Halloween bug

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
παιδιά η εντολές που έχουν είναι να απαντούν μονο by the book και τίποτε άλλο

εγώ προσωπικά καταλαβαίνω τους διαχειριστές που μην νομίζετε πως πληρώνονται όλοι...ένας μονο είναι στα χαρτιά υπάλληλος τις εταιρίας οι υπόλοιποι είναι εθελοντές και απλά έχουν σβώλους και αυτούς όχι με το τσουβάλι

θα μου πείτε τώρα ρε στέλιο τι κωλοτούμπα είναι αυτή που κανεις?

ναι παιδιά επειδή έμαθα από τον θείο μου στην γερμανία που είναι κολλητός με τον φρίτς που τα έχει με μια κοπέλα που δουλεύει στην inno ότι οι εντολές που έχουν είναι να απαντούν by the book

εάν τα παιδιά πούνε την γνώμη τους τότε θα έχουν πρόβλημα από τους γερμανούς

φυσικά εμείς δεν θέλουμε κάτι τέτοιο:nw

έτσι εάν θέλουμε να κάνουμε κάτι ώστε να την ακούσει η εταιρία πολύ χοντρά και να καταλάβει πως δεν είμαστε κορόιδα ύπαρξη τρόπος

οποιος θέλει ας μιλήσει μαζί μου σε προσωπικό μήνυμα να σας πω πως μπορούμε να τους ταρακουνήσουμε

εδώ ότι και να λέμε δεν γίνετε τίποτε
ας περιμένουμε την δευτερα το βραδυ να δούμε τι θα κάνουν και τα παιδιά τις διαχείρισης και μετά θα σας πω εδώ καλύτερα πως τους κανεις και την ακούνε

και για να μην παρεξηγηθώ όλο αυτό δεν γίνετε γιατί φάγαμε λίγες μέρες ban αλλα για το πως μας συμπεριφέρεται η εταιρία με αυτόν τον απαράδεχτο τρόπο

υπομονή μέχρι την δευτερα και πιστεψτεμαι ότι θα την ακούσουν χοντρά χωρίς να σηκωθούμε καθόλου από το pc:gl
 

DeletedUser

Guest
Χωρις να εχω διαβασει τις προηγούμενες 29.... σελιδες, θα ηθελα να σας πω και εγω με την σειρα μου πως οποιος εκμεταλεύτηκε το bug καλώς ή κακώς αυτο που μένει στο τέλος πέρα απο τον αποκλεισμό και τους χαμενους σβόλους είναι τα επιτευγματα (που δεν γινεται να αναιρεθουν) αλλα και το xp, που επίσης δεν αφαιρείται... Άρα τζάμπα χάνεται τον χρόνο σας!!

Φυσικά καταλαβαίνω τους λόγους της αγανάκτησης σας και είμαι και γώ μαζί σας, εννοείται! Ο πελάτης εχει πάντα δίκιο! Παρόλαυτα οι πελάτες στο the-west δεν ειναι μόνο όσοι βάζουν premium αλλα όλοι όσοι παίζουν στον σέρβερ! Και με αυτό συνεπάγεται, οτι οι κανόνες θα πρέπει να τηρούνται απο όλους!!!

Και τέλος για να μην σας κουράζω άλλο, οταν κανεις exploit ενα bug το καταλαβαίνεις... όσοι πηραν τους αποκλεισμούς δεν το κανανε μια και δυο.. Άρα περιμένω απο μια σοβαρη εταιρία (inno) να λάβει άμμεσα μέτρα για την απομάκρυνση πρωτοκλασάτων διαχειριστών που αποκλείστηκαν πρόσφατα λόγω του γνωστού θέματος... Οτιδήποτε λιγότερο θα ήταν εμπαιγμος.
 

DeletedUser4399

Guest
ναι παιδιά επειδή έμαθα από τον θείο μου στην γερμανία που είναι κολλητός με τον φρίτς που τα έχει με μια κοπέλα που δουλεύει στην inno ότι οι εντολές που έχουν είναι να απαντούν by the book
κάλα άστο φίλε τετοια κωλοτούμπα ουτε ο καραγκούνης...
Όλοι καλοί είστε να τα λέτε τα παράπονα σας σε skype,wispers,μυνήματα κλπ κλπ
την ώρα που πρέπει δεν έχετε the nuts που λένε και οι αμερικάνοι.
μάλλον μονο εγω είμαι ο μόνος που έχει παράπονα.

Στο τέλος θα μας βγάλου οτι εμείς φταίμε και απο πανω ..Τι να πω η στραβός ειναι ο γυαλός ή στραβα αρμενίζω εγω....
οκ το δέχομαι και θα συνεχίσω έστω και μόνος για ξέρω ότι ειμαι 100% σωστός!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
αυτο που μένει στο τέλος πέρα απο τον αποκλεισμό και τους χαμενους σβόλους είναι τα επιτευγματα (που δεν γινεται να αναιρεθουν) αλλα και το xp, που επίσης δεν αφαιρείται...

Δεν ξερω ακομα τι παιζει, αλλα απο οσα εχω ακουσει το σκριπτ που ετρεξε λεγεται οτι αφαιρεσαι οτι "αποκτηθηκε" μεσω του μπαγκ.
Και υποθετω οτι αυτα ειναι το xp και επιτευματα...
 

DeletedUser3527

Guest
Επειδί δεν έχω καταλάβει κάτι και αν μπορεί ας με διαφωτίσει κάποιος.

1)Οι διαχειριστές που μπαναριστικανε για ποιό λόγο τιμωρήθηκαν?

Πραγματικά ελπίζω να τιμωρήθηκαν για άλλο λόγο. Γιατί αν τιωρήθηκαν για το bug υπάρχει θέμα.... Γιατι εγώ ειπα "δεχομαι τους όρους του παιχνιδίου" ο διαχειστής τους εφαρμόζει και τους πρωοθεί (για να μην πω επιβάλλει γιατί θα το παρετε στραβά ενω το εννοω με την καλή εννοια)



2) Παρατήρησα ότι μερικοί παίχτες ακόμα δεν εχουν ξετιμωρηθεί ενώ κάποιοι διαχειριστές ξετιμορηθήκαν. Δηλαδή εγώ ειμαι διαχειρστής και το bug το εκμεταλευόμαι αντι να "Ο κάθε παίκτης είναι υποχρεωμένος να αναφέρει bugs που έχει βρει στο κέντρο υποστήριξης. Η εκμετάλλευση προβλημάτων που τυχών έχεις βρει στο παιχνίδι οδηγεί σε μόνιμο αποκλεισμό" οπως λέει στους κανονες και κατεπέκταση να ενημερώσω τους υπόλοιπους παίχτες, όπως όντως έκαναν ορισμένοι από ότι μαθαίνω και μπράβο τους. Εγώ λοιπόν σαν διαχειριστής αντί να ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ καταχράζομαι και την πατάνε και άλλοι. Εγώ σασν διαχειριστής δεν έπρεπε να τιμωρηθώ τουλάχιστον όσο τιμωριθηκε ο απλός παίχτης με ποινή ίση με αυτήν της μεγαλυτερης ποινής που επιβλήθηκε (ξαναλέω τουλάχιστον γιατί εγώ σαν διαχειριστής το διάλεξα να ειμαι και εγώ απολαμβάνω προνόμια που άλλοι παίχτες πληρώνουν)????

3) Θα διαβάσω και τα υπόλοιπα ποστ με προσοχή και θα επανέλθω

Ξαναποστάρω γιατί ίσως να μην το είδαν γιατί θεωρώ ότι ίσως να μην το είδατε γιατί δεν μου απαντήσατε στο δεύτερο σκέλος και επανερχομαι με απλές ερωτήσεις και παραδείγματα

Είμαι ταμίας σε ένα κατάστημα και αντιλαμβάνομαι ότι το bar code ενός προιόντος ας πουμε οτι το προιον αυτό λέγετε σβώλος έχει περαστεί λάθος τιμή σε αυτό. Οι πελάτες μπαίνουν και το παίρνουν κανονικά άλλοι δεν έχουν πάρει χαμπαρι γιατί ειχαν παρει και άλλα προιοντα άλλι που το πήραν χαμπάρι πήραν πολλούς (σου λέει ευκαιρια) Ο κουτοπόνηρος όμως ταμίας αντί να πάει στ αφεντικό του και να πει "ε μπος εδώ έχει κανει λάθος απο το κεντρικό σύστημα μήπως να κλείσουμε το ταμείο???" σου λέει εδώ είμαστε παει λοιπόν και πιάνει ένα καρότσι και το γεμίζει με σβώλους (η ονομασία του προιοντος ειναι τυχαια) και εκμεταλευέτε και αυτός το σφάλμα του λογιστηρίου. Έλα όμως που BIG INNO IS WATCHING YOU και έχει βάλει κάμερες... και επειδή οι πελάτες πλήρωσαν όλοι με πιστωτική τους βρήκε αλλα και τι να τους κάνει???? Αμ η λαλακία ήταν του καταστήματος και όταν απομακρυνθείς από το ταμείο ΟΥΔΕΝ ΛΑΘΟΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΕ οπότε που πάει??? Ενα αφεντικ'ό που σέβετε το εαυτό του πιανει τον ταμια και του λέει

ΕΣΥ ΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ (για τον ταμία μλεω έτσι ) πήρες χαμπάρι ότι μας κλέβουν και δεν έκανες τίποτα????? όχι μονο δεν έκανες τ'ιποτ οκ τ δέχομαι ΑΛΛΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΙΚΕΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΣΕ ΤΑΙΖΕΙ?????? ΕΞΩ ΛΟΥΣΤΗ (φρεσκολουσμενος ήταν για αυτό τον είπε έτσι) απο το μαγαζί μου.... Και εγώ προσωπικά θα τον έβαζα να πληρώσει τα σπασμένα τα διαφυγοντα κερδη μου και θα έλεγα "Οτακης μου στοιχισε 7$ και ο αναξαγόρας 5$ και εσύ μου στοιχησες 2$ που έχασα με την λάθος τιμή" Η θα τον έδιωχνα ή αν θέλεις να μείνεις στην δουλεία θα μου πληρώσεις ΑΘΡΟΙΣΤΙΚΑ τα λεφτά που έχασα οχ μονο τα 2 που μου έφαγες γιατι ευθυνεσαι γιατι το πήρες χαμπαρι και έκανες την παπια για να ωφεληθεις και εσυ



Ή ο ταμίας έχει την ευθυξία και λέει ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΕ πριν γ΄νουν ΟΛΑ ΑΥΤΑ

Και όποιος καταλαβε καταλαβε....
(τυχων ομοιοτητες και αναφορες ουδεμια σχεση έχουν με την πραγματικοτητα και ειναι απλα συμπτώσεις)
 

DeletedUser3527

Guest
Και όσο για τις ποινές ότι είναι ίδιες.... εγώ θυμάμαι να διαβάζω στο chat μια μέρα ότι

"Οι ποινές για διαχειριστή είναι *5 και για κόμα *10"



μπορεί και να κάνω και λάθος γιατί έχω γεράσει αλλά και λάθος να κάνω... έχει την ίδια ευθύνη

εγώ ξέρω ότι οταν κάνω λάθος σε μια μελέτη σπιτιού και πέσει στο κεφάλι κάποιου ο άλλος μπορει να χτυπήσει (τουλάχιστον) αλλά εγω... θα πάω μέσα και .... θα μου πάρουν και την άδεια???? (λέω μήπως???? ) ή θα μου πούν έλα μωρε ... στο επόμενο σπίτι μπορεί να μην είναι μέσα οι ένοικοι η ποιος ξέρει... μπορει και να μην πέσει αυτην την φορά....
 

dimitrisCh

Μέλος
Εγώ προτείνω να τους τιμωρήσουμε ως εξής:

Στην επόμενη αποστολή των Ευχαριστιών:

Φροντίζουμε να έχουμε στα αποθέματα:

297 Μούρα
594 Πορτοκάλια
396 Καλαμπόκια
495 Γαλοπούλες

Έτσι όλοι θα πάρουμε 99 Ιδιότητες σε Χαρισματικότητα και 14850 XP.
 

DeletedUser5114

Guest
Εγώ προτείνω να τους τιμωρήσουμε ως εξής:

Στην επόμενη αποστολή των Ευχαριστιών:

Φροντίζουμε να έχουμε στα αποθέματα:

297 Μούρα
594 Πορτοκάλια
396 Καλαμπόκια
495 Γαλοπούλες

Έτσι όλοι θα πάρουμε 99 Ιδιότητες σε Χαρισματικότητα και 14850 XP.

Βγειτε ολοι εξω να μαζεψουμε χπ ....:dr:nw
 

DeletedUser

Guest
κάλα άστο φίλε τετοια κωλοτούμπα ουτε ο καραγκούνης...
Όλοι καλοί είστε να τα λέτε τα παράπονα σας σε skype,wispers,μυνήματα κλπ κλπ
την ώρα που πρέπει δεν έχετε the nuts που λένε και οι αμερικάνοι.
μάλλον μονο εγω είμαι ο μόνος που έχει παράπονα.

Στο τέλος θα μας βγάλου οτι εμείς φταίμε και απο πανω ..Τι να πω η στραβός ειναι ο γυαλός ή στραβα αρμενίζω εγω....
οκ το δέχομαι και θα συνεχίσω έστω και μόνος για ξέρω ότι ειμαι 100% σωστός!!!

παλικάρι δεν χρειάζεται να πεις για κωλοτούμπες εσύ...δόξα το θεό το έχω πει εγώ στο ποσταρισμα μου

δεύτερος και καταϊδρωμένος έρχεσαι σε αυτό και πιάνεσαι τσάμπα μάγκας

άσε που υπάρχουν και μερικοί που εδώ ξεσπαθώνουν και στέλνουν μετά αίτηση υποστήριξης και εκεί λένε αλλα και ζητάνε συγγνώμη και τέτοια κολοτουμπιστικα πράγματα ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟΙ...

εγώ τέτοιος κωλοτούμπας δεν είμαι

σε όλα τα post μίλαγα και έλεγε χωρίς να ξέρω τι παίζεται απλά τώρα έμαθα και όλα αυτά

ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΕΙ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤH, Η ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ KAPOIA ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΕΜΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ

ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΝΤΟΛΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ (ακόμα) ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΜΑΣ

δεν γίνετε παιδιά ο εργοδότης μας να δώσει μια εντολή και εμείς να μην την κάνουμε εφόσον θέλουμε την δουλειά στις εποχές που ζούμε

είπαμε η εταιρία είναι πολύ μικρή που παίρνει τέτοιες αποφάσεις για τους μεγάλους πελάτες τις

ο ΑΓΩΝΑΣ αυτός δεν έχει να κάνει με το ban σαν ban που αποκλειστήκαμε από το παιχνίδι για κάποιες μέρες αλλα ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΜΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟNΤΕ...
δεν γίνετε να μας βάζουν όλους σε ένα τρένο και να μας στέλνουν στο άουσβιτς (καλο? xaxaxa)
 

DeletedUser5612

Guest
Να γινω μαντης? σε λιγες μερες..... ειναι παλι η εποχιακη αποστολη για τις ευχαριστιες.... οσοι την καναμε περισσυ θα μας ξαναανοιξει.... προβλεπω παλι να τρωμε μπαν αν τολμησουμε να τη κανουμε..... Εγω θα τη κανω επιτηδες την αποστολη ειτε με μπαγκ ειτε χωρις..... ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΑΝΑΡΟΥΝ ΤΟΤΕ ΑΠΛΑ ΧΑΣΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΛΑΤΗ ΑΚΟΜΑ! ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ, ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!
 

DeletedUser3436

Guest
και να βγει μπετα δεν θα την κανω γιατι μιλανε ρωσσικα και δεν ξερω να βριζω σε τετοια γλωσσα.αλλα εδω θα την κανω :lf
 

DeletedUser

Guest
παιδιά για να βάλω κάποια πράγματα στην θέση τους διότι με έχετε τρελάνει με μηνύματα ότι και καλά μου τάξανε οι διαχειριστές σβώλους και drops (αν είναι δυνατόν) για να τους υπερασπίζομαι...

ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?????

ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ


το οτι τους τα έχωσα λιγάκι στην αρχή αυτό ήταν διότι δεν ήξερα και έβλεπα το πρόβλημα μονο από την πλευρά μου

όλοι εσείς οι μάγκες που ρίχνετε το βάρος στους διαχειριστές ελάτε στην θέση τους και ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι που γνωρίζουν πολλά από τα παιδιά ξέρετε ποσο έχουν βοηθήσει τους παίχτες

ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ δεν είναι όλοι σωστοί
ΥΠΑΡΧΟΥΝ και παιδιά που δεν αξίζουν να βρίσκονται σε αυτή την θέση και δεν το συζητώ...όπως υπάρχουν σε όλες τις δουλειές.

απλά επειδή μπορώ να τους καταλάβω και ξέρω τι παίζεται γιαυτο με βλέπετε στα τελευταία μου ποσταρισματα κάπως αλλιώς προς τους διαχειριστές (όχι όλους απλά να μην λέμε ονόματα)

εξάλλου εξαρχής leeo ότι στο μονο που τους καταλογίζω ευθύνη είναι ότι δεν μας ειδοποίησαν αλλα αυτό έγινε το ίδιο σε πολλούς άλλους server

Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙ ΤΙΣ ΤΙΜΩΡΙΕΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΤΟΥΣ ΣΒΩΛΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΗ ΤΟ BAN ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ GROOP ΣΤΟ FB ΓΙΑ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ΚΑΤΑ ΤΙΣ INNOGAMES ΟΡΑΓΑΝΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ...

εάν θέλουν τέτοιο πόλεμο ευχαρίστως θα τον έχουν...εμείς δεν έχουμε να χάσουμε τίποτε εκτος από παιχνίδι... χέστηκε η φοράδα στο αλώνι:p
 

melenmaria

Μέλος
Πάμε πάλι στο εστιατόριο…
Ο εστιάτορας πήρε κιμα και ειπε να κανει μπιφτεκια. Τα φτιαχνει πεντανοστιμα,
φτιαχνει και μια ωραια διαφημιση για να τα προωθησει και περιμενει τον κοσμο
να ερθει να φαει. Μπαινει ο κοσμος, καθεται, και με το που αρχιζουν να παιρνουν
τις πρωτες παραγγελειες παιρνει τηλ ο χασαπης και του λεει:
-Φίλε πρόβλημα! Ο κιμάς είναι από θηλυκό ουρακοτάγκο Πολυνησίας
δεν είναι μοσχαρίσιος που μου παρήγγειλες. Κάτσε να σου στείλω άλλον.
Η σάλα άρχιζε και γέμιζε… Ο μετρ περνώντας από το γραφείο του εστιάτορα
ακούει τι γίνεται. Ξέρει ότι κάτι τρέχει με τα μπιφτέκια.
Την ώρα εκείνη μπαίνει μια γνώστη του παρέα και βάζοντάς τους στο τραπέζι
τούς ψιθυριζει:
-Πάρτε μπριζόλα, με το μπιφτέκι κάτι τρέχει…
Και επιστρέφει γρήγορα στη δουλειά του.
Τι να κάνει? Πραγματικά σε δύσκολη θέση.
Οι πρώτοι πελάτες με το που παίρνουν το μπιφτέκι κατενθουσιάζονται!
Ζουμερό, αφράτο που όσο το τρως δεν τελειώνει, με φρεκοτηγανησμένες πατάτες.
Σκέτη απόλαυση…!
Κάποιοι άλλοι, δοκιμάζοντάς το καταλαβαίνουν ότι η γεύση αν και ωραία
δεν είναι αυτή που θα έπρεπε να έχει και παραγγέλλουν μπριζόλα.
Ο μετρ συνεχίζει να είναι σε δύσκολη θέση.
Βλέπει όλους αυτούς τους πελάτες. Πελάτες καθημερινοι που εχει πιει και μια μπυρα
μαζι τους, που εχουν πιει και δυο κουβεντες να συνεχιζουν καποιοι με το μπιφτεκι
σαν ξελιγωμενοι. Αλλοι από λαιμαργια, άλλοι από πείνα, αλλοι από αγνοια,
αλλοι από περιεργεια αλλα οι παραγγελεις δεν σταματανε.

Κανονικά εκεινη την ωρα ο εστιατορας επρεπε να βγει στη σαλα και να πει:
ΣΤΟΠ τα πιρούνια κάτω. Μπλα μπλα μπλα με τον κιμα, σας φερνουμε καινουργια
μπιφτεκια με το που τα ετοιμασουμε…
Βλεποντας τον κοσμο όμως να παραγγελνει και σκεπτομενος τη δυσφημιση
για το μαγαζι του λεει μωρε τι εχει ο θηλυκός ουρακοτάγκος?
Μήπως στην Κινα δεν τρωνε κατσαριδες? Ετσι κι αλλιως τοσοι το εφεραν πισω.
Κι αν μου που και τιποτα θα τους πω «καλα δεν καταλαβες ότι δεν είναι μοσχαρι?»
και καθησε να περιμενει τον κιμα για τα καινουργια μπιφτεκια.
Οι σερβιτοροι από την άλλη εμαθαν ότι ο κιμας είναι μαπα.
Ενας από αυτους που ειχε αργησει να ερθει στη δουλεια μπαινοντας στη κουζινα
ανοιξε το φουρνο και πηρε να φαει και αυτος λιγο γιατι το λιμπιστηκε!
Μα ηταν τοοοοσο ζουμερα!
Βλεπουν πολλους πελατες να το παιρνουν χαμπαρι αλλα δεν είναι ολοι…
Το να αρχίσουν να φωναζουν μην τρωτε μπιφτεκια, -αν και θα ηταν το σωστό-
αν δε τους στερούσε τη δουλειά τους, σιγουρα θα ειχε αντίκτυπο σε αυτήν
αφου το αφεντικο ειπε μη βγαλουν αχνα…
Σε ένα μακρινό τραπέζι ένας πελάτης φωνάζει:
-Εεεεε σερβιτορε! Τι εγινε? Αυτό το μπιφτεκι είναι από ουρακοταγκο
σε ακουσα που το ελεγες στον φιλο σου.
-Ναι, ναι και σε μενα το ειπε ακουστηκε ενας άλλος…
-Ελα ρε! Δεν ακουσα τιποτα! Πω πω και εφαγα 3 μεριδες…
-Φοβερος ο ουρακοταγκος. Αντιγηραντικος. Φαε οσο μπορεις να ξανανοιωσεις!
-Ναι, ναι εφαγα και κατευθειαν εφυγε ο πονος από την πλατη μου!
Και οι φωνες στη σαλα ολο και πληθαιναν.
Οι σερβιτοροι; Σαστισαν! Τριγυρνουσαν αναμεσα στα τραπεζια.
Οι οδηγιες ηταν σαφεστατες. Μη πειτε ότι σερβιρουμε ουρακοταγκο και δυσφημιστει το μαγαζι.
Αυτά τα μπιφτεκια ειχαμε και αφου τρωνε κάθε χρονο επρεπε να καταλαβουν
ότι δεν ηταν από μοσχαρι φετος και να παραγγειλουν κατι αλλο.
Ετσι και αλλιως σε λιγη ωρα θα είναι ετοιμα τα σωστα.
Στο μαγαζι εχουν αρχισει όμως ολοι να παιρνουν χαμπαρι και να διαμαρτυρονται.
Ο εστιατορας στο γραφειο του.
Οι σερβιτοροι μονοι να βγαλουν το φιδι από την τρυπα.
Δε φταινε αυτοι για τα μπιφτεκια.
Τα πιατα αρχιζουν να εξφεντονιζονται ένα ένα στα κεφαλια τους…
-Μα, τι φταιμε εμεις? Και γιατι επρεπε να σας προειδοποισουμε?
Εσεις δεν καταλαβατε ότι τρωγατε ουρακοταγκο?
Αρχισαν να πιπιλιζουν την καραμελα του εστιατορα…

Φυσικα την άλλη μερα οι περισσοτεροι ηταν με τροφικη δηλητηριαση.
Οι μεγαλες ποσοτητες ουρακοταγκου προκαλουν στομαχικες διαταραχες .
Η κυρια ευθυνη φυσικα είναι στον εστιατορα.
Αν δε θελει να χασει την πελατεια του πρεπει κατεπειγοντως να ζητησει συγνωμη και να επανορθωσει.
Το προσωπικο από την άλλη κατανοητο ότι δεν μπορουσε (ή δεν προλαβαινε τελικα?) να ενημερωσει αμεσα αφου δεν ειχε τετοιες εντολες.
Αλλα εχω δουλεψει ως σερβοτορα και όταν βρεθηκα και εγω σε αναλογη θεση την ωρα που μου παραγγελναν μπιφτεκι ελεγα¨
«Μα εχουμε πολυυυυυ ωραια μπριζολα!» και εδινα να καταλαβουν οι πελατες πως κατι τρεχει με οποιον αλλο τροπο μπορουσα.
Ουτε τη θεση μου να χασω, ουτε όμως να βλεπω να γινεται κατι τετοιο μενοντας στην αδρανεια…
Και σιγουρα δεν τα εβαλα με τους πελατες που εφαγαν ουρακοταγκο. Τη δουλεια μου ποτε δεν την εχασα.
Αντιθετως οι πελατες αναγνωριζοντας ότι τους σεβομαι και με οποιον τροπο μπορουσα γιναμε φιλαρακια και τελειωνοντας τη δουλεια καθομασταν ολοι μαζι να πιουμε μια μπυριτσα…
------------------------------------------------------------------

Υ.γ. 1 Όταν τα πιατα εξφεδονιζονται η καλυτερη κινηση είναι να σκυψεις το κεφαλι. Αν πας να αποκρουσεις το ένα θα φας καποιο άλλο…

Υ.γ. 2 Ενα ευχαριστω στους ουρακοταγκους και τα μοσχαρακια που πηραν μερος στην ιστορια μου…
 

DeletedUser

Guest
Το μεγαλυτερο βεβαια ερωτημα ειναι...
Πως ξερει καποιος τοσα πολλα για τα μπιφτεκια ουρακοταγκου;
 

DeletedUser3473

Guest
μεγαλο ερωτημα Νο2...
που ειναι η ταβερνα που μονο η μελενμαρια τρωει τετοιες γκουρμε λιχουδιες? :wk

ας πω και γω την γνωμη μου μια και τοσες μερες διαβαζω τι γραφετε,
(ετοιμαστειτε για σεντονι)
με αλλα γελαω...με αλλα κλαιω...αλλα τα ξαναδιαβαζω γιατι δεν καταλαβα τιποτα...
(τα σεντονια του σαςβαραωολους τα προσπερναω) :p

να ξεκαθαρισω οτι δεν εφαγα μπαν, ημουν απ τους τυχερους(?) που λογο
βαρεμαρας ειπα... σιγα μη καθομαι να παθω αγκυλωση στο καλο το δαχτυλο...
αυτο που δειχνω... για ενα επιτευγμα... και εναν γαιδαρο εστω και με μεγαλα χρυσα αυτια.
πατησα καμια 50αρια φορες αν θυμαμαι καλα και μετα το παρατησα,
φυσικα και μετα απ τα 5-6 πατηματα (στην πρωτη αποστολη του μπαρμαν)
καταλαβα οτι ειναι καραbug...
ηταν ενα bug νααααααααααααααα με το συμπαθειο...
και αν θελετε να πιστευω οτι εγω το καταλαβα γιατι ειμαι πανεξυπνος
και εσεις δεν το καταλαβατε...θα το δεχτω με μεγαλη χαρα :w
ολοι το καταλαβαν οτι ειναι...ελα...μεταξυ μας μιλαμε...
να δεχτω ενα ποσοστο 5% οτι δεν το καταλαβε λογο απειριας...
και αλλο ενα 5% οτι πιστεψε οτι του καναν δωρο οι γερμανοι το επιτευγμα...
(λολ) αρα πιστευει και στον αγιο βασιλη... και θα κρεμασει καλτσα στο τζακι...
αχαχαχαχαχαχαχχαχ σορρυ...δεν μπορεσα να κρατηθω...
το υπολοιπο 90% καταλαβε οτι ειναι bug και απλα προσπαθησε να το εκμεταλευει για προσωπικο του οφελος...
και το ειπε και στα φιλαρακια του για να παρουν ολοι τον γαιδαρακο
να πουλανε μουρη...
αρα? γιατι φωναζετε τωρα? να σας πω εγω... ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ!
και μαθατε να κανετε λαμογιες και να μετα να την γλιτωνετε...
η νοοτροπια πληρωνω αρα μαμαω και δερνω ειναι ελληνικη
οχι ρε φιλε, πληρωνεις για καποιες υπηρεσιες οχι για να μου πιανεις τον λοκω...
οκ, η ΙΝΝΟ εκανε λαθος, οκ, η ΙΝΝΟ πηγε να διορθωσει το λαθος με ενα αλλο λαθος, οκ η ΙΝΝΟ απελυσε τους προγραματιστες τις και πηρε ινδους πακιστανους η σομαλους και δεν εχουν ουτε καν ρευμα εκει που ειναι...
οκ, τα χει κανει μπαχαλο η εταιρια... τα ψιλοεκαναν μπαχαλο και οι αδμιν μας
αν και δεν μπορουσαν να κανουν και πολλα πραγματα...
αλλα αυτο ειναι ασχετο με το οτι στην συγκεκριμενη περιπτωση απλα
εφαρμοσαν τους κανονες, με μεγαλη αυστηροτητα φυσικα... αλλα μη ξεχνατε οτι ειναι γερμανοι και γι αυτους ειναι αυτονοητο να εφαρμοζεις τους κανονες...
εκανες λαμογια θα εχεις επιπτωσεις!
αν θελετε να κανετε ανταρτικο η να ριξετε ευθηνες στην εταιρια να το κανετε
για τους σωστους λογους και οχι επειδη τιμωρησε μια παρανομια,
φτιαξτε ενα κειμενο που να λεει τα προβληματα που εχει το παιχνιδι,
βαλτε το στο φορουμ και απαιτηστε απ τον coma να το στειλει στους γερμανους
να τους λεει οτι, μαγκες οι πελατες σας στην ελλαδα εχουν παραπονα γι αυτο κι αυτο κι αυτο, 5,10,20 συγκεκριμενα πραγματα, και αν θελετε να τους κρατησετε διορθωστε τα
αλλιως θα το ξαναγυρισουν στο ταβλι,
αυτη ειναι η γνωμη μου
και ευχαριστω που με διαβασατε.

ααααα περιμεντε εχει κι αλλο...
μια και ολοι δινουν παραδειγματα, θα δωσω και γω,

αγοραζεις ενα αμαξι, το οποιο εχει εργοστασιακο προβλημα...
(η εταιρια δεν το εχει καταλαβει ακομα)
το παιρνεις λοιπον και βγαινεις τσαρκα στην παραλιακη και το παιζεις μουρη
γιατι ειναι και καμπριο...
το αμαξακι ομως εχει ενα σοβαρο προβλημα, οταν "βλεπει" ανθρωπο μπροστα του ακομα κι αν πατας το φρενο, αυτο ανεβαζει ταχυτητα και τον παταει...
το κανει μια φορα και λες "αμαν"???? τι εγινε ρε παιδια? χαλασμενο ειναι η δεν καταλαβα τι εγινε... το κανει 2...3...4...5...6....
και οσο καταπινει ανθρωπους τοσο πιο γυαλιστερο και μουρατο γινετε....
στους ποσους θα σταματισεις???
και γιατι πρεπει να σου πει η εταιρια "εεεε φιλε!!! σταματα δεξια και κλειδωστο,
ειναι χαλασμενο"
και φυσικα μετα το μακελιο θα πας στο δικαστηριο και θα πεις...
ηταν χαλασμενο...δεν με ενημερωσε η αντιπροσωπεια... οκ παρτε πισω τα πτωματα... αλλα μη με βαλετε φυλακη γιατι δεν φταιω εγω... κλπ...
χμμμμ τωρα που το ξαναδιαβαζω ακυρο παραδειγμα...
αλλα το ιδια ακυρα ειναι και τα αλλα που διαβασα αχαχαχαχα ειδικα αυτο με τις τραπεζες τα "σπασε"
αρα το αφηνω, ειμαι και απο χανκοβερ μη με παρεξηγειτε...
σας αφηνω τωρα...
γεια!
 

DeletedUser

Guest
ηταν ενα bug νααααααααααααααα με το συμπαθειο...
και αν θελετε να πιστευω οτι εγω το καταλαβα γιατι ειμαι πανεξυπνος
και εσεις δεν το καταλαβατε...θα το δεχτω με μεγαλη χαρα :w
ολοι το καταλαβαν οτι ειναι...ελα...μεταξυ μας μιλαμε...
να δεχτω ενα ποσοστο 5% οτι δεν το καταλαβε λογο απειριας...
και αλλο ενα 5% οτι πιστεψε οτι του καναν δωρο οι γερμανοι το επιτευγμα...
(λολ) αρα πιστευει και στον αγιο βασιλη... και θα κρεμασει καλτσα στο τζακι...
αχαχαχαχαχαχαχχαχ σορρυ...δεν μπορεσα να κρατηθω...
το υπολοιπο 90% καταλαβε οτι ειναι bug και απλα προσπαθησε να το εκμεταλευει για προσωπικο του οφελος...
και το ειπε και στα φιλαρακια του για να παρουν ολοι τον γαιδαρακο
να πουλανε μουρη...
αρα? γιατι φωναζετε τωρα? να σας πω εγω... ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ!
και μαθατε να κανετε λαμογιες και να μετα να την γλιτωνετε...
η νοοτροπια πληρωνω αρα μαμαω και δερνω ειναι ελληνικη
οχι ρε φιλε, πληρωνεις για καποιες υπηρεσιες οχι για να μου πιανεις τον λοκω...

γεια!

τα λόγια σου μου φέρνουν εικόνες από αγώνα τρίτης εθηνικής που στην εξέδρα κάθεται ένας τύπος με μια κοιλια ίσαμε τα πόδια του και το παίζει προπονητής-διαιτητής-και σας ξέρω όλους εσάς-και άλλους πολλούς

η νοοτροπία σου αυτή το να μας αποκαλείς έλληνες δίνοντας στην λέξη έλληνες την ιδιότητα τις λαμόγιας και ότι άλλο αναφέρεις εμενα προσωπικά με εξοργίζει

όταν εγώ αναφέρομαι σε αυτήν την λέξη έχω αλλα κατά νου μου

για μένα είσαι από αυτούς που περιμένει να μιλήσουν όλοι για να πεταχτή στο τέλος να πει μεγάλα πράγματα και ιδέες για να το παίξει κάποιος όταν είμαι σίγουρος πως δεν τηρείς τίποτε από όλα αυτά ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ το υπολοιπο 90% καταλαβε οτι ειναι bug και απλα προσπαθησε να το εκμεταλευει για προσωπικο του οφελος.

ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ GAME ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...

πολλά παιδιά όπως και εγώ νομίζαμε αλλα και όχι για bug

δεν είναι τυχαίο άμα διάβασες όλα τα ποσταρισματα θα είδες ονόματα που δεν μπορεί να είναι ούτε noubades ούτε χαζοί και ούτε έλληνες όπως εσύ θέλεις να είναι οι έλληνες

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ και ξέρεις τι να κανεις άμα δεν σου αρέσει...μιαμ μιαμ πατάτες
 

DeletedUser3527

Guest
ααααα περιμεντε εχει κι αλλο...
μια και ολοι δινουν παραδειγματα, θα δωσω και γω,

αγοραζεις ενα αμαξι, το οποιο εχει εργοστασιακο προβλημα...
(η εταιρια δεν το εχει καταλαβει ακομα)
το παιρνεις λοιπον και βγαινεις τσαρκα στην παραλιακη και το παιζεις μουρη
γιατι ειναι και καμπριο...
το αμαξακι ομως εχει ενα σοβαρο προβλημα, οταν "βλεπει" ανθρωπο μπροστα του ακομα κι αν πατας το φρενο, αυτο ανεβαζει ταχυτητα και τον παταει...
το κανει μια φορα και λες "αμαν"???? τι εγινε ρε παιδια? χαλασμενο ειναι η δεν καταλαβα τι εγινε... το κανει 2...3...4...5...6....
και οσο καταπινει ανθρωπους τοσο πιο γυαλιστερο και μουρατο γινετε....
στους ποσους θα σταματισεις???
και γιατι πρεπει να σου πει η εταιρια "εεεε φιλε!!! σταματα δεξια και κλειδωστο,
ειναι χαλασμενο"
και φυσικα μετα το μακελιο θα πας στο δικαστηριο και θα πεις...
ηταν χαλασμενο...δεν με ενημερωσε η αντιπροσωπεια... οκ παρτε πισω τα πτωματα... αλλα μη με βαλετε φυλακη γιατι δεν φταιω εγω... κλπ...
χμμμμ τωρα που το ξαναδιαβαζω ακυρο παραδειγμα...
αλλα το ιδια ακυρα ειναι και τα αλλα που διαβασα αχαχαχαχα ειδικα αυτο με τις τραπεζες τα "σπασε"
αρα το αφηνω, ειμαι και απο χανκοβερ μη με παρεξηγειτε...
σας αφηνω τωρα...
γεια!

Εγώ μαζί σου είμαι .... αλλά οπωλητής πο το πήγε τεστ drive δεν είδε ότι έφαγε και αυός κόσμο???? οπότε δεν έχει μεγαλύτερη ευθύνη αυτός από σένα???? ¨Οταν δει ότι το μοντέλο είναι σκάρτο το δίνει χωρίς να πει κάτι στην εταιρία??? και σου λέω οκ οι περισσότεροι ειναι λογικοί αμ απέσει στα χέρια ενος ψυχασθενή ειναι σαν να του δίνεις ΑΛΛΟΘΙ εγω δεν είπα ότι οι παίχτες δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ευθύνη προφανώς και έχουν αλλα κάποιοι άλλοι έχουν μεγαλύτερη
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή