Συζήτηση για την εκδοση 1.35

  • Δημιουργός θέματος cord
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Επιπλεον οι Premium Θηκες μπαινουν συγκεκριμενες στιγμες, μονο 100 κι οποιος προλαβαινει αγοραζει!κανουν 1000 δολλαρια/σβολους.Εχει και τσαντες με προιοντα craft(μπορεις να διαλεξεις επαγγελμα) με 125!!!Εχει προιοντα που δινουν εως και 250 ποντους εργασιας για 24 ωρες!!!


το μονο πυο με ενοχλει ειναι οτι ενω σε μαχη μπορουσα να παρω θηκη αξιας 50, 100 και 175 UPB τωρα θα παιρνω 1,2 ή 3 UPB:blk:grr:cns
 

DeletedUser

Guest
το μονο πυο με ενοχλει ειναι οτι ενω σε μαχη μπορουσα να παρω θηκη αξιας 50, 100 και 175 UPB τωρα θα παιρνω 1,2 ή 3 UPB:blk:grr:cns
πλακα κανεις?αληθεια ειναι αυτο?

επισης γιατι δεν θα υπαρχουν τσαντες γιατρου?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3082

Guest
διορθωση

Βαση λογικης πρεπει να ειναι

- οποιεσδηποτε 4 ημερησιες αποστολες
- οποιαδηποτε αντικειμενα κραφτινγκ
- 10 npc, μαλλον απο τους npc της καρτελας της μονομαχιας
- μονομαχια με 4 παικτες

- οποιεσδηποτε 4 ημερησιες αποστολες οχι τις δινει το παιχνιδι καθε μερα διαφορετικες
- οποιαδηποτε αντικειμενα κραφτινγκ και εδω το ιδιο σου δινει ποια προιοντα μπορεις να χρησιμοποιησεις
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3128

Guest
φαινεται να βελτιωνεται αισθητα το gameplay και να ανοιγουν νεοι οριζοντες για τους παιχτες!
καλο αυτο οπως και το οτι στα νεα προιοντα εχουν προσβαση ολοι και δεν χρειαζεται να κανεις 3 μηνες σαμανο για να τα αποκτησεις.

Μενει να το δουμε και στην πραξη και να προσθεσουμε τοτε τυχον διορθωσεις.


Για οσους ειπαν οτι θα μεινουν πισω τα οχυρα εχω να απαντησω πως τα οχυρα μονοπολουν το ενδιαφερον εδω και 2,5 χρονια...
ας βρεθει και κατι αλλο να κανει πιο ενδιαφερον το παιχνιδι


Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα συμπαίκτη και θέλω να προσθέσω τα παρακάτω

Μάλλον δεν καταλάβατε μερικοί

1) από μάχες οχυρών όχι θήκες αλλα ομόλογα
Τέλειο όλοι χτιζόταν για τα οχυρά και μπαίνανε στην αρχή μπροστά στις μάχες και μετά πίσω για να παίρνουν καλο XP, θήκες.

2) ομόλογα από δουλειές μικρό ποσοστό.
Πολύ καλο κάποιοι το είχαν κάνει sim city το west.

3) κατάστημα νέο
Επιτέλους κάτι καινούργιο που θα μας δίνει την δυνατότητα να επιλέξουμε dora, με ομόλογα η με σβώλους δεν παίζει σημασία γιατί λογικά δεν θα είναι καθόλου φτηνά.

Περιμένουμε με αγωνία το νέο update
 

DeletedUser

Guest
Μαλλον δεν καταλαβατε τι λεω!!!

Λεω οτι οι θηκες εχουν ξυλινη 50 σφυρηλατη 100 και ατσαλενια 175...ενω τωρα παιρνω 1,2,3 αντιστοιχα...Αυτο ειναι πολυ αδικο γιατι εκει που θα επαιρνα πχ 1 ξυλινη θηκη καθε 2-3 μαχες τωρα θελω 10 μαχες περιπου για 1 ξυλινη!:blk
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
- οποιεσδηποτε 4 ημερησιες αποστολες οχι τις δινει το παιχνιδι καθε μερα διαφορετικες
- οποιαδηποτε αντικειμενα κραφτινγκ και εδω το ιδιο σου δινει ποια προιοντα μπορεις να χρησιμοποιησεις


α)δεν ειναι μονο οι αποστολες που παιρνεις απο τους χαρακτηρες στο σαλουν.Μπορεις να κανει απο το χωριο του Waupee, απο την Πολη Φαντασμα ή και κανονικες αποστολες.Δεν ειναι μονο ημερισιες λοιπον

β)αυτο δεν το καταλαβαινω γιατι το λες.Ο,τι θες μπορεις να φτιαξεις απο το κραφτ.δεν σου λεει φτιαξε το ταδε.μπορει μια αποστολη να σου ζηταει καποιο κραφτ αντικειμενο αλλα δεν εισαι υποχρεωμενος να φτιαξεις αυτο αν εχεις ηδη τελειωσει με τις αποστολες
 

DeletedUser3128

Guest
Αυτό λέω και εγώ συμπαίκτη carole

ΟΤΙ τα τελευταία 2,5 χρονια φτιάχνουν χαρακτήρα "οχυρομαχος" ΜΟΝΟ για τις θήκες αυτό έχει σαν αποτέλεσμα για να πάρει άλλος θήκη θα πρέπει να χτιστεί ‘’ίδιος παίκτης’’ η να πάει πίσω στις μάχες να ρίξει όσο γίνεται πιο πολλές ριπές (πράγμα που γίνεται συνεχεια τώρα και είναι κουραστικό)
Έχω κάνει 150 μάχες στο net k11 και πήρα μονο 3 θήκες επειδή οι άλλοι είναι ‘’"οχυρομαχοι" και καλά’’ άρα άνιση μάχη με αυτούς ΑΛΛΑ θέλουν να πηγαίνουμε στα οχυρά να τους τα κρατάμε

Το παιχνίδι ΔΕΝ είναι the-west αλλα the west-forts τώρα IMO

Ενώ σύμφωνα με το νέο update θα παίρνουν όλοι ομόλογα στις μάχες ΑΡΑ πιο ελκυστικό να γεμίζουν τα οχυρά + και δεν θα χρειάζεται να γίνεις μονο για οχυρά παίκτης για να πάρεις θήκη

Συμπέρασμα : IMO ότι το παιχνίδι γίνεται πιο τίμιο και ελκυστικό και για τον μικρό παίκτη pout ha ξέρει ότι εάν παίρνει μέρος σε μάχη θα μπορεί και αυτός να πάρει ένα ομόλογο > κάποια θήκη σε κάποιο χρονικό διάστημα… ενώ με την σημερινή έκδοση θήκες παίρνουν οι συνεχεια οι ίδιοι παίκτες.
 

DeletedUser

Guest
ναι αλλα τωρα οσοι δωσαν λεφτα για οχυρα και χρυσο θα το καναν τσαμπα για 1 παραπανω ομολογο ανα μαχη....ειναι καπως αδικο!!!
 

DeletedUser

Guest
Νομίζω ότι θα προσθέσει ενδιαφέροντα στοιχεία στο παιχνίδι, από κάποια πραγματα που είδα σε beta.

Οι τιμές αν παραμείνουν όπως σε beta, τουλάχιστον τα μισά πράγματα αφορούν σε εφοπλιστές, αλλιως δεν αγοράζονται.

Αυτό που θα ήθελα να δώ κάποια στιγμή από την Ιννο, θα ήταν στην τράπεζα ένα χρηματιστήριο αξιών, όπου θα μπορούσες να ανταλάξεις δολλάρια, για σβόλους ή ομόλογα με ελεύθερη διαμόρφωση τιμών, σύμφωνα με την προσφορά ή ζήτηση τους.

Πιστεύω θα βοηθούσε πολύ περισσότερο τους non premium παίκτες
 

DeletedUser4456

Guest
Φυσικα κανεις χιουμορ Ηλια... αυτα δεν γινονται...
:w
 

DeletedUser5288

Guest
Έχω μια σοβαρή ερώτηση εμείς σαν ενεργοί παίκτες του the-west ψηφισαμε για κάτι τέτοιο???μας ρωτήσατε εάν θέλουμε αυτή την αναβάθμιση??τόσο καιρό πληρώνω για να κάνω μάχες οχυρών και τώρα μου λέτε αυτό???

Ελλάδα η χωρα της δημοκρατίας...ο game master του παιχνιδιου(ο έλληνας game master)μπορούσε να πει ότι δεν ξέρω εάν θέλω να περάσει αυτή η αναβάθμιση!!

και ρωτα ξανά είμαστε πιόνα???πληρώνουμε και μας κάνουν ότι θέλουνε?απαράδεκτο..

το σκεφτήκατε ποτε αυτό???να βάζουμε "ψηφοφορία"???

εάν δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα τότε ζητάω συγγνώμη και παο πάσο

καλή συνεχεια και καλές μάχες οχυρών

 

DeletedUser4456

Guest
η χωρα μπορει να ειναι (ή ητανε καλυτερα...) δημοκρατικη, αλλα η εταιρεια που εχει το παιχνιδι δεν πρεπει να ειναι απαραιτητα...
:w
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6178

Guest
Καταρχας καλημερα ..


Λοιπον, απο ο,τι εχω δει και στον beta μου αρεσει η νεα εκδωση. Πιστευω θα φερει παλιους παικτες στο παιχνιδι!!

Τωρα κοιταχτε, δεν μπορουμε ολοι να συμφωνησουμε σε ενα, διοτι ο καθενας εχει διαφορετικες αποψεις και εμπειριες.

Και εξαλου, τι σκατε? Ενα παινχιδι ειναι... Χαρειτε το προς όφελος σας ειναι!! :lf


Γιαννης.
 

DeletedUser

Guest
Καλημέρα και από εμένα, προσωπικά μου αρέσει πολύ η νέα έκδοση! Ανυπομονώ να μπει!
 

DeletedUser5982

Guest
Κατα την γνωμη μου παντα και δεδομενου οτι το μαγαζι των θηκων και των αλλων προιοντων ειναι οπως στον μπετα,με την νεα εκδοση οι διαφορες μεταξυ των μη πρεμιουμ,των πρεμιουμ και των πρεμιουμ οσο δεν παει παικτων θα οξυνθουν αρκετα..Και αυτο γιατι πλεον τα διαφορα ματζουνια που θετουν τις ικανοτητες και τις ιδιοτητες η και τα 2 στο 0 πωλουνται ελευθερα στο μαγαζι..Δηλαδη το μονο που πρεπει να κανει καποιος για να βρει το χρυσο ριφλ ειναι να δωσει 40 ευρω και δεν χρειαζεται να δωσει ουτε δολλαριο μεσα στο παιχνιδι..Θες να αλλαξεις στησιμο μονομαχιων γιατι δεν σου βγεικε?Δωσε 20 ευρω και καθαρισες..

Παλια οι μικροι σε λβλ παικτες ηλπιζαν να παρουν και τσαντα στις μαχες για να την πουλησουν και να βγαλουν λεφτα να εξελιχθουν κι αυτοι...Τωρα αυτο που εχει να κανει ο πρωην αγοραστης τσαντων ειναι να δωσει 9 σβολους η 18 σβολους (τιποτα για μερικους) και να γεμισει οσοι ζωη γεμιζε με την τσαντα η την διπλασια ζωη αντιστοιχα,η ακομα και 27 για να γεμισει τριπλασια ζωη απο την τσαντα εαν στο δρομο της εφαγε απο κανεναν κακο μονομαχο..

Θες ξιφολογχη?Βλακειες ποιος δινει δολλαρια..Δωσε 25 σβολους παρε το λαδακι σου +50-50 ζημιες..

Αν τωρα δεν μπορεις να ανοιξεις μια δουλεια ξεχνα τον σαμανο..Παρε ενα trivial work και ουτε δολλαριο στο παιχνιδι μεσα..Και παλι

Οσο για το premium chest απλα η ιννο εκανε ολο το χρονο χριστουγεννα..Και οσοι ηδατε την αναβαθμιση στον μπετα και δυσαρεστηθηκατε ντροπη σας..Για σας δουλευει η ιννο βρε κουτα.

Θα μου πειτε ολα αυτα μπορεις να τα αγορασεις και με ομολογα..Αλλα αν σκεφτει κανεις οτι σε μια μαχη οχυρου ο νικητης το μεγιστο που μπορει να παρει ειναι 11 ομολογα...Αφοδευτηκε η φατμε

Παντως εχω και μια απορια..Γιατι η μια ξυλινη θηκη κανει 25 και η αλλη 50?Η μια ατσαλινη 175 και η αλλη 500?
 

DeletedUser

Guest
Αρχίζω να έχω αμφιβολίες για το μαγαζι....Βλέπω εναν παίχτη 14 λεβελ στον μπέτα με 10.000.000$+ επειδη αγορασε πολλες θηκες κι ετυχε μυθικα και τα πουλησε....Αρα παλι ο πλουσιοτερος(στην αληθεια) βγαινει ΠΟΛΥ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ!
 

DeletedUser

Guest
Παντως εχω και μια απορια..Γιατι η μια ξυλινη θηκη κανει 25 και η αλλη 50?Η μια ατσαλινη 175 και η αλλη 500?


Ειναι διαφορετικες θηκες, αλλα εχουν το ιδιο εικονιδιο.
Αν προσεξεις, η περιγραφη ειναι διαφορετικη, οπως και το ονομα.
 
Κορυφή