Συζήτηση για το 1ο τουρνουά μονομαχιών Κόσμου Buffalo

  • Δημιουργός θέματος joahna
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το τουρνουά.

Παρακαλώ κρατήστε το θέμα καθαρό.

Σε αυτό το θέμα θα γίνετε μόνο συζήτηση. Συμμετοχές μόνο Εδώ
Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
τελεια

παιδια το καλο ειναι οτι δεν θα επιτρεπονται
ο Χρυσός Πέλεκυς
και Το πιστόλι του Howdah :cool:
 

DeletedUser

Guest
ναι δικιο εχει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Τι διάρκεια θα έχει και τελικά ποιος κερδίζει στο τέλος;;;;;;
 

DeletedUser6339

Guest
Θα επιτρεπονται οι αλλαγες ιδιοτητων-ικανοτητων κατα τη διαρκεια του διαγωνισμου;

Μπορει καποιος να λαβει μερος εκτος συναγωνισμου;
 

DeletedUser

Guest
αν ανεβω 1 ή 2 λεβελ να μην κανω επεξεργασια το παλιο?
 

DeletedUser4678

Guest
Υπαρχει περιπτωση να κλιροθω με καποιον που ειμαστε στην ιδια πολη;
 

DeletedUser

Guest
Τι διάρκεια θα έχει και τελικά ποιος κερδίζει στο τέλος;;;;;;

Η διάρκεια εξαρτάται απο πόσοι παίχτες θα δηλώσουν συμμετοχή. Επειτα αυτοί θα χωριστούν σε κατηγορίες και σε ζευγάρια κατόπιν κλήρωσης. Θα γίνονται οι μονομαχίες και αναλόγως θα μειώνονται και οι παίχτες σε καθε κατηγορία έως την τελική μονομαχία. Συνεπώς υπάρχουν 2 νικητές σε κάθε κατηγορία.

Θα επιτρεπονται οι αλλαγες ιδιοτητων-ικανοτητων κατα τη διαρκεια του διαγωνισμου;

Μπορει καποιος να λαβει μερος εκτος συναγωνισμου;
Βεβαίως και επιτρέπονται οι αλλαγές ιδιοτήτων και ικανοτήτων. Ο καθένας μπορεί να στήσει το χαρακτήρα του όπως θεωρεί καλύτερα.

Δεν σε καταλαβαίνω τι εννοείς αν μπορεί να λάβει μέρος κάποιος εκτός συναγωνισμού. Μόλις τελειώσουν οι εγγραφές δεν θα μπορεί να λάβει κανένας άλλος μέρος.

αν ανεβω 1 ή 2 λεβελ να μην κανω επεξεργασια το παλιο?

Το επίπεδο του παίχτη ΔΕΝ έχει σημασία διότι ο διαγωνισμός γίνετε με βάση το επίπεδο μονομαχίας. Παρόλα ταυτα καλό είναι να το διορθώσεις σε περίπτωση που αλλάξει.

Υπαρχει περιπτωση να κλιροθω με καποιον που ειμαστε στην ιδια πολη;

Ναι υπάρχει και αυτή η περίπτωση οπότε θα πρέπει να αλλάξετε για λίγο πόλη.
 

DeletedUser5080

Guest
να κανω μια ερωτηση

πες τε οτι εχω λαβει μερος στον διαγωνισμο και που τυχαινει καποιος καλος αντιπαλος

και βαζω εναν φιλο μου να τον βαρεσει τον αντιπαλο μου και μετα απο 10 λεπτα τον βαραω και αυτος εχει μεινει με 100 υγεια και τον λυποθημαω αμεσως


αυτο θεωρειται pushing???:p:eek:m
 

DeletedUser6339

Guest
Εκτος συναγωνισμου εννωώ να πάρει κανεις μέρος αλλά να παραιτηθεί απο το βραβείο και να το παρει ο επόμενος.
 

DeletedUser6275

Guest
να κανω μια ερωτηση

πες τε οτι εχω λαβει μερος στον διαγωνισμο και που τυχαινει καποιος καλος αντιπαλος

και βαζω εναν φιλο μου να τον βαρεσει τον αντιπαλο μου και μετα απο 10 λεπτα τον βαραω και αυτος εχει μεινει με 100 υγεια και τον λυποθημαω αμεσως


αυτο θεωρειται pushing???:p:eek:m

θεωρείται αθλιοτητα (προσωπικη αποψη βεβαια).
 

DeletedUser

Guest
να κανω μια ερωτηση

πες τε οτι εχω λαβει μερος στον διαγωνισμο και που τυχαινει καποιος καλος αντιπαλος

και βαζω εναν φιλο μου να τον βαρεσει τον αντιπαλο μου και μετα απο 10 λεπτα τον βαραω και αυτος εχει μεινει με 100 υγεια και τον λυποθημαω αμεσως


αυτο θεωρειται pushing???:p:eek:m

Το πως παίζει ο καθένας είναι στην κρίση του. Εφόσον δεν υπάρχει παραβίαση κανενός κανόνα του παιχνιδιού δεν μπορούμε να τιμωρήσουμε κάποιον.


Εκτος συναγωνισμου εννωώ να πάρει κανεις μέρος αλλά να παραιτηθεί απο το βραβείο και να το παρει ο επόμενος.

εαν καποιος που ειναι νικητης σε καποια κατηγορία παραιτηθεί έπειτα απο την τελική μονομαχία τότε θα κερδίσει ο αντίπαλος που είχε. επόμενος ο 2ος θα γίνει πρώτος κοκ.
 

DeletedUser

Guest
Θελω να κανω μερικες ερωτησεις:

1) Αν παω να βαρεσω εναν παιχτη και εκεινος πηγαινει και κοιμαται καθε φορα στο κοντινο ξενοδοχειο και δεν προλαβω να τον μονομαχησω, αλλα εκεινος μου κανει μια μονομαχια και με νικαει, ποιος θα περασει στον επομενο γυρο ?

2) Αν εμενα μου κανουν 48ωρο και δεν μπορεσω να τον μονομαχησω ουτε εγω εκεινον, ουτε εκεινος εμενα τι γινεται? Δινετε παραταση?
 

DeletedUser6290

Guest
μπορούμε να περνούμε όσες ενισχύσεις θέλουμε να υποθέσω?
και ότι συνεπάγεται με αυτό??
 

DeletedUser

Guest
Θελω να κανω μερικες ερωτησεις:

1) Αν παω να βαρεσω εναν παιχτη και εκεινος πηγαινει και κοιμαται καθε φορα στο κοντινο ξενοδοχειο και δεν προλαβω να τον μονομαχησω, αλλα εκεινος μου κανει μια μονομαχια και με νικαει, ποιος θα περασει στον επομενο γυρο ?

2) Αν εμενα μου κανουν 48ωρο και δεν μπορεσω να τον μονομαχησω ουτε εγω εκεινον, ουτε εκεινος εμενα τι γινεται? Δινετε παραταση?
Εαν κάποιος κάνει την μονομαχία του και για οποιοδήποτε λόγο δεν είναι διαθέσιμος να του κάνουν, είτε κοιμαται είτε βγει απο την πόλη είτε αποκλειστεί απο το παιχνίδι, περνάει ο αντιπαλος ακόμα και αν είχε χάσει.

Συνήθως τα περιθώρια που δίνονται για τις μονομαχίες περιλάμβάνουν τα 48ωρα των λιποθυμιων. Αν παρόλα ταύτα χρειαστεί μπορεί να δοθεί κάποια παράταση εφόσον υπάρχει σοβαρός λόγος

μπορούμε να περνούμε όσες ενισχύσεις θέλουμε να υποθέσω?
και ότι συνεπάγεται με αυτό??

εφόσον δεν υπάρχει παραβίαση κανονισμών μπορείτε να παίξετε όπως θέλετε.
 

DeletedUser6386

Guest
διαρκεια εγγραφων

Να υποθεσω οτι η διαρκεια εγγραφων για το τουρνουα ειναι πανω απο 7 μερες για να μπορεσουν καποιοι αποκλεισμενοι παικτες να δηλωσουν συμμετοχη.Αν οχι μπορουμε να δηλωσουμε εμεις συμμετοχη για το χαρακτηρα τους?
 

DeletedUser5982

Guest
Πιστευω οτι ο διαγωνισμος δεν ειναι δικαιος ετσι που αποφασιστηκε να διαμορφοθουν τα γκρουπς..Δηλαδη αναλογα με το λεβελ μονομαχιας.

Για παραδειγμα εγω εχω 130 λεβελ μονομαχιας και ειμαι 90 λεβελ..ενας αλλος ειναι 120 λεβελ(η και λιγοτερο) και μεχρι τωρα δεν εχει κανει μονομαχια αλλα εχει κανει ολες τις αποστολες που του δινουν τις +ιδιοτητες/ικανοτητες(πνευματα ζωων πχ +12 ιδιοτητες=12 λβλ)..Δηλαδη οι διαφορα των ικανοτητων και ιδιοτητων που εχουμε να διαχειριστουμε ειναι πολυ μεγαλυτερη..

Αρα γιατι να μπω στον κοπο να φτιαξω εναν καλο μονομαχο εγω και οποιος αλλος ειναι στην θεση μου(και ειναι πολλοι)?Μαζευτε αυτα τα λβλ και βαλτε τους να χτυπηθουν μονοι τους
 

DeletedUser

Guest
Να υποθεσω οτι η διαρκεια εγγραφων για το τουρνουα ειναι πανω απο 7 μερες για να μπορεσουν καποιοι αποκλεισμενοι παικτες να δηλωσουν συμμετοχη.Αν οχι μπορουμε να δηλωσουμε εμεις συμμετοχη για το χαρακτηρα τους?
Καλημερα
Δεν μπορείς να δηλώσεις εσύ κάποιον άλλο παίχτη. Κάποιος που είναι αποκλεισμένος στο παιχνίδι αλλά με κάποιον τρόπο έχει μάθει για το τουρνουα μπορεί να μπει στο forum και να λάβει συμμετοχή. Είναι διαφορετικός ο αποκλεισμός του παιχνιδιου απο αυτόν του forum.

Πιστευω οτι ο διαγωνισμος δεν ειναι δικαιος ετσι που αποφασιστηκε να διαμορφοθουν τα γκρουπς..Δηλαδη αναλογα με το λεβελ μονομαχιας.

Για παραδειγμα εγω εχω 130 λεβελ μονομαχιας και ειμαι 90 λεβελ..ενας αλλος ειναι 120 λεβελ(η και λιγοτερο) και μεχρι τωρα δεν εχει κανει μονομαχια αλλα εχει κανει ολες τις αποστολες που του δινουν τις +ιδιοτητες/ικανοτητες(πνευματα ζωων πχ +12 ιδιοτητες=12 λβλ)..Δηλαδη οι διαφορα των ικανοτητων και ιδιοτητων που εχουμε να διαχειριστουμε ειναι πολυ μεγαλυτερη..

Αρα γιατι να μπω στον κοπο να φτιαξω εναν καλο μονομαχο εγω και οποιος αλλος ειναι στην θεση μου(και ειναι πολλοι)?Μαζευτε αυτα τα λβλ και βαλτε τους να χτυπηθουν μονοι τους

To θέμα αυτό έχει συζητηθεί παλαιότερα σε προηγούμενα τουρνουά τα οποία εξελίχθηκαν μια χαρά. Σε έναν διαγωνισμό μονομαχίας λαμβάνεται πρώτα υπόψιν το επίπεδο μονομαχίας και έπειτα όλα τα άλλα. Εξάλλου σε ένα κόσμο που μπορεί κάποιος να έχει αγοράσει ικανότητες και ιδιότητες ποτέ δεν μπορείς να είναι σίγουρος για το πόσες έχει ο καθένας και έτσι όπως έχουν διαμορφωθεί πλέον οι αποστολές και οι δουλειές επίσης δεν μπορείς να ξέρεις πως είναι ''στημένος'' κάποιος.

Όπως και να έχει οι κανονισμοί είναι αυτοί και όσοι λάβουν μέρος θα πρέπει να το έχουν τα υπόψιν τους.
 

DeletedUser5916

Guest
Θα ήθελα και εγώ να σχολιάσω 2-3 πραγματάκια για το διαγωνισμό.Δε λέω ωραία σαν σκέψη αλλά έτσι όπως είναι να γίνει με τους συγκεκριμένους κανόνες είναι σκέτη κοροιδία για τα παιδιά που είναι μικρά λέβελ και ασχολούντε μόνο με μονομαχίες από την αρχή του σέρβερ.Να εξηγήσω γιατί το λέω αυτό...Ας υποθέσουμε ότι έχουμε ένα παίκτη 67 λεβελ όπως εγώ ας πούμε με επίπεδο μονομαχίας 105 και ενα παικτη 105 λεβελ και 107 επίπεδο μονομαχίας.Στο τουρνουά σύμφωνα με τους κανονισμούς θα πάνε λογικά στο ίδιο γκρουπ.Και έχω να κάνω τις εξής 2 ερωτήσεις:
1)Ο παίκτης αυτός κάνει σαμάνο πριν ξεκινήσει το τουρνουα στο μεσοδιάστημα αυτό.Τι γίνεται τότε λοιπόν?Προφανώς ο διαγωνισμός παύει να έχει το χαρακτήρα τουρνουά εφόσον δεν είναι πλέον αξιοκρατικός αφού υπάρχει τεράστιο χάσμα ικανοτήτων/ιδιοτήτων
2)Ο εν λόγω παίκτης έχει κάνει σαμάνο πριν λίγο καιρό και δεν εχει 107 επίπεδο μονομαχίας αλλα 113.Για μενα ισχύουν ακριβώς αυτά που είπα παραπανω.Αυτός ο παίκτης δεν εχει ξεκάθαρο πλεονέκτημα εναντίον ενός καλού μονομάχου με τα μισά λεβελ και παρόμοιο επίπεδο μονομαχίας?
Δεν ξέρω ποιος είναι υπεύθυνος για τη διοργάνωση του εν λόγω τουρνουά και δεν κριτικάρω αυτόν.Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι πολλα από τα θέματα του παιχνιδιού αντιμετωπίζονται με αρκετή προχειρότητα και αυτό είναι ένα από αυτά.Καιρός είναι νομίζω το παιχνίδι να επιβραβεύσει έστω και για μία φορά τον "καλό" μονομάχο μέσα από ένα ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ και ΔΙΚΑΙΟ τουρνουά.Εξάλλου αν δεν κάνω λάθος αυτή είναι και η σημασία του διαγωνισμού.Και κάτι τελευταίο γιατί σας κούρασα.Στο παιχνίδι καταλαβαίνω την ύπαρξη του επιπέδου μονομαχίας γιατί έτσι προστατεύοντε και παίκτες που δεν είναι μονομάχοι και το μικρό τους επίπεδο τους προστατεύει απο το να γίνονται στόχος των στημένων μονομάχων.Σε ένα τουρνουά ΜΟΝΟΜΑΧΙΩΝ γιατί εμπλέκεται δεν καταλαβαίνω και θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει για ποιο λόγο παίζει ρόλο.Ίσως μάλλον γιατί στόχος δεν είναι η ανάδειξη του καλύτερου αλλα η ευτυχία του σαμάνου που θα φτίαξει μονομάχους για πρώτη φορά.Αυτά τα ολίγα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5982

Guest
Δηλαδη κυρια joahna μου προτεινεται να αγορασω και γω καμια ιδιοτητα ε?Μπας και εχω τυχη στο τουρνουα βρε παιδι μου..


Και ποιος σας ειπε οτι δεν ξερω πως ειναι στημενος ο καθενας?Πρωτη φορα θα τους δω εγω η καποιος γνωστος μου στο τουρνουα?Η θα παιζουμε αντι τα ονοματα μας με ******?
 
Κορυφή