Νεο ρεκορ

  • Δημιουργός θέματος Lakoras
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Τα 79 οχυρα σε μια μερα (που μπορει να γινουν και περισσοτερα) σαφως και ειναι ενα νεο εντυπωσιακο ρεκορ για τους ελληνικους και οχι μονο κοσμους και μπορω να πω οτι δε το περιμενα .Δε μπορω παρα να συγχαρω τα παιδια που παλεψανε τρεξανε και χαλασανε σβωλους ,φιλους και αντιπαλους, για να εχουμε αυτο το αποτελεσμα , παντα τετοια και ελπιζω συντομα να το σπασουμε και αυτο το ρεκορ .
Επειτα απο ολα αυτα αποφασισα να κανω οχυρομαχο τον παιχτη μου στον κ1 μιας και αριζονα δε βλεπω προκοπη :D

ΥΓ Το σημερινο ρεκορ σε καμια περιπτωση δεν ξεπερναει το περσινο που καναμε με τα κοαλα στον κ1 και ειναι 48 οχυρα σε μια μερα απο την ιδια πολη ομως .

Παντα τετοια
 

DeletedUser

Guest
Χαμος!
Πραγματικα σας ζηλευω που θα το ζησετε και αυτο...
 

DeletedUser

Guest
χαχαχα ασε ρε Γιωργο με τον καθε νουμπα που δεν εχει τι να κανει και πως να παρει ενα οχυρο.. να δες χτες που καναν κανονικες μαχες *****και σημερα θελανε παλι να παρουν και δεν ηξεραν πως.


edit by joahna
Παρακαλώ να μιλάτε πιο κόσμια. Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3978

Guest
Θα συνεχιστεί για πολύ ακόμα αυτό; Με αυτο τον τροπο θα ξενερωσει πολύς κοσμος που τωρα απολαμβανει το παιχνιδι γιατι δεν θα ξερει που να παει με αποτελεσμα ή να μην πηγαινει πουθενά ή να πηγαινει και να ειναι μονος του.
Βρείτε ενα τροπο να το σταματησετε.
 

DeletedUser

Guest
-Απλά ΕΛΕΟΣ-

Νομίζω ήρθε η ώρα να γράψω και γω τη γμώμη μου...Να θυμήσω στον Lakoras ότι είμαι ο "πουθενάς" που με είχε αποκαλέσει κάποτε και ο καρα- noob επειδή πολύ απλά δεν ξέρει το όνομα μου από άλλο server...Τι να πω και γω..."Έτσι είναι, αν έτσι νομίζετε" Αν και επετρεψε μου να έχω μακράν διαφορετική άποψη...

Το σημερινό γεγονός είναι επιεικώς απαράδεκτο. Εχω την εντύπωση ότι το νόημα του παιχνιδιού έχει χαθεί προ πολλού, για να μην πω έχει καταστραφεί..Δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείτε να κάνετε...Τι προσπαθείτε να επιτύχετε...Αν όμως σας κατηγορήσω για ανωριμότητα, παλιμπαιδισμό και ανοησία πείτε μου θα φταίω; Δεν νομίζω...

Χτυπήσατε τόσα οχυρά σήμερα για να καταφέρετε να πάρετε πόσα; Δύο; Τρία; Και τι έγινε; Κέχοδεν η φορβας εν αλω..Πότε θα καταλάβετε ότι υπάρχετε επειδή υπάρχουμε; Πότε; Αν δεν υπάρχουν πολλές πλευρές σε ένα παιχνίδι, δεν υπάρχει παιχνίδι...Ισως όμως αυτές να είναι πολυσύνθετες έννοιες για εσάς...Ισως θα έπρεπε να τις απλοποιήσω κι άλλο, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω πως...Γι αυτό όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

Άνοιξα το pc σήμερα να περάσει λίγο η ώρα, να ξεχαστώ και είδα επίθεση σε όλα τα οχυρα που με τόσο κόπο πήρα για την πόλη μου και υπερασπιστηκαμε ουκ ολίγες φορές μαζί με τη συμμαχία μας... Δεν μπορώ να καταλαβω το νόημα των πολλαπλών επιθέσεων...Δεν ξέρω αν είναι ο τρόπος αντιμετωπισης ατόμων που "σπάνε πλάκα" ή τρόπος ζωής γενικότερα μέσα στο west...Ξέρω όμως ένα πράγμα....ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ...ΚΑΙ Δ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ...Εγώ τα οχυρά τουλάχστον που πήρα, τα πήρα ΕΝΤΙΜΑ...Τα πήρα επειδή το άξιζα και όχι επειδη παραπλάνησα...Και θα τα χάσω από κάποιους που ΔΕΝ ΤΑ ΑΞΙΖΟΥΝΕ, απλά δρουν ανανδρα....Και αυτό με λυπεί πολυ...

Εγώ όταν ξεκίνησα το west, πολλοί από εσάς που το παίζετε σχετικοί, δεν ξέρατε καν την ύπαρξη του...Τότε...που δεν ξέραμε τι νόημα είχαν όλα αυτά τα κουτάκια στις ικανότητες...Τότε...που δεν υπήρχαν σβόλοι...Τότε...που υπήρχε παιχνίδι...Σε σας λοιπόν απευθύνομαι ΚΥΡΙΟΙ ΣΧΕΤΙΚΟΙ με το αντικείμενο...Εσείς καταλαβαίνετε παιχνίδι έτσι; Καταλαβαίνετε; Πείτε πραγματικά...Αν η απάντηση σας είναι θετική τότε τολμώ να πω, πως δεν ξέρετε τπτ...Δεν καταλαβατε τπτ και ούτε πρόκειται να συμβει αυτό...Προτείνω να επιστρέψετε στα σχολεία...Στο μάθημα που αναφερόταν στις ΑΞΙΕΣ και τα ΙΔΑΝΙΚΑ...ΣΤΟ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ...και σε όλα τα υπόλοιπα...Το χάσατε αυτό το νόημα...Το χάσατε...Αμφιβάλλω αν θα το ξαναβρείτε ποτέ, με τη λογική του παραλόγου που ακολουθείτε...

Τέλος, δεν ξέρω για ποιο λόγο τόσο καιρό, η διαχείρηση κωφευει μπροστά στα προβληματα αυτά...Δεν ξέρω αν είναι λόγω συμφέροντος ή λόγω αδιαφορίας...Δεν ξέρω και γι αυτό δεν μπορω να κρίνω...Ζητώ όμως σαν παίκτης και το έχω αυτο το δικαίωμα, να λάβουν θέση, να τοποθετηθούν και να βρουν μια λύση...Τοσο καιρό εμείς προσπαθούμε και δεν βρίσκουμε...Να βρούν αυτοί που υποτίθεται είναι και τα "κεφάλια"...Και αν δεν μπορούν, να αλλάξουν...

Δεν ξέρω πως θα πάει η μέρα σήμερα και πως θα εξελιχθούν τα πράγματα Το μόνο που ξέρω είναι ότι τα οχυρά δεν θα τα πάρετε αμαχητί...Θα είμαστε εκεί και θα σας περιμένουμε, όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα...Και να θυμάστε ότι είναι ρόδα και γυρίζει...Και όταν γυρίσει...Ελπίζω να τρέχετε γρήγορα...

Καλημερα...

Damien Archfield
 

DeletedUser

Guest
να συμπληρωσω οτι το νεο ρεκορ ειναι 81

ετσι εχουμε τα εξης

48 οχυρα σε μια μερα απο την ιδια πολη περυσι τον μαιο στον κ1
81 οχυρα σε εναν κοσμο σε μια μερα σημερα στον αριζονα

Δεν ανοιξα αυτο το θεμα για να τσακωθουμε αλλα για να συγχαρω ολα τα παιδια που το καταφεραν εγω και οσοι αλλοι θελουν να τους συγχαρουν για το κατορθωμα .Αν δω οτι τσακωνεστε θα πω στους admin να το κλειδωσουν.

Προφανως για να ληξει αυτο το θεμα με τα οχυρα θα πρεπει να συμφωνησουν ολοι οι στρατηγοι και τα μεγαλα κεφαλια των συμμαχιων , εμενα σαν Noob δε με αγγιζει καποια τετοια συζητηση ουτε τη μικρη μας συμμαχια , οποτε δε με απασχολουν τα λογια του damien και κανενος αλλου μιας και απ οτι ακουγεται δεν αξιζω τιποτα σαν παιχτης οποτε δε κανει να χωνωμαι στις δουλειες και τις κουβεντες των μεγαλων γιατι ενοχλω.
Αν χτυπηθουν κι αλλα οχυρα θα συμπληρωσω το νεο ρεκορ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

melenmaria

Μέλος
Τα 79 οχυρα σε μια μερα (που μπορει να γινουν και περισσοτερα) σαφως και ειναι ενα νεο εντυπωσιακο ρεκορ για τους ελληνικους και οχι μονο κοσμους και μπορω να πω οτι δε το περιμενα .Δε μπορω παρα να συγχαρω τα παιδια που παλεψανε τρεξανε και χαλασανε σβωλους ,φιλους και αντιπαλους, για να εχουμε αυτο το αποτελεσμα , παντα τετοια και ελπιζω συντομα να το σπασουμε και αυτο το ρεκορ .
Επειτα απο ολα αυτα αποφασισα να κανω οχυρομαχο τον παιχτη μου στον κ1 μιας και αριζονα δε βλεπω προκοπη :D

ΥΓ Το σημερινο ρεκορ σε καμια περιπτωση δεν ξεπερναει το περσινο που καναμε με τα κοαλα στον κ1 και ειναι 48 οχυρα σε μια μερα απο την ιδια πολη ομως .

Παντα τετοια

Αχ Λακ, εχω να σου στειλω κατεβατο με >100 μαχες στον W9 σε διαστημα 2 ωρων η μια απο την αλλη (ονοματα δε λεω οικογενειες δε θιγω).
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο που αποφασισες για κ1 παντως... :wk Μια μαχη και καλη, σεβομενος συμμαχο και αντιπαλο...
 

DeletedUser

Guest
Lakora δεν τσακώνομαι...Και αν θέλουν να το κλειδώσουν οι διαχειριστές, θα το κάνουν απο μόνοι τους...Δεν χρειάζονται εσένα να τους ειδοποιήσεις, πίστεψε με...Τα banαρίσματα και τους αποκλεισμούς τους κατέχουν καλά...Αλλά τι να πεις..."Ο κακώς διανοηθείς περί των οικείων, ουδέποτε καλώς βουλεύεται περί των αλλοτρίων"
 

DeletedUser

Guest
Κατα την γνωμη μου το πως παιζει ο καθενας ειναι δικο του θεμα.
Αν μια πολη εχει αποφασισε να εχει στην κατοχη της 10 οχυρα ας ειναι ετοιμη να τα υπερασπιστει ακομα και ολα μαζι ταυτοχρονα,αν μια πολη εχει την ορεξη,τα χρηματα και τα ατομα να κανει 90 επιθεσεις σε διαστημα 1 ωρα,ας το κανει.
Αυτοι που ξενερωνουν ειναι αυτοι που αν και εχουν μικρο καλαθι θελησαν να κοψουν ολα τα κερασια απο την κερασια,ακομα και αν ηξεραν οτι δεν μπορουσαν να τα κουβαλησουν.
 

DeletedUser

Guest
Ενταξει Palouki....Οπως τα λες είναι....Για πες μου σε παρακαλώ μια πολη που να έχει οχυρα αρκετά και να μπορει να τα υποστηρίξει ολα μαζί παραπλήσιες ώρες...Βρες μου μία...Με παραδειγμα σε παρακαλώ...
 

DeletedUser2571

Guest
επανερχομενοι λοιπον στο θεμα των οχυρων του αριζονα, θελω να πω στον Damien Archfield πως ειναι τελειως ανουσιο για μια και μονο πολη να υπερασπιζεται τεσσερα μεγαλα οχυρα, εφτα μεσαια και δωδεκα μικρα μονο και μονο για να βρισκεται στις πρωτες θεσεις της βαθμολογιας.
ειναι φυσικο μετα να σου τα χτυπανε ολοι.
ισως ο λακορας να ειναι υπερβολικος στις μαχες που δηλωνει (οχι ισως, ειναι :p), αλλα κι εσεις οι υπολοιποι με τις συμφωνιες μεταξυ σας εισαστε εριστικοι απεναντι σε πολεις που θελουν να παιξουν απλα, με μικρες παρειστικες συμμαχιες, διατηροντας ενα, αντε και δυο μονο οχυρα.
μια συμμαχια 150 ατομων (50 ενεργων παιχτων δηλαδη) δεν μπορει να τα βαλει με υπερσυμμαχιες 1.600 (500 ενεργων) αυτο εκμεταλευεστε, τα κερδιζετε φυσικα χτυπωντας τα, και μετα ζητατε ''ηθικη'', ''ευ αγωνιζεσθαι'' και διαφορες αλλες μπουρδες για να μπορεσετε να τα κρατησετε.
 

DeletedUser

Guest
Πολεις με ενα μικρο οχυρο...αρκετες,αν και δεν τα κρατανε για πολυ καθως ερχονται τα μεγαλα θηρια και τα μαζευουνε και αυτα.

Το οτι ειμαστε απληστοι απο μωρα σαν ανθρωποι (και σαν Ελληνες) φαινεται και στο παιχνιδι.
Πολεις που κατεχουν 20 οχυρα...και με την πρωτη πολλαπλη επιθεση παραπονιουνται,
παιχτες που μαζευουν λεφτα μονο και μονο για να κερδισουν ενα απλο μεταλλιο,
παιχτες που κανουν μονομαχιες μονο για λεφτα.

Βεβαια δεν τους κατηγορω, υπηρξα ενας απο αυτους και ισως υπαρξω και στο μελλον, δεν ειμαι ο αναμαρτητος για να εχω το δικαιωμα να σηκωσω καμια
πετρα, απλα λεω μια αποψη απο την πλευρα ενος τριτου που πλεον δεν ειναι "μεσα στα κολπα" και απλα προσπαθεια να ευχαριστηθει μια καλη παρεα και ενα απολαυστικο παιχνιδι.

Προσωπικα δεν με ενοχλουν καθολου οι πολλαπλες επιθεσεις, το αντιθετο μαλιστα, σαν μικρος παιχτης εχω περισσοτερες πιθανοτητες να τα παω καλα εναντιον 8 επιτηθεμενων μεσης δυναμικοτητας παρα 140 απο τους οποιους οι 60 ειναι καθαροι οχυρομαχοι.

edit
Συμφωνω με την βασικη ιδεα του grilakou οπως φανηκε απο το μηνυμα απλα ητανε πιο γρηγορος απο εμενα στο γραψιμο,συγγνωμη που τα διαβαζετε 2 φορες...
αλλωστε η επαναληψη ειναι η μητερα της μαθησης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
γριλακο δεν ειμαι υπερβολικος
θα σου απαντησω με μια αναφορα και θα καταλαβεις

τα οχυρα λιποθύμησαν. Ο/Η Lakoras κερδίζει την μονομαχία και παίρνει 81 οχυρα εμπειρίας. Ο/Η οχυρα δεν είχε χρήματα μαζί του/της και για αυτό φεύγει ο/η Lakoras με άδεια χέρια.
 

DeletedUser482

Guest
Καλησπέρα σας,

Επειδή φαίνεται πως το θέμα του κόσμου Αριζόνα αναζωπυρώνεται εδώ, θα ήθελα να σας θυμίσω πως θα πρέπει να είστε κόσμιοι στις εκφράσεις σας και στην γενικότερη στάση σας.

Η ομάδα διαχείρισης προσπαθεί για την ορθή λειτουργία και την τήρηση των κανόνων του φόρουμ.
Οι "παραβάτες" προειδοποιούνται και στην συνέχεια τιμωρούνται.

Τους κανόνες του φόρουμ θα τους βρείτε εδώ.
 

DeletedUser

Guest
Εμεις σαν πόλη έχουμε 4 οχυρα grilako...ΤΕΣΣΕΡΑ...Ξέρεις να διαβάζεις φαντάζομαι,ε; Τ Ε Σ Σ Ε Ρ Α...Αν είμαι υπερβολικός που και τα Τ Ε Σ Σ Ε Ρ Α δέχτηκαν επίθεση σε μία μερα και παραπλήσιες ώρες να μου το πεις για να καταλάβω τον τρόπο σκέψης σου....Μωρία ή ανοησία...Κανείς δεν γνωρίζει την απάντηση, ούτε εσύ ακόμα...Και το αν το "ευ αγωνίζεσθαι" είναι βλακεία, να το πεις σε αυτούς που το έβγαλαν και απο τους οποίους κατάγεσαι....
 

DeletedUser

Guest
4 οχυρα,ομως το καθε οχυρο δεν φιλοξενει μονο μια πολη.
Αν θεωρητικα ειναι μελη σε αυτα τα οχυρα πολεις με μεγιστο αριθμο ατομων θεωρητικα δεν εχετε μεγαλο προβλημα.
Τωρα αν σαν πολη που εχει με το ζορι μεγιστο αριθμο ατομων αποφασισατε να κατεχετε περισσοτερα οχυρα απο οσα μπορειτε να υπερασπιστειτε,προβλημα σας (το λεω με ολη την καλη διαθεση).
Και το "ευ αγωνιζεσθαι" ισχυει σε περιπτωση που και οι δυο πλευρες ειναι ισης δυναμικοτητας, δεν παιζεις μπαλα με την μια ομαδα να εχει 15 και η αλλη 6 παιχτες.
 

DeletedUser

Guest
ρε θα κανετε λιγο χαβαλε επιτελους η θα γκρινιαζετε παλι ? και μας ,μας χτυπησανε τα δυο μικρα οχυρα μας στο ιδιο μισαωρο αλλα δε κανω ετσι , οχυρα ειναι δεν ειναι εξοχικα σε μυκονο και σαντορινη
 

DeletedUser2571

Guest
δεν μιλησα ποτε συγκεκριμενα για μια πολη η καποιον παιχτη, εγω μιλαω γενικοτερα πως αντιμετωπιζουν οι μεγαλες συμμαχιες τις μικροτερες παρεες.
μην αρπαζεσαι, εδω συζηταμε κοσμια.
και αν μην μπερδευεις την πραγματικοτητα με το παιχνιδι.
θα πρεπει δηλαδη, αν ηταν ετσι, να υπαρξει και δικαστης στο γουεστ που να καταδικαζει τους μονομαχους αν κανουν ''αδικες μονομαχιες'' απεναντι σε εργατες???
γιατι κι αυτο ειναι ενα θεμα που πολλοι εργατες εξοργιζονται.
πυροβολωντας εναν αντιπαλλο εδω, δεν σημαινει πως αν τον βρω στο δρομο θα πλακωθουμε στο ξυλο!
αν θελουν καποιοι να βαλουν ηθικους κανονες στο παιχνιδι, θα πρεπει κι οι ιδιοι να ανακογιστουν τις δικες τους ευθυνες για τον δρομο που πηρε ο αριζονα.
 

DeletedUser

Guest
Νομίζω τελειωσα από δω...Δεν έχω να πω κάτι άλλο...Πιστευετε ότι νομιζετε και εγώ θα πιστευω αυτό που νομίζω εγω...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή