Θα τους αφησετε να καταστρεψουν τον αριζονα?

  • Δημιουργός θέματος Evender
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser4456

Guest
Λοιπον θα απαντησω στον καθενα σας ξεχωριστα....


BARKULIS:Το γεγονος οτι η SPETSNAZ και οι IRON MAIDEN ειναι συμμαχικες πολεις με την πολη του Balthier την ΦΟΥΦΟΥΝΙ TOWN δεν συμαινει οτι ειναι συμμαχικοι και με ολη τη συμμαχια μας...Το γεγονος οτι εχει συμμαχησει η ΕΝΩΣΗ με τις OMG και GNR μας οδηγησε στο να ζηταμε την βοηθεια αυτων των πολεων και των συμμαχικων τους για να τους αντιμετωπισουμε....Οσο για το τελευταιο σου post εχω να πω μονο οτι δεν ξερεις τι γινεται στη συμμαχια μου για αυτο δεν μπορεις να μιλας...


Θελω να μου δωσει ενα παραδειγμα που βαλαμε εμεις ως ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ πολλαπλες μαχες περα απο τις μαχες του λακορα για τις τσαντες γιατρου...

Ειδου και καποιος που το εκανε αδικα πρωτος και εκανα τα στραβα ματια... ;)
Γιαυτο αστα αυτα plz και αν θες μιλαμε για λυσεις επι της ουσιας... αλλιως δεν το παλευουμε.
 

DeletedUser

Guest
αυτα τα μισολογα δεν μου αρεσουν αν θες να πεις κατι πες το στα ισια αλλιως μην λες τιποτα...και επειδη δε θελω να φαω ποινη ουτε να καταστρεψω αλλο το θεμα για οτι θελετε για τσακωμους σε προσωπικο μηνυμα στον αριζονα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
επ γιατι προσωπικα μυνηματα ? κι εμεις δηλαδη στην απεξω παλι ?

Εντωμεταξυ με εχετε χαλασει που δε μαφηνετε να βαζω μαχες στις 2 το πρωι , ειναι το μονο θεμα που εχω να κουβεντιασω εγω σαν λακορας με την ενωση
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
λακορα απο οτι μου λενε εδω εσυ εισαι και οι μαχες σου ειστε η αιτια του κακου :p
 

DeletedUser

Guest
αν το λενε σοβαρα και το εννοουνε τοτε ειναι η χειροτερη δικαιολογια που εχω ακουσει ποτε , το ξερανε απο την αρχη οτι ειναι μαχες για τσαντες , 5-10 ατομα πηγαιναμε καθε φορα με 300 ζωη , ελεος δηλαδη
 

DeletedUser3920

Guest
Λοιπον η λυση των προβληματων μας ειναι ο διαλογος και η διαλλακτικοτητα απ'ολες τις πλευρες...Ο κοσμος αυτος οπως ειναι φανερο εχει ζωη..Παρακληση προς ολες τις πλευρες: Ας μην τον αφησουμε να νεκρωσει,.,,

Πρεπει να αφησουμε πισω μιση , εχθρες και εριδες... Ο καθενας μπορει να κρινει ποιο ειναι το καλο του παιχνιδιου..
 

DeletedUser

Guest
8 μαχες εχουν δηλωθει για αυριο και συνεχιζουμε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Λοιπον αυτο το συστημα , δηλαδη το να βαραει καποιος 20-40 οχυρα το εχω copyright απο περυσι κ1 με τους vigilantes ειναι λακοκορικο συστημα , το ρεκορ ειναι 48 οχυρα σε ενα απογευμα , περιμενω να δω αν θα το σπασει ποτε κανεις , μεχρι τοτε οτι και να κανετε θα ειναι μια φτηνη απομιμηση
 

DeletedUser3809

Guest
χρηστο εισαι ο θεος μου :)) δεν λεω τιποτα αλλο
 

DeletedUser4456

Guest
Λοιπον, καλημερα,
Καταρχην οι 8 μαχες που δηλωθηκαν ηταν μια συνηθισμενη κατασταση αγανακτησης και τετοια φαινομενα οντως δεν ειναι πρεποντα, αλλα εγω τα δικαιολογω πληρως αφου εχουν την ταση να περασουν καποια νοηματα και μονο.
Εχοντας μιλησει με αρκετους ηγετες απο τις μεγαλες συμμαχιες του κ6, καταληγω (αντι να παω κι εγω και να χτυπαω 100 οχυρα ή να φωναζω και να γκρινιαζω με αλληλοκατηγοριες χωρις να εχει οριστει κατι πρωτα δημιουργοντας ενα μπαχαλο), ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ εδω κατι σαν αρχικο προτυπο προς συζητηση:

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΣΤΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΜΑΧΗ (οχι διπλη γτ εχουμε ατομα):
Ειναι η "μουφα" μαχη εκεινη που ως σκοπο εχει μονο την παραπλανηση και οπου δεν μπορει να κερδιθει xp λογο ελλειψης επαρκους συμμετοχης. Τετοιες μαχες θα απαγορευτουν δια ροπαλου απο ολες τις συμμαχιες και οι αδικαιολογητα υπαιτιοι θα τρωνε επιθεσεις απο ολες τις συμμαχιες μαζι αν ΔΕΝ ακυρωσουν την μαχη κατοπιν συζητησης.

Απο αυτο απορρεει οτι μια συμμαχια μπορει να δεχτει τοσες μαχες οσες περιπου η μεση δυναμικοτητα (1/5 στατιστικα) της απο ατομα, με ελαχιστο οριο το ενα οχυρο, ασχετως μεγεθους. Αυτη ΠΡΟΤΕΙΝΩ να οριζεται ως το 1/5 του πληθυσμου της. Αν η δυναμικοτητα ξεπερναει το ποσο πληρωσης ενος οχυρου κατα λιγο, θα μπορει να μπει και ενα μικρο οχυρο σε αμυνα ή επιθεση.
Με αυτο τον τροπο θα εχει ενδιαφερον επισης να ανεβασουν την συμμετοχη στα ατομα τους οι συμμαχιες αλλα και θα δωσει εναν λογικο χωρο να συμμετεχουν οχυρομαχοι που επιθυμουν ακομα και σε μικροτερα lvl. Επισης επειδη ισχυει η αρχη της αναλογικης, δεν θα παιζει ρολο ποια συμμαχια εχει συμμαχια με ποια, αφου η καθε μια συμμαχια θα κρινεται ξεχωριστα με βαση τον πληθυσμο της. Απο εκει και περα η ΚΑΘΕ συμμαχια ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ να πηγαινει σε οποια μαχη θελει με οποιον θελει για XP! και διασκεδαση, χωρις λογοκρισιες "α, εσυ βοηθας αυτον, αδικο..." κλπ. οπως θα ειναι στην διαθεση του στρατολογου ποιους θα δεχεται.

Π.χ. συμμαχια με 500 ατομα εχει δυναμικοτητα 500/5 = 100 συνεπως ειναι δεκτο να εχει μαχη: ΑΜΥΝΑ σε 1 μεγαλο, Αμυνα σε 1 μεσαιο και ενα μικρο αμυνα σε 3 μικρα κ.ο.κ ή αν εχει προλαβει να επιτεθει πρωτη, 1 επιθεση σε μεγαλο 1 επιθεση σε μεσαιο ή ως 2 σε μικρο. Επισης συνδυασμοι αμυνας και επιθεσης τετοιοι ωστε να μην υπερβαινουν το 100 στο ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ κατα πολυ.
Απο τη στιγμη που συμπληρωθει ο αριθμος αυτος σε ατομα (δυναμικοτητα), δεν ειναι πρεπον να της κανει επιθεση καμια αλλη συμμαχια. Εχει ωστοσο το δικαιωμα να κανει και αυτη επιθεση σε 1 και μονο 1 αλλο οχυρο αν επιθυμει, (με βαση την χρονικη προτεραιοτητα που δηλωθηκαν οι μαχες), με την προυποθεση οτι θα ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ στην επιθεση με δικο της ρισκο και οτι αυτο δεν θα παρενοχλει τις αλλες συμμαχιες αν τυχον εχουν συμπληρωσει την δυναμικοτητα τους σε μαχες με τον πιο πανω τροπο.

Θα σας παρακαλουσα να συζητησουμε σοβαρα αυτην την προταση μου σαν πιθανη λυση και να αφησουμε spam και κατηγοριες στην ακρη, σαν οριμα ατομα.

Ευχαριστω ολους και ελπιζω να ερθει συντομα η στιγμη που ολοι σας θα χαιρεστε να βλεπετε ο ενας τον αλλον σαν συμπολεμιστη ειτε μαζι ειτε απεναντι σε μαχη οχυρου. :))

ΥΓ Επισης εχω καλεσει ολους σας για ανοιχτες ζωντανες συνομιλιες στο skype με εκρποσωπιση 2 ατομων ανα συμμαχια! και απλα αναμενω απαντηση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Λοιπον, καλημερα,
Καταρχην οι 8 μαχες που δηλωθηκαν ηταν μια συνηθισμενη κατασταση αγανακτησης και τετοια φαινομενα οντως δεν ειναι πρεποντα, αλλα εγω τα δικαιολογω πληρως αφου εχουν την ταση να περασουν καποια νοηματα και μονο.

--------Δε μας ειπε το αγαπητο τιγρακι τι την πειραξε ομως ?????


Εχοντας μιλησει με αρκετους ηγετες απο τις μεγαλες συμμαχιες του κ6, καταληγω (αντι να παω κι εγω και να χτυπαω 100 οχυρα ή να φωναζω και να γκρινιαζω με αλληλοκατηγοριες χωρις να εχει οριστει κατι πρωτα δημιουργοντας ενα μπαχαλο), ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ εδω κατι σαν αρχικο προτυπο προς συζητηση:


---------Ηγετες ειστε και φαινεστε !!!!!!!




ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΣΤΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΜΑΧΗ (οχι διπλη γτ εχουμε ατομα):
Ειναι η "μουφα" μαχη εκεινη που ως σκοπο εχει μονο την παραπλανηση και οπου δεν μπορει να κερδιθει xp λογο ελλειψης επαρκους συμμετοχης. Τετοιες μαχες θα απαγορευτουν δια ροπαλου απο ολες τις συμμαχιες και οι αδικαιολογητα υπαιτιοι θα τρωνε επιθεσεις απο ολες τις συμμαχιες μαζι αν ΔΕΝ ακυρωσουν την μαχη κατοπιν συζητησης.


------Αν και δε μαρεσει συμφωνω



Απο αυτο απορρεει οτι μια συμμαχια μπορει να δεχτει τοσες μαχες οσες περιπου η μεση δυναμικοτητα (1/5 στατιστικα) της απο ατομα, με ελαχιστο οριο το ενα οχυρο, ασχετως μεγεθους. Αυτη ΠΡΟΤΕΙΝΩ να οριζεται ως το 1/5 του πληθυσμου της. Αν η δυναμικοτητα ξεπερναει το ποσο πληρωσης ενος οχυρου κατα λιγο, θα μπορει να μπει και ενα μικρο οχυρο σε αμυνα ή επιθεση.


-------Ισως θα πρεπει να βγαλουμε και εναν μαθηματικο τυπο για σιγουρια βρε αδερφε μη κανουμε κανα λαθος τα αζιμουθια


Με αυτο τον τροπο θα εχει ενδιαφερον επισης να ανεβασουν την συμμετοχη στα ατομα τους οι συμμαχιες αλλα και θα δωσει εναν λογικο χωρο να συμμετεχουν οχυρομαχοι που επιθυμουν ακομα και σε μικροτερα lvl.


------να γινονται δυο μαχες κανονισμενες απο πριν , μια για μικρα λεβελ και μια για μεγαλα πχ



Επισης επειδη ισχυει η αρχη της αναλογικης, δεν θα παιζει ρολο ποια συμμαχια εχει συμμαχια με ποια, αφου η καθε μια συμμαχια θα κρινεται ξεχωριστα βαση τον πληθυσμο της. Απο εκει και περα η ΚΑΘΕ συμμαχια ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ να πηγαινει σε οποια μαχη θελει με οποιον θελει για XP! και διασκεδαση, χωρις λογοκρισιες "α εσυ βοηθας αυτον, αδικο..." κλπ. οπως θα ειναι στην διαθεση του στρατολογου ποιους θα δεχεται.


------Οχι σε αυτο δε θα συμφωνησουμε ποτε νομιζω , πειτε μου αν θα με βαζατε ποτε εμενα σε μαχη μαζι με την ενωση



Π.χ. συμμαχια με 500 ατομα εχει δυναμικοτητα 500/5 = 100 συνεπως ειναι δεκτο να εχει μαχη: ΑΜΥΝΑ σε 1 μεγαλο, Αμυνα σε 1 μεσαιο και ενα μικρο αμυνα σε 3 μικρα κ.ο.κ ή αν εχει προλαβει να επιτεθει πρωτη, 1 επιθεση σε μεγαλο 1 επιθεση σε μεσαιο ή ως 2 σε μικρο. Επισης συνδυασμοι αμυνας και επιθεσης τετοιοι ωστε να μην υπερβαινουν το 100 στο ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ κατα πολυ.
Απο τη στιγμη που συμπληρωθει ο αριθμος αυτος σε ατομα (δυναμικοτητα), δεν ειναι πρεπον να της κανει επιθεση καμια αλλη συμμαχια. Εχει ωστοσο το δικαιωμα να κανει και αυτη επιθεση σε 1 και μονο 1 αλλο οχυρο αν επιθυμει, (με βαση την χρονικη προτεραιοτητα που δηλωθηκαν οι μαχες), με την προυποθεση οτι θα ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ στην επιθεση με δικο της ρισκο και οτι αυτο δεν θα παρενοχλει τις αλλες συμμαχιες αν τυχον εχουν συμπληρωσει την δυναμικοτητα τους σε μαχες με τον πιο πανω τροπο.


-------ειπαμε 120 ατομα αμυνα μειον 2 οι συμμαχιες μας κανουν 118 , 88 ατομα μενουν απεξω , συνολο 11888 τυχαιο ? δε νομιζω



Θα σας παρακαλουσα να συζητησουμε σοβαρα αυτην την προταση μου σαν πιθανη λυση και να αφησουμε spam και κατηγοριες στην ακρη, σαν οριμα ατομα.

---------Εδω γελαμε λιγο



Ευχαριστω ολους και ελπιζω να ερθει συντομα η στιγμη που ολοι σας θα χαιρεστε να βλεπετε ο ενας τον αλλον σαν συμπολεμιστη ειτε μαζι ειτε απεναντι σε μαχη οχυρου. :))


---------εγω παντα χαιρομαι ειμαι χαζο παιδι χαρα γεματο



ΥΓ Επισης εχω καλεσει ολους σας για ανοιχτες ζωντανες συνομιλιες στο skype με εκρποσωπιση 2 ατομων ανα συμμαχια! και απλα αναμενω απαντηση.

----------αμα βαλουν εμενα για εκπροσωπο τι θα πουμε αραγε ?

Edit by El Telehi -> Άλλαξε ύφος και πρόσεχε τον δημόσιο λόγο σου. To flaming τιμωρείται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4456

Guest
Ενω απο τις ατακες σου φαινεσαι εφυης, ατυχως εχεις σαν αποστολη να σπαμαρεις με καθε πιθανη ευκαιρια και ειναι κριμα να εχεις τελικο και φανερο σκοπο να μειωσεις τις ομαδικες προσπαθειες για προοδο, οποτε επετρεψε μου μεχρι να σοβαρευτεις (αν θες βεβαια) να μην σε παρω κι εγω στα σοβαρα που και κακως απανταω αλλα τεσπα... ελπιζω να ακουσω και αλλες γνωμες.


edit by joahna
Το ιδιο ισχύει και για το δικό σου ύφος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser482

Guest
Το θέμα κλειδώθηκε ήδη μία φορά και επειδή το ζητήσατε ξανάνοιξε.
Αν συνεχίσετε στο ίδιο ύφος θα κλειδώσει μόνιμα και θ' ακολουθήσουν οι προβλεπόμενες ποινές.
Αυτή είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ειδοποίηση.
 

DeletedUser

Guest
To flaming τιμωρείται.

Δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο , αν το εκανα συγνωμη , ηταν χωρις να το ξερω

οσο για τα σχολια που κανω , καποια ειναι αποριες που εχω , σε καποια λεω οτι συμφωνω με αυτα που λεει ο νο μερσι , ε και σε δυο τρια κανω χαβαλε , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ

Οτι λεω ειναι προσωπικη μου αποψη και σε καμια περιπτωση δε συμφωνει μαζι μου και η ηγεσια της ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ
 

DeletedUser4428

Guest
Καλησπερα σας θα συμφωνησω με τον no mercy και δεν θα σχολιασω τιποτα αλλο.
οποτε προσπαθησα να μιλησω ηταν ασκοπο.
φιλικα Καλη
 

DeletedUser1777

Guest
Παιδια σημερα το πρωϊ που μπηκα στον αριζονα ειδα οτι σημερα υπαρχουν 16 μαχες σημερα με την πρωτη να αρχιζει στης 10:16 το βραδυ και την τελευταια να αρχιζει στης 4:46...

Εγω και πολλοι αλλοι γνωστοι μου μπηκαμε στον αριζονα με σκοπο να μπουμε σε εναν κοσμο στον οποιο θα γινονται ωραιες μαχες οπως γινονται και στον κ1 δεν περιμεναμε να γινει η κατασταση οπως στον κ2 οπου καθε μερα εχουμε μαχη σε 3-4 οχυρα και τρεχουμε απο οχυρο σε οχυρο για να δουμε μια απλη επιθεση αντιπερισπασμου...Να ξαναθαρισω οτι μιλαω εκ μερος της συμμαχιας ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ και οτι δεν εχουμε προβλημα με το να γινονται 2 μαχες την μερα οπως πχ μια σε μεγαλο οχυρο και μια σε μικρο η 2 μαχες σε μικρα η 2 μαχες σε μεσσαια...Αλλα ρε παιδια δεν γινεται να εχουμε 3πλες μαχες μεσα σε μια μερα...Οι μαχες οχυρων πρεπει να γινονται να περναμε καλα και σαν bonous να περνουμε xp...

Νομιζω οτι μιλαω εκ μερος των περισσοτερων που παιζουν στον αριζονα οταν λεω οτι αυτη η κατασταση δεν ειναι κατι το οποιο μας ευχαριστει...Προσπαθησα να συνενοηθω με τους αλλους αρχηγους των συμμαχιων αλλα δεν βρηκα την ανταποκριση που περιναμε για αυτο αποφασισα να το βαλω εδω στο φορουμ μπας και εχουμε περισσοτεροι συμμετοχη και ισως να καταληξουμε σε μια συμφωνια σχετικα με τις μαχες οχυρων...

Θα ηθελα να ακουστουν ολες οι γνωμες ολων οσων παιζουν στον αριζονα για αυτο το θεμα!


ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΠΩΣ Η ΕΝΩΣΗ ΚΑΙ Η Η ΟΜG ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ 4 ΜΑΧΕΣ...ΕΠΙΣΗΣ Η SPETSNAZ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 10 ΜΕ 15 ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙ...ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.

Edit by El Telehi -> Μην γράφεις κεφαλαία, φαίνεται σαν να φωνάζεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καλα ρε παιδια θα μας τρελανετε?Η συμμαχια Ε εχει να βαλει πολλαπλη μαχη απο τοτε που εκανα το post η τιγρακι εχει βαλει 5 μαχες και μου κατηγορεις την spetsanz?ΠΡΟΣΟΧΗ δε λεω να αρχισετε να κατηγορειτε την τιγρακι αλλα δεν γινεται να κατηγορειτε τους αλλους για οτι συμβαινει για να κοιταξουμε λιο τους εαυτους μας και να προσπαθησουμε να διορθωσουμε πρωτα εμεις και μετα κατηγορουμε τους αλλους!:grr
 

DeletedUser1777

Guest
Ναι συμφωνω αλλα δεν παει αλλο... και τσαμπα λεφτα και πηγαινε εδω πηγαινε εκει.. ετσι καταστραφηκε η Nrg λογο οχυρων..οπου ηθελε ο καθενας πηγαινε και εκανε μαχη..
 

DeletedUser

Guest
μα τεο αυτος ειναι ο σκοπος οποιου βαζει πολαπλες μαχες , να καταστρεψει τις συμμαχιες , και εμεις στο τσακ γλιτωσαμε και δε διασπαστηκαμε , και ξερουμε πολυ καλα φυσικα ποιοι ειναι πισω απο ολα αυτα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή