βορειοι - νοτιοι | συζητηση

  • Δημιουργός θέματος cord
  • Ημερομηνία έναρξης

cord

Ex-The West Team
2kmopj.jpg


Ολες οι ανακοινωσεις για το "Βορειοι v Νοτιοι" βρισκονται εδω: http://forum.the-west.gr/forumdisplay.php?f=162
:nn :nc :south:
..(image source: www.thehobbyden.com)
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
εγω θα προτιμουσα να χωριστει ο χαρτης στα 2 ετσι θα γινει καλυτερη αναπαρασταση χωρις να χρειαστει να αλλαξουμε πολυ και δεν νομιζω να χαλασουν οι συμμαχιες αφου αλλωστε η interactive περιπετεια δεν επιρεαζει καθολου της συμμαχιες...
 

DeletedUser

Guest
ωραιο αυτο αλλα πιο ωραιο θα ηταν να υπαρχουν δυο πολεις "αρχηγεια" τις οποιες θα ειναι μονο ο αρχηγος και ο υπαρχηγος και τις υπολοιπες πολεις του νοτου η του βορρα να αντιπροσσοπουν τον αναλογο στρατο!

edit:τα ιδια ειπαμε
 

DeletedUser

Guest
εγω προτειμω αυτο με τις πολεις απλα θα ελεγα αν γινοταν να γινει πανω απο μια πολη τα οποια θα ειναι κατι σαν στραυοπεδα...θα ειναι το αρχικο που θα χωραει 100-140 ατομα και τα αλλα θα ειναι μικρα στρατοπεδα με καπου 50 ατομα... :d
 

DeletedUser

Guest
φανταστική ιδέα κατά την γνώμη μου...δεν νομίζω να επηρεαστεί κανείς από την περιπέτεια...εγώ πάντως με τον αντιστράτηγο...:p
 

DeletedUser

Guest
μου θυμιζει μεξικανους-επαναστατες στον αγκλικο κ4,μεγαλο φιασκο μετα απο 2 μηνες προαιτημασια και δεν γινετε τιποτα :(
 

DeletedUser

Guest
ναι αλλά εκεί έχει άγγλους...εδώ είναι ελλάδα...εδώ ξέρουμε τι μας γίνεται...:p
 

DeletedUser

Guest
εδώ συζητάμε για την ιδέα...

τιποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο...

όλα τα άσχετα θέματα θα διαγραφονται και θα δωθούν ποινές αν συνεχιστεί.
 

DeletedUser

Guest
+1 απλα οι μαχες να γινονται παρασκευοσαββατοκυριακο γιατι καθημερινες δεν γινετε...καποιοι εχουν και σχολειο βλεπετε...
 

DeletedUser

Guest
πολυ καλη ιδεα μακαρι να γινει πραγματικοτιτα

εμένα μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο...δεν το καταλαβα καλά το peoject...

+1 απλα οι μαχες να γινονται παρασκευοσαββατοκυριακο γιατι καθημερινες δεν γινετε...καποιοι εχουν και σχολειο βλεπετε...

ισως να μην εχετε καταλαβει καλα...

δεν προκειται για μια προταση...προκειτε για μια ιδεα που θα γίνει...

ο μονος λογος να μην γινει θα είναι λογω μη συμμετοχής των παιχτών...

όταν λεμε οτι θελουμε την αποψη σας είναι για να κανουμε την ιδεα πιο καλη...οχι να πειτε οτι σας αρεσε ή όχι...όχι για να κανετε παραπονα γιατι δεν γινετε σε άλλους κόσμους κλπ κλπ...

τα ποστ θα σβηστουν και αν εχετε να προτινετε κατι καλο οκ...διαφορετικα μην σπαμμαρετε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3830

Guest
πολυ καλη ιδεα!
εχω σκεφτει μερικα πραγματα που ισωσ βοηθησουν...
1)πιστευω πωσ θα ηταν καλυτερα αν στισ μαχεσ οχυρων μπορουσαμε να διαλεγουμε εμεισ τον παικτη που θελαμε να πυροβολησουμε(τον στοχο)
2)να ειχε καθε ομαδα (βοριοι-νοτιοι) ενα ειδικο οχυρο που να χορουσε πολουσ παιχτεσ 300 αμυνομενουσ 380 επιτιθεμενουσ για παραδειγμα
 

DeletedUser

Guest
πολυ καλη ιδεα!
εχω σκεφτει μερικα πραγματα που ισωσ βοηθησουν...
1)πιστευω πωσ θα ηταν καλυτερα αν στισ μαχεσ οχυρων μπορουσαμε να διαλεγουμε εμεισ τον παικτη που θελαμε να πυροβολησουμε(τον στοχο)
2)να ειχε καθε ομαδα (βοριοι-νοτιοι) ενα ειδικο οχυρο που να χορουσε πολουσ παιχτεσ 300 αμυνομενουσ 380 επιτιθεμενουσ για παραδειγμα

1)αυτο θα ηταν λιγο αδικο διοτι ετσι θα ηταν δυσκολα να κρυφτουμε δηλαδη αν εχουμε 50 ζωη θα κρυφτουμε πισω απο αλλους κι οι αντιπαλοι μονο σε εμας θα ριχνουν μας μας τεζαρουν
2)ο αριθμος ειναι λιγο υπερβολικο!θα μπορουσε να 240 αμυνα 280 επιθεση!!:d
 

DeletedUser1712

Guest
Ουσιαστικά βλέπω πως αυτό που θα γίνει είναι να φέρει τους ενεργούς που βαρέθηκαν πάλι πίσω, έτσι ξεκίνησε η ιδέα από την αρχή της περιπέτειας.

τώρα βλέπω πως θέλουμε δυο πόλεις-συμμαχιες με ενεργούς παίχτες κάτι που μέχρι τώρα υπάρχει ας πούμε... DMU-CCP μαζί με τους συμμάχους τους, κατά την καλοκαιρινή περίοδο κάπου εκεί στους 300 είναι...

άρα δεν γίνεται κάτι διαφορετικό πέραν από αυτό που έχουμε, το δέλεαρ είναι μόνο ότι θα δίνονται 'δώρα' .
κατά μια έννοια είναι όπως και στην αρχή του παιχνιδιού ξεκινήσαμε πολλές πόλεις αδύναμες..εδω έχουμε μια πολύ καλή διαφήμιση όπου με το δέλεαρ σπανίων αντικειμένων έρχεται να παγώσει τις 4 εβδομαδιαίες μάχες από τις Μεγάλες δυνάμεις του παιχνιδιού.
όπως ξεκίνησε τώρα, σαν πρώτη εκτίμηση οι Βόρειοι στη σημερινή μάχη θα είναι μάλλον DMU Τζαμπατζήδες και HD δηλαδή?? η Συμμαχία που ήδη υπάρχει.
ίσως σαν πρώτη φάση να είναι μπερδεμένα τα πράγματα γιατί ο διαχειριστείς ίσως να είναι από το άλλο στρατόπεδο ιδεολογικά αλλά είναι αρκετά ώριμος οπότε δεν το σχολιάζουμε αυτό!
Αν στο τέλος ξεκαθαρίσει το όλο θέμα και οι Βόρειοι είναι όπως είπα παραπάνω και οι Νότιοι (κατά βάση πάντα) οι CCP και οι σύμμαχοι τους
Έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα αλλά και μειονέκτημα

Πλεονεκτήματα
• μια πόλη με όλα τα ενεργά μελή μαζεμένα!
• μάχη με πολύ καλές απολαβές
• πλέον λίγες θα είναι οι πόλεις που θα πηγαίνουν για μονομαχίες 5 το πολύ αν βάλουμε και κάποια άτομα που θα απέχουν από την 'περιπέτεια' (Εδώ εννοώ ότι όλοι οι ενεργοί και τα μεγάλα επίπεδα θα είναι μαζεμένα σε 5 πόλεις!)

Μειονεκτήματα
• Οι Μεγάλες δυνάμεις θα είναι υπό τις εντολές των διαχειριστών (χάνουν τις πρωτοβουλίας τους)
• Μόνο 2 μάχες την εβδομάδα αντί για 4
• και όλος ο κόπος που έγινε από την αρχή του παιχνιδιού κάπου εδώ χάνεται
• Σε περίπτωση συγχονευση μελών και από τις δυο Μεγάλες συμμαχίες τότε καλώς ήρθες παγκοσμιοποίηση!!
• οι πόλεις που δημουργήθηκαν από τις συμμαχίες με αυτόν τον τρόπο μάλλον θα ερημώσουν γιατί όλοι θέλουν να είναι μέρος τις περιπέτειας η σχεδόν όλοι

Υ.Γ αν υπάρχουν και αλλά που θα σκεφτώ θα τα αναφέρω
καλή συνεχεία να έχετε στο παιχνίδι
και να μου λέτε τα νέα με sms όταν θα είμαι στη σκοπιά
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1712

Guest
Όλα τα παραπάνω που αναφέρω η σχεδόν όλα μπορούν να μην υπάρχουν αν γίνει το εξής (φυσικά δεν ξέρω ποσο απλό είναι)
  • Τα μέλη που θέλουν να πάρουν μέρος να διαλέξουν στρατόπεδο Βόρειοι - Νότιοι (όπως ειπώθηκε και από τον Cord)
  • οι πόλεις να έχουν αρχηγό τον Nathan και ακόμη έναν χαρακτήρα από τον διαχειριστή δηλαδή τον kinder buenno (Rodriger, πως τον λένε τέλος πάντων)
Αλλα αυτές οι πόλεις να έχουν δυο δυνατότητες η μια είναι αυτή που ήδη ειπώθηκε και η άλλη
  • οι παίχτες που βρίσκονται σε αυτές τις πόλεις να έχουν τη δυνατότητα να είναι μέλη δυο πόλεων (ίσος είναι λίγο άδικο για άλλους παίχτες που δεν περνούν μέρος)
αλλα είναι ένας τρόπος για να μην καταλήξει σε φιάσκο η περιπέτεια!
όσο για όταν θα έρθει ο ινδιάνος.. ας έρθει με το καλο και βλέπουμε

αυτή είναι η προσωπική μου άποψη ώστε η περιπέτεια να είναι όσο το δυνατόν καλύτερη και ουδέτερη για τις συμμαχίες γίνετε!
 

DeletedUser2993

Guest
ωραιο αυτο αλλα πιο ωραιο θα ηταν να υπαρχουν δυο πολεις "αρχηγεια" τις οποιες θα ειναι μονο ο αρχηγος και ο υπαρχηγος και τις υπολοιπες πολεις του νοτου η του βορρα να αντιπροσσοπουν τον αναλογο στρατο!

Edit:τα ιδια ειπαμε

εγω πιστευω οτι αν γινει ςτσι οπως λες θα επηρεασει τις συμμαχιες! γιατι [π.χ.] 2 συμαχικες πολεις , που μπορει η μια να ειναι βορεια και η αλλη νοτια , θα ερθουν αναγκαστικα σε συγκρουση!!;)
 

DeletedUser

Guest
παιδια εγω θα προτημουσα να μπει κατι σαν συμμαχιες..δηλαδη θα ειναι η βορεια και η νοτια μεν αλλα αντι να δηλωνουν οι πολεις μεταξυ τους συμμαχια θα δηλωνουν και θα μπαινουν σε μια απο τις δυο συμμαχιες....τωρα κι εδω υπαρχουν προβληματακια οπως το οτι μπορει παλι να ερθουν δο συμμαχικες πολεις αντιμετωπες αλλα και να εχει μια συμμαχια η νοτια ας πομε καπου 50 πολεις και 1.000-1.500 ατομα ενω η βορεια καπου 30 πολεις και 500-1.000 αστομα .κατι που ειναι αδικο!!ομως για να λυθει αυτο το προβλημα μπορει να υπαρχει οριο π.χ 100 πολεις η συμμαχια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
πολι καλι ιδεα αν καποι απο τησ μαχεσ 8α παρουν καλεσ ανταμιβεσ ι σε χριματα ι σε οπλα ι ρουχα μπραβο παιδια που το σκεφτικαται να παρι φοτια το παιχνιδι!
 

DeletedUser2993

Guest
παιδια εγω θα προτημουσα να μπει κατι σαν συμμαχιες..δηλαδη θα ειναι η βορεια και η νοτια μεν αλλα αντι να δηλωνουν οι πολεις μεταξυ τους συμμαχια θα δηλωνουν και θα μπαινουν σε μια απο τις δυο συμμαχιες....τωρα κι εδω υπαρχουν προβληματακια οπως το οτι μπορει παλι να ερθουν δο συμμαχικες πολεις αντιμετωπες αλλα και να εχει μια συμμαχια η νοτια ας πομε καπου 50 πολεις και 1.000-1.500 ατομα ενω η βορεια καπου 30 πολεις και 500-1.000 αστομα .κατι που ειναι αδικο!!ομως για να λυθει αυτο το προβλημα μπορει να υπαρχει οριο π.χ 50 πολεις η συμμαχια!

icon14.gif


+1.000.000.000 !!! Πολυ καλη ιδεα !
 

DeletedUser

Guest
εμεις ρε παιδια που δν ασχολουμαστε με οχυρα κ κανουμε μονο μονομαχιες,δν θα υπαρξει ποτε καποιος τροπος να βρουμε καποιο "μυθικο οπλο"?

ειμαστε κ πολλοι γι αυτο το λεω..

ευχαριστω προκαταβολικα!
 
Κορυφή