westcalc.info - υπολογιστής εργασιών και ρούχων μάχης οχυρών.

DeletedUser3541

Guest
Ennio...

Σύμφωνα με τους υπολογισμούς του westcalc, φαίνεται να πολλαπλασιάζει την ηγεσία επί 2 και σε άμυνα και σε επίθεση.

Επίσης, στην άμυνα πολλαπλασιάζει επί 2 το κρύψιμο και στην επίθεση την αντοχή επί 2.

Τέλος, Στόχευση και Αποφυγή πολλάπλασιάζονται επί 1 τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση...

Αυτά σύμφωνα με το westcalc. Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση για το ποιά ικανότητα 'μετράει' περισσότερο.
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδια εμενα μου βγαζει παραξενα πραγματα!δλδ οταν το βαλω στο deeper π.χ. την καφε γραβατα δεν μου την βαζει και βαζει το φυλακτο που διωχνει τα φαντασματα.
μαλλον θα ειναι για τον πιο πανω λογο.
 

DeletedUser3541

Guest
Με το deeper το westcalc δεν συμπεριλαμβάνει αντικείμενα που έχουν πόντους υγείας. Οπότε στην περίπτωσή σου επιλέγει το φυλαχτό αντί της γραβάτας η οποία έχει πόντους υγείας!
 

DeletedUser3436

Guest
εμενα παλι επιλεγει την μαυρη γραβατα γιατι κανει το σετ :p
 

DeletedUser

Guest
Ότι και να λέτε δεν μπορείτε να υπολογίσετε καλύτερα από ένα πρόγραμμα ειδικά σχεδιασμένο γι αυτή τη δουλειά.Έχει υπολογίσει όλες τις παραμέτρους για τα καλύτερα ρούχα.Πολλοί δεν ξέρουμε καν πως βγαίνει το attack bonus και το doging bonus.Δεν μπορούμε να μιλάμε για λάθος,αφού εμείς δεν ξέρουμε πώς υπολογίζουμε
 

DeletedUser

Guest
με το deeper το westcalc δεν συμπεριλαμβάνει αντικείμενα που έχουν πόντους υγείας. οπότε στην περίπτωσή σου επιλέγει το φυλαχτό αντί της γραβάτας η οποία έχει πόντους υγείας!

αααααα γι' αυτο.οκ.
μια απορια.πεζει διαφορα αν ειναι π.χ. 16,4 η στοχευση ή 16,8??η πρεπει να παει 17?
επειδη αν δεν πεζει καλυτερα να βαζω την γραβατα που δινει ποντους υγειας.
 

DeletedUser3436

Guest
εγω παλι δεν βλεπω διαφορα ητε τοτε που ηταν 17,5 η στοχευση ητε τωρα που ειναι 15 παλι αστοχες ριχνω
 

DeletedUser

Guest
λογικα το 16 π.χ. απο το 16 π.χ. απο το 17 θα εχει διαφορα αλλα εγω θελω να ξερω αν εχει και το 16 απο το 16,4 η το 16,9....
γιατι αν δεν εχει καλυτερα να βαζουμε ποντους ηγειας!
 

DeletedUser

Guest
@Ennio Moricone: δεν δινει προτεραιοτητα σε καμια ικανοτητα.Ο συνδιασμος που εχει το μεγαλυτερο bonus σε συναρτηση με τις ικανοτητες σου ειναι αυτος που προτινεται.

@dog300 οι πολλαπλασιασμοι αυτοι γινονται για να μπει ενα "βαρος" στα αντικειμενα για να σε βοηθα στις δοκιμες.Δεν εχουν σχεση με τους πραγματικους υπολογισμους που εξαγουν το bonus.

περι "deeper".To deeper κανει αυτο που λεει οταν το πατας."better equipment is found" δηλαδη βρισκονται καλυτερα ρουχα που δινουν μεγαλυτερο bonus.

@Element X: Aπο εχουν υποθει μεχρι τωρα, το bonus ειναι δεκαδικο,αρα εχει διαφορα

@Sakiz105: Υπαρχει και η αποσταση που δινει πεναλτι.Υπαρχει και ο αντιπαλος που μπορει να ντυνεται και αυτος σωστα.Υπαρχει και η γαντεμια.
 

DeletedUser3541

Guest
Ο θεός να ευλογεί τον χρήστη westcalc.info!
κατά το αγγλικό: God bless :)
 

DeletedUser3436

Guest
@Ennio Moricone: δεν δινει προτεραιοτητα σε καμια ικανοτητα.Ο συνδιασμος που εχει το μεγαλυτερο bonus σε συναρτηση με τις ικανοτητες σου ειναι αυτος που προτινεται.

@dog300 οι πολλαπλασιασμοι αυτοι γινονται για να μπει ενα "βαρος" στα αντικειμενα για να σε βοηθα στις δοκιμες.Δεν εχουν σχεση με τους πραγματικους υπολογισμους που εξαγουν το bonus.

περι "deeper".To deeper κανει αυτο που λεει οταν το πατας."better equipment is found" δηλαδη βρισκονται καλυτερα ρουχα που δινουν μεγαλυτερο bonus.

@Element X: Aπο εχουν υποθει μεχρι τωρα, το bonus ειναι δεκαδικο,αρα εχει διαφορα

@Sakiz105: Υπαρχει και η αποσταση που δινει πεναλτι.Υπαρχει και ο αντιπαλος που μπορει να ντυνεται και αυτος σωστα.Υπαρχει και η γαντεμια.

wtf?ρε αμα σε πιασω στα χερια μου μικρο καθαρμα...
 

DeletedUser

Guest
δε ξερω αν εχουν ρωτησει..αλλα πως μπορω να χρησιμοποιησω μπορω να εω οδηγιες
 

DeletedUser

Guest
Αν εννοείς οδηγίες για το westcalc.info διαβασε απο την αρχη το θεμα και αν δεν καταλαβεις κατι στειλε πμ
 

DeletedUser3473

Guest
εγω παντως το χρησημοποιω εδω και καιρο και δουλευει αψογα!!!
ειδικα σε μενα που ειμαι γνωστος νουμπας...με εσωσε
και για δουλειες και για οχυρα... ειδικα στα οχυρα!!!
αν μπορουσε να "περασει" στο προγραμμα ο αγαπητος westcalc.info
και εναν τροπο υπολογισμου για τα ρουχα που μπορουμε να φοραμε
σε μονομαχιες θα ηταν ο καλυτεροτερος... :cool:

υ.γ. sakizzzz που το καταλαβε οτι εισαι γκαντεμαρος ρε? :p
 

DeletedUser1129

Guest
Υπολογιστής εργασιών

τώρα που έχει αλλάξει είναι χάλια.
κάποτε δούλευε σχεδόν καλά.
πχ.

στον κυνήγι αρκούδας έχοντας το φίλτρο ανοιχτό για τα "item set's"
μου έβγαζε αντικείμενα που μου έδιναν χαμηλότερη βαθμολογία από άλλα αντικείμενα που χρησιμοποιούσα και είχα υψηλότερη.

αυτό το προσπάθησα και χωρίς το "item set's" αλλα και με άλλες επιλογές αλλά ποτέ δεν πήρα αυτό που έπρεπε.

ΤεσΠαν.
μετά από καιρό, σήμερα, ξαναμπήκα και σκέφτηκα πως με την νέα έκδοση της σελίδας θα έχουμε καλλίτερα αποτελέσματα.
Και βλέπω πως χειροτέρεψαν τα πράγματα.
Τώρα το πρόβλημα υπάρχει στις περισσότερες εργασίες, δεν είναι πια "υπολογιστής εργασιών" αυτό το πράγμα, είναι ανακατωσούρα.

το έχω δοκιμάσει με όλα τα φίλτρα άλλα δεν παίρνω και τίποτα σωστό.
εργασίες όπως "κυνήγι κογιότ, μάζεμα αγκαθιών και πολλές άλλες που είναι αυτονόητο ότι μπορώ να τις κάνω, το westStats μου λέει πως δεν μπορώ.
Δεν χρειάζεται να πούμε πως έχω κάνει ενημέρωση των scripts είναι λογικό να το έχω κάνει.
Το χάλασαν, είναι μαύρα χάλια!!

Ένα παράδειγμα ακόμη.

Στην εργασία “Εξόρυξη πετρώματος” μου βγάζει -65 με το item set filter
-55 χωρίς και εγώ αυτή την στιγμή κάνω την εργασία με +9.
Και αυτό γιατί βαρέθηκα να αλλάξω ρούχα, ειδάλλως θα είχα περισσότερους πόντους εργασίας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
αν μπορουσε να "περασει" στο προγραμμα ο αγαπητος westcalc.info
και εναν τροπο υπολογισμου για τα ρουχα που μπορουμε να φοραμε
σε μονομαχιες θα ηταν ο καλυτεροτερος... :cool:

δεν γινεται αυτο βρε ουγκ... με ιδια ρουχα πας καθε φορα για μονομαχια???
 

DeletedUser3436

Guest
Υπολογιστής εργασιών

τώρα που έχει αλλάξει είναι χάλια.
κάποτε δούλευε σχεδόν καλά.
πχ.

στον κυνήγι αρκούδας έχοντας το φίλτρο ανοιχτό για τα "item set's"
μου έβγαζε αντικείμενα που μου έδιναν χαμηλότερη βαθμολογία από άλλα αντικείμενα που χρησιμοποιούσα και είχα υψηλότερη.

αυτό το προσπάθησα και χωρίς το "item set's" αλλα και με άλλες επιλογές αλλά ποτέ δεν πήρα αυτό που έπρεπε.

ΤεσΠαν.
μετά από καιρό, σήμερα, ξαναμπήκα και σκέφτηκα πως με την νέα έκδοση της σελίδας θα έχουμε καλλίτερα αποτελέσματα.
Και βλέπω πως χειροτέρεψαν τα πράγματα.
Τώρα το πρόβλημα υπάρχει στις περισσότερες εργασίες, δεν είναι πια "υπολογιστής εργασιών" αυτό το πράγμα, είναι ανακατωσούρα.

το έχω δοκιμάσει με όλα τα φίλτρα άλλα δεν παίρνω και τίποτα σωστό.
εργασίες όπως "κυνήγι κογιότ, μάζεμα αγκαθιών και πολλές άλλες που είναι αυτονόητο ότι μπορώ να τις κάνω, το westStats μου λέει πως δεν μπορώ.
Δεν χρειάζεται να πούμε πως έχω κάνει ενημέρωση των scripts είναι λογικό να το έχω κάνει.
Το χάλασαν, είναι μαύρα χάλια!!

Ένα παράδειγμα ακόμη.

Στην εργασία “Εξόρυξη πετρώματος” μου βγάζει -65 με το item set filter
-55 χωρίς και εγώ αυτή την στιγμή κάνω την εργασία με +9.
Και αυτό γιατί βαρέθηκα να αλλάξω ρούχα, ειδάλλως θα είχα περισσότερους πόντους εργασίας.

το weststats δεν μπορει να υπολογισει 2 διαφορετικα σετ μαζι και μερικους συνδυασμους ρουχων..το westcalc πολλες φορες σου δινει αποτελερμα με αποκλεισει 1-2 ποντους....το westinsider(αυτο χρησιμοποιουσα πριν κανα μηνα τωρα βαριεμε και εχω μαθει απο εξω πια ρουχα ειναι καλυτερα κτλ)σου δινει ακριβες αποτελεσμα αλλα μπορει να εχει αλλα ρουχα εκει και εσυ με αλλα ρουχα να εχεις το ιδιο αποτελεσμα ;)
 

DeletedUser

Guest
Θα διαφωνισω.Το westcalc(λογω 1.27 σου διχνει ενα ποντο περισσοτερο απο το παιχνιδι αλλα δεν παιζει ρολο στους υπολογισμους) sou δινει παντα 100% τα καλυτερα ρουχα για δουλειες λογω του αλγοριθμου του,το weststats βελτιωθηκε αλλα εχει ακομα μεγαλα σφαλματα,το westinsider(υποφερει και αυτο ακομα απο την 1.27 νομιζω) dινει καλυτερα απο το wetstats αλλα οχι παντα τα καλυτερα.Υπαρχουν πιο πανω ποστσ που τα τεκμυριωνουν αυτα.Οχι πως ειναι κατι το σημαντικο,αλλα εφοσων εγινε αναφορα για το πιο εργαλειο ειναι ακριβες,θα πρεπει να μπουν τα πραγματα στην θεση τους.
 

DeletedUser3473

Guest
δεν γινεται αυτο βρε ουγκ... με ιδια ρουχα πας καθε φορα για μονομαχια???

φτωχαδακι...δεν εχω κι αλλα...πλυνε βαλε την βγαζω...πφφφφ

εξαλου ειμαι τυχο και δεν ασχολουμε με μονομαχιες...
αλλα καμια φορα που με σπανε στο ξηλο...θελω να παρω το αιμα μου πισω...
παω και με ξανασπανε στο ξηλο...για να μαθουν...

τεσπα, westcalc.info ftw!!! :cool:
 
Κορυφή