Halloween bug

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
τεσπα εγω την γνωμη μου την ειπα.ειμαι 120 επιπεδο και εχω περρισευομενα 115.000 ξπ στον αριζονα.τι οφελος θα ειχα με τα 100 επι 10 ξπ?σταγονα στον ωκεανο ειναι για μενα και αφαιρεστε μου τα διπλασια ξπ δεν με ενδιαφερει αλλα οχι να παρω και ποντους ποινης για ΔΙΚΟ ΣΑΣ λαθος.το εκανα μονο γιατι νομιζα πως ηταν ενα μεσο του παιχνιδιου να παρουμε την στρουθοκαμηλο που χρειαζεται 1.000 ημερησιες αποστολες.αν το ιδιο το παιχνιδι μας βαζει bugs παγιδες για να παραπλανει και να περνουμε ποινες τοτε τι να πω?και αν δεν συμβαινει μια τετοια παραπλανηση βγειτε και πειτε οτι δεν θα δοθουν ποινες.γιατι εμεις εδω πληρωνουμε κανονικα χρηματα και απαιτουμε και λιγο "ατυπο" σεβασμο.καλοι οι κανονες αλλα και το φιλοτιμο καλο ειναι
 

dimitrisCh

Μέλος
εγω παλι ημουν πεπεισμενος οτι ηταν για τον στρουθοκαμηλο για αυτο και πατησα μεχρι να βγουν...


εδιωξαν τους παλιους και πηραν ινδους για προγραμματιστες.φθηνα εργατικα χερια..
Κάπως έτσι είναι Σάκη.
Και στην περίπτωση της Wasteland, εγώ σε κάποιον ξένο κόσμο πάνω στην βιασύνη μου πάτησα και επωφελήθηκα 2 αποστολές, το σφάλμα ήταν της Inoogames παρόμοιο με την αποστολή Halloween. Θα πρέπει να τιμωρηθώ γι αυτό; Ας το έφτιαχναν σωστά!
 

DeletedUser3436

Guest
τελικα το σκριπτ δουλεψε.αλλα τι διαολο (σορρυ για την εκφραση αλλα!) ειμαι μπαναρισμενος μεχρι 11/11/11! ποσα ξπ πηρα τελικα !!!.τελος παντων το κακο ειναι οτι ιδια μερα βγαινει και το skyrim :p
 

dimitrisCh

Μέλος
τελικα το σκριπτ δουλεψε.αλλα τι διαολο (σορρυ για την εκφραση αλλα!) ειμαι μπαναρισμενος μεχρι 11/11/11! ποσα ξπ πηρα τελικα !!!.τελος παντων το κακο ειναι οτι ιδια μερα βγαινει και το skyrim :p

Ε να μην πήρες γύρω στις 12000XP :blk

Παρεμπιπτόντως Σάκη, έχω μια απορία: στην πόλη φάντασμα κάθε φορά που την ολοκλήρωνες σου έδινε και αφίσα του σερίφη;
 

DeletedUser

Guest
Καλησπερα Cowboys....

Παρακολουθησα την κουβεντα σας
Γνωριζει καποιος για το bug που λετε...

ολοκληρωσα φετος την περσινη αποστολη του Halloween και φετος η αποστολη μου εμφανιστηκε ετεροχρονισμενα ...
δεν μου ανοιγει η γρια τις αποστολες και επισης εχω μονομαχησει 2 φορες με τον κακο εαυτο μου και 2 φορες με τον χαρο συνολικα.τμηματα τις αποστολης που εμφανιζονται μετα την γρια...
 

DeletedUser3436

Guest
Ε να μην πήρες γύρω στις 12000XP :blk

Παρεμπιπτόντως Σάκη, έχω μια απορία: στην πόλη φάντασμα κάθε φορά που την ολοκλήρωνες σου έδινε και αφίσα του σερίφη;


ακριβως.για αυτο δεν μπορουσα να συνεχισω χωρις να την κλεισω και αναγκαστηκα να συνεχιζω να παταω
δυστηχως ομως θα χασω 1 ικανοτητα επειδη δεν θα μπορεσω να κανω την αποστολη..
επισης δεν νομιζω να πειρα πανω απο 2500 εμπειρια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Σε μένα που έτρεξε το script μου έφαγε το 2x 1 ώρα κογιότ που είχα βάλει εργασία για την αποστολή και βρέθηκα να κοιμάμαι στην πόλη. Νέο bug πάλι με το script; Πάντως τις όσες φορές είχα πατήσει (καμιά 10αρια αν θυμάμαι σωστά), φαίνεται να τις έχει αφαιρέσει.
Τσπ, πάω να πάρω κι εγώ τον ένα πόντο ικανότητας.

Ίσως και να μπορείς να την ολοκληρώσεις και μετά την λήξη, αν την έχεις κάνει αποδοχή την μονομαχία με τον χάρο. Απ ότι θυμάμαι πέρυσι κάποιοι την ολοκλήρωσαν αρκετούς μήνες αργότερα, ενώ είχαν κάνει αποδοχή, αλλά ποιος ξέρει, ίσως κι αυτό να ήταν άλλο ένα bug :lf
 

DeletedUser3436

Guest
δεν μπορουσα να κανω αποδοχη επειδη οταν μπηκε η αποστολη η μπαγκαρισμενη μεσα σε 1 ωρα εφαγα μπαν...
 

dimitrisCh

Μέλος
Στους γερμανικούς που έτρεξε το script, έλαβαν ποινή αποκλεισμού μιας ημέρα όσοι πάτησαν 99 φορές! Κάποιοι μάλιστα αναφέρουν ότι πάτησαν και λιγότερες από 99 και παρόλα αυτά, αποκλείστηκαν για 24 ώρες.
 

DeletedUser5636

Guest
Εγώ πάλη παίδες να σας πω ότι δεν έκανα τίποτε παραπάνω απ το να νικήσω δεύτερη φορά τον χάρο, γεια την ικανότητα και μόνο. ούτε τα ξπ τους έχω ανάγκη ούτε τίποτα αυτά τα κερδίζω και μόνος μου κάνοντας μόνο της προβλεπόμενες αποστολές. Και κατή ακόμα τα λεφτά που δίνω γεια σβόλους κάθε μήνα νομίζω πρέπει να μας σέβονται κιόλας. και όχι να μας απειλούν με τιμωρίες και άλλα τέτοια






 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

cord

Ex-The West Team
Ενημερωνουμε οτι οι ποινες που θα επιβληθουν ειναι:
1 ημερα αποκλεισμος για καθε 1000xp συν αφαιρεση ολων οσων αποκτηθηκαν λογω της εκμεταλευσης του προβληματος που παρουσιαστηκε.
Η διαδικασια θα γινει αυτοματα με τη χρηση ειδικου script το οποιο θα "τρεξει" απευθειας απο τα κεντρικα γραφεια της InnoGames.
 

DeletedUser4456

Guest
Εχω απλα να πω οτι κανενας κανονας δεν ειναι αντικειμενικα 100% δικαιος. Δικαιους τους κανουμε, καλως ή κακως, εμεις μετα την αποδοχη τους αφου υποτειθεται πως τους εχουμε διαβασει καλα. Τωρα πως μπορεις να αποδεχτεις εναν κανονα χωρις να εχεις παιξει, ειναι σα να σου ζητανε την γνωμη σου για μια σουπα χωρις να την εχεις δοκιμασει... Απο εκει και περα, ολα ειναι πιθανα... και γιαυτο και γινεται παντα λογος για το παπλωμα. Και φυσικα ειναι και θεμα συμβιβασμου και εγκλιματισμου με το το ισχυει...
:w
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3774

Guest
Δηλαδή τιμωρία για το δικό σας λάθος;

Αφού θα αφαιρεθούν τα xp που κερδήθηκαν ποιος ο λόγος του αποκλεισμού για κάτι για το οποίο φταίτε εσείς; Αυτό δεν το κατάλαβα.

Όταν ολοκλήρωνες τις αποστολές αυτές έβγαινε το επίτευγμα ολοκλήρωσες τόσες ημερήσιες αποστολές. Αυτό δηλαδή εσας δε σας λέει ότι κάποιος μπορεί να θεώρησε ότι δεν πρόκειται για bug αλλά για κάτι που δίνει το παιχνίδι για τη μέρα του halloween...

Και έστω και έτσι, ότι εμείς είμαστε χαζοί και δεν το καταλάβαμε, απο όσο γνωρίζω όλοι σας έχετε χαρακτήρες στο παιχνίδι και είστε ενεργοί, δεν ενημερωθήκατε για το bug αυτό δεν το πήρατε δηλαδή χαμπάρι ώστε να βγάλετε μια ανακοίνωση και ενημερώσετε τον κόσμο;

Ή όταν έγραψε ο coma σε κάποιο τσατ κάποιας κομητείας ή/και σε κάποιο φόρουμ κάποιας πόλης δεν θεώρησε ότι πρέπει να ενημερώσει και εμας του υπόλοιπους;
Και ακόμα και το θέμα αυτό το άνοιξε άλλος παίκτης που ζήτησε την ενημερώση και δεν το κάνατε μόνοι σας.

Δηλαδή τιμωρία για το λάθος το δικό σας; Το διπλό δικό σας λάθος, γιατί ένα bug το καταλαβαίνω οκ υπήρξε εκεί λάθος αλλά η έλειψη ενημέρωσης όχι!
 

DeletedUser5612

Guest
Καλημερα και απο μενα! βλεπω εδω και κατι μερες ολη αυτη τη συζητηση.... και απ οτι καταλαβα, η καταληξη ειναι οτι αρκετοι (μεσα σ αυτους και εγω) το μπαν δε το γλιτωνουμε! Ωραια! κανενα προβλημα! Ας πεσει το μπαν οπως λετε....μιας και αυτο που καναμε παραβαινει τους ορους-κανονες του παιχνιδιου!
Ηθελα να ξερα.... τοσες και τοσες μονομαχιες που γινονται καθημερινα χωρις να επρεπε να γινουν... (λογω αποστασης-υπνου χωρις να εχει προηγηθει μονομαχια κτλ... ) που και αυτα παραβαινουν τους νομους νομιζω, ειδαμε ποτε να αφαιρεθει το χπ απο αυτον που το πηρε η να γυριζει πισω ? η η ζωη στον χαμμενο Για να μη βαλω τις μαχες στα οχυρα που με πολλα ρεσταρτ εχουν αλαξει χερια...
Αφου λοιπον κυριοι δεχομαστε να παιζουμε σε ενα παιχνιδι με τα προβληματα του ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΚΙΟΛΑΣ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, τοτε περιμενουμε και αναλογη αντιμετωπιση απο την εταιρια! Και στο κατω κατω μη μου πειτε οτι απο την ωρα που μπηκε η αποστολη μεχρι την ωρα που βγηκε η πρωτη ανακοινωση δεν ηταν κανενας απο τουσ υπευθυνους ονλινε για να δει το προβλημα.... μιση μερα περασε μεχρι να δουμε-διαβασουμε κατι.... ας εστελναν ενα μυνημα μεσα στο παιχνιδι...! πολοι απο εμας προφανως θεωρησαμε οτι ειναι σαν ανταμοιβη γι αυτους που ειχαν κανει παλαιοτερα την αποστολη! δεν ειμαστε στο κατω κατω υποχρεωμμενοι να διαβαζουμε το φορουμ ολοι μας!
ΕΝΑΣ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΤΟΥ WEST ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΜΠΑΝ ΤΟΥ!
(αν ηταν να τσιμπησει κανα φραγκο παραπανω η εταιρια θα βλεπατε ποτε θα λυνοταν το προβλημα, 4-5 μερες εχουν περασει και οι αποστολες μενουν ακομα ανοιχτες εκει που δε πρεπει)
 

DeletedUser3057

Guest
Καλημερα και απο μενα! βλεπω εδω και κατι μερες ολη αυτη τη συζητηση.... και απ οτι καταλαβα, η καταληξη ειναι οτι αρκετοι (μεσα σ αυτους και εγω) το μπαν δε το γλιτωνουμε! Ωραια! κανενα προβλημα! Ας πεσει το μπαν οπως λετε....μιας και αυτο που καναμε παραβαινει τους ορους-κανονες του παιχνιδιου!
Ηθελα να ξερα.... τοσες και τοσες μονομαχιες που γινονται καθημερινα χωρις να επρεπε να γινουν... (λογω αποστασης-υπνου χωρις να εχει προηγηθει μονομαχια κτλ... ) που και αυτα παραβαινουν τους νομους νομιζω, ειδαμε ποτε να αφαιρεθει το χπ απο αυτον που το πηρε η να γυριζει πισω ? η η ζωη στον χαμμενο Για να μη βαλω τις μαχες στα οχυρα που με πολλα ρεσταρτ εχουν αλαξει χερια...
Αφου λοιπον κυριοι δεχομαστε να παιζουμε σε ενα παιχνιδι με τα προβληματα του ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΚΙΟΛΑΣ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, τοτε περιμενουμε και αναλογη αντιμετωπιση απο την εταιρια! Και στο κατω κατω μη μου πειτε οτι απο την ωρα που μπηκε η αποστολη μεχρι την ωρα που βγηκε η πρωτη ανακοινωση δεν ηταν κανενας απο τουσ υπευθυνους ονλινε για να δει το προβλημα.... μιση μερα περασε μεχρι να δουμε-διαβασουμε κατι.... ας εστελναν ενα μυνημα μεσα στο παιχνιδι...! πολοι απο εμας προφανως θεωρησαμε οτι ειναι σαν ανταμοιβη γι αυτους που ειχαν κανει παλαιοτερα την αποστολη! δεν ειμαστε στο κατω κατω υποχρεωμμενοι να διαβαζουμε το φορουμ ολοι μας!
ΕΝΑΣ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΤΟΥ WEST ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΜΠΑΝ ΤΟΥ!
(αν ηταν να τσιμπησει κανα φραγκο παραπανω η εταιρια θα βλεπατε ποτε θα λυνοταν το προβλημα, 4-5 μερες εχουν περασει και οι αποστολες μενουν ακομα ανοιχτες εκει που δε πρεπει)

Ναι αυτην την απορια την εχω και εγω ρε μαγκες για πειτε μας λιγο τον λογο.Στημενες κτλ γινοντουσαν και ακομα γινονται αλλα μονο μπαν δινουμε τα εξπ μενουν κανονικα.Και σιγα το μπαν δηλαδη σε κατι ωριστες εχει εξαφανιστει αλλα τεσπα!Ιδια περιπτωση δεν ειναι και τωρα?Αλλαζει τιποτα?
 

DeletedUser4428

Guest
ανεπιτρεπτο

θα μιλησω πρωτα οτι εδω παιζουν και παιδια 9 χρονων και επιτρεπεται γενικα να παιζουν ολες οι ηλικιες πεστε μου ποιο απο αυτα τα παιδια ξερει τι ειναι το μπαγκ και αν η εταιρεια δεν ειναι υποχρεωμενη εφοσον πληρωνουμε να ειναι αψογη σε ολες τισ υποχρεωσεις της ,οπως ζηταει απο εμας το ιδιο που εχουμε τοσες φορες φαμε μια ποινη για διαφορους λογους.Ποια ειναι η ποινη της εταιρειας οταν εκεινη φταιει?
Ενα συγνωμη?
Ενα θα το φτιαξουμε?
Ενα το ψαχνουμε?
Ενα κανουμε οτι μπορουμε?
Ενα θα το κοιταξουμε και θα σας πουμε?
Περιμενω απαντηση οταν η εταιρεια δεν ειναι ενταξει σ εμας ποια ειναι η ποινη της.

Δεν θα πω κατι αλλο προς το παρον θα συνεχισω πιο μετα.
 

DeletedUser5116

Guest
Καλησπερα

Καλησπερα και απο μενα! Μετα απο καιρο επεστρεψα χεεχεχχε

Βλεπω αυτο το θεμα εδω και καιρο και δεν ηθελα να απαντησω ουτε να ασχοληθω, αλλα μετα απο μηνυμα του COMA ειπα να παω την αποψη μου!

Ηθελα να ξερω τοσες προχειρες δουλειες κανουν σαν εταιρια? Μου θυμιζει κατι σαν την Ελλαδα αλλη κανουν προχειροδουλειες και αλλη την πληρωνουν.

Λοιπον μαλλον δεν εχετε καταλαβει οτι αυτο δεν θεωρειτε παρανομο απο την μερια μας. Απο την στιγμη που ανεβαιναν οι καθημερινες επιτευξεις ολοι μας θεωρουσαμε πως αυτο ειναι κατι σαν δωρο διοτι να φτασεις 1000 επιτευξεις ειναι δυσκολο. Και λεω απο μεσα μου μπροβο η INO μας κανει και δωρακια? Συνηθως μας τα τρωει ελεγα.... Κοιτα ομως που θα βγουμε και γδαρμενοι γιατι καποιοι βιαστηκαν να βαλουν μια αναβαθμιση... Γιατι αυτα τα ατομα που βαλανε την αναβαθμιση και κανανε το λαθος να μην απομακρυνθουν απο το παιχνιδι και γενικα απο την INO εφοσων δεν ξερουν την δουλεια τους.

Ειναι σαν να σαν να πας στο σουπερμαρκετ και σε καθε συσκευασια μακαρονιου εχει 5 ευρο μεσα και ερχετε ο ιδιοτητης της εταιριας και σου λεει θα πληρωσεις τα μακαρονια και φορο απο πανω..... Γερμανια ειναι λογικο ειναι να μας τα φανε θελουνε...

Με ολο το θαρρος αυτο που εχω να πω ειναι οτι... Μην μας κανετε τους κονιορδους οταν κανετε εσεις τα λαθη... γιατι στην τελικη και να πεσουν πινες ολοι εδω ξερουμε οτι πολλα ατομα που πρεπει να τυμωρηθουν αυτο δεν θα γινει


Αυτα απο μενα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4995

Guest
.........

Με καθαρή διάθεση αυτοσαρκασμού τουλάχιστον να μας ενημερώσετε πότε θα αποκλειστούμε να το γνωρίζουμε! Παιδιά ακολουθείστε το παράδειγμά μου βγείτε όλοι εκτός πόλης, μην ψάχνεστε τελευταία στιγμή για το ποιος θα σας εκδιώξει! :p
 

dimitrisCh

Μέλος
Επειδή υπάρχει ελλιπέστατη ενημέρωση σχετικά με το bug και με το 2ο bug με το οποίο προσπάθησαν να διορθώσουν το πρώτο, πληροφοριακά το πρόβλημα έχει αποκατασταθεί και μπορεί κάποιος κάνοντας εξερεύνηση, να βρει το σκίτσο φαντομά και να ολοκληρώσει την αποστολή κάνοντας την μονομαχία με τον κακό δίδυμο.
 

DeletedUser4428

Guest
?

δηλαδη αν εγω παω και την ξανακανω την αποστολη θα εχω το δρεπανι δυο φορες?Και αφου δεν επιτρεπεται και θα δωθουν ποινες καλο θα ηταν οταν εγω παταω το κλικ πανω να μην με αφηνει να το κανω!!! εγω φταιω που μπορω να το πατησω? Εγω θα φταιω εαν κανω την αποστολη ξανα η καποιος υπευθυνος που θα επρεπε να το εχει κλεισει και να μην μπορω να το πατησω το κλικ και να συνεχισω την αποστολη ???? Οπως οταν παω να κανω μια μονομαχια στον ιδιο παιχτη για ΔΕΥΤΕΡΗ φορα και αν δεν εχει περασει μια ωρα δεν μπορω? Εγω δηλαδη φταιω η ινο??????Και θα παρω και ποινη γιατι μου το επιτρεπει η ιδια η ινο να το κανω?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή