Χριστουγεννιατικη Λοταρια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4459
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4459

Guest
Μπηκε η πολυαναμενομενη λοτταρια και ορμαω μες τη χαρα να ξοδεψω τα ομολογα που εδω και τοσους μηνες μαζευω.

Και τι να δω? Δε δεχονται λεει παλιοχαρτα. Αυτα ειναι για τους τσιπηδες,τους τζαμπατζηδες. Να παω στα μιντια μαρκτ λεει (με περασαν για τον Τζαμπα).
Μονο σβολους (ευρω).

Και λεω εγω τωρα : μηπως θα ηταν καλυτερα να ισχυσει η ισοτιμια 1 σβολος=1 ομολογο για να παρουμε ολοι απο κατι καλουτσικο? Δηλαδη να μπορω να παρω με 800 ομολογα τη πολυ σπανια θηκη που τοσο λιγουρευομαι?

Χωρις διαθεση να θιξω κανεναν φυσικα,ετσι? Μια χαζη ιδεα πεταω,μερες που ειναι.

Ευχαριστω :nw
 

melenmaria

Μέλος
Κατω δεξια εχει επιλογη αν θες να χρησιμοποιησεις σβολους ή ομολογα.
 

DeletedUser6285

Guest
Προσεξτε γιατι δεν ισχυουν τα ομολογα. Μπορει να κλικαρεις στα ομολογα αλλα αν κανεις αγορα σε οποιοδηποτε εκτος απο τα φθηνα σου αφαιρει αυτοματα απο σβολους, εαν εχει καποιος.
 

DeletedUser5475

Guest
Η λοτταρία για ασυνήθιστα, σπάνια και πολύ σπάνια αντικείμενα απαιτεί σβόλους υποχρεωτικά (ακόμα και ομόλογα αν επιλέξεις δηλαδή)
Απλά αν επιλέξεις αρχικά ομόλογα σου γίνεται μια εκπτωσούλα -20 σβόλους (αντί για 20 σβόλους δίνεις 20 ομόλογα)

Όσοι δεν αγοράζουμε σβόλους μόνο συνηθισμένα γκρι δωράκια και για κάθε έξτρα γύρο 20 ομολογάκια

:tmbl
 

DeletedUser4459

Guest
Με καλυψαν οι απο πανω καθως και εγω αρχικα χθες πιστεψα αυτο που ειπε ο/η μελενμαρια. Μετα ομως που το δοκιμασα ειδα οτι δεν αλλαζει και τιποτα το ιδιαιτερο.Γιαυτο και ανοιξα αυτο το νημα,να πω το παραπονακι μου και αν γινεται να προωθηθει.

Μεχρι να αλλαξει η κατασταση παντως εγω θα κανω μονο τους δωρεαν γυρους.
 

DeletedUser

Guest
παιδια δεν ισχυει αυτο που λετε σορρυ κιολας εγω βρηκα σπανιο με ομολογα,πηρα 250 ομολογα τσαμπα και εχω απο 3 αντικειμενα πλεον στο σετ +κατι θηκες +καποια ομολογα 25,50 και 100 οποτε μη λετε χαζομαρες ειναι στην τυχη του καθενος απ οτι φαινεται!
 

DeletedUser4459

Guest
παιδια δεν ισχυει αυτο που λετε σορρυ κιολας εγω βρηκα σπανιο με ομολογα,πηρα 250 ομολογα τσαμπα και εχω απο 3 αντικειμενα πλεον στο σετ +κατι θηκες +καποια ομολογα 25,50 και 100 οποτε μη λετε χαζομαρες ειναι στην τυχη του καθενος απ οτι φαινεται!

Τι ακριβως λεμε που δεν ισχυει?
Διαβασες τα παραπανω ή απλα ειπες οτι ειχες στο μυαλο σου?
Λεμε οτι δε μπορεις να αποκλεισεις τα συνηθισμενα αντικειμενα με ομολογα.Μονο με σβολους μπορεις.
Εσυ μπορει να θες να ρισκαρεις τα ομολογα σου για να παρεις 2-3 πραματα απο καθε σετ. Προσωπικα δε το εχω σκοπο γιαυτο και ζητησα να δεχονται περα απο τους 800 σβολους και 800 ομολογα για καποιο σπανιο δωρο.
 

DeletedUser6028

Guest
παιδιά δεν ισχυει όντως. Απλώ με τους σβόλους λες ότι σίγουρα θα πάρω πολύ σπάνιο ή σπάνιο. Εγώ σήμερα πήρα το φυλαχτό του chingachgock
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Πάνω σ'αυτά θα ήθελα να προτείνω ένα καινούργιο βραβείο, αναφορικά με τους περισσότερους γύρους, όπως το υπέδειξε κάποιος χθες σ'ένα chat: η Inno να δώσει στο τέλος και το βραβείο του μεγαλύτερου θύματος των RPG ever!!!!!
 

DeletedUser3328

Guest
παιδια δεν ισχυει αυτο που λετε σορρυ κιολας εγω βρηκα σπανιο με ομολογα,πηρα 250 ομολογα τσαμπα και εχω απο 3 αντικειμενα πλεον στο σετ +κατι θηκες +καποια ομολογα 25,50 και 100 οποτε μη λετε χαζομαρες ειναι στην τυχη του καθενος απ οτι φαινεται!

οταν θες να μειωσεις τις πιθανοτητες για να παρεις κατι καλυτερο ειναι ΣΤΑΝΤΑΡ οτι πρεπει να χαλασεις σβολους .μειον 20 σβολους - συν 20 ομολογα ή συν 20 σβολους παραπανω απο αυτους που λεει αν επιλεξεις για καλυτερη πιθανοτητα ευρεσης αντικειμενων
 

DeletedUser4459

Guest
Πάνω σ'αυτά θα ήθελα να προτείνω ένα καινούργιο βραβείο, αναφορικά με τους περισσότερους γύρους, όπως το υπέδειξε κάποιος χθες σ'ένα chat: η Inno να δώσει στο τέλος και το βραβείο του μεγαλύτερου θύματος των RPG ever!!!!!

Επαυξανω και θα το παιρνει ο ιδιος με το βραβειο της ΙΝΝΟ. Λεφτα υπαρχουν...
 

DeletedUser6285

Guest
λοταρια

Καλησπερα σε ολους. Σχετικα με την λοταρια, διακρινω μια ψιλογκρινια για οσους ριχνουν λεφτα στην INNO. Επειδη εγω οσο μπορω θα ριχνω καποια λεφτα και ας μας λενε κοροιδα, θα ηθελα να σας πω και εγω την προσωπικη μου αποψη για αυτο. Μην βλεπετε μονο την αρνητικη πλευρα του θεματος, δηλ. οτι μας τα τρωνε σκεφτειτε οτι ετσι καποιοι ανθρωποι εδω στην Ελλαδα , εννοω τα παιδια που ειναι ουσιαστικα υπευθυνοι για το παιχνιδι, θα βγαζουν καποιο (χαρτζηλικι,) οσο καποιοι απο εμας αγοραζουμε σβολους. Τελειωνοντας θα ηθελα να πω σε ολους οτι δεν κατηγορω κανεναν για το σκεπτικο του, απλα ας προσπαθησουμε να τα βλεπουμε λιγο πιο θετικα. Συγγνωμη για την ελλειψη τονων αλλα δεν ξερω να χειριζομαι καλα το πληκτρολογιο...Καλη συνεχεια σε ολους. Τransit K5.
 

DeletedUser4459

Guest
Για να επανελθουμε ομως στο αρχικο μου προβλημα που δεν ασχολειται με οσους τα χωνουν στο παιχνιδι αλλα με εμενα που δε θελω να τα χωσω:

Κυριοι Διαχειριστεσ,υπαρχει περιπτωση η προταση μου (να εχουμε τη δυνατοτητα περα απο σβολους να χρησιμοποιησουμε μονο ομολογα για να παρουμε καποια σπανια θηκη) να εχει αντικρυσμα?

Αυτο ηταν το ερωτημα μου εξ αρχης. Δεν γκρινιαξα γιατι δε βρισκω καλα αντικειμενα (που δε βρισκω αλλα αδιαφορω),δε γκρινιαξα ουτε για αυτους που τα χωνουν παρολο που θεωρω αυτον που βαζει πολλα λεφτα ολιγον τι κοροιδο.

Ευχαριστω και να ληγει.
 

DeletedUser

Guest
Για να επανελθουμε ομως στο αρχικο μου προβλημα που δεν ασχολειται με οσους τα χωνουν στο παιχνιδι αλλα με εμενα που δε θελω να τα χωσω:

Κυριοι Διαχειριστεσ,υπαρχει περιπτωση η προταση μου (να εχουμε τη δυνατοτητα περα απο σβολους να χρησιμοποιησουμε μονο ομολογα για να παρουμε καποια σπανια θηκη) να εχει αντικρυσμα?

Αυτο ηταν το ερωτημα μου εξ αρχης. Δεν γκρινιαξα γιατι δε βρισκω καλα αντικειμενα (που δε βρισκω αλλα αδιαφορω),δε γκρινιαξα ουτε για αυτους που τα χωνουν παρολο που θεωρω αυτον που βαζει πολλα λεφτα ολιγον τι κοροιδο.

Ευχαριστω και να ληγει.

Επειδή απευθύνεσαι σε εμάς συγκεκριμένα και είμαι ειλικρινής μπορώ να σου απαντήσω πως όχι.:sad
 

DeletedUser4459

Guest
Ευχαριστω για τον κοπο και την ειλικρινεια. Ας κλειδωσει.
 

DeletedUser

Guest
Κόπος προφανώς δεν ήταν.
Μιας και δεν υπάρχει άλλο θέμα για τη λοταρία θα παραμείνει ανοιχτό για περαιτέρω συζήτηση.
 

DeletedUser

Guest
Παιδια νομιζετε πως δε καταλαβα τι λετε, αλλα με 20 σβολους η up δεν σου πεφτουν μικρα και ασυμαντα δωρα, αν εισαι τυχερος οπως εγω ασπουμε θα σου πεσουν σπανια εμενα μ εχουν πεσει 4 ζωνες συνολο που επαιξα με τα up της ΙΝΝΟ που μου τα εριξε στον δωρεαν γυρο, το τι θα σου πεσει δεν εχει να κανει με ποσους σβολους παιζεις, μπορει να σου πεσει σπανιο η πολυ σπανιο και αν δεν περιορισεις τις πιθανοτητες αυτο θελω να σου πω! αλλα μη τα ισοπεδωνουμε ολα με 20 up h 20 σβολους σου πεφτουν και σπανια εμενα τουλαχιστον μου επεσαν!ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΑΠΑΝΤΑΩ!

ΥΓ.το μνμ δεν πηγαινε σ αυτον που ανοιξε το θεμα αλλα σε ολους τους αλλους που ελεγαν οτι επειδη δεν παιζουν με σβολους δεν θα τους ριξει τπτ παραπανω απο τα συνιθισμενα!

:w

Απ οσο γνωριζω τα παιδια δεν πληρωνονται παρα μονο με κατι σβολους καθε μηνα, δε ξερω βεβαια αν πληρωνεται ο Cord αλλα δεν μ ενδιαφερει κιολας, αλλα οπως και να εχει πληρωνονται ολοι οι υπολοιποι, φυσικα δεν θα παραλειψω να πω οτι ειναι ολα πολυ ακριβα πλεον εφοσον παγκοσμια βρισκομαστε σε οικονομικη υφεση αλλα δεν εχει να κανει, σ αντιθεση των σβολων μας δωσαν τα UP που ειναι δωρεαν , για να μην ειναι κανενας παραπονεμενος, εγω ετσι ανεβαινα επιπεδα χαλαγα τα up αλλοι τα μαζευουν..αυτα εχει η ζωη:p

bazel:Τα ποστ ενώθηκαν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3436

Guest
ο cord πληρωνεται μηνιατικο.Οι διαχηριστες 600 σβολους τον μηνα νομιζω.Παντως να ξερεται τα οπλα δεν πεφτουν απο γυρους χωρις μπονους σβολους.Αλλα οντως κομματια απο το σετ πεφτουν οπως και 25 ομολογα η τα μπλε δωρα χριστουγεννων
 

DeletedUser4459

Guest
Ας πω τοτε και εγω τα δικα μου στατιστικα. Σε 57 γυρους χθες μονο με ομολογα (σε 2 εβαλα και τους 50 σβολους που ειχα,απο 25 δηλαδη) βρηκα μονο γλυκοριζες,αμυγδαλωτα κλπ και 2 καπελα και 1 μενταγιον απο τα νεα σετ,25 ομολογα και καμια 20αρια ημερησια πρεμιουμ.
Τιποτα σπανιο,τιποτα το ιδιαιτερο.
Ατυχος? Δε νομιζω,απλα χωρις σβολους δε τυχαινεις κατι παραπανω απο συνηθισμενα ή εστω ασυνηθιστα αντικειμενα.
 

DeletedUser5285

Guest
Fractal θελω ξιφολογχες στον κ4. κάνε κάτι!

Οταν ειχε πρωτομπει το συστημα με τα ομόλογα μας ειχες πει cord οτι θα μπορεις να κανεις με τα ομολογα οτι και με τους σβόλους. Να που όμως φτάσαμε στο σημείο να μπορεις μόνο με σβόλους να παιξεις στις μεγάλες κατηγορίες της λοτταρίας ανεξαρτήτως του ποσα ομόλογα έχεις. Και η κοροιδία συνεχίζεται...
 
Κορυφή