βορειοι - νοτιοι | συζητηση

  • Δημιουργός θέματος cord
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Δεν ξερω αν και κατα ποσο θα εφαρμοστουν αυτα που ειπε ο κορντ (αφου ειναι ακομα σε επιπεδο ιδεας) αλλα με βρισκει σε ολα συμφωνω και οτι βοηθεια θελει ειμαι εγω εδω,ας μου ζητησει ελευθερα...( :p )
Να σοβαρευτουμε ομως τωρα,μου αρεσει η ιδεα βορειων/νοτειων και στην συνεχεια η εμπλοκη των ινδιανων (ποιος wanna be Φωσκολος το σκεφτηκε αυτο? :p ) αλλα την βρισκω λιγο δυσκολη σαν ιδεα λογω ελλειψης ατομων...γιατι θεωρητικα στο τελος θα χρειαστουν 420 ατομα εκ των οποιοων τα 140 θα ειναι ινδιανοι,δεν λεω οτι δεν θα βρεθουν,απλα οτι θα βρεθουν με λιγη δυσκολια.Επισης ινδιανοι υπαρχουν μονο στρατιωτες/τυχοδιωκτες και ετσι τα μπονους σε πυργους τυχοδιωκτων/εργατων θα ειναι μειωμενα για τα μικρα ινδιανακια...Δεν ξερω αν θα παιζω μεχρι να γινουν ολα αυτα,αλλα ειμαι σιγουρος οτι θελω να τα δω εστω και ως απλως θεατης στο παιχνιδι...
Συγχαρητηρια, λοιπον, στην ομαδα διαχειρισης για τα project που εχει αρχισει και ας μην ξεχναμε οτι αυτην την στιγμη τρεχουν 2 σε 2 διαφορετικους κοσμους,πραγμα που δεν ειναι και τοσο ευκολο οσο ακουγεται.
 

DeletedUser2993

Guest
εμεις ρε παιδια που δν ασχολουμαστε με οχυρα κ κανουμε μονο μονομαχιες,δν θα υπαρξει ποτε καποιος τροπος να βρουμε καποιο "μυθικο οπλο"?

ειμαστε κ πολλοι γι αυτο το λεω..

ευχαριστω προκαταβολικα!

Sorry που επεμβαινω αλλα αν κανεις μονο μονομαχιες τοτε σιγουρα θα εισαι καλος και στις μαχες οχυρων [λογο skills]...Αρα γιατι δεν παιρνεις μερος ???:confused::confused:
 

DeletedUser

Guest
βασικά το θέμα του τρόπου οργάνωσης ας το αφήσουμε στους διαχειριστές...κατά την άποψη μου το θέμα είναι να οργανωθεί το παιχνίδι ωστέ να διαλέγουμε ποια πλευρά θέλουμε ..με την έννοια των κερδών...οι βόρειοι να προσφέρουν άλλα και οι νότιοι άλλα...να διαλέξουμε πλευρά με έμμεση καθοδήγηση...όχι με βάση πχ που είναι η πόλη...ααα εκεί θα πάω...
 

DeletedUser3505

Guest
...

δεν εχει νοημα, οι ανατολη εχει ολη την δυναμη.
πως μπορουν να συναγωνηστουν οι μεν τους δεν?
 

DeletedUser3788

Guest
οι βορρείοι της ανατολής με τους νότιους της ανατολής...:p
 

DeletedUser

Guest
Σε οποιο online παιχνιδι κι αν εχω συμμετασχει ως σημερα η ομαδα των διαχειριστων ειτε δεν παιζει στο παιχνιδι, ειτε εχει χαρακτηρες στα πολυ χαμηλα επιπεδα ισα ισα για να μπορουν σε μικρο χρονο να τεσταρουν καποια πραγματα εαν χρειαστει. Σε καποια μαλιστα υπαρχει και περιορισμος ωστε οποιος ενταχθει στην ομαδα διαχειρισης να πρεπει να διαγραφει τον αρχικο του λογαριασμο.
Εδω βλεπω ΑΚΡΙΒΩΣ το αντιθετο. Γινεται ολο και μεγαλυτερη προσπαθεια οι ιδιοι οι διαχειριστες να συμμετασχουν οσο γινεται πιο ενεργα στο παιχνιδι...

Μεχρις εδω καλα. Οταν ομως αρχιζουν στο παιχνιδι να μπαινουν "σπανια οπλα" που τα βρισκουν λιγοι τοτε ειναι βεβαιο οτι αρχιζουν να δημιουργουνται διαφοροι συνειρμοι για θεωριες συνωμοσιας που δεν ξερω βεβαια εαν αληθευουν αλλα κατανοω το γιατι προκυπτουν. Νομιζω ειναι ευλογο...

Οποιαδηποτε προσπαθεια λοιπον περαιτερω εμπλοκης με ενεργους χαρακτηρες των διαχειριστων στο παιχνιδι με βρισκει καθετα αντιθετο. Εκτος αν τελικα στοχος ειναι να προκυψει ενα παιχνιδι με πολλους παικτες που απλα θα πλαισιωνουν τους λιγους και προνομιουχους...
 

DeletedUser1475

Guest
οσο και να προσπαθω να δω κατι αλλο δυστυχως συμφωνω μαζι σου!
δεν λεω οχι σε τιποτα καινουργιο αρκει να αφορα ολους τους παικτες.μου αρεσουν ολες οι ιδεες.....περισσοτερο γιατι ειναι καλυτερο να σκεφτομαι την περιπετεια ή οτιδηποτε μπορει να μου κεντρισει το ενδιαφερον παρα να σκεφτομαι οτι ειμαι 97 επιπεδο και σε 2 επιπεδα θα ψιλο-παρατησω το παιχνιδι οπως εκανα πριν μπει η περιπετεια αφου δεν λεει να σπασει το επιπεδο.απορω ακομα το γιατι!!!
αυτα! :d

edit by psamdio
Αφαιρεθηκε η παραθεση που πλεον αποτελει διεγραμμενο μηνυμα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καλη ιδεα λοιπον αυτη με τους Βορειους και Νοτιους αρκει να γινει χωρις την παραμικρη εμπλοκη των διαχειριστων σε οτιδηποτε... Δημιουργειστε τις 2 πολεις που λεει ο cord και αφηστε τους παικτες να κανουν μονοι τους τα υπολοιπα...

Edit by psamdio
Αφαιρεθηκε η παραθεση(διεγραμμενο μηνυμα πλεον) και ο σχολιασμος της παραθεσης για να μην συνεχιστει η κουβεντα επι του θεματος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3788

Guest
Δημιουργειστε τις 2 πολεις που λεει ο cord και αφηστε τους παικτες να κανουν μονοι τους τα υπολοιπα...
τι λες ρε φίλε online παιχνίδι είναι ο καθένας αμά τον αφήσεις έτσι θα κάνει του κεφαλιού εκτός από 5-10 άτομα που θα προσπαθούν άσκοπα να τους μαζέψουν
 

DeletedUser

Guest
psamdio με συγχωρεις πολυ.
Ο cord στο αρχικο post ζητησε την αποψη μας για την ιδεα σας.
Την αποψη μου εξεφρασα ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ.
Δεν αντιλαμβανομαι ποιο ηταν το off topic.
Μηπως πρεπει ο cord να προσθεσει οτι "μας ενδιαφερουν ολες οι ιδεες που θα αρχιζουν με μπραβο, ευγε, ζητω και ολες οι υπολοιπες θα διαγραφονται"?

Λυπαμαι πολυ για αυτο. Και επισης που θελησα να καταθεσω την αποψη μου.

Χαιρεται.
 

DeletedUser

Guest
Ωραία η ιδέα, αλλά και εγώ θα συμφωνήσω με τον nivas.

Δεν είναι δυνατόν διαχειριστές να είναι αμερόληπτοι έχοντας ενεργούς χαρακτήρες in game. Υπάρχουν παραδείγματα που το επιβεβαιώνουν αυτό και στο ελληνικό the-west. Εάν θέλετε να κρατήσετε παίχτες στο παιχνίδι, και να υπάρξει ενδιαφέρον από την πλευρά τους να συνεχίζουν να παίζουν (πέραν του 99) θα πρέπει να αφαιρεθεί το cap του λέβελ.

Καλη συνεχεια & καλο καλοκαιρι
 

DeletedUser

Guest
Σε οποιο online παιχνιδι κι αν εχω συμμετασχει ως σημερα η ομαδα των διαχειριστων ειτε δεν παιζει στο παιχνιδι, ειτε εχει χαρακτηρες στα πολυ χαμηλα επιπεδα ισα ισα για να μπορουν σε μικρο χρονο να τεσταρουν καποια πραγματα εαν χρειαστει. Σε καποια μαλιστα υπαρχει και περιορισμος ωστε οποιος ενταχθει στην ομαδα διαχειρισης να πρεπει να διαγραφει τον αρχικο του λογαριασμο.

Καταρχην να λεμε τα πραγματα ως εχουν και όχι οπως νομιζουμε οτι έχουν. Καμια εταιρία που έχει τέτοια παιχνίδια δεν απαγορεύει στους διαχειριστές της να παίζουν ούτε και τους υποχρεωνει για το αντίθετο. Είναι στην πολιτική της κάθε εταιρίας για το αν θα επιτρέψει σε έναν διαχειριστή παιχνιδιού να παίζει στον κόσμο/σερβερ τον οποιο και βλέπει σαν διαχειριστής. Οι δε συντονιστές του φόρουμ είναι εντελώς ελεύθεροι μιας και τα εργαλεία που έχουν στα χέρια τους δεν τους επιτρέπουν να βλέπουν οτιδήποτε έχει σχέση με το παιχνίδι. Η πολιτική της innogames και το σύστημα υποστήριξης που έχει καθως και τα εργαλεία που έχει δώσει σε διαχειριστες και χειριστές ΔΕΝ το απαγορεύει...Έτσι είναι όλοι ελευθεροι να παίζουν σε όλους τους κόσμους που επιθυμούν. Και μην σας περνάει απο το μυαλό ότι εμείς δεν ελεγχόμαστε όπως και εσείς...Το αντίθετο μάλιστα ίσως και πολύ περισσότερο.


Εδω βλεπω ΑΚΡΙΒΩΣ το αντιθετο. Γινεται ολο και μεγαλυτερη προσπαθεια οι ιδιοι οι διαχειριστες να συμμετασχουν οσο γινεται πιο ενεργα στο παιχνιδι...

Αυτό που βλέπεις είναι μια προσπάθεια του cord και όλης της ομάδας να δώσουν πνοή στο παιχνίδι κυρίως για τα μεγαλύτερα λέβελ που εχουν τερματίσει και που μέχρι να έρθει η ώρα να ανοίξουν τα λέβελ και να μπορούν να παίζουν εχοντας παλι κάποιο στόχο.


Μεχρις εδω καλα. Οταν ομως αρχιζουν στο παιχνιδι να μπαινουν "σπανια οπλα" που τα βρισκουν λιγοι τοτε ειναι βεβαιο οτι αρχιζουν να δημιουργουνται διαφοροι συνειρμοι για θεωριες συνωμοσιας που δεν ξερω βεβαια εαν αληθευουν αλλα κατανοω το γιατι προκυπτουν. Νομιζω ειναι ευλογο...
Τα όπλα που δώθηκαν και αυτά που θα δωθούν δεν δίνονται τυχαία σε όποιους θέλουμε εμείς...πχ..εχτές δώθηκαν όπλα σε αυτούς που βγήκαν πρώτοι σε ζημιές και αποφυγές σε μια μάχη οχυρού...κάτι το οποίο και να ήθελε κάποιος διαχειριστής να ''πειράξει'' απλά δεν γίνετε...και ούτως ή άλλως οποιοσδήποτε διαγωνισμός γίνετε με έπαθλο δώρα, δολλάρια, σβόλους καταγράφετε γιατι όπως είπα και προηγουμένος ο έλεγχος μας είναι συχνότατος.



Οποιαδηποτε προσπαθεια λοιπον περαιτερω εμπλοκης με ενεργους χαρακτηρες των διαχειριστων στο παιχνιδι με βρισκει καθετα αντιθετο. Εκτος αν τελικα στοχος ειναι να προκυψει ενα παιχνιδι με πολλους παικτες που απλα θα πλαισιωνουν τους λιγους και προνομιουχους...

Λυπάμαι πραγματικά που το βλέπεις έτσι γιατι κανένας διαχειριστής δεν έχει λάβει το παραμικρό για την όλη του συνεισφορά. Μαλιστα σε ορισμένους απο εμάς μας απαγορεύουν ακόμα και να λαμβάνουμε ενεργά μερος με τους παίχτες μας..πχ εγω επειδή ο nathan μπηκε στην πολη μου ήμουν εκτός καθόλη την διάρκεια που τους εβαζε αποστολές και τους έδινε ΄΄ανταμοιβές΄΄...Θα μπορούσα εύκολα να καρπωθώ καποια χρήματα ή αντικείμενα αν ήμουν μέσα αλλά δεν έγινε. Εχτες επειδή τα δώρα δώθηκαν με βάση την καταταξη στην μαχη, κατι το οποιο κανεις δεν θα μπορουσε να πειραξει, πηρα κανονικα μερος στην αμυνα του οχυρου...δηλαδη αν ήμουν εγω ή καποιος άλλος διαχειριστης που θα εβγαινε πρωτος σε ζημιες ή αποφυγές η μάχη θα ήταν στημένη???

Λιγο αξιοπιστία νομίζω ότι δεν θα ήταν άσχημα...

 

DeletedUser

Guest
Οπως εχω ξαναγραψει δεν εχω την παραμικρη αποδειξη οτι οι διαχειριστες εμπλεκονται σε στρεβλωσεις του παιχνιδιου.
Δεν υπαρχει λογος καθε μου ποστ να αντιμετωπιζεται απο την ομαδα διαχειρισης απολογητικα.
Δεν ειπα ποτε οτι η joahna εκανε αυτο ή ο cord εκεινο. Αν ηθελα κατι τετοιο ή αν ειχα στοιχεια θα το ελεγα σταρτα. Οχι με γενικολογα.

Ας πουμε λοιπον οτι διαχειριστης ειναι ο nivas ο οποιος ειναι κακος ανθρωπος.
Ανηκει σε καποια πολη και σε καποια συμμαχια παντως.
Μεσω του Ναθαν διοργανωνει μια μαχη οχυρου στη οποια δινονται σπεσιαλ οπλα αλλα με συγκεκριμενη συμμετοχη παικτων.
Ο κακος ανθρωπος nivas λοιπον θα μπορουσε να επιλεξει εκεινος ποιος θα συμμετασχουν και αρα μεταξυ ποιων θα διεκδικηθουν τα οπλα.

Στην προταση του cord περι βορειων και νοτιων ειπωθηκε οτι σε μαχες οχυρων οποιος λιποθυμαει τον παικτη που χειριζεται ο κακος ανθρωπος διαχειριστης nivas θα παιρνει επισης σπεσιαλ οπλα.
Ξερεις ποσο ευκολο ειναι λοιπον ο κακος ανθρωπος nivas να επιλεξει ποιος θα τον λιποθυμησει σε μια μαχη οχυρου?

Εν κατακλειδι. Η Joahna ή ο Cord ειναι οι καλυτεροι ανθρωποι του κοσμου. Επειδη ομως ισως αυτο δεν το γνωριζουν ολοι, με τον τροπο που οι διαχειριστες εμπλεκονται στις νεες εξελιξεις, ο καθενας μπορει να σκεφτει ασχημα πραγματα. Και η αποψη μου ειναι οτι δεν πρεπει να διδονται πατηματα να γινει αυτο. Ο μονος τροπος να συμβει αυτο ειναι τα σπεσιαλ οπλα να δινονται με τροπους που δεν θα εχουν καθολου να κανουν με χαρακτηρες που χειριζεται ενας διαχειριστης (οπως ο Ναθαν για παραδειγμα).

Η αποψη μου κατατεθηκε και ο μονος λογος που επανηρθα ηταν γιατι θεωρησα υποχρεωση μου να γινω περισσοτερο ξεκαθαρος ωστε να μην δημιουργηθουν λανθασμενες εντυπωσεις εναντι οποιουδηποτε. Διοτι πραγματικα δεν ειναι αυτος ο στοχος μου!!!
 

DeletedUser

Guest
ρε φιλε μου ωραια ολα αυτα αλλα η joahna και οποιος αλλος διαχειρηστης στο φορουμ δεν χειρηζετε ουτε χειρηστηκε ουτε θα χειριστει ποτε τον ναθαν γιατι απλα δεν εχει αυτες τις δυνατοτητες ως διαχειρηστης φορουμ!
 

DeletedUser

Guest
φιλε niva οποσ παντα θα συμφονισο μαζι σου ειναι καλιτερα ενα παιχνιδι χορισ διαχιριστεσ μεσα στο παιχνιδι!
 

DeletedUser

Guest
μην λέμε ανοησίες τώρα...πρώτον δεν είναι εύκολο να διοργανωθεί κάτι τέτοιο και δεν νομίζω να ξεσκιζόντουσαν οι διαχειριστές του παιχνιδιού για να πάρουν άλλοι όπλα....δεύτερον,εγώ είμαι επίπεδο 70 αλλά καμια φορά βαριέμαι και γω..αυτή η όλη περιπέτεια πίστεψε με δίνει ζωή....

υποθέτω πως πρέπει να τελειώσουμε τη συζήτηση εδώ..δεν έχει νόημα η συνέχεια της
 

DeletedUser

Guest
1)το οτι η ομαδα διαχειρισης "ανοιγει" την συζητηση και ζηταει δικες μας ιδεες και συμβουλες δειχνει οτι πραγματικα θελει να κανει το παιχνιδι πιο ενδιαφερον για εμας.

2)Ο Ναθαν ειναι καθαρμα...που δεν με δεχτηκε στο πλαϊ του...(χωρις καμια παρεξηγηση Ναθαν,απλα να προσεχεις)

3)Γραφωτας το (2) θυμηθηκα οτι παω με τα 1000 την ιδεα να εμφανιστει ενας "Ναθαν" για τους βορειους (ας ειναι και ο Rodrigo) που να μπορει να τον κοντραρει στα ισια και να υφισταται σαν παιχτης (οπως ο Ναθαν)

4)Μην μου την θεια ταρατε!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
συμφωνω με τον γιωργο πρεπει να υπαρχει ενας αντιστοιχος παικτης για τους βορειους οπως ο ναθαν
 

DeletedUser

Guest
τα εκτός θέματος ποστ καθως και εκείνα που προσβάλουν και προκαλούν έχουν σβηστεί. δώθηκαν και οι απαιτούμενες προειδοποιήσεις και σας παρακαλώ ότι προσωπικό έχετε να το συζητησετε με πμ ή στα προφιλ σας.

είναι η τελευταία προειδοποίηση που δίνω προς όλους.

το θέμα μας εδω είναι σχετικα με αυτό που σκεφτόμαστε να κάνουμε στον κ1...

αν οι διαχειριστές έχουν δικαίωμα να παίζουν είναι άλλη συζήτηση.

αν κάποιος έχει διπλό είναι επίσης άλλη συζήτηση. οποιος έχει υποψίες να κάνει αίτηση στην υποστήριξη.

αν τώρα κάποιος έχει να προτίνει κάτι για την ιδέα ας το κάνει. αν δεν έχει καλό του απόγευμα.

 

DeletedUser

Guest
Εγω διαφωνω με το να γινουν 2 μεγαλες πολεις η μια στο βορρα και η αλλη στο νοτο αμα ειναι να προσπαθησουμε να αναπαραγουμε τον εμφυλιο καλυτερα θα ηταν να υπαρχουν οι βορρειες και οι νοτιες πολεις για να ειναι πιο αληθοφανης.
Παρολα αυτα πιστευω οτι θα ηταν καλο να εχει η καθε παραταξη(βορριοι-νοτιοι) την δικια τους κεντρικη πολη τις πρωτευουσες τους κατ' εναν τροπο.

Λογικα ο nathan θα ειναι ο αρχηγος των νοτιων καλο θα ηταν να υπαρχει ενας αντιστοιχως παικτης αρχηγος των βορειων
 
Κορυφή