Συζήτηση για το 1ο τουρνουά μονομαχιών Κόσμου Buffalo

  • Δημιουργός θέματος joahna
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6339

Guest
Τεκίλα το σύστημα μια χαρα ειναι :)

Το βραβειο ειναι μικρο χαχαχαχα


Παιχτε ρε και αφηστε τη γκρινια, αν χασετε τι θα γινει δηλαδη?
 

DeletedUser

Guest
το σύστημα μια χαρα ειναι :)

Το βραβειο ειναι μικρο χαχαχαχα


Παιχτε ρε και αφηστε τη γκρινια, αν χασετε τι θα γινει δηλαδη?

Εδώ να συμφωνήσω απόλυτα, νομίζω ότι οι καθαροί και έμπειροι μονομάχοι, έχουν τις περισσότερες ελπίδες σε νίκη.

Εξάλλου δεν θυμάμαι στον Αριζόνα, στο αντίστοιχο τουρνουά, να πήραν τις πρωτιές άσχετοι, όπως εγώ :p, παρόλο που είχα χαμηλό επίπεδο μονομαχίας και έκανα σαμάνο για το τουρνουά.

Τώρα όσων αφορά σε στρατηγικές, νομίζω ότι όποιος σέβεται τα παντελόνια του, ανδρικά ή γυναικεία. Θα έρθει σε συνεννόηση με τον αντίπαλο που κληρώθηκε και θα βρεθούν να κάνουν τις 2 μονομαχίες τους, έντιμα και έπειτα από συνεννόηση.

Δεν νομίζω ότι για 300 ή 150 σβόλους, αξίζει να γίνεις ρόμπα σε όλο τον Μπάφαλο.
 

DeletedUser

Guest
Δηλαδη κυρια joahna μου προτεινεται να αγορασω και γω καμια ιδιοτητα ε?Μπας και εχω τυχη στο τουρνουα βρε παιδι μου..


Και ποιος σας ειπε οτι δεν ξερω πως ειναι στημενος ο καθενας?Πρωτη φορα θα τους δω εγω η καποιος γνωστος μου στο τουρνουα?Η θα παιζουμε αντι τα ονοματα μας με ******?

Εγώ δεν σας είπα κύριε sierratequila να αγοράσετε τίποτα και μην προσπαθείτε να κερδίσετε τις εντυπώσεις.

Εσείς μπορεί να γνωρίζετε πως είναι στημένος ο κάθε αντίπαλος σας αυτό δεν σημαίνει πως ισχύει το ίδιο για τους υπολοίπους.Σας έφερα ένα λογικό αντι-επιχείρημα σε αυτό που είπατε.

Το τελευταίο σχόλιο σας με τα **** δεν το κατάλαβα και για αυτο το αφήνω ασχολίαστο.

Εαν θεωρείται πως ο διαγωνισμός δεν σας εκφράζει, ή πως δεν θα τα βγάλετε πέρα απλά μην λάβετε συμμετοχή.

Όπως και να έχει καλη σας επιτυχία και καλη σας συνέχεια.

 

DeletedUser

Guest
Ναι θα πρεπει να λαμβανεται στα υποψιν το επιπεδο μονομαχιας.ΠΑΡ ΟΛΑ αυτα και γω με τη σειρα μου πιστευω πως ενας παιχτης π.χ σαν εμενα για να μην μιλαω για αλλους οταν εχει τετοια μεγαλη δαφορα λεβελ και επιπεδου μονομαχιας οταν πρεπει να τεθει σε ενα διαγωνισμο με εναν παιχτη που του ριχνει 30 λεβελ εχει σαφες μειονεκτημα.απο κει και περα το θεμα ειναι να περασουμε καλα.εγω το μονο που εχω να προτεινω ειναι περα απο το επιπεδο μονομαχιας να ληφθει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ στα υποψιν το κανονικο επιπεδο του καθε παιχτη καθως πιστευω το τουρνουα θα εχει καλυτερη εκβαση και θα ειναι πιο δικαιο.δηλαδη να βαλετε ενα οριο διαφορας λεβελ.
 

DeletedUser

Guest
1) Τις μονομαχιες θα τις στελνουμε στον παιχτη Joahna που ειναι 1lvl ?

2) Aμα μου επιτεθει ο αντιπαλος και με λυποθημησει, εγω θα εχω χρονο μετα να βγω απο το 48ωρο μηπως και τον νικησω?
 

DeletedUser5114

Guest
να ρωτησω κατι πχ ειμαι 63 λβλ και 110 λβλ μονομαχιας θα κληρωθω με καποιον που θα εχει και αυτος 110 λβλ μονομαχιας η με καποιον 63 λβλ διοτι οπως ειπε και ο βαζελακος αν ο αλλος ειναι 30 λβλ μεγαλυτερος θα μας ριχνει λογω ικανοτητων ναι μεν θελουμε να περασουμε καλα αλλα και να μπορεσουμε να συναγωνιστουμε δικαια
 

DeletedUser5612

Guest
Εμενα η γνωμη μου ειναι να λαμβανετε υποψην μονο το επιπεδο μονομαχιας! Ας προσεχατε κυριοι υποτιθεμενοι μονομαχοι ποιους βαρατε! εχετε ξεσκισει οτι εργατη βρισκετε μπροστα σας και εχετε χτισει το λεβελ σας πανω σ αυτους!! Ηρθε η ωρα σας λοιπον να τα βρειτε μπροστα σας ολα οσα κανατε!!!!
:cns
 

DeletedUser

Guest
Εγω πιστευω οτι ο κ1 αξιζει ενα τουρνουα...Εχει γίνει μονο 1 ενω ειναι ο πιο παλιος κοσμος!
 

DeletedUser

Guest
Πρωτα απ ολα για να γινει ενα πολυ καλο τουρνουα χρειαζετε πολυ καλη οργανωση,η διοργανωτες θα πρεπει να δουλεψουν πολυ για να εχει ενα καλο αποτελεσμα.

Η δικη μου αποψη ειναι πρωτα απ ολα να δουμε της συμετοχες και να επιλεγουν καποια γκρουπ με βαση το λεβελ του επιπεδου τους και οχι του λεβελ μονομαχιας και να προχορησουμε ετσι.

πχ εχω 80 παικτες 20-30 λεβελ επιπεδου,τους βαζω σε ενα γκρουπ και το ονομαζω γκρουπ Α,στην συνεχεια τους χωριζω σε ζευγαρια με μια τυχαια κληρωση και τους βαζω να κανουν της μονομαχιες τους για να δουμε ποιος θα προχωρισει,αφου μεινουν 40 με αλλη μια κληρωση βγαζω τα επομενα ζευγαρια και ξαναμονομαχουν,στην συνεχεια του 20 τους 10 τους 5 μεχρη να φτασουμε στον 1.

Το ιδιο κανουμε με ολες της κατηγοριες 30-40,40-50,50-60,60-70,70-80,80-90,90-100,100-110,110-120 και βγαζω τους πρωτους

κι ετσι θα εχω 9 μονομαχους απο καθε κατηγορια,στην συνεχεια θα μονομαχουν αντιστροφα,ο 1ος απο το γκρουπ 30-40 ισως να ειναι 35 λεβελ,ισως 30,με τον πρωτο απο το γκρουπ 40-50,ισως να ειναι 45 λεβελ,αρα κανουν την μονομαχια ενας 35 λεβελ με εναν 45 λεβελ και περιμενουμε το αποτελεσμα. το ιδιο κανουμε με την μεγαλη κατηγορια ο 1ος μονομαχος απ το γκρουπ 110-120 με τον 1ο απο το γκρουπ 100-110 και εκει περιμενουμε το αποτελεσμα για να συνεχεισουμε.

ισως απο το πρωτο γκρουπ 110-120 να εχουμε εναν 113 λεβελ,παντα με της πιθανοτητες μιλαμε,αρα βαζουμε τον 1ο απο το μεγαλο γκρουπ με τον 1ο απο το γκρουπ 100-110 και συνεχειζουμε αντιστροφα μεχρη να καταληξουμε στον τελικο νικητη.

Φυσικα ειναι δυσκολο για τους διοργανωτες,γιατι θα εχουν πολυ δουλεια,αλλα οταν θες να κανεις κατι πολυ καλο και δικαιο πανω απ ολα,τοτε θα πρεπει να δουλεψεις λιγο παραπανο.

Αυτη ειναι η αποψη μου και οποιος θελει την περνει και στα σοβαρα
.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
1) Τις μονομαχιες θα τις στελνουμε στον παιχτη Joahna που ειναι 1lvl ?

2) Aμα μου επιτεθει ο αντιπαλος και με λυποθημησει, εγω θα εχω χρονο μετα να βγω απο το 48ωρο μηπως και τον νικησω?

Τις μονομαχίες ναι θα τις στέλνετε στον παίχτη joahna που είναι 1 λέβελ. :p

Για κάθε μονομαχία δίνουμε τον απαιτούμενο χρόνο που καλύπτει και πιθανό 48ωρο. Μην ανησυχείτε για αυτό.

Οσον αφορά τα υπόλοιπα

Σε κάθε κατηγορία που θα διαμορφωθεί σύμφωνα με το επιπεδο μονομαχίας θα υπάρχουν 2 νικητές. Αυτοί θα λάβουν τα έπαθλα που έχουν ανακοινωθεί. Αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει.
 

DeletedUser6273

Guest
Έχω δύο ερωτήσεις τις οποίες έβαλα και στο πόστ για να δηλώσω συμμετοχή στο τουρνουά , ωστόσο δεν πήρα απάντηση

α)Τί πρόκειται να γίνει εάν κληρωθούν άτομα απ'την ίδια συμμαχια να παίξουν αντίπαλοι;


β)Θα μπορούμε να βάζουμε ενισχύσεις κατά την διάρκεια του τουρνουά και αν ναι θα μετράνε;
 

DeletedUser482

Guest
Έχω δύο ερωτήσεις τις οποίες έβαλα και στο πόστ για να δηλώσω συμμετοχή στο τουρνουά , ωστόσο δεν πήρα απάντηση

α)Τί πρόκειται να γίνει εάν κληρωθούν άτομα απ'την ίδια συμμαχια να παίξουν αντίπαλοι;


β)Θα μπορούμε να βάζουμε ενισχύσεις κατά την διάρκεια του τουρνουά και αν ναι θα μετράνε;

α) Δεν απαγορεύεται η μονομαχία μεταξύ παικτών της ίδιας συμμαχίας. Μπορεί να γίνει κανονικά η μονομαχία.
β) Δεν απαγορεύεται η χρήση ενισχύσεων.
 

DeletedUser4861

Guest
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΟΥΜΠ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ....:blk :blk :blk
 

DeletedUser4678

Guest
Σταματηστε να γκρινιαζεται πια,οποιος δεν συμφωνει με τους κανονες απλα δεν συμμετασχει....
 

DeletedUser5982

Guest
Τεκίλα το σύστημα μια χαρα ειναι :)

Το βραβειο ειναι μικρο χαχαχαχα


Παιχτε ρε και αφηστε τη γκρινια, αν χασετε τι θα γινει δηλαδη?



Nαι θα γκρινιαζω οσο γινονται προχειρα καποια πραγματα..:grr:grr
 

DeletedUser

Guest
παιδιά σύμφωνο με τον σιερρα εινε κρίμα κανονικά το τουρνουά θα έπρεπε να ήταν ανάλογα με τα επίπεδα και οχι τα επίπεδα μονομαχίας εκει θα φενοταν ο μονομάχος.. θελο να δώσω ενα παραδειγμα ειμε το πιο μικρο επίπεδο στην κατηγορία μου αν πέσω με το πιο μεγάλο το θεωρείτε σωστό???και 40ιδιοτιτες να αγορασο μονο με το επιπεδο που εχει με περνάει ακόμη πιστεύω πώς εινε αδικώ αλλα θα το παλέψουμε δεν πειράζει...joahna μπορει να γινει κατι με αυτό ασπουμε αν γίνει αλλο τουρνουά να γινει ανάλογα με τα επίπεδα??:))
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6386

Guest
καλα κανανε πιστευω που βαλανε γκρουπ αναλογα με το επιπεδο μονομαχιας και το αναλυω
για να ειμαι πχ εγω 90 λβλ και να εχω επιπεδο μονομαχιας 135 σημαινει οτι εχω παρει πολλα χπ απο μονομαχιες δηλαδη μονομαχουσα μεγαλυτερα λβλ παικτες επειδη τις περισσοτερες φορες τους εβρισκα απροετοιμαστους.τζαμπα μαγκας δηλαδη.οποτε ας αφησουμε τις γκρινιες κι ας αποδειξουμε τι μπορουμε να κανουμε.τουλαχιστον να το παλεψουμε.
 

DeletedUser5612

Guest
χεχεεχε!!!! ενα like στο παιδι απο πανω !!!!
Αυτο λεω και εγω! Ας προσεχατε!!!! ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ! στην αρχη του κοσμου που βαρουσατε οποιο εργατη υπηρχε ηταν καλα???? Εδω πλερονωνται ΟΛΑ!
 

DeletedUser

Guest
να πω και εγω κατι πηρα μερος σε δυο τουρνουα κοσμο 3 και αριζονα. κοσμο 3 αφου προχωρισα αρκετα επεσα σε εναν 20 λεβελ πανω απο εμενα (νατσο21) το αποτελεσμα το καταλαβενει ο καθενας στον αριζονα που πηρα τους 300 σβολους υπηρχε και ο καταραμενος ο σαμανος οποτε εδωσα 200 και πηρα 300 . και να πω και κατι ακομα πχ σαββας το καρπουζι λεβελ 69 και μιο-μιο λεβελ 43 αυτο ειναι δικαια μονομαχια ?απο το 4ο γκρουπ εχουν 26 λεβελ διαφορα δηλαδη 26 ιδιοτητες και 78 ικανοτητες + απο αποστολες ο μιο-μιο οτι και να κανει ειναι χασιμο χρονου ( στο γκρουπ 7 εχει 42 λεβελ διαφορα http://forum.the-west.gr/images/smilies/smiley.gif )
 

DeletedUser5916

Guest
και που ξερετε ρε παιδια ποιον βαρουσε ο καθενας για να ανεβει λεβελ?μπορει να βαρουσα μονομαχους μονο η ατομα με στατς μονομαχων μονο αυτο εννοω.Παλι δεν θα ανεβαινα λεβελ?Μη λεμε οτι θελουμε κιολας..το συστημα ετσι οπως ειναι δεν ειναι δικαιο και ειναι πολυ απλο αυτο να το δεις οπως και να το πιασεις..Το θεμα ειναι οτι αφου δεν μπορει να γινει κατι παιζουμε ετσι και ευχαριστιομαστε..Αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει κανενας να ξερει τι παικτες βαρουσε ο καθενας για να ανεβει επιπεδο μονομαχιας οποτε πιστευω οτι ειναι ατυχες που παιζει ρολο και ακομα πιο ατυχες που καποιοι το βρισκουν και φυσιολογικο..τι να πω ο καθενας με τη γνωμη του
 
Κορυφή