διαγράψουν κάποιο παίκτη τους στο μέλλον.
 

DeletedUser

Guest
συμφωνω! παιδια καντε κατι να κααφερουμε το καλο των κ2 κ3 κ4 κ5
 

DeletedUser3409

Guest
http://forum.the-west.gr/showpost.php?p=111000&postcount=8

Το χα πει από καιρό αλλά τότε είχαν υπάρξει πολλές αντιδράσεις!!
H κατασταση πάντως, αυτή την στιγμή, είναι ως εξής:
κ1= 2931 παίκτες
κ2= 861 παίκτες
κ3= 856 παίκτες
κ4= 864 παίκτες
κ5= 1160 παίκτες
ΑΡΙΖΟΝΑ= 2957 παίκτες
ΜΠΑΦΑΛΟ= 4594 παίκτες
Και εγω νομίζω ότι πρέπει να γίνει συγχώνευση... όχι μετακίνηση και να δοθεί η διπλή δυνατότητα πέρα από επιλογή χαρακτήρα να γίνετε και επιλογή αποθεμάτων από όποιο χαρακτήρα θέλουν, δηλαδή στο παραδειγμα του ουγκ αν θέλει να μπορεί να κρατήσει τον στρατιώτη του, του Κ1 αλλά με τα αποθεματα του τυχο του από τον Κ4 έτσι κανείς δεν θα νοιώθει αδικημένος για τα χρήματα που μπορεί να έχει ξοδέψει!!!
Επίσης θέλω να ξανατονίσω ότι σωστό είναι να γίνουν 2 συγχωνεύσεις η μια να αφορά τους απλούς κόσμους δηλαδή:Κ1 Κ2 Κ3 Κ4 Κ5
και η 2η τους φουλ πρίμιουμ κόσμους Αριζόνα και Μπάφαλο:gl
 

DeletedUser

Guest
καλο ακουγετε! Αλλα ας πει κατι και η διαχειριση
 

DeletedUser

Guest
Πιστέυω πως αυτό που λέει ο darth maul έχει μια δόση αλήθειας...αλλα σαν κίνηση της εταιρείας είναι πολύ καλή και έξυπνη
 

DeletedUser6438

Guest
Θα συμφωνήσω με τον Aramb... διότι ο buffalo αρχίζει να κάνει κοιλιά... Μεσαίο οχυρό με το ζόρι γεμίζουμε πλέων.... Οπότε ενώστε arizona με buffalo με επιλογή χαρακτήρα κ επιλογή αποθεμάτων να πέσει το ξύλο της αρκούδας κ το ενδιαφέρων στα ύψη :gl


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6273

Guest
Θα συμφωνήσω με τον Aramb... διότι ο buffalo αρχίζει να κάνει κοιλιά... Μεσαίο οχυρό με το ζόρι γεμίζουμε πλέων.... Οπότε ενώστε arizona με buffalo με επιλογή χαρακτήρα κ επιλογή αποθεμάτων να πέσει το ξύλο της αρκούδας κ το ενδιαφέρων στα ύψη :gl

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου , μιας και εμείς καμιά φορά με το ζόρι γεμίζουμε μεσαία οχυρά , αν και αυτό έχει ένα κακό.Επειδή ο Αριζόνα είναι πιο παλιός απ'τον μπάφφαλο περισσότεροι παίχτες έχουν τερματίσει και έχουν ολοκληρώσει ολόκληρο το σετ συλλέκτη , άλλοι έχουν τεράστια επίπεδα μονομαχίας και θα δυσκολεύονται να βρουν αντίπαλο , υπάρχουν περισσότερα μυθικά και γενικώς όσοι παίζουν Αριζόνα θα είναι πιο επωφελημένοι απ'αυτούς που παίζουν στον μπάφφαλο και θα υπάρξουν τεράστιες ανισότητες.Οπότε προτείνω εάν γίνει αυτή η συγχώνευση (Κ6-Κ7) να περιμένει μερικούς μήνες ώστε να είναι δικαιότερο.
 

DeletedUser

Guest
παιδια τι θα γινει τελικα?????

περιμενουμε τοσο καιρο...τελικα θα συγχωνευτουν οι κοσμοι?
 

DeletedUser

Guest
Για συγχωνευση δεν εχει υπαρξει καποια ανακοινωση (μονο οτι ειναι στο πλανο του 2012).
Η μεταφορα εχει απενεργοποιηθει σε αυτην την εκδοση καθως ακομα δοκιμαζεται, μολις ενεργοποιηθει θα υπαρξει σχετικη ανακοινωση.
 

DeletedUser

Guest
http://forum.the-west.gr/showpost.php?p=111000&postcount=8

Το χα πει από καιρό αλλά τότε είχαν υπάρξει πολλές αντιδράσεις!!
H κατασταση πάντως, αυτή την στιγμή, είναι ως εξής:
κ1= 2931 παίκτες
κ2= 861 παίκτες
κ3= 856 παίκτες
κ4= 864 παίκτες
κ5= 1160 παίκτες
ΑΡΙΖΟΝΑ= 2957 παίκτες
ΜΠΑΦΑΛΟ= 4594 παίκτες
Και εγω νομίζω ότι πρέπει να γίνει συγχώνευση... όχι μετακίνηση και να δοθεί η διπλή δυνατότητα πέρα από επιλογή χαρακτήρα να γίνετε και επιλογή αποθεμάτων από όποιο χαρακτήρα θέλουν, δηλαδή στο παραδειγμα του ουγκ αν θέλει να μπορεί να κρατήσει τον στρατιώτη του, του Κ1 αλλά με τα αποθεματα του τυχο του από τον Κ4 έτσι κανείς δεν θα νοιώθει αδικημένος για τα χρήματα που μπορεί να έχει ξοδέψει!!!
Επίσης θέλω να ξανατονίσω ότι σωστό είναι να γίνουν 2 συγχωνεύσεις η μια να αφορά τους απλούς κόσμους δηλαδή:Κ1 Κ2 Κ3 Κ4 Κ5
και η 2η τους φουλ πρίμιουμ κόσμους Αριζόνα και Μπάφαλο:gl


Το ειχα γραψει πριν καιρο (οταν ο κοσμος 1 ειχε 4500 ενεργους παιχτες) οτι η πολιτικη της εταιριας συνεχως διωχνει τους παλιους παικτες ενω προσελκυει νεους που παιζουν με prenium (σκοπος της εταιριας) για λιγο διαστημα και μετα τα παρατανε.
Λοιπον θελω να καταληξω οτι το west θελει ολικη αναδιαμορφωση οχι ομως απο μελη εταιριας αλλα απο ψηφοφοριες των ενεργων παιχτων για το τι θελουν. Τελος καλυτερα συγχωνευση κοσμων σε δυο ενα prenium και ενα no prenium αλλα να μην μπορουν οι παιχτες που ειχαν χαρακτηρα σε δυο η περισσοτερους κοσμους να κρατησουν αντικειμενα παρα μονο χρηματα. Διοτι θα ηταν ΜΕΓΑΛΗ ΚΛΕΨΙΑ για αυτους που δεν εχουν δυο χαρακτηρες.
 

DeletedUser2733

Guest
Cord θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.αν εχω εναν παικτη κ2 και εναν στον αριζονα μπορω να μεταφερω αυτον του αριζονα στον κ2 και αυτον του κ2 στον αριζονα?
 

DeletedUser

Guest
@HELLO THERE
Από full premium δε θα γίνουν μετακινήσεις προς οπουδήποτε.
Από κ2 πιθανόν να μπορείς να πας στον κ6 καθώς είναι μία από τις επιλογές, αλλά δεν υπάρχει κάτι σίγουρο ακόμη.
 

DeletedUser3700

Guest
Γεια σας,

Στον Beta, βάλανε κάτι παρόμοιο για ένα διαστήμα. Προς το παρόν εκεί έχει μόνο μια διαδρομή (Alamogordo->K3, και πίσω) προφανός για λόγους testing. Απο κόσμο σε κόσμο, έλεγε δεν μεταφέρονται, πόλεις, οχυρά και αλληλογραφία.

Δεν έλεγε τίποτα ούτε για συγκεκριμένες διαδρομές ούτε για αντικείμενα. Εσείς σαν ελλήνικοι σέρβερ από που και ως που προσφέρετε κάτι το οποίο τώρα δοκιμάζεται σε Beta και από τι φαίνεται θα μπορεί ο παίχτης να το κάνει από μόνος του! (όσοι είστε beta γινότανε από τις ρυθμίσεις->λογαριασμός->μεταφορα)

Με το που κανω log in στον Beta βγάζει το εξής μήνυμα και η διαδικασία ήταν ενεργοποιημένη μέχρι πρόσφατα στον Beta κόσμο Alamogordo.

Character transfer has arrived!


As you can read in the announcement here we'd highly appreciate if you could transfer to World 3 and back to Alamogordo. You can do that by opening Options on the right menu, switching to the Account tab, and the last menu item is "Character transfer".

In case you have any questions, feel free to ask them in this thread.


Have fun moving, and don't forget to pack all your things! ;)
 

DeletedUser

Guest
Γεια σας,

Στον Beta, βάλανε κάτι παρόμοιο για ένα διαστήμα. Προς το παρόν εκεί έχει μόνο μια διαδρομή (Alamogordo->K3, και πίσω) προφανός για λόγους testing. Απο κόσμο σε κόσμο, έλεγε δεν μεταφέρονται, πόλεις, οχυρά και αλληλογραφία.

Δεν έλεγε τίποτα ούτε για συγκεκριμένες διαδρομές ούτε για αντικείμενα. Εσείς σαν ελλήνικοι σέρβερ από που και ως που προσφέρετε κάτι το οποίο τώρα δοκιμάζεται σε Beta και από τι φαίνεται θα μπορεί ο παίχτης να το κάνει από μόνος του! (όσοι είστε beta γινότανε από τις ρυθμίσεις->λογαριασμός->μεταφορα)

Με το που κανω log in στον Beta βγάζει το εξής μήνυμα και η διαδικασία ήταν ενεργοποιημένη μέχρι πρόσφατα στον Beta κόσμο Alamogordo.

O beta κοσμος ειναι ο δοκιμαστικος κοσμος του γουεστ, πραγμα που σημαινει οτι μπαινουν ολα τα καινουργια στοιχεια εκει πρωτα και μετα σε ολους τους κανονικους κοσμους. Δεν ηταν κατι παρομοιο η διαδικασια αυτη, ηταν ακριβως η ιδια (οταν μπει στους κοσμους ισως χρειαστει καποιες βελτιωσεις, αλλα σε γενικες γραμμες ειναι θα ειναι το ιδιο).

Συγκεκριμενες διαδρομες υπαρχουν, απλα στον μπετα ενεργοποιησανε την Alamogordo-K3 και το αντιστροφο, στους ελληνικους κοσμους για παραδειγμα που υπαρχουν 7 κοσμοι οι συνδιασμοι ειναι αρκετα περισσοτεροι.

Απο το πρωτο ποστ του θεματος.
- Τι θα περιλαμβανει η μετακινηση?
Τον χαρακτηρα με ολα τα στατιστικα του, τις ικανοτητες/ιδιοτητες του, αποθεματα, επαγγελμα, συνταγες που εχει μαθει και ποντους αυτων, αποστολες, επιτευγματα, αβαταρ και εαν υπαρχουν, ρυθμισεις premium.

- Τι δεν θα περιλαμβανει η μετακινηση?
Τα μηνυματα τηλεγραφειου, οχυρα, πολη/εις. Αυτο σημαινει οτι οι παιχτες που θα μετακινηθουν σε αλλον κοσμο, αφηνουν τη πολη τους και τη συμμαχια τους και στον νεο κοσμο που θα πανε, θα ειναι χωρις πολη.

Δεν το προσφερουν μονο οι ελληνικοι σερβερ, παρομοια θεματα εχουν ανοιχτει σε ολες τις χωρες γιατι η δοκιμαστικη μετακινηση του μπετα καποια στιγμη θα ερθει και εδω. Και φυσικα οταν ερθει ο παιχτης θα μπορει να το κανει απο μονος του, δηλαδη θα μπορει να διαλεξει μια απο τις προκαθορισμενες διαδρομες.
 

DeletedUser735

Guest
καλημερα σε ολους,

εγω εχω μια ακομα πιο ριζοσπαστικη αποψη για το θεμα της μετακινησης.

Προτεινω παραλληλα με την μετακινηση να υπαρξει και ανακατανομη των οχυρων.Ετσι θα ειναι σαν να γινεται restart ο κοσμος και θα εχει ακομα περισσοτερο ενδιαφερον.

Βεβαια θα υπαρξει ενα χρονικο διαστημα μερικων ημερων απο την μετακινηση εως το ''restart'' προκειμενου οι παικτες να μπορεσουν να προσαρμοστουν στα δεδομενα του κοσμου.

Η ιδεα μου ερχεται σε αντιθεση με τα συμφεροντα των μεγαλων συμμαχιων αλλα πιστευω οτι ειναι ενας τροπος για να επιτευχθει η ''αναζωογονηση'' των κοσμων.

Αν θελετε να παμε και ενα βημα παρακατω μπορουμε να ζητησουμε απο την διαχειριση να μηδενισει και τους ποντους των οχυρων ωστε να υπαρχει περαιτερω ενασχοληση με αυτα.

Αυτα πανω κατω απο εμενα.
H προταση μου εχει μοναδικο σκοπο να ενεργοποιηθουν ξανα οι ''παλιοι'' κοσμοι οπου το premium δεν παιζει κυριαρχο ρολο.Ελπιζω να συμφωνειτε μαζι μου.

(Ισως να τα λεμε και πιο συχνα απο εδω και περα :)) )
 

DeletedUser6081

Guest
είχαμε κανένα νεο για το πότε περίπου θα μπει η μεταφορά???
:confused:
 
Κορυφή