Halloween bug

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

melenmaria

Μέλος
Mηπως να υπηρχε μια επισημη ανακοινωση για το bug που υπαρχει
οσο αφορα το προβλημα με την αποστολη του Halloween?
 

DeletedUser

Guest
Πολλοι παιχτες ρωτανε που "πηγε" η αποστολη. (που δεν την ειχαν κανει περσυ)
Μηπως την απενεργοποιησανε μεχρι να γινει καποια διορθωση;
 

dimitrisCh

Μέλος
Δεν φαίνεται να είναι bug, πρόκειται για σειρά αποστολών με διαφορετικά IDs, από αυτά της κανονικής αποστολής που δίνει το δρεπάνι.
Και για όσους δεν είχαν πάρει το δρεπάνι πέρυσι, και το πήραν φέτος, μόλις το πάρουν τους ανοίγει η άλλη σειρά αποστολών.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitrisCh

Μέλος
ο coma σε τσατ ειπε οτι ειναι bug και να μην την κανουμε...

Αν είναι πράγματι κάποιο bug, τότε ας βγει μια επίσημη ανακοίνωση στο φόρουμ ή στο παιχνίδι.
Το τι είπε ο coma σε ένα τσατ στο οποίο δεν έχουν πρόσβαση όλοι, δεν μπορεί να το γνωρίζουν όλοι οι υπόλοιποι.

Πάντως τα ID της κανονικής αποστολής είναι 600-608 και της άλλης 20600-20608 και αναφέρει ότι αφού την ολοκληρώσεις αυτήν με ID 20600, να περιμένεις 8760 ώρες, δηλαδή 1 χρόνο.
 

DeletedUser

Guest
Που είναι το κράτος?
Που είναι οι αρχές?:blk
 

DeletedUser

Guest
γιατι βρηκε κανενας (απ αυτους που εχουν ηδη το δρεπανι) το σκιτσο του φαντομα στην εξερευνηση?
2 2ωρα σχεδον δε βρηκα τπτ
 

melenmaria

Μέλος
κατι διορθωσαν παντως.
εκανα την αποστολη μεχρι και την μονομαχια με το χαρο,
πηρα μια ικανοτητα, οχι δευτερο δρεπανι και ειναι ακομα ανοιχτη αυτες με το σκιτσο και την αναφορα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
την αναφορα του σεριφη την εκανα
το σκιτσο δε πεφτει με τπτ
 

DeletedUser

Guest
HALLOWEEN

Παιδεια πρεπει να εισαι πανω απο καποιο επιπεδο για να ανηξει η αποστολη?εχω κανει και τις δυο προυποθεσης το χλασαρισμενο πορτοκαλι και το ψαρι που βρομαει τα εχω δωσει σε henry και maya αλλα δεν εχει βγει η αποστολη
 

cord

Ex-The West Team
H αποστολη Halloween ανοιξε και φετος για οσους παιχτες την ειχαν ολοκληρωσει περυσι.
Ο σκοπος ηταν να γινει μονο η μονομαχια με τον Χαρο ωστε να λαβουν οι παιχτες +1 ικανοτητα.
Για καποιους τεχνικους λογους κατι δεν δουλεψε σωστα με αποτελεσμα απο χτες στις 00:01' να ολοκληρωνεται συνεχεια η αποστολη Halloween (Φοβος) απο την οποια οι παιχτες επαιρναν καθε φορα 10xp.
Aυτο διορθωθηκε σημερα το μεσημερι κατα τις 15:00' και η αποστολη που ουσιαστικα δινει καποια ανταμοιβη ειναι αυτη οπου γινεται η μονομαχια με τον Χαρο και οι παιχτες που τον κερδιζουν παιρνουν +1 ικανοτητα.

Παρολα αυτα, το να ολοκληρωνε κανεις συνεχεια και πολλες φορες την αποστολη Halloween (Φοβος) ωστε να παρει πολυ xp και πιθανον και επιτευγματα δεν επιτρεπεται απο τους κανονσμους (§5. Bugs).
Δεν χρειαζοταν να το κανει κανεις πολλες φορες για να διαπιστωσει οτι προκειται για προβλημα.
Ειναι πιθανο απο αυριο οτι πηρε καποιος με αυτο τον τροπο να αφαιρεθει αυτοματα, πιθανον με τη χρηση καποιου script.
Αυτο ειναι κατι που θα αποφασιστει απο αυριο για ολες τις χωρες και για οτι νεοτερο θα υπαρξει ενημερωση.
 

DeletedUser

Guest
Εγω που δεν ειχα παρει το δρεπανι την εκανα κανονικα ολες τις αποστολες πηρα το δρεπανι αλλα ξανα ειδα οτι ξανα βγηκαν οι αποστολες (Μαλλον για μενα που το ειχα και για ολους τους υπολοιπους)

Και ξανα πολεμησα τον χαρο, μου εδωσε ενα ποντο ικανοτητας. Επισης εκανα καποιες αλλες πρωτες αποστολες μετα επρεπε να παω στη πολη φαντασμα για την αναφορα και λεω δε .... στελνω ενα μυνημα να ρωτησω? :p
 

DeletedUser3057

Guest
το σκιτσο δεν μπορουμε να το βρουμε ετσι?Εκανα 2 2ωρα κ τπτ.Παλια ενα 10λεπτο εφτανε.
 

DeletedUser

Guest
Ο σκοπος ηταν να γινει μονο η μονομαχια με τον Χαρο ωστε να λαβουν οι παιχτες +1 ικανοτητα.
Για καποιους τεχνικους λογους κατι δεν δουλεψε σωστα με αποτελεσμα απο χτες στις 00:01' να ολοκληρωνεται συνεχεια η αποστολη Halloween (Φοβος) απο την οποια οι παιχτες επαιρναν καθε φορα 10xp.
Aυτο διορθωθηκε σημερα το μεσημερι κατα τις 15:00' και η αποστολη που ουσιαστικα δινει καποια ανταμοιβη ειναι αυτη οπου γινεται η μονομαχια με τον Χαρο και οι παιχτες που τον κερδιζουν παιρνουν +1 ικανοτητα.

όπως εχει ήδη αναφερθεί απο τον CoMa ο σκοπός ήταν να κάνουν όλοι οι παίχτες -ακόμα και αυτοί που ολοκλήρωσαν πέρσυ την αποστολή και έχουν το δρεπάνι- την μονομαχία με τον Χάρο για να λάβουν τη +1 ικανότητα.

Εφόσον διορθώθηκε το πρόβλημα που προέκυψε όλοι οι παίχτες μπορούν να ολοκληρώσουν την αποστολή:
- αυτοί που πήραν πέρσυ το δρεπάνι ουσιαστικά η ανταμοιβή τους είναι η +1 ικανότητα κερδίζοντας το Χάρο.
- αυτοί που την κάνουν φέτος για πρώτη φορά θα πάρουν το Δρέπανι του Χάρου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest

- αυτοί που την κάνουν φέτος για πρώτη φορά θα πάρουν το Δρέπανι του Χάρου

Δεν ξερω αν ειναι λαθος ή οχι, αλλα μπορουν στο καπακι να ξαναμονομαχησουν τον χαρο και να παρουν και την ικανοτητα...
 

DeletedUser3436

Guest
όπως εχει ήδη αναφερθεί απο τον CoMa ο σκοπός ήταν να κάνουν όλοι οι παίχτες -ακόμα και αυτοί που ολοκλήρωσαν πέρσυ την αποστολή και έχουν το δρεπάνι- την μονομαχία με τον Χάρο για να λάβουν τη +1 ικανότητα.

Εφόσον διορθώθηκε το πρόβλημα που προέκυψε όλοι οι παίχτες μπορούν να ολοκληρώσουν την αποστολή:
- αυτοί που πήραν πέρσυ το δρεπάνι ουσιαστικά η ανταμοιβή τους είναι η +1 ικανότητα κερδίζοντας το Χάρο.
- αυτοί που την κάνουν φέτος για πρώτη φορά θα πάρουν το Δρέπανι του Χάρου

λογο του επειδη δεν υπηρχε καποια αναφορα για bug και εγω βιαζομαι να κανω τις αποστολες σε καποιον κοσμο (οχι ελληνικο) εφαγα μπαν για bug abusing.Αυτο υπαρχει πιθανοτητα να αφαιρεθει? (ρωταω εδω γιατι εκει μου απανταν ρωσσικα..)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
λογο του επειδη δεν υπηρχε καποια αναφορα για bug και εγω βιαζομαι να κανω τις αποστολες σε καποιον κοσμο (οχι ελληνικο) εφαγα μπαν για bug abusing.Αυτο υπαρχει πιθανοτητα να αφαιρεθει? (ρωταω εδω γιατι εκει μου απανταν ρωσσικα..)

εσυ θα πρεπει να κανεις αιτηση στην υποστηριξη στον σερβερ που παίζεις.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή