Halloween bug

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser5064

Guest
Δεν θα μιλήσω για τις ποινές και τους αποκλεισμούς (με έχουν καλύψει οι προλαλήσαντες) αλλά για την έλλειψη ενημέρωσης.

Δεν είχα πάρει το δρεπάνι πέρσι και το πήρα φέτος και με το που το πήρα είχα πάλι αποστολές από σερίφη και από barman. Σήμερα εξαφανίστηκε η αποστολή του barman. Η αποστολή του σερίφη που ζητάει το σκίτσο παραμένει.
Αυτή τώρα δεν μπορώ να την κάνω επειδή ζητάει σκίτσο φαντομά. Αν κάνω εξερεύνηση υπάρχει περίπτωση να το βρω και να ολοκληρώσω την αποστολή; Πρέπει να πάω πόλη φάντασμα πρώτα; Θα εξαφανιστεί και αυτή η αποστολή σύντομα όπως έγινε με την άλλη; Θα μείνει ως έχει και δεν θα μπορεί να ολοκληρωθεί;
 

DeletedUser4825

Guest
Απο την στιγμη που οτι χπ πηραμε μας το αφερεσατε πιος ειναι δηλαδη ο λογος να αποκλειστουμε κι απο πανω? με ποια λογικη?
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδια λες και φταιμε εμεις που τις καναμε λεσ και ηξερα οτι ηταν bug τωρα αποκλειστηκα
 

dimitrisCh

Μέλος
@tigraki1
Όχι δεν μπορείς να το πάρεις το δρεπάνι 2η φορά. Με το πρώτο bug αν νικούσες τον χάρο έλεγε ότι το έπαιρνες, αλλά δεν το εμφάνιζε στα αποθέματα.
Διορθώθηκε και μετά έδινε με το 2ο bug τον ένα πόντο ικανότητας.

@Ayra
Έχει αποκατασταθεί και μπορείς να βρεις το σκίτσο του φαντομά. Θα σε συμβούλευα όμως, αν κινδυνεύεις με 24ωρη να το κάνεις μετά τον αποκλεισμό :wk γιατί το script που τρέχει και μοιράζει τις ποινές μετράει έχει και το ίδιο bug, και μοιράζει ποινές προσθέτοντας και τους πόντους xp που παίρνεις και από τις αποστολές που επιτρέπεται να κάνεις. Καλύτερα βρες το σκίτσο του φαντομά και κάνε την μονομαχία με τον κακό δίδυμο μετά τον ενδεχόμενο αποκλεισμό.
Εγώ ο γκαντέμης που την έκανα πριν την 24ωρη, θα χάσω τους 250 πόντους xp που κανονικά δικαιούμαι από την αποστολή.:sad
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser5064

Guest
dimitri, ακριβώς αυτή την ενημέρωση εννοούσα. Όχι από κάποιον άλλο παίχτη, αλλά από κάποιον υπεύθυνο ώστε να ξέρω από που να φυλαχτώ
 

DeletedUser

Guest
Σήμερα υπάρχουν ραγδαίες πολιτικές εξελίξεις κ οι υπεύθυνοι δεν ήθελαν λογικά να είμαστε εκτός κλίματος.

Παντού τελικά πληρώνουμε λάθη αλλονών.
Ακόμα κ εδώ.
Το δικό μου λάθος ήταν οτι πάτησα πολλές φορές το κουμπάκι.

Άρα δικαίως μου αξίζει αφαίρεση της εμπειρίας που κέρδισα....Και επειδή συμπεριφέρθηκα σαν παιδάκι με επιλειψία κ πάτησα το κουμπί τόοοοοσες φορές...μη σας πω οτι μου αξίζει κ μόνιμος αποκλεισμός!!!!

Αν μου ξανατύχει, θα το ξανακάνω κ ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη........
 

DeletedUser

Guest
ναι ρε d.n. ομως δεν μπορεις να πεις οτι φταιες εσυ
 

DeletedUser4995

Guest
Aποκλείστηκαααααααααααα!!!!! !!!!!!!!!!

Ναι!!! Αποκλείστηκα και εγώ! Το πρώτο μου μπάν! Ουαουουου Τόση χαρά είχα καιρό να νιώσω! Είμαι εκτός πόλης!!!! :w
 

DeletedUser3057

Guest
Εφαγα ΜΠΑΝ!!Αποκλεισμένος μέχρι: Στις 12/11/2011 η ώρα 4:48 μμ
Πηρε κανεις παραπανω απο μενα?Πρεπει να παρω αλλο ποντικι γιατι το προηγουμενο χαλασε απο τα πολλα κλικ χαχα :p
 

DeletedUser

Guest
οπως ειπα και πριν ειναι ντροπη να δοθουν ποινες απο την στιγμη που ηταν ενα καθαρο λαθος του παιχνιδιου ΕΝΤΕΛΩΣ φανερο σε ολους.συνηθως τα bug ειναι λεπτομερειες που πρεπει να ψαξεις πολυ για να τα βρεις και αν τα εκμεταλευτεις εχεις πολλα οφελη, αλλα αυτο εδω δεν ηταν απλα bug, ηταν μεγαλο λαθος προγραματισμου στο ιδιο το παιχνιδι.σε ολες τις εταιρειες πριν κυκλοφορησουν ενα παιχνιδι υπαρχουν δικιμαστες που δοκιμαζουν να βρουν "λαθη".αυτα τα λαθη συνηθως ειναι εκατονταδες αλλα βρισκουν τα κυριοτερα ωστε το παιχνιδι να ειναι playable.ειναι σαν να παιζω εξομοιωτη πτησης και το αεροπλανο οταν βρεθει στην θαλασσα να συνεχησει να πεταει.μπορεις να κατηγορησεις τον παικτη οτι συνεχιζει να πεταει το αεροπλανο και στην θαλασσα?οχι βεβαια γιατι του δινει την δυνατοτητα το ιδιο το παιχνιδι.εδω πληρωνουμε εξωφρενικα ποσα premium.κορυφαια online rpg εχουν πολυ χαμηλοτερα premium απο αυτο εδω που παιζουμε.το final fantasy online θα εχει συνδρομη 10-20 ευρω τον μηνα.εδω πολυ ξοδευουν 50-60 ευρω τον μηνα στο παιχνιδι.δεν λεω, καλοι οι κανονες και καλα κανουν και υπαρχουν αλλα δεν θα επρεπε να υπαρχει και ενα "ατυπος" σεβασμος προς τους παικτες?δεν λεω να κανει ο καθενας οτι θελει μονο και μονο επειδη πληρωνει, αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν εφταιγαν οι παικτες.δειτε ποσοι ειναι αποκλεισμενοι.το 1/4 των ενεργων του αριζονα ειναι αποκλεισμενοι.αμα σας καιει το xp που αφαιρεσατε δεν αναρωτηθηκατε τι να το κανει το xp καποιος που ειναι 120 επιπεδο με 200.000 εξτρα εμπειρια?αντι να μεγαλωσουν το επιπεδο βλεπω ενα γελοιο 200.000/απειρο.οι διαχειριστες δεν φταινε λογικα την δουλεια τους κανουν.θα τους ειπαν τρεξτε το σκριπτ και ριξτε μπαν, αυτοι τι να κανουν?απλα σαν συζητηση και μονο καλο θα ηταν να βγει ενας διαχειριστης και να πει την γνωμη του εστω σαν παικτης οχι σαν διαχειριστης.εστω και ενα συγγνωμη θα ηταν καλο
 

DeletedUser3057

Guest
οπως ειπα και πριν ειναι ντροπη να δοθουν ποινες απο την στιγμη που ηταν ενα καθαρο λαθος του παιχνιδιου ΕΝΤΕΛΩΣ φανερο σε ολους.συνηθως τα bug ειναι λεπτομερειες που πρεπει να ψαξεις πολυ για να τα βρεις και αν τα εκμεταλευτεις εχεις πολλα οφελη, αλλα αυτο εδω δεν ηταν απλα bug, ηταν μεγαλο λαθος προγραματισμου στο ιδιο το παιχνιδι.σε ολες τις εταιρειες πριν κυκλοφορησουν ενα παιχνιδι υπαρχουν δικιμαστες που δοκιμαζουν να βρουν "λαθη".αυτα τα λαθη συνηθως ειναι εκατονταδες αλλα βρισκουν τα κυριοτερα ωστε το παιχνιδι να ειναι playable.ειναι σαν να παιζω εξομοιωτη πτησης και το αεροπλανο οταν βρεθει στην θαλασσα να συνεχησει να πεταει.μπορεις να κατηγορησεις τον παικτη οτι συνεχιζει να πεταει το αεροπλανο και στην θαλασσα?οχι βεβαια γιατι του δινει την δυνατοτητα το ιδιο το παιχνιδι.εδω πληρωνουμε εξωφρενικα ποσα premium.κορυφαια online rpg εχουν πολυ χαμηλοτερα premium απο αυτο εδω που παιζουμε.το final fantasy online θα εχει συνδρομη 10-20 ευρω τον μηνα.εδω πολυ ξοδευουν 50-60 ευρω τον μηνα στο παιχνιδι.δεν λεω, καλοι οι κανονες και καλα κανουν και υπαρχουν αλλα δεν θα επρεπε να υπαρχει και ενα "ατυπος" σεβασμος προς τους παικτες?δεν λεω να κανει ο καθενας οτι θελει μονο και μονο επειδη πληρωνει, αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν εφταιγαν οι παικτες.δειτε ποσοι ειναι αποκλεισμενοι.το 1/4 των ενεργων του αριζονα ειναι αποκλεισμενοι.αμα σας καιει το xp που αφαιρεσατε δεν αναρωτηθηκατε τι να το κανει το xp καποιος που ειναι 120 επιπεδο με 200.000 εξτρα εμπειρια?αντι να μεγαλωσουν το επιπεδο βλεπω ενα γελοιο 200.000/απειρο.οι διαχειριστες δεν φταινε λογικα την δουλεια τους κανουν.θα τους ειπαν τρεξτε το σκριπτ και ριξτε μπαν, αυτοι τι να κανουν?απλα σαν συζητηση και μονο καλο θα ηταν να βγει ενας διαχειριστης και να πει την γνωμη του εστω σαν παικτης οχι σαν διαχειριστης.εστω και ενα συγγνωμη θα ηταν καλο

Συμφωνω μαζι σου φιλε αλλα τσαμπα τα λες.Και ολοι οι υπολοιποι μην χανετε τον χρονο σας στο φορουμ.Δεν θα αλλαξει τιποτα.Αυτη την στιγμη ειναι σαν να μιλατε σε τοιχο.Και αιτηση να στειλετε στο κεντρο και παλι καμια διαφορα.Η μονη διαφορα ειναι οτι εκει οι τοιχοι ειναι κουφιοι.
 

DeletedUser

Guest
Μην κάνετε παράπονα στο Φόρουμ!
Λόγος αποκλεισμού: You were banned for abusing a bug in the halloween questline. As this was done automatically, please do NOT open any appeal tickets.

Δεν ξέρω αγγλικά ούτε το λόγω αποκλεισμού δεν μπορούσαν να μου πουν στα ελληνικά για να καταλάβω τι έκανα
ντροπή
ριχτέ και εδώ ενα μπαν
ουστ
 

DeletedUser

Guest
Ελα τωρα μεταξυ μας ειμαστε μη το παιζετε χαζοι , μετα τις 10-20 φορες που το εκανα αμεσως καταλαβα οτι κατι παει λαθος , η εταιρια φανηκε αρκετα ανεκτικη με το να αφησει ατιμωρητους οσους πηραν κατω απο 1000χπ μας εδωσε περιθωριο να το κανουμε 100 φορες για να καταλαβουμε οτι ειναι λαθος ,σταματηστε να δικαιολογειτε τον εαυτο σας συνεχεια , γιαυτο παμε εκει που παμε σαν χωρα , γιατι εχουμε κατι τετοιοες περιεργες νοοτροπιες , και να φωναζαν οι πιτσιρικαδες να το δεχτω , εδω γκρινιαζουν οι μαντραχαλοι ημαρτον κατι καλυτερο δεν εχετε να κανετε ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1797

Guest
Καλησπερα,

Τα εγραψα και στην αιτηση υποστηριξης, θα τα γραψω και εγω. Οταν καποιοι βγαινουν και λενε πως για την επιλυση της αποστολης θα επρεπε να την ολοκληρωσεις 99 φορες για να προχωρησεις στο επομενο σταδιο τοτε το κανεις χωρις να ειναι σκοπιμο. Δεν νομιζω κανεις να θελει να κανει 99 φορες την αποστολη για να παιρνει 10 ποντους εμπειριας καθε φορα. Ποντους εμπειριας μπορω να παρω και με μια μονομαχια ή κανωντας απλα εργασιες. Θεωρω αδικο τον αποκλεισμο γιατι δεν υπηρχε μια επισημη ανακοινωση απο τους διαχειριστες ετσι ωστε να μην εκτελεσουμε την αποστολη. Το θεμα ειναι απλο, δεν γνωριζαμε. Και ελπιζω τα λογια μου να μην τα γραφω απλα σε εναν τοιχο και ας τα διαβασει καποιος υπευθυνος για να μου λυθει και εμενα η απορια μου σχετικα με τον αποκλεισμο.
 

DeletedUser5116

Guest
Καλησπερα

ΛΑΚΟΡΑ

Λοιπον το bug ειναι bug τι το πατας μια τι το πατας 10.000 φορες. Και απο την αλλη που θες να ξερω εγω οτι οτι εσυ το πατησεις 10-20 φορες...μπαρμπα διχειστη εχεις, οποτε δεν παιζει να παθεις και τπτ. Οι φυλακες για σενα ειναι σαν τον Ψωμιαδη...

Απο τι μου ειπαν κανενας διχειριστης δεν ειναι αποκλεισμενος και ολα τα φιλαρακια τους μαι χαρα ειναι και δεν εχει τιμωρηθει κανενας.
 

DeletedUser4995

Guest
Bρε Παιδιά

Οι περισσότεροι αποκλειστήκαμε, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι! Δείτε το στο χαβαλέ! Και είχα premium ενεργό, δεν κάνω έτσι! Άντε να κλείσουμε όλοι τους υπολογιστές και να πάμε και καμιά βόλτα!!!! Ευκαιρία είναι... Φιλάκια
 

black.thunder

Μέλος
§5) Bugs

Ο κάθε παίκτης είναι υποχρεωμένος να αναφέρει bugs που έχει βρει στο κέντρο υποστήριξης. Η εκμετάλλευση προβλημάτων που τυχών έχεις βρει στο παιχνίδι οδηγεί σε μόνιμο αποκλεισμό.


Νομίζω τα λέει ξεκάθαρα εδώ πέρα.
Δηλαδή πόσες φορές έπρεπε να κλικάρετε για να καταλαβαίνετε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ????
Αφού έχουμε διαβάσει τους κανόνες και τους δεχτήκαμε μπαίνοντας στο παιχνίδι νομίζω πως δεν είναι και τόσο πολύ μεγάλη ανάγκη να βγει ανακοίνωση για κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον για τους μεγάλους άντε οι μικροί μπορεί να μην κατάλαβαν το τι γινόταν.:w
 

DeletedUser1797

Guest
Οι περισσότεροι αποκλειστήκαμε, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι! Δείτε το στο χαβαλέ! Και είχα premium ενεργό, δεν κάνω έτσι! Άντε να κλείσουμε όλοι τους υπολογιστές και να πάμε και καμιά βόλτα!!!! Ευκαιρία είναι... Φιλάκια

μαζι σου χαζουλα, υπαρχουν καλυτερα πραγματα να κανουμε παρα να καθομαι να συζητω με τον καθενα εδω μεσα για κατι που δεν θα αλλαξει.. χαλαρααα :D
 

DeletedUser66

Guest
εγω προσωπικα βαριωμουν να βγαζω συβεχεια την ιδια αποστολη..και σιγα τα xp που εδινε..να ηταν κανα 1000 σε καθε αποστολη θα το εκανα!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή