Tribal Wars vs The West

  • Δημιουργός θέματος AU1979
  • Ημερομηνία έναρξης

Ποιο απο τα δυο?

  • The West

    Ψήφοι: 246 80,9%
  • Tribal War

    Ψήφοι: 58 19,1%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    304

DeletedUser

Guest
Kατα τη γνωμη μου,το the-west ειναι πολυ καλυτερο.Με τις φυλετικες μαχες θελεις να ξυπνησεις το πρωι,να δεις τι εγινε(και πολυ πρωι).Το the-west ειναι ενα ειρηνικο παιχνιδι(εκτος απο τις μονομαχιες)που κανεις τον τυχοδιωκτη η τον εργατη η τον μονομαχο η τον στρατιωτη.
 

DeletedUser

Guest
kατα τη γνωμη μου,το the-west ειναι πολυ καλυτερο.με τις φυλετικες μαχες θελεις να ξυπνησεις το πρωι,να δεις τι εγινε(και πολυ πρωι).το the-west ειναι ενα ειρηνικο παιχνιδι(εκτος απο τις μονομαχιες)που κανεις τον τυχοδιωκτη η τον εργατη η τον μονομαχο η τον στρατιωτη.

ξυπνάς πρωί με την προϋπόθεση ότι σε έχει αφήσει να κοιμηθείς το βράδυ πρώτα;)
 

DeletedUser

Guest
lol sto tribal wars to elliniko ekanan akrivws tin idia dimoskopisi kai ta apotelesmata ine akrivws ta antitheta!
 

DeletedUser

Guest
για αυτο μη λετε οτι παιζετε και τα δυο αφου ειμαστε σε φορουμ του west σιγουρα και θα νικισι στο φορουμ των tw νικαει αυτο
 

DeletedUser

Guest
Eίναι διαφορετικά παιχνίδια, οπότε είναι πολύ κύσκολη η σύγκριση. Η προσωπική μου ζωή δε μου επέτρεψε να συνεχίσω το TW για παραπάνω από ένα χρόνο. Είχα πάρα πολλά πράγματα στο κεφάλι μου για να αντέξω με 2 ώρες ύπνο τη μέρα...

Γενικά, το TW είναι πιο κοινωνικό παιχνίδι. Αναγκάζεσαι να αλληλεπιδράσεις με άλλους παίκτες, να μπεις σε "κλίκες" να κάνεις διάφορα πράγματα που ίσως να σου φαίνονταν αδιανόητα πριν μπεις στο τρυπάκι.

Έτυχε αρχές του Οκτώβρη να λείψω για δουλειά και είχα αφήσει επιτήρηση. Όσο φίλος ή καλό παιδί να είναι ο άλλος, ποτέ δεν κάνει τα πράγματα όπως τα θες εσύ. Χώρια που μπορεί να σε βάλει σε άσχημες περιπέτειες.

Με φίλους που είχα προσπαθήσει να τους ψήσω, μου είπαν ότι δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί είχα καεί. Είναι τελικά όμως, η χαρά του να είσαι ένα βήμα μπροστά στη σκέψη από τον άλλο.

Αν τα πράγματα ήταν πιο αυστηρά στον έλεγχο των παικτών (διπλά accounts και έλειπε η δυνατότητα επιτήρησης), το παιχνίδι θα κέρδιζε πάρα πολλούς παίκτες που δεν έχουν τη δυνατότητα να λιώσουν και ΕΧΟΥΝ προσωπική ζωή.

Ο βαθμός δυσκολίας του παιχνιδιού, καθώς και οι διαφορετικές στρατηγικές (που είναι στην ελευθερία του παίχτη να τις επιλέξει) το καθιστούν απίστευτα εθιστικό.

Από την άλλη πάλι, όπως προείπα, αν δεν ταιριάζει σε ένα άτομο το να πρέπει να κάνει μπινιές για να επιβιώσει τότε κάποια στιγμή θα ρίξει μαύρη πέτρα πίσω του. Ειδικά στους ελληνικούς servers, το πράγμα κατάντησε αηδία.

Εδώ, κάλλιστα μπορείς ανά πάσα στιγμή να ησυχάσεις βγαίνοντας από την πόλη σου και κάνοντας Simcity. Δεν είναι Lineage ή WOW, αλλά πιστεύω είναι μια μέση λύση ανάμεσα σε TW και WOW, αρκεί να μην σε ενδιαφέρουν τα γραφικά.

Ούτως ή άλλως, WEST και TW είναι παιχνίδια browser, πράγμα που σημαίνει ότι κυρίως υπάρχουν για εμάς που είαμστε όλη μέρα στην οθόνη για διάφορους λόγους και θέλουμε να έχουμε και κάτι να τρέχει παράλληλα με την εργασία που κάνουμε.

Προσωπικά πάντα μιλώντας, κάντε μια βόλτα στο http://www.sokker.org για να δείτε και ένα παιχνίδι Browser με γραφικά. Η ελληνική κοινότητα έχει εκεί 10 φορές ανώτερη κλάση από την κοινότητα του TW. Και σε επίπεδο αλληλοβοήθειας και σε πολλά πράγματα.

Χώρια που είναι μια καλή ευκαιρία να βγάλετε τα ποδοσφαιρικά σας απωθημένα. Ως πικραμένος βάζελος έχω βρει το φάρμακό μου :D

Ψάξτε με εκεί με το ίδιο nick.
 

DeletedUser

Guest
Kατα τη γνωμη μου,το the-west ειναι πολυ καλυτερο.Με τις φυλετικες μαχες θελεις να ξυπνησεις το πρωι,να δεις τι εγινε(και πολυ πρωι).Το the-west ειναι ενα ειρηνικο παιχνιδι(εκτος απο τις μονομαχιες)που κανεις τον τυχοδιωκτη η τον εργατη η τον μονομαχο η τον στρατιωτη.

ίσα ίσα...εγώ στο tw και πρωί να ξυπνήσω δεν μου κάνει αίσθηση να μπω στο acc μου...ενώ στο the-west δεν μπορώ να μην δεν μπω στο acc γιατί πρέπει να βάλω αποστολές....να φανταστείτε ακόμα και στα όνειρα μου φαντάζομαι το the-west...τόσο πώρωση..!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εγώδεν το βλέπω ετσι...
πραγαμτικά χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν το παιχνιδι αυτο και το καθε παιζμίδι στο νετ το βλέπω σαν εναν τροπο να περνάω τον χρονο μου στο internet
δεν το θεωρώσωστο να αφιερώνουμ τοσο χρονο σε ενα παιχνίδι ενώ τα πραγματα εξω απο αυτο ειναι τόσο πιο ωραια !
αν εχεισ επιλογή ειναι κατα την γνώμη μου εκατο φορές καλυτερο να εισαι εξω!
 

DeletedUser

Guest
Παντως συμφωνω με τον vartimiaus.



Και κυριες και κυριοι εχουμε 100 voters.ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
 

DeletedUser

Guest
102:d:d:d:d
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
lol sto tribal wars to elliniko ekanan akrivws tin idia dimoskopisi kai ta apotelesmata ine akrivws ta antitheta!

δλδ τι περιμεναις?εδω ειναι the west ,ενω εκει ειναι tw .Τα αποτελεσματα σιγουρα θα ηταν αντιθετα....

προσωπικα,προτιμω το ΤΗΕ WEST .To φυλετικες ειναι λιγο........περιεργο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1044

Guest
west,west,west,west,west,west,west και ξανα west,west,west,west........:D
 

DeletedUser184

Guest
west

Το west είναι πιο ωραίο από τα tw αλλα και τα 2 είναι υπέροχα παιχνίδια
 

DeletedUser

Guest
αυτο το θεμα ριναι εντελως ανουσιο
ειναι σαν να πηγαινεις στις ΗΠΑ και να λες"ποιους προτιματε περισσοτερο
τους αμερικανους η τους ρώσσους"
και μετά να πας στη ρωσσία και να πεις "ποιους προτιματε περισσότερο
τους ρώσσους η τους αμερικάνους"
:rolleyes:
τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ θα τα πουμε εδω
:eek:
 

DeletedUser

Guest
οχι δεν ειναι ακριβως ετσι...
οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε ερθει απο τις φυλετικες....λογω των διαφημισεων εκει.
απλα αυτο το παιχνιδακι μπορεις να το παιξεις πιο χαλαρα χωρις να φοβασαι να σου ερθουν τρενακια αριστοι...
 

DeletedUser

Guest
το West ειναι χαλαρο, εχει την πλακα του και μπορει να το παιξει ενας που δεν εχει πολυ χρονο η δεν μπορει να αφοσιωθει καπου συνεχεια για πολυ ωρα(εχουμε και δουλειες). Λογω του TW μου γκρινιαζει η κοπελα,η μανα και μου τρωει πολυ χρονο.Ιδιαιτερα τωρα που γινεται μαχη εξοντωσης της φυλης μου απο μια υπερσυμμαχια.(δεχομαι επιθεσεις εδω και ενα 10ημερο συνεχως μερα-νυχτα η ρουφιανια παει συνεφο κλπ. ειναι κουραστικο,ανχωτικο και σπασιμο οταν στην πεφτουν 10πλασιοι σε ποντους απο εσενα (πολλα ατομα μαζι) για να σε νικησουν και εσυ δεν μπορεις να κανεις τιποτα,και σε κοροιδευουν κιολας(πιτσιρικαδες κυριως) το μονο καλο καποιες γνωριμιες με καποια ατομα που κανεις χαβαλε (τωρα γιατι μολις τα παρατησουν και αυτοι η εσυ χαθηκατε) αρα WEST ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΠΟΥΝΙΑ.:D
 

DeletedUser

Guest
αν ζητας αδρεναλινη,ιντριγκα κ δολοπλοκια(αλλα κ σπασιμο νευρων)τοτε tribal!!!
το west ειναι πιο χαλαρο κ ευχαριστο!!εχει κ περιθωρια βελτιωσης!
αρα ειναι νωρις ακομα να κρινουμε!

προς το παρον ψηφιζω tribal!!!
 
Κορυφή