Συμφωνίες κάτω απο το τραπέζι..η Τρόικα στον Αριζόνα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser5288

Guest
λοιπόν γιατί βλέπω την αδικία που κάνουν μερική από εδώ μέσα που είναι και 'υπεύθυνοι''έχω να πω κάτι,αυτές η προσβολές που γίνονται στο chat της κομητείας δεν τα βλέπετε??όταν η joahna-serra μαλώνει με όλη την omg λογικό δεν είναι να βάζει ban σε όλοι την omg?ένα έχω να πω πιστεύω οι πιο πολλοί να το θεωρήσουν σωστό...κανένας 'υπεύθυνος''να μην έχει πρόσβαση σε εκείνον τον κόσμο που είναι 'υπεύθυνος'' εάν θες να είσαι τότε χρειάζεται θυσίες.....

να περιμένω ban??

με εκτίμηση LOS 2 :w
 

DeletedUser

Guest
Γεια σας

Ας αρχίσω τα λόγια μου λέγοντας πως στο κ-6 δεν παίζω εγώ ως ουδέτερος παίκτης θέλω να πω την γνώμη μου. (στο στους υπόλοιπους 5 κόσμους παίζω)

Εγώ παίζω αυτό το παιχνίδι από την ημέρα που άρχισε ήμουν ανάμεσα σε αυτούς που δημιουργήσαμε την πρώτη πόλη στο κ-1 τους black pirates, έχω δει πολλά κ διάφορα σε τόσο χρόνια.

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως: Όταν πρέπει να γίνονται πάρα πολλές μάχες την ίδια ώρα κ επί πολλές μέρες στο τέλος βγαίνουμε χαμένοι όλοι μας, λόγο το ότι αρχίζουν οι περισσότεροι να αδιαφορούν για αυτό πρέπει να υπάρχουν κανόνες, όσο το δυνατόν με πιο δημοκρατικούς τρόπους. Είναι πολύ καλό είναι που οι μεγάλες συμμαχίες έκαναν την αρχή για κάποιους κανόνες, λογικά οι αρχηγοί τους πήραν την απόφαση αυτή.
Διάβασα τους κανόνες που είπατε τα περισσότερα καλά φαίνονται, για να μπορέσουμε χαρούμε το παιχνίδι αλλά μια από τις προτάσεις αυτές που φαίνεται πως είναι υπερβολική.

Αναφέρομε σε αυτήν την πρόταση * ΚΟΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΑΣ ΒΑΡΕΣΕΙ ΕΝΩ ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΤΙΣ ΜΑΧΕΣ ΜΑΣ. <=> ΚΑΙ ΟΙ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΠΑΝΕ ΑΜΥΝΑ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΑΧΗ
Την συμφωνια εκαναν οι:Evender siastam Mr. MO MERCY tigraki1 Barkulis

Όταν το είδα αυτό λέω μάλλον το πρότειναν για να μην δημιουργηθούν «θεωρητικά ουδέτερες πόλεις», που στην ουσία να είναι κανονικότατη μέλη κάποιας μεγάλης συμμαχίες, έτσι ώστε να μπορούν να αγνοούν τους αναφερόμενους κανόνες και να μπορέσουν να κάνουν όσες μάχες θέλουν κ όποτε θέλουν δλδ πάλι το γνωστό χάος με τις πολλαπλές μάχες.

Αν γίνει αυτό τότε τα οχυρά απλά θα αλλάζουν χέρια μεταξύ των μεγάλων συμμαχιών κ αν έχει μείνει κανένα οχυρό σε άλλη συμμαχία θα το πάρουν κ αυτό, δεν έχουν καμία ελπίζω να πάρουν κάποιο οχυρό οι μικρές συμμαχίες που είναι πραγματικά ουδέτερες συμμαχίες, δεν θα μπορέσουν ποτέ να αναπτύξουν την συμμαχία τους αφού θα συναντάνε ενωμένους τρεις γίγαντες. Άρα δεν έχουν μέλλον να αναπτυχθούν οπότε δεν θα υπάρχει λόγος τις ύπαρξης τους, θα αναγκαστούν να ενωθούν με μια από τις μεγάλες συμμαχίες.

Εσύ ωραία το είπες αυτό φίλε Evender
Αν δειτε το post μου αυτο ακριβως λεω και εγω οτι κανεις δε σας υποχρεωνει να υπακουσετε στη συμφωνια ουτε να μπειτε σε καμια συμμαχια απο της 3 που εκαναν τη συμφωνια...

Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εμεις δεν μπορουμε η δεν πρεπει να παρουμε πρωτοβουλιες για να καλυτερεψουν τα πραγματα για τις συμμαχιες μας και για να ενεργοποιηθουν οι παικτες μας!
αλλά ίσως λίγο βιαστικά το είπες, καλό θα είναι τα δούμε το θέμα κ από αυτήν την άποψη, για να χαρούμε τις μάχες 3 συμμαχίες δεν είναι σωστό να στερήσουμε την γλύκα του παιχνιδιού από τους άλλους.

Άμα θέλετε ξανά σκεφτείτε την πρόταση αυτή, ίσως να ήταν πιο καλά απλά αφήσουμε την μεγάλη συμμαχία να κάνε την άμυνα μόνοι της, σε μια τέτοια μάχη κ να μην πάμε 3 μεγάλες συμμαχίες άμυνα για να σταματήσουν την επίθεση τις μικρής συμμαχίας.

Ελπίζω να μην σας κούρασα,
φιλικά
Dr.love
 

DeletedUser4999

Guest
λοιπόν γιατί βλέπω την αδικία που κάνουν μερική από εδώ μέσα που είναι και 'υπεύθυνοι''έχω να πω κάτι,αυτές η προσβολές που γίνονται στο chat της κομητείας δεν τα βλέπετε??όταν η joahna-serra μαλώνει με όλη την omg λογικό δεν είναι να βάζει ban σε όλοι την omg?ένα έχω να πω πιστεύω οι πιο πολλοί να το θεωρήσουν σωστό...κανένας 'υπεύθυνος''να μην έχει πρόσβαση σε εκείνον τον κόσμο που είναι 'υπεύθυνος'' εάν θες να είσαι τότε χρειάζεται θυσίες.....

να περιμένω ban??

με εκτίμηση LOS 2 :w

και το ρωτας? σβέλτοι έιναι
 

DeletedUser735

Guest
Εχετε ξεφυγει τελειως...
Το θεμα κλειδωνει.

Αν δεν εχετε την ωριμοτητα να συζητησετε δεν σας φταιει κανενας admin.


Μετα απο αιτημα του θεματοθετη το θεμα ανοιγει ξανα.
Προειδοποιω ομως πως οποιοδηποτε μηνυμα που αμφισβητει την φερεγγυοτητα των admins του φορουμ και του παιχνιδιου
θα τιμωρειται με ban δυο βδομαδων
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
καταρχας ευχαριστώ psamdio που έκανες δεκτό το αίτημα μου..

Ο λόγος για τον οποίο άνοιξα αυτό το θέμα ήταν εξ αρχής για να γνωστοποιήσω και στους υπόλοιπους παίκτες του Αριζόνα αυτήν την..συμφωνια και αφετέρου για να δω τις αντιδράσεις και τις γνώμες και άλλων παικτών..
για άλλη μια φορα,ενα θέμα που αφορά τον Αριζόνα δέχεται επανειλημμένες "επιθέσεις" απο τους ίδιους παίκτες κάθε φορά με κίνδυνο πάλι να κλειδώσει..

υποσχέθηκα οτι δεν θα αναφερθώ καθόλου σε προσωπικές επιθέσεις και θα το τηρήσω παρόλα αυτά αναρωτιέμαι αν αυτή τελικά είναι μια τακτική ώστε να δημιουργείτε σύγχυση και καβγάδες για να κλείνουν τα θέματα που δεν τους εξυπηρετούν..
ας με διαψεύσουν αν κάνω λάθος με το να προσπαθήσουν να συζητήσουν ηρεμα,διχως ειρωνείες και προσωπικές αναφορες,μη παραφράζοντας τα λεγόμενα μου και εν τέλη να θέσουν τις απόψεις τους πάνω στο θέμα..

ίσως κάποιοι να μη καταλαβαίνουν τι σημαίνει ακριβώς αυτή η συμφωνία και για ποιο λόγο έχει ενοχλήσει και εμένα και πολλούς ακόμα συμπαίκτες.
όταν λέμε οτι 3 συμμαχίες συμφώνησαν σε κατι,στην ουσία μιλάμε για την πλειοψηφία του κόσμου Αριζόνα..

η OMG αφού κατάφερε την διάλυση και συγχώνευση σε αυτήν 4 συμμαχιών (έστω στην πλειοψηφία τους) έμεινε να είναι μαζί με ένωση και σπάμε πλάκα οι πιο πολυπληθείς συμμαχίες στον Αριζόνα..

άρα δεν μπορούμε να λέμε οτι ας κάνουν αυτοί οτι συμφωνίες θέλουν και οι υπόλοιποι ας παίξουν όπως επιθυμουν..
οπως καταλαβαίνετε οι μεταξύ τους συμφωνίες τελικά αφορούν το μεγαλύτερο μέρος των παικτών του Αριζόνα..

και φυσικά να μην ξεχνάμε και έναν απο τους Όρους της συμφωνίας τους που αναφέρει οτι όποιος εκτός απο αυτούς τολμήσει να χτυπήσει οχυρό τότε πάνε σύσσωμες ενάντια σε αυτόν τον κακομοίρη που θα κάνει το λάθος να διεκδικήσει οχυρό...
δια του λόγου το αληθές..
* ΚΟΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΑΣ ΒΑΡΕΣΕΙ ΕΝΩ ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΤΙΣ ΜΑΧΕΣ ΜΑΣ. <=> ΚΑΙ ΟΙ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΠΑΝΕ ΑΜΥΝΑ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΑΧΗ.

μετά απο όλα αυτά ας μου πεί κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να μείνει οχυρό σε άλλα χέρια πέραν των συμμαχιών αυτών..
αν αυτό γίνεται αποδεκτό τότε να παραδώσουμε απο τώρα τα οχυρά μας για να μη μπούμε και σε κόπο..

Τέλος θεωρώ σκόπιμο να αναφέρω οτι ως μέλος της συμμαχίας "Παρέα" μας συμπεριέλαβαν στην εν λόγω συμφωνία χωρίς να έχουμε λάβει γνώση και φυσικά χωρίς να έχουμε συμφωνήσει για το οτιδήποτε..
 

DeletedUser4509

Guest
Εγω περιμενω σωστα και ωραια λογια οπως αυτα που αναφεροντε στο post του Dr.love.
Οχι επιδει λεει αυτα που θελω να ακουσω αλλα επιδει δεν λεει κατι με αφθαδια, επιθετηκοτητα, ειρωνεια και γενικος προσβαλοντας τον αλλον, αλλα εχει κατι να πει. Κατι που αν το διαβασετε θα σας βαλει σε σκεψεις.
Εγω το μονο που βλεπω τοσο καιρο ειναι να κανουμε καποια post με το οποια να λεμε τη γνωμη μας για κατι που εφιερονουμε πολυ χρονο απο τη ζωη μας (γι'αυτο ειναι το forum αυτο, για συζητηση) και να ερχετε μετα ο καθενας και να λεει τα δικα του και μετα να του απανταει και ο αλλος και να του ανταπανταει ο αλλος και παει λεγοντας... Μεχρι που κλειδωνουν το post ηρεμητε και απλα περημενετε ποτε να εμφανηστει παλι η ευκαιρια να την πειτε στον Χ ή στον Ψ. Μιλαω και για τους μεν και τους δε.

Και μεσα σε ολον αυτο το χαμο διαβαζεις και 2-3 πραγματα σωστα που φυσικα δεν ασχολητε κανενας με τα ουσιωδη. Ακομα και στα chat των συμμαχιων παω στοιχημα οτι δεν θα λενε τπτ αλλο παρα μονο οτι "χαχαχα ξερεις τη του ειπα εγω σημερα χαχαχα!" και φυσικα ο λαος απο κατω ":hhοοοοο"

Δεν παμε μπροστα ετσι. Εγω ξαναρωταω μηπως να ερθουμε ολοι εκει να τελειωνουμε και να κανουμε τραμπες τα οχυρα?
 

DeletedUser

Guest
Νινα δε θυμαμαι καλα το ειχα πει σε εσενα η σε καποιον αλλον δημαρχο απο την παρεα παντως σε καποιον ειχα πει οτι θα κανουμε συζητηση με την Ενωση και την OMG για μια συμφωνια για να τελειωσει αυτη η τρελα στα οχυρα και σου ζητησα να μου πει 2 αντιπροσωπους αλλα δεν πηρα απαντηση παντως η προταση να μπειτε στη συζητηση ειναι ανοιχτη...

Ο ορος να ενωνονται οι 3 συμμαχιες οταν τους βαραει μια αλλη πολη μπηκε κυριως για να μην δημιουργηθουν θεωρητικα ουδετερες πολεις οι οποιες θα ηταν ουσιαστικα μελη μιας συμμαχιας αλλα θα βρισκονταν εκτος συμμαχιας και θα βαζαν πολλαπλες μαχες αγνοωντας τους κανονες και για να αποτραπει το γνωστο χαος με τις πολλαπλες μαχες η ας πουμε οταν μια συμμαχια εχει μαχη σε ενα η δυο οχυρα και μετα μια πολη εκτος των 3 συμμαχιων τους βαζει μαχη θα ειναι λογικο να εχουν μεγαλες πιθανοτητες χασουν ενα απο τα 2 οχυρα...
 

DeletedUser

Guest
εγω Κώστα μου δεν το καταλαβαίνω αυτο..τι θα πει "θα ειναι λογικο να εχουν μεγαλες πιθανοτητες χασουν ενα απο τα 2 οχυρα..."
μα αυτος δεν ειναι ο σκοπός των επιθέσεων σε οχυρό,να το πάρεις δηλαδή?
γιατι αποκλείουμε την περίπτωση να χαθεί οχυρό απο αυτες τις συμμαχίες?
μονά ζυγά δικά σας?και οι υπόλοιποι τι θα κάνουν δηλαδή?θα το γυρίσουν στην μονόπολη?
ας ειμαστε λίγο καί δημοκρατικοί και λογικοί..ο Αριζόνα αφορά πολλούς παίκτες που εχουν τον ίδιο στόχο..δηλαδή την κατάκτηση οχυρών και την εξάπλωση της συμμαχίας τους ή έστω ενα ενδιαφέρον παιχνίδι που θα αφορά και αυτούς.
 

DeletedUser

Guest
Ναι ρε συ αλλα αμα εχεις ηδη 2 μαχες οχυρου και εχεις διαθεσει ολο το διαθεσιμο δυναμικο σου για τις 2 κανονικες μαχες δεν ειναι κριμα να χασεις το αλλο οχυρο γιατι δεν εχεις κοσμο?Δηλαδη πως να το πω το να χασεις ενα οχυρο ενω εχεις δωσει μια "καλη" μαχη ειναι αποδεκτο αλλα να το χασεις γιατι ο αλλος ηταν "μαγκας" και σου εβαλε μαχη οταν εσυ ηδη πολεμουσες στις "καλες" μαχες δεν ειναι κατι αποδεκτο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ρε συ Κώστα δεν σε αναγνωρίζω!αυτό ακριβώς δεν συνέβαινε τόσο καιρό απο την omg/ενωση/μεμονωμενες πολεις?τώρα γιατί πας να κάνεις το ίδιο για το οποίο όλοι και εσύ μαζί διαμαρτυρόμασταν? εδώ ακριβώς υπάρχει το πρόβλημα..προσπαθείς να εξασφαλίσεις τα οχυρά σου εις βάρος όλων των υπολοίπων..πως μπήκες σε αυτό το τριπάκι?
 

DeletedUser4774

Guest
μπορω να μαθω πως μεταφραζεις το "καλες μαχες" και πως τις "μη καλες" σε παρακαλω;;

επεισης θα ηθελα μια επεξηγηση σχετικα με τις σαββατιατικες μαχες, τις "εκπαιδευτικες" οπως τις λετε.... δλδ πως αποφασισατε οτι θα λειτουργουν;
 

DeletedUser

Guest
Εγω θελω να σταματησουν οι διπλες-τριπλες μαχες θελω η δικια μου η καθε συμμαχια να εχει οσες μαχες μπορει να υποστηριξει και να ενεργοποιηθουν τα μελη τα οποια εχουν ξενερωσει απο τις πολλαπλες μαχες...Και κατα τη γνωμη αν χρειαστει να κανουμε καποιες θυσιες για να πετυχουμε αυτο τοτε ενταξει...

Οταν λεω "καλες" μαχες εννοω γεματα οχυρα με αυτα που ακουνε τους συντονιστες να γινονται αλλαγες και να απολαμβανουν ολοι τη μαχη ειτε χασουν ειτε κερδισουν!"Μη καλες" μαχες εννοω μαχες που κερδιζονται μονο και μονο γιατι οι αλλοι ειναι περισσοτεροι απο εμας δηλαδη αν εισαι αμυνα και ο αλλος σου παρει το οχυρο μονο και μονο γιατι ειναι περισσοτεροι!

Οι εκπαιδευτικες μαχες ειναι μαχες για τους μικρους που δεν μπαινουν στις αλλους μαχες η ακομα και για τους αλλους που μπαινουν και δεν ακουνε εντολες με λιγα λογια ειναι μαχες για να δεθουμε σαν ομαδα και να μαθουμε καινουργες κινησεις στις μαχες οχυρων και να καταλαβουν οτι οι μαχες κερδιζονται οταν παιζουν σαν ομαδα...Με λιγα λογια ειναι για να μαθουν οι παικτες μας να παιζουν σαν ομαδα και να εξοικιοθουν με τις κινησεις!
 

DeletedUser3809

Guest
βασικα ολα μπορω να τα δεχτω αλλα λιγα λογια για τηνΜΟΝΟΠΟΛΗ ηταν και ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι απο μικρος και παραμενει .....
να σας πω και εγω την γνωμη μου και παρτε οποια κοματια θελετε
απο τα πιο πολλα παιδια του αριζονα αν εξαιρεσω τον evender τους αλλους δεν το ξερω τον χρησταρα lakora h ton ougk δεν τους μετραω γιατι ειναι special case...οποιος καταλαβε καταλαβε
για μενα ολο το ζουμι ειναι τα λογια του psamdioκαι του evender που αναφερει απλα και καθaρα oti oi συμφωνιες που κανουν αφορουν τις συμαχιες τους καιδεν εισαιΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΑΡΟΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΙΩΜΑΤΑ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΣΥΜΑΧΙΑΣ ΚΤΛ ....σε αλλους κοσμους ...καταλαβα ενα πραμα που μετα τον κ3 τοεφαρμοζω παιζω παντα για Α Τ Ο Μ Α ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΣΥΜΑΧΙΕΣ αλλα παραλληλα περνω και το τιμημα για αυτο δηλαδη στις μαχες οχυρων συνηθως χανω πραμα που εμενα προσωπικα δεν με απασχολει γιατι δεν αρχιζει καιτελλειωνειη ζωη μου με την κατακτηση η μη ΕΝΟΣ ΟΧΥΡΟΥ
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΕΣΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ ΣΩΤΟΣ
 

DeletedUser4774

Guest
Οι εκπαιδευτικες μαχες ειναι μαχες για τους μικρους που δεν μπαινουν στις αλλους μαχες η ακομα και για τους αλλους που μπαινουν και δεν ακουνε εντολες με λιγα λογια ειναι μαχες για να δεθουμε σαν ομαδα και να μαθουμε καινουργες κινησεις στις μαχες οχυρων και να καταλαβουν οτι οι μαχες κερδιζονται οταν παιζουν σαν ομαδα...Με λιγα λογια ειναι για να μαθουν οι παικτες μας να παιζουν σαν ομαδα και να εξοικιοθουν με τις κινησεις!


αγαπητε μου εβεντερ γιαυτο ακριβως που περιγραφεις το ιδιο το παιχνιδι εχει μεριμνισει. υπαρχουν οι ελιγμοι ακριβως γιαυτο που περιγραφεις. κανεις εναν ελιγμο και μαθαινεις στους ανηπακοους ή νεους παιχτες πως κινουντε και γιατι στις μαχες

κανονικες μαχες "για να μαθουν μικρα λεβελ" δεν υπαρχουν, αφου περνουν χπ ή ντροπς απ΄αυτες οσοι συμμετεχουν. και γινοντε μονο και μονο για να μην ξενερωνουν τα μικροτερα λβλ και δεν ασχολουντε με τα οχυρα. θα υθελα πολυ να ηξερα αν σε αυτες τις μαχες θα μπορουσε ο οποιοσδηποτε μικρος παιχτης , οπου κι αν ανηκει ή δεν ανηκει, να παρει μερος χωρις να βγει προδοτης....



θα ηθελα επεισης να μου εξηγησεις πως θα λειτουργησει ολο αυτο που αποφασιστηκε μεταξυ των 3 οταν οι αλλες 2 συμμαχιες εχουν ηδη κοινο φορουμ και λειτουργουν ως μια στα οχυρα και οταν η συμφωνια που κανατε δεν εχει γνωστοποιηθει στα μελη της μιας -οπως μας ειπε ο φιλος μας λιγα ποστ πιο πριν- εκ των τριων συμμαχιων......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Κανεις λαθος φιλε alone μπορει το παιχνιδι να εχει μεριμνησει με τον ελιγμο αλλα ενας ελιγμος ποτε δεν γεμιζει και δεν νομιζω κανεις να εχει μαθει να παιζει σε μαχες οχυρων απο ελιγμους αλλα απο κανονικες μαχες...Επιπλεον με τις εκπαιδευτικες μαχες παιρνεις και xp εχεις και drop πραγμα που σου δινει κινητρο να συμμετεχεις στη μαχη...

Αν εννοεις για το κοινο φορουμ που εχουν οι omg kαι η ενωση αυτο απο οτι συζητησαμε με τα παιδια θα διαγραφει οταν επικηρωθει η συμφωνια...
 

DeletedUser4509

Guest
Εγω επιμενω να μην καταλενω γτ μια συμμαχια να εχει 35 οχυρα εφοσον ΔΕΝ μπορει να τα υποστιριξει! Δλδ ειναι τελιος κουλο. Ειναι σαν να πηγενης και να περνεις ολα τα... γλυκα -ας πουμε- απο ενα παρτυ και ας μην τα φας εσυ απλα ετσι να τα εχεις και οι αλλοι να σε κοιτανε και να κανουν πως περνανε καλα.

Εχεις κοσμο, ΝΑΙ! Καληψε τα! ΤΙ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ! Για να τα κοιτας? (Ναι ωραια ειναι δεν λεω, εχουν και πυργακια γυρο-γυρο και σημαια στο κεντρο και δινουν και ποντους!) Δεν εχεις? ΧΑΣΕΤΟ και ελα οταν εχεις λεφτα και τον κοσμο και ξαναπαρε το! Ετσι ειναι το game!!! Εγω γι' αυτο φωναζω... Δλδ τι θα γινει με ολα αυτα που κανετε, εισαστε το 60% να το θυμαστε αυτο! Και μιλατε για κακες μαχες μονο οταν λειπετε εσεις και τα κολιταρια σας τα τουμπανα απο μεσα, ετσι δεν ειναι? Δεν ειναι κακο, ειναι σαν να σε πετυχενει ενας -50lvl με ρουχα υπναρα !Ε ΚΑΙ!. Αμα αξιζεις αντε χτυπα των!!!

Οσο για της εκπεδεφηκες π@π@δες... με εναν σωστο ελιγμο μαζεβεις κοσμο και τους μαθαινεις πραγματα. Και αν θες πες στους Ενωσητες να ψαξουν για τις προτασης μου περη αυτου του θεματος... οπως πχ οταν τους ειχα πει να χασουμε ολα τα οχυρα μεχρι να μαθει και ο τελεφταιος φανταρος τι ειναι το δεξια και το αριστερα εν ωρα μαχης... και να διαλεγουμε ατομα απο τους ΣΚουδικους ελιγμους και ΟΧΙ συμφωνα με το lvl τους. Αλλα τοτε ειμουν ερετηκος και μου στελνανε πμ και μου λεγανε "σςςςς μη λες τετια πραγματα στον κοσμο"....

Αυτο που ενοχλει εμενα ειναι οτι προκαλητε.Οκ ειστε πρωτοι, πρεπει να ειστε πολυ πρωτοι δλδ? Η αξια του νικητη εξαρτατε απο την αξια του ηττημενου. Αυτο που γινετε τωρα το μετα το εχετε σκεφτει? Δλδ οκ τα πηρατε ολα. Τη νομιζεται οτι τα λεφτα των "αλλων" εχουν ταβανι και θα σας κανουν μια μαχη. 10 θα εχετε παλι!!! (και μην ηστε και λιγοτεροι)
 

DeletedUser

Guest
Εγω επιμενω να μην καταλενω γτ μια συμμαχια να εχει 35 οχυρα εφοσον ΔΕΝ μπορει να τα υποστιριξει! Δλδ ειναι τελιος κουλο. Ειναι σαν να πηγενης και να περνεις ολα τα... γλυκα -ας πουμε- απο ενα παρτυ και ας μην τα φας εσυ απλα ετσι να τα εχεις και οι αλλοι να σε κοιτανε και να κανουν πως περνανε καλα.

Εχεις κοσμο, ΝΑΙ! Καληψε τα! ΤΙ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ! Για να τα κοιτας? (Ναι ωραια ειναι δεν λεω, εχουν και πυργακια γυρο-γυρο και σημαια στο κεντρο και δινουν και ποντους!) Δεν εχεις? ΧΑΣΕΤΟ και ελα οταν εχεις λεφτα και τον κοσμο και ξαναπαρε το! Ετσι ειναι το game!!! Εγω γι' αυτο φωναζω... Δλδ τι θα γινει με ολα αυτα που κανετε, εισαστε το 60% να το θυμαστε αυτο! Και μιλατε για κακες μαχες μονο οταν λειπετε εσεις και τα κολιταρια σας τα τουμπανα απο μεσα, ετσι δεν ειναι? Δεν ειναι κακο, ειναι σαν να σε πετυχενει ενας -50lvl με ρουχα υπναρα !Ε ΚΑΙ!. Αμα αξιζεις αντε χτυπα των!!!

Οσο για της εκπεδεφηκες π@π@δες... με εναν σωστο ελιγμο μαζεβεις κοσμο και τους μαθαινεις πραγματα. Και αν θες πες στους Ενωσητες να ψαξουν για τις προτασης μου περη αυτου του θεματος... οπως πχ οταν τους ειχα πει να χασουμε ολα τα οχυρα μεχρι να μαθει και ο τελεφταιος φανταρος τι ειναι το δεξια και το αριστερα εν ωρα μαχης... και να διαλεγουμε ατομα απο τους ΣΚουδικους ελιγμους και ΟΧΙ συμφωνα με το lvl τους. Αλλα τοτε ειμουν ερετηκος και μου στελνανε πμ και μου λεγανε "σςςςς μη λες τετια πραγματα στον κοσμο"....

Αυτο που ενοχλει εμενα ειναι οτι προκαλητε.Οκ ειστε πρωτοι, πρεπει να ειστε πολυ πρωτοι δλδ? Η αξια του νικητη εξαρτατε απο την αξια του ηττημενου. Αυτο που γινετε τωρα το μετα το εχετε σκεφτει? Δλδ οκ τα πηρατε ολα. Τη νομιζεται οτι τα λεφτα των "αλλων" εχουν ταβανι και θα σας κανουν μια μαχη. 10 θα εχετε παλι!!! (και μην ηστε και λιγοτεροι)

τα σέβη μου πραγματικά..εχεις πλήρη επίγνωση του παιχνιδιού.-
συμφωνω απολυτα..ο Κώστας απλά δεν έχει καταλάβει μάλλον την παγίδα σε αυτη την συμφωνία...όλα γίνονται για το xp και τα drops..αυτα θέλουν και φυσικά ως αποτέλεσμα και την κατάκτηση όλων των οχυρών..
μα δεν αναρωτιέσαι Κώστα γιατί τόσο καιρό σε όποια μάχη και αν εχει γίνει πάντα παίρνουν μέρος τα ίδια άτομα?απο τα 1000+ omg/ενωση δεν μπορούσαν να καλύψουν 3 μάχες?αυτό δεν αναρωτιόμασταν τότε και μαζί?
οι πολλαπλές μάχες σε πληροφορώ δεν κούρασαν εσένα μόνο...αυτούς κούρασαν γιατί δεν μπορούσαν να είναι ταυτόχρονα σε όλες.....γιατί είτε μία μάχη να έχετε είτε 10 πάντα οι ίδιοι θα είναι παρόντες..
εξού φυσικα και όρος για τις σ/κ μάχες των.."μικρών" που φυσικά δεν είναι μικροί απλα ειναι όλοι οι υπολοιποι συμμαχοί τους που μέχρι τώρα αποκλείονται απο τις μάχες..ίσως άρχισαν να διαμαρτύρονται και ήθελαν να τους χρυσώσουν το χάπι..
αα οσο για το κοινό τους φόρουμ που και καλά θα διαγραφεί ειναί μάλλον αστείο να το πιστεύεις..αλήθεια πως θα το ξέρεις εσυ αν όντως το σβήσουν ή όχι?
 

DeletedUser

Guest
Θελω απο τωρα να ξεκαθαρισω οτι με αυτα που θα πω δεν προσπαθω να θιξω ουτε να μειωσω κανεναν απλα προσπαθω να καταλαβα τη λογικη μερικων συνομιλιτων μου

Dionissis φιλε απο οτι δειχνει το westforts εχεις ως τωρα παρει μερος σε 16 μαχες οχυρου σε αυτον τον κοσμο και σε 76 μαχες οχυρων σε ολους τους κοσμους πες μου λοιπον πως ειναι δυνατον να ξερεις καλυτερα τα οχυρα εσυ και πως μπορει να μαθει καποιος να παιζει τα οχυρα απο τον φιλο και ετερο εκπροσωπο της ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ siastam,ο οποιος επαιξε καθοριστικο ρολο στο να επιτευχθει η συμφωνια,ο οποιος μονο στον κ1 εχει ως τωρα παρει μερος σε 247 μαχες οχυρων και ηταν αρχηγος της HD και τωρα ειναι ενας απο τους διοικητες της side by side στον κ1...Επιπλεον απο το γεγονος οτι εχεις παρει μερος σε 16 μαχες οχυρου εως τωρα που δειχνει οτι δεν ενδιαφερεσαι για τα οχυρα,πραγμα μου με κανει να αναρωτιεμαι για το αν πραγματικα νοιαζεσαι για τη συζητηση που γινεται εδω η αν συμμετεχεις για να αυξησεις τον αριθμο μηνυματων σου στο φορουμ...Σε περιπτωση που ισχυει το 2ο σε παρακαλω μην ξαναγραψεις εδω και οτι θες θα το συζητησουμε με μηνυμα μεσα στο game...Σε περιπτωση που ισχυει το 1ο θελω να θυμιθεις λιγο την κατασταση που επικρατουσε τους τελευταιους μηνες στις μαχες οχυρων και να σκεφτεις ποσα ατομα σταματησαν λογω αυτης της κατασταση...Τελος απο τη στιγμη που οι 3 αυτες συμμαχιες(Ενωση,ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ,OMG) αντιπροσωπευουν περιπου το 70% των ατομων που περνουν μερος στις μαχες οχυρων πιστευω οτι μπορουν να κρατησουν τα οχυρα τους το θεμα ειναι οτι θα εχουν αμυνες 10-20 ατομων στο καθε οχυρο...Και σας ρωταω ολους τι θελετε περισσοτερο να κακτησετε ενα οχυρο οταν το υπερασπιζονται 10-20 ατομα η οταν το υπερασπιζεται ο μεγιστος αριθμος ατομων που χωραει?Εγω προσωπικα προτιμω να εχω μια καλη μαχη οχυρου αναμεσα σε 2 γεματες πλευρες(εχω αναφερθει πιο πανω στο τι θεωρω μια καλη μαχη οχυρου) ειτε κερδισω ειτε χασω παρα να κατακτησω ενα οχυρο που το υπερασπιζονται 10-20 ατομα φερνωντας μια επιθεση με τον υπερδιπλασια αριθμο ατομων...Θελω οπως να μου διευκρινησεις το κομματι που λες οτι προκαλουμε με αυτην τη συμφωνια...

Νινα θα σου απαντησω με τη σειρα σε οτι εχεις πει!Ολοι θελουμε το xp και τα drops σε μια μαχη αλλα εαν ηθελαν να κατακτησουν ολα τα οχυρα οι omg μαζι με την ενωση τοτε νομιζω οτι θα συνεχιζαν τη συμφωνια που ειχαν και δε θα συμφωνουσαν σε καμια συζητηση για μια συμφωνια που εμεις για να γινει βαλαμε ως κυριο αιτημα το να σταματησει η συμμαχια μεταξυ τους...Βασικα απο οτι θυμαμαι σε αυτο που ειχαμε καταληξει ηταν το γεγονος οτι ειχαν πολυ περισσοτερους οχυρομαχους απο οτι ειχμα εμεις που ειχαμε 10-20 καθαρους οχυρομαχους...Βασικα αυτο που ηθελα να τονισω ειναι οτι ΟΛΟΙ εχουμε κουραστει απο τις πολλαπλες μαχες και νομιζω οτι αυτο ειναι γεγονος,καλα ισως να υπαρχει μια μικρη ομαδα ατομων που απολαμβαινει τις πολλαπλες μαχες αλλα γιατι να υποταχθουμε εμεις στη βουληση τους και οχι αυτοι στη δικια μας βουληση μιας και ειμαστε περισσοτεροι?Δηλαδη εσυ τι προτιμας να εχεις μια μαχη αντε 2 το πολυ τη μερα η να εχεις 10 μαχες τη μερα?Οσο για τις εκπαιδευτικες μαχες που θα μπαινουν μεταξυ συμμαχων το σαββατο για την κυριακη(την κυριακη θα μπαινουν κανονικα μαχες) ηταν δικια μου ιδεα καθως ηθελα να μαθουν τις μαχες ολα μας τα μελη ακομα και αυτοι που ειναι κατω απο 30lvl...Οσο για το κοινο φορουμ ειναι γνωστο το γεγονος του οτι μια καλη συνεργασια βασιζεται στην εμπιστοσυνη,θα εχουμε ενα κοινο φορουμ ολες οι συμμαχιες που θα συμμετεχουμε στη συμφωνια μονο για τους καπελαδες!
 

DeletedUser4509

Guest
Θελω απο τωρα να ξεκαθαρισω οτι με αυτα που θα πω δεν προσπαθω να θιξω ουτε να μειωσω κανεναν απλα προσπαθω να καταλαβα τη λογικη μερικων συνομιλιτων μου

Dionissis φιλε απο οτι δειχνει το westforts εχεις ως τωρα παρει μερος σε 16 μαχες οχυρου σε αυτον τον κοσμο και σε 76 μαχες οχυρων σε ολους τους κοσμους πες μου λοιπον πως ειναι δυνατον να ξερεις καλυτερα τα οχυρα εσυ και πως μπορει να μαθει καποιος να παιζει τα οχυρα απο τον φιλο και ετερο εκπροσωπο της ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ siastam,ο οποιος επαιξε καθοριστικο ρολο στο να επιτευχθει η συμφωνια,ο οποιος μονο στον κ1 εχει ως τωρα παρει μερος σε 247 μαχες οχυρων και ηταν αρχηγος της HD και τωρα ειναι ενας απο τους διοικητες της side by side στον κ1...Επιπλεον απο το γεγονος οτι εχεις παρει μερος σε 16 μαχες οχυρου εως τωρα που δειχνει οτι δεν ενδιαφερεσαι για τα οχυρα,πραγμα μου με κανει να αναρωτιεμαι για το αν πραγματικα νοιαζεσαι για τη συζητηση που γινεται εδω η αν συμμετεχεις για να αυξησεις τον αριθμο μηνυματων σου στο φορουμ...Σε περιπτωση που ισχυει το 2ο σε παρακαλω μην ξαναγραψεις εδω και οτι θες θα το συζητησουμε με μηνυμα μεσα στο game...Σε περιπτωση που ισχυει το 1ο θελω να θυμιθεις λιγο την κατασταση που επικρατουσε τους τελευταιους μηνες στις μαχες οχυρων και να σκεφτεις ποσα ατομα σταματησαν λογω αυτης της κατασταση...Τελος απο τη στιγμη που οι 3 αυτες συμμαχιες(Ενωση,ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ,OMG) αντιπροσωπευουν περιπου το 70% των ατομων που περνουν μερος στις μαχες οχυρων πιστευω οτι μπορουν να κρατησουν τα οχυρα τους το θεμα ειναι οτι θα εχουν αμυνες 10-20 ατομων στο καθε οχυρο...Και σας ρωταω ολους τι θελετε περισσοτερο να κακτησετε ενα οχυρο οταν το υπερασπιζονται 10-20 ατομα η οταν το υπερασπιζεται ο μεγιστος αριθμος ατομων που χωραει?Εγω προσωπικα προτιμω να εχω μια καλη μαχη οχυρου αναμεσα σε 2 γεματες πλευρες(εχω αναφερθει πιο πανω στο τι θεωρω μια καλη μαχη οχυρου) ειτε κερδισω ειτε χασω παρα να κατακτησω ενα οχυρο που το υπερασπιζονται 10-20 ατομα φερνωντας μια επιθεση με τον υπερδιπλασια αριθμο ατομων...Θελω οπως να μου διευκρινησεις το κομματι που λες οτι προκαλουμε με αυτην τη συμφωνια...

Οσον αφορα το "κομματι" μου να πω οτι αν ελεγε και ποσες φορες εχω φαει ποστα καλυτερα θα ηταν!!! Το οτι εχω 16 μαχες ειναι επιδει δεν μπορουσα να μπω σε αλλες, νομιζω ειναι απλο! Αλλα να σε παω σε ποιο in-game στατηστηκα χορεις να μπαινουμε στο τρυπακι της προσωπικης αντιπαραθεσης οπως οι πολλοι.
1) Αναφορες αν ειναι αναγη θα φαω τον κοσμο και θα βρω.
2) Ρωτα λιγο στις Poker ποιος "τρελος" -οπως λεγανε- πουλαγε με κλειστη δημοπρασια σφυρηλατες θυκες καθε φορα που επερνε μερος σε μαχη...
3) Ποιος ειναι καλυτερος ενας καλος στρατιωτης ή ενας χεστης συντονηστης? Γτ το λεω αυτο? σε κανεναν κοσμο κανενας συντονηστης δεν ειναι σαν τον "θειο" Νικο (Κ5)! Ολοι συντονηστες κεντρου. Ο Νικος ελεγε πανω-δεξια και μονος του ηταν ειδη εκει και πηγενε επανω-αριστερα... (εκει εμαθα τη θα πει νικης και με τους μισους παιχτες)
4) Ας πουμε κατι αλλο... ποιος ειναι καλυτερος, ενας "δασκαλο μονομαχιας" οπως πολυ προσφατα ειδαμε σε αλλο post ή ενας μονομαχος με 150-200 μονομαχιες στην πρωτη 10αδα? Δλδ τη ειναι καλυτερο το ειστε ή το... φεναιστε?
 

DeletedUser1777

Guest
Θελω απο τωρα να ξεκαθαρισω οτι με αυτα που θα πω δεν προσπαθω να θιξω ουτε να μειωσω κανεναν απλα προσπαθω να καταλαβα τη λογικη μερικων συνομιλιτων μου

Dionissis φιλε απο οτι δειχνει το westforts εχεις ως τωρα παρει μερος σε 16 μαχες οχυρου σε αυτον τον κοσμο και σε 76 μαχες οχυρων σε ολους τους κοσμους πες μου λοιπον πως ειναι δυνατον να ξερεις καλυτερα τα οχυρα εσυ και πως μπορει να μαθει καποιος να παιζει τα οχυρα απο τον φιλο και ετερο εκπροσωπο της ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ siastam,ο οποιος επαιξε καθοριστικο ρολο στο να επιτευχθει η συμφωνια,ο οποιος μονο στον κ1 εχει ως τωρα παρει μερος σε 247 μαχες οχυρων και ηταν αρχηγος της HD και τωρα ειναι ενας απο τους διοικητες της side by side στον κ1...Επιπλεον απο το γεγονος οτι εχεις παρει μερος σε 16 μαχες οχυρου εως τωρα που δειχνει οτι δεν ενδιαφερεσαι για τα οχυρα,πραγμα μου με κανει να αναρωτιεμαι για το αν πραγματικα νοιαζεσαι για τη συζητηση που γινεται εδω η αν συμμετεχεις για να αυξησεις τον αριθμο μηνυματων σου στο φορουμ...Σε περιπτωση που ισχυει το 2ο σε παρακαλω μην ξαναγραψεις εδω και οτι θες θα το συζητησουμε με μηνυμα μεσα στο game...Σε περιπτωση που ισχυει το 1ο θελω να θυμιθεις λιγο την κατασταση που επικρατουσε τους τελευταιους μηνες στις μαχες οχυρων και να σκεφτεις ποσα ατομα σταματησαν λογω αυτης της κατασταση...Τελος απο τη στιγμη που οι 3 αυτες συμμαχιες(Ενωση,ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ,OMG) αντιπροσωπευουν περιπου το 70% των ατομων που περνουν μερος στις μαχες οχυρων πιστευω οτι μπορουν να κρατησουν τα οχυρα τους το θεμα ειναι οτι θα εχουν αμυνες 10-20 ατομων στο καθε οχυρο...Και σας ρωταω ολους τι θελετε περισσοτερο να κακτησετε ενα οχυρο οταν το υπερασπιζονται 10-20 ατομα η οταν το υπερασπιζεται ο μεγιστος αριθμος ατομων που χωραει?Εγω προσωπικα προτιμω να εχω μια καλη μαχη οχυρου αναμεσα σε 2 γεματες πλευρες(εχω αναφερθει πιο πανω στο τι θεωρω μια καλη μαχη οχυρου) ειτε κερδισω ειτε χασω παρα να κατακτησω ενα οχυρο που το υπερασπιζονται 10-20 ατομα φερνωντας μια επιθεση με τον υπερδιπλασια αριθμο ατομων...Θελω οπως να μου διευκρινησεις το κομματι που λες οτι προκαλουμε με αυτην τη συμφωνια...

Νινα θα σου απαντησω με τη σειρα σε οτι εχεις πει!Ολοι θελουμε το xp και τα drops σε μια μαχη αλλα εαν ηθελαν να κατακτησουν ολα τα οχυρα οι omg μαζι με την ενωση τοτε νομιζω οτι θα συνεχιζαν τη συμφωνια που ειχαν και δε θα συμφωνουσαν σε καμια συζητηση για μια συμφωνια που εμεις για να γινει βαλαμε ως κυριο αιτημα το να σταματησει η συμμαχια μεταξυ τους...Βασικα απο οτι θυμαμαι σε αυτο που ειχαμε καταληξει ηταν το γεγονος οτι ειχαν πολυ περισσοτερους οχυρομαχους απο οτι ειχμα εμεις που ειχαμε 10-20 καθαρους οχυρομαχους...Βασικα αυτο που ηθελα να τονισω ειναι οτι ΟΛΟΙ εχουμε κουραστει απο τις πολλαπλες μαχες και νομιζω οτι αυτο ειναι γεγονος,καλα ισως να υπαρχει μια μικρη ομαδα ατομων που απολαμβαινει τις πολλαπλες μαχες αλλα γιατι να υποταχθουμε εμεις στη βουληση τους και οχι αυτοι στη δικια μας βουληση μιας και ειμαστε περισσοτεροι?Δηλαδη εσυ τι προτιμας να εχεις μια μαχη αντε 2 το πολυ τη μερα η να εχεις 10 μαχες τη μερα?Οσο για τις εκπαιδευτικες μαχες που θα μπαινουν μεταξυ συμμαχων το σαββατο για την κυριακη(την κυριακη θα μπαινουν κανονικα μαχες) ηταν δικια μου ιδεα καθως ηθελα να μαθουν τις μαχες ολα μας τα μελη ακομα και αυτοι που ειναι κατω απο 30lvl...Οσο για το κοινο φορουμ ειναι γνωστο το γεγονος του οτι μια καλη συνεργασια βασιζεται στην εμπιστοσυνη,θα εχουμε ενα κοινο φορουμ ολες οι συμμαχιες που θα συμμετεχουμε στη συμφωνια μονο για τους καπελαδες!

Evender,εγώ ή κάποιος άλλος φίλος μου μπορεί να έχουν πάει σε παραπάνω μάχες οχυρών απο εμένα ή τον Dionissis ,δεν σημαίνει οτι αυτός είναι καλύτερος!Εγώ δηλαδή το παραδέχομαι κίας έχω πάει σε περισσότερες μάχες απο τον doksa paxianwn 4ever είναι καλύτερος!Αυτός δεν πάει καθόλου σε μάχες!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή