Συμφωνίες κάτω απο το τραπέζι..η Τρόικα στον Αριζόνα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cord

Ex-The West Team
Επειδη διαβασα ολα τα θεματα για το ζητημα αυτο του κοσμου Arizona παλι απο την αρχη απο χτες, εχω να πω οτι κανεις δεν γνωριζει περισσοτερα απο εμενα για το τι γινεται με την ομαδα διαχειρισης (forum και παιχνιδιου).
Για αυτο το λογο, εαν καποιος εχει προβλημα ειτε με ολη την ομαδα διαχειρισης ειτε με καποιο μελος της, θα πρεπει να στελνει αιτηση υποστηριξης.

Στο forum LOS 2, τα μελη της διαχειρισης απαντανε ως διαχειριστες εκτος και εαν αναφερουν με σαφηνεια οτι απαντουν ως παιχτες για καποιο συγκεκριμενο λογο/θεμα.

Σχολια που εχουν να κανουν με την ακεραιοτητα της ομαδας διαχειρισης γινονται μονο σε εμενα με π.μ. η με αιτηση υποστηριξης.
Οτιδηποτε αλλο που ειναι σε δημοσια θεα και στοχοποιει την ομαδα διαχειρισης λαμβανει ποινες.
Το παραπανω δεν ειναι θεμα προς δημοσια συζητηση.

Τελος, οσο για το θεμα με τις συμμαχιες να ενημερωσω η και να υπενθυμισω σε απαντες οτι για την διαχειριση in-game δεν υπαρχουν συμμαχιες, υπαρχουν μονο παιχτες και ο καθε παιχτης αντμετωπιζεται ως αυτονομη μοναδα και οχι ως μελος συμμαχιας. Εαν οι μαχες, ειτε ειναι πολλες ειτε ειναι λιγες, δεν παραβιαζουν κανονισμους, δεν υπαρχει λογος συζητησης.
Ο καθενας μπορει να δηλωσει οσες μαχες οχυρου επθυμει και οι συμμαχιες καθως και ο τροπος της στρατηγικης τους στο παιχνιδι ειναι καθαρα θεμα των παιχτων εφοσον δεν παραβιαζονται οι κανονισμοι.

Συζητειστε μεσα στα πλαισια της καλης συμπεριφορας αλλιως και αυτο το θεμα θα κλειδωσει.

Τελος, μια φιλικη συμβουλη, καλο θα ηταν πριν ανοιγετε/απαντατε σε τετοια θεματα να ρωτηστε πρωτα και παιχτες των μεγαλων συμμαχιων απο τον κοσμο 1, η πιο απλα, καντε αναζητηση στο forum ωστε να δειτε πως επιλυθηκαν παρομοιες περιπτωσεις παλαιοτερα, το forum ειναι ενα πανισχυρο εργαλειο για ολους, χρησιμοποιηστε το. Ρωτηστε, συζητηστε μαζι τους, θα σας πουν τι θα εκαναν η τι εκαναν οι ιδιοι ωστε ο κοσμος 1 μετα απο μια διαδρομη πολλων εντασεων, αναζητησεων, αλλαγων κ.τ.λ. να ειναι αυτη τη στιγμη ενας απο τους πιο ανταγωνιστικους κοσμους παγκοσμιως!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Εγώ ανήκω όπως λέτε σε μια από τις μικρές συμμαχίες ( μια και δεν είμαι σε μια από αυτές που διατάζουν και αποφασίζουν) και λέω ότι δεν θα μπω σε αυτό το τρυπακι που προσπαθείτε να μας βάλετε και καλά για να έχετε οχυρό ελάτε σε εμάς.
Δηλώνω ότι θα βάζω μάχες οχυρών τόσες όσα λεφτά μπορώ να διαθέσω εφόσον επικρατήσει αυτό που λέτε και θέλετε να περάσετε.
:D
 

DeletedUser

Guest
Θελω να πω κατι στον agim1 και σε ολους τους αλλους που κατηγουρουν τη συμμαχια μου ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ οτι ειμαστε μια συμμαχια αποφασιζουμε και διαταζουμε οτι δεν ξερει τι συμβαινει μεσα στη συμμαχια μου οπως και εγω δεν ξερω τι συμβαινει στη δικια του συμμαχια...Για αυτο θα παρακαλεσω να σταματησουν αυτου του ειδους τα σχολια-προσβολες προς συμμαχιες...

Επιπλεον θελω να ρωτησω κατι στον ajim1 και σε καθε αλλον που μοιραζεται τις ιδιες αποψεις...Πιστευετε οτι με το να βαζετε 10 μαχες οχυρων τι μερα δεν ερημωνει ο αριζονα ενω με τη συμφωνια αυτη που καναμε θα ερημωσει?
 

DeletedUser

Guest
Δεν πρέπει να γίνονται συνεχώς πολλαπλές μάχες, αυτό είναι το μόνο σίγουρο διότι μετά δεν μείνει κανείς που να ενδιαφέρεται με τις μάχες. πρέπει να βάλετε κάποιους κανόνες αλλά να βολεύει όλους όχι μόνο σε αυτούς που το αποφασίζουν. στην περίπτωση μας βολεύει μόνο στα λιοντάρια, τουλάχιστον μπορείτε να δώστετε λίγη ευκαιρία κ στις ζέβρες. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Με την συμφωνία που θέλετε να περάσετε και με τον τρόπο που έχετε αποφασίσει εσείς οι 4 συμμαχίες ναι πιστεύω ότι θα φύγει πολλής κόσμος και θα μείνετε εσείς οι 5 που αποφασίστε να κάνετε αυτό που λέτε στην αρχή.
Ακόμα νομίζω (ας ελπίσω πως κάνω λάθος) ότι οι μάχες που θα γίνονται μετάξι σας θα είναι στημένες ( έλα να πάρεις εσύ αυτό και δώσε εμάς το άλλο) αφού μαζέψετε όλα τα οχυρά από τις λεγόμενες “ μικρές συμμαχίες”
 

DeletedUser3912

Guest
Καλησπερα Beau δεν καταλαβα τι δεν σου αρεσει απο αυτο που συμφωνησανε οι αρχηγοι των 3 συμμαχιων?Σου αρεσει να κανει μια συμμαχια κουμαντο σε ολο τον αριζονα?Ονομα δεν λεω αλλα να βαζει και οσες μαχες θελει την ημερα παει πολυ και μαλιστα βαζει και κουλες ωρες τα μεσανυχτα και τα πρωινα.Ε ας σοβαρευτουμε λοιπον κυριοι και ας ακολουθησουμε αυτο που προτεινανε οι αρχηγοι των 3 συμμαχιων και να δουμε αν θα ειναι καλυτερο απο αυτο το ... που γινεται τωρα
 

DeletedUser

Guest
Ότι ήταν να πω το είπα γιατί και τα πολλά λόγια είναι φτώχια.
Θα δω τι θ γίνει και θα πράξω και εγώ ανάλογα.

:w
 

DeletedUser

Guest
Όπως πολύ σωστά είπε ο Grilakos και όπως έχω δει να γίνεται σε όλους σχεδόν τους κόσμους τα πράγματα δρομολογούνται λίγο πολύ από μόνα τους,όπως στην ζωή με φιλίες και αντιπάθειες.Τα άτομα που επιδιώκουν την αυτοπροβολή,το προσωπικό συμφέρον ή δημιουργούν προβλήματα δηλώνοντας μάχες μόνο και μόνο για αποπροσανατολισμό έπρεπε ήδη να έχουν μπει στο περιθώριο από όποια πλευρά κι αν προέρχονται.
Τώρα όσο αφορά το θέμα μας κάθε παίκτης/πόλη/συμμαχία είναι ανεξάρτητος/η και φυσιολογικό είναι αποφάσεις στις οποίες δεν συμμετείχε να μη του/της αρέσουν.
Το θέμα είναι τα κίνητρα πίσω από οποιαδήποτε κίνηση και αν και δεν έχω μιλήσει προσωπικά με κανέναν από τους συμμετέχοντες στην απόφαση αυτή,οι πράξεις και η πορεία τους μέχρι τώρα κάθε άλλο παρά σε αγνά με παραπέμπουν.

Υ.Γ: Νεοφερμένος άποικος ψάχνει δουλειά σαν μπάρμαν ή τζογαδόρος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
πωπω γκρινια παλι......... ολα αυτα γιατι καποιοι δε ξερουν να παιζουν/συμπεριφερονται
οσοι το βλεπετε "σοβαρα' (ελεος δλδ.....) να μπειτε σε κανα ξενο κοσμο η στο μπετα κ τσεκαρετε μια ποσες μαχες παιζουν να δειτε πωσ ειναι το ευρωπαικο γουεστ ;ρ
σταματηστε τα μικροαστικα, τις μπανανες κ γινεται ευρωπαιοι ;ρ
 

DeletedUser

Guest
πωπω γκρινια παλι......... ολα αυτα γιατι καποιοι δε ξερουν να παιζουν/συμπεριφερονται
οσοι το βλεπετε "σοβαρα' (ελεος δλδ.....) να μπειτε σε κανα ξενο κοσμο η στο μπετα κ τσεκαρετε μια ποσες μαχες παιζουν να δειτε πωσ ειναι το ευρωπαικο γουεστ ;ρ
σταματηστε τα μικροαστικα, τις μπανανες κ γινεται ευρωπαιοι ;ρ

παγκοσμιοποίηση λοιπόν..... :p

Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί τσακώνεστε..Σας θυμίζω ότι αυτός δεν είναι νέος κανόνας της Inno...αλλά μια συμφωνία ανάμεσα 5 παιχτών...(ΠΑΙΧΤΩΝ)
 

DeletedUser3082

Guest
Ναι ρε συ αλλα αμα εχεις ηδη 2 μαχες οχυρου και εχεις διαθεσει ολο το διαθεσιμο δυναμικο σου για τις 2 κανονικες μαχες δεν ειναι κριμα να χασεις το αλλο οχυρο γιατι δεν εχεις κοσμο?Δηλαδη πως να το πω το να χασεις ενα οχυρο ενω εχεις δωσει μια "καλη" μαχη ειναι αποδεκτο αλλα να το χασεις γιατι ο αλλος ηταν "μαγκας" και σου εβαλε μαχη οταν εσυ ηδη πολεμουσες στις "καλες" μαχες δεν ειναι κατι αποδεκτο!

καλησπερα και χρονια πολλα

Μια χαζη ερωτηση-απορια

αφου δεν εχεις κοσμο να υπερασπιστεις τα οχυρα σου γιατι τα πηρες και γιατι να τα κρατησεις ενω μπορει καποια αλλη πολη [που πιθανοτατα να ειναι το μοναδικο της] να φτυσει αιμα για να το υπερασπιστει?

δεν μπορω να καταλαβω πως μια πολη 40-50 μελων [35 φουλ ενεργων?] μπορει να υπερασπιστει 1 μεγαλο 2 μεσαια και 3 μικρα οχυρα?

με τι κοσμο?

αλλα ειναι και η "πρωτια" στη μεση και μετα μιλαμε για δικαιοσυνη και τι ωρα θα βαλει ο καθενας τη μαχη

Οτι ωρα του γουσταρει οτι μερα θελει και οσες μαχες θελει καθε μερα και θα πηγαινει σε μια καθε βδομαδα η καθε 15 στις 4 το πρωι!!

το απαγορευει καποιος κανονας του παιχνιδιου?

Που ειναι το αδικο?



Εξαλλου παραπονιεστε οτι στηνουμε το παιχνιδι για λιγους και καλους. Δηλ. οσοι παιζουν σοβαρα απο την αρχη του σερβερ (περυσι!), δεν εχουν ενα μικρο δικαιωμα να δημιουργησουν κατι οργανωμενο και αν θελουν και οι αλλοι ακολουθουνε, εμεις δεν αποκλεισαμε ΚΑΝΕΝΑ που θελει και εχει διαθεση να παιξει σοβαρα ομως.


παιχνιδι και σοβαροτητα δεν υπαρχει φιλε μου!

το ενα αναιρει το αλλο εκ των πραγματων

παιζεις οσο θελεις οποτε θελεις και με οποιο τροπο θελεις [παντα στα πλαισια των κανονισμων του παιχνιδιου]

τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο [γι αυτο και υπαρχουν επιλογες] για τον ποιο χαραχτηρα θα επιλεξεις, αν θα μπεις σε πολη, αν θα εχει αυτη η πολη οχυρο, αν θα ανηκεις σε καποια συμμαχια η υπερσυμμαχια,για το αν θα παιξεις 2 μηνες και μετα θα πας για μπανια και ολα τα υπολοιπα

χαλαρωστε λιγο και αφηστε τη σοβαροτητα εκτος παιχνιδιου [αρκετη σοβαροτητα εχουμε στην πραγματικη μας ζωη]
ΠΑΙΧΝΙΔΙ = ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Και κάτι ακόμα που μου ήρθε στο μυαλό υποτίθεται ο στόχος ήταν να βγει η "σπάμε πλάκα" από τη μέση,γι αυτό έγινε και η συμμαχία Ένωση-OMG-Και βάλε(που φυσικά είχε γίνει πολύ πριν τα τυπικά).Τώρα τι έγινε ξαφνικά και βλέπουμε 3συμμαχίες στην απόφαση και όχι δύο?Τα οχυρά που χάθηκαν με το προηγούμενο καθεστώς θα επιστραφούν?Εγώ χαίρομαι να αντιμετωπίζω τα 3/4 του Αριζόνα σε μάχες,με τιμάει και το θεωρώ δίκαιο.
Επίσης σαν "Παρέα",αν και δεν γράφω για να μας εκπροσωπήσω, είμαστε ξεχωριστή συμμαχία,δεν ακολουθούμε εντολές και αποφάσεις κανενός.
Είναι φανερό πως ο λόγος σύγκρουσης ήταν εξ αρχής προσωπικός και αφορούσε κάποια μπεκ , με τα οποία είχα βαρεθεί κι εγώ να μαλώνω.Αλλά δεν μπορείς να στηρίζεις τον τρόπο παιχνιδιού και τις αποφάσεις σου σε προσωπικές διαφορές όταν υποτίθεται είσαι "ηγέτης" κάποιας συμμαχίας.
Και φυσικά δεν μπορείς να κλείνεις συμφωνίες προς το συμφέρον σου και όχι προς το συμφέρον γενικά του κόσμου και του συνόλου των παικτών και να περιμένεις να σου δώσουν εν λευκώ επιταγή.
Δίκιο έχουν πολλοί παίκτες να κοιτούν καχύποπτα οποιαδήποτε κίνηση,ειδικά αν δεν τους συμπεριλαμβάνει.
Για τις μάχες οχυρών πάντως καλό είναι να υπάρχουν λίγες και να υποστηρίζονται (δηλαδή να έχει και από τις δύο πλευρές κόσμο) για να διασκεδάζουμε και περισσότερο το παιχνίδι. Οποιαδήποτε συμμαχία ή πόλη,όσο μικρή κι αν είναι μπορεί να δηλώσει μάχη αλλά με το σκεπτικό να επανδρώσει και την επίθεση,όχι για σπάσιμο νεύρων ή τυχοδιωκτισμό.

Υ.Γ: Θα σκεφτώ κι άλλα μέχρι να βρω δουλειά σαν μπάρμαν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ρε GRILAKOS τι καθεσε και το συνεχιζεις,σταματα ρε συ,σταματα...
και οσο για τον αδερφο μου τον αλαναρο τον τρελιαρη τον θεο τον τυπο τον οργανωτη τον ηγετη η αρχηγαρα μας οοοοο ΛΑΚΟΡΑΣ λιγα τα λογια σας...ειμαι μεγαλος φαν του λακορα και θελω να γινω σαν τον λακορα...στα μισα ειμαι και εκει θα μεινω αποτι φαινετε γιατι ειμαι νουμπας ρε γαμωτο...τακη τυχαιο???δεν νομιζω τακηηηηηη...λακορα θεε παρε την παε (την ιννο Gameς δηλαδη) χααχαχαχαχα η μηπως την εχεις παρει ηδη??? λακορα και αμα θες καμια γοναστα ληκα,λαμεμι μπανητου σου λεω...τα αλλα τα μελε απο κοντα τρελιαρηηη ενταξει αδερφε μου... ξεεεεεεεερεις ξεεερεις

απο αυριο θα ερχομαι συνεχεια στη πολη σου και θα σας αλλαξω τα φωτα ολα τα μεσαια μελη σου που φτανω.. αν μεσα σε 1 μηνα δεν σου λιποθυμησω 100 φορες μελη σου θα σταματησω να παιζω.. για να δεις ποιος μετραει ηλιοαχτιδες και κεραμυδια οπως ειπες και σε ενα αλλο ποστ. αγορασα και μια καινουργια καλιμπρα ειδικα για σας... θα σου την ισιωσω την γλωσσα

Υ.Γ. θα μετραμε μαζι τις λιποθυμιες, ετσι?? copy/paste πμ θα σου τις στελνω


χορηγος των 100 λιποθυμιων θα ειναι η ΦΑΠΑ Airlines
http://www.youtube.com/watch?v=tiVZmEGxUWI
 

DeletedUser482

Guest
Παρακαλώ να ρίξετε τους τόνους.
Οι εκφράσεις σας θα πρέπει να είναι κόσμιες χωρίς ύβρεις, ειρωνείες και χλευασμούς.

 

DeletedUser

Guest
Aν είναι beachομπαρο έρχομαι κατευθείαν Σώτο!! Όσο θα βάζουν τέτοια ονόματα σε οχυρά οι πολλαπλές μάχες θα διαδέχονται η μια την άλλη!!
 

DeletedUser2571

Guest
επειδη το ξανασκεφτηκα κι εγω, θα προτεινα σε ολους το εξης επι του συγκεκριμενου θεματος:
να το αντιμετωπισουμε ολοι απ' την αρχη, με ψυχραιμια.
ολοι να σκεφτουν τα λαθη τους, να προσπαθησουν να διορθωσουν τον εαυτο τους πρωτα και μετα να κανουν κριτικη στους αλλους.
τι εννοω δηλαδη...
οταν φτιαχνεις μια υπερσυμμαχια που να αποτελειται απο τα 5/6 του ενεργου κοσμου του αριζονα, δεν μπορεις να το παιζεις αυτοκρατορας και γενικος δερβεναγας των παντων επειδη μπορεις να ελεγχεις εσυ το παιχνιδι, θα βρεθουν καποιοι που θα σου πανε κοντρα και σιγουρα θα υπαρξει διαμαχη.
απο την αλλη, δεν μπορεις να απορριπτεις τα παντα δηλωνοντας αναρχικος, χρειαζονται καποιοι κανονες σε καθε παιχνιδι, ηθικοι κυριως, που δεν μπορει να τους ορισει κανενας αντμιν αν δεν τους ακολουθανε οι παιχτες... οι ενεργοι τουλαχιστον.
αλλωστε...
η αξια του νικημενου δινει δοξα στον νικητη.
δεν εχει νοημα να κερδιζεις αδεια οχυρα επειδη δεν εχεις αντιπαλλους.
αυτη ειναι μια φιλικη συμβουλη απο 'μενα, που οπως προειπα δεν με ενδιαφερουν τα οχυρα ποιος θα τα εχει, αλλα θελω ομως αν αποφασησω να ασχοληθω, να μην βρεθω στην δυσαρεστη θεση να μαλωνω με γνωστους, φιλους, συμμαχους απο αλλους κοσμους η με αντιπαλλους που εκτιμω και δεν θελω να χαλασουμε αυτο που φτιαξαμε δυο χρονια τωρα σ' αυτο το παιχνιδι που μ' αρεσει παρα πολυ.
 

DeletedUser

Guest
αυτό που λες θα μπορούσε να ισχύει σε εναν ιδανικό κοσμο..εδω όμως δυστυχώς αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει,
βλέπεις υπάρχει ενα πρόβλημα σχετικά με τους "ηθικούς κανόνες" που ανέφερες..
εδώ λοιπόν το μόνο που αντιμετωπίζουμε είναι μια μεθόδευση και μια πονηριά και οχι αξιόμαχο παιχνίδι για αυτό και δεν χαίρουν εκτίμησης..
θα εκτιμούσα εναν καλό αντίπαλο αν πάλευε με τις δυνάμεις του..εγω βλέπω μια υπερσυμμαχια που χωρίς "ακόλουθους" δεν μπορεί να βγάλει μάχη..
μετά την "άτυπη" συμφωνία παρακολουθώ στην θέση της ένωσης να έχουν βάλει τους uni.Τοσο πολύ δεν έχουν εμπιστοσύνη στις δυνάμεις τους να αντιμετωπίσουν μια μάχη μονοι?μιλαμε για υπερσυμμαχια έτσι..
δεν είδα ούτε μια στιγμή απο τότε που δημιουργήθηκε να έχει αντιμετωπίσει μάχη και να έχουν εξελιχθεί παίκτες μέσα απο αυτή την συμμαχία..
έχουν κάνει μια "επιλογή" παικτών" (των ας πούμε καλών)απο τις συμμαχίες που διέλυσε και πορεύεται πάντα η ίδια ομάδα με αυτούς..
άρα εξ αρχής λείπουν οι σωστές βάσεις ώστε να μιλάμε για άξιους αντιπάλους
που θα ενδιαφέρονταν για καθαρό παιχνίδι..
 

DeletedUser2571

Guest
μην βιαζεσαι να παρεις αρνητικη θεση πριν να ακουσεις και την αλλη αποψη.
για να μπορεσει μια ομαδα παιχτων να φτιαξει μια τοσο ισχυρη συμμαχια, θα πει πως εχουν αρκετες ικανοτητες διπλωματιας και πολλη ορεξη για το παιχνιδι, αρα ο λογος τους μετραει πολυ σε αυτο το θεμα των μαχων και της κατανομης των δυναμεων για ισοροπια.
εγω θα περιμενω να την ακουσω... εχω υπομονη εγω... (θα περιμενω μεχρι να ληξει ο αποκλεισμος τους η να απαντησουν μεσω εκπροσωπου) και θα ηθελα να δω εναν σοβαρο και ειλικρινη διαλογο χωρις ειρωνιες, βρισιες και τετοια που το μονο που καταφερνουν οσοι τα χρησιμοποιουν ειναι να με κανουν να τους απεχθανομαι.
 

DeletedUser4456

Guest
αυτό που λες θα μπορούσε να ισχύει σε εναν ιδανικό κοσμο..εδω όμως δυστυχώς αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει,
βλέπεις υπάρχει ενα πρόβλημα σχετικά με τους "ηθικούς κανόνες" που ανέφερες..
εδώ λοιπόν το μόνο που αντιμετωπίζουμε είναι μια μεθόδευση και μια πονηριά και οχι αξιόμαχο παιχνίδι για αυτό και δεν χαίρουν εκτίμησης..
θα εκτιμούσα εναν καλό αντίπαλο αν πάλευε με τις δυνάμεις του..εγω βλέπω μια υπερσυμμαχια που χωρίς "ακόλουθους" δεν μπορεί να βγάλει μάχη..
μετά την "άτυπη" συμφωνία παρακολουθώ στην θέση της ένωσης να έχουν βάλει τους uni.Τοσο πολύ δεν έχουν εμπιστοσύνη στις δυνάμεις τους να αντιμετωπίσουν μια μάχη μονοι?μιλαμε για υπερσυμμαχια έτσι..
δεν είδα ούτε μια στιγμή απο τότε που δημιουργήθηκε να έχει αντιμετωπίσει μάχη και να έχουν εξελιχθεί παίκτες μέσα απο αυτή την συμμαχία..
έχουν κάνει μια "επιλογή" παικτών" (των ας πούμε καλών)απο τις συμμαχίες που διέλυσε και πορεύεται πάντα η ίδια ομάδα με αυτούς..
άρα εξ αρχής λείπουν οι σωστές βάσεις ώστε να μιλάμε για άξιους αντιπάλους
που θα ενδιαφέρονταν για καθαρό παιχνίδι..

Πως λες εσυ αυτο το πραγμα που κατα κυριο λογο "εκπροσωπεις" την ΠΑΡΕΑ, κατηγοροντας UNI+OMG που ηταν εξαρχης ετσι, ενω την ιδια στιγμη (και καλως κανετε) ειστε ΠΑΡΕΑ+ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ (+AD?+MPEK+WP κλπ.)

Εγω θελω να πω οτι βλεπω ολους οσους θελουν τις καλες μαχες στα οχυρα (συμμαχους ή αντιπαλους) σαν συμπαιχτες που δεν εχουμε στην ουσια να χωρισουμε κατι και κακως υπαρχουν τετοιες "εχθρες" μεταξυ σας... Πηγε το παλικαρι ο Evender να κανει κατι θετικο για ολους σας και τον "φαγατε". Αν κοψετε ολοι τις πολλαπλες μαχες και σεβαστειτε οσους παιζουν καλες μαχες (δηλ. οχι μουφες = πολλαπλες) τοτε θα εχουμε ενα ακομα πιο ελευθερο σχημα στις μαχες μας, οπου απλα θα απολαμβανουν ολοι οσοι παιζουν το παιχνιδι. Δειτε το σαν μια παρεα που παιζει μπαλα την Κυριακη και μετα τα πινουν στην ταβερνα ολοι μαζι.

Στο κατω κατω, ουτε εγω εχω ορεξη να καθομαι να χαλαω χρονο να βγαζω μηνιαια προγραμματα μαχων και τετοια κουλα, αλλα ειναι πολυ καλυτερα απο το να βλεπουμε 20 μαχες την μερα σε μια συμμαχια με 5 ατομα την μαχη και να πηγαινει κοσμος τσαμπα απο εδω και απο εκει ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ 2 -3 ΑΤΟΜΩΝ!
Αυτο με τις πολλαπλες μπορει να το κανει ο καθενας αλλα δεν οδηγει πουθενα παρα στο ξενερωμα του κοσμου γενικα. Οσοι λοιπον αποσκοπουν να ξενερωσουν τον κοσμο με πληρη ελειψη σεβασμου στο ΟΜΑΔΙΚΟ παιχνιδι που ειναι τα οχυρα, ας πανε σε μια-δυο κομητιες, να χωριστουν σε 2 ή οσες ομαδες θελουνε και ας βαζουν απο 100 μαχες την μερα ο ενας στον αλλο και κανεις δεν θα τους πει τιποτα. Ο κοσμος εχει χωρο για ολους και δεν καταλαβαινω γιατι χαλαει ο ενας του αλλου το παιχνιδι ετσι. Οτι εγινε εγινε, ζηταμε ο ενας στον αλλο ειληκρινα συγνωμη και παμε με καλη προθεση παλι να κανουμε ενα παιχνιδι ωραιο. Δεν το επιθυμειτε? σας αρεσει απλα να χαλατε το παιχνιδι του αλλου? Καντε μονομαχιες ελευθερα σε ολο τον σερβερ να βγαλετε τα σπασμενα και αφηστε τα οχυρα για το ομαδικο παιχνιδι σε οσους θελουν να απολαυσουν τις μαχες. Πανω απολα σεβαστειτε τους συμπαιχτες σας και συμμαχους σας που μενουν μερικοι ΟΛΗ μερα σε ενα οχυρο μπας και παρουν λιγο xp να προχωρησουν στο παιχνιδι και μην βαζετε μαχες μουφες/πολλαπλες σε οσους δεν θελουν / δεν βαζουν και δεν προκαλουν.

Αν τελος παλι ολος ο σερβερ πλειοψηφικα πει θελουμε τις πολλαπλες, εγω προσωπικα θα το σεβαστω και απλα θα ασχολουμαι με τα οχυρα οποτε μου καπνιζει. Αλλα πιστευω οσοι κανετε τετοια πραγματα, πολλαπλες και ατασταλιες, ατυχως αποτελειτε την μειοψηφια του κ6.

Ξερω οτι ολοι θα συμφωνησετε παλι, αλλα με την παραμικρη ευκαιρια θα γινουμε παλι μαλλια-κουβαρια, ωστοσο εγω την αποψη μου θα την λεω και αυτο που θεωρω σωστο και λογικο θα το παλευω με οποιο μεσο, ειτε προγραμμα, ειτε υπερσυμμαχιες - γιαυτο κανω παρακληση να σταματησουμε τις τρελες για αλλη μια ακομα φορα μην εχουμε φαινομενα ανισοτητας οπως λεει η beau παραπανω. Οσοι εχετε σπασμενα απο αλλους κοσμους, παρτε τα εκει, ή καντε εδω ξεχωριστες συμμαχιες να εχετε απο 3 οχυρα να πλακωνεστε ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ με οποιον τροπο και δεν σας ενοχλει κανεις (προταση).
 

panos-the-best

Νέο Μέλος
Εγω παιδια επειδη ειμαι πολυ χαζος θελω να κανω καποιες ερωτησεις...
Ρωτησα την τιγρακη αν αυτα θα ισχυσουν,τουλαχιστον απο αυτους που εκαναν τις συμφωνιες και μου ειπε ΝΑΙ και το σεβαστηκα και αν δω οτι πραγματι γινεται αυτο θα το τηρησω κι εγω

Ωστοσο...δε καταλαβαινω γτ

1)Υπαρχει κοινο φορουμ Ενωση-OMG(οπως ειπε ο μιλικο)την στιγμη που ουσιαστικα με τους νεους αυτους κανονες Ενωση-Σπαμε-OMG ειανι εχθροι μεταξυ τους
2)Γιατι στην μαχη Kazino flush omg πηγαν αμυνα αντι για επιθεση(στημενη μαχη?μπα...απλα ετυχε πιστευω.........)
3)Οταν εκανα εγγραφη στην αμυνα της συμμαχιας μου ειδα επιθεση πολη omg ενω επιτηθονταν οι ενωσιτες

ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΕς ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΛΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή