Νεο ρεκορ

  • Δημιουργός θέματος Lakoras
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser5662

Guest
Φίλε ΠαλουκιΛουκ, δηλαδή θέλεις να πεις ότι εγώ, ας πούμε, που έχω ξενερώσει πήγα για πολλά κεράσια? Ούτε για ένα δεν πήγα. Γράφτηκα και σε ελληνικό σέρβερ, έτσι για να πηγαίνω σε μια μάχη την ημέρα. Κακό είναι αυτό? Σημαίνει ότι είμαι άπληστος? Δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι η χαρά του να πάρει κανείς ένα οχυρό, απλώς επειδή δεν υπήρχε κάποιος για να το υπερασπιστεί...

Από την άλλη τώρα, αν ο σκοπός ήταν να γίνει το γουέστ παιχνίδι των πλουσίων και να αποκλειστούμε εμείς που δεν έχουμε χρήματα για σβώλους, θα μπορούσε η εταιρεία να το ανακοινώνει στην αρχική σελίδα. Τρόποι για να αντιμετωπιστεί το φαινόμενο υπάρχουν και είχαν χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν, όταν κάτι Ρώσοι προσπάθησαν να καταστρέψουν με αυτόν τον τρόπο τον .beta. Και επειδή από φιλοσοφίες και κατηγόριες άλλο τίποτα, οι προτάσεις μου είναι:
1) Να είναι πιο ακριβές πλέον οι μάχες οχυρού (let's say 100.000$). Αυτός ήταν ο τρόπος με τον οποίο οι διαχειριστές στον .beta αντιμετώπισαν τους Ρώσους.
2) Να υπάρχει κατώτατο όριο συμμετοχής σε μία μάχη. Όπως ακριβώς υπάρχει και ανώτατο όριο.

Υπάρχουν παίκτες που έχουν ξενερώσει απίστευτα, και σκέφτονται να τα παρατήσουν και δεν έχουν άδικο. Είναι ευθύνη της διαχείρισης πλέον, γιατί έχει αποδειχθεί ότι δεν μπορούμε να στηριχτούμε στην "καλή" θέληση των πλουσιόπαιδων που προσπαθούν να παίξουν με την νοημοσύνη μας. Δεν υπάρχει κανείς που θα βγει στο τέλος κερδισμένος από αυτήν την ιστορία. Όλοι χάνουμε.

ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ. Έχουμε και ζωή κάποιοι εδώ μέσα. Δεν μπορείτε να αφήνετε τα ζόμπι του ίντερνετ να μας χαλάνε τη διασκέδαση. Κι αν πρέπει να διαλέξουμε ανάμεσα σ' αυτήν την ΝΤΡΟΠΗ και το τίποτα, το τίποτα είναι η προφανής επιλογή.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας,
SiH4
 

DeletedUser

Guest
Το απληστοι ειναι ορος που αναφερεται στα μελη πολεων/συμμαχιων που κατεχουν παραπανω οχυρα απο οσα μπορουν να υποστηριξουν.
Υπαρχουν μαχες οπου ο αριθμος των ατομων ειναι ικανοποιητικος απλα ειναι πιο σπανιες.
Οι πιο ακριβες μαχες μπορει να ειναι λυση αλλα αν θελει καποιος παλι θα βρει τροπο να ξεθαψει πολλα τσεκουρια.
Επειδη σε μια μερα θα πραγματοποιηθουν 100 μαχες δεν σημαινει οτι πρεπει να πας και σε ολες,πηγαινε σε 1, 2 βαρια.
 

DeletedUser5662

Guest
Αυτό έκανα προχτές. Και οι αντίπαλοι δεν εμφανίστηκαν...

Δεν είναι να πεις ότι έχει 2 μάχες, η μια θα είναι καλή, η άλλη μούφα, άρα έχω 50% πιθανότητες να πετύχω την καλή.

Η πιθανότητα να πάει κάποιος σε μια αξιοπρεπή μάχη είναι μικρότερη από 1 στις 40.

Μια πιθανότητα 2% είναι τουλάχιστον σκάνδαλο, δεν συμφωνείς? Δεν αισθάνεσαι κι εσύ ότι χάνουμε τον χρόνο μας?
 

DeletedUser2571

Guest
αν χτυπησεις ενα οχυρο στην κομητεια σου και με σωστη οργανωση μαζεψεις την συμμαχια σου να σε βοηθησει να το παρεις, να εισαι σιγουρος πως θα γινει καλη μαχη, δεν θα σου το αφησουν ευκολα οι αντιπαλλοι.
αν ομως χτυπησεις οχυρο τεσσερις κομητειες μακρια για να το παρεις απλως και απο 120 να τα φτιαξει η συμμαχια σου 121, προσπαθωντας ταυτοχρονα να υπερασπισεις και τα προηγουμενα...
ε, ναι, αυτο ειναι ψυχοφθορο και το μονο που θα γινει ειναι να σε κουρασει και ισως να παρατησεις και το παιχνιδι.
το γουεστ ειναι πολυ πιο απλο, δεν ειναι αυτο που θελετε να κανετε.
 

DeletedUser

Guest
Τα σπανε οι απαντησεις του Παλουκιου,
οι οποιες με θετουν συμφωνο με τα λεγομενα του

( :eek: ναι το ειπα :eek:)
 

panos-the-best

Νέο Μέλος
ΣΟΡΥ παιδια δεν μετρησα μαχες,λογικα ειναι πανω απο 80
το θεμα ειναι ειδατε τα ποιοι δηλωασαν τις μαχες?
 

DeletedUser

Guest
Εκανα log in στον Aριζονα και βλεπω μηνυμα στο ταχυδρομειο μου... Χτυπηθηκε το οχυρο μας ταδε. Ελατε να το κρατησουμε. Ανοιγω να δω που ειναι η μαχη και βλεπω καμια 75αρια...Πρεπει να ημουν ο μοναδικος παικτης στον σερβερ που δεν ειχε χτυπησει οχυρο. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ!!! Θα μας περασουν για νουμπακια!!!
Δεν θα περασει ετσι αυτο...
Γι'αυτο λοιπον χτυπησα ηδη 3 και παω για το 4ο...

Χτυπα κι εσυ ενα οχυρο. ΜΠΟΡΕΙΣ!!!

Υ.Γ. Υπαρχουν φημες που λενε οτι οποιος δεν χτυπαει τουλαχιστον ενα οχυρο την ημερα θα θεωρειται ανενεργος χρηστης και θα διαγραφεται!!!
Αληθευουν? :p
 

panos-the-best

Νέο Μέλος
Eσυ και καποιοι αλλοι?

ΝΑΙ!!!
νταξει ενα οχυρο χτυπησα και το μετανοισα,εχασα τζαμπα 10.000$
οταν πηξγα να δηλωσω μαχη εγω τουλαχιστον ειχα σκοπο να ειναι η μοναδικη μαχη και μολις μπηκα ειδα οτι εχουμε 82 μαχες,απο τους ιδιους παιχτες
 

DeletedUser3473

Guest
ανθρωποι ανθρωποι!!! προς τι το μισος και ο αλληλοσπαραγμος?? ε? μπεκ?

απο σημερα (δηλαδη χτες) ετσι θα ειναι ο αριζονα μεχρι να "ομαλοποιηθει" η κατασταση,
και "ομαλοποιηση" σημαινει, οποια πολη μπορει να υποστιρηξει οχυρο, θα εχει οχυρο!
αυτα που ξερατε οι υπερσυμμαχοι με τα υπερσυμαχοπουλα ξεχαστε τα!
σας αφησαμε 5 κοσμους να "βαζετε τους κανονες σας"...
αφηστε μας και σεις εναν να βαλουμε τους δικους μας...
(οι οποιοι παρεπιπτωντος ειναι οι νομιμοι κανονες του παιχνιδιου!)
μην εισαστε πλεονεκτες...μη τα θελετε ολα δικα σας...
οπως καποιοι απο σας αυτοανακυρηχθηκαν "ΗΓΕΤΕΣ" και "κουμανταδοροι" στον αριζονα...
ετσι και μεις "αυτοανακυρησομαστε" (χμμμ δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχει αυτη η λεξη)
ρομπεν των δασων του αριζονα!!! ολεεεε ολεεε ολεεεε μπεκ!
θα παιρνουμε απ τους πλουσιους (υπερσυμμαχιες και υπερσυμμαχοπουλα)
και θα τα δινουμε στους φτωχους (μικρες συμμαχιες και αυτονομες πολεις)
τα σεβη μου!!! :w
 

DeletedUser

Guest
ο ρομπιν ουγκ και οι ηρωες με τα κολαν σε νεες παπιοπεριπετειες

εγω ποιος θα ειμαι ?
 

DeletedUser

Guest
ΝΑΙ!!!
νταξει ενα οχυρο χτυπησα και το μετανοισα,εχασα τζαμπα 10.000$
οταν πηξγα να δηλωσω μαχη εγω τουλαχιστον ειχα σκοπο να ειναι η μοναδικη μαχη και μολις μπηκα ειδα οτι εχουμε 82 μαχες,απο τους ιδιους παιχτες


Κριμα που οι υπολοιπες 81 μαχες σου χαλασαν το παρτυ..Τι να κανουμε..Ετυχε!
Σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου .. Ηθελα να ακουσω την αποψη σου δημοσια ως προς το συγκεκριμενο....
 

DeletedUser

Guest
αγωνία

Απορίες...

Τα οχυρά της ένωσης που χτύπησε η omg, θα έχουν κανονικές μάχες?
Απαντήστε μου εγκαιρα για να προμηθευτώ pop corn και καφέ. Μην τυχόν και με πάρει ο ύπνος και χάσω το υπερθέαμα!

Αντε κι αλλη μια ερωτηση!!!
Στο οχυρό Amicos Fort (στις 1:52) που να πάω άμυνα ή επίθεση????:p
 

DeletedUser5545

Guest
Τα οχυρα της ομιτζι που χτυπησε η ομιτζι θα εχουν κανονικες μαχες?

Επισης εγω κολαν δεν φοραω ουγκ,τα συζητησαμε ηδη αυτα :mariachi:
 

DeletedUser

Guest
Ωπ? Τί λετε τωρα? Νεα στοιχεια προκυπτουν!!!
Γινονται και μαχες? Εγω νομιζα οτι απλα δηλωνουμε επιθεσεις.
 

DeletedUser3124

Guest
Δεν θέλω να εμπλακώ σε αυτή τη συζήτηση, αλλά δεν θεωρώ σωστό να αφήνονται υπονοούμενα.

Τέλος, δεν ξέρω για ποιο λόγο τόσο καιρό, η διαχείρηση κωφευει μπροστά στα προβληματα αυτά...Δεν ξέρω αν είναι λόγω συμφέροντος ή λόγω αδιαφορίας...Δεν ξέρω και γι αυτό δεν μπορω να κρίνω...

Ας το αναφέρω για μια ακόμα φορά και ας το βαρεθούν όλοι: Η δουλειά της ομάδας διαχείρισης είναι να επιβλέπει την τήρηση των κανονισμών.

http://wiki.the-west.gr/wiki/Κανόνες

Από τη στιγμή που δεν παραβιάζεται κανονισμός, ο καθένας είναι ελεύθερος να παίζει όπως θέλει. Τα περί συμφέροντος και αδιαφορίας δεν τα σχολιάζω...

Αυτά είχα να πω σαν διαχειριστής.

---------------------------------------------

Σαν παίκτης, τώρα:

Αναπολώ τις ημέρες του Κ1 όταν μόλις είχαν μπει τα οχυρά και δεν υπήρχαν ακόμα υπερσυμμαχίες. Ήμαστε 3-4 πόλεις που γίναμε φίλοι για να σηκώσουμε το οχυρό της κομητείας μας. Υπήρχαν και 3-4 άλλες πόλεις που το ήθελαν και αυτές, αλλά μας πήραν τα μικρότερα γιατί δεν μπορούσαμε ούτε να τα χτίσουμε, ούτε να τα κρατήσουμε.

Αυτό ήταν ένα πνεύμα συνεργασίας, ενώ υπήρχε και ο ανταγωνισμός που μας έκανε να έχουμε τρομερό ενδιαφέρον. Όχι για τη θέση αλλά για την πλάκα. Θα μου άρεσε ένας κόσμος στον οποίο να πηγαίνεις σε μάχες επειδή θέλεις να πας για να παίξεις, κατ' αρχήν, και να βοηθήσεις το Μήτσο το φίλο σου, ό,τι λέβελ και να είσαι, και όχι επειδή σου ήρθε ένα κυκλικό για άμυνα σε ένα οχυρό που δεν ξέρεις καν. Αποξένωση. Αν είσαι μικρό λέβελ θα παίξεις του χρόνου...

ΥΓ: Το οχυρό ακόμα δεν το έχει πάρει κανείς, γιατί ακόμα και τώρα, όταν δέχεται επίθεση τσακιζόμαστε να το φυλάξουμε γιατί απλά το αγαπάμε. Το παιχνίδι χρειάζεται αγάπη, κατά τη γνώμη μου, σαν παίκτης, και αυτός είναι ο λόγος που δεν θέλω να έιμαι με καμία υπερσυμμαχία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Και ποιος σε εμποδιζει να το κανεις δηλαδη? Εισαι σε μια πολη εκτος συμμαχιων και πας οπου θες οποτε θες με οποιους θες και χτυπας οτι θες...
 

DeletedUser3124

Guest
Και ποιος σε εμποδιζει να το κανεις δηλαδη? Εισαι σε μια πολη εκτος συμμαχιων και πας οπου θες οποτε θες με οποιους θες και χτυπας οτι θες...

Ακριβώς έτσι παίζω. Εξηγήθηκα μόνο γιατί σαν παίκτης διαφωνώ με τις συννενοήσεις για μάχες και γιατί νομίζω ότι κάθε πόλη θα πρέπει να έχει όσα οχυρά μπορεί να συντηρήσει. Αν δεν μπορεί κανένα, ας μην έχει κανένα.
 

DeletedUser

Guest
Δεν θέλω να εμπλακώ σε αυτή τη συζήτηση, αλλά δεν θεωρώ σωστό να αφήνονται υπονοούμενα.



Ας το αναφέρω για μια ακόμα φορά και ας το βαρεθούν όλοι: Η δουλειά της ομάδας διαχείρισης είναι να επιβλέπει την τήρηση των κανονισμών.

http://wiki.the-west.gr/wiki/Κανόνες

Από τη στιγμή που δεν παραβιάζεται κανονισμός, ο καθένας είναι ελεύθερος να παίζει όπως θέλει. Τα περί συμφέροντος και αδιαφορίας δεν τα σχολιάζω...

Αυτά είχα να πω σαν διαχειριστής.


Αν η ομάδα διαχείρησης έχει ως σκοπό να επιβλέπει τους κονονισμους μονο ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΘΕΣΠΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ τότε νομίζω πως η δουλειά της είναι μισή....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή