Σχεδίαση και ιδέες για νέα αντικείμενα

DeletedUser4995

Guest
Θα μείνω στο ιδέες για νέα αντικείμενα και θα πω το εξής απλό:
Να προστεθούν στο παιχνίδι όπλα μονομαχίας και όπλα οχυρού με την ίδια ζημιά.
Τα όπλα θα μπορούν να τα βρουν μέσω αποστολών ή εργασιών.
Οι αποστολές όμως να είναι διαφορετικού τύπου με διαφορετικές απαιτήσεις η κάθε μία.

Αγαπητέ φίλε bazel αν για να πάρω ένα όπλο μονομαχίας ή οχυρού πρέπει να βάλω όλες τις ικανότητες μου κολύμπι, μετά ιππασία και τέλος στήσιμο παγίδων, πράγμα που σημαίνει σάμανο, σάμανο και πάλι σάμανο, ας μου λείπουν! Βρείτε λύσεις που να κρατήσουν τους παίκτες, όχι να τους απωθούν από το παιχνίδι!
 

DeletedUser

Guest
Αγαπητέ φίλε bazel αν για να πάρω ένα όπλο μονομαχίας ή οχυρού πρέπει να βάλω όλες τις ικανότητες μου κολύμπι, μετά ιππασία και τέλος στήσιμο παγίδων, πράγμα που σημαίνει σάμανο, σάμανο και πάλι σάμανο, ας μου λείπουν! Βρείτε λύσεις που να κρατήσουν τους παίκτες, όχι να τους απωθούν από το παιχνίδι!

αγαπητη φιλη χαζουλα σε μερικους οι αλλαγες για διαφορους λογους ειναι ευχαριστες (βαρεθηκε το στησιμο που εχει κτλ κτλ) επιπλεον μιλαμε για πραγματα που στην πορεια σου δινουν ενα σημαντικο προβαδισμα σε σχεση με αυτους που δεν τα εχουν (σπαθι του χερναντο χρυσα οπλα μπελε σταρ κτλ). Ειναι σαφεστατο οτι δεν θα θελει απλα πραγματα του τυπου τρομαξε πουλια μια ωρα κ παρε το χρυσο πελεκυ. απο εκει κ περα το οτι καποιος προτινει μια ιδεα δεν σημαινει οτι θα γινει κιολας. Στο συγκεκριμενο θεμα ειδικα η συζητηση οπως κ η καθε γνωμη ειναι σεβαστη, εφοσον βεβαια τηρουνται καποιοι παραμετροι.
 

DeletedUser

Guest
Αγαπητέ φίλε bazel αν για να πάρω ένα όπλο μονομαχίας ή οχυρού πρέπει να βάλω όλες τις ικανότητες μου κολύμπι, μετά ιππασία και τέλος στήσιμο παγίδων, πράγμα που σημαίνει σάμανο, σάμανο και πάλι σάμανο, ας μου λείπουν! Βρείτε λύσεις που να κρατήσουν τους παίκτες, όχι να τους απωθούν από το παιχνίδι!


εγω διαφωνω μαζι σου.Εργασιες μπορουν να κανουν και οι οχυρομανοι και οι μονομαχοι.Δεν ειναι αναγκαστικος ο σαμανος
 

DeletedUser4995

Guest
Μάλλον δεν έγινα κατανοητή φοβάμαι... Γι αυτό θα μιλήσω λίγο αλληγορικά!

Ήταν ένα μικρό κορίτσι η Αλεξία η οποία ζητούσε από τη μαμά της συνεχώς να της αγοράσει ότι παιχνίδι έβλεπε στην τηλεόραση!
-"Μαμά, μαμά θέλω το σπίτι της Μπάρμπι!"
Έτρεχε η μαμά να το αγοράσει για να ευχαριστήσει την κόρη της. Μετά από λίγο η μικρή Αλεξία ήθελε και την άμαξα, το αεροπλάνο ή το διαστημόπλοιο που θα συμπλήρωναν το σετ του παιχνιδιού της.
Η μητέρα της όμως βλέποντας πως χαλούσε άσκοπα πολλά λεφτά σε παιχνίδια προκειμένου να προσφέρει λίγη προσωρινή χαρά στην κόρη της, κάθισε και προβληματίστηκε σχετικά με το πως θα μπορούσε να χειριστεί την κατάσταση...
Την επόμενη μέρα πήρε την μικρή Αλεξία από το χέρι και την πήγε στο πάρκο της γειτονιάς όπου εκεί έπαιξε μήλα, κυνηγητό, κρυφτό και άλλα πολλά παιχνίδια παρέα με άλλα παιδιά της ηλικίας της! Αυτό συνεχίστηκε για αρκετό καιρό ώσπου τελικά η Αλεξία στο τέλος γκρίνιαζε μόνο όταν η μητέρα της δεν μπορούσε να την πάει στο πάρκο για να χαρεί το παιχνίδι μαζί με τους φίλους της!


Δυστυχώς η μικρή Αλεξία μεγάλωσε και τώρα αγοράζει μόνη της τα δώρα της! Κι εγώ όταν έβγαλα το χρυσό όπλο για τα οχυρά δεν ξέρεις πόση χαρά ένιωσα! Τώρα όμως που το έχουν όλοι μου είναι αδιάφορο! Όταν πήρα το χρυσό colt περίμενα πως κ πως να φτάσω τα 70 λέβελ για να το φορέσω και τώρα μόνο οι noobs δεν έχω χρυσό όπλο ή σπαθί! Έτσι και όταν μπει ο χρυσός πέλεκυς σε αποστολή ευνοημένοι θα είναι μόνο οι πρώτοι που θα τρέξουν και θα ρίξουν σβόλους για να τελειώσουν γρήγορα τις αποστολές για να έχουν προβάδισμα απέναντι στους άλλους για λίγο καιρό μέχρι να κάνουν κ αυτοί το ίδιο! Έφτασα μια φορά πολύ κοντά στο να πατήσω διαγραφή παίκτη το μόνο που σκέφτηκα και δεν το έκανα είναι τα λεφτά που έχω ρίξει σε αυτό το παιχνίδι! Πλέον παίζω μόνο για σπάμ και για την παρέα! Το χρυσό όπλο οχυρού εμένα προσωπικά μου κοστολογήθηκε 50ευρω premium... Θα προτιμούσα να μου έλεγαν εξ αρχής δώσε τα αντίστοιχα λεφτά για να αποκτήσεις το χρυσό πέλεκυ και να ήταν στην επιλογή μου ή όχι αν θα το κάνω, παρά να μου τον πλασάρουν με μια ωραία διαφήμιση, μέσα σε ένα κουτάκι, με ένα ωραίο μεγάλο φιόγκο κοστολογημένο στην ίδια τιμή... Νομίζω πως καθ αυτόν τον τρόπο υποτιμούν την νοημοσύνη μου.. Ευτυχώς η Αλεξία έχει ακόμα αρκετούς φίλους για να βγει έξω να διασκεδάσει και τα εικονικά της παιχνίδια δεν την ικανοποιούν πλέον! :lf
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Βρε xazoula:)dr) εγώ είπα απλά να μπουν όπλα ίσης αξίας και δύναμης,όχι απαραίτητα πολύ δυνατά ή μυθικά όπλα.:))Για την ποικιλία περισσότερο.:gl
 

DeletedUser

Guest
Ακριβές Νικελωμένο Schofield

schofieldnickel.jpg


schofieldnickelfull.jpg


ή αν "ενοχλεί" η αποφυγή

schofieldnickel.jpg


κάτι τέτοιο δηλαδή είναι ικανοποιητικό;
αν ναι, τότε μπορώ να ασχοληθώ και να σχεδιάσω κάποια ακόμα.
 

DeletedUser

Guest
Αυτό που πραγματικά λείπει είναι μια πάνα σαν παντελόνι ή μια πιπίλα σαν περιλαίμιο για το σετ υπναρά με μπόνους 38% εώς τα 50% και με τα δύο.....Μην μου ζητάτε να σχεδιάσω...ΔΕΝ....Απλά ρίχνω μια ιδέα....Όποιος θα μπορούσε να τα σχεδιάσει θα ήταν πολύ ωραία...!Ευχαριστώ!!!:w
 

DeletedUser6238

Guest
ποικιλια

φτιαξτε και κανενα αλογο.το παιχνιδι εχει πολλυ μικρη ποικιλια σε αλογα. δεν χριαζετε να εχουν +200% η +170% ταχιτιτα.:lf
 

DeletedUser

Guest
Για δοκίμασε να φτιάξεις ένα εσύ!
Είναι δύσκολο φίλε μου:grr:grr:grr:grr
 

DeletedUser6168

Guest
attachment.php


Το revolver του Anti.JPG

Πιστεύω πως αυτό το όπλο που έφτιαξα είναι ένα πολύ καλό όπλο
για τους <<μικρούς>> στο παιχνίδι και σε σχετικά φθηνή τιμή

ANTIS45
Κόσμος= 1
img.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Νέες Αφίξεις!

Καλησπέρα και πάλι!

για το σετ του ύπνου σκέφτηκα κάτι τέτοιο (αριστερό χέρι) ας μην υπάρχει μόνο το αρκουδάκι ;)

oillamp.jpg


επίσης ίσως να ήταν καλή ιδέα να αρχίσει η ΙΝΝΟ να σκέφτεται το θέμα που αφορά παίχτες που παίζουν χρόνια το παιχνίδι και να τους τιμά με τιμητικά όπλα!
Πετάω την ιδέα με αφορμή ένα όπλο που νομίζω ότι αρμόζει σε ένα παίχτη και θα ακολουθήσουν και νέες προτάσεις!

katanahatorihanzo.jpg
katanahatorihanzobig.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6210

Guest
Έβαλα και ένα καπελάκι....:D

[SPOIL]
15qqb1e.jpg
[/SPOIL]

:nwΕλπίζω να μην είναι πολύ μεγάλο.:nw
 

DeletedUser

Guest
Ήρθαν οι Μεξικανοί!

Παρακαλώ αν υπάρχει η δυνατότητα να τοποθετηθεί και το template για τα πιο μικρά αντικείμενα, γιατί τα μικρά τα βάζω στο μεγάλο προς το παρόν.

Επειδή τη μουσική την έχουμε απαρνηθεί στο παιχνίδι βάζω την πρώτη κιθάρα και έχω κι άλλες για Νότιους και Βόρειους (όπως έχω και έτοιμες Μεξικάνικες Μαράκες για τη θέση του όπλου μονομαχίας) αλλά δεν τις βάζω ακόμα... άμα αρέσει η ιδέα το προχωράω...
επεξεργασμένα από πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφίας (διαφημίσεις δεν κάνω)

mexicanguitarsmall.jpg
mexicanguitarbig.jpg


επίσης για τον ύπνο νέα καλύτερη ιδέα που άμα αρέσει θα βάλω και το κορδονάκι του :)
φτιαγμένο με πρόγραμμα σχεδιασμού και επεξεργασμένο από πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφίας. (διαφημίσεις δεν κάνω)

Ευλογημένος Σταυρός (περιλαίμιο)
blessedcross.jpg
 

DeletedUser

Guest
Το τσεκούρι του ogpato!

άλλο ένα τιμητικό όπλο που ετοίμασα... θα βάλω κι άλλα... :wk

totsekoyritoyogpatosmal.jpg
totsekoyritoyogpatobigl.jpg
 
Κορυφή