Tribal Wars vs The West

  • Δημιουργός θέματος AU1979
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποιο απο τα δυο?

  • The West

    Ψήφοι: 246 80,9%
  • Tribal War

    Ψήφοι: 58 19,1%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    304

DeletedUser

Guest
εγω εχω παιξει και τα δυο.ειμαι και στο tw αλλα το the west μου αρεσει πιο πολυ γιατι δεν εχεις το αγχος για τα χωρια σου .:D:D:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
για εμενα ειναι διαφορετικα παιχνιδια. Ειναι σαν να συκγρινεις τον μεσσαιωνα με την αγρια δυση ή σαν να συγκρινεις το Rome Total War με το Call of Duty. Δν μπορεις να το κανεις βασιζομενος στα χαρακτιριστικα τους γτ ειναι δυο τελειως διαφορετικα παιχνιδια

Kλάσσης ανώτερο το Rome.
Ίσως να παίζει ρόλο και το ότι είμαι fan της στρατηγικής.
 

DeletedUser

Guest
ΤΟ metin2 ειναι μαλακια,σορρυ κιολας...

αχαχαχαχααχαχχαχχαχα +1 αγορινα το επαιξα 2 βδομαδες και ηταν αστα να πανε!τα σκιλλς οπως ναναι τα'κανε.παντως ειναι συναρπαστικο το παιχνιδι που παιζουμε αλλα επρεπε να ειναι αντι μισαωρα το ποσοστο τυχης να ηταν 20λεπτα η 15λεπτα οπως το bitefight.Ειναι λιγο μονοτονο που δεν εχει δραση τουλαχιστον να γινονται πιο συντομα οι εργασιες.τα'χω περασει ολα crims,bitefight
,khanwars,ogame μονο καψιμο ρεεεεεεε
 

DeletedUser

Guest
tw vs west? hmmm

to tw eixe perissoteri eleftheria stis kiniseis. edo einai poli periorismenes oi maxes p mporei na ginoun. ara diagrafete sxedon entelos o paragontas diplomatia. gia na veltiothei to pexnidi pistevo oti prp na megalosei i diafora p dikeousai na epitetheis k episis na xanete poli ligoteri energia gia ton epitithemeno. otan 3ereis oti an kaneis mia monomaxia tha xaseis 12 energia tha to skefteis dipla.

ego dilwnw dagkwto tw parolo p ta paratisa logo t oti epeza poli kairo k 3ero oti prosferei to kati parapano p se travaei. k iparxei k o paragontas ts provlepsimotitas t west.

ase p to tw thelei k ligo mialo gia na pas psila k na to katexeis to athlima. to west mporei k o telefteos noobas ilithios na paei psila k afto logo sigkirion. to vasikotero einai oti edo then pethaineis. pragma POLI lathos kat' eme...
 

DeletedUser305

Guest
Παιδιά...Δεν το συζητάμε....από όλες τις απόψεις κ΄αν το δεις το the West είναι απλά πολύ μπροστά, είναι κορυφαίο....
Το σημαντικότερο μειονέκτημα τον φυλετικών μαχών ήταν ότι καταντούσε από ένα σημείο και μετά....ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΝΙΑΡΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟΤΟΝΟ....
Το the West είναι απλά κορυφαίο στην κατηγορία του, παιχνίδι....Και όπως είπε και ένας φίλος από εδώ....ΜΕ ΠΟΛΥ ΒΑΘΟΣ & ΠΟΙΟΤΗΤΑ....:cool:
 

DeletedUser

Guest
Παιδιά...Δεν το συζητάμε....από όλες τις απόψεις κ΄αν το δεις το the West είναι απλά πολύ μπροστά, είναι κορυφαίο....
Το σημαντικότερο μειονέκτημα τον φυλετικών μαχών ήταν ότι καταντούσε από ένα σημείο και μετά....ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΝΙΑΡΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟΤΟΝΟ....
Το the West είναι απλά κορυφαίο στην κατηγορία του, παιχνίδι....Και όπως είπε και ένας φίλος από εδώ....ΜΕ ΠΟΛΥ ΒΑΘΟΣ & ΠΟΙΟΤΗΤΑ....:cool:

Aνιαρό και μονότονο το TW? Μήπως έπαιζες άλλο παιχνίδι ???

Τα δύο παιχνίδια, είναι να συγκρίνουμε το Sim City με το Rome Total War...θέλεις να είσαι άνετος και χαλαρός, να μην ανησυχεις για τίποτα ?
Να βοσκάς τα πρόβατα και να οργώνεις τα χωράφια? Να κοιμάσε ήσυχος τα βράδυα? Παίζεις west...

Θέλεις αδρεναλίνη, αγωνία, παιχνίδι σε πραγματικό χρόνο, σχέδια, συμμαχίες, πολέμους, ξενύχτια, κούραση, αλλά και χαρά, επιβράβευση δυνατές μάχες μέχρι επιβίωσης (κυριολεκτικά, όχι λιποθυμίες και χαβαλέ), και δέσιμο με τους συμπαίκτες σου? Παίζεις TW...

Τι να λέμε τώρα, εγώ παίζω tw, και στα διαλλείματα, βάζω και δυο εργασίες στο west, και το ξανανοίγω μετά από 4 ώρες...
Το west είναι sim city, και το tw rome total war και Generals Zero Hour...

Διαλέγεις και παίρνεις!
 

DeletedUser184

Guest
TW

Και τα 2 είναι καλά. Εδώ έχεις το άγχος να μην σε λιποθυμήσουν είτε απο εργασία είτε απο μονομαχία ενω στο TW να μην σου πάρουν τα χωριά σου. Το west καταντά ανιαρό όταν περιμένεις να τελιώσουν τα 2ωρα. Καιι τα 2
 

DeletedUser

Guest
Aνιαρό και μονότονο το TW? Μήπως έπαιζες άλλο παιχνίδι ???


Θέλεις αδρεναλίνη, αγωνία, παιχνίδι σε πραγματικό χρόνο, σχέδια, συμμαχίες, πολέμους, ξενύχτια, κούραση, αλλά και χαρά, επιβράβευση δυνατές μάχες μέχρι επιβίωσης (κυριολεκτικά, όχι λιποθυμίες και χαβαλέ), και δέσιμο με τους συμπαίκτες σου? Παίζεις TW...


Το west είναι sim city, και το tw rome total war και Generals Zero Hour...

Διαλέγεις και παίρνεις!

Ωραία τα λες ρε συ φίλε. Παρόλα αυτά αν θες να καείς στον υπολογιστή κάψου σε κάτι ανώτερο όπως wow ή lineage και όχι σε ηλίθια web browsing games. To the-west είναι αρκετά χαλαρό για αυτό και το πάιζουν άτομα τον -άντα.
 

DeletedUser735

Guest
γιατι το the west ειναι καλητερο?
γιατι δεν υπαρχει παιχνιδι σαν αυτο.
η φυλετικες μαχες μοιαζουν πολλυ με αλλα παιχνιδι(π.χ. ikarima,travian).
αντιθετα το the west ειναι μοναδικο.
μπορεις να επιλεξεις πως θες να παιξεις δηλ αν θες να κανεις μονομαχιες βαζεις εκει τα skills σου.αν θες μπορεις να μεινεις εκτος πολης.
 

DeletedUser

Guest
γιατι το the west ειναι καλητερο?
γιατι δεν υπαρχει παιχνιδι σαν αυτο.
η φυλετικες μαχες μοιαζουν πολλυ με αλλα παιχνιδι(π.χ. ikarima,travian).
αντιθετα το the west ειναι μοναδικο.
μπορεις να επιλεξεις πως θες να παιξεις δηλ αν θες να κανεις μονομαχιες βαζεις εκει τα skills σου.αν θες μπορεις να μεινεις εκτος πολης.

Mα το θέμα είναι πως γι αυτόν τον λόγο παίζω δικτυακά παιχνίδια, για να έχω την αλληλεπίδραση με άλλους παίκτες!
Και το west μπορείς να το τελειώσεις χωρίς να έχεις ουδεμία επαφή με τον οποιονδήποτε! Δηλαδή σαν να παίζεις μόνος σου...αυτό είναι το νόημα ?
Εσύ για ποιόν λόγω παίζεις west?
Εγώ παίζω γιατί έχει ωραίο concept, και έχει πολλές παράλληλες πτυχές που μπορείς να αναπτύξεις...καλό παιχνίδι είναι, αλλά δεν σου προσφέρει το κάτι παραπάνω, αυτό είναι όλο!

Δεν έχω δίκιο?
 

DeletedUser

Guest
Ωραία τα λες ρε συ φίλε. Παρόλα αυτά αν θες να καείς στον υπολογιστή κάψου σε κάτι ανώτερο όπως wow ή lineage και όχι σε ηλίθια web browsing games. To the-west είναι αρκετά χαλαρό για αυτό και το πάιζουν άτομα τον -άντα.

Φίλε μου κι εγώ των -άντα είμαι, απλά δεν μπορώ ξαφνικά να ανοίξω στην δουλειά το wow ή το lineage και να παίζω :)

Eξάλλου, πιστεύω ότι ο μόνος λόγος που παίζουμε browser-based games είναι γιατί δεν μας επιτρέπεται να κάνουμε κάτι άλλο, εάν με πιάνεις ;)
 

DeletedUser735

Guest
Mα το θέμα είναι πως γι αυτόν τον λόγο παίζω δικτυακά παιχνίδια, για να έχω την αλληλεπίδραση με άλλους παίκτες!
Και το west μπορείς να το τελειώσεις χωρίς να έχεις ουδεμία επαφή με τον οποιονδήποτε! Δηλαδή σαν να παίζεις μόνος σου...αυτό είναι το νόημα ?
Εσύ για ποιόν λόγω παίζεις west?
Εγώ παίζω γιατί έχει ωραίο concept, και έχει πολλές παράλληλες πτυχές που μπορείς να αναπτύξεις...καλό παιχνίδι είναι, αλλά δεν σου προσφέρει το κάτι παραπάνω, αυτό είναι όλο!

Δεν έχω δίκιο?


αλληλεπιδραση εχεις σιγουρα μεσω του εμποριου.
εμενα δεν με πειραζει αν παιζω ενα game μονος μου...
 

DeletedUser

Guest
mα το θέμα είναι πως γι αυτόν τον λόγο παίζω δικτυακά παιχνίδια, για να έχω την αλληλεπίδραση με άλλους παίκτες!
και το west μπορείς να το τελειώσεις χωρίς να έχεις ουδεμία επαφή με τον οποιονδήποτε! δηλαδή σαν να παίζεις μόνος σου...αυτό είναι το νόημα ?
εσύ για ποιόν λόγω παίζεις west?
εγώ παίζω γιατί έχει ωραίο concept, και έχει πολλές παράλληλες πτυχές που μπορείς να αναπτύξεις...καλό παιχνίδι είναι, αλλά δεν σου προσφέρει το κάτι παραπάνω, αυτό είναι όλο!

δεν έχω δίκιο?

που το καταλαβες εσυ αυτο?εχω κανει αρκετους φιλους,το μονο που χρειαζεται ειναι σεβασμος και ενδιαφερον,απο την στιγμη που δεν στελνεις πουθενα μηνυματα,γιατι να δεχτεις?
 

DeletedUser

Guest
παιδιά,οι φυλετικές θέλουν πιο πολύ κάψιμο,γι'αυτό είναι και καλύτερες.
βέβαια,είναι ιδανικές για άτομα των 20 και για εμένα που είμαι 13,αποτέλεσαν πρόβλημα στο παρελθόν.
 
Κορυφή