Συμφωνίες κάτω απο το τραπέζι..η Τρόικα στον Αριζόνα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser5288

Guest
συγγνώμη γιατί τώρα δεν κατάλαβα η joahna μιλάει σαv 'υπεύθυνος'' η σαν παίκτρια γιατί έχω μπερδευτή:gl
 

DeletedUser1777

Guest
@ mr. no mercy

Ο κανονισμός στον οποιο αναφέρεσαι αφορά τις συνομιλίες. Εκτός και αν κατάλαβα λάθος το κείμενο που έβαλε η θεματοθέτης είναι κάποια ανακοίνωση. Δεν υπάρχουν ούτε συνομιλητές ούτε αποστολείς και παραλήπτες. Δεν αναφέρεται ποιος το ανέρτησε παρα μόνο ποιοι το ''συνηπογράφουν'' Για το λόγο αυτό και δεν χρειάζεται η εγκριση σας. Αν δεν είναι αληθής η ανακοινωση στελνεις ενα πμ και την αφαιρούμε και δίνουμε και ποινή. Αν η ανακοίνωση είναι αληθής αλλα το όνομα σου δεν ισχύει επίσης.

Θα σε παρακαλούσα όμως όποια απορία έχεις περι διαχείρισης να στέλνεις είτε πμ είτε τικετ και να μην διακόπτουμε την ροη του θέματος.

Ευχαριστω


Φαίνετε πως έχεις πάρει μέρος άλλων!Δεν είναι σωστό αυτό!
 

DeletedUser

Guest
Έχω δύο 2 απλές ερωτήσεις, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος, δεν μπόρεσα να καταλάβω ακριβώς τι παίζει.

α) Αν έχουν κηρυχθεί συνολικά 2 μάχες οχυρών μεταξύ των 3 μεγάλων συμμαχιών κ μια ουδέτερη συμμαχία κηρύξει μια 3η μάχη, τι να γίνει σε αυτήν την περίπτωση; Θα πάνε τα μέλη των άλλων 2 μεγάλων συμμαχιών άμυνα για να βοηθήσουν στην υπερασπίσει του οχυρό κατά τις μικρής συμμαχίας ή θα αφήσουν να γίνει η μάχη κανονικά αφού μέχρι 3 μάχες είναι επιτρέπεται

β) Μια μικρή συμμαχία (που είναι πραγματικά ουδέτερη) πια μέρα/σε ποια περίπτωση μπορεί να κάνει επίθεση κ να μην θεωρηθεί πολλαπλή ; Αν κατάλαβα καλά όλες οι μέρες είναι κλεισμένες για να γίνουν μάχες ανάμεσα στις μεγάλες συμμαχίες.

Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1777

Guest
Έχω δύο 2 απλές ερωτήσεις, μπορεί να με ενημερώσει, δεν μπόρεσα να καταλάβω ακριβώς τι παίζει.

α) Αν έχουν κηρυχθεί συνολικά 2 μάχες οχυρών μεταξύ των 3 μεγάλων συμμαχιών κ μια ουδέτερη συμμαχία κηρύξει μια 3η μάχη, τι να γίνει σε αυτήν την περίπτωση; Θα πάνε οι άλλες τα μέλη των άλλων 2 μεγάλων συμμαχιών άμυνα για να βοηθήσουν στην υπερασπίσει του οχυρό κατά τις μικρής συμμαχίας ή να αφήσουν να γίνει η μάχη κανονικά αφού μέχρι 3 μάχες είναι επιτρέπεται

β) Μια μικρή συμμαχία (που είναι πραγματικά ουδέτερη) πια μέρα/σε ποια περίπτωση μπορεί να κάνει επίθεση κ να μην θεωρηθεί πολλαπλή ; Αν κατάλαβα καλά όλες οι μέρες είναι κλεισμένες για να γίνουν μάχες ανάμεσα στις μεγάλες συμμαχίες.

Ευχαριστώ

Θα κάνεις την μάχη κανονικότατα όποιος έρθει ήρθε!
 

DeletedUser4456

Guest
Έχω δύο 2 απλές ερωτήσεις, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος, δεν μπόρεσα να καταλάβω ακριβώς τι παίζει.

α) Αν έχουν κηρυχθεί συνολικά 2 μάχες οχυρών μεταξύ των 3 μεγάλων συμμαχιών κ μια ουδέτερη συμμαχία κηρύξει μια 3η μάχη, τι να γίνει σε αυτήν την περίπτωση; Θα πάνε τα μέλη των άλλων 2 μεγάλων συμμαχιών άμυνα για να βοηθήσουν στην υπερασπίσει του οχυρό κατά τις μικρής συμμαχίας ή θα αφήσουν να γίνει η μάχη κανονικά αφού μέχρι 3 μάχες είναι επιτρέπεται

β) Μια μικρή συμμαχία (που είναι πραγματικά ουδέτερη) πια μέρα/σε ποια περίπτωση μπορεί να κάνει επίθεση κ να μην θεωρηθεί πολλαπλή ; Αν κατάλαβα καλά όλες οι μέρες είναι κλεισμένες για να γίνουν μάχες ανάμεσα στις μεγάλες συμμαχίες.

Ευχαριστώ

Μπορει να στειλει ενα μνμ να μπει ευχαριστως στην παρεα μας ομορφα και ωραια και να δουμε και ποιοι παιχτες θα πανε εκει κιολας αν θελει. Αλλιως ας κανει πολλαπλη με τις συνεπειες που αναφεραμε. Επισης αν μπει νωριτερα η μαχη, δεν χανει την προτεραιοτητα της η μικρη συμμαχια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1777

Guest
100000000000% ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ!
 

DeletedUser

Guest
Μπορει να στειλει ενα μνμ να μπει ευχαριστως στην παρεα μας ομορφα και ωραια και να δουμε και ποιοι παιχτες θα πανε εκει κιολας αν θελει. Αλλιως ας κανει πολλαπλη με τις συνεπειες που αναφεραμε. Δηλ. αν μπει νωριτερα η μαχη, δεν χανει την προτεραιοτητα της η μικρη συμμαχια.

Χμμμ... δηλαδη έχουν δύο επιλογές μόνο
ή θα μπουν στην παρέα κάποιας μεγάλης συμμαχίας
ή απλά δεν θα έχουν κανένα οχυρό κ δεν θα πέρνουν μέρος σε καμία μάχη οχυρού

thks για την απάντηση
 

DeletedUser1777

Guest
Dr.Love γιατί να μην έχεις μια ήρεμη συμμαχία;! Κάνεις ότι θέλεις!ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!Το παιχνίδι είναι παιχνίδι δεν είναι εσυ εκεί και εσύ εκεί!
 

DeletedUser

Guest
αυτα κανουν και χαλανε τους σερβερ :w
πρεπει να λενε και καμια αληθεια αν θελετε να μην χαλασετε τον σερβερ..
απο εκει και περα αν καθε φορα ειναι το ιδιο, δηλαδη ο κυριος νο μερσυ να λεει κατι με τον κυριο εβεντερ και μετα να λεει ο καθενας τα δικα του δεν θα καταληξουμε πουθενα, αν εχετε κατι να πειτε για τις συμμαχιες να τα ξερουν ολοι.. οχι μονο αυτοι που τα κανονιζουν... και μετα να λεει ο καθενας οτι του ερθει :grr
 

DeletedUser1777

Guest
Αν θέλετε να γίνει αυτό δεν το κρίνετε μόνοι σας!Το κρίνει η Inno και ΜΟΝΟ ο άξιος και μόνο Cord !Μπορείτε να κάνετε μια δημοσκόπηση αλλά όλοι θα λένε Ναι γιατί είναι στημένο και θα εξαναγκάζετε δωροδοκόντας!
 

DeletedUser4456

Guest
Χμμμ... δηλαδη έχουν δύο επιλογές μόνο
ή θα μπουν στην παρέα κάποιας μεγάλης συμμαχίας
ή απλά δεν θα έχουν κανένα οχυρό κ δεν θα πέρνουν μέρος σε καμία μάχη οχυρού

thks για την απάντηση

Γτ ρε συ, μεχρι τωρα οσοι απο μικρες συμμαχιες παραπονιεστε, ποτε εχετε παει σε μαχες να γεμισετε οχυρο να γινει καλη μαχη? Δεν σας ενδιαφερει αυτο? Θελετε απλα να πατε 5 ατομα και να βαρατε 100? Που βρισκεις ποιοτητα σε αυτο, ασχετα απο το οτι εχεις ολο το δικαιωμα να το κανεις.

Εξαλλου παραπονιεστε οτι στηνουμε το παιχνιδι για λιγους και καλους. Δηλ. οσοι παιζουν σοβαρα απο την αρχη του σερβερ (περυσι!), δεν εχουν ενα μικρο δικαιωμα να δημιουργησουν κατι οργανωμενο και αν θελουν και οι αλλοι ακολουθουνε, εμεις δεν αποκλεισαμε ΚΑΝΕΝΑ που θελει και εχει διαθεση να παιξει σοβαρα ομως.
 

DeletedUser

Guest
Dr.Love γιατί να μην έχεις μια ήρεμη συμμαχία;! Κάνεις ότι θέλεις!ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!Το παιχνίδι είναι παιχνίδι δεν είναι εσυ εκεί και εσύ εκεί!


Στην αριζόνα δεν παίζω εγώ, απλά είδα στο φόρουμ γίνονται σκληρές συζητήσεις κ απλά ρώτησα για να μπορέσω να παρακολουθήσω την συζήτηση

Υ.Γ εγώ προτείνω να είμαι κ σε πόλη μόνος μου ή με μια μικρή ομάδα ατόμων κ να μην ασχολούμε καθόλου με κανόνες κ συμμαχίες, χεχεε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2571

Guest
επανερχομαστε λοιπον σ' αυτο που ειπα νωριτερα:
για να κανεις μαχη πρεπει να εισαι η μελος καποιας εκ των τριων συμμαχιων, η να σου δωσουν πρωτα αυτες το ο.κ.
λυπαμαι.
νομιζα στον αριζονα θα παιζαμε καπως πιο ελευθερα, χωρις τοση πολυπλοκοτητα...
καντε ο,τι θελετε, να δειτε που στο τελος τα πραγματα θα στρωσουν απο μονα τους και θα τον χαρουμε τον αριζονα καλυτερα.
δεν ξανασχολουμαι με το θεμα προς το παρον, το μονο που σας λεω ειναι πως εσεις πρωτοι θα το βαρεθειτε αυτο το συστημα, εσεις που το φτιαχνετε.
θα το χαρουν μονο μερικοι που με τις πλατες των αλλων θελουν να ''φαινονται'' πρωτοι και παιχταραδες.
εμεις οι υπολοιποι, εδω γυρω θα ειμαστε, και θα σας περιμενουμε, αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θελετε να παιξετε.
προς το παρον, τετοιοι που εισαστε ΔΕΝ σας παιζουμε. :p:p:p
 

DeletedUser1777

Guest
Νονέ και evender είστε σωστοί παίχτες και δεν φταίτε αλλα η beau έλεγε τσάμπα οτι ισχύει για όλους μας!Με λίγα λόγια θα πρέπει να αφαιρεθούν τα ban απο τα παιδιά ΚΥΡΙΑ ΤΖΟΑΝΑ!
 

DeletedUser

Guest
Γτ ρε συ, μεχρι τωρα οσοι απο μικρες συμμαχιες παραπονιεστε, ποτε εχετε παει σε μαχες να γεμισετε οχυρο να γινει καλη μαχη? Δεν σας ενδιαφερει αυτο? Θελετε απλα να πατε 5 ατομα και να βαρατε 100? Που βρισκεις ποιοτητα σε αυτο, ασχετα απο το οτι εχεις ολο το δικαιωμα να το κανεις.

Εξαλλου παραπονιεστε οτι στηνουμε το παιχνιδι για λιγους και καλους. Δηλ. οσοι παιζουν σοβαρα απο την αρχη του σερβερ (περυσι!), δεν εχουν ενα μικρο δικαιωμα να δημιουργησουν κατι οργανωμενο και αν θελουν και οι αλλοι ακολουθουνε, εμεις δεν αποκλεισαμε ΚΑΝΕΝΑ που θελει και εχει διαθεση να παιξει σοβαρα ομως.


Φίλε δεν παίζω αριζόνα, μάλλον νόμιζες πως είμαι από μια μικρή συμμαχία :))
+
Να προσθέσω κάτι γενικό στην φράση σου αυτή, που γενικά είναι από μόνη της ένα θέμα για ένα ολόκληρο βιβλίο…

"Δηλ. οσοι παιζουν σοβαρα απο την αρχη του σερβερ (περυσι!), δεν εχουν ενα μικρο δικαιωμα να δημιουργησουν κατι οργανωμενο και αν θελουν και οι αλλοι ακολουθουνε, εμεις δεν αποκλεισαμε ΚΑΝΕΝΑ που θελει και εχει διαθεση να παιξει σοβαρα ομως."

Με απλά λόγια θα έλεγα, "όχι" όλοι έχουμε τα ίδια δικαιώματα κ την ίδια ελευθερία. Αυτοί οι κανόνες αναγκάζουν τους άλλους να μπουν σε μια από τις μεγάλες συμμαχίες, διότι διαφορετικά δεν θα έχουν ποτέ οχυρό. Γιατί να έχει μια ομάδα περισσότερα δικαιώματα για να αποφασίζουν κ για τους άλλους; Ο καθένας όσο σοβαρά θέλει τόσο σοβαρά παίζει, γιατί να πρέπει να έχει το δίλημμα ή όλα ή τίποτα;


"Εξαλλου παραπονιεστε οτι στηνουμε το παιχνιδι για λιγους και καλους."
Δεν ξέρω ποιοι το είπαν αλλά δίκαιο πρέπει να έχουν, αφου μόνος σου είπες «Δηλ. οσοι παιζουν σοβαρα απο την αρχη του σερβερ (περυσι!), δεν εχουν ενα μικρο δικαιωμα να δημιουργησουν κατι οργανωμενο και αν θελουν και οι αλλοι ακολουθουνε,»
αρά έχετε αποφασίσει, φαίνεται πως είναι αλήθεια αυτό


Τέλος πάντων
Ας μην ξεχνάμε πως «Η ελευθερία του καθενός μας σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του αλλουνού».
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1777

Guest
Παίδες έχει 10000 παίχτες ο Arizona?2000 θα γίνουν!
 

DeletedUser

Guest
Να σου πω κατι theo99 εγω προσωπικα προτιμω να εχει και 400 παικτες μεσα σε πολεις αλλα ειναι ολοι ενεργοι να γνωριζονται ολοι οι συμμαχοι μεταξυ τους και να ερχονται στις μαχες οχυρων...Απο το να εχει 10κ κοσμο απο τους οποιους οι 5κ ειναι ανενεργοι τα 2κ το αρχισαν και το παρατησαν και περιμενουν να διαγραφει τα αλλα αλλα 1,5κ να μπαινουν μια φορα τη μερα 1κ να ειναι εκτος πολης και να ενδιαφερεται μονο για την παρτη τους και να μενουν με το ζορυ 500 ατομα που να μπαινουν συχνα και απο αυτους ουτε οι 300 να μην πηγαινουν σε μαχες οχυρων και να μην γνωριζονται μεταξυ τους!

Αυτο που πρεπει να καταλαβετε ολοι ειναι οτι θελουμε να γινονται καλες μαχες στο αριζονα και να σταματησουν οι πολλαπλες μαχες...
 

DeletedUser5548

Guest
mitsos40

βασικά εγώ πιστεύω ότι η συμφωνία (αν ισχύει) γίνεται μεταξύ κάποιων (μεγάλων) συμμαχιών για τις μεταξύ τους μάχες κι όχι συνολικά για όλο τον Αριζόνα.


ας το πάρουμε κι ανάποδα τώρα
ας υποθέσουμε οτι μια συμμαχία κάνει 10 επιθέσεις σε μια μέρα
κι η άλλη άλλες 10 κι άλλη άλλες 10
κι έχουμε τελικά 50 με 60 μάχες μικρές ανούσιες (αφού λεφτά υπάρχουν)
(χωρίς xp drops κλπ)

πόσοι πιστεύετε θα συνεχίσουν να συμμετάσχουν σε αυτές??

μην καταδικάζουμε κάτι πριν το σκεφτούμε
 

DeletedUser4456

Guest
Φίλε δεν παίζω αριζόνα, μάλλον νόμιζες πως είμαι από μια μικρή συμμαχία :))
+
Να προσθέσω κάτι γενικό στην φράση σου αυτή, που γενικά είναι από μόνη της ένα θέμα για ένα ολόκληρο βιβλίο…

"Δηλ. οσοι παιζουν σοβαρα απο την αρχη του σερβερ (περυσι!), δεν εχουν ενα μικρο δικαιωμα να δημιουργησουν κατι οργανωμενο και αν θελουν και οι αλλοι ακολουθουνε, εμεις δεν αποκλεισαμε ΚΑΝΕΝΑ που θελει και εχει διαθεση να παιξει σοβαρα ομως."

Με απλά λόγια θα έλεγα, "όχι" όλοι έχουμε τα ίδια δικαιώματα κ την ίδια ελευθερία. Αναγκάζουν αυτοί οι κανόνες να πουν σε μια από τις μεγάλες συμμαχίες, διότι διαφορετικά δεν θα έχουν ποτέ οχυρό.

"Εξαλλου παραπονιεστε οτι στηνουμε το παιχνιδι για λιγους και καλους."
Δεν ξέρω ποιοι το είπαν αλλά δίκαιο πρέπει να έχουν, αφου μόνος σου είπες «Δηλ. οσοι παιζουν σοβαρα απο την αρχη του σερβερ (περυσι!), δεν εχουν ενα μικρο δικαιωμα να δημιουργησουν κατι οργανωμενο και αν θελουν και οι αλλοι ακολουθουνε,» αρά έχετε αποφασίσει, είναι μια αλήθεια
Ας μην ξεχνάμε πως «Η ελευθερία του καθενός μας σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του αλλουνού».

Δεν μπορω να σου μιλησω για την δυναμη της πλειοψηφιας, γιατι δεν παιζεις καν στον κ6, συνεπως σκεψου οτι ισως να εχεις και καποια μη ολοκληρωμενη εικονα για να λες οσα λες περι ελευθεριας κλπ. Δεν υποχρεωνουμε κανενα να κανει κατι παρα του θελω του. Ενδοσυμμαχικη ειναι η συνθηκη εξαλλου. Αν δεν θελει καποιος απλα δεν ακολουθει. :nw
 

DeletedUser

Guest
Όντως δεν ξέρω τι γίνεται στο Κ-6 προσπαθώ να καταλάβα κάτι από εδώ, είδα όμως αρκετούς να λενε ποσοστά γύρο στα 60-70% είναι η τρεις συμμαχίες

Λόγο του χαρακτήρα μου το πρώτο που σκέφτηκα είναι οι άλλοι, το 30-40% (με βάση αυτά που έχω δει στο φόρουμ αυτό), πάντα προσπαθώ να μην αδικήσω τους πιο αδύναμους/μικρούς, κ όσο μπορώ να τους προστατέψω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή