westcalc.info - υπολογιστής εργασιών και ρούχων μάχης οχυρών.

DeletedUser

Guest
Προσωπική μου άποψη είναι οτι το westcalc.info είναι απείρως καλύτερο απο το weststats.com. Μέχρι τώρα όσες φορές το έχω τσεκάρει (το westcalc.info) σε δουλειές, κάνει ΠΑΝΤΑ τους σωστούς υπολογισμούς και προτείνει τα καλύτερα δυνατά ρούχα και συνδιασμούς απο set ρούχων που έχω στα αποθέματά μου, δίνοντάς μου τους μέγιστους δυνατούς πόντους εργασίας. Αντίθετα, το weststats έχει μάλλον σοβαρά δομικά προβλήματα υπολογισμών και τουλάχιστον στο 30% των δουλειών που συνήθως κάνω, μου προτείνει ρούχα με συνολικά 2-10 (min-max) πόντους εργασίας λιγότερους απο τους μέγιστους που μπορώ να έχω, με βάση τα ρούχα που κατέχω. Άσε που το weststats δεν μπορεί να υπολογίσει και να προτείνει, στις περισσότερες των περιπτώσεων, ρούχα απο συνδιασμό δύο ή τριών set...
Προσωπικά θεωρώ το weststats.com εντελώς αναξιόπιστο, αν και πολυδιαφημισμένο και πολυπροωθημένο απο πολλούς...
Κάντε έναν έλεγχο παιδιά, γιατί μπορεί δουλειές που δείχνουν να σας είναι κλειδωμένες με το weststats, να μην είναι τελικά. Και να περιμένετε τζάμπα να ανεβείτε 2 και 3 επίπεδα για να τις ξεκλειδώσετε, ενώ πιθανόν να μπορείτε να τις κάνετε κι απο τώρα, φορώντας τα ρούχα που σας προτείνει ως καλύτερο συνδιασμό το westcalc.info Εγώ ήδη κάνω τρείς δουλειές παραπάνω, που κατα το weststats δεν θα μπορούσα να τις κάνω ακόμα...
Συγχαρητήρια στον/στους δημιουργό/ούς του westcalc.info
Ειδικά στις μάχες οχυρών μας έλυσαν τα χέρια...
Συνεχίστε την βελτίωσή του παίδες, είστε σε πάρα πολύ καλό δρόμο !
:cool:

φίλε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!:D:p:cool:
 

DeletedUser3473

Guest
παιδια υπαρχει τροπος να δεις ποια ειναι τα καλυτερα ρουχα που εχεις
για να φορεσεις σε μια μονομαχια?:cool:
 

DeletedUser

Guest
χρησιμοποίησε το http://www.westcalc.info/ και επίλεξε fort defence / attack

ζηταει ρουχα για μονομαχιες οχι για μαχες οχυρων και νομιζω οτι δεν εχει τετοιο εργαλειο γιατι αναλογα με τον αντιπαλο και αναλογα με τον τροπο που παιζεις εσυ φορας αλλα ρουχα
 

DeletedUser184

Guest
για μονομαχία είναι ανάλογα με το πως εσύ έχεις χτίσει τον χαρακτήρα σου..δεν θα σου πει κανένα σίτε..είναι δική σου επιλογή..
 

DeletedUser3473

Guest
ζηταει ρουχα για μονομαχιες οχι για μαχες οχυρων και νομιζω οτι δεν εχει τετοιο εργαλειο γιατι αναλογα με τον αντιπαλο και αναλογα με τον τροπο που παιζεις εσυ φορας αλλα ρουχα

αυτο ακριβως! ;)
ρωτησα αν υπαρχει κατι παρομοιο που να σου δειχνει
ποια ειναι τα καλυτερα ρουχα και οπλα που εχεις στα αποθεματα
για να τα χρησημοποιησεις σε μια μονομαχια με εναν αντιπαλο...
αυτο με το οχυρο το ειδα αλλα δεν νομιζω να ειναι το ιδιο!
ευχαριστω παντως! :)
 

DeletedUser184

Guest
εξαρτάται πως έβαλες τις ικανότητες σου..
 

DeletedUser3473

Guest
εξαρτάται πως έβαλες τις ικανότητες σου..

ναι ρε boy...αυτο λεω...
εγω ειμαι αρχιnoob εχω και μεταλιο!!!
ρωτησα αν υπαρχει κατι αντιστηχο με το westcalc.info
η αν μπορει το ιδιο το westcalc.info να μου υπολογισει
συμφωνα με τις ικανοτητες και τα οπλα και τα αποθεματα
τι να φορεσω για να παω στην κηδεια...
τεσπα! απ οτι καταλαβα δεν υπαρχει!:D:D
 

DeletedUser

Guest
παιδιά, σας δουλεύει το westcalc? μπαίνει στο site αλλά δεν λειτουργεί το script
 

DeletedUser3093

Guest
Ναι μου δουλεύει κανονικά, έχεις ανοικτά τα αποθέματά σου όταν βάζεις το script;
 

DeletedUser

Guest
ναι τα έχω. καιρό το δουλεύω. κάτι θα έκανα στον mozilla μου. άλλαξα κάτι ρυθμίσεις. αυτό θα φταίει. απλώς δε μου ανοίγει νέο παράθυρό όταν το βάζω....
 

DeletedUser

Guest
μήπως δεν έχεις όλες τις θέσεις στα αποθεματα γεμάτες.

η μόνη που δεν χρειάζετε να είναι γεμάτη είναι η θέση για το όπλο του οχυρού.

εμένα πάντως μου δουλεύει μια χαρά.

 

DeletedUser3541

Guest
Οδηγός για τοwestcalc.info

Το script που υπάρχει στο http://www.westcalc.info/ επιτρέπει τον υπολογισμό των καλύτερων ρούχων για όλες τις εργασίες, άμυνα & επίθεση οχυρού και μέγιστη ταχύτητα.
Αρκετοί το βρίσκουν δύσκολο να το χρησιμοποιήσουν, οπότε παρακάτω εξηγώ πώς μπορεί κάποιος να το χρησιμοποιήσει.

1. Το script δεν λειτουργεί σε Internet Explorer. Χρησιμοποίησε Firefox ή Chrome.

2. Έχεις σε ένα παράθυρο ανοικτό το West και ανοίγεις τα αποθέματά σου.

3. Ανοίγεις ένα καινούργιο παράθυρο Firefox ή Chrome. Πηγαίνεις στην σελίδα http://www.westcalc.info/ και κάνεις copy το script μέσα στο μαύρο πλαίσιο.

4. Επιστρέφεις στο West και κάνεις delete την διεύθυνση (http://gr1.the-west.gr/...) από το αντίστοιχο πεδίο. Όταν το πεδίο είναι κενό κάνεις paste. Λογικά στην διεύθυνση θα εμφανιστεί το script που έκανες copy πριν.

5. Πατάς enter και αν όλα πάνε καλά ανοίγει ένα νέο παράθυρο με το εργαλείο του westcalc.info.

6. Αν δεν ανοίξει νέο παράθυρο, μάλλον ο Firefox ή Chrome που χρησιμοποιείς δεν επιτρέπει τα popup (=αναδυόμενα) παράθυρα. Χρειάζετε σε αυτήν την περίπτωση να επιτρέψεις τα αναδυόμενα παράθυρα για το συγκεκριμένο site.

6A. Εδώ εξηγεί πώς να επιτρέψεις τα popup (=αναδυόμενα) παράθυρα στον Firefox http://webct.ipfw.edu/troubleshooting/popups-firefox.shtml

6B. Εδώ εξηγεί πώς να επιτρέψεις τα popup (=αναδυόμενα) παράθυρα στον Chrome http://nailsblog.com/2010/01/15/chrome-now-allows-pop-ups-for-websites/

7. Αφού καταφέρεις τα εμφανιστεί το νέο παράθυρο με το εργαλείο του westcalc.info, τότε απλώς κάνεις click στην επιλογή Fort Defense για άμυνα οχυρού και Fort Attack για επίθεση οχυρού.

8. Στο παράθυρο με το εργαλείο του westcalc.info θα εμφανιστούν τα καλύτερα σου ρούχα για κάθε περίσταση. Στο παράθυρο με το West θα μπορείς να κάνεις click επάνω στα κατάλληλα ρούχα και να τα επιλέξεις.

9. Για να λειτουργήσει σωστά το script, χρειάζετε να είναι όλες οι θέσεις στα αποθέματα γεμάτες. Η μόνη θέση που μπορεί να παραμείνει κενή είναι η θέση για το όπλο οχυρού.

Ελπίζω να βοήθησα. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2733

Guest
φιλε εγω εχω αλλο προβλημα μολις φτανω και παταω τον υπολογησμο εκει κολαει και μου βγαζει αυτο το μυνημα:
if this spiral moves fast and for long time,propably something is going wrong.
Check communication with the game and/or retry your last action
 

DeletedUser

Guest
Μήπως δεν είχες ανοιχτά τα αποθέματα σου, όταν έκανες copy-paste το script και πάτησες εντερ;
Αυτό έκανα εγώ στην αρχή, ώσπου θυμήθηκα ότι έπρεπε να έχω τα αποθέματα ανοιχτά.
 

DeletedUser

Guest
δεν φτανει μονο να έχεις τα αποθεματα ανοιχτά

πρέπει και όλες οι θεσεις που βάζεις αποθέματα να είναι γεμάτες...εκτός απο το όπλο οχυρού...αν σου λειπει κάτι απλα το σκριπτ δεν δουλεύει...
 

DeletedUser

Guest
φιλε εγω εχω αλλο προβλημα μολις φτανω και παταω τον υπολογησμο εκει κολαει και μου βγαζει αυτο το μυνημα:
If this spiral moves fast and for long time,propably something is going wrong.
Check communication with the game and/or retry your last action

κλειστό,βγες και ξαναμπες στο παιχνίδι και ξανακάνε το
μου το κάνει συχνά
 

DeletedUser

Guest
θελω να ρωτησω τον δημιουργο του προγραμματος , ή καποιον που ξερει , ποια ειναι η σειρα προτεραιοτητας στους υπολογισμους για μαχες οχυρων ?
πχ :στην επιθεση ειναι ?
- 1.ηγεσια
- 2.αντοχη
- 3.στοχευση , αποφυγη ?
 
Κορυφή