Θα τους αφησετε να καταστρεψουν τον αριζονα?

  • Δημιουργός θέματος Evender
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dimitrisCh

Μέλος
Καταρχην οι 8 μαχες που δηλωθηκαν ηταν μια συνηθισμενη κατασταση αγανακτησης και τετοια φαινομενα οντως δεν ειναι πρεποντα, αλλα εγω τα δικαιολογω πληρως αφου εχουν την ταση να περασουν καποια νοηματα και μονο.
Δηλαδή αν βάλουμε κι εμείς αύριο 5 μάχες θα μας δικαιολογήσετε προφανώς, γιατί, κι εμείς θέλουμε να περάσουμε κάποια μηνύματα, όντας σε μια κατάσταση αγανάκτησης.
 

DeletedUser4456

Guest
Ωραια σταση μπραβο! Ολοι θα μπορουσαμε να το κανουμε αυτο. Αν νομιζεις οτι βοηθαει καπου τι να πω, μπορει κανεις να σε σταματησει? ειπα οκ διοτι δεν ηθελα να ριξω λαδι στην φωτια επλιζοντας πως αυτη ηταν η τελευταια φορα αφου δεν εχει οριστει κατι.
Αντι να σχολισαουμε ομως στην προτεινομενη λυση ή σε αλλες πιθανες λυσεις, επιμενετε ολοι σας να συνεχιζετε τις κατηγοριες, δεν απορω γιατι το κλειδωσανε το post παλαιοτερα... με τετοια συμπεριφορα δεν βλεπω να φτανουμε σε λυση. Περιμενω τουλαχιστον απο evender να παρει μια υπευθυνη θεση, αφου εχει δηλωσει ηγετης της ΣΠΑΜΕ, αντι να σχολιαζετε με το παραμικρο τις κατηγοριες του καθε παιχτη. :grr
Εμεις εχουμε τριπλη αυριο παλι. Να στε καλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4428

Guest
Δεν βλεπω να βρισκεται λυση τελικα.....
 

dimitrisCh

Μέλος
Εμεις εχουμε τριπλη αυριο παλι. Να στε καλα.
Κι εμείς είχαμε 4απλή άμυνα σήμερα, από αυτούς που εσύ δικαιολόγησες με πολλή άνεση. Και μια επίθεση στην Ένωση, την οποία ακυρώσαμε. Τέλος πάντων δεν βλέπετε, ποιοι είναι αυτοί που βάζουν τις πολλαπλές; Και τους δικαιολογείτε με τόση άνεση.
 

DeletedUser4456

Guest
Κι εσενα σε δικαιολογω τοτε για αυριο αν αυτο ειναι το παραπονο σου και κανεις τα ιδια αποψε, με πολυ συγκαταβατηκοτητα φιλε μου.

Σου υπενθυμιζω πως εμεις ειχαμε 4απλη σημερα και τριπλη αυριο για να δουμε τα πραματα σφαιρικα και οχι μονο εντος συμμαχιας.

Οποτε τωρα μενει μονο να προχωρησουμε σε επιλυση του θεματος ή οχι. :w
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Τότε μάλλον θα πρέπει να απευθυνθείτε σε αυτούς που βάζουν τις πολλαπλές μάχες. Εμείς είχαμε και έχουμε όλη την καλή πρόθεση.
 

DeletedUser

Guest
Π.χ. συμμαχια με 500 ατομα εχει δυναμικοτητα 500/5 = 100 συνεπως ειναι δεκτο να εχει μαχη: ΑΜΥΝΑ σε 1 μεγαλο, Αμυνα σε 1 μεσαιο και ενα μικρο αμυνα σε 3 μικρα κ.ο.κ ή αν εχει προλαβει να επιτεθει πρωτη, 1 επιθεση σε μεγαλο 1 επιθεση σε μεσαιο ή ως 2 σε μικρο. Επισης συνδυασμοι αμυνας και επιθεσης τετοιοι ωστε να μην υπερβαινουν το 100 στο ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ κατα πολυ.
Απο τη στιγμη που συμπληρωθει ο αριθμος αυτος σε ατομα (δυναμικοτητα), δεν ειναι πρεπον να της κανει επιθεση καμια αλλη συμμαχια. Εχει ωστοσο το δικαιωμα να κανει και αυτη επιθεση σε 1 και μονο 1 αλλο οχυρο αν επιθυμει, (με βαση την χρονικη προτεραιοτητα που δηλωθηκαν οι μαχες), με την προυποθεση οτι θα ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ στην επιθεση με δικο της ρισκο και οτι αυτο δεν θα παρενοχλει τις αλλες συμμαχιες αν τυχον εχουν συμπληρωσει την δυναμικοτητα τους σε μαχες με τον πιο πανω τροπο.

αν και η μαχη του βαγγου δηλωθηκε κατα λαθος σημερα νομιζω δε ξεπερναει τα ορια που εθεσε η ενωση , αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε με
 

DeletedUser4456

Guest
Νομιζω πως πρεπει να απευθυνθουμε σε ολους μας για μια κοινη λυση, αν δεν συμφωνησουν και οι 3 μεγαλες συμμαχιες τουλαχιστον, δεν ειναι ευκολο να μην γινεται χαμος. Και προτεινα ενα συγκεκριμενο πλανο ωστε να μπορουμε να εχουμε εναν τυφλοσουστη στο τι να κανουμε για να μην εχουμε περαιτερω γκρινιες. Αποτι ειδα, η ηγεσια των OMG δεχτηκε, αρα μενει να το συζητησετε κι εσεις και να μας πειτε και μετα προσεγγιζουμε και μικροτερες συμμαχιες που δημιουργουν θεματα (πως τις ξερουμε ολοι μας) και θα δουμε πως θα εχει το πραμα.
 

DeletedUser4456

Guest
Π.χ. συμμαχια με 500 ατομα εχει δυναμικοτητα 500/5 = 100 συνεπως ειναι δεκτο να εχει μαχη: ΑΜΥΝΑ σε 1 μεγαλο, Αμυνα σε 1 μεσαιο και ενα μικρο αμυνα σε 3 μικρα κ.ο.κ ή αν εχει προλαβει να επιτεθει πρωτη, 1 επιθεση σε μεγαλο 1 επιθεση σε μεσαιο ή ως 2 σε μικρο. Επισης συνδυασμοι αμυνας και επιθεσης τετοιοι ωστε να μην υπερβαινουν το 100 στο ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ κατα πολυ.
Απο τη στιγμη που συμπληρωθει ο αριθμος αυτος σε ατομα (δυναμικοτητα), δεν ειναι πρεπον να της κανει επιθεση καμια αλλη συμμαχια. Εχει ωστοσο το δικαιωμα να κανει και αυτη επιθεση σε 1 και μονο 1 αλλο οχυρο αν επιθυμει, (με βαση την χρονικη προτεραιοτητα που δηλωθηκαν οι μαχες), με την προυποθεση οτι θα ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ στην επιθεση με δικο της ρισκο και οτι αυτο δεν θα παρενοχλει τις αλλες συμμαχιες αν τυχον εχουν συμπληρωσει την δυναμικοτητα τους σε μαχες με τον πιο πανω τροπο.

αν και η μαχη του βαγγου δηλωθηκε κατα λαθος σημερα νομιζω δε ξεπερναει τα ορια που εθεσε η ενωση , αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε με

Να το δουμε το θεμα γιατι ειναι ενδιαφερον.
Εμεις εχουμε 479 ατομα. Αρα 479/5 = 95,8 δηλ. 96.

Πρωτοι δηλωνουμε στο ΑΚΑΔΗΜΙΑ που ειναι μικρο (50ατομα)
μετα μας δηλωνουν στο Ιμμορταλ φορτ οι ΚΩΝ/Πολη (μικρο αμυνα 42ατομα)
εχουμε 92 / 96
Οποτε μπορει να μπει και ενα μικρο οριακα, και ας παει η δυναμικοτητα στο 92+42 = 134. Οποτε δεν εχουμε προβλημα και σας ευχαριστουμε για την προτιμιση σας, ελπιζουμε να σας ξαναδουμε στις μαχες μας.

Φτανει ομως να συμφωνησετε ολοι λοιπον με αυτο.
 

DeletedUser3473

Guest
Νομιζω πως πρεπει να απευθυνθουμε σε ολους μας για μια κοινη λυση, αν δεν συμφωνησουν και οι 3 μεγαλες συμμαχιες τουλαχιστον, δεν ειναι ευκολο να μην γινεται χαμος. Και προτεινα ενα συγκεκριμενο πλανο ωστε να μπορουμε να εχουμε εναν τυφλοσουστη στο τι να κανουμε για να μην εχουμε περαιτερω γκρινιες. Αποτι ειδα, η ηγεσια των OMG δεχτηκε, αρα μενει να το συζητησετε κι εσεις και να μας πειτε και μετα προσεγγιζουμε και μικροτερες συμμαχιες που δημιουργουν θεματα (πως τις ξερουμε ολοι μας) και θα δουμε πως θα εχει το πραμα.

ναι το ειδα και γω οτι δεχτηκε....εβαλε 4 επιθσεις σε μας και πηγε να παρει
οχυρο απο αλλη συμμαχια...
εγω απλα ετυχε να περναω απ την περιοχη (κυνηγουσα κατι αρκουδες)
και μπηκα στην αμυνα... :w

λοιπον η γνωμη μου ειναι να κατσουν οσοι εχουν ορεξη απο καθε συμμαχια
να βρουν καποιες λυσεις...αλλα "παντελονατα" (και δεν ειναι σποντα για τις γυναικες τις συμμαχιας) οχι σου μου του...και ξερω γω...και να χαμε να λεγαμε....
επισης φιλε Mr. NO MERCY εχω μια απορια για τις σχεσεις που εχετε εσεις σαν συμμαχια με την συμμαχια omg...συμπεριφερεστε σαν να ειστε η ιδια συμμαχια που χωριστηκε στα δυο και κανει πλακα σε ολο τον υπολοιπο αριζονα... :))
 

DeletedUser4428

Guest
και βλεπω οτι συνεχιζετε να θιγετε η νοημοσυνη μου...καποια πραγματα ειναι φανερα ..οτι και να λετε.....
 

DeletedUser4456

Guest
ναι το ειδα και γω οτι δεχτηκε....εβαλε 4 επιθσεις σε μας και πηγε να παρει
οχυρο απο αλλη συμμαχια...
εγω απλα ετυχε να περναω απ την περιοχη (κυνηγουσα κατι αρκουδες)
και μπηκα στην αμυνα... :w

λοιπον η γνωμη μου ειναι να κατσουν οσοι εχουν ορεξη απο καθε συμμαχια
να βρουν καποιες λυσεις...αλλα "παντελονατα" (και δεν ειναι σποντα για τις γυναικες τις συμμαχιας) οχι σου μου του...και ξερω γω...και να χαμε να λεγαμε....
επισης φιλε Mr. NO MERCY εχω μια απορια για τις σχεσεις που εχετε εσεις σαν συμμαχια με την συμμαχια omg...συμπεριφερεστε σαν να ειστε η ιδια συμμαχια που χωριστηκε στα δυο και κανει πλακα σε ολο τον υπολοιπο αριζονα... :))

oug φιλε, αυτο προσπαθουμε να αποτρεψουμε, ειναι πολυ ευκολο για εμας να κανουμε συμμαχια με omg ή με εσας και μετα να καταστρεψουμε την ισορροπια στον κοσμο και οσο μπορουμε το αποφευγουμε. Εχω βαρεθει να στελνω μαχες που αποδεικνυουν οτι μια συμμαχια τετοια δεν απασχολει την Ενωση και ως τωρα οπου πηγαινε ηταν για το xp αλλα και λογο αγανακτησης για τις πολλαπλες ΜΟΝΟΜΕΡΕΙΣ βραδινες μαχες που δεχοτανε, ασχετα αν ηταν για τσαντες, βαλιτσες, ομπρελες κλπ. ενω εσκαγαν ατομα με 2Κ ζωη (δειτε τις αναφορες, εγω δεν λεω τπτ αλλο).
Ωστοσο αν παρατηρησουμε περαιτερω φαινομενα αυθορμιτισμου με αλλοπροσαλες πολλαπλες μαχες, θα γινει αρση αυτης της αμνηστιας και των συζητησεων και θα αρχισουμε κι εμεις περιεργο παιχνιδι, πραγμα που παλευω εδω τοσο καιρο, αλλα και ο Alamenta απο την αρχη, να αποτρεψω με τελευταια μου προσπαθεια εδω και ηδη δεχομαι πιεσεις απο ατομα της συμμαχιας μου.

Εσυ πιστευεις με τα λεγομενα σου πως η Ενωση εχει προβλημα λοιπον να αρχισει να μονοπολει και αυτη τον κ6 και να πει αρχισαμε συμμαχια με τους Χ ή τους Υ? Δεν το επιθυμουμε αυτο ομως και αντι οι προσπαθειες μας να μας τιμουνε, πεφτουμε συνεχως σε αδικες κατηγοριες που δεν ξερω που θα οδηγησουνε!

Εχω ηδη βαλει σε προταση στο φορουμ μας να ΜΗΝ πηγαινει κανεις απο τις 3 μεγαλες συμμαχιες σε μαχες της αλλης αλλα δεν μπορω να αποτρεψω καποιες κακες προκαταληψεις απο μεμονομενα ατομα γιατι οπως ξερετε το παιχνιδι επιτρεπει την ελευθερια κινησεων και πραξεων. Και επισης ειναι κατι που πρεπει να γινει δεκτο και απο τις 3 συμμαχιες, οποτε ειδωμεν.

Υ.Γ. Οσο για την βραδινη μαχη που ξεκαθαρα οριζεται σαν πολλαπλη ΚΑΙ βραδινη αποψε, παλι εγω δινω τοπο στην οργη και την δικαιολογω πληρως για χαρη της συγκαταβατικοτητας μπας και βγει μια ακρη, (ελπιζω) για τελευταια φορα. Σκεφτομαι πως ισως ειναι αντιποινα της χθεσινης συμπεριφορας, ομως αν και παντα το πληρωνει η Ενωση παρολη την ουδετεροτητα της, δηλωνω πως συντομα θα ερθει η ωρα παυσης - αρσης αμνηστιας, οπως και καθε πραγμα εχει τα ορια του...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3920

Guest
Συ ειπας( χρησιμοποιηται ειρωνικα σαν εκφραση μονο οταν ο αλλος προσπαθει να αυτοεξευτελιστει με λεκτικα συνολα και δεν σημαινει εσυ ειπες κατα την νεοελληνικη μεταφραση,απλα πληροφοριακα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser735

Guest
Σταματηστε τις προσωπικες προσβολες μεταξυ σας.
Το θεμα ειναι ανοιχτο για να γινει συζητηση πανω στις μαχες οχυρων και οχι για να ανταλλασσετε υποτιμητικους χαρακτηρισμους.
 

dimitrisCh

Μέλος
Εσυ πιστευεις με τα λεγομενα σου πως η Ενωση εχει προβλημα λοιπον να αρχισει να μονοπολει και αυτη τον κ6 και να πει αρχισαμε συμμαχια με τους Χ ή τους Υ? Δεν το επιθυμουμε αυτο ομως και αντι οι προσπαθειες μας να μας τιμουνε, πεφτουμε συνεχως σε αδικες κατηγοριες που δεν ξερω που θα οδηγησουνε!

Εχω ηδη βαλει σε προταση στο φορουμ μας να ΜΗΝ πηγαινει κανεις απο τις 3 μεγαλες συμμαχιες σε μαχες της αλλης αλλα δεν μπορω να αποτρεψω καποιες κακες προκαταληψεις απο μεμονομενα ατομα γιατι οπως ξερετε το παιχνιδι επιτρεπει την ελευθερια κινησεων και πραξεων. Και επισης ειναι κατι που πρεπει να γινει δεκτο και απο τις 3 συμμαχιες, οποτε ειδωμεν.
Τώρα πως γίνεται στις μάχες σας κατά της συμμαχίας μας, να λαμβάνει μέρος σε ποσοστό από 25% (σήμερα) και μέχρι 40% (παλαιότερα) από την OMG και να μένουν εκτός μάχης περί τα 25 άτομα από την συμμαχίας σου, εγώ αυτό δυσκολεύομαι να το κατανοήσω. Και όταν μάλιστα υπάρχει μάχη οχυρού ανάμεσα σε Ένωση και OMG, (όπως τον παλαιό καλό καιρό, που... δεν υπήρχε καμία συμφωνία)
Όταν αποφασίσετε, αν έχετε ή όχι συμμαχία με OMG, τότε ίσως θα καταφέρουμε να κάνουμε μια συμφωνία για τις διπλές και πολλαπλές μάχες. Μέχρι τότε δεν βλέπω κανένα λόγο να συμφωνήσουμε σε κάτι, το οποίο θα είναι εις βάρος της συμμαχίας μας.
 

DeletedUser4456

Guest
Εγω μιλησα και σας καλεσα σε συνομιλιες για τελευταια φορα, αντ αυτου οχι μονο εφαγα απο μερικη μεχρι πληρη αγνοηση, αλλα βαζατε κιολας πρωινες μαχες ενω ειχαμε συνομιλιες. Δεν ασχολουμαι περαιτερω, οτι ειχα να το πω το ειπα παραπανω και πλεον ολα ειναι ανοιχτα και οι ουδετερες μαχες ειναι ελευθερες για οποιον θελει να πηγαινει.
Απο εκει και περα δεν σχολιαζω τις σχεσεις που ξεχασες να αναφερεις, οπως π.χ. ΣΠΑΜΕ - ΠΑΡΕΑ - AD... αλλα ασχολεισαι με το που παει ο καθενας σε ουδετερη μαχη, παραπονουμενοι στις κομητειες ολοι οταν χανετε ενω οταν νικατε σε πρωινες μαζεμενοι ολοι μαζι, ολα ειναι ροδινα και πρεποντα.
Εχω και ντοκουμεντα απο μυστικες σας συνομιλιες για εξωσυμμαχικες συμμαχιες, αλλα δεν προκειται ειληκρινα να ασχοληθω περισσοτερο. Οι αρμοδιοι εχουν γνωση για αυτα που λεω. Και δεν δεχομαι επικριση απο την στιγμη που ολες οι συμμαχιες πλην της Ενωσης εχουν (ως τωρα) προσυλητησει εξωτερικες συμμαχιες για να κανουν το παιχνιδι τους ευκολοτερο, η Ενωση να δεχεται ολη την γκρινια γιαυτο το θεμα ενω το σοβαροτατο θεμα των πολλαπλων μαχων να μην σας αφορα και καταληγετε να διαπραγματευεστε τα αυτονοητα σε ποστ που ανοιγετε οι ιδιοι. Καντε παιχνιδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Εμείς δεν αρνηθήκαμε ποτέ ότι έχουμε φιλικές σχέσεις με τις συμμαχίες που ανέφερες, άλλωστε έχουμε και οχυρά μαζί με αυτές τις συμμαχίες. Όπως άλλωστε έχετε κι εσείς με την OMG κοινό οχυρό. Διάβασε τις πιο πάνω δημοσιεύσεις το λέμε ξεκάθαρα.
Εσείς επιμένετε και αρνείστε ότι έχετε συμμαχία με OMG. Τα γεγονότα όμως και τα στατιστικά μάλλον σε διαψεύδουν.
Ο μόνος λόγος που ζητάτε μια συμφωνία είναι, για να πηγαίνετε μαζί στις μάχες με OMG, όπως κάνετε τους τελευταίους μήνες, κάνοντας κατάχρηση μιας συμφωνίας που δεν θα επιτρέπει πολλαπλές μάχες, με τρόπο που θα συμφέρει τις δύο συμμαχίες Ένωση - OMG. Όπως σήμερα που η OMG ακύρωσε την επίθεση της, για να έρθει στην επίθεση την δική σας στο οχυρό μας.
Εμείς ποτέ δεν πήγαμε σε επίθεση ή άμυνα της Ένωσης κατά OMG ή και σε οποιαδήποτε μάχη εκατέρωθεν των δύο συμμαχιών. Τηρούσαμε και τηρούμε αυτό που αναφέρεις ως ουδέτερες μάχες.
 

DeletedUser

Guest
ωχ χασαμε ενα οχυρο και αρχισαν οι γκρινιες βλεπω

νο μερσυ δε περιμενα να ακουσω κι απο σενα θεωριες συνομωσιας
σε ποια πρωινη μαχη κερδισαμε οχυρο ?
και τι μυστικες συνομιλιες και σαχλαμαρες ολοι ξερουμε οτι υπαρχουν ρουφιανοι ολων μας σε ολες τις συμμαχιες , αν θελουν να πουν κατι μυστικα υπαρχει και σκυπε , ελεος , δε μπορω αλλο συνομωσια σταματηστε

αποψη μου
ο κοσμος δε χωρα 3 συμμαχιες , θα ακολουθησει την μοιρα του κ1 που εχει 2 συμμαχιες , κανονισμενες μαχες ολα κυριλε με προγραμμα , σαχλαμαρες αποψη μου , γιαυτο εχω σταματησει να παιζω και κ1 τελευταια ,και θα σταματησω και εδω αν συμβει κατι τετοιο .
εδω ομως υπαρχει κατι διαφορετικο απο τον κ1
εστω οτι χωριζομαστε σε δυο στρατοπεδα που στην ουσια αυτο εχει γινει
υπαρχετε εσεις που εισαστε υπερσυμμαχια οργανωμενη με προοπτικες πολλες και καλη ομαδα και εχετε καποιο στοχο
και υπαρχουμε και εμεις που δεν ειμαστε ακριβως συμμαχια γιατι εχουμε το ελευθερο η καθε πολη να κανει οτι θελει , δεν εχουμε οργανωση , δεν εχουμε προγραμμα , και γενικως δε πιεζουμε κανεναν να ερχετε στα οχυρα , κανει ο καθενας οτι του κανει κεφι .
Υπαρχει ποτε περιπτωση να γινει κατι καλο στον αριζονα κατω απο αυτες τις προοπτικες ?

ο κ1 αντεχει ακομα γιατι ειχε 2 υπερσυμμαχιες ισαξιες και το ιδιο οργανωμενες αριζονα οπως καταλαβαινεις αυτο δεν υπαρχει
του δινω ζωη μεχρι το καλοκαιρι αν δεν αλλαξουν οι συνθηκες , μετα θα κανετε φιλικες μαχες μεταξυ σας , και για λιγο καιρο θα υπαρχουν και οι ανταρτες που θα κανουν οτι θελουν , μετα τελος
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή