Συμφωνίες κάτω απο το τραπέζι..η Τρόικα στον Αριζόνα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser4825

Guest
εγω θα περιμενω να την ακουσω... εχω υπομονη εγω... (θα περιμενω μεχρι να ληξει ο αποκλεισμος τους η να απαντησουν μεσω εκπροσωπου) και θα ηθελα να δω εναν σοβαρο και ειλικρινη διαλογο χωρις ειρωνιες, βρισιες και τετοια που το μονο που καταφερνουν οσοι τα χρησιμοποιουν ειναι να με κανουν να τους απεχθανομαι.

Φιλαρακο μου αν δεν προσεξες το τιγρακι και μπαρκουλις φαγανε μονιμο μπαν οχι προσωρινο. Οποταν τσαμπα θα περιμενεις απαντηση απο αυτους
 

DeletedUser3840

Guest
Το tigraki και ο barkulis δεν μπορουν να απαντησουν γιατι εφαγαν ban oποτε οτι απορια εχετε να τους στειλετε μηνυμα.



edit by joahna
θα σας παρακαλούσα να μην κάνετε παράθεση τόσο μεγάλα κείμενα την στιγμή που δεν εχετε να πείτε κάτι πάνω σε αυτά. Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest

Καλημέρα σας,
2-3 παρατηρήσεις και απο μένα.

με όση καλή διάθεση και αν διαθέτει κάποιος είναι απρίας άξιο πως μέλη μιας συγκεκριμένης συμμαχίας (της OMG για όποιον δεν κατάλαβε) τρώνε μόνιμα ΒΑΝ , ενώ όποιος άλλος θέλει απαντά όπως του γουστάρει και δεν τρώει τίποτα, άντε κανα σάντουιτς στην χειρότερη περίπτωση

Συμφωνώ να υπάρχουν κανόνες σε ένα φόρουμ, αλλά δεν είναι περίεργο να εφαρμόζονται προς μία συγκεκριμένη κατεύθυνση?....
Ξέρω θα φάω και εγώ ΒΑΝ, αλλά ετσι όπως έχει κατανρήσει το φόρουμ σας μπορείτε να το χαρείτε μόνοι σας...!!!!

Γιατί πραγματικά εγώ θα ήθελα να διαφωνήσω με τον αξιότιμο cord, είναι δυνατόν οι διαχειριστές να απαντούν αλλού σαν παίκτες και αλλού σαν διαχεισριστές?....πρέπει να έιναι διαχασμένες προσωπικότητες δεν εξηγήτε αλλιώς πως ενα φυσικό πρόσωπο απαντά με δύο διαφορετικές ιδιότητες μιία του δικαστή και μία του πάικτη. Πως είναι δυνατόν να είναι παίκτες και διαχείριστες ταυτόχρονα στον ίδιο κόσμο?....διλαδή σαν παίκτες αν κάνουν κάτι στραβό θα αυτοτιμωρηθούν?....δεν νομίζω Μάκη..!!!!

πιστεύω λοιπόν πως το tigraki, και ο Barkoulis έφαγαν BAN για άλλους λόγους, γιατί απλά έπρεπε να φιμωθούν, ωραία,

κρατήστε λοιπόν το φόρουμ σας πείτε μου οτι είμαι εκτός θέματος η ότι κάνω spam (άλλο κουλό και αυτό....με μια απάντηση εστω και άσχετη επί του θέματος αμέσως spam...ελπίζω να ξέρετε λίγα αγγλικά και τι είναι το spam γιατί εδώ θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέραμε....)

ευχαριστώ που με διαβάσατε, α μην κάνετε τον κόπο να με τιμωρήσετε μεγάλε και σοφέ αρχηγέ δεν θα ασχοληθώ με το φόρουμ σας.......


Λευτεριά στο tigraki και Barkouli

μετά τιμής
nontas1
Lt. καλιτέχνης OMG και περιχόρων
 

DeletedUser5633

Guest
ΤΥΧΕΡΟΙ

Φαντάζομαι γνωρίζεται ότι ο Barkulis kai tigraki1 έχουν φάει μόνιμο αποκλεισμό από το foroum.
Άρα μπορείτε να λέτε ότι θέλετε και όπως τα θέλετε, δεν μπορούν να σας απαντήσουν. Τυχεροί
 

DeletedUser482

Guest
Καλησπέρα nontas1,

Μπορείτε να μου πεις ποιος διαχειριστής του παιχνιδιού απάντησε ως διαχειριστής του φόρουμ και το ανάποδο?

Απαντήθηκε ποτέ ticket του παιχνιδιού από διαχειριστή του φόρουμ?
Δόθηκε ποτέ απάντηση ή ποινή σε μέλος του φόρουμ από διαχειριστή του παιχνιδιού?

Οι ποινές στο φόρουμ είναι άσχετες από το παιχνίδι.
Ο αποκλεισμός παικτών από το φόρουμ (άσχετα με το χρονικό διάστημα) οφείλετε σε παραπτώματα των κανόνων του φόρουμ τους οποίους αποδεχτήκαμε όλοι με την εγγραφή μας.

Οι υπόνοιες για την ομάδα διαχείρισης θα πρέπει να συνοδεύονται από αποδείξεις, αλλιώς επισύρουν ποινές.

Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ομάδα Διαχείρισης παρακαλώ στείλτε αίτηση υποστήριξης.

Φιλικά

El Telehi
 

DeletedUser

Guest
καλησπέρα σας κε El telehi
Δεν αναφέρομαι σε κανένα ticket αλλά στο φόρουμ του παιχνιδιού.
Τα περι διχασμένης προσωπικότητας αναφέρονταν αποκλειστικά στην απάντηση του κου Cord.

Στο forum LOS 2, τα μελη της διαχειρισης απαντανε ως διαχειριστες εκτος και εαν αναφερουν με σαφηνεια οτι απαντουν ως παιχτες για καποιο συγκεκριμενο λογο/θεμα.!

Επίσης υπάρχουν απαντήσεις εδώ στο φόρουμ από την κα Johanna (διαχειρίστρια αν δεν κάνω λάθος) που απαμτά ως πάικτρια.

Εγώ π.χ πάντα καλοπροέραιτα δεν νομίζω κάποιο φυσικό πρόσωπο να μπορεί να απαντά αμερόληπτα άλλοτε σαν παίκτης και άλλοτε σαν διαχειριστής.



Οι ποινές στο φόρουμ είναι άσχετες από το παιχνίδι.
Ο αποκλεισμός παικτών από το φόρουμ (άσχετα με το χρονικό διάστημα) οφείλετε σε παραπτώματα των κανόνων του φόρουμ τους οποίους αποδεχτήκαμε όλοι με την εγγραφή μας.
El Telehi

Δεν αναφερόμουν σε ποινές του παιχνιδιού αλλά αποκλειστικά του φόρουμ.Είναι δυνατόν για "ψύλου πήδημα" να τρώνε ΒΑΝ συγκεκριμένα άτομα και να μένει ανοιχτό το θέμα χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα του αντίλογου από τους ενδιαφερόμενους μια και είναι μόνιμα με ποινή ΒΑΝ?

Αποδεχτήκαμε τους όρους κανείς δεν έχει αντίρρηση σε αυτό. Που υπάρχει όμως γραμμένο οτι διαχειριστές είναι και ταυτόχρονα παίκτες στον ίδιο κόσμο που διαχειρίζονται? Δεν σας φαίνετε λίγο περίεργο ?...καλοπροέρετα πάντα δεν υπάρχει αυτο που λενε conflict of interest? γιατί στον net server που παίζω αυτό δεν επιτρέπετε.

Δεν υπονοώ τίποτα για την ομάδα διαχείρησης απορία εκφράζω. Αλλωστε όπως μου είχε πέι και κάποιος σοφός διαχειριστής "θα με πάρει και θα με σηκώσει" (και για αυτό έχω φωτό την ώρα που το λέει μάλλον γράφει)....τώρα αν αυτό είναι απειλή η βρισιά η ότι άλλο θέλετε εσείς πέστε το, εγώ απλα εκφράζω την απορία μου δημόσια και αν αυτός είναι λόγος για να φάω ΒΑΝ so be it.

Αλλωστε το ΒΑΝ το έχετε για ψωμοτύρι εδώ στο φόρουμ και μόνο προς μία ορισμένη κατεύθυνση να μην επαναλαμβάνομαι γιατί θα σας κουράσω.

Σας ευχαριστώ πολλύ
ευελπιστώ να επανέλθω αν δεν φάω ποινή.

και πάλι Λευτεριά στον Barkoulis και tigraki

p.s: spaming -πολλαπλά ίδια μηνύματα με διαφημιστικό περιεχόμενο κυρίως.(floading) και οχι ενα μήνυμα εστω και άσχετο.

ετσι επιγραματικά το γράφω, για να μαθαίνουμε οι νεότεροι.

και πάλι σας ευχαριστώ
nontas
Lt. kallitexnis OMG και περιχόρων.
 

DeletedUser

Guest
Εγώ π.χ πάντα καλοπροέραιτα δεν νομίζω κάποιο φυσικό πρόσωπο να μπορεί να απαντά αμερόληπτα άλλοτε σαν παίκτης και άλλοτε σαν διαχειριστής.

Να πω κάτι πάνω σε αυτό είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο μια φράση και μου είχε αρέσει πολύ κ έλεγε
"Όταν κάποιος που πρέπει να φορέσει 2 διαφορετικές μάσκες στο πρόσωπο του μετά από λίγο καιρό δεν μπορεί να ξεχωρίσει ποιό είναι το αληθινό"

Δεν ξέρω τι ποινές δόθηκαν κ σε ποιούς αλλά όπως το είπε ο nontas1 είναι πολύ δύσκολο κάποιος να κρατήσει αυτήν την λεπτή ισορροπία διαχειριστής –φυσικό πρόσωπο.

Ας μην κατηγορήσουμε μόνο αυτόν που έβρισε ή παραβίασε κάποιον κανόνα να δούμε λίγο κ αυτούς που των οδήγησαν/προκάλεσαν να κάνει αυτό.

Πιστεύω πως όλοι μας πρέπει να δούμε τα πράγματα πιο ήρεμα, στο κάτω κάτω είναι ένα παιχνίδι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν ανέβει τόσο πολύ οι τόνοι. Αν δεν απολαμβάνεται πια το παιχνίδι καλύτερο είναι κ κάνετε διαγραφή του λογαριασμού (εγώ αυτό θα είχα κάνει). Όταν λέμε παιχνίδι εννοούμε διασκέδαση άμα δεν το έχει δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει.

Άμα κάνουμε προσπάθεια να δούμε όλο το θέμα με θετική σκέψη θα βρεθεί κάποια λύση με νεύρα κ αλληλοκατηγορίες δεν θα φτάσουμε πουθενά

Φιλικά
Dr.love
 

DeletedUser2571

Guest
θα παρακαλουσα να σταματησετε επιτελους να ασχολειστε με τους διαχειριστες και να απαντησετε επι της ουσιας του θεματος.
οι μπαρκουλης-τιγρακι εφαγαν μπαν, ο.κ., υπαρχουν κι αλλοι ομως που μπορουν να απαντησουν εκ μερους της συμμαχιας τους.
 

DeletedUser482

Guest
Δεν αναφέρομαι σε κανένα ticket αλλά στο φόρουμ του παιχνιδιού.
Τα περι διχασμένης προσωπικότητας αναφέρονταν αποκλειστικά στην απάντηση του κου Cord.

Επίσης υπάρχουν απαντήσεις εδώ στο φόρουμ από την κα Johanna (διαχειρίστρια αν δεν κάνω λάθος) που απαμτά ως πάικτρια.

Εγώ π.χ πάντα καλοπροέραιτα δεν νομίζω κάποιο φυσικό πρόσωπο να μπορεί να απαντά αμερόληπτα άλλοτε σαν παίκτης και άλλοτε σαν διαχειριστής.

Δεν αναφερόμουν σε ποινές του παιχνιδιού αλλά αποκλειστικά του φόρουμ.Είναι δυνατόν για "ψύλου πήδημα" να τρώνε ΒΑΝ συγκεκριμένα άτομα και να μένει ανοιχτό το θέμα χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα του αντίλογου από τους ενδιαφερόμενους μια και είναι μόνιμα με ποινή ΒΑΝ?

Αποδεχτήκαμε τους όρους κανείς δεν έχει αντίρρηση σε αυτό. Που υπάρχει όμως γραμμένο οτι διαχειριστές είναι και ταυτόχρονα παίκτες στον ίδιο κόσμο που διαχειρίζονται? Δεν σας φαίνετε λίγο περίεργο ?...καλοπροέρετα πάντα δεν υπάρχει αυτο που λενε conflict of interest? γιατί στον net server που παίζω αυτό δεν επιτρέπετε.

Θέλοντας να σας διευκολύνω θα σας ενημερώσω πως :

* Ο Cord δεν είναι απλά Διαχειριστής, είναι ο Community Manager του West στην Ελλάδα.

* H Joahna δεν είναι Διαχειρίστρια του παιχνιδιού αλλά η Forum Leader.

* Οι διαχειριστές του φόρουμ δεν είναι δυνατόν να μην είναι παίκτες (ακόμα και στον net που αναφέρατε).

* Η άποψη των Διαχειριστών του Φόρουμ όντως μπορεί να έχει διπλή όψη :
-- αυτή του παίκτη που ενδιαφέρεται για το παιχνίδι όπως όλοι οι υπόλοιποι και
-- αυτή του Διαχειριστή που αφορά την τήρηση των κανονισμών και την επίλυση των θεμάτων του φόρουμ.

* Οι κανόνες του παιχνιδιού είναι κοινοί ανά τον κόσμο αλλά οι κανονισμοί σε κάθε χώρα μπορεί και να διαφέρουν. Όσοι παίζουν στον Ελληνικό Server οφείλουν να συμμορφώνονται σύμφωνα τον ισχύοντα κανονισμό.

* Οι ποινές έχουν αιτιολογικό που πάντα ελέγχεται και δεν έχουν σχέση με το παιχνίδι αλλά αποκλειστικά με την στάση και την παρουσία του παίκτη στο φόρουμ.

Φιλικά

El Telehi
Forum Modarator
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2571

Guest
μπα, οχι, δεν γινεται τιποτα...
ειδα καποια προφιλ οχυρων...
και καταλαβα πως δεν υπαρχει λογος να μιλαμε...
δεν μπορεις να συμμορφωσεις καποια παιδακια (στο μυαλο) ωστε να κατσουν να συζητησουν σοβαρα.
τα παραταω.
συνεχιζει καθενας το παιχνιδι του λοιπον, οπως θελει.
 

DeletedUser

Guest
θα παρακαλουσα να σταματησετε επιτελους να ασχολειστε με τους διαχειριστες και να απαντησετε επι της ουσιας του θεματος.
οι μπαρκουλης-τιγρακι εφαγαν μπαν, ο.κ., υπαρχουν κι αλλοι ομως που μπορουν να απαντησουν εκ μερους της συμμαχιας τους.

φίλε μου Grilako καλησπέρα,

1.Ούτε εγώ ούτε κανείς άλλος είναι δικηγόρος του Barkouli/tigraki για να απαντάμε αντ' αυτού.
2. Το θέμα ανοίχτηκε από μία συμπαίκτρια, οκ...δεκτό αυτό οπως έγινε, όμως δεν χρειαζόταν ουτε ειρωνείες ούτε κακίες. Εξέφρασε την διαφωνία της. Αντί όμως να κλαψουρίζετε ολη μέρα οσοι είστε εκτός της "συμφωνίας" γιατί δεν ενωνόσαστε ενναντίον των 3 συμμαχιών?...δόξα το θεό στον σέρβερ υπάρχουν 9,500 περίπου άτομα....οι 3 συμμαχίες ζήτημα είναι αν αθρίζουν 2,500 (και πολλούς βάζω)...ενωθείτε λοιπόν εναντίον των 3 συμμαχιών και δώστε τους να καταλάβουν το λάθος τους αντί να σχολιάζετε και να βγάζετε όλο σας το μέννος εναντίον τους...(τουλάχιστον ετσι μου φαίνετε αυτό από μερικά προηγούμενα ποστ)...
3. Η συμφωνία των 3 συμμαχιών θέλω να πιστεύω ότι έγινα καλοπροέραιτα γιατί οι πολλαπλές μάχες και μάλιστα ξημερώματα δεν είχε νόημα....ξενυχτάγαμε τσάμμπα και στην επίθεση βλέπαμε ελάχιστους...δεν το ευχαριστιόμουν εγώ τουλάχιστον. Να γίνουν 2,3 4 αν θές γερές μάχες να το ευχαριστηθούμε όλοι και προσωπικά δεν θα με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα αλλά να γίνουν σωστές μάχες....και μην μου πείς οτι σε μικρό οχυρό αν δείς εσύ 8 επιτιθέμενους περιμένεις να γίνει και σωστή μάχη....!!!! Γιατί αυτό γινόταν κατά κόρον....

αυτόι έχω να πώ εγώ....τα υπόλοιπα τα αφήνω για τους άλλους. ελπίζω να μην παρερμηνευτώ.

και δευτερευόντως ευχαριστώ πολλύ κε El Telehi για τις διευκρινήσεις σας.
 

DeletedUser2571

Guest
και εκει που ελεγα να μην ξανασχοληθω με το θεμα, μιλησε καποιος που μπορεις επιτελους να συνεννοηθεις, ο νωντας.
φιλε μου νωντα, εσυ μπορει να βλεπεις 9.500 παιχτες στον αριζονα, εγω ομως τα βλεπω καπως διαφορετικα.
ουτε 2.400 παιχτες πανω απο επιπεδο 40 που μπορεις να τους θεωρησεις ενεργους παιχτες.
απο αυτους, πολλους δεν τους ενδιαφερουν καθολου οι μαχες (δικαιωμα τους βεβαια) πολλοι ειναι τελειως ανεξαρτητοι και δεν θελουν να εχουν σχεση με υπερσυμμαχιες (αναμεσα τους κι εγω με τους συμπολιτες μου) και μενουν μερικοι που θελοντας να κερδισουν μια μαχη οχυρου, πρεπει να τα βαλουν με μια υπερσυμμαχια 500 ενεργων μελων.
αυτο που ειδα εγω για παραδειγμα, οταν μπηκε η πολη μου στο οχυρο που κατεκτησαν ΤΑ ΡΕΜΑΛΙΑ, ειναι πως ηρθαν να μας το παρουν καποιοι ανυπαρκτοι, οι οποιοι ομως ειχαν την στηρηξη της ''υπερσυμμαχιας'' ενωση κ.λ.π. και τελικα μας πεταξαν απ' εξω απ' ολη αυτη την ιστορια των οχυρων...
μιλαω για εναν μηνα πριν.
θελω να πω, πως προσπαθειτε να επιβαλλετε μια παντοκρατορια, την οποια εγω δεν την αποδεχομαι διοτι εχω μια καποια αξιοπρεπεια, και θα την πολεμησω με οσες δυναμεις εχω και οποιον τροπο βρω.
οι περισσοτεροι δουλοπρεπεις, ''μικροι'' και ασχετοι, σας ακολουθανε για να παρουν λιγη απο την δοξα των ''νικητων''. (απεναντι σε ποιους αραγε)
εμενα ομως μην με θελετε μαζι σας.
 

DeletedUser

Guest
Σημερα ειναι ωραια μερα, ηπια καφε, ειδα τον Ομπαμα με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια να λεει οτι οι Αμερικανοι απεδωσαν δικαιοσυνη σκοτωνοντας τον Μπιλ Λαντεν και εμαθα οτι ο Σαμαρας πηρε ποδι απο το Dancing with the stars.Και ετσι σκεφτηκα αφου κρεπαλιασα που κρεπαλιασα, ας δω τι κανουν οι παλιοι καλοι γνωστοι μου στο φορουμ...

Αν και δεν παιζω στον αριζονα (δεν θελω γελια ουτε σχολια) πηρε το ματι μου αυτο εδω το θεμα. Καθισα,διαβασα ενα 80% των μυνηματων που δεν ειχαν να κανουν με ιντερνετικο ξεμαλλιασμα αποφασισα να πω την γνωμη μου.
Απο οτι βλεπω,ολοι συμφωνειτε,απλα δεν θελετε να το παραδεχτειτε ή δεν το βλεπετε. Ολοι θελουν λιγες και καλες μαχες,το σιδερο ομως κολλαει στο πως θα επιτευχθει.Ειδα την μικρη συμφωνια στην αρχη,θαμιλησω καθαρα και μονο απο οσο γραφτηκαν εκει και οχι απο τις αποπειρες επεξηγησεων σε παρακατω μηνυματα.

Προγραμμα μαχων με μεγιστο αριθμο μαχων ανα μερα,ακουγεται πολυ καλο αρκει να ισχυει για μαχες που "εμπλεκονται" οι συμμαχιες που "υπεγραψαν".Οχι 2-3 μαχες στανταρ των συμμαχιων και ολοι οι αλλοι στα πευκακια.

Μαχες για μικρα επιπεδα.Αν και ειναι λιγο ανουσιο,καθως το μονο που θα γινει ειναι να μαζευτει ενα 20-30% μικρων επιπεδων ,που κυριολεκτικα και μεταφορικα, θα τα σφαξουν τα μεγαλα επιπεδα, ακουγεται αρκετα καλη ιδεα με την προϋποθεση οτι τα "μικρα" επιπεδα θα ειναι μελη ολοι του αριζονα και δεν θα τρωνε Χ.

Δεν εχω καψα για το φορουμ.

Να βγαινουν ολοι οι αλλοι προδοτες εκτος απο τους εκλεκτους...;
Δεν το σχολιαζω γιατι θα γινω κακος,πως περιμενεις να κανεις "καλες" μαχες απο την στιγμη που αποφασιζεις να παιζεις με τα ιδια ατομα συνεχεια;
Ποσο ελκυστικο θα ητανε ενα πρωταθλημα που θα επαιζε μονο ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναϊκος σε καθε αγωνιστικη;Ποσο ονειρικο ειναι να τρως μερα νυχτα πιτσα και παγωτο;Θα φας,θα φας...θα σκασεις στο τελος,θα φωναξεις να φας κατι διαφορετικο,ακομα και φακες...

Ειρηνη;Αν και περασε,σαν συμμαχιες μεταξυ σας ας εχετε...αυτο δεν σημαινει οτι ενας ολοκληρος κοσμος θα "παραλυσει" για να κανετε εσεις τις διακοπες σας.

Κοινη γραμμη...Επιεικως απαραδεκτο...
Απολυτη καταπατηση των μικρων επιπεδων,των μικρων συμμαχιων και των πολεων εκτος των μεγαλων συμμαχιων.

Τελικα, σαν γενικη ιδεα (πολυ γενικη ομως) εχει καλες βασεις και καλο σκοπο (φαινομενικα τουλαχιστον) αλλα χανει στις λεπτομερειες (σε βασικες λεπτομερειες)
Εκ πρωτης οψεως φαινεται σαν μια προσπαθεια επικρατησης 2-3 συμμαχιων που ολος ο κοσμος θα κρεμεται απο τα χειλη τους και τους ακολουθει σαν ορδη πληγωμενων παλιατσων (ποιηση). Αυτο που πραγματικα με αφηνιασε ηταν η κοινη γραμμη...δεν εχει λογικη, ή μαλλον εχει αλλα τοτε εξυπηρετει αλλο σκοπο. Φαινεται πως την αποφαση την σκαρφιστηκαν 2-3 ηλικιας 16- που δεν παιξανε ποτε μπαλα σε αλανα με αλλα 40 παιδια...γιατι ακομα και εκει, οταν βλεπαμε οτι υπηρχαν 4-5 ζουμπουρλα παιδακια που δεν το κατειχανε αλλα ειχανε ηθελαν να παιξουν, δεν τα φορτωναμε στην μια ομαδα και μετα καυχιομασταν ποσο τρομεροι ημασταν που νικησαμε μια ομαδα πολυ χαμηλοτερης δυναμικοτητας,αλλα προσπαθουσαμε να μοιρασουμε τις ομαδες ισα για να ευχαριστηθουμε ολοι το παιχνιδι.
Με κατι τετοιες περιεργες αποφασεις το μονο που θα καταφερετε ειναι να τσαντισετε τον Λακορα (και καθε Λακορα) και να μετρατε καθε βραδυ 25 επιθεσεις.

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας (ψεματα, αν μπορουσα και ειχα χρονο θα εγραφα πολλα περισσοτερα για να ας βασσανισω),
Παλουκι ο Λουκ
 

DeletedUser

Guest
και εκει που ελεγα να μην ξανασχοληθω με το θεμα, μιλησε καποιος που μπορεις επιτελους να συνεννοηθεις, ο νωντας.
φιλε μου νωντα, εσυ μπορει να βλεπεις 9.500 παιχτες στον αριζονα, εγω ομως τα βλεπω καπως διαφορετικα.
ουτε 2.400 παιχτες πανω απο επιπεδο 40 που μπορεις να τους θεωρησεις ενεργους παιχτες.
απο αυτους, πολλους δεν τους ενδιαφερουν καθολου οι μαχες (δικαιωμα τους βεβαια) πολλοι ειναι τελειως ανεξαρτητοι και δεν θελουν να εχουν σχεση με υπερσυμμαχιες (αναμεσα τους κι εγω με τους συμπολιτες μου) και μενουν μερικοι που θελοντας να κερδισουν μια μαχη οχυρου, πρεπει να τα βαλουν με μια υπερσυμμαχια 500 ενεργων μελων.
αυτο που ειδα εγω για παραδειγμα, οταν μπηκε η πολη μου στο οχυρο που κατεκτησαν ΤΑ ΡΕΜΑΛΙΑ, ειναι πως ηρθαν να μας το παρουν καποιοι ανυπαρκτοι, οι οποιοι ομως ειχαν την στηρηξη της ''υπερσυμμαχιας'' ενωση κ.λ.π. και τελικα μας πεταξαν απ' εξω απ' ολη αυτη την ιστορια των οχυρων...
μιλαω για εναν μηνα πριν.
θελω να πω, πως προσπαθειτε να επιβαλλετε μια παντοκρατορια, την οποια εγω δεν την αποδεχομαι διοτι εχω μια καποια αξιοπρεπεια, και θα την πολεμησω με οσες δυναμεις εχω και οποιον τροπο βρω.
οι περισσοτεροι δουλοπρεπεις, ''μικροι'' και ασχετοι, σας ακολουθανε για να παρουν λιγη απο την δοξα των ''νικητων''. (απεναντι σε ποιους αραγε)
εμενα ομως μην με θελετε μαζι σας.

καλημέρα φίλε μου Grilako,
ναι αν υπάρχει διάθεση τότε μπορεί να γίνει μια συζήτηση ώστε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα και αν θέλεις μια άκρη γιατί δεν γίνετε 16+ σελίδες να διαβάζουμε ειρωνείες και χλευασμούς ένθεν και ένθεν.
Λοιπόν επί του θέματος τώρα για να μην γίνομαι κουραστικός.
1. Αν όπως λές είναι 2400 οι ενεργοί πάνω από 40 επίπεδο που θεωρούνται ικανοί και θέλουν να πέρνουν μέρος σε μάχες οχυρών (δεν θα αμφισβιτήσω το νούμερο αυτό) είναι αδύνατον κάποιος με το ζόρι να προσελκύσει όλους αυτούς ή έστω την πλειοψηφία με σκοπό να ποδηγετίσει έναν κόσμο. Δεν νομίζω κάποιος παίκτης η έστω κάποια πόλη έχει τέτοια επιρροή πάνω σε τόσους διαφορετικούς ανθρώπους. Αυτό φυσικά μπορείς να το αμφισβητήσεις γιατί είναι απλά θεωρητικό αλλά ουτε εσύ ούτε εγώ έχουμε αποδείξεις ότι κάποιος η κάποιοι το έχουν κάνει. Συμφωνίες γίνονταν γίνονται και θα γίνονται είτε γραπτές είτε προφορικές ανάμεσα σε μέλη διαφόρων συμμαχιών και γνωρίζεις φαντάζομαι πως ξαφνικά διάφορες πόλεις ενω δεν είναι σε συμμαχία ξαφνικά εμφανίζονται να κάνουν μάχες υπέρ μιας η της άλλης συμμαχίας. Αλλά αν μπορέσει μια συμμαχία να επιβάλει την παντοκρατορία της οπως λές ε τότε να τους πάμε στο υπουργείο εξωτερικών θα μεγαλώσει και η ελλάδα μας ετσι (αστειεύομαι μην το πάρεις προσωπικά τώρα)

2. Είμαι σίγουρος ότι η πόλη σου ή/και εσύ ο ίδιος είχες δεί τι γινόταν. 30+ μάχες καθημερινά με αποτέλεσμα 20 με 30 αμυνόμενοι εναντίον 8 με 10 επιτιθέμενων. Φίλε μου όπως ξέρεις και από άλλους κόσμους αυτό εμένα με ξενερώνει. Δεν με απασχολεί αν χάσω η κερδίσω το οχυρό. Εκέινο που με εξιτάρει είναι η μάχη η ίδια, η αγωνία να κερδίσεις η να χάσεις. ΑΥτό δεν γινόταν με την κατάσταση που είχε δημιουργηθεί. Ο κάθε "πικραμένος" μετά από συννενοήσεις χτύπαγε διάφορα οχυρά ετσι για ξεκάρφωμα, άλλωστε αν διαβάσεις και προηγούμενα ποστ στο ιδιο θέμα το λένε οτι θα συνεχίσουν να το κάνουν επειδή γουστάρουν το τζέρτζελο. !!!..και οτι είναι ανεξάρτητοι και τους δίνει το δικαίωμα το παιχνίδι να το κάνουν. Ναι το παιχνίδι τους το δίνει το δικαίωμα είναι αυτό ομως τρόπος παιχνιδιού που εσύ και η πόλη σου θέλουν? Εδώ κερδίθηκε οχυρό με 6 επιτιθέμενους και εναν αμυνόμενο γιατί είχε μπεί στις 5,5 τα ξημερώματα...!!!! ουτε βρυκόλακες δεν μένουν ξύπνιοι εκείνη την ώρα πόσο μάλλον να μπαίνουν και να παίζουν...!!! (περί ορέξεως βέβαια από μένα κολοκυθόπητα...για παράδειγμα στο γράφω)

3. γράφεις για την πόλη σου στο οχυρό με τα ρεμάλια. Αυτό θέλω να πιστεύω προσπάθησαν κάποιοι με την συμφωνία αυτήν να αποφύγουν. Γιαυτό λένε οτι η μία συμμαχία θα κτυπάει την άλλη χωρίς η τρίτη να λαμβάνει μέρος σε αυτήν την μάχη μπας και μπεί κάποια τάξη και μάθουν αρκετοί να παίζουν το παιχνίδι γιατί γουστάρουν και οχι γιατί έχουν απωθημένα απο την πραγματική τους ζωή. Ο αντίλογος βεβαια είναι γιατί να αποκλειστούν κάποιες μικρές πόλεις που θέλουν να χτυπάνε οτι νάνε και οποτε νάναι....Η απάντηση που εγώ μπορώ να δώσω είναι δεν αποκλείονται για τον απλό λόγο οτι ενα οχυρό εχει 2, 3 η και 4 πόλεις μέσα. Αρα μια μικρή πόλη θα πρέπει να τα βάλει με 4 άλλες. θα αποκλειστούν και άλλα μέλη που οι αμυνόμενοι έχουν σαν συμμαχία? δεν θα τρέξουν οι σύμμαχοι να βοηθήσουν στην άμυνα?...αρα πάλι η μικρή πόλη θα έχει ενα μειονέκτημα είτε υπάρχει η συμφωνία είτε όχι.
Εκείνο που μπορεί να κάνει μια μικρή πόλη είναι να ενώσει πολλές μικρές πόλεις εστι ώστε να μην είναι μικρή. Γιατί δεν το κάνει και καθόμαστε να αναλωνόμαστε και να διαφωνούμε?..απλό είναι.

4. λες ότι είσαι ανένταχτος και δεν σου αρέσουν οι υπερσυμμαχίες, δικαίωμά σου είναι και μάλιστα σου σφίγγω θερμά το χέρι αυτό για την στάση σου. Εγώ όμως δεν ακολουθώ αυτήν την πορεία, μαυ αρέσει η OMG και η παρέα που έχουμε με τα άλλα παιδιά. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι για όλα η OMG τα έχει καλά καμμωμένα και οτι όλοι οι άλλοι ειναι λάθος, ούτε και το αντίθετο βέβαια. Αλλά με το να κάνεις συζητήσεις σαν OMG η σαν άλλη συμαχία δεν σημαίνει οτι έφερες την καταστροφή στον Κ6. Η κάθε πόλη και κάθε συμμαχία έχει την πορεία της και κρατάει μια στάση δεν νομίζω να είναι μεπτόν αυτό.

5. αναφέρεις για μερικούς μικρούς δουλοπρεπείς που μας ακολουθάνε. Αλήθεια φίλε μου εσύ δηλαδή οταν γραφτηκες στον κόσμο είσουν μεγάλος και τρανός?....εγώ πάντως δεν ήμουν ουτε και θεωρώ τον εαυτό μου τρανό στο παιχνίδι αυτό εστω και εαν έχω μια εμπειρία 4+ χρόνων σε διαφορετικούς κόσμους. Δεν μπορείς εσύ ουτε κανένας άλλος να σταματήσει κάποιον που για τους δικούς του λόγους θέλει να μπεί σε μια συμμαχία. Οπως εσύ δεν θέλεις συμμαχίες ετσι κάποιοι άλλοι θέλουν γιατί δηλαδή να τους στατήσεις στο να κάνουν αυτήν την συμμαχία και δεν κατάλαβα γιατί είναι δουλοπρεπείς. Θεωρείς τον εαυτό σου δουλοπρεπή που στον Κ3 είσαι σε συμμαχία? Οποιος θέλει μπαίνει και όποιος δεν θέλει δεν μπαίνει είτε το ένα είτε το άλλο δεν σημαίνει δουλοπρέπεια, είναι στάση που έχει στο παιχνίδι...δεν σε κατάβα εδώ ειλικρινά.

6. 2 νούμερα ανέφερες, είναι 2400 οι ενεργοί οχυρομάχοι και μετά οτι η "υπερσυμμαχία" ειναι 500 μέλη αν πάρω τα νούμερα τα δικά σου πάλι όλοι οι υπόλοιποι είστε παραπάμω από την "υπερσυμμαχία", ενωθείτε λοιπόν να τους δώσετε το μάθημα της ζωής τους αντί να διαμαρτύρεστε και να φωνάζετε λες και σας έκλεψαν το γλυφιτζούρι σας.

7. Αναφέρεις για μια παντοκρατορεία...ώπα βρε Grilako, δεν είμαστε η ρωμαική αυτοκρατορία....ελεος δηλαδή είπαν μερικά άτομα να κάνουν μια συνφωνία μπας και το παιχνίδι γίνει ποιο συναρπαστικό από το έκτρωμα που είχαν δημιουργήσει μερικοί με τις 30+ μαχες καθημερινά αυτά δεν τα έβλεπες? δεν έχεις σχόλιο για αυτά?.....δεν σε απασχολεί οτι γινόντουσαν μάχες παρωδία?...σου αρέσει δηλαδή να πάς επίθεση σε μια μάχη και να μην βρείς κανέναν αμυνόμενο?....αυτό είναι αξιοπρεπές για σένα?....ειλικρινά δε σε καταλβαίνω . Πίστευα το αντίθετο για σένα λόγω του ότι έχουμε μιλήσει και σε άλλους κόσμους.

8. Μιλάς για την δόξα των νικητών, !!!! αλήθεια που τους είδες?....η OMG δεν έχει χάσει οχυρά νομίζεις?....η απλά διακρίνω μια ηττοπάθεια?....στο ξαναλέω και πάλι αν γίνονταν σωστές και σοβαρές μάχες και οχι ετσι για πλάκα ας βαρέσουμε καμμια 10αριά οχυρά δεν θα υπήρχε χώρος για συμφωνιες. Δες το σαν ουδέτερος παρατηρητής τι γινόταν τόσο καιρό και αν συμφωνούσες με αυτήν την κατάσταση τότε δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί το θέμα.

συγγνώμη για τη μακροσκελή απάντησή μου.......
καλή σας μέρα
 

DeletedUser

Guest
Σας παρακαλώ να σταματήσετε να σχολιάζετε τους αποκλεισμούς συμπαιχτών σας. Όσοι έχουν αποκλειστεί έχουν ήδη επικοινωνήσει με το κέντρο υποστήριξης και έχουν ήδη λάβει απάντηση για τους αποκλεισμούς τους.

Οποιοδήποτε ποστ απο εδώ και έπειτα που θα σχολιάζει αποφάσεις διαχειριστών θα διαγράφεται και ο χρήστης θα προειδοποιείται.

Ευχαριστώ
 

DeletedUser

Guest
Αυτό το θέμα βασικά χάνουμε χρόνο να το συζητάμε δεν ισχύει καμιά συμφωνία και δεν πρόκειται να ισχύσει.Δεν θα κάτσω να αναλύσω τι γίνεται στις μάχες οχυρών αλλά και μόνο το γεγονός πως το κοινό φόρουμ OMG-Ένωση δεν έπαψε ποτέ να υφίσταται δείχνει ξεκάθαρα πως είτε έχουμε να κάνουμε με ασόβαρους παίκτες, είτε με προθέσεις που εξυπηρετούν άλλους σκοπούς κι όχι τον υποφαινόμενο (δηλαδή την διασκέδαση και το καλό του κόσμου).
Οπότε συνεχίζουμε ως έχουμε κι ας μη μου αρέσουν κι εμένα οι πολλαπλές μάχες.

Υ.Γ: έκανα και "like" στο ίδιο μου το ποστ γιατί τα λέω πολύ ωραία μερικές φορές και με ξαφνιάζω ευχάριστα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Αυτό το θέμα βασικά χάνουμε χρόνο να το συζητάμε δεν ισχύει καμιά συμφωνία και δεν πρόκειται να ισχύσει.Δεν θα κάτσω να αναλύσω τι γίνεται στις μάχες οχυρών αλλά και μόνο το γεγονός πως το κοινό φόρουμ OMG-Ένωση δεν έπαψε ποτέ να υφίσταται δείχνει ξεκάθαρα πως είτε έχουμε να κάνουμε με ασόβαρους παίκτες, είτε με προθέσεις που εξυπηρετούν άλλους σκοπούς κι όχι τον υποφαινόμενο (δηλαδή την διασκέδαση και το καλό του κόσμου).
Οπότε συνεχίζουμε ως έχουμε κι ας μη μου αρέσουν κι εμένα οι πολλαπλές μάχες.

Υ.Γ: έκανα και "like" στο ίδιο μου το ποστ γιατί τα λέω πολύ ωραία μερικές φορές και με ξαφνιάζω ευχάριστα.

Δεν ξέρω τι εννοείς ασόβαρους και ποιούς δεν θα κάτσω να κάνω τον ντετέκτιβ ούτε βάβαια με αγγίζει αυτό που αναφέρεις, οπότε το προσπερνώ σαν μην γενόμενο....

Δεν ξέρω αν το επιτρέπουν οι κανόνες η όχι αλλα΄στο παιχνίδι στο ταχυδρομείο έλαβα ενα μήνυμα από τον Barkouli που μου ζητά να βάλω τις απαντήσεις του εδώ μια και δεν μπορεί ο ίδιος. Αν παραβιάζω κάποιιον κανόνα τότε ας τιμωρηθώ, αλλά οφείλω να ποστάρω τα γραφόμενά του με την σύμφωνη δική του γνώμη..

*******

εγώ πιστεύω πως κάποιος από τους διαχειρστές του φόρουμ μετά από αυτό μπορεί να κλειδώσει το θέμα, η συνέχισή του απλά είναι ανούσια κατά την ταπεινή μου γνώμη

καλή σας μέρα


edit by joahna
Αφαιρέθηκε το μηνυμα του αποκλεισμένου παίχτη. Δεν επιτρέπεται να εκπροσωπούμε αποκλεισμένους παίχτες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2571

Guest
2.GRILAKOS καλησπερα φιλε μου αν θυμαμε καλα μια εποχη ησουν στα ΡΕΜΑΛΙΑ και σε ειχαν του πεταματου... αναφερθηκες για ενα οχυρο το προην Remezzo που το ειχατε παρει... ΠΕς ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΒΡΕ 11 ατομα απο ΡΕΜΑΛΙΑ και 28 απο την OMG... Μην βλεπουμε οτι θελουμε... Οκ αγορινα? μπωρει να μην ησουν καπετανιος να βλεπεις τοτε σε δικαιολογο , αλλα μετα της μαχες να βλεπεις την αναφορα λεει ποιες πολης ηρθανε....capito? beneeeeeeeee

μπαρκουλη λαθος θυμασαι, ποτε δεν ημουν στα ρεμαλια αν και με ολους εκει γνωριζομαστε εδω και χρονια απο αλλους κοσμους του γουεστ.
εσυ δεν τους ξερεις καθολου, οποτε δεν δικαιουσαι να μιλας για λογαριασμο τους νομιζω.
πραγματι, αν και ανηκα στο οχυρο ομως εγω και η πολη μου, στις μαχες δεν παιρναμε μερος μιας και ΕΣΥ ως καπετανιος φροντιζες να μας πεταξεις εκτος στρατολογησης αφου ησουν καπτεν.
μετα οι δικοι μου δεν ξαναηρθαν, εσυ και οι δικοι σου το ''πουλησατε'' το οχυρο στους ενωσιτες για να παιζετε μονοι σας οπως επιμενω να λεω απ' την αρχη σ' αυτο εδω το θεμα.
μην ψαχνετε να βρειτε ποιος χαλαει το παιχνιδι στον αριζονα, κοιταχτειτε στον καθρεφτη και θα παρετε την απαντηση.
 

DeletedUser

Guest
Καλά κάνεις και τα προσπερνάς φίλε nontas1 αυτά που γράφω είναι πολύ δυσκολονόητα άλλη φορά θα τα απλουστεύω.Υπέπεσα στο αμάρτημα της αλαζονείας και υπέθεσα πως όλοι έχουν το δικό μου μυαλό.
Τώρα όσο για τα κείμενα του Μπάρκουλη που μεταφέρεις, μπορεί να είσαι απλός μεταφορέας αλλά δεν απαλλάσεσαι ευθυνών, γιατί όπως ίσως να μην καταλαβαίνεις και πρέπει να σου φέρω παράδειγμα, μπορώ να μεταφέρω με το ίδιο σκεπτικό αίσχη αλλωνών και να νίψω τας χείρας μου με σαπούνι "Κλεοπάτρα".
Όσο για τα λεγόμενα του Μπάρκουλη και ότι γράφει για το κοινό φόρουμ είναι σαν να ζητάς από κάποιον σε μάχη οχυρού να σε αλλάξει και να περιμένεις να δεις αν έβαλε κίνηση πάνω σου για να βάλεις κι εσύ με τη σειρά σου πάνω του.Το πιο φυσιολογικό είναι να λιποθυμήσεις περιμένοντας.
Και να μας συγχωρέσει για τα χθεσινά πτώματα, έπρεπε να τους δώσουμε τα κλειδιά όλων των οχυρών αφού χτύπησαν τόσο ευγενικά την πόρτα.

Υ.Γ : το έκανα "dislike" από μόνος μου αυτό, να σε βγάλω από τον κόπο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
4.Λακορα σε αφησα τελευταιο γιατι οντως εισαι τελευταιος..... Δεν χρειαζετε να ασχοληθω μαζι σου. Οτι ειχα να πω στο ειπα στην κομμητεια

Δε μπορω παρα να ευχαριστησω την OMG για τα καλα της λογια για εμενα και τους συγγενεις μου στο τσατ τους , ναι ναι τα ξερω παιδια δυστυχως για εσας, και για να μη λετε που τα εμαθα μου τα στελνε ολα ενας δικος μας που τον ειχατε σε πολη ΟΜΓ εδω και 4 μηνες , δε το κρυβω ετσι κι αλλιως πλεον ηρθε στη πολη μου , δειτε τον (το λεω γιατι εχετε μεγαλη φαντασια και μπορει να βαζατε διαφορα στο μυαλο σας )

επισης να ευχαριστησω τον κυριο μπαρκουλη για τα καλα του λογια , παντα προσπαθουσα να ειμαι τελευταιος παντου αλλα λογω υψους δε γλιτωσα παρελαση για παρελαση στο σχολειο και αγημα για αγημα στο στρατο και παντα μπροστα ρε σεις , ημαρτον . Απο κει μου μειναν διαφορα κομπλεξ και τα βγαζω εδω ναι ειναι αληθεια , γιατι να το κρυψουμε αλλωστε


ο θεος του west να μου κοβει λεβελ και να σας τα δινει σβωλους ρε παιδια , θα τους χρειαστειτε :D

μπαρκουλη μαλιστερακι σου δε θα γινω ποτε οσο κι αν αυτο σε ενοχλει


ΥΓ και απο την ωρα που λες οτι ο γριλακος ειναι του πεταματου δειχνει νομιζω το ποσα ξερεις για το παιχνιδι και αυτους που παιζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή