Χριστουγεννιατικη Λοταρια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4459
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Και το ειχα απορια... Μονο σε εμενα ετυχε? Δυστηχως στο κ2 που ειναι και ο μονος κοσμος που πληρωνω σαν κοροιδο την εταιρια δεν βρηκα αλλα ατομα να κανω καποια κουβεντα και να αναλυσουμε τα αποτελεσματα απο τις πληρωμενες με σβολους ριξιες. Ειναι αληθεια οτι οι πιθανοτητες να πεσει δωρο της ιδιας κατηγοριας ηταν πειραγμενες με σκοπο να αναγκασουν τους παιχτες να πληρωσουν ξανα και ξανα για να πετυχουν μια ενδυμασια ή ενα παντελονι. Ειναι τουλαχιστον κοροιδια και για να ειμαστε πιο ακριβεις ειναι ΑΠΑΤΗ απο μεριας της εταιριας που εχει πλεον χασει καθε εννοια σοβαροτητας. Ειστε ΕΛΛΕΙΝΟΙ.
Το μονο που ξερετε ειναι πως θα αρμεξετε τα κοροιδα που ακομα τα σκανε για να υποστηριξουν αυτη την χρυσωμενη κουραδα (ετσι τα κανατε) που λεγεται west. Εχετε ακομα μια ελπιδα να το σωσετε αφαιροντας τα πολλα διπλα κομματια του σετ και επιστρεφοντας ΣΒΟΛΟΥΣ στους πελατες που σας υποστηριζουν χρονια αλλα εισαστε τοσο ΤΙΠΟΤΕΝΙΟΙ που δεν προκειται να γινει ΠΟΤΕ.
Με αγαπη ... :)
 

DeletedUser6257

Guest
H μονη που κερδισε ειναι η inno.Εγω παντως σας ευχαριστω που πληρωνετε και παιζουμε και εμεις οι υπολοιποι σε δωρεαν παιχνιδι και μην ξεχνατε οτι ειναι δικια σας η επιλογη να βαλετε λεφτα.Τοσα χρονια που σας κλεβει το κρατος,δεν ειδα να κανετε κατι
 

DeletedUser4456

Guest
Πολυς ντορος για το τιποτα... Θα συμφωνησω με τον mistegniotis καλως ή κακως.
Το ολο θεμα μου θυμιζει καποιους τζογαδορους που πανε παιζουν ολα τους τα λεφτα και ΑΝ τυχον τα χασουνε γκρινιαζουνε και τους φταινε ολοι εκτος απο τους ιδιους. (Αν βεβαια κερδισουν, λενε πω πω τι παιχταρας ειμαι... :lf )

Ας μην εξαπατομαστε λοιπον, προκειται απλα για ενα απλο παιχνιδι διασκεδασηςι, οπου ομως ειναι γνωστο οτι εχει και ενα εντονο στοιχειο τυχης μεσα. Συνεπως ηταν φανερο οτι για να αποκτησεις αυτα τα εικονικα σετ επρεπε να τα σκασεις οικτρα σε αυτο το σταδιο που λεγοτανε "λοτταρια". Το οτι δεν ΗΞΕΡΕ καποιος τις πιθανοτητες να του πεσει κατι, δεν αιναι αιτια να διαμαρτυρεται για αδικιες λοιπον, αλλα απεναντιας, ενας ακομα λογος να ΜΗΝ ΠΑΙΞΕΙ σε κατι που δεν ξερει καν τι πιθανοτητες εχει αφου κανεις δεν του τις ειχε πει επισημως. :grr

Προσωπικα τολμω να γουσταρω ακομα και τους ανθρωπους που εχασαν παιζοντας αλλα δε λενε τιποτα γιατι καταλαβαν τι ****** :cns εκαναν και το παιρνουν με αξιοπρεπεια αντι να γκρινιαζουν δεξια και αριστερα, λες και θα κερδισουνε τιποτα εδω στα φορουμ, ή θα βρουνε και αλλους παθοντες να πνιξουν τον πονο τους.

Μπορουσε καποιος τελικα να βγει σιγουρα κερδισμενος απο το Χριστουγεννιατικο αυτο event απλα επιλεγοντας καθημερινα να παιξει το δωρεαν παιχνιδι και να παρει τα γλυκακια και οτι αλλο μικρο του εδινε. Μικρο κερδος, αλλα σιγουρο κερδος.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4459

Guest
Και οι 2 πλευρες εχετε δικιο αλλα λετε 2 διαφορετικα πραγματα:

1)Η μια πλευρα λεει οτι δε χρειαζεται να πληρωσεις αν δεν θες. Επιλογη σου ειναι και παιρνεις φυσικα το ρισκο να παιξεις και να χασεις.

2)Η αλλη πλευρα λεει οτι "εφοσον τα σκαω για σβολους ΑΠΑΙΤΩ να τηρουνται τουλαχιστον οι κανονες.Οχι να πληρωνω και να μας δουλευει η ΙΝΝΟ απο πανω δινοντας τα ιδια πραγματα πολλες φορες και σε ολους (ριχνοντας φυσικα αντιστοιχα τη ζητηση και τις τιμες στην αγορα) ενω καποια αλλα πραγματα να μη τα δινει καθολου και ουσιαστικα να μη μπορεις να κανεις κατι σωστο."

Δικιο και οι 2.
 

DeletedUser6257

Guest
γιαυτο ομως λεγεται και ΤΖΟΓΟΣ,αφου επιλεγεις να τζογαρεις παιρνεις καποιο ειδος ρισκου,αλλοτε κερδιζεις και αλλοτε χανεις.Η αληθεια κατα με ειναι στον επιλογο του no mercy
 

DeletedUser5084

Guest
Η 3η κατηγορία περιελάμβανε 16 αντικείμενα. 3 από αυτά ήταν ρουχισμοί των 3 σετ. Πληρώνοντας κάποιος 20 σβόλους/ομόλογα + 150 σβόλους για να παίξει στην 3η κατηγορία, υποτίθεται πως έπαιζε με 16 ΙΣΟΠΙΘΑΝΕΣ περιπτώσεις. Έχει δηλαδή 18,75% πιθανότητες να τύχει κάποιον ρουχισμό.

Με άλλα λόγια, αν π.χ. κάποιος έπαιζε 30 γύρους στην 3η κατηγορία, θα έπρεπε βάσει στατιστικής να του πέσουν 5 περιπου ρουχισμοί.

Πολύ Θα ήθελα να συμφωνήσω μαζί σου αλλά δεν μπορώ…

Στον Κ1, όπου σε προσωπικό επίπεδο είναι γκαντέμικος κόσμος σε ντροπς και γενικότερα θέματα τύχης, παίζοντας 4 φορές στη 3η κατηγορία με τους 150 σβώλους (+20 ομόλογα), έτυχα 2 συνεχόμενες φορές «θώρακα Chingachgook». Ομολογουμένως ένα αρκετά σπάνιο αντικείμενο όπου σε άλλο κόσμο, με πολλές περισσότερες προσπάθειες στην ίδια κατηγορία, δεν κατάφερα να τον πετυχω!

Γνώμη μου είναι πως πρόκειται καθαρά για τυχαία κλήρωση δώρων, με ισες πιθανότητες ανά αντικείμενο στη κάθε κατηγορία.

Ερώτηση: Οι νικητές του διαγωνισμού, αυτοί που έπιασαν 400 γύρες λέω… θα ανακοινωθούν ή προστατεύονται τα «πνευματικά δικαιώματα» τους?
 

DeletedUser3373

Guest
Στο black jack η μπάνκα πληρώνει 3 προς 2 τον πελάτη. Σ το λένε με το καλημέρα (με το καλησπέρα μαλλον διοτι αν πας καζίνο πρωι κάτι δεν πάει καλά).
Αν εγώ λοιπον σαν πελάτης αποφασισω μια πρωτοχρονια να διαθεσω μερικα λεφτα στο καζινο για να τζογάρω, ξέρω ακριβώς με ποιες πιθανοτητες παιζω. Τις 3 φορες θα κερδισω εγω και τις 2 το κατάστημα.
Αν λοιπον κατσω σε ενα τραπεζι και παιξω 30 φορες απο μια μάρκα και χάσω και τις 30, τότε ΝΑΙ, θα ζητησω εξηγησεις απ το κατάστημα. Διοτι μπορει να τζογάρω, αλλά τζογάρω πάνω σε δεδομενες πιθανοτητες - πάνω σε μια συμφωνια δηλαδή μεταξύ εμου και καταστήματος.

Οταν λοιπον αντιστοιχα αποφασιζω αντι για καζινο να τζογαρω φετος στο west (κι εδω ναι, τελικα αποδεχομαι τον χαρακτηρισμο του μ***κα), υποτιθεται οτι τζογαρω σε πιθανοτητες δεδομενες.

Ομως, όταν μετα απο 30 περιπου γυρους στην 3η (και 4η) κατηγορία, δεν πέφτει ουτε ενα αντικειμενο της 4ης και ουτε ενας ρουχισμος, τότε ΠΡΟΦΑΝΩΣ κατι βρωμάει.

Στην αρχική μου απαντηση μιλησα για κατι συγκεκριμενο. Αν επιθυμουσα να κανω πολιτικο μανιφέστο και "κατηγορώ" στο σάπιο σύστημα των κυβερνησεων κτλ, δε θα το εκανα εδω, αλλα σε καποιο αλλο blog ή σε κάποια πορεία στο δρομο.

Ειναι δικαιωμα του καθενα να επιλεγει αν θα παιξει με premium ή όχι. Εγώ επέλεξα να παίξω έτσι και απαιτώ απο την εταιρία που πληρώνω να παιζει με καθαρους κανονες.

Αν καποιος συμπαιχτης μου στο west ενοχλείται που παιζω με prem (εγω και αλλοι... αμετρητοι), τοτε μπορει να διαγραψει το λογαριασμο του και να ξεκινησει καποιο αλλο παιχνιδι χωρις prem.

Τα ποστς αυτα τα εκανα για να λάβω επιτελους καποια επισημη απαντηση απο την εταιρια και οχι για να δεχτω κριτικη για το αν ειμαι κορόιδο που παιζω με prem (που τελικά μάλλον είμαι - ευχαριστώ για την αυτονόητη ενημέρωση). Σεβαστή η χολή σας, αλλά εντελώς άκυρη εν προκειμένω.
 

DeletedUser

Guest
και εμενα ολο τα ιδια και τα ιδια μου επεφταν. απ οσο ξερω τα σακακια και τα παντελονια δεν επεσαν σχεδον καθολου.σε αναλογια παει 1 στους 100.

αυτα πλεον θα τα βρισκουμε με καποιο αλλο τροπο?:ind
 

DeletedUser6257

Guest
Αν πιστευεις οτι βγαζω χολη απο τα λεγομενα μου......τι να πω συγνωμη,απλα πολυ μιζερια εχει πεσει τωρα τελευται στο φορουμ.Επειδη εσυ βαζεις λεφτα τι σημαινει?Οτι θα μας ****** κιολας?Μακαρι να ειχαμε ολοι το δικο σου προβλημα,εγω τουλαχιστον θα ημουν ευχαριστημενος

edit by bazel:Μη βρίζετε.:))
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3373

Guest
Τα προβλήματά σου αγαπητέ είναι προφανή και προφανώς μη επιλύσιμα. Τώρα που έκανες το κομμάτι σου με την κακιά λεξούλα (θα γλιστρήσει κανεις απ' τη μαγκιά, προσοχή) και την επανάσταση σου από τον καναπέ, ελπίζω να ασχοληθείς με κάτι σοβαρότερο.
 

DeletedUser

Guest
Δεν καταλαβαινω παιδια την επαρση σας! Αυτο που αναφερθηκε οντως ισχυει, ασχετα εαν ειναι θεμα τυχης!

Δεν υφιστατε σε κανενα παιχνιδι τυχης να σου πεφτει ενας αριθμοςη αντικειμενο,οπως στην περπτωση μας,5 φορες στην σειρα,οταν υπαρχουν 60 διαφορετικα προιοντα!

Δεχομαι να σου τυχει το ιδιο την επομενη μερα, η αργοτερα χρονικα, οχι ομως πχ 6χ καπελο αλλαν στην σειρα! Αυτο δειχνει οτι κατι συμβαινει, ποσο τυχαιο ειναι ασπουμε οτι ενδυση και παντελονι δεν εχει πεσει σχεδον σε κανεναν οταν παιζουν σε πιθανοτητες σπανια- πολυ σπανια?

Θεωρω,οτι δεν ειναι τυχαιο, ουτε επεισης τυχαιο ειναι που επεφτε συνεχεια το σετ του αλλαν, μιας που η χρηση του ειναι αχρηστη σε ολους τους κοσμους εκτως απο τον κ8!

Επομενως, δεν εχει να κανει με τα χρηματα οπως καποιοι βιαστικαν να πουν, εχει να κανει εξολοκληρου με το στησιμο της λειτουργιας της λοτταριας,οποτε η ευθυνη παει κατευθειαν στην ΙΝΝΟ και οχι στους διαχειριστες του ελληνικου σερβερ!Απλα τα παιδια ειναι διαμεσολαβητες στην περπτωση μας!

Βλεπω,με μεγαλη μου θληψη,οτι σας διακατεχει μεγαλος φθονος,το θεμα δεν ειναι μονο γι αυτους που εριξαν λεφτα,το θεμα ειναι για ολους!Μη ξεχναμε οτι στην λοτταρια χαθηκαν ομολογα που μαζευονται σχεδον 1 ολοκληρο χρονο απο τους παιχτες που και αυτοι πηραν 5χ καπελο και 5χ σοκολατοπιτα στη σειρα!

Εν κατακλειδι,γνωμη μου ειναι οτι καλως τολμισε καποιος και ανοιξε το θεμα καλο θα ηταν να υποστηριχθει, οχι να αρπαξετε την ευκαιρια να δειξετε ποσο πολυ κακεντρεχεις ειστεη αλλιως στα λαικα να ριξετε την χολη σας!

ΥΓ. Μη ξεχνατε το ιδιιο ειχε γινει και με τις θηκες, οπου χαλαγες 175 σβολους γιανα παρεις τελικα μια μπαντανα 5 δολλαριων,απ οτι φαινεται υπηρξαν και αλλες τετοιες περιπτωσεις στο παρελθον:w:w
 

DeletedUser3373

Guest
Άσπα αυτό προσπαθώ να πω 3 μέρες τώρα και φοβάμαι ότι κάτι δε γράφω σωστά και παρεξηγούμαι. Και φυσικά να ξεκαθαρίσω εδώ ότι δεν καταφέρομαι εναντίων κανενός mod ή cm ή όποιον άλλο άνθρωπο είναι στην ελληνική Διαχείριση, για τον απλό λόγο ότι δεν κάνουν εκείνοι κουμάντο στο πώς προγραμματίζεται το παιχνίδι στον κώδικά του και στο τι πιθανότητες έδωσε τελικά στη λοτταρία. Τα παιδιά τη δουλειά / χόμπυ τους κάνουν. Εγώ απλώς ζητάω εξηγήσεις πάνω σε ένα πολύ συγκεκριμένο θέμα.
Δεν έχω σκοπό να δώσω ούτε πολιτικές ούτε κοινωνικές διαστάσεις στο θέμα. Ούτε κάνω συζήτηση περί του αν αξιζει να παιζει καποιος με prem ή όχι. Προσωπική επιλογή του καθένα είναι. Όταν παίζεις με prem είτε είσαι πλούσιος είτε στερείσαι συνειδητά κάτι άλλο για το αγαπημένο σου παιχνιδι.
Εγώ απλώς, όπως και ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ συμπαίχτες μου σε όλους τους ΚΟΣΜΟΥΣ παρατηρήσαμε αυτό που ανέφερα και ζητούμε εξηγήσεις. Διότι όταν μπλέκονται χρήματα σε μια υπόθεση, παύει να είναι χαβαλές.
Αν λοιπόν κάποιος έχει κάποια άποψη / γνώμη / παρατήρηση πάνω στο ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ζήτημα που έθιξα, παρακαλώ να την εκφράσει για να βγάλουμε μια άκρη. Σε διαφορετική περίπτωση, μάλλον διάβασα λάθος τον τίτλο του topic αυτού.
 

DeletedUser3157

Guest
Τα δεδομενα οπως φαινονται για τις απλες κληρωσεις σας τα δημοσιοποιω παρακατω. Η βαση δεδομενων ειναι τεραστια και αυτα τα ποσοστα ειναι με ΤΡΟΜΕΡΗ ακριβεια. Εχω μαστερ στην στατιστικη και προκαλω οποιονδηποτε να αμφισβητησει με σωστα επιχειρηματα. Το περιθωριο λαθους ειναι μικροτερο απο 1%, και τα δωρα με λιγοτερο απο 0.1% αφαιρεθηκαν απο την λιστα.

Αμυγδαλωτο 7.5%
Βρώμη 7.5%
Γλυκοριζα 7.5%
Μπισκότο σοκολάτας 7.5%
Μελόπιτα 7.5%
Χριστουγεννιατικο παξιμαδι 7.5%
Μετάλλιο Αυτοματισμού 7.5%
Μεταλλιο Περισσοτερης Ενεργειας 7.5%
Μετάλλιο Υψηλότερου Εισοδήματος 7.5%
Μετάλλιο Χαρακτήρα 7.5%
Τσάντα με κοινό προιόν 4.5%
Χριστουγεννιάτικο δώρο 5.5%
Χριστουγεννιατικο κεικ 1.5%
Πρασινη επιστολη 2.0%
Ένα δώρο 1.0%
Ένα όμορφο δώρο 1.0%
Ενα αποκλειστικο δωρο 1.0%
Ατσάλινη θήκη 0.3%
Άχρηστη θήκη 0.7%
Μοναδική θήκη 0.2%
Μπλε επιστολη 0.2%
Ξυλινη θηκη 0.5%
Οι μπότες του Allan Quatermain 0.2%
Οι μπότες του Chingachgook 0.2%
Οι μπότες του Natty Bumppo 0.2%
Το καπελο του Allan Quatermain 1.1%
Το καπελο του Chingachgook 1.1%
Το καπελο του Natty Bumppo 1.1%
Το φυλακτό του Allan Quatermain 1.3%
Το γουνινο κασκολ του Natty Bumppo 1.3%
Το φυλακτό του Chinganhgook 1.3%
Η ζώνη του Chingachgook 0.2%
Η ζωνη του Allan Quatermain 0.2%
Η ζωνη του Natty Bumppo 0.2%

Αυτη η λιστα δειχνει πως με την απλη κληρωση, ειχες ενα 45% να παρεις μια απλη ενισχυση (μπισκοτο, παξιμαδι κτλ) και 30% να παρεις το πρεμιουμ μιας μερας. Μια απλη συγκριση του αμυγδαλωτου (7.5%) με την τσαντα με κοινο προιον (4.5%) που ανηκουν στην ιδια κατηγορια, ειναι δεδομενο πως τα ποσοστα ειναι διαφορετικα. Το ιδιο συμβαινει και την κατηγορια με τα σπανια και πολυ σπανια προιοντα, δηλαδη οι ζωνες και οι μποτες πεφτουν πολυ πιο ευκολα απο τα παντελονια και τα σακακια.

Η εταιρια δεν σε εκλεψε λεγοντας σου κατι που δεν ισχυει, απλα σε αφησε να υποθεσεις πως ισχυει κατι που δεν ειπε. Δεν ειπε πως στις 4 κατηγοριες οι πιθανοτητες θα ηταν οι ιδιες..
 

DeletedUser

Guest
Και στατιστικα να το πας τακανολα παλι στις 200 διαδοχικα φορες επρεπε να σου πεσει παντελονι η κατι τετοιο.

Αυτο ομως δεν εξηγει στα διαδοχικα παιξιματα πως σου πεφτει το ιδιο καπελο στην σειρα...

Φανταζομαι οτι ακομα και στατιστικα στις 5 φορες επρεπε τουλαχιστον το ενα δωρο να ειναι διαφορετικο.Ετσι δε παει?:w
 

DeletedUser5612

Guest
Δεν θελω να κανω το δικηγορο του διαβολου! Αλλα απο τις 17-18 μερες που κρατησε το πανηγυρι, απο τις δωρεαν γυρες, εμενα προσωπικα μου ετυχε πατελονι ναττυ και θωρακας τσινγκα και τα 2 περιλαιμεα Καθως και ενα καπελο νατυ.... στο τσαμπε! τωρα τι μου λετε εσεις τα ακουω βερεσε....Αν δεν μπορειτε να αναλογιστειτε την ενοια των πιθανοτητων δε σας φταιει κανεις! Οτι πιθανοτητα ειχες να σου κατσει ενα ρουχο τη μια μερα, την ιδια πιθανοτητα ειχες και την δευτερη για το ιδιο προιον....
Τωρα το οτι τρωει σκαλωμματα το παιχνιδι γενικως ειναι γνωστο.... εκει για να ξεσκαλωσει καπου ειναι που χρειαζονται τα αντικειμενα τυχης-προσευχες
(προσωπικη αποψη παντα)
 

DeletedUser5084

Guest
+1 στον Selakano!

Μη λετε και γραφετε οτι να ΄ναι, καποιοι τα διαβαζουν και σας παιρνουν στα σοβαρα :eek:m
 

DeletedUser

Guest
Δεν λεμε για την μια φορα την ημερα:grr

Λεμε για τις πιθανοτητες σε διαδοχικα παιξιματα και οταν επαιζες μονο με σπανια κ παανω!

Επειδη θα φαω μπαν ενημερωστε για εξελιξεις
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5555

Guest
καλα ενταξει σιγουρα λεφτα η σβολοι δεν θα επιστραφουν γιατι τοτε πρεπει να μην μετρηθουν καποιοι γυροι οποτε ποιους θα βγαλουμε τα καλα η τα γλυκα?οποτε μην περιμενετε λεφτα πισω. ισως να ηταν ολα θεμα τυχης οπως στην ρουλετα. ισως να ηταν ομως και λιγο χαμηλα τα ποσοστα....ολα τα κοματια απο τα σετ θα επρεπε να ειχαν ενα ισο ποσοστο να το βρεις και να μην τα χαρακτηριζανε η ιννο η οι διαχοιριστες σε διαφορετικες κατηγοριες.:))
 
Κορυφή