Δημοσκοπηση Μετακινησης Χαρακτηρων

Επιθυμειτε την μετακινηση χαρακτηρων απο τους κοσμους 6 και 7 προς τον κοσμο 8?


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    116
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

DeletedUser6637

Guest
τρεις λαλουν κ δυο χωρευουν

δε θα συνεχισω σε αντιλογο χωρις ουσια

ο καθε ενας τα αντιλαμβανεται τα πραγματα οπως αυτος νομιζει κ μεχρι εκει που φτανει η λογικη του και ο ρεαλισμος της πραγματικοτητας που μπορει να παραδεχτει και να αποδεχτει!
εγω αυτο που κραταω ειναι οτι πριν ξεκινησει το τουρνουα,ειχα βγει αληθινος με ολα αυτα που ελεγα για την ηγεσια που επιλεχτηκε......το αν ειναι ευκολο η δυσκολο να εισαι αρχηγος-συντονιστης-στρατολογος......ειναι αλλη κουβεντα.....εγω ουδεποτε δεν ειχα προθεση να διεκδικισω κατι απο τα παραπανω.....

θελω να ανοιξω ενα αλλο ερωτημα,γιατι με ολα τα παραπανω ξεφυγαμε απο το κυριος θεμα των μεταφορων..........με πολυ κοσμο που εχω μηλισει απο τον κ7(μπαφαλο) ολοι μειλανε για μεταφορα στον κ8(κολοραντο) κανενας μα κανενας δεν μηλαει για μεταφορα στον κ9(νταλας) λενε οτι ειναι χειροτερος κ απο τον κ7 και ακομα και απο τον κ6(αριζονα)

σκεφτειται σας παρακαλω πολυ αν ηταν δυνατο να ανοιξουν οι μεταφορες και απο τον κ9(νταλας) προς στον κ8(κολοραντο)

:))
 

DeletedUser6152

Guest
Στελιο το να μπει μεταφορα απο κ9 στον κ8 δεν συμφερει την εταιρια..το εχουν πει και τα παιδια του κ9 αυτο που θελουν να ερθουν.

Επισης Δημητρη θεωρω λαθος το να γινονται αλλαγες στην μαχη χωρις εντολη συντονιστη.Δλδ επειδη εγω εχω λιγο φιλοτιμο παραπανω απο τον αλλον προσφερομαι να κανω αλλαγη??Αντεχω δεν αντεχω?? Ο συντονιστης πρεπει να γνωριζει ποσο αντεχει κι αν αντεχει ο καθενας για την αλλαγη που πρεπει να γινει..

Κι αυτο το ειδαμε στο τουρνουα στις αρχες.Καποιοι εμπαιναν μπροστα,κανεις δεν φιλοτιμηθηκε να τους αλλαξει και επεσαν.Αν υπηρχε ομως η εντολη αλλαγης θα γινοταν(λεμε τωρα).
Επισης στο τουρνουα γνωριζοντας την διαφορα που ειχαμε απο τους αλλους επρεπε να εστιαζουμε αναμεσα σε 2 πυργους και ολες τις βολες μαζεμενες.Για να χτυπαμε ολοι μαζι και να τρωνε ξυλο 3-4 ατομα καθε φορα..Οχι να μας βαρανε 3 πυργοι.2 τειχη και οι οφφ απο μεσα(Αν ειχαν τετοιους οι αλλες χωρες).οπως και να χει καναμε την προσπαθεια μας,δεν ειχαμε και τους παικτες που επρεπε και τελος..Στο επομενο ελπιζω να ειμαστε καλυτεροι απο θεμα συμμετοχης γιατι αυτο ηταν το προβλημα στην τελικη.
 

DeletedUser6637

Guest
Στελιο το να μπει μεταφορα απο κ9 στον κ8 δεν συμφερει την εταιρια..το εχουν πει και τα παιδια του κ9 αυτο που θελουν να ερθουν.

Επισης Δημητρη θεωρω λαθος το να γινονται αλλαγες στην μαχη χωρις εντολη συντονιστη.Δλδ επειδη εγω εχω λιγο φιλοτιμο παραπανω απο τον αλλον προσφερομαι να κανω αλλαγη??Αντεχω δεν αντεχω?? Ο συντονιστης πρεπει να γνωριζει ποσο αντεχει κι αν αντεχει ο καθενας για την αλλαγη που πρεπει να γινει..

Κι αυτο το ειδαμε στο τουρνουα στις αρχες.Καποιοι εμπαιναν μπροστα,κανεις δεν φιλοτιμηθηκε να τους αλλαξει και επεσαν.Αν υπηρχε ομως η εντολη αλλαγης θα γινοταν(λεμε τωρα).
Επισης στο τουρνουα γνωριζοντας την διαφορα που ειχαμε απο τους αλλους επρεπε να εστιαζουμε αναμεσα σε 2 πυργους και ολες τις βολες μαζεμενες.Για να χτυπαμε ολοι μαζι και να τρωνε ξυλο 3-4 ατομα καθε φορα..Οχι να μας βαρανε 3 πυργοι.2 τειχη και οι οφφ απο μεσα(Αν ειχαν τετοιους οι αλλες χωρες).οπως και να χει καναμε την προσπαθεια μας,δεν ειχαμε και τους παικτες που επρεπε και τελος..Στο επομενο ελπιζω να ειμαστε καλυτεροι απο θεμα συμμετοχης γιατι αυτο ηταν το προβλημα στην τελικη.



αγαπητε
καβαλαρη

στο επομενο τουρνουα ας ελπισουμε οι αρχηγοι να εκλεγουν με δημοκρατικο τροπο απο τον κοσμο με ψηφοφορια!
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
αγαπητε
καβαλαρη

στο επομενο τουρνουα ας ελπισουμε οι αρχηγοι να εκλεγουν με δημοκρατικο τροπο απο τον κοσμο με ψηφοφορια!

Σωστη η σκεψη σου για να γινει με δημοκρατικο τροπο η ψηφοφορια των αρχηγων..αλλα πρακτικα δεν γινεται.Και ο λογος ειναι οτι αν εγω πχ ειμαι ο πιο αγαπητος σε ολους τους κοσμους πολλα ατομα θα ψηφισουν εμενα επειδη ειμαι "καλο παιδι"...Και μπορει να μην ξερω τιποτα απο οχυρα και να βγω αρχηγος..Αυτο δηλαδη ειναι σωστο? Να μου λενε παρε αλλαγες στους τυχαδες και να τα κανω οπως να ναι...τοτε τι θα πεις?

Μερικοι εχετε κακη γνωμη για καποιους..ωραια κρατα την γνωμη σου..εμεις δεν θελουμε να βγουμε για καφε με τον συγκεκριμενο συντονιστη..να μας πει τι να κανουμε στην μαχη θελουμε...Και ο χαρακτηρας μετραει..αλλα αμα δεν εχεις αλλους τι θα κανεις?...Θα παω με τον ασχετο μπροστα στην μαχη??

Και εδω που τα λεμε εγω δεν ειδα καποια κακη συμπεριφορα απο τους "αρχηγους"...ασχετα με τον χαρακτηρα τους...(δεν τους ξερω ολους αρα δεν μπορω να ξερω και τον χαρακτηρα τους)
 

DeletedUser6637

Guest
Σωστη η σκεψη σου για να γινει με δημοκρατικο τροπο η ψηφοφορια των αρχηγων..αλλα πρακτικα δεν γινεται.Και ο λογος ειναι οτι αν εγω πχ ειμαι ο πιο αγαπητος σε ολους τους κοσμους πολλα ατομα θα ψηφισουν εμενα επειδη ειμαι "καλο παιδι"...Και μπορει να μην ξερω τιποτα απο οχυρα και να βγω αρχηγος..Αυτο δηλαδη ειναι σωστο? Να μου λενε παρε αλλαγες στους τυχαδες και να τα κανω οπως να ναι...τοτε τι θα πεις?

Μερικοι εχετε κακη γνωμη για καποιους..ωραια κρατα την γνωμη σου..εμεις δεν θελουμε να βγουμε για καφε με τον συγκεκριμενο συντονιστη..να μας πει τι να κανουμε στην μαχη θελουμε...Και ο χαρακτηρας μετραει..αλλα αμα δεν εχεις αλλους τι θα κανεις?...Θα παω με τον ασχετο μπροστα στην μαχη??

Και εδω που τα λεμε εγω δεν ειδα καποια κακη συμπεριφορα απο τους "αρχηγους"...ασχετα με τον χαρακτηρα τους...(δεν τους ξερω ολους αρα δεν μπορω να ξερω και τον χαρακτηρα τους)



οτι λεω το κραταω για τον εαυτο μου,αλλα δεν νομιζω οτι μου απαγορευει κανεις να το λεω κ δημοσια.......ποσο μαλλον που οι αρχηγοι αποδιχτηκαν τελιως πολυ μικροι των περιστασεων.......εξαλου τα αποτελεσματα με βγαζουν αληθινο.....εγω τα ελεγα οτι δεν κανανε πολυ πριν πεσουν οι φαπες......κ δε μειλαμε για μια η δυο φαπες.........μειλαμε για πολυ φαπα.......εγω δεν μηλισα μονο για χαρακτηρα αλλα κ για ικανοτητες......

η γνωση στο συγκεκριμενο παιχνιδι δεν αρκει......με τις τακτικες αλαγες στις αναβαθμισεις κ τα συνεχομενα καινουρια σετακια που βγαινουν συχνα πυκνα........θα πρεπει εκτος απο γνωστης να εισαι κ εξελησιμος......

εγω το μεγαλο θεμα το εχω με μονο 2 απο τους εφτα που αποφασιστηκαν απο την διαχειριση,προς θεου δεν ειπα οτι ολοι στα ματια μου ειναι αχρηστοι....εξαλου το ειχα πει κ παλιοτερα οτι με τους 2 εχω μεγαλο θεμα κ δεν τους εχω σε καθολου εκτιμηση!.......αλλα κ οι υπολυποι επρεπε να εκλεγουν με ψηφο οπως εκλεχθηκαν κ οι υπολοιποι 3 για να σημπληρωθει η 10δα!

αν γινει την επομενη φορα ψηφοφορια με δημοκρατικο τροπο δε νομιζω και οι 10 που θα εκλεγουν να ειναι μονο καλα παιδια κ τιποτα αλλο!

την επομενη φορα που θα προσπαθησεις να μου κανεις αντιλογο κ να μου αντιπαραθεσεις τα επιχειρηματα σου να εχουν ουσια ειδαλως δε θα σου απαντισω!

υ.γ
επισης ειμαι σιγουρος οτι οι 2 που προαναφερω.....οτι αν δεν ηταν στην 10δα της ηγεσιας ,θα χαλιοντουσαν παρα πολυ σε σημειο να μην ερθουν στο τουρνουα η να ερθουν κ να μην ειναι ον στις μαχες!
για τοσο ιδιοτελια μειλαμε
χε χε χε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
@stelios 82
Η απογοητευτική εμφάνιση μας στο τουρνουά δεν οφείλεται στους αρχηγούς. Καλύτερα θα ήταν να μην επιρρίπτουμε έτσι απλά ευθύνες στους αρχηγούς. Κι άλλοι αρχηγοί αν ήταν στην θέση τους, και με οποιονδήποτε τρόπο και να εκλέγονταν, το αποτέλεσμα δεν θα ήταν διαφορετικό.
Αν δεν ήταν αυτοί οι αρχηγοί, θα ήταν κάποιοι άλλοι, οι οποίοι πάλι δεν θα ήταν αρεστοί σε άλλους. Το θέμα είναι πολύ απλό: Με δεδομένο αυτούς τους αρχηγούς, ο παίκτης έχει δύο επιλογές. Ή να επιλέξει να συμμετάσχει, ή να επιλέξει να μην συμμετάσχει, κι αυτό έκαναν πολλοί καθόσον γνωρίζω.
Από την στιγμή όμως που θα επιλέξει να πάει, είτε του αρέσουν οι αρχηγοί, είτε όχι, πρέπει να έχει την ωριμότητα να παίξει σύμφωνα με τις οδηγίες τους, και μόνο αυτό. Αν του πουν να βάλει λίφε θα βάλει λίφε, αν του πουν κολύμπι, θα βάλει κολύμπι. Και θα πρέπει να είναι παρόν σε όλες τις μάχες και να μην αφήνει «κρεμασμένη» την υπόλοιπη ομάδα, εάν δεν συντρέχουν σοβαροί λόγοι. Φυσικά η προσωπική ζωή είναι υπεράνω του παιχνιδιού πάντα.

Όσον αφορά τον Κ9 τώρα. Αν ρωτήσεις αυτούς του Κ9 τι γνώμη έχουν για τον Κ8, ή τι γνώμη έχουν για τον Κ7, θα έχουν περίπου την ίδια γνώμη, που έχουν οι παίκτες του Κ7 και του Κ8 για τον Κ9. Ο καθένας μας κρίνει τους κόσμους σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια, και κυρίως με το πως θα ήθελε να είναι κόσμοι. Δεν υπάρχει πουθενά ο τέλειος, ο ιδανικός κόσμος. Όλοι οι κόσμοι έχουν τις ιδιαιτερότητες τους. Δεν μπορείς να τον πεις χάλια τον Κ9. Εκεί, όπως και στον Κ11, παίζουν ως επί το πλείστον πιο νέοι παίκτες, είναι κάπως διαφορετικό το στυλ παιχνιδιού.

@Anthraxos, @ghost rider 13
Όσον αφορά τις αλλαγές:
Οι αλλαγές μπορούν και πρέπει να γίνονται και χωρίς τις εντολές των συντονιστών. Δεν χρειάζεται να γράφει κάποιος στο τσατ, μπορεί να το κάνει κι οφείλει με ψίθυρο. Έτσι το κάνει ο σωστός οχυρομάχος. Είναι στοιχειώδης κανόνας αυτός. Ωραία στην πρώτη μάχη κόλλαγε το σύμπαν, (και παρ όλες τις αντιξοότητες κάναμε μια πολύ καλή άμυνα πιστεύω, ανεξαρτήτως του αποτελέσματος), στους ελληνικούς κόσμους, που δεν κολλάει το σύμπαν γιατί δεν γίνονται; Και δεν είναι δικαιολογία, το δεν ξέρω πόσο θα αντέξω. Ο σωστός οχυρομάχος γνωρίζει πόσο σχεδόν αντέχει.

Κι εδώ μάλλον θα πρέπει να διευκρινίσουμε τι εννοούμε «νουμπομάχες».
«Νουμπομάχες» είναι οι μάχες στις οποίες η πλειοψηφία των παικτών που λαμβάνει μέρος δεν είναι «συνειδητοί οχυρομάχοι».

Ο «συνειδητός οχυρομάχος»
  • Οφείλει καταρχάς να κάθεται σύμφωνα με το πλάνο μάχης, όταν αυτό υπάρχει, και όχι όπως τον βολεύει αυτόν στην άκρη του χάρτη με τις χιλιάδες ζωή, στερώντας έτσι τους παίκτες με λίγη ζωή αυτές τις θέσεις.
  • Οφείλει να βάζει κίνηση όταν είναι offline σύμφωνα με το πλάνο.
  • Οφείλει να καλύπτει με την ζωή του αυτούς που δεν έχουν ζωή και να τους παραχωρεί ευνοϊκές θέσεις, ώστε να μην δέχονται βολές και κυρίως στους ελεύθερους σκοπευτές με λίγη ζωή, όταν αυτοί υπάρχουν, κι όχι όταν γίνεται κίνηση να πιάνει τις πίσω θέσεις αυτός με την πολύ ζωή και να βγαίνουν μπροστά από το σύστημα οι παίκτες με λίγη ζωή και να πέφτουν.
  • Οφείλει να παρακολουθεί τους παίκτες μπροστά του κι όταν βλέπει τον παίκτη μπροστά του να κινδυνεύει να πέσει, να του προσφέρει αλλαγή ο ίδιος. Δεν είναι ούτε θεοί, ούτε μάγοι οι συντονιστές και πολλές φορές δεν επαρκεί ο χρόνος για να δοθούν όλες οι αλλαγές. Αν δεν φροντίσει να τον αλλάξει ο ίδιος, το πιο πιθανόν είναι, να είναι ο ίδιος ο επόμενος που θα πέσει. Ο κανόνας που ισχύει είναι: κάθε συμπαίκτης που πέφτει, τόσο λιγότερες οι δικές μου πιθανότητες να επιβιώσω.
  • Οφείλει να κινείται ενιαία με τους υπόλοιπους όταν γίνεται κίνηση. Δεν κερδίζει τίποτε αν μείνει πίσω. Ο κανόνας λέει, όσοι μένουν πίσω πέφτουν πρώτοι. Πρέπει να περάσουν άλλοι 10 γύροι για να πάρεις ένα επιπρόσθετο ομόλογο.
  • Οφείλει κολλάει στο τείχος όταν δίνεται η εντολή και να καλύπτει άμεσα τα κενά όπου αυτά υπάρχουν. Κι όχι να γίνεται η προσκόλληση σε 5-6 γύρους και με κενά. Ο χρόνος είναι πολύτιμος. (Κάποιοι απορούσαν όταν βλέπαμε στο τουρνουά, σε φιλική μάχη Ιταλία-Γαλλία αν δεν με απατά η μνήμη μου, πως συμπτύχθηκαν οι Ιταλοί σε 3 γύρους κι εμείς στον Κ1 χρειαζόμαστε 10 γύρους. Μα η απάντηση είναι απλή: αυτοί ήταν όλοι οχυρομάχοι.)
  • Οφείλει να μην μένει καθηλωμένος στον πύργο του, ωσάν να μην τον κουνάει ούτε ο πιο δυνατός σεισμός, αλλά να είναι κοντά στο κύριο μέτωπο, γιατί εκεί θα χρειαστεί στους επόμενους γύρους να προσφέρει. Δεν κερδίζει κάτι μένοντας στον πύργο και πυροβολώντας στην άλλη άκρη του οχυρού, το μπόνους εκμηδενίζεται από την απόσταση.
  • Οφείλει ανάλογα με τον χαρακτήρα του να έχει και την ανάλογη ζωή. Δεν γίνεται οι τυχάδες να έχουν περισσότερη ζωή από τους στρατιώτες και ενίοτε οι μονομάχοι περισσότερη ζωή από τους τυχάδες.
  • Οφείλει να ανεβαίνει στα τείχη και στους πύργους, όταν δίνεται η εντολή για έφοδο και ανάλογα με την ζωή του στις ανάλογες θέσεις. Κάθε βολή είναι πολύτιμη και πολλές μάχες κρίνονται για λίγες μόνο βολές.
  • Οφείλει να κινηθεί προς την σημαία, όταν δοθεί η εντολή, ανεξάρτητα από την ζωή που έχει. Αυτοί με πολύ ζωή μπροστά και αυτοί με ελάχιστη ζωή στα μετόπισθεν. Θα χρειαστούν κι αυτοί με 200 ζωή στο τέλος.
  • Οφείλει να καλύψει τους περιφερειακούς τομείς στην σημαία, δεχόμενος ο ίδιος βολές για να κρατήσει κάποιος συμπαίκτης του την σημαία, έστω κι αν ο ίδιος πρόκειται να πέσει. Σήμερα θα είναι αυτός που θα πέσει, αύριο θα βρεθεί κάποιος άλλος να τον καλύψει τον ίδιο. Το παιχνίδι είναι ομαδικό.

Θα μπορούσα να γράψω πολλά ακόμη, αλλά αυτά είναι από τα πιο στοιχειώδη που πρέπει να τηρεί ένας οχυρομάχος.
Αν αυτά τα λίγα που έγραψα άνωθεν, τηρούνται έστω κατ' ελάχιστο από την πλειοψηφία των παικτών στον Κ1, κι όχι από λίγους μόνο παίκτες, τότε έκανα λάθος και οι μάχες του Κ1 είναι οι καλύτερες μάχες των ελληνικών κόσμων.
 

DeletedUser6637

Guest
@stelios 82
Η απογοητευτική εμφάνιση μας στο τουρνουά δεν οφείλεται στους αρχηγούς. Καλύτερα θα ήταν να μην επιρρίπτουμε έτσι απλά ευθύνες στους αρχηγούς. Κι άλλοι αρχηγοί αν ήταν στην θέση τους, και με οποιονδήποτε τρόπο και να εκλέγονταν, το αποτέλεσμα δεν θα ήταν διαφορετικό.
Αν δεν ήταν αυτοί οι αρχηγοί, θα ήταν κάποιοι άλλοι, οι οποίοι πάλι δεν θα ήταν αρεστοί σε άλλους. Το θέμα είναι πολύ απλό: Με δεδομένο αυτούς τους αρχηγούς, ο παίκτης έχει δύο επιλογές. Ή να επιλέξει να συμμετάσχει, ή να επιλέξει να μην συμμετάσχει, κι αυτό έκαναν πολλοί καθόσον γνωρίζω.
Από την στιγμή όμως που θα επιλέξει να πάει, είτε του αρέσουν οι αρχηγοί, είτε όχι, πρέπει να έχει την ωριμότητα να παίξει σύμφωνα με τις οδηγίες τους, και μόνο αυτό. Αν του πουν να βάλει λίφε θα βάλει λίφε, αν του πουν κολύμπι, θα βάλει κολύμπι. Και θα πρέπει να είναι παρόν σε όλες τις μάχες και να μην αφήνει «κρεμασμένη» την υπόλοιπη ομάδα, εάν δεν συντρέχουν σοβαροί λόγοι. Φυσικά η προσωπική ζωή είναι υπεράνω του παιχνιδιού πάντα.

@δημητρη
κοιταξε να δεις ,εχω μαθει οτι το ψαρι παντα βρομαει απο το κεφαλι
οταν βγαινεις μπροσταρης να εχεις κ τα αντερα μετεπειτα να ακους κ την κριτικη σου!

η ηγεσια ηταν για τα πανυγηρια ,να σου πω την αληθεια τοσο χαλια δεν πιστευα ουτε κ εγω οτι θα πηγαιναμε........πολυ φαπα ρε συ........ο περιγελος του γουεστ γιναμε :lf

ακομα ενα μεγαλο φαουλ ηταν οτι δεν ψηφιστηκανε με δημοκρατικο τροπο οι 7 απο τους 10,με αποτελεσμα την μη αποδοχη σαν ηγεσια απο πολους.......ακομα οι 7 απο τους 10 ηταν απο κ1 πολυ τραγικη συμπτωση

πολλα τα κακα κ τα λαθη,ειχε κανενας αρχηγος το ηθος κ την αξιοπρεπια μετα την δευτερη συνεχομενη φαπα να παρετηθει???



εχω κουραστει πραγματικα να ακουω τυπου δικαιολογιες μετα τις φαπες οτι εφταιγε παλι ο μαρινακης κ ο ολυμπιακος
γινατε ολοι σας ξαφνικα αλαφουζοι κ μελησανιδιδες
:lf

ρε σεις μπας κ ειμαστε σε φορουμ του ΣΚΑΙ ???
 

DeletedUser735

Guest
Δημητρη το ποστ σου ειναι οτι καλυτερο εχω διαβασει για τον "κωδικα" οχυρομαχου since 2009. :p

Θα εγραφα και εγω ενα ανουσιο ποστ με πολλα μπλα μπλα που θα εξηγουσε πως κερδιζονται τα οχυρα (κατα την ταπεινη μου γνωμη) αλλα με καλυψες πληρως.

Ελπιζω να το διαβασουν πολλοι παιχτες, να κανουν την αυτοκριτικη τους, μηπως και παιξουμε παλι καμια μεγαλειωδη μαχη.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
@δημητρη
κοιταξε να δεις ,εχω μαθει οτι το ψαρι παντα βρομαει απο το κεφαλι
οταν βγαινεις μπροσταρης να εχεις κ τα αντερα μετεπειτα να ακους κ την κριτικη σου!

Ποιος σου ειπε οτι δεν ακουσαν την κριτικη τους οι συντονιστες?..Τους κραξαμε και με το παραπανω μπορω να πω...

ακομα ενα μεγαλο φαουλ ηταν οτι δεν ψηφιστηκανε με δημοκρατικο τροπο οι 7 απο τους 10,με αποτελεσμα την μη αποδοχη σαν ηγεσια απο πολους.......ακομα οι 7 απο τους 10 ηταν απο κ1 πολυ τραγικη συμπτωση

Εφοσον 2 ειναι οι κοσμοι που παιζοντε οχυρα..Και ο 1ος και ΜΕΓΑΛΟΣ ο κ1 και μετα ο κ8..απο που επρεπε να παρουν τους "αρχηγους"?..απο τον ελ πασο?

Και ξαναλεω οτι εχεις δικιο για το πως επιλεχτηκαν οι αρχηγοι και ειναι φαουλ της εταιρειας....αλλα σου εδωσα ενα παραδειγμα πιο πανω και δεν ειναι να το σχολιασες καθολου...

πολλα τα κακα κ τα λαθη,ειχε κανενας αρχηγος το ηθος κ την αξιοπρεπια μετα την δευτερη συνεχομενη φαπα να παρετηθει???

Για ποιον λογο να παρετηθει?...Καταρχην ρωτησες ποσα ατομα πηγαιναμε εμεις στην μαχη?...Τα πλανα δεν ξερω αν το γνωριζεις εβγαιναν για 150 ατομα και οχι για 120(και πιο κατω) που πηγαιναμε εμεις...Αυτο τι σημαινει?..οτι αυτοματος εχουμε ενα σοβαρο μειονεκτημα...και σε συνδυασμο οτι οι αντιπαλοι ηταν πολυ πιο καλυτεροι μας πως ειναι δυνατον να θελουμε να κερδισουμε??

και μετα κατηγορουμε τους συντονιστες που δεν νικησαμε...Δεν λεω οτι και οι συντονιστες τα πηγαν τελεια σε ολες τις μαχες..αλλα οχι να κατηγορουμε συνεχεια αυτους...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser6919

Guest
Επισης Δημητρη θεωρω λαθος το να γινονται αλλαγες στην μαχη χωρις εντολη συντονιστη.Δλδ επειδη εγω εχω λιγο φιλοτιμο παραπανω απο τον αλλον προσφερομαι να κανω αλλαγη??Αντεχω δεν αντεχω?? Ο συντονιστης πρεπει να γνωριζει ποσο αντεχει κι αν αντεχει ο καθενας για την αλλαγη που πρεπει να γινει..

Κι αυτο το ειδαμε στο τουρνουα στις αρχες.Καποιοι εμπαιναν μπροστα,κανεις δεν φιλοτιμηθηκε να τους αλλαξει και επεσαν.Αν υπηρχε ομως η εντολη αλλαγης θα γινοταν.

++++. πρεπει να υπαρχουν 2-3 ατομα υπευθυνοι για αλλαγες οχι να πεταγεται ο καθενας στο τσατ και να λεει αλλαγη. Επισης αυτο που λετε να στειλει ο ενας ψιθυρο του αλλου δεν στεκει. Πρωτα πρεπει να δω εγω σαν κανονικος παικτης ποιος θελει αλλαγη, μετα να ανοιξω το τσατ του οχυρου με τα 140 ατομα και να τον ψαχνω, να τον βρω, να του πω βαλε αλλαγη και να του πω που ειμαι κιολας, να δει τον ψιθυρο αυτος, να ψαξει να βρει που ειμαι και να βαλει πανω μου... μεσα σε ενα λεπτο αυτα.. Καλα κρασια.
 

kosrs

Νέο Μέλος
Γιατι αναλυουμε περι οχυρων ;;
Οι μεταφορες ξερουμε ποτε θα γινουν;;
 

DeletedUser6637

Guest
ελα μου ντε

ποτε θα ανοιξουν?

ενα ***συντομα*** ακουσαμε.........κ μετα σιγη

βεβαια το *συντομα* μεταφραζεται
2-3 μερες
2-3 ευδομαδες
2-3 μηνες

παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα ανοιξουν
*συντομα* δηλαδη
:lf:D:w
 

DeletedUser7103

Guest
αν και εδω το θεμα ειναι αλλο..θα γραψω για το τουρνουα στο θεμα που εχει ανοιχτει..
νικολα σε συμπαθω και σε εκτιμω το ξερεις.παιζω και σους 2 κοσμους αρκετα χρονια.αλλα οι μαχες του κ8 δεν εχουν καμια σχεση με του κ1..ο κ8 υπερεχει κατα πολυ στις μαχες και σε θεμα στρατιγικης..και σε ποιοτητα οχυρομαχων..γνωμη μου βεβαια..δεν θελω σε καμια περιπτωση να ερθω σε αντιδικια νικολα
 

DeletedUser6637

Guest
με τις μεταφορες τι θα γινει βρε παιδια?
ξερει κανεις κατι?

μονο ενα συντομα ακουσαμε κ μετα εξαφανιζολ!!!
 

cord

Ex-The West Team
Περιμενουμε το τελικο οκ ωστε να ανοιξουμε τις διαδρομες και να αρχισει η διαδικασια.
Αυτο δεν ξερουμε ποτε ακριβως θα γινει αλλα θα υπαρξει ανακοινωση εδω.
Το σημαντικο ειναι οτι εχει εγκριθει.
 

DeletedUser6637

Guest
διψαω για αξιολογους μονομαχους,ο ανταγωνισμος σε κανει καλυτερο!!!

εχουμε γεμισει απο οχυραδες και noobοαρχηγους

:p

εχω ακουσει οτι ο αριζονα εχει πολυ καλους μονομαχους αληθευει?
γιατι ο κολοραντο απο μονομαχους ειναι μονο για να τους στελνεις στο περιπτερο για καραμελες!!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6637

Guest
12-09-2015 τελος δημοσκοπισης

26-01-2016 θετικη απαντηση για τις μεταφορες

για να ανοιξουν οι μεταφορες θα περιμενουμε αλλους 4,5 μηνες?

ιουνιο δηλαδη???
 
Κορυφή