Συζήτηση για την εκδοση 1.35

  • Δημιουργός θέματος cord
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ξέρουμε ποτε περιπου θα μπει η νέα έκδοση??
 

DeletedUser

Guest
...Ειπες μονος σου την μαγικη λεξη..: ΣΧΕΔΟΝ...
το οποιο κανει τα παντα σχετικα... κατι που για σενα ειναι σχεδον ισο, για καποιον αλλον ειναι too much και για καποιον αλλον δεν ειναι τιποτα.

Η αληθεια ποια ειναι ομως? Παντα το πρεμ εκανε ΑΡΚΕΤΑ πιο ευκολα τα πραγματα και ητανε και αυτο που εκανε και το παιχνιδι ομως να αναβαθμιζεται, με καλες ή κακες εξελιξεις. Εξαλλου οποιον ηξερα να παιζει χωρις πρεμ, επαιζε πραγματικα για τελειως στην πλακα (δηλ. δεν ειχε αλλες επιδιωξεις απο το περνα καλα και να εχει την παρεουλα του) και νομιζω καλο ειναι να μην ξεφευγει κανεις απο αυτο το πλαισιο, εφοσον ετσι αρχισε να παιζει... Τωρα αν θελεις δοξες και μεγαλεια, νομιζω οτι εκει μπαινεις σε αλλα μονοπατια μετα. Αρα απλα σκεψου σαν παιχτης τι θες απο το game αλλα και τι μπορεις να δωσεις, ειτε σε χρονο ειτε σε χρημα, ετσι παει νομιζω και μην ξεφευγεις απο εκει οσους πειρασμους και να σου βαζουνε.
:wk




Για να παίξεις τελείως στην πλάκα, δε πρέπει να είσαι σε πόλη επειδή και η κουτσή Μαρία (χωρίς να έχω τίποτα με τις Μαρίες) θα σε χτυπάει και θα σου την δίνει στα νεύρα, 20 επίπεδα κάτω από εσένα και θα φοράει καλύτερα ρούχα και όπλα με περισσότερα Σκίλλς γιατί μπορεί απλά να τα αγοράσει. Για να το νιώσεις αυτό που σου λέω, μπές στο WestWars στο FB και δες τι παίζει στην αγορά που μόνο με λεφτά που μαζεύεις μπορείς να πάρεις επιεικώς άθλια αντικείμενα ενώ με σβόλους τα αντικείμενα που έχει είναι 200 φορές καλύτερα από αυτά που παίζουν εδώ μέσα... αν καίγεσαι για την παρεούλα, παίρνεις την παρεούλα σου και φεύγεις.Υπάρχουν κι άλλα παιχνίδια να παίξεις κι εσύ και η παρέα σου. Το λέω εγώ που πληρώνω την Innogames 3 χρόνια τώρα και όχι μόνο σε αυτό το παιχνίδι αλλά και σε άλλα που έχει και παίζω MONO με premium. Όσο το premium και οι σβόλοι μπορούν να σε βοηθήσουν με την ενέργεια ή με την απόσταση που την μειώνεις στο μισό ή ακόμη και για Reskill με τον Σαμάνο, είναι υποφερτό και ναι συμφωνώ με αυτό που λές για Άνετο παιχνίδι' αν και πάλι άνισο για τον Free user. Τώρα αν εξαθλιώσεις τον free user ακόμη περισσότερο δημιουργώντας το ίδιο πράγμα όπως τα δώρα Χριστουγέννων (Αν είναι δυνατόν δηλαδή ή 1000 σβόλους να αγοράσεις ένα σεντούκι ή 500.000. δολλάρια.Ποιος έχει στο παιχνίδι 500.000 λεφτά μαζεμένα; ένας ή δύο;παραπάνω;Δε νομίζω Τάκη!) τι καταφέρνεις; Το μόνο που κάνεις είναι να δημιουργείς ανταγωνισμό μεταξύ των premium users. όχι να κάνεις πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι! Στην διαφήμιση της εταιρείας αυτό που λέει είναι FREE Online Game. Όχι απλά θα το καταντήσει η εταιρεία ένα ψέμα, αλλά πλέον θα είναι ανήθικο. Μπορεί το πελατολόγιο της Εταιρείας να είναι παγκόσμιο και τα λεφτά από Χρήστες που παίρνει να μην είναι μόνο Ελληνικά, αλλά προσωπικά αν ισχύσει έτσι όπως το περιγράφω θα μποικοτάρω ακόμη ένα Γερμανικό προϊόν έστω και αν αυτό είναι Ιντερνετικό.

... (Αν είναι δυνατόν δηλαδή ή 1000 σβόλους να αγοράσεις ένα σεντούκι ή 500.000. δολλάρια.Ποιος έχει στο παιχνίδι 500.000 λεφτά μαζεμένα; ένας ή δύο;παραπάνω;Δε νομίζω Τάκη!) ....


Αναφέρομαι στους τελευταίους κόσμους..όχι στους πρώτους.

bazel:Τα ποστ ενώθηκαν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εγω θελω να επανελθω στο θεμα των οχυρων. αμα εισαι οχυρομαχος και κανεις 10 npc, 4 μονομαχιες με παιχτες, τι ζωη θα χεις στη μαχη? και πως να δημιουργησεις 3 αντικειμενα χωρις υλικα? και ολα αυτα ημερησιως? βλεπω την πορεια του παιχνιδιου να παιρνει την κατιουσα.... :dr
 

DeletedUser6273

Guest
εγω θελω να επανελθω στο θεμα των οχυρων. αμα εισαι οχυρομαχος και κανεις 10 npc, 4 μονομαχιες με παιχτες, τι ζωη θα χεις στη μαχη? και πως να δημιουργησεις 3 αντικειμενα χωρις υλικα? και ολα αυτα ημερησιως? βλεπω την πορεια του παιχνιδιου να παιρνει την κατιουσα.... :dr

Φιλε μου το update οφελει περισσοτερο τους μονομαχους γιατι μεχρι τωρα με τα οχυρα οφελουνται κυριως οι στριατιωτες και οι μονομαχοι μενουν απ εξω. Επισης το παιχνιδι θα απαιτει πιο πολυ τρεξιμο και θα γινει ρεαλιστικο αφου μονο τωρα ολοι επικεντρωνονται στα οχυρα.
 

DeletedUser2352

Guest
Union Pacific

Μιας και έχουμε να κάνουμε με τον Αμερικάνικο σιδηρόδρομο, την ιστορία του, μπορείτε να δείτε την φετινή σειρά HELL ON WHEELS http://www.imdb.com/title/tt1699748/.
Για να την κατεβάσετε υπάρχουν τα γνωστά τορενταδικα για υποτίτλους στα γνωστά ελληνικά σίτε υποτίτλων.

Πάντως ένας λόγος που κέρδισαν οι Βόρειοι τον πόλεμο ενάντιων των Νοτίων ήταν ο σιδηρόδρομος. Είχαν μεγαλύτερο και ποιο ανεπτυγμένο σύστημα γραμμών με σκοπό ο ανεφοδιασμός τους ήταν καλύτερος.

Όσο αφορά την νέα έκδοση για μένα ακούγεται δίκαιο, στην πράξη θα κριθεί...
 

DeletedUser3541

Guest
Εδώ μερικά screen-shots από το κατάστημα με της Union Pacific:
- http://i42.tinypic.com/98esup.png
- http://i41.tinypic.com/j7rhgi.png

Εντυπώσεις:
- Μια χαρά είναι τα ομόλογα, τα οποία όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω τα αποκτάς με ενέργειες μέσα από το παιχνίδι που οι περισσότεροι ήδη κάνουμε.
Υπάρχει σχετική δυσκολία για να τα αποκτήσεις, αλλά είναι καλό αυτό...
- Επίσης θετικό που 1 ομόλογο είναι ίσο με 1 σβόλο!
- Στο κατάστημα μπορεί κάποιος να αγοράσει (στον beta τουλάχιστον) θήκες και άλλα αντικείμενα που περιέχουνε κάτι μέσα, αναλώσιμα / τονωτικά και ζώνες χωρών (και την Ινδιάνικη ζώνη!!!)
Στα αναλώσιμα / τονωτικά υπάρχουν αντικείμενα που βελτιώνουνε ικανότητες/ιδιότητες, ταχύτητα, ζημιές για μονομαχίες/οχυρα αλλά εκείνα που μου άρεσαν ήταν τα αντικείμενα που κάνουνε reset τις ικανότητς ή τις ιδιότητές σου...

Αναμένουμε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5881

Guest
Μια χαρά είναι η αναβάθμιση, αυτή και όλες οι άλλες , κάνουν τον ανταγωνισμό μεγαλύτερο ανάμεσα στους παίκτες που θέλουν να παίζουν με αυτό το τρόπο, δηλαδή να ανταγωνίζονται τους άλλους.
Για εμάς που απλά παίζουμε το παιχνίδι δεν αλλάζει τίποτα, δεν μας υποχρεώνει κανείς να μαζέψουμε ομόλογα ούτε να κάνουμε τα ψώνια μας στο νέο πολυκατάστημα της Union Pacific ή να κάνουμε μονομαχίες γιατί απλά δεν τρελαινόμαστε να μαζεύουμε κασόνια και θήκες , δεν μας νοιάζει αν έχουμε 1 μυθικό ή 10 μυθικά , αν είμαστε πρώτοι σε αποφυγές και οι καλύτεροι μονομάχοι και αν τα μυθικά κορδόνια των παπουτσιών μας μας δίνουν +2 σθένος.
Γουστάρουμε να πάμε στο οχυρό με "το πόδι" και δεν θέλουμε να δώσουμε 300 ομόλογα για να αγοράσουμε το νέο κάμπριο που θα πουλάει το μαγαζί για να πουλάμε μούρη.
Η αναβάθμιση αφορά αυτούς που θέλουν να "ξεχωρίσουν" μέσα απο το παιχνίδι και όχι όσους παίζουν για να περάσει η ώρα τους.
 

DeletedUser6199

Guest
στο 110 επιπεδο περιπου οι περσσοτεροι εχουν τελειωσει τις αποστολες και οι μονοι δρομοι που εχουν πλεον ειναι να γινουν ή μονομαχοι ή οχυρομαχοι,αντε και να κανουν κραφτινγκ,με αποτελεσμα να χανεται το ενδιαφερον για το παιχνιδι.Ισως με ολα αυτα τα καινουργια που θα μπουν να ξυπνησει λιγο και το ενδιαφερον καποιων απο μας.Ας δουν ομως οι υπευθυνοι και το θεμα του "αθεμιτου" ανταγωνισμου,δλδ παικτες του ιδιου επιπεδου η και με διαφορα 20 λεβελ,οπου ο ενας παιζει με φουλ "φραγκα" και ο αλλος οχι,ποσο θα υστερει ο δευτερος στην αναπτυξη και στον ανταγωνισμο με τον πρωτο.
Φυσικα εταιρεια ειναι,κερδος θελει,τι να τον κανει τον τζαμπα παικτη,τον "λεφτα" θελει να κτατησει,αλλα νομιζω οτι τα ομολογα η μαλλων η αγορα των προιοντων με σβολους,θ ανοιξει κι αλλο την ψαλιδα
 

DeletedUser

Guest
Φαινεται αρκετα ωραιο!Κι εχει και προσφορες!Επσιης ειναι πολυ ευκολο ετσι να μαζεψει κανεις τις ζωνες χωρων!!!Εγω θελω να πω 1 μπραβο στην εταιρια!!!!
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εγω θελω να επανελθω στο θεμα των οχυρων. αμα εισαι οχυρομαχος και κανεις 10 npc, 4 μονομαχιες με παιχτες, τι ζωη θα χεις στη μαχη? και πως να δημιουργησεις 3 αντικειμενα χωρις υλικα? και ολα αυτα ημερησιως? βλεπω την πορεια του παιχνιδιου να παιρνει την κατιουσα.... :dr

δεν παιζει ρολο φιλε ενας καλος μονομαχος δεν θα χασει πανω απο 1000ζωη με τις μαχες που αναφερεις ηδη ενας οχυρομαχος χανει πολυ λιγη ζωη σε μαχη με νπσ με καλα ρουχα φαντασου ενας στημενος μονομαχος !
 

DeletedUser

Guest
Απάντηση προς Mr.NO MERCY..:
φιλε μου καλα τα λες αλλα αν καποιος κανει καθε μερα αυτα τα πραγματα δν θα καταντησει ρουτινα και καποια στιγμη αιδία αυτο??φαντασου καποιος παικτης να κανει καθε μερα αυτα που ειπες...θα βαρεθει το παιχνιδι στο τελος....συμφωνω σε οτι αναφορα οτι ενας παικτης δν θα ανεβαινει και πολυ γρηγορα λβλ κανοντας καθε μερα αυτα τα πραγματα...και φυσικα θα παραληπτει αλλους στοχους του...
 

DeletedUser

Guest
Παιδια μπορει να κανει 4 αποστολες 3 npc μονομαχιες και 3 δημιουργιες πολυ απλα...Επιπλεον κανενας δεν σας υποχρεωνει να τα κανετε ολα αυτα,αλλα ειναι ενας τροπος να παρετε ευκολα Bonds
 

DeletedUser

Guest
δεν παιζει ρολο φιλε ενας καλος μονομαχος δεν θα χασει πανω απο 1000ζωη με τις μαχες που αναφερεις ηδη ενας οχυρομαχος χανει πολυ λιγη ζωη σε μαχη με νπσ με καλα ρουχα φαντασου ενας στημενος μονομαχος !

ο οχυρομαχος ειδικα με 10 νπσ θα χασει τουλαχιστον 2000 ζωη γιατι το επιπεδο ανεβαινει και δεν ειναι καθολου ευκολοι... οσο για τους μονομαχους το κινητρο θα πηγαινει στα ταρταρα και θα πρεπει να ψαχνουν τσιγαρα.. βαλε και τις αποστολες η ενεργεια θα μηδενιζεται για πλακα :dr
 

DeletedUser2571

Guest
θα ειμαι συντομος.
η δουλεια κανει ''μπαμ'' απο μακρια πως γινεται για τους σβωλους.
εγω δεν τσιμπαω.
 

DeletedUser

Guest
*Οι παίχτες που κέρδιζαν σε μάχη οχυρού μια θήκη ενισχυμένη με ατσάλι, τώρα θα λαμβάνουν 3 ομόλογα. Aντίστοιχα, αντί για σφυρήλατη θα λαμβάνουν 2 ομόλογα και 1 ομόλογο αντί για ξύλινη θήκη.Για τη συμμετοχή σε μάχη οχυρού, όπως και για τη νικη θα λαμβάνεται ακομη 1 ομόλογο.Για κάθε δουλειά απο τη λίστα αυτή, θα λαμβάνουν 1 ομόλογο. Αν οι παίχτες καταφέρνουν να ολοκληρώσουν 3 απο τις 4 δουλειές σε 5 ημέρες σε μια εβδομάδα, θα λαμβάνουν επιπρόσθετα ομόλογα.

Συμφωνα με τα λειψα μαθηματικα που ξερω ημερισιως ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ αριθμος ομολογων που μπορει να παρει καποιος ειναι 3 απο ατσαλινη 1 απο νικη 1 απο συμμετοχη 4 απο τα tasks =9 ομολογα.που ειναι απιθανο για το 95% να μαζεψουν τοσα.ας υποθεσουμε οτι ειναι τοσα αν καταλαβα καλα το σκεπτικο.(επιπρόσθετα ομόλογα. δε συνυπολογιζω γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο ακομα ποσα περιπου θα ναι) επομενως 9 ομολογα ημερησιως.για να παρεις το καλυτερο αντικειμενο(τρομαρα μου) θες 1000 ομολογα.1000/9=111 μερες παιχνιδιου=3μιση μηνες στους οποιοιυς για να παρεις 1 αντικειμενο θα πρεπει να εισαι ολη μερα πανω απο το πσ.ενω ενας λεβεντης μπορει να σπρωξει 1000 σβολακια και να το τσιμπησει με τη μια..3μιση μηνες μιλαμε για ιδανικη κατασταση. ε λοιπον οσο και να το πλασαρετε οτι γινεται για το καλο των κοσμων και την ανανεωση ενδιαφεροντος ΔΕΝ ειναι ετσι.και μπορει να το καταλαβει ο καθενας.παλι φραγκα θελετε να βγαλετε.Τα αντικειμενα που ενας παιχτης θα μπορει να παρει εφοσον εχει ξεσκιστει στο παιχνιδι μπορει να τα παρει ανετα καποιος πετωντας τα λεφτα του.Το βαρελι δεν εχει πατο.
 

DeletedUser

Guest
Γενικά παράπονα δεν κάνω αφού τη "σχέση" μας την βλέπω καθαρά πελατειακή: πουλάτε κάτι αν μου κάνει το αγοράζω αν όχι πάω παρακάτω στο άλλο "μαγαζί". Όμως με όλο αυτό που έχει ξεκινήσει από τα χριστούγεννα τα μυθικά όπλα/παντελόνια κλπ έχουν καταντήσει μπαναλαρία, βλέπεις wyatt erp κ προσπερνάς ενώ σου λέει κάποιος ότι έχει 18 σφυριά κ κάνεις ρισπέκτ.
Δώστε κίνητρο σε όσους έχουν τερματίσει, όχι με αποστολές που αγγίζουν τα όρια της ψυχασθένειας, έστω κάποιο μπόνους στους κραφτςμεν πχ. ο οπλοποιός να έχει κάποιο επιπλέον ποσοστό στην εύρεση κάρβουνων, o κομπογιαννίτης στους πυρίτες κοκ...
Μη μας κάνετε όλους κλώνους με φωσφοριζέ ρούχα, όπλα:mexican:
 

DeletedUser5285

Guest
Μιας και καποιος ειπε προηγουμενως οτι το παιχνιδι ειχε καταντησει the forts αντι the west, προτείνω να ονομαστει τώρα the svolls...

Και μια σημαντικη ερωτηση Γιώργο, η αδικια αναμεσα σε κοσμους με μονοωρα και 2ωρα θα εξαληφθει; Πιστευω οτι πρεπει να εξετασετε να γινουν ολοι οι κοσμοι μονοωροι. Λειτουργικα με ολα αυτα που απαιτουνται απο τους παιχτες θα ειναι σχεδον αδυνατο να ολοκληρωθουν σε 2ωρους κοσμους
 

DeletedUser4456

Guest
Απάντηση προς Mr.NO MERCY..:
φιλε μου καλα τα λες αλλα αν καποιος κανει καθε μερα αυτα τα πραγματα δν θα καταντησει ρουτινα και καποια στιγμη αιδία αυτο??φαντασου καποιος παικτης να κανει καθε μερα αυτα που ειπες...θα βαρεθει το παιχνιδι στο τελος....συμφωνω σε οτι αναφορα οτι ενας παικτης δν θα ανεβαινει και πολυ γρηγορα λβλ κανοντας καθε μερα αυτα τα πραγματα...και φυσικα θα παραληπτει αλλους στοχους του...

Μα ποιος σου ειπε φιλτατε οτι εισαι υποχρεωμενος να ακολουθησεις αν το βρισκεις βαρετο?

Και ποτε ειπα εγω πως η σβολαρολογια δεν θα συνεχιστει, ή οτι ειναι δικαια?
Απεναντιας, θα καταντησει αργα ή γρηγορα το ολο θεμα, αν θες κατι απο την αγορα, να το παιρνεις με σβολους... (παρολο που ειπαμε οτι υπαρχει και η δυσκολη οδος). Ω ναι, και οσο αντεξουμε...
:w:cns

Αν μαλιστα κρινουμε οτι μια ξυλινη θα εχει 15 ομολογα (ή μακαρι να εχει και 15σβολους, με max ατσαλινη των 10000$ με 500 σβ/ομολ ή αλλιως περιπου 10 ευρω lol) και γενικα τις τιμες που ακουγονται απο ΒΕΤΑ (αν ισχυσουνε), απλα θα ενισχυθει το νοημα να πηγαινει κανεις σε οχυρα (thumps up!) παρα να καθεται να κανει ολη αυτη την διαδικασια για να παιρνει μερικα ημερησια ομολογα. Γενικα θα πηγαινα για τα ομολογα οπως τα εχουνε, αν και μονο αν πηγαινε εκει και ο δρομος μου ετσι και αλλιως... Γτ σκεφτομαι οτι σιγα τι μπορει να πεσει στην τελικη που να αξιζει και να μην το εχω, οντας ηδη 120lvl?..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή