westcalc.info - υπολογιστής εργασιών και ρούχων μάχης οχυρών.

DeletedUser3436

Guest
ειναι +2 επιθεση/αμυνα +15 ζημια για ολον τον τομεα αλλα +3 επιθεση/αμυνα για σενα
 

DeletedUser

Guest
Το σκριπτ ενημερωθηκε.

Κώδικας:
javascript:var rs=document.createElement("script"); rs.setAttribute("type","text/javascript"); rs.setAttribute("src","http://www.westcalc.info/wcjs/wcf130.1.5.2.min.js?5"); rs.setAttribute("id","myremote"); if(document.getElementById("myremote")!=null){ document.body.removeChild(document.getElementById("myremote")) }document.body.appendChild(rs); void (0);

Οποιος ενδιαφερεται, ας το δοκιμασει και θα τoυ ημουν υποχρεος αν αναφερει οποια bugs η παρατηρησεις.
 

DeletedUser

Guest
@lisamari
πχ αν κανει σωστους υπολογισμους

@melenmaria
Για το max speed και την κατασκευη δεν εχω δει ακομα αν εχει αλλαξει κατι στην 1.30 οποτε τα εβγαλα προσορινα.
 

DeletedUser3541

Guest
φίλε ευχαριστούμε για το εργαλειάκι και την δουλειά που έχεις κάνει!
 

lena78

Νέο Μέλος
Μπράβο, επιτέλους έχουμε πάλι στα χέρια μας αυτό το τόσο χρήσιμο εργαλείο! Ευχαριστούμε. :))
 

DeletedUser

Guest
Αναφορικά με το max speed κρατάς το σετ του ινδιάνου εκτός από το μάσταγκ και μετά όποια ζώνη-παντελόνι-όπλο-αντικείμενο μπορεί να δώσει max στην ιππασία. Το σύγκρινα με άλλα scripts και είδα ότι δεν πέρνουν υπόψη το συγκεκριμένο σετ, αλλά απλά παραθέτουν μια λίστα με τα καλύτερα ρούχα για ιππασία.


Edit:
Εννοώ ότι με το calc.info ο υπολογισμός ήταν σωστός
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
που αναφερουμε bugs?
εχω βρει ενα..
Ποσταρε το εδω , η στειλε μου μηνυμα,οπουδηποτε δηλαδη ειναι πιθανο να το δω.

@Fractal:
Η μονη αλλαγη που ισως επιρεαζει το μαξ σπηντ ειναι το σετ του πρωταρη με 8 κομματια αλλα δινει λιγο σε σχεση με τα παλια σετ.Ολα τα αλλα ειναι ιδια.Δεν ξερω βεβαια αν εχει αλλαξει το μπονους μονομαχου.Σε μια-δυο μερες θα την εχω ενεργοποιησει παλι την συναρτηση.Ισως και σημερα το βραδυ αν εχω χρονο.
 

DeletedUser2677

Guest
στην δουλεια διδασκαλια,το σκριπτακι σου μου δειχνει οτι την κανω με +12.
φοραω τα ρουχα που μου προτεινει,κ στην δουλεια μου δειχνει οτι ειμαι στο -2.
μετα,με την χρηση αλλου σκριπτ,μου εδειξε οτι εκανα την δουλεια με +2,αλλαζοντας το καπελο μονο!

ελπιζω να εγινα κατανοητη!
αν χρειαζεσαι περισσοτερες λεπτομεριες,πες το μου..
 

DeletedUser

Guest
Διορθωθηκε ενα bug με τα μπονους στο σετ χορευτριας που ηταν λαθος.
Επισης διορθωθηκε αλλο ενα που κρασαρε τους υπολογισμους για μαχες οχυρων στους στρατιωτες.
 

DeletedUser5138

Guest
Πολυ ωραιο...Συνχαρητηρια σε αυτους που το εφτιαξαν!!
 

DeletedUser

Guest
Προστεθηκε μια εξτρα επιλογη για τα οχυρα.Οταν επιλεχθει το "deeper" εμφανιζεται ενα slider control που επιτρεπει την ταχυτερη εκτελεση των υπολογισμων.Μετακινοντας το σλαιντερ αριστερα(μειωνοντας το ποσοστο) αυξανεται η ταχυτητα των υπολογισμων,ομως αυξανεται και η πιθανοτητα το αποτελεσμα να μην ειναι το βελτιστο.Σε καθε περιπτωση θα ειναι πολυ κοντα στο βελτιστο.
Οσοι εχετε σοβαρο προβλημα με την ταχυτητα,ξεκινηστε με ενα χαμηλο ποσοστο και αυξηστε βαθμιαια εως οτου ο χρονος των υπολογισμων να παραμενει σε αποδεκτα επιπεδα.
 

DeletedUser2289

Guest
ερωτηση ποτε θα βαλεις και τα πανταλονια-ζωνες μεσα στο scriptaki???
σε γενικες γραμες ειναι ενα πολυ χρισημο εργαλειο μπραβο!!!!
 

DeletedUser

Guest
Mεσα ειναι και αυτα.Αν εχεις σελιδοδεικτη ανανεωσε τον με το script που θα βρεις στην σελιδα(http://westcalc.info).
 

DeletedUser

Guest
Υπάρχει τρόπος να δω ποια ειναι τα καλυτερα ρουχα για μια μαχη για το λεβελ μου γενικα? Δηλαδή χωρίς να έχω υπόψην κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί...
 

DeletedUser

Guest
Out of the box οχι,αλλα αν ανοιξεις μερικα μαγαζια ωστε να περιλαμβανουν ολα τα ρουχα τοτε ειναι εφικτο.Με τον μεγαλο αριθμο ζωνων και παντελονιων ομως οι υπολογισμοι ισως παρουν αρκετη ωρα ανοιγοντας πολλα μαγαζια.Οσο χειροτερα ειναι τα ρουχα που εχεις τωρα τοσο πιο πολλοι υπολογισμοι θα χρειαστουν.
Δεν ξερω αν το εχω αναφερει αλλα μπορειτε να ανοιγετε και τον εμπορο αν θελετε να συνυπολογιστουν και τα ρουχα που προσφερει.
 

DeletedUser

Guest
Μπορεί να μπει επιλογή να υπολογίζει όλα τα ρούχα γενικά? Θα ήταν πολύ πιο εύκολο από το να ψάχνω δεκάδες μαγαζιά... τόσες ζώνες κι παντελόνια... άσε που αυτά τα δύο δεν τα βγάζει 2 από κάθε τύπο όπως τα ρούχα, καπέλα κτλ... λόγω αυτού σχεδόν κάθε μαγαζί θα έχει διαφορετικά items δλδ θα χρειαστεί τουλάχιστον 50 τυχαία μαγαζιά για να τα καλύψει όλα!
 
Κορυφή