Συμφωνίες κάτω απο το τραπέζι..η Τρόικα στον Αριζόνα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser1777

Guest
Θέλουν να είναι ηγέτες οι γέροι!Χωρίς ειρωνία!
Θέλουν 2 μάχες την ημέρα σοβαρές ενω αυτοί κάνουν στημένες!
 

DeletedUser482

Guest
Ναι,όμως έρχονται 50 χρονών άνθρωποι για να παίξουν και μόλις γίνουν έμπειροι κάνουν τους καλούς ηγέτες και τους "ξερόλες".

Είναι στην κρίση του καθένα να δεχτεί κάποιον ως "ηγέτη" ή "ξερόλα".
Το έγραψα και πριν : Τον καθένα από μας τον κρίνει ως παίκτη (και σε καμία περίπτωση ως άνθρωπο) το σύνολο των συμπαικτών του.

Το παιχνίδι είναι διασκέδαση και ως τέτοια θα πρέπει να το αντιλαμβανόμαστε.
Αν κάτι "μας χαλάει" τότε δεν το ακολουθούμε.
Γιατί ν' αναλωνόμαστε σε πράγματα που μας χαλάνε την διάθεση?
 

DeletedUser4428

Guest
χρονια πολλα

διαβαζοντας παλι το κειμενο βλεπω οτι διαγραφτηκε ενα σχολιο για το Κ1 που ελεγε εδω δεν ειναι Κ1 που εκαναν ποσα χρονια για να τον φτιαξουν και μην φατε..
και λεγεται στο κειμενο:
Κάποιοι τύποι αυτοδιορίστηκαν admins του κόσμου. Λοιπόν για να τελειώνουν τα αστεία ΟΙ ΣΤΗΜΕΝΕΣ ΜΑΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΤΙΑ ΣΒΗΣΙΜΑΤΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ. Το παιχνίδι επιτρέπει μάχες οποτεδήποτε και υπάρχει λόγος γι'αυτό....

δηλαδη τα παιδια στον Κ1 πχ λεω jimperix και αλλα εχουν αυτοδιοριστει admin ?Κανουν στημενες μονομαχιες? Να τα ρωτησουμε να δουμε ως πιο παλιοι και ποιο εμπειροι τουλαχιστον απο εμενα που δεν παιζω οσο εκεινοι!
Φιλικα Καλη
 

panos-the-best

Νέο Μέλος
Μια ερωτηση,απο την στιγμη που ακομα υπαρχει το συμμαχικο φορουμ OMG-Ενωση περιμενετε αυτοι οι ''κανονες'' που βγαλατε να ισχυσουν?Γιατι για να ισχυσουν πρεπει ολοι να βαρανε ολους,σπαμε πλακα την ενωση και την ομγ,ομγ τους σπαμε πλακα και ενωη,ενωση να βαραει σπαμε πλακα και ομγ...
Μια παρατηρηση που μονο ο μιλικο προσεξε...
 

DeletedUser1777

Guest
ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΟΠΟΥ ΘΕΛΩ,ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ


Edit by El Telehi -> Μην γράφεις με κεφαλαία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser482

Guest
ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΟΠΟΥ ΘΕΛΩ,ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ




Οι Διαχειριστές προσπαθούν για την τήρηση των κανόνων και την σωστή λειτουργία του παιχνιδιού.
Κανένας Διαχειριστής δεν θα σας πει ποτέ πως να παίξετε ή να σας "επιβάλλει" να κάνετε κάτι.
Σαφώς και ο καθένας παίζει με τον τρόπο που του αρέσει πάντα στα πλαίσια των κανονισμών.
 

DeletedUser3809

Guest
κατι τετοιες στιγμες ευγνωμονω τονεαυτο μου πουδενεχω μπλεχτει σεκαμια μαχη στον αριζονα καισε καμια συμμαχια καλημερα σας και χρονια πολλα και καλα
 

DeletedUser

Guest
Πολλα ατομα μεινανε και προσπαθησανε να καταφερουνε κατι μεσα σε αυτην την αναμπουμπουλα που δημιουργησανε κατι ΛΑΚΟΡΕΣ

το τι κανετε εσεις και η καθε BEAU και ο καθε ΛΑΚΟΡΑΣ στην τελικη ποσος που με ενδιαφερει ...
Beau να σε ρωτησω κατι...σου επιβαλαμε κατι? μιλησαμε για σενα? Νιωστε λιγο οτι ειναι ενα παιχνιδι των πολλων και οχι παιχνιδι Χουντας οπως το κανετε εσεις!!!

Την επόμενη φορά που θα εκφραστείτε έτσι προς τους συμπαίχτες σας θα σας αποκλείσω απο το φόρουμ.

Μπορείτε να πειτε την γνώμη σας όπως εκαναν πριν απο εσας πολλοι παιχτες και δεν προσεβαλλαν κανενα!

Ευχαριστω
 

DeletedUser4509

Guest
....

Βασικα κατα ενα τροπο μιλαμε και ασχολουμεστε συνεχεια για το τι κανουν οι OMG-ενωση (και ΣΙΑ).
Ισως δινουμε την εντιποση οτι κατι μας πηραν ή οτι αφορα εμας το αρχικο κειμενο (οπως πολυ σωστα ειπαν καποια παιδια)

Ας τα παρουμε απο την αρχη τοτε ετσι οπως τα βλεπω εγω και οποιος θελει το διαβαζει...

1) Αρχικα μερικα δεδομενα:
OMG: 600+ ατομα
Οχυρα: 35

Ενωση: 450+ ατομα
Οχυρα: 37

Συνολο: 1000+ ατομα
Οχυρα: 72


2) Τα παιδια καλα κανουν και οργανονοντε, καθε συμμαχια αυτο κανει. Με μια μικρη διαφορα! Μιλαμε (ισως) και για το 60% του ενεργου κοσμου και αλλο τοσο % των οχυρων που εχουν στην κατωχη τους. Να θυμησω επισης τον σκοπο που ενωθηκαν οι 2 τους, για να παρουν στην κατωχη τους ολα τα οχυρα και να μην τους στην σπανε οι αλλοι με τις πολλαπλες μαχες. Να θυμησω και αλλες πρωτοβουλιες-ιδεες των παιδιων... οριο στις μαχες που θα δεχονται, Πασχαληνη εκεχηρια (ετσι αυθερετα) και ισως και καποια που μου ξεφυγε. Τωρα ακουμε για μια ΕΣΩΤΕΡΗΚΗ συμφωνια (καλα κανουν) που αλλαζει πολλα στον κοσμο που παιζουμε και πιστεβω καλα κανουμε και αντιδραμε-συζιταμε.

3) Χορεις να εκπροσωπο κανεναν παρα μονο τον εαυτο μου θα συνεχησω αναροτομενος αν δεν πετυχει και αυτο, εχοντας 1.000αδες κοσμο στα ποδια τους ποιο ειναι το επομενο βημα προκειμενου να κρατησουν τα οχυρα τους που ειναι τα μονα που τους κρατανε στην κορηφη? Δλδ για το καλο το δικο σας -και λεω δικο τους γτ και εγω εκει ημουν και ξερω πιανον το καλο κοιτανε και ποιοι μπαινουν στα οχυρα-, ποσους ακομα θα στρατολογησεται, ποσες πολης θα παρετε μαζι σας για να μιραζεται τα οχυρα μεταξυ σας? Πιστεβω οτι αντιδραμε με το σκεπτικο τους και οχι επιδει ειναι οι "απεναντοι". Οσο ημουν μεσα στην Ενωση τα ιδια τους ελεγα σε οτι εβλεπα στραβο, το ιδιο θα εκανα και τωρα. Το λεω αυτο γιατι μερικοι δεν με ξερετε (ο ΝoMarcy πιστεβω, αν θελει μπορει να επιβεβαιοσει οτι λεω).Δλδ δεν το λεω απο αντιδραση ή απο εκδηκηση ή απο προσωπικη κοντρα με καποιον, απο απλο ενδιαφερον για το game και μονο.

4) Απλα ετσι αν θελετε απαντανε οι συντακτες ετσι για να ξερουμε και εμεις δλδ, που παει ολο αυτο? Τι αλλο θελετε? Μηπως να ερθουμε και εμεις απο εκει να γινουμε ολοι εναντιον... ποιον? Μηπως δεν ειναι τοσο χαλια να εισαι με τους πρωτους και ας μην παιζεις καθολου? Γτ τα οσα κανετε καθε μηνα τα ατομα που εχετε φευγουν? Γτ παρολο που εχετε τοσα οχυρα κοσμος μενει απο εξω? Φυσηκα ΑΝ θελετε απαντατε ΑΝ θελετε μιλαμε (δεν υρονεβομε σε καμια περιπτοση) απλα δεν ειναι υποχρεομενει να δινουν αναφορα για το τι κανουν. Βεβαια υπαρχει και αυτο το "μιλημενες μαχες τα ΣΚ" που δεν ειναι και τοσο... καθως πρεπει. Βεβαια εγω εκει θα ειμαι να της παρακολουθησω απλος απο περιεργια για να δω ποιοι θα ειναι οι καπετανεοι και τα "μικρα" lvl.

5) Αυτα απο εμενα... ελπιζω να σας κουρασα οσο για τις απαντησης που περιμενω, δεν ελπιζω σε κατι, ουτε περιμενω τπτ, ειμαι αρραβονιασμενος :p
 

DeletedUser

Guest
Παιδια καταρχας η συμφωνια αφορα της 3 συμμαχιες και μονο αυτες κανεις δε σας υποχρεωνει να μεινετε η να μπειτε σε καποια απο αυτες τις συμμαχιες...Κανεις δεν υποχρεωνει τις αλλες πολεις να υπακουσουν στη συμφωνια αλλα αν αποφασισετε να μεινετε σε μια απο αυτες τις συμμαχιες θα πρεπει να την τηρειτε...

Η συμφωνια αυτη εγινε απο ατομα τα οποια διοικουν τις 3 αυτες συμμαχιες εδω και αρκετο καιρο και μερικοι απο αυτους εχουν πειρα και απο αλλους κοσμους οποτε αυτο που προσπαθουν να κανουν ειναι κανουν τα πραγματα καλυτερα για τις συμμαχιες και τους και τους παικτες τους...

Τελος ειδα οτι σε αυτο το post αντεδρασαν πολυ ατομα τα οποια εγω προσωπικα βλεπω πολυ σπανια σε μαχες η δεν βλεπω καθολου(Επεξηγηση:δεν αναφερομαι σε ολους που εγραψαν σε αυτο το post) επομενως τι σας νοιαζει για τις μαχες οχυρων απο τη στιγμη που εσεις δε πατε σε αυτες?
 

DeletedUser1777

Guest
ΕΦΕΡΕΣ ΕΙΡΗΝΗ,ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΑΔΙΚΩΣ ΤΟ WARNING ΑΧ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΟΣ

Παρακαλω αποφυγετε τους κεφαλαιους χαρακτηρες.
by psamdio
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5116

Guest
Καλησπερα



Την επόμενη φορά που θα εκφραστείτε έτσι προς τους συμπαίχτες σας θα σας αποκλείσω απο το φόρουμ.

Μπορείτε να πειτε την γνώμη σας όπως εκαναν πριν απο εσας πολλοι παιχτες και δεν προσεβαλλαν κανενα!

Ευχαριστω


Να σε ρωτησω κατι δεσπινης/κυρια/αξιωτιμη Διαχειρηστρια joahna με δουλευετε? Ειναι πολυ κακο να εχεις εμονες με καποια ατομα, οπως εχετε εσεις μαζι μου!!!!
Να σε ρωτησω κατι το θεμα αυτο που ανοιξε? το θεωρεις συμαντικο? Δλδ σας αρεσουν τα κουτσομπολια?
Αν ειναι καθε μεσημερι εχει στο ΣΤΑΡ μια εκπομπη και μπωρουν ολοι να δουν κουτσομπολια....
Απο την στιγμη που κρατατε ανοπιχτο το θεμα τι να πω εμπαθια με καποιες? η με καποιους? γιατι τοσα σπαμ και κουλα θεματα που ανοιγουν θα επρεπε να ειχαν φαει μπαν εδω και καιρο ... ονοματα δεν λεω γιατι θα μου πεις οτι προσβαλω....
Και στην τελικη εμενα με προσβαλουν εδω και καιρο στο φορυμ και το μονο που κανετε ειναι ναι θα κανουμε κατι και τετοια, με βριζουν με πσυθηρους και μου λετε κανε αναφορα....ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ αναφορα σε κατι το οποιο δεν λειτουργει? Γιατι απο τι ξερω ακομα να το φτιαξετε.... Ολοι εμεις ειμαστε αυτοι που ειστε εκει που ειστε οποτε καντε την δουλεια σας σωστα και αφηστε τις υποδειξεις οταν δεν υπαρχει λογος... ηλικρεινα εχω βαρεθει στα μνμ μου να βλεπω απο κατω edit εσενα και τον Serra, ασχολειθειτε με κατι αλλο π.χ παιδια απο την ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ η Παρεα...

Και στην τελικη εβαλε η φιλη σου η Beau ενα θεμα εριστικο και χλεβαστικο και οι φιλοι τις Παρεουλας που μπορουν ανετα να σπαμαρουνε την καθε αποψη τους , ενω η δικη μου αποψη ειναι μονο για μπαν ....μαρεσει η δημοκρατια....
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΠΑΝΩ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ και ακομα ποιο πανω η inno ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ διαχειρηση ....ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Διαφωνουμε και σε αυτο?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1777

Guest
Να σε ρωτησω κατι δεσπινης/κυρια/αξιωτιμη Διαχειρηστρια joahna με δουλευετε? Ειναι πολυ κακο να εχεις εμονες με καποια ατομα, οπως εχετε εσεις μαζι μου!!!!
Να σε ρωτησω κατι το θεμα αυτο που ανοιξε? το θεωρεις συμαντικο? Δλδ σας αρεσουν τα κουτσομπολια?
Αν ειναι καθε μεσημερι εχει στο ΣΤΑΡ μια εκπομπη και μπωρουν ολοι να δουν κουτσομπολια....
Απο την στιγμη που κρατατε ανοπιχτο το θεμα τι να πω εμπαθια με καποιες? η με καποιους? γιατι τοσα σπαμ και κουλα θεματα που ανοιγουν θα επρεπε να ειχαν φαει μπαν εδω και καιρο ... ονοματα δεν λεω γιατι θα μου πεις οτι προσβαλω....
Και στην τελικη εμενα με προσβαλουν εδω και καιρο στο φορυμ και το μονο που κανετε ειναι ναι θα κανουμε κατι και τετοια, με βριζουν με πσυθηρους και μου λετε κανε αναφορα....ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ αναφορα σε κατι το οποιο δεν λειτουργει? Γιατι απο τι ξερω ακομα να το φτιαξετε.... Ολοι εμεις ειμαστε αυτοι που ειστε εκει που ειστε οποτε καντε την δουλεια σας σωστα και αφηστε τις υποδειξεις οταν δεν υπαρχει λογος... ηλικρεινα εχω βαρεθει στα μνμ μου να βλεπω απο κατω edit εσενα και τον Serra, ασχολειθειτε με κατι αλλο π.χ παιδια απο την ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ η Παρεα...

Και στην τελικη εβαλε η φιλη σου η Beau ενα θεμα εριστικο και χλεβαστικο και οι φιλοι τις Παρεουλας που μπορουν ανετα να σπαμαρουνε την καθε αποψη τους , ενω η δικη μου αποψη ειναι μονο για μπαν ....μαρεσει η δημοκρατια....
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΠΑΝΩ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ και ακομα ποιο πανω η inno ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ διαχειρηση ....ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Διαφωνουμε και σε αυτο?

Ήρεμα Μπάρκουλη!
 

DeletedUser4428

Guest
χρονια πολλα

Επειδη γι αυτο το ποστ εφαγα ποινη γι αυτο λοιπον θα βαλω εδω το θεμα για να το κλεισω κι ολας.

Dear tigraki1,

You have received a warning at Forum The West.

Reason:
-------
Spamming

Υπαρχουν οι διαχειριστές που κάνουν την δουλειά τους και δεν χρειάζεται να κάνετε άσκοπα ποστ λέγοντας ότι ένα θέμα πρέπει να κλείδωσει και να ξαναγραφτεί!
Ευχαριστώ
-------

Original Post:
http://forum.the-west.gr/showthread.php?p=102342
Παράθεση:Ξαναδιαβαζοντας το θεμα ειδα οτι υπαρχει ειρωνια μεσα οπωσ και χλευασμος.Θα παρακαλουσα να κλειδωθει και να γραφτει με πιο σοβαρα λογια και χωρις να θιγει ατομα.
Διαβαζοντας πχ εκει που λεει το αλλο με τον τοτο το ξερετε ?
η το αλλο που λεει εισαι συμαχια και δεν διαλυθηκες ? καντουσ παρεα και θα δεις ! συντομα και στην πορτα σας και αλλα τετοια .Πιστευω οτι ειναι ειρωνικο προκαλει και χλευαζει.Η ταπεινη μου γνωμη.
Και σωστα λεει ο ελ τελεχι οτι δεν πρεπει να προκαλουμε.Το σεβομαι και το δεχομαι.

Warnings serve as a reminder to you of the forum's rules, which you are expected to understand and follow.

All the best,
Forum The West
__________________
Τέλος!!! να περάσει το επόμενο παρατράγουδο!!!


Αγαπητη τζοανα εχετε δικιο για την ποινη που εφαγα ετοιμαστητε λοιπον και οι διαχειρηση να φαει την δικη τησ ποινη.Μεχρι τωρα εβλεπα και ακουγα πραγματα αλλα ηρεμουσα τον κοσμο.Εαν εσυ θεωρεις οτι δεν πρεπει να δινουμε οδηγιες στουσ διαχειρηστες εχεις ενα λαθος.Ξερεις γιατι ?Γιατι δεν δινουμε οδηγιες απλα λεμε την γνωμη μας.Εσεις λοιπον μεταφραζετε τα λογια μας οπωσ θελετε για να μας βαλατε ποινη.Η δημοκρατια η δικη σας με προβληματιζει.Ισως και να μην μπορω να μιλησω παλι στο φορουμ για καμια εβδομαδα αλλα προσοχη μηπως γινουν και αλλα πραγματα που δεν τα εχεις φανταστει ποτε και εισαι ΕΣΥ η αιτια για να ξεκινησει κατι που προσπαθω να μην γινει εδω και πολυ καιρο.
Δειτε λιγο τα πραγματα ως ατομα αντικειμενικα και δημοκρατικα διοτι στην γερμανια τουσ πελατες τουσ σεβονται!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Προφανώς και το πρόβλημα ορισμένων τελικά δεν είναι τι γίνεται στον arizona αλλά συγκεκριμένα άτομα. Αν δεν μπορείτε να μιλήσετε για το θέμα που ανοίχτηκε απλά θα το κλειδώσουμε.
 

DeletedUser

Guest
ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΟΠΟΥ ΘΕΛΩ,ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ


Oι διαχειρηστες δεν εχουν να πουν τιποτα οι κανονες του παιχνιδιου ειναι γνωστοι σε ολους ο καθενας στο παιχνιδι μπορει να εχει ""προσωπικες φιλοδοξιες και ονειρα"" για πρωτιες και αργηγηλικια ενα ομως να εχετε στο νου σας : δεν μπορει κανεις να επιβαλει στον αλλο πως θα παιξει και να τον αποκλειει με τον τροπο του απο οποιαδηποτε δρασεις του παιχνιδιου οπως κι αν λεγονται αυτες μονομαχιες,μαχες οχυρων κτλ .Δεν επιτρεπετε σε κανεναν να χαλασει το παιχνιδι.
 

DeletedUser

Guest
Αν δειτε το post μου αυτο ακριβως λεω και εγω οτι κανεις δε σας υποχρεωνει να υπακουσετε στη συμφωνια ουτε να μπειτε σε καμια συμμαχια απο της 3 που εκαναν τη συμφωνια...

Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εμεις δεν μπορουμε η δεν πρεπει να παρουμε πρωτοβουλιες για να καλυτερεψουν τα πραγματα για τις συμμαχιες μας και για να ενεργοποιηθουν οι παικτες μας!
 

DeletedUser4774

Guest
Προφανώς και το πρόβλημα ορισμένων τελικά δεν είναι τι γίνεται στον arizona αλλά συγκεκριμένα άτομα. Αν δεν μπορείτε να μιλήσετε για το θέμα που ανοίχτηκε απλά θα το κλειδώσουμε.


θα παρακαλουσα να μην γινει αυτο γιατι αυτο επιδιωκουν καποια ατομα σ αυτην εδω την συζητηση.
προσπαθουν να κλεδωσουν με καθε τροπο το ποστ αυτο ωστε να μην μαθει ο κοσμος του αριζονα πως προσπαθει μια κληκα ατομων - που κρατα το μεγαλυτερο μερος των οχυρων στον κοσμο αυτο- να καταστρατηγησει και να χειραγωγισει το παιχνιδι κατα το δοκουν.

ολοι εχουν το δικαιωμα και να ενημερωθουν και να πουν την γνωμη τους για το θεμα αυτο!!!
 

DeletedUser4999

Guest
δεσποινίδα joahna
και άλλοι που μιλούσαν δεν χλέυαζαν κάποιον?
τελικά αλλοί έχουναι το πρόβλημα με κάποια άτομα
και κάτι άλλο τοσο καιρό τώρα το κατάλαβες ότι για όλα φταίνε οι ομγ ? βουλωμένο γράμμα διαβάζεις? με το να μπανάρεις τα ηγετικά μέλη δεν καλύπτεις τα πράγματα που γίνονται!
φταίμε φταίμε να φάμε μπάν
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή