κ1 θερινα προγνωστικα

  • Δημιουργός θέματος DarkFox
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1512

Guest
----οσοι δεν με βλεπατε στο φορουμ με βλεπατε στισ πολεισ σασ
----απλωσ εδω και 6 μηνεσ για καποιο λογο (ασχετο) δεν μπορουσα να γραψω στο φορουμ.
----διαβασα πολλα περι ηθικησ αποψεωσ. ποσο ηθικο λοιπον ειναι να μαζευονται λεβελ απο 85-99 ccp για να παρουν για την gu ena οχυρο δικο μασ επειδη δεν μπορουσαν οι αλλοι??????????
---ποσο ηθικο ειναι να δινουμε 2 οχυρα στουσ τζαμπατζηδεσ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΑΧΗ και να το παιζουν πρωτοι??????????
---ποσο ηθικο ειναι ενα λεβελ 90 να μονομαχει με ενα λεβελ 81 η 78????
---ποσο ηθικο ειναι να μονομαχεισ με καποιον που φορα ρουχα εργασιασ????
μην μιλατε λοιπον για ηθικη.

παιχνιδι ειναι και γινονται τα παντα.πρεπει να ξερετε επισησ οτι δεν ειναι μονο οι 70 vigilantes που βλεπετε, κατα καιρουσ εχουν περασει απο τισ πολεισ μασ και παραμενουν ενθερμοι υποστηρικτεσ ακομα 30-40 ατομα.
και γι΄αυτο εχουμε καταφερει ολα αυτα εωσ τωρα.
και γιατι εχουμε τουσ ομορφοτερουσ, εξυπνοτερουσ, γρηγοροτερουσ, και γενικα τουσ καλλιτερουσ παικτεσ.
 

DeletedUser

Guest
.............
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ελα τωρα, θελουμε, δεν θελουμε να το παραδεχτουμε, με τον εναν ή με τον αλλον τροπο, τα ζομπι εδωσαν στο παιχνιδι αυτο που του ελειπε, σε καιρο που το χρειαζοταν πιο πολυ.
 

DeletedUser

Guest
ελα τωρα, θελουμε, δεν θελουμε να το παραδεχτουμε, με τον εναν ή με τον αλλον τροπο, τα ζομπι εδωσαν στο παιχνιδι αυτο που του ελειπε, σε καιρο που το χρειαζοταν πιο πολυ.

ναι στην πόλη μου π.χ. 1 ωραιότατο γήτωνα που προσφέρει και απολαμβάνει ελπίζω άπειρο χαβαλέ :)
 

DeletedUser2737

Guest
αλεπου συμφων αλλα οταν προσπαθουν να παρουν ολα τα οσυρα της δυτικης πλευρας και να κοκορευονται για την πρωτια 1ια αυτο δεν ειναι μαγκια ειναι ***....(αμα θελετε μπαν ριξτε ..θα χω παρεα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Μπορεις να το σκεφτεις και αλλιως. ο χαρτης δεν εχει μονο 1 κομματι. Το οτι η μεγαλυτερη μεριδα του κοσμου ειναι δεξια δεν λεει κατι.

Ισα ισα, το οτι πιασανε την αριστερη μερια, ηταν κατι καθαρα στρατηγικο, απο την στιγμη που μετακομισαν ολοι εκει και δεν πηραν απλα καποιο ακυρο οχυρο.

Αυτο που τους το παραδεχομαι πιο πολυ απο ολα, στα κοαλα, δεν ειναι το οτι παιζουν καλα, ή ειναι οι γαματοι της υποθεσης, ή οτι εχουν χαβαλε.

Ειναι οτι μετατοπισαν τον χαρτη. Θυμησαν σε ολους οτι ο χαρτης του west ειναι μεγαλος και κατοικειται σε ολες του τις κομητειες. Το οτι κοκορευονται δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο, αλλα ειναι η πραγματικοτητα. Γιαυτο υπαρχει και η καταταξη, οσο δεν την εχουν πειραξει με πλαγια μεσα, τοτε η καταταξη λεει αυτο που πρεπει να λεει, ποιος ειναι πρωτος.

Το παιχνιδι ειχε πιεστει εξαιρετικα στην δεξια μερια και τωρα ανοιξε. Η σωστη αξιοποιηση του χαρτη ειναι κατι που εκαναν καλα τα κοαλα, ασχετα αν ειναι νουμπς :D

Αρχικα ηταν σιγουρο οτι ο πολεμος θα γινοταν δεξια και σαν συνεπεια θα ειχε να μετατοπιστει αργα ή γρηγορα στα αριστερα. Οταν χτισαμε το Μπικινι με τον eksat-man, διαλεξαμε ενα καθαρα στρατηγικο σημειο. Ουτε αριστερα, ουτε δεξια, αλλα στην μεση. Η επιτηρηση, η παρακολουθηση και η αξιολογιση ειναι ενα κυριαρχο στοιχειο. Καποιοι λενε οτι ο κ1 εχει σαπισει ή οτι εχει ξεπεραστει. Αυτο ειναι λαθος ομως.

Οι συμμαχιες ειναι για να σπανε, οι εχθρες για να σβηνουν και οι φιλοδοξιες για να ανθουν. Πολλα αξιολογα ατομα απο ολες τις παραταξεις το εχουν καταλαβει αυτο. Οσο περναει ο καιρος, θα πεταχτουν πολλοι ανεξαρτητοι που θα ακολουθησουν τον δρομο των ζομπι.

Αρκει να μην μπουν ρυθμισεις που θα αποτρεψουν τους παικτες να παιξουν οπως πρεπει.

Και κατι τελευταιο, κ2,κ3,κ4,κ5. Σε αυτους τους 4 κοσμους υπαρχουν πολλα αξιολογα ατομα. Ατομα που παιζουν σοβαρα, μαζευουν πληροφοριες, καταστρωνουν σχεδια, προχωρανε σε κατακτησεις. Αυτοι οι 4 κοσμοι ειναι κατι σαν τεστακια γιαυτους. Πολλοι δοκιμαζουν σε αυτους πολλα. Με σκοπο να γυρισουν κ1 προετοιμασμενοι. Ο κ1 εχει πολλα να δωσει ακομα. Υπομονη.
 

DeletedUser

Guest
αφου διαβασα τις αποψεις ολων μας θα ηθελα να καταθεσω και την δικη μου:

- Η συμφωνια μας με τους Dead για επιθεσεις 1ν1 στα οχυρα ειναι πραγματικη κατακτηση μας (και των 2) , βοηθησε να αναπτυχθει το παιχνιδι στον κ1 και να γινουν μερικες απο τις ομορφοτερες μαχες που πραγματικα χαρηκα και απολαυσα συμμετεχοντας, ειτε χασαμε ειτε νικησαμε.
Το ευκολο θα ηταν να επικρατησει το μπαχαλο του παρελθοντος οπου βαραγαμε 5 οχυρα εμεις 5 κι αυτοι και ψαχναμε να δουμε που θα γινει η καλη μαχη !!!

-Το οτι μαζευομαστε 120-150 top παιχτες μας αναγκασε να βελτιωσουμε την τακτικη-στρατηγικη μας στις μαχες και να φερουμε το παιχνιδι σε αυτο το σημειο , αναμφισβητητα...

-Για να συμβει αυτο χρειαζεται καποια οργανωση , καποιους που παιρνουν αποφασεις και καποιους που τις εκτελουν. Δεν υπαρχουν "αρχηγοι" ,"ανωτεροι" η οτιδηποτε αλλο τετοιο , χαιρομαστε το παιχνιδι και κανει οτι μπορει ο καθενας με τον χαρακτηρα του προς οφελος της ΟΜΑΔΑΣ !!!

-Σεβομαι ολους τους παιχτες ,ειτε ειναι 16, ειτε συνομηλικοι μου 40ρηδες, ειτε μεγαλυτεροι, γιατι με αυτους παιζω , μαθαινω απο ολους και διαμορφωνω αποψη γι'αυτους την οποια κρατω για τον εαυτο μου και αναλογως συμπραττω ή οχι.
Δεν μου αρεσουν τα χτυπηματα "κατω απο την ζωνη" δεν μπορω ομως να τα σταματησω , και στον βαθμο που συμβαινουν τα αποδεχομαι γελωντας γιατι ειναι στα πλαισια ενος παιχνιδιου.Δεν σημαινει ομως αυτο οτι και σε ενα παιχνιδι δειχνουμε το ποιοι πραγματικα ειμαστε.
Γι'αυτο το λογο εχω επιλεξει μια εντιμη συμμαχια (CCP+allies) με ΕΝΤΙΜΟΥΣ αντιπαλους (DMU + allies) και πορευομαστε απολαμβανοντας το παιχνιδι.

-Ειμαστε νικητες και οι 2 (CCP-DMU) γιατι ασχετα με ολα αυτα που συμβαινουν , τηρουμε και θα εξακολουθησουμε να τηρουμε τις συμφωνιες μας και οποιοι νομιζουν οτι θα μας κανουν μπαχαλο δεν το καταφερνουν , απλα τα κανουν οι ιδιοι μπαχαλο αλλα αυτο ειναι αναφαιρετο δικαιωμα τους.Δεν ειμαι αυτος που θα κρινει, ενδομυχα κανουμε ολοι την αυτοκριτικη μας και βγαζουμε τα συμπερασματα μας...

-Προσωπικα μου αρεσει που εχουν οχυρο πχ οι Νταλτονς γιατι ειναι χρησιμοι και ωραιοι στο παιχνιδι τους , μου αρεσει που υπαρχει το Φορτετζα (εστω και αχτιστο) και γενικα δεν θα μου αρεσε να βλεπω παντου CCP ή DMU, δεν ειμαστε μονοχοφαγαδες οπως καποιο ισχυριζονται.Επισης δεν μου αρεσουν τα υβριστηκα σχολια , οι εξυπναδες και η εμπαθεια.Αναδεικνυομαι στην πραγματικη μου ζωη και στο παιχνιδι παιζω...οχι το αντιθετο !!!

-Δεν θα επικροτησω ουτε θα συγχαρω τακτικες και συμπεριφορες αναρμοστες , ουτε θα γραψω την βιβλο του West για το τι ειναι αναρμοστο και τι οχι.Μεγαλα παιδια ειμαστε ολοι και ξερουμε , αρκει να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛ
ΕΙ και αυτο ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ. Το πως ευχαριστιεται ο καθενας ομως κατι δειχνει
 

DeletedUser

Guest

"ξερεις ποσο ευκολα μια συμμαχια μπορει να μαζεψει 50 μελη σε μια πολη και να δωσει ολα τα οχυρα της σε αυτην την πολη?σαν πρωτοι θα πρεπει να εχετε κατι το ξεχωριστο,κατι που δεν μπορουν να χουν οι αλλες που ειναι κατω απο σας.
χαβαλε κανουμε ολοι! "


Ρε φιλε tuscon το εχω ξανακουσει αυτο,
πραγματικα εσυ και ολοι οι αλλοι που διαβαζουν,πιστευετε οτι κατι τεοιο μπορει να γινει?Με τα μελη ναι,αλλα με τα οχυρα σε καμια περιπτωση και αν θες σου εξηγω και γιατι.....
Δε ξερω με ποια κριτιρια το λες,αλλα οσοι ειναι μεγαλα κεφαλια σε υπερσυμμαχιες μπορουν να σου απαντησουν.

Οσο για το αν εχουμε κατι ξεχωριστο ρωτα τα 50 και παραπανω ατομα που ειναι μαζι μας,και ολους αυτους που ερχονται και δεν ξεκολλανε απο την παρεα μας τι ειναι αυτο ξεχωριστο.
Χαβαλε κανουν ολοι?Πραγματικα δεν το νομιζω.
Το να ποσταρω ενα ανεκδοτο που εψαξα και βρηκα απο το google δεν ειναι χαβαλες.Χαβαλες για μενα ειναι να εχει ενα ζωντανο φορουμ να μιλανε ολοι ή οι περισσοτεροι τελος παντων και να λες και μια κουβεντα παραπανω χωρις να φοβασε πως θα το διατυπωσεις μην παρεξηγηθει το "boss" και σε διωξει απο την πολη.
 

DeletedUser

Guest
Όλες οι απόψεις πρέπει να είναι σεβαστές.Ο καθένας έχει την στρατηγική του όπια και αν είναι αρκη να μην ξεπερνά τα όρια.Θυμάμαι πως ήταν το παιχνίδι με τη λάρισα και τους πειρατές.Η κάθε πόλη έκανε χαβαλέ και δεν καιγόμασταν σε συμμαχίες κ.τ.λ. Κάναμε ομαδικά ντου και η κάθε πόλη είχε προσωπικές κόντρες και φιλίες.

Όπως έχω ξαναπεί δεν μου αρέσει το σύστημα των υπερσυμμαχιών. Βέβαια τα οχυρά ποτέ δεν θα ήταν το ίδιο χωρίς αυτές αλλά δεν θα κοιτούσαμε μην μας φάνε πισώπλατα.Δεν βγάζω τον εαυτό μου απ' έξω καθ'ώς και εγώ ανήκω σε μία αλλά πάνω απ' όλα στην πόλη μου που πάντα πρόσφερε πολλές ωραίες στιγμές.(Ας βγάλω την περίπτωση του Τou jimmis που μας την έκλεψε και του διπλού του vo0do0):(
 

DeletedUser735

Guest

"ξερεις ποσο ευκολα μια συμμαχια μπορει να μαζεψει 50 μελη σε μια πολη και να δωσει ολα τα οχυρα της σε αυτην την πολη?σαν πρωτοι θα πρεπει να εχετε κατι το ξεχωριστο,κατι που δεν μπορουν να χουν οι αλλες που ειναι κατω απο σας.
χαβαλε κανουμε ολοι! "


ρε φιλε tuscon το εχω ξανακουσει αυτο,
πραγματικα εσυ και ολοι οι αλλοι που διαβαζουν,πιστευετε οτι κατι τεοιο μπορει να γινει?με τα μελη ναι,αλλα με τα οχυρα σε καμια περιπτωση και αν θες σου εξηγω και γιατι.....
δε ξερω με ποια κριτιρια το λες,αλλα οσοι ειναι μεγαλα κεφαλια σε υπερσυμμαχιες μπορουν να σου απαντησουν.

οσο για το αν εχουμε κατι ξεχωριστο ρωτα τα 50 και παραπανω ατομα που ειναι μαζι μας,και ολους αυτους που ερχονται και δεν ξεκολλανε απο την παρεα μας τι ειναι αυτο ξεχωριστο.
χαβαλε κανουν ολοι?πραγματικα δεν το νομιζω.
το να ποσταρω ενα ανεκδοτο που εψαξα και βρηκα απο το google δεν ειναι χαβαλες.χαβαλες για μενα ειναι να εχει ενα ζωντανο φορουμ να μιλανε ολοι ή οι περισσοτεροι τελος παντων και να λες και μια κουβεντα παραπανω χωρις να φοβασε πως θα το διατυπωσεις μην παρεξηγηθει το "boss" και σε διωξει απο την πολη.


η λογοκρισια δεν μας χαρακτηριζει φιλε.
εχεις κανενα παραδειγμα που να πεταξαμε καποιον απο την οικογενεια επειδη ειπε την αποψη του?

αν δεν ξερετε μην μιλατε και μην δινετε λαθος εντυπωσεις.
 

DeletedUser

Guest
η πρωτιά είναι πρωτιά άσχετα με το πως εχει κατακτηθεί.


αν και ειμαστε αντίπαλοι...αυτό που μένει είναι η πρωτιά
 

DeletedUser735

Guest
Η ΤΑΞΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ




Εκει που ανηκει...χωρις μεταφορα οχυρων αλλα κερδιζοντας μια μεγαλιωδη μαχη κοντρα στους παντα αξιους αντιπαλους μας ccp
 

DeletedUser

Guest
"η λογοκρισια δεν μας χαρακτηριζει φιλε.
εχεις κανενα παραδειγμα που να πεταξαμε καποιον απο την οικογενεια επειδη ειπε την αποψη του?

αν δεν ξερετε μην μιλατε και μην δινετε λαθος εντυπωσεις."



Οκ δε το εννοουσα οτι μιλας και σε πετανε εξω,ειπαμε.Απλα το εθεσα ετσι ως εναν ασημαντο λογο,με λιγο στοιχιο υπερβολης για να το τονισω(λολ σαν καθηγητης ακουστηκα:p)
Και ποτε δε μιλαω χωρις να ξερω...για να το λεω παει να πει οτι εχει γινει και μου το εχουν πει.
Δε μιλαω βεβαια αποκλειστικα για dead man,δεν υπαρχειμονο αυτη η οικογενεια στο the-west.


Αυτα τελος παντων.Μη το ξεχειλωνουμε το θεμα,ουτε να κρινω θελω ουτε τιποτα.Απο τους αγραφους κανονες ξεκινησε και εφτασε σε τελειως αλλα θεματα.Παιχνιδι ειναι οπως θελει ο καθενας παιζει.
Καλη συνεχεια λοιπον σε ολους,
ααα και μπραβο για την πρωτια στους dead man glunch αυτη τη φορα !!!!!
Αλλα μην επαναπαυεστε γιατι παραμονευουμε χαχαχα:D
 

DeletedUser

Guest
η ταξη αποκατασταθηκε




εκει που ανηκει...χωρις μεταφορα οχυρων αλλα κερδιζοντας μια μεγαλιωδη μαχη κοντρα στους παντα αξιους αντιπαλους μας ccp

η αληθεια ειναι αυτη οτι μασ τσακισατε την τελευτεα εβδομαδα
 

DeletedUser735

Guest
και ομως φιλε ηταν μια πολυ δυσκολη μαχη και για τις δυο πλευρες.
κριθηκε στις λεπτομερειες και στην πειθαρχει που δειξαμε
 

DeletedUser

Guest
διστιχοσ δεν μπορεσα να ειμαι στην σιμερινη μαχη γιατι ειμουν με την γινεκα. αλα απο οτι υδα εγινε σφαγη... δεν πιραζει ομοσ ροδα ειναι και γυριζει ;)
 

DeletedUser735

Guest
ακριβως αυτο φιλε!
μακαρι αυτη η ηττα σας να σας δυναμωσει περισσοτερο!
 

DeletedUser

Guest
psadmio τωρα πιστευεις αυτα που λες?

Λιγο να ειμαστε σοβαροι ρε φιλε...δεν ειπα τιποτα,παρα πολυ καλη η μαχη κλπ κλπ μπραβο σας για αλλη μια φορα.Αλλα μη μου λες οτι δεν κανατε μεταφορα στα οχυρα.....θα με τρελανεις αφου δεν εκανε στο οχυρο η dead man glunch επιθεση.H texas εκανε την επιθεση και μετα το δωσατε.

Οχι οτι εχει καμια συμμασια η μεταφορα στο αν εισαι πρωτος ή οχι αλλα ετσι για να λεμε τα πραματα με το ονομα τους.
Μην κατηγορεις λοιπον μετα τους αλλους οτι δινουν λαθος εντυπωσεις.
 

DeletedUser735

Guest
Η μαχη εγινε με σκοπο να παρει το οχυρο η Gulch.
Παντα οταν ξεκιναμε καποιες μαχες καθοριζουμε και ποια πολη θα παρει το οχυρο.
Αν δεις το Dead woman n allies το εχει η τεξας γιατι ηταν δωρακι για ενα μελος της...
Το Dead Mohican το εχει η temple γιατι την εξυπηρετει.
και παει λεγοντας και για τα υπολοιπα οχυρα.

Με αυτο που ειπα εννοουσα πως κανενα απο τα οχυρα που ειχαμε μεχρι σημερα δεν αλλαξε χερια.
 
Κορυφή