Σχεδίαση και ιδέες για νέα αντικείμενα

DeletedUser

Guest
Ένα όπλο μύθος αν και όχι τόσο διάσημο γιατί η εταιρία που το παρήγαγε δεν ήταν και τόσο πλούσια
Χαρακτηριστικό του είναι ο τρόπος και το που μπαίνουν οι σφαίρες
[SPOIL]
volcanic_ad.jpg
[/SPOIL]
Λέγεται Volcanic Pistol
Ορίστε και αυτό που έφτιαξα
Volcanic-Firstroad.jpg

Νομιζω το εχω δει στο red dead redemption.
Πολυ καλο και σαν δουλεια και σαν ιδεα.

[SPOIL]
500px-Volcanic.jpg
[/SPOIL]
 

DeletedUser2993

Guest
Ρε παιδια σορρυ αν θεωρηθει σπαμ , αλλα οι ζημιες που εχετε βαλει να κανουν τα οπλα δεν ειναι καπως υπερβολικες ?? :hh:w
 

DeletedUser3409

Guest
Σαν ιδέα το έριξε ο Dark Fox στον Κ1 και στην περάτωση του σχεδίου βοήθησε απεριόριστα ο Georgio De Palouk. Μέσα μεταφοράς, μυθικά, λοιπόν βάλαμε ένα γνωστό άλογο από μυθιστόρημα, την "Μαύρη Καλλονή" αλλά μπορούν να μπουν και άλλοι γνωστοί ίπποι... όπως π.χ.
Ο Ελ Μορτζίλιο:που ήταν το αγαπημένο άλογο του Ισπανού κατακτητή Κορτές. Οι ιθαγενείς το τίμησαν στήνοντάς του άγαλμα.
προς το παρόν:

1zp2vyu.jpg
 

DeletedUser3876

Guest
Νομιζω το εχω δει στο red dead redemption.
Πολυ καλο και σαν δουλεια και σαν ιδεα.[/SPOIL]

ευχαριστώ πολύ
είναι σε πολλά παιχνίδια άγριας δύσης

παιδιά μην βάζετε τιμές και ονόματα γιατι έτσι κι αλλιώς αυτά θα μεταφραστούν σε πάρα πολλές γλώσσες οπότε άδικος κόπος
 

DeletedUser3409

Guest
Αν και δεν το χω στην σχεδίαση.... (να λείπουν τα σχόλια) άλλο ένα μεταφορικό μέσο, θα μπορούσε να είναι για το σετ πυροσβέστη, θα βασιζόταν στα
πυροσβεστικά οχήματα που κυκλοφορούσαν στο τέλος του 19ου και στις αρχές του 20ου:

250pao8.jpg


και θα ήταν κάπως έσι:

1zwgh2g.jpg


Οι τιμές και τα ονόματα μπαίνουν έτσι για πληρότητα της εικόνας του αντικειμένου και για κανέναν άλλον λόγο:w
 

lena78

Νέο Μέλος
Συμφωνώ!! Το βρίσκω πολύ καλό σαν ιδέα και ρεαλιστικό, επίσης.. :))
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω και εγω!Το πυροσβεστικο οχημα ειναι πολυ ρεαλιστικο και πολυ καλο σαν ιδεα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6028

Guest
εχεις το template αλλα το οπλο πως το φτιαχνεις;;
 

DeletedUser

Guest
Ιδεες

ειδα ολες τις απαντησεις σας σε αυτο το θεμα...για υτο λεω και εγω να τελειοποιησω τις ιδεες σας...
ΠΡΟΤΕΙΝΩ
Σετ ληστη για πολυ μεγαλα μπονους στις μονομαχιες,και μπονους σε ληστεια τραπεζασ,διαλυση συμμοριας κλ
Ολοκληρωμενο σετ πυροσβεστη
Σετ ακτιβηστη:
Σετ διαμαρτηρητη
Σετ κυριας οπως το σετ κυριου αλα με αλα ρουχα και αλα μπονους που δεν πολυδιαφερουν!
Σετ μοναχου τα μπονους θα ειναι μονο για δουλειεςτα μπονουσ χωρις τα ρουχα εννοω
Σετ χιπη ειναι ενα προιον... κ το χρισιμοπιισ για μπονους δουλειων με ζωα να τα φροντιζεις και ολα αφτα οχι να τα σκοτωνεις ή κυνηγασ μοπως ταισμα αγελαδας μπονουσ εμπιριασ και χρηματων κτλπ
Σετ Ψαρα:
Σετ Σεριφη θα περιλαμβανει μπονους range dueler Και μπονους 10% ή περισσοτερο οταν εισπρατεις μια αμοιβη!
Σετ του koulis94 Μεγαλα μπονους σε ολα ελαχιστο μπονους 1000+ κ 3εκλιδονι ολες τις δουλειες!
 

DeletedUser5021

Guest
pos na valo foto apo tn pc m apo ta arxia m dld ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Μπορεις να ανεβασεις την εικονα σου σε καποιο site (tinypic, imageshack κλπ)
 

DeletedUser4888

Guest
Φίλε όχι, είναι πολύ καλό(εννοώ με βάση τα όπλα που έχουμε τώρα στη διάθεσή μας), δεν νομίζω ότι έχεις καμιά ελπίδα:hh
 

DeletedUser3567

Guest
Ένα όπλο που προτείνω εγώ είναι το ρεβόλβερ του Μπομπ Ντάλτον http://i39.tinypic.com/35lg4e8.jpg απορώ πώς και δεν έχουν βάλει τα αδέρφια Ντάλτον δεν σχεδίασα τίποτα γιατί υπάρχει ήδη ένα ρεβόλβερ οπότε μπορεί πολύ απλά να μπει το ίδιο με άλλο όνομα του Έμμεττ Ντάλτον δεν βρήκα το όπλο που είχε άλλα θα μπορούσε να μπει και αυτός άμα βρούμε το όπλο του...
 

DeletedUser

Guest
Έκανα και εγώ μερικά.... μόνο το σχέδιο, τα υπόλοιπα πιστεύω πρέπει να τα βάλει η εταιρεία(αν σταλούν).
Λοιπόν:

Το δόρυ του Halberd (Halberd σημαινει δόρυ, αλλά δεν έβρισκα όνομα)
25g6ro8.jpg
(Για οχυρά)

Το κινέζικο όπλο του Shen
4ryg7b.jpg
(Μονομαχίες)

Το όπλο τσέπης της Rosa
2s67fwj.jpg
(Μονομαχίες)

Το πιστόλι Muff της Karma
2uyjgqg.jpg
(Μονομαχίες)
 

DeletedUser

Guest
Και μερικά ακόμα που δεν χωρούσαν:

Το ρόπαλο του William
f39cmr.jpg
(Μονομαχίες)
Το τσεκούρι του Hannibal
2nbfwcn.jpg
(Μονομαχίες)

Το 6κανο του David
25ivr02.jpg
(Μονομαχίες)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3541

Guest
επιτέλους...
είχε καταντήσει λίγο αστείο το θέμα, μόνο λογια και μπλα-μπλα-μπλα...
επιτέλους κάποιος ανέβασε και κάποια φωτογραφία...

σχεδίαση για ιδέες λέγεται το θέμα, όχι συζήτηση...
 

DeletedUser

Guest
Ένα όπλο που προτείνω εγώ είναι το ρεβόλβερ του Μπομπ Ντάλτον http://i39.tinypic.com/35lg4e8.jpg απορώ πώς και δεν έχουν βάλει τα αδέρφια Ντάλτον δεν σχεδίασα τίποτα γιατί υπάρχει ήδη ένα ρεβόλβερ οπότε μπορεί πολύ απλά να μπει το ίδιο με άλλο όνομα του Έμμεττ Ντάλτον δεν βρήκα το όπλο που είχε άλλα θα μπορούσε να μπει και αυτός άμα βρούμε το όπλο του...

Βρήκα αυτό:
zj9l09.jpg

Μήπως είναι το όπλο για το οποίο μιλάς? Αν και λίγο καινούριο και διαφορετικό μου φαίνεται.

Από την άλλη βέβαια υπάρχουν και αυτά τα 2: http://www.aslanbooks.com/images/Bob_Dalton_Colt_Peacemaker.jpg και: http://www.aslanbooks.com/images/Colt_Peacemaker_1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα! εμένα η ιδέα μου ήρθε από το μαχαίρι του Sam Hawken. Καθώς έψαχνα να δω πληροφορίες για το μαχαίρι βρήκα ότι κατασκεύαζε με τον αδερφό του Jacob χειροποίητα όπλα οχυρού τα οποία ήταν μεγάλης ακρίβειας!
και μια και οι επιθέσεις είναι πιο δύσκολες είπα να του βάλω τα ίδια σε αριθμό μπόνους που έχει και το χρυσό αλλά σχεδόν όλα στο μπόνους επίθεσης.
μπορεί να γίνει και ΣΕΤ με το μαχαίρι για λίγη υγεία και ταχύτητα ;)
αναμένω γνώμες...

http://en.wikipedia.org/wiki/Hawken_rifle

hawkenrifle.jpg


hawkenrifle.jpg
 

DeletedUser

Guest
Θα μείνω στο ιδέες για νέα αντικείμενα και θα πω το εξής απλό:
Να προστεθούν στο παιχνίδι όπλα μονομαχίας και όπλα οχυρού με την ίδια ζημιά.
Τα όπλα θα μπορούν να τα βρουν μέσω αποστολών ή εργασιών.
Οι αποστολές όμως να είναι διαφορετικού τύπου με διαφορετικές απαιτήσεις η κάθε μία.
 
Κορυφή