Pistevo POS AFTO TO 8EMA AFORA OLOUS(IDIOS TOUS KIPRIOUS)Pistevete pos i kipros ine e

  • Δημιουργός θέματος andrikkos9
  • Ημερομηνία έναρξης

πιστεύετε πως η Κυπρος είναι Ελληνική


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    34
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
καταρχάς η κύπρος έχει πολύ καλύτερη οικονομία και παιδεία από εμάς και δεν θα την σύμφερε με τίποτα να ενωθεί μαζί μας.δεύτερον το να λέμε ότι είναι έλληνες σημαίνει ότι τους υποτιμάμε λέγοντας τους πως δεν έχουν αρκετά στοιχία για να αποτελέσουν ένα δικό τους κράτος.τώρα αν οι ίδιοι πιστεύουν πως είναι έλληνες και είναι περίφανοι γι'αυτό μαγκιά τους.άλλοστε και οι έλληνες μπορούν είναι περίφανοι για την ταυτότητα τους.
 

DeletedUser8

Guest
distixos den exoume dikeoma na eimaste perifani gia tin tautotita mas....
to mono pou mas bgzei ligo apo ta skata einai o arxaios politismos mas giati i simerini ellada einai oloklirotika boutigmeni sta skata:(
 

DeletedUser

Guest
εγω δεν εχω ψηφισει γιατι αυτο το θεμα με ποναει λιγο
ειμαι κυπρια και μεχρι πριν μερικες μερες οποιος με ρωτουσε ελεγα ναι φυσιακα ειμαι ελληνιδα.
γιατι ομως να λεω κατι τετοιο απο τη στιγμη που η ελλαδα με θεωρει ξενη, με βαζη στην ιδια θεση με καθε αλλοδαπο και με υποχρεωνει να εχω αδεια παραμονης για να μενω νομιμα στην ελλαδα.

ας μου εξηγησει καποιος γιατι μετα απο αυτο εγω να θελω ακομα να ειμαι ελληνας
 

DeletedUser

Guest
ολα όσα λες είναι σωστά. το θέμα της δημοσκούπισης είναι άλλο όμως!
αν οι κύπριοι θα πρέπει να θεωρούνται ελληνες. δεν τους συμφέρει οικονομικά όπως θα μπορούσε να επηρεάσει εμάς, όμως η καταγωγή τους είναι ελληνική σύμφωνα με ιστορικές πηγές.
 

DeletedUser280

Guest
μμμμ και τι νοστιμα που ειναι.
μιαμ μιαμ.

καταλαβατε τωρα μαγκες γιατι ολες αυτες οι παπαριες περι ελληνικης συνηδησεως δεν ειναι τιποτα αλλο παρα το καροτο που εχουν δεσει μπροστα απο το στομα του γαιδαρου, για να συνεχισει ο γαιδαρος να δουλευει για το αφεντικο
 

DeletedUser

Guest
τι πιστευουν μερικοι δεν σημαινει πως ολοι εχουν την ιδια αποψη εξαλλου σημασια δεν εχει τι πιστευουν καποιοι αλλα τι πιστευεις εσυ:)
 

DeletedUser

Guest
εχουμε ανίκανη κυβέρνηση. οι κύπριοι κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να μένουν στην ελλάδα χωρίς βλακείες με άδειες και λοιπά καθώς είναι ελληνες. εγώ αυτό θα έκανα αν ήμουν στη θέση τους. οι κύπριοι δεν ειναι αλλοδαποί ούτε πρέπει να τους διώχνουμε. εχεις δει την κακή πλευρά των ελλήνων αυτή που υπερισχύει αλλά δεν φταίνε οι ελληνες καθώς κάνουν τη δουλειά τους. ειναι οι υπεράνω που αναγκάζουν τους ανθρώπους χωρίς λόγο να μπαίνουν σε όλο αυτό τον κόπο.
 

DeletedUser

Guest
Είμαι ελληνίδα και εχω ζήσει Αγγλία για πολλά χρονια και ποτε δεν έζησα τον ρατσισμό μεχρι που πηγα Κύπρο πέρσι για ένα χρονο λόγο δουλειάς.
Το κόμπλεξ που γενικά έχουν οι κύπριοι με τους έλληνες είναι δραματικό, επιπλέον χανεις την ταυτότητα σου δεν σε αποκαλεί κανεις με το ονομα σου είσαι η καλαμαρας η καλαμαρου.
Επίσης εάν εισαι γυναίκα επειδη οι ελληνίδες είναι πιο χίμα από της κυπριοπουλες αμέσως τρέχουν σαν τα κοράκια λες και εισαι η πιο τελευταία.
Δεν εχω ξαναγράψει στο forum εάν και το παρακολουθώ καθημερινά από την αρχη του παιχνιδιού
Παρακαλω μην ορμίσετε ολοι να με κράξετε απλα ειλικρινά δεν νομίζω ότι υπάρχει έστω το παραμικρό που μας συνδέει
Ως αποτέλεσμα περα από την ιστορία που υπαρχει η κυπρος δεν είναι ελληνική γιατι οι κυπριοι από μονοι τους δεν νιωθουν ελληνες και στην τελική καλα κάνουν.
Άλλη γλώσσα άλλη νοοτροπία.
Η Ελλάδα για τον κύπριο είναι ψώνια και μπουζούκια.
 

DeletedUser

Guest
Η Κύπρος αποικήθηκε πριν από χιλιάδες χρόνια από Ελλαδίτες και οι σημερινοί Κύπριοι είναι απόγονοι των Ελλαδιτών εκείνων. Είναι, ελπίζω, γνωστός ο μύθος του Τεύκρου, και όπως όλοι ξέρουμε οι μύθοι στηρίζονται σε αλήθειες...
Είναι ίδια περίπτωση με αυτή των ΜΙκρασιατών και των Ποντίων, δηλαδή αν αυτούς δεν τους είχαν διώξει οι τούρκοι από τα σπίτια τους, θα ήταν ξεχωριστό κράτος και έθνος;;;
Το ότι δεν συμφέρει τους Κύπριους η ένωση από οικονομική αποψη είναι αληθινό, αν και πιστεύω οι ίδιοι θα το παρέβλεπαν αυτό προκειμένου να πετύχουν την ένωση με την μητέρα Ελλάδα.


Και απαντώ και σε κάποιους άλλους: όποιος πιστεύει πως δεν μπορεί να είναι περήφανος για τον Όμηρο, τον Περικλή, τους Περσικούς Πολέμους, τον Παρθενώνα, το Λεωνίδα, το Θεμιστοκλή, τον Αριστείδη, τον Αριστοτέλη, το Φίλιππο και τον Μεγάλο Αλέξανδρο, τον Μέγα Κωνσταντίνο, την Κωνσταντινούπολη το λουλούδι της Ευρασίας, την Αγιά-Σοφιά, τον Ιουστινιανό, τον Ηράκλειο, τον Βασίλειο τον Βουλγαροκτόνο, τον Κωνσταντίνο Παλαιολόγο, τον Πατριάρχη Γρηγόριο τον Ε', τον Θεόδωρο Κολοκοτρώνη, τον Γεώργιο Καρα'ι'σκάκη, τον Γιάννη Μακρυγιάννη, τον Αθανάσιο Διάκο, τον Ελευθέριο Βενιζέλο, τον Δαβάκη, το έπος του '40, τον Γρηγόρη Αυξεντίου, τον Ευαγόρα Παληκαρίδη, τον Ηλιάκη τον πιο σύγχρονο ήρωα,ε τότε ας πάει να ζήσει στην Αμερική και να είναι περήφανος για το Χόλιγουντ, τα χάμπουργκερ, τους πολέμους στο Ιράκ,
ή ας μου πει πού θα βρει καλύτερο μέρος!!!:cool:
 

DeletedUser8

Guest
giati na se kra3oume
apo tin stigmi pou eiparxi i eleu8eria tou logou o ka8enas ekfrazi tin gnomi tou eleu8era
 

DeletedUser

Guest
Είμαι ελληνίδα και εχω ζήσει Αγγλία για πολλά χρονια και ποτε δεν έζησα τον ρατσισμό μεχρι που πηγα Κύπρο πέρσι για ένα χρονο λόγο δουλειάς.
Το κόμπλεξ που γενικά έχουν οι κύπριοι με τους έλληνες είναι δραματικό, επιπλέον χανεις την ταυτότητα σου δεν σε αποκαλεί κανεις με το ονομα σου είσαι η καλαμαρας η καλαμαρου.
Επίσης εάν εισαι γυναίκα επειδη οι ελληνίδες είναι πιο χίμα από της κυπριοπουλες αμέσως τρέχουν σαν τα κοράκια λες και εισαι η πιο τελευταία.
Δεν εχω ξαναγράψει στο forum εάν και το παρακολουθώ καθημερινά από την αρχη του παιχνιδιού
Παρακαλω μην ορμίσετε ολοι να με κράξετε απλα ειλικρινά δεν νομίζω ότι υπάρχει έστω το παραμικρό που μας συνδέει
Ως αποτέλεσμα περα από την ιστορία που υπαρχει η κυπρος δεν είναι ελληνική γιατι οι κυπριοι από μονοι τους δεν νιωθουν ελληνες και στην τελική καλα κάνουν.
Άλλη γλώσσα άλλη νοοτροπία.
Η Ελλάδα για τον κύπριο είναι ψώνια και μπουζούκια.

αυτα ξερεις αυτα λες...δεν γνωρισες κανενα για πολυ καιρο...τι ειναι ενας χρονος...ενα τιποτα ...ρωτα τον karibou που εζησε 10 χρονια να σου πει(ουτε εγω ξερω τη γνωμη του αλλα αυτου θα ειναι μια σοβαρη απαντηση αλλα οχι μιας ****** που εζησε ενα χρονο στην κυπρο και βγαζει και συμπερασματα)
 

DeletedUser

Guest
Είμαι ελληνίδα και εχω ζήσει Αγγλία για πολλά χρονια και ποτε δεν έζησα τον ρατσισμό μεχρι που πηγα Κύπρο πέρσι για ένα χρονο λόγο δουλειάς.
Το κόμπλεξ που γενικά έχουν οι κύπριοι με τους έλληνες είναι δραματικό, επιπλέον χανεις την ταυτότητα σου δεν σε αποκαλεί κανεις με το ονομα σου είσαι η καλαμαρας η καλαμαρου.
Επίσης εάν εισαι γυναίκα επειδη οι ελληνίδες είναι πιο χίμα από της κυπριοπουλες αμέσως τρέχουν σαν τα κοράκια λες και εισαι η πιο τελευταία.
Δεν εχω ξαναγράψει στο forum εάν και το παρακολουθώ καθημερινά από την αρχη του παιχνιδιού
Παρακαλω μην ορμίσετε ολοι να με κράξετε απλα ειλικρινά δεν νομίζω ότι υπάρχει έστω το παραμικρό που μας συνδέει
Ως αποτέλεσμα περα από την ιστορία που υπαρχει η κυπρος δεν είναι ελληνική γιατι οι κυπριοι από μονοι τους δεν νιωθουν ελληνες και στην τελική καλα κάνουν.
Άλλη γλώσσα άλλη νοοτροπία.
Η Ελλάδα για τον κύπριο είναι ψώνια και μπουζούκια.

Τι συμπεριφορά δηλαδή περίμενες από αυτούς που εμείς οι Ελλαδίτες προδώσαμε το 1974;;:confused:

Επίσης, με τη νοοτροπία αυτή και οι Κρητικοί και οι Πόντιοι άλλη γλώσσα μιλούν...

Οικτρό είναι αυτό που γίνεται στην φτωχή τη χώρα μας....
Πού πάμε, πού πάμε...:(:(
την έχουν καταντήσει την Ελλάδα αχούρι...
Καλά που βαστούν τα πονεμένα μας αδέλφια από την Κύπρο παρέα με μας τους Μακεδόνες τους "ναζί", γιατί πολύ απλά λέμε την αλήθεια ότι η Μακεδονία είναι μία και ελληνική!
Πού θα καταλήξουμε με αυτή την νοοτροπία;;;:(
 

DeletedUser

Guest
ρωτα τον karibou που εζησε 10 χρονια να σου πει(ουτε εγω ξερω τη γνωμη του αλλα αυτου θα ειναι μια σοβαρη απαντηση αλλα οχι μιας ****** που εζησε ενα χρονο στην κυπρο και βγαζει και συμπερασματα)


σε σχεση με μιας τι αγαπητε????

Πήγαινα και 3 χρονια στο Melconian στην Λευκωσία δεν ήξερα ότι έπρεπε να γράψω ολο το βιογραφικό μου
 

DeletedUser

Guest
εβαλα ***** για να βαλει ο καθενας οτι επιθετο θελει...ομορφη,ασχημη και αλλα
 

DeletedUser

Guest
για να πω την αλη8εια ρε παιδια δεν πιστευα οτι 8α υπηρχαν ατομα που απαντησαν οχι...... περα απο την απαντηση του blondy που την 8εωρω κορυφαια απογοτευτηκα απο μερικες αλλες. φυσικα κ υπαρχει κ ο καθενας μπορει να λεει την γνωμη κ ειναι σεβαστη! οσο για αυτα που ειπε η μαριλλου εχω να της πω οτι αν παει πχ στην αγιασο της λεσβου να ειναι σιγουρη οτι 8α φαει χειροτερο κραξιμο κ δεν θα καταλαβαινει κ λεξη το οτι το μερος που πηγε δεν της φερ8ηκε σωστα οπως λεει δεν σημαινει πως ολοι ειναι κ ετσι.....
 

DeletedUser

Guest
ενω εσυ αντι να ευχαριστεις την κυπρο που σου εδωσε δουλεια,σπιτι για να μενεις και αλλα πηγαινεις πισω στην χωρα σου και λες οτι ειμαστε ρατσιστες...μπραβο σου
 

DeletedUser

Guest
εγω δεν ειμαι συνηθησμενος να μιλαω ετσι σε γυναικες αλλα με εχεις φτασει στα ορια μου!!!!
 

DeletedUser280

Guest
καλα ρε τι ζορι τραβατε; εσεις δεν ειπατε να γραψουμε ελευθερα τη γνωμη μας;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή