Χριστουγεννιατικη Λοταρια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4459
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ο cord πληρωνεται μηνιατικο.Οι διαχηριστες 600 σβολους τον μηνα νομιζω.Παντως να ξερεται τα οπλα δεν πεφτουν απο γυρους χωρις μπονους σβολους.Αλλα οντως κομματια απο το σετ πεφτουν οπως και 25 ομολογα η τα μπλε δωρα χριστουγεννων

Καλημέρα,

κύριε sakiz105 αν δεν γνωρίζετε κάτι από πρώτο χέρι παρακαλώ μην λέτε πράγματα που δεν ισχύουν. Όλοι οι διαχειριστές (από τον πιο μικρό στην κλίμακα έως τον πιο υψηλόβαθμο) λαμβάνουν 400 σβόλους το μήνα και υποχρεούνται να τους χαλάσουν μόνο για ανανέωση των βασικών premium. Πουθενά αλλού. Οτιδήποτε θέλει να κάνει κάποιος διαχειριστής έξτρα (αγορές από αγορά, σαμάνο, αγορές ικανοτήτων/δυνατοτήτων, λοταρία κλπ κλπ) θα πρέπει να βάλει σβόλους από μόνος του.

Αυτό προς ενημέρωση για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις.

υγ. και εγώ χάλασα περίπου 900 ομόλογα και δεν μπορώ να πω πως βρήκα κάτι σούπερ...και σκεφτόμουν να πάω στο καζίνο τις γιορτές αλλά μάλλον δεν το βλέπω.... χιχιχι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4530

Guest
εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο!!!
μετα τις 6 ιανουριου που θα γινουν οι απολογισμοι και θα μπουνε κατω τα νουμερα, θα φανουν καθαροτερα καποια πραγματα σε περισσοτερους! πρεπει να προσεχουμε και τι λεμε διοτι τρωμε και προειδοποιησεις!!! μαλιστα!... το ειδαμε κι αυτο!
 

DeletedUser4530

Guest


Καλημέρα,

κύριε sakiz105 αν δεν γνωρίζετε κάτι από πρώτο χέρι παρακαλώ μην λέτε πράγματα που δεν ισχύουν. Όλοι οι διαχειριστές (από τον πιο μικρό στην κλίμακα έως τον πιο υψηλόβαθμο) λαμβάνουν 400 σβόλους το μήνα και υποχρεούνται να τους χαλάσουν μόνο για ανανέωση των βασικών premium. Πουθενά αλλού. Οτιδήποτε θέλει να κάνει κάποιος διαχειριστής έξτρα (αγορές από αγορά, σαμάνο, αγορές ικανοτήτων/δυνατοτήτων, λοταρία κλπ κλπ) θα πρέπει να βάλει σβόλους από μόνος του.

Αυτό προς ενημέρωση για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις.

υγ. και εγώ χάλασα περίπου 900 ομόλογα και δεν μπορώ να πω πως βρήκα κάτι σούπερ...και σκεφτόμουν να πάω στο καζίνο τις γιορτές αλλά μάλλον δεν το βλέπω.... χιχιχι



χαχαχα!!!!!
- αμα δωσουμε στο καζινο ομολογα θα τα δεχτουν λες;
- αναρωτιεμαι ποια ομολογα εχουν περισσοτερη αξια: του παιχνιδιου η του ελληνικου δημοσιου;!!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3436

Guest
Κυρία Joahna,
Με αποκαλέσατε κύριες.Ξέρεται κάτι που δεν ξέρω αλλά θα έπρεπε να μαθω?
Όσον αφορά για το πρήμιουμ των διαχειριστών συγνώμη που έκανα λάθος,αλλά απ'όσο μου είχαν πει παλιότερα έπαιρναν 600.Και δεν είπα ότι δεν βάζουν καθόλου πρήμιουμ,αντιθέτως εσείς υπονοήσατε κάτι τέτοιο.
Ευχαριστώ.
 

DeletedUser

Guest
διορθωσα το λάθος κύριε sakiz και συγνώμη για αυτό.

δεν είπα πως εσκεμμενα κάνατε αυτό το σχολιασμό, απλά το επισήμανα προκειμένου όλοι οι παίχτες να γνωρίζουν ακριβώς τι γίνετε.

θεωρώ το θέμα λήξαν
 

DeletedUser

Guest
Εχει πετύχει κανείς 2 φορές αντικείμενο από τα καινούργια σετ? :hh
Και πως είναι δυνατόν να παίζω για συνηθισμένα αντικείμενα και να πετυχημένο καπέλο? :w
 

DeletedUser3157

Guest
Εχει πετύχει κανείς 2 φορές αντικείμενο από τα καινούργια σετ? :hh
Και πως είναι δυνατόν να παίζω για συνηθισμένα αντικείμενα και να πετυχημένο καπέλο? :w

Ναι, μπορει να πεσει ξανα το ιδιο αντικειμενο.
Ναι, μπορει να παρεις σπανιο αντικειμενο ενω παιζεις για συνηθισμενο..αν εισαι αρκετα τυχερος
 

DeletedUser

Guest
εγώ πήρα το φυλακτό του άλλαν από το δωρεάν παιχνίδι :D
 

Montana Kid

Νέο Μέλος
Καλησπερα και χρόνια πολλά σε ολους. θα ηθελα μια διευκρινηση αν ειναι ευκολο. θα κερδισει τα σετ ενας παικτης απο κάθε κοσμο που εχει παιξει τους περισσοτερους γυρους ή ενας παικτης συνολικα για ολους τους κοσμους?
 

DeletedUser6285

Guest
λοταρια

Καλησπερα, κερδιζει ενας παικτης απο καθε κοσμο.
 

DeletedUser5084

Guest
340 γύροι and keep counting, 3 μέρες πριν τη λήξη της λοταρίας! Πολλοί δεν είναι?

Μεταφρασμένο σε ομολογα είναι 6800 (μείων κάτι ψηλά από τον καθημερινό δωρεάν γύρο) και δίχως να παίξεις σοβαρά… δλδ με ασυνήθιστα ή σπάνια ή πολύ σπάνια δώρα. Για 340 ψιλοσαβούρες πολλα ειναι.

Αν δεν ειχες ομολογα ειναι 100 με 120 ευρώ (εξαρτάται από το συνδυασμό αγοράς πακέτου σβόλων) και δεν έχεις κάτι σίγουρο στα χέρια σου. Απλά εύχεσαι μην υπάρχει κάποιος που θα τα χώσει πιο πολύ από εσένα και χάσεις τα αυγά αλλά και τα πασχάλια. Και αν ειχες ομολογα... ε σιγα ποσα να ειχες?

Και ξέρεις εεε… τα γκανιάν τη τελευταία μέρα βγαίνουν… μη σου πω τη τελευταία ώρα!

Αυτο δεν ειναι λοταρια, Grand Guignol ειναι... :w
 

DeletedUser

Guest
τι θα γινει σε περιπτωση ισοβαθμιας στην 1η θεση ρε παιδια?
κερδιζει αυτος που χαλασε πιο πολλους σβολους ή παιρνουν ολοι οι τερματισαντες στην 1η θεση τα ιδια δωρα
 

DeletedUser5285

Guest
Εγω απλα ενημερωνω οτι θα εξετασω νομικα αν ειναι ορθο το γεγονος οτι στη "τυχαια" κλήρωση στην τριτη κατηγορια της λοτταριας τα παντελόνια και πολυ περισσοτερο οι ενδυσεις πέφτουν πολύ πιο σπανια απ οτι οι μπότες και οι ζώνες. Νομίζω δεν αναφέρεται πουθενα οτι προιοντα της ίδιας κατηγορίας παιζουν με διαφορετικες πιθανότητες. Ελπίζω να μην ισχύει αυτό διότι διαφορετικα θα χρειαστει να αποζημιωθουν πολλοι παίχτες.
 

DeletedUser5555

Guest
μια απαντηση ειναι να τα εχεις δει λαθος αλλη να μην εχουν καποιοι τυχη και αλλη μια ειναι να εχεις δικιο νικο. νομιζο οτι εχεις δικιο.
 

DeletedUser3373

Guest
Η στατιστική μπορεί να μην είναι ακριβής επιστήμη ως προς την πρόβλεψη, μπορεί όμως να αποκλείσει ακραία ενδεχόμενα. Και εξηγούμαι:

Η 3η κατηγορία περιελάμβανε 16 αντικείμενα. 3 από αυτά ήταν ρουχισμοί των 3 σετ. Πληρώνοντας κάποιος 20 σβόλους/ομόλογα + 150 σβόλους για να παίξει στην 3η κατηγορία, υποτίθεται πως έπαιζε με 16 ΙΣΟΠΙΘΑΝΕΣ περιπτώσεις. Έχει δηλαδή 18,75% πιθανότητες να τύχει κάποιον ρουχισμό.
Με άλλα λόγια, αν π.χ. κάποιος έπαιζε 30 γύρους στην 3η κατηγορία, θα έπρεπε βάσει στατιστικής να του πέσουν 5 περιπου ρουχισμοί.

Ε λοιπόν σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό τελικά. Εκ του αποτελέσματος, οι ρουχισμοί ήταν πολύ πιο απίθανο να πέσουν συγκριτικά με τα υπολοιπα κομμάτια της 3ης κατηγορίας. Αναφέρθηκε αυτό πουθενα εξ αρχής απο την εταιρία? ΟΧΙ. Αντιθέτως, αφέθηκε να εννοηθει πώς ΟΛΑ τα κομμάτια κάθε κατηγορίας ήταν ΙΣΟΠΙΘΑΝΑ να εμφανιστούν. Απαράδεκτο.

Προσωπικά επιλέγω εδώ και 3 χρόνια να παίζω με premium χωρίς να το μετανοιώνω ποτέ - συνειδητή επιλογή για ένα παιχνίδι που αληθινά απολαμβάνω. Μετά απο αυτή τη πρωτοχρονιάτικη κοροϊδία- κατ'εμέ-, ήταν η τελευταία φορά που έκανα χρυσή την εταιρία αυτή.

Δεν περιμένω φυσικά εξηγήσεις, μιας και τα πραγματα ειναι ξεκάθαρα νομίζω. Απλώς την επόμενη φορά που θα αποφασίσει η εταιρία να κάνει εορταστικό πλιάτσικο 1) Ας το κάνει πιο διακριτικά και με μεγαλύτερη τυπικότητα και συνέπεια και 2) count me out.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5555

Guest
+1 στον γιωργο.
νομιζω πως τελικα για να αποκτησεις το σετ σε συμφερεις να τα παρεις απο αλλους γιατι με τα ομολογα σου θα παρεις καμια θηκη να πουλισεις το περιεχομενο, και να σου περισεψουν κιολας απο τις πωλισεις σου :D
 

DeletedUser5285

Guest
Εγω σαν πελατης απαιτω να μαθω αναλυτικα για καθε αντικειμενο της τριτης κατηγοριας με ποιες πιθανοτητες γινοταν η "τυχαια" επιλογη. Απο τη στιγμη που υπηρχαν καθορισμενες κατηγοριες οσον αφορα την τυχη θα επρεπε εξαρχης να ειχε αναφερθει οτι αναμεσα σε αντικειμενα της ιδιας κατηγοριας υπαρχουν διαφορετκες πιθανότητες. Εχει και η κοροιδια τα ορια της. Λιγη τσιπα και λιγος σεβασμος στα λεφτα των πελατων σας δε βλαπτει. Και επιμενω οτι εγω θα επιδιωξω να αποζημιωθω οικονομικα για τα λεφτα που τζογαρα σε παιχνιδι που ειχε "κρυφους" κανόνες. Θα το ψαξω το θεμα και κατοπιν θα κανω τις απαραιτητες ενεργειες.
 
Κορυφή