Ν Ε Α

  • Δημιουργός θέματος cord
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1748

Guest
Καμια αλλαγη στις μονομαχιες θα υπαρξει? Πιστευω εχει παρεμεληθει τελειως το θεμα καθως οι μονομαχοι δεν εχουν καθολου απολαβες ( μιλαω για ομολογα κυριως οπως συμβαινει στις μαχες οχυρων). Η πιο προσφατη ιδεα ηταν αυτη της αρενας οπου θυμιζει γκρουπ αποθεραπειας κατα των μονομαχιων...
 

DeletedUser

Guest
η αυξηση επιπεδων ειναι απλα αποτυχια θεωρω. πχ ας υποθεσουμε οτι το μαξ λεβελ γινεται 150 ενας παιχτης που εχει 120αρισει τοσο καιρο απλα θα παει απευθειας...δεν βλεπω οφελος σε αυτο απλα θα παρει ικανοτητες οι οποιες ειναι εις βαρος των μικρων επιπεδων που πια ειναι ζητημα αν θα παιζουν σε μεγαλα οχυρα σε περιπτωση που δεν γινει ετσι και τα υπαρχοντα χπ δεν παιξουν ρολο παλι θα ναι αδικο για τους παιχτες που τοσο καιρο τα μαζευαν με σκοπο να ανεβουν καταξη τωρα παλι απο την αρχη...
 

DeletedUser5285

Guest
τα νεα σετ πλεον ειναι καθε μηνα οχι καθε 3. Τη δευτερα βγαινουν νεα μονο απο το shop. Κοροιδια. Οι μονομαχοι παλι ειναι οι αδικημενοι. Καμμια εξελιξη δεν θα υπαρχει σε αυτον τον τομεα. Χρειαζονται ομολογα στις μονομαχιες!
 

DeletedUser

Guest
Τα Multiplayer Instances ακούγονται πραγματικά ενδιαφέρον, αν είναι έτσι όπως τα λέτε θα φέρουν νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.
 

dimitrisCh

Μέλος
Σύμφωνα με εκτιμήσεις, όταν ανοίξουν τα επίπεδα μέχρι το 150, ένας παίκτης επιπέδου 120 (ή 119 για την ακρίβεια, αφού οι 120αρηδες θα πάρουν αυτόματα αρκετά επίπεδα) για να φθάσει σε επίπεδο 150, θα χρειάζονται περίπου 1,5-2 χρόνια XP στο παιχνίδι.
Αν αυτό αληθεύει, τότε μάλλον αυτό, θα είναι απογοητευτικό για έναν νέο που ξεκινάει στο παιχνίδι και χρειάζεται περίπου 1 χρόνο για να φθάσει στο επίπεδο 120, όταν γνωρίζει, ότι θα χρειαστεί περίπου 3 χρόνια για φθάσει στο επίπεδο 150.
 

DeletedUser6962

Guest
καταρχην για το 120 αν βαζεις σβολους θες πολυ λιγοτερο. συγκεκριμενα ξερω ατομο που το εκανε σε 3 μηνες και κατι αρα (με σβολους παντα) δε θα ειναι δυσκολο να φτασεις και το 150
 

Mythodeia

Νέο Μέλος
Αυτή η καινούργια ταμπελίτσα που γράφει `FREE` ελληνιστί δωρέαν ,πρέπει να την αγοράσουμε για να φύγει από τη μέση..... ?????
Ή απλά με τον καιρό θα βάλετε και άλλα μπιχλιμπίδια στη μέση της οθόνης,μπας και αλλαξοπιστήσουν όσοι δεν πληρώνουνε ένα κατά τα άλλα δωρεάν παιχνίδι :lf:lf:lf:lf
 

DeletedUser4530

Guest
να υποθεσω οτι μηνυμα που εγραψα σημερα σχετικα με σβολους και νεους λογαριασμους δεν αρεσε στην διαχειριση και σβηστικε ολοκληρο!
δεν πειραζει αν και περισσοτερο σαρκαζα σκεπτικο παικτων, μιας και το θεμα με τους σβολους εχει ξεφυγει απο πλευρας εταιρειας και θα με εβγαζε αληθεινο μπαινοντας η νεα εκδοση, επαληθευοντας το ακομα μια φορα με το ταμπελακι που κρεμασαν!

και εδω ακριβεια;! θεωρω υπερβολικες τις τιμες σε πολλα αντεικειμενα ειδικα αυτα που προυπηρχαν και που στην ουσια δεν αλλαξαν και πολυ τα στατιστικα τους!

εντυπωση μου προκαλει το οτι ανεβηκαν οι απαιτησεις επιπεδων σε αντικειμενα με καποια στατιστικα, ενω παρομοια (η και καλυτερα) που αποκτουνται με σβολους - λοταριες κτλ παρεμειναν στα ιδια!

πολυ καλο αυτο με την μπαρα των φιλων!!!
 

DeletedUser5084

Guest
Εν γνώση μας συμβαίνει

Πολυ σωστα τα λες, αλλα μη ξεχναμε τα μεγέθη...
Η διαφορα δυναμικης των κοσμων ειναι χαόδης

Στη "ψωροκώσταινα" δεν μπορουμε να εχουμε απαιτησεις τυπου "net"

Εδω, απολαμβανουμε το παρεάκι μας, το τσατ στη μητρικη γλωσσα, το χιουμορ και τις πλακες και ας μην λαμβανουμε αυτο ακριβως που πληρωνουμε. Εν γνώση μας γινεται αυτο
 

DeletedUser4530

Guest
ευχαριστω Mythodeia.

μεσα απο την κριτικη εστω και με την μορφη γκρινιας γινομαστε καλυτεροι (αν το θελουμε) εστω και αν γινεται κακοπροεραιτα. το χειροτερο ομως ολων ειναι να κλεινουμε τα αυτια μας (ασχετα αν η εταιρεια αφουγκραζεται τους παικτες :p) και να φημωνουμε τα στοματα!

συμφωνω Nagual αλλα τι γινεται οταν το παρεακι φημωνεται και το διαλυουν;
να συμπληρωσω: "εν γνωση μας αλλα και εν πληρωμη μας!" ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Εγώ θα επανέλθω λίγο στο θέμα της αύξησης των επιπέδων στο 150.

Μπορεί κάποιος από τους υπεύθυνους να μας πει, πόσο XP απαιτείται για το επίπεδο 150;

Γιατί σύμφωνα με κάποιες φήμες που κυκλοφορούν υπολογίζεται πάνω από 30.000.000 XP

Βλέπω ότι στον Κ1 στα 3,5 χρόνια που παίζω έχω συγκεντρώσει ~5.400.000 XP
Στα πόσα χρόνια θα έχω συγκεντρώσει 30.000.000 ?

Απλή μέθοδος των τριών, αντιστρέφουμε και πολλαπλασιάζουμε και μου δίνει ένα ~19 χρόνια :w
 

DeletedUser5084

Guest
'Ισως να υπάρχει επιλογή αγοράς XP πλεον στο shop :w
 

dimitrisCh

Μέλος
Με βλέπω ήδη στο ΚΑΠΗ να παίζω THE WEST παρέα με τους άλλους υπερήλικες! :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser4530

Guest
ασε που θα ειναι και κληρονομια!
θα μεταφερεται ο λογαριασμος απο πατερα σε γιο/κορη (με τα αναλλογα σβολια φυσικα! :wk )
ελπιζω μονο να μην το φορολογει η εφορια!
 

Mythodeia

Νέο Μέλος
Εντωμεταξύ δεν φτάνει που οι υπεύθυνοι της ομάδας διαχείρισης δεν μιλάνε στο φόρουμ...κάποιος κακοπροαίρετος σβήνει χωρίς λόγο και αίτια πολλά ποστ...που δεν του κάνουν.

Δυστυχώς για σένα τα έχω φυλαγμένα όλα σε screenshot ... π.χ. στο ίδιο θέμα πριν 2 μέρες έγραψα το εξής ----> εδώ

Μάλλον έχει έρθει ο καιρός να αρχίσω τις μεταφράσεις στα αγγλικά(γερμανικά δεν ξέρω...) και να τα στείλω σε όλα τα σχετικά φόρουμ του west παγκοσμίως...μπας και βάλετε μυαλό.

Στείλε μου μήνυμα με το λόγο που διαγράφεις τις αναρτήσεις μου...είναι προσβλητικές/υποτιμητικές ...δεν σου αρέσουν ρε παιδί μου στο κάτω κάτω....όχι έτσι στα ξαφνικά χωρίς λόγο ή αιτιολογία.

Όποιος/α και να είσαι μάλλον είναι η ώρα να αποχωρήσεις...δεν σε πάει αυτό το παιχνίδι.

Είτε το κάνεις από μεράκι και δεν πληρώνεσαι είτε έχεις τα ποσοστά σου...δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις στα καθήκοντα σου με αυτόν τον τρόπο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3479

Guest
Τόση γκρίνια είχα να ακούσω από τότε που τα είχα με την Ντίνα.

Είναι κανείς υποχρεωμένος να φτάσει επίπεδο 150 σε δύο μέρες; ... σε δύο μήνες; ... σε δύο χρόνια; ... σε δύο ζωές;
Γιατί δηλαδή πρέπει να είναι εύκολο, με τα κριτίρια του κάθε γκρινιάρη;
Και γιατί οι διαχειριστές να απαντάνε σε κάθε σαχλαμάρα γκρίνια που ποστάρει ο κάθε ένας;
Μου θυμίζετε κάτι γερο-παράξενους που στα μαγαζιά που πηγαίνουν πάντα κάτι τους φαίνεται απαράδεκτο και φωνάζουν να έρθει "ΤΩΡΑ" ο "υπεύθυνος".

Χαλαρώστε ...
 

DeletedUser5084

Guest
Να ερθει ΤΩΡΑ ο υπέυθυνος!
Ο απο "πανω" με ενοχλει :lf

Mythε εισαι πολυ μπροστα, respect
 

dimitrisCh

Μέλος
Είμαι γκρινιάρης, επειδή μου αρέσει το The West και θέλω να συνεχίζω να παίζω σε κόσμους γεμάτους παίκτες και προσπαθώ να βλέπω το δάσος κι όχι το δέντρο και με αρκετό ρεαλισμό.
Δεδομένου ότι η δεξαμενή των νέων παικτών συνεχώς στερεύει και όλο λιγότεροι νέοι παίκτες μπαίνουν στο παιχνίδι, κάποιοι παλιοί κόσμοι όπως ο Κ1, θα μείνουν κάποτε με ελάχιστους παίκτες, δυστυχώς, αφού πόσοι νέοι παίκτες θα συνεχίσουν να μπαίνουν ξεκινώντας από 0 επίπεδο, όταν στην πορεία θα έρθουν αντιμέτωποι με την πραγματικότητα, ότι δεν είναι εύκολο να φθάσουν στα επίπεδα των παλαιών παικτών κι ο δρόμος πολύ μακρύς και δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα; Έτσι ξενερώνοντας το πιο πιθανόν θα είναι να εγκαταλείπουν το παιχνίδι κάπου σε ένα μέσο επίπεδο, αφού δεν θα είναι εύκολο να αντιμετωπίζουν τα «μεγαθήρια των παλαιών παικτών».
Αυτό μπορεί κάποιοι να το βλέπουν ως γκρίνια μερικών γερό-παράξενων. Άλλοι πάλι το λένε διορατικότητα.

Και όσον αφορά τους διαχειριστές, αυτή είναι η δουλειά τους εδώ, να απαντάνε και σε κάθε σαχλαμάρα γκρίνια του καθενός μας και να μας ενημερώνουν. Και δεν είναι η δουλειά τους μόνο να ανακοινώνουν, όταν πρόκειται για νέα σετ κι εκπτώσεις για αγορές σβόλων, αν αυτό εννοείς εσύ, ότι αυτό μόνο πρέπει να κάνουν.

Μάλλον είχε δίκιο η Ντίνα, που σε χώρισε! :p

edit
Α και τώρα που θα γραφτείς στον κ9 που μόλις ξεκίνησε, μπορεί κι εσύ ν αρχίσεις να γκρινιάζεις όταν συνειδητοποιήσεις, ότι το χρυσό όπλο θα μπορείς να το φορέσεις από το επίπεδο 75, αλλά θα το πάρεις όμως στην αποστολή στο επίπεδο 87.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mythodeia

Νέο Μέλος
Τόση γκρίνια είχα να ακούσω από τότε που τα είχα με την Ντίνα.


Μου θυμίζετε κάτι γερο-παράξενους που στα μαγαζιά που πηγαίνουν πάντα κάτι τους φαίνεται απαράδεκτο και φωνάζουν να έρθει "ΤΩΡΑ" ο "υπεύθυνος".
Χαλαρώστε ...


Φοράω και περούκα και απαγγέλω και μπαχ άμα λάχει .:lf
Οταν κάποιος δείχνει κάτι όταν μιλάει....μην κοιτάς το δαχτυλό, να προσέχεις :w
Μάλλον είσαι και εσύ από τους αρχαιόυς παίκτες τους παντογνώστες....τόσο παλιός που όταν ξεκίνησες δεν είχε τότε βγει καν το ίντερνετ....

Είμαι γκρινιάρης, επειδή μου αρέσει το The West και θέλω να συνεχίζω να παίζω σε κόσμους γεμάτους παίκτες και προσπαθώ να βλέπω το δάσος κι όχι το δέντρο και με αρκετό ρεαλισμό.

Μάλλον είχε δίκιο η Ντίνα, που σε χώρισε! :p

Και όσον αφορά τους διαχειριστές, αυτή είναι η δουλειά τους εδώ, να απαντάνε και σε κάθε σαχλαμάρα γκρίνια του καθενός μας και να μας ενημερώνουν. Και δεν είναι η δουλειά τους μόνο να ανακοινώνουν, όταν πρόκειται για νέα σετ κι εκπτώσεις για αγορές σβόλων, αν αυτό εννοείς εσύ, ότι αυτό μόνο πρέπει να κάνουν.

Τέλος :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή