Δημοσκοπηση Μετακινησης Χαρακτηρων

Επιθυμειτε την μετακινηση χαρακτηρων απο τους κοσμους 6 και 7 προς τον κοσμο 8?


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    116
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

dimitrisCh

Μέλος
κυριε δημητρη επηδη εσυ εχεις καψει φλατζες παιζοντας σε 52 κοσμους
δεν σημαινει οτι πρεπει να κανουμε κ οι υπολυποι το ιδιο

σε εναν κοσμο παιζω(ειχα ξεκινησει κ στον κολοραντο οταν ειχε ανοιξει αλλα στον μηνα πανω πατισα διαγραφη)

κ δεν προκειται να ξεκινησω σε αλλον
πολλες φορες εχω σκεφτει να πατισω διαγραφη αλλα καλως η κακως κανω υπομονη μπας κ γινει κατι.....

Αφού είχες φτιάξει παίκτη στον Κ8 όταν ξεκίνησε, φαντάζομαι ότι τα Σαλούν θα ήταν γεμάτα εκείνη την εποχή. Μάλλον δεν θα σου άρεσε ο κόσμος αυτός και πάτησες διαγραφή. Αφού δεν σκέφτεσαι να ξεκινήσεις σε άλλον κόσμο, έχε υπόψη ότι ο Κ8 έχει ημερομηνία λήξης και πολύ σύντομη μάλιστα, ακόμη και μετά τι μεταφορές. Δεν το βλέπω να αποφεύγεις την διαδικασία της διαγραφής. Και μετά τις μεταφορές θα είναι πολύ πιο ψυχοφθόρο να μπεις σε αυτήν την διαδικασία. Καλύτερα να ξεκινήσεις σε κάποιον κόσμο που έχει πολλούς παίκτες.
Παίζω σε πολλούς κόσμους γιατί θέλω να παίζω σε πολλές μάχες. Και μην με ρωτήσεις αν έχω προσωπική ζωή. Καταναλώνω στο ΤW λιγότερο χρόνο, απ' ότι καταναλώνεις εσύ σε έναν κόσμο μετρώντας τους παίκτες στα Σαλούν. Ο χρόνος που καταναλώνω είναι κυρίως στις μάχες, αλλά συνήθως γίνονται όλες ταυτόχρονα.
Δεν γνωρίζω τι χαρακτήρα έχεις. Πιθανόν να έχεις μονομάχο. Ας υποθέσουμε για παράδειγμα, ότι ανοίγουν οι μεταφορές και μετακινείς τον χαρακτήρα σου στον Κ8 κι εγώ κάποιον δικό μου επίσης. Και πηγαίνουμε στις μάχες (αν θα γίνονται) εγώ με τον τυχά με τα 12000 λιφε κι εσύ με τον μονομάχο με τα 1500 λιφε. Και καβαντζώνεσαι εσύ στον πύργο σου κι εγώ ή οι υπόλοιποι με το λιφε μπροστά να τραβάμε βολές κι εσύ από πίσω να κάνεις τις βολές σου και να μαζεύεις τα ομόλογα, γιατί ο τυχάς, αν παίζει και με premium δεν κάνει αποφυγές και δεν παίρνει ομόλογα. Και να χάνω την μάχη στο τέλος γιατί εσύ δεν έχεις βάλει λιφε και παίζεις για την πάρτη σου και πέφτεις σε έναν γύρο. Ε λοιπόν, αυτού του είδους οι μάχες και οι κόσμοι δεν είναι του επιπέδου μου. Δεν το έγραψε τυχαία αυτό με το λιφε ο TrollerCoaster!

Δημήτρη, δεν έχει να κάνει με συμφέρον εδώ, έχει να κάνει με το οτι εδώ κι ένα χρόνο παίζουμε μόνοι μας χωρίς νόημα, προσωπικά μπαίνω μόνο για τις καθημερινές αποστολές και τα event καθώς δεν κουνιούνται ούτε μονομαχίες ούτε μάχες οχυρών... στον Κ8 είχα ξεκινήσει αλλά τονέχω διαγράψει πολύ καιρό

Πως δεν έχει να κάνει με το συμφέρον; Εγώ έχω προσωπικό συμφέρον να μετακινηθώ σε Κ8. Δεν έχω προσωπικό συμφέρον να μετακινήσω κάποιον παίκτη μου με τις τόσες ικανότητες και ιδιότητες που μάζευα τόσα χρόνια, τον «φτιαγμένο» παίκτη μου με τα ~6000 ομόλογα στα αποθέματα και τα τόσα φίλτρα επαναφοράς κλπ.; Και να διαγράψω αυτόν τον μέτριο παίκτη στον Κ8; Το ίδιο συμφέρον έχουν και πολλοί άλλοι στον Κ8. Αφού οι πλειοψηφία αυτών που θέλουν να μετακινηθούν. έχει ήδη παίκτη στον Κ8.
Και παρεμπιτόντως δεν έχω μαντού. Δεν δίνει λιφε οπότε είναι άχρηστο. :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser6199

Guest
Εστω οτι μετακινουμε απο αριζονα προς οπουδηπουτε,ειμαι παρα πολυ κοντα στο 150,εχω μαζεψει της παναγιας τα ματια απο ρουχα οπλα κλπ κ εμφανιζομαι εγω ο 150ρης σ εναν κοσμο οπου καποιοι αλλοι το παλεψαν απο την αρχη,ξοδεψαν χρονο κ πολυυυυ χρημα να φτασουν τα 150 (6-7 ατομα στον κολοραντο) κ αλλοι το παλευουν ακομα οσο μπορουν γτ γουσταρουν τις πρωτιες (δικαιωμα τους)
Ποσο δικαιο το βρισκετε αυτο?
Η δεν μας αφορα γτ καποιοι αλλοι θα φανε την κρυαδα αρκει εμεις να κανουμε τη δουλεια μας κ να παμε σ εναν "ενεργο" κοσμο?
Πιστευετε δλδ οτι το προβλημα του west ειναι οτι δεν υπαρχουν παικτες στους κοσμους κ οτι πηγαινοντας 5-10 αντε 20 ατομα (πολλα ειπα :))) θα λυθει κ ως δια μαγειας ξαφνικα θ δουμε τις ενδοξες μερες του Κ1 η του αριζονα ?
Αν δεν σταματησουν ν ανοιγουν νεους κοσμους,αν δεν μαζευτουμε σε 2 κοσμους το πολυ -ενα πριμιουμ κ ενα ανευ αν θελετε,οι 2 πριμιουμ κ αν δεν αρχισουμε να συνενουμαστε μεταξυ μας οχι μαχες δεν θα δουμε αλλα ουτε το γουεστ θα επιβιωσει κ θα βγουμε ολοι χαμενοι
 

Mythodeia

Νέο Μέλος
Προτεινω να βγάλουν το παιχνιδι σε offline έκδοση ....να παίζει ο καθένας μονος του :lf

Ο καθένας δικαιούται άποψη,γνώμη και ψήφο ...αλλά το τελικό αποτέλεσμα ψηφίζεται από άλλους για εμάς!
Είτε 200 πείτε ναι...είτε 200 όχι, δεν έχει καμία σημασία(παραπάνω απο 200 δεν είμαστε)...corporate decisions :wk

Η μετακινηση δεν σημαινει κλεισιμο κοσμου.
Υπάρχουν ήδη 4 prive κόσμοι...για όποιον δεν το έχει καταλάβει ακόμα(κ2-3-4-5) και πάμε γι`άλλους !!!!

Προτεινω να βγάλουν το παιχνιδι σε offline έκδοση ....να παίζει ο καθένας μονος του
Μην απορήσετε αν κάποια στιγμη πατήσετε το west.gr και βγεί error 404!

Ίσως και να αποθαρρύνω κάποιους νέους παίκτες με το ποστ μου(ποιούς νέους παίκτες...έεε καλόοοο έεε!!!)....αλλά το παιχνίδι βασίζεται στους παλαιότερους, άσχετα αν εγω είμαι σχετικά φρέσκος :!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser7123

Guest
το καλύτερο θα ήταν να γινόταν το αντίθετο από Μπάφαλο Κολοράντο στον Αριζόνα
 

DeletedUser6637

Guest
δεν ξερω αν με πιανεις.....οτι σου λεω μπεμπη

Αφού είχες φτιάξει παίκτη στον Κ8 όταν ξεκίνησε, φαντάζομαι ότι τα Σαλούν θα ήταν γεμάτα εκείνη την εποχή. Μάλλον δεν θα σου άρεσε ο κόσμος αυτός και πάτησες διαγραφή. Αφού δεν σκέφτεσαι να ξεκινήσεις σε άλλον κόσμο, έχε υπόψη ότι ο Κ8 έχει ημερομηνία λήξης και πολύ σύντομη μάλιστα, ακόμη και μετά τι μεταφορές. Δεν το βλέπω να αποφεύγεις την διαδικασία της διαγραφής. Και μετά τις μεταφορές θα είναι πολύ πιο ψυχοφθόρο να μπεις σε αυτήν την διαδικασία. Καλύτερα να ξεκινήσεις σε κάποιον κόσμο που έχει πολλούς παίκτες.
Παίζω σε πολλούς κόσμους γιατί θέλω να παίζω σε πολλές μάχες. Και μην με ρωτήσεις αν έχω προσωπική ζωή. Καταναλώνω στο ΤW λιγότερο χρόνο, απ' ότι καταναλώνεις εσύ σε έναν κόσμο μετρώντας τους παίκτες στα Σαλούν. Ο χρόνος που καταναλώνω είναι κυρίως στις μάχες, αλλά συνήθως γίνονται όλες ταυτόχρονα.
Δεν γνωρίζω τι χαρακτήρα έχεις. Πιθανόν να έχεις μονομάχο. Ας υποθέσουμε για παράδειγμα, ότι ανοίγουν οι μεταφορές και μετακινείς τον χαρακτήρα σου στον Κ8 κι εγώ κάποιον δικό μου επίσης. Και πηγαίνουμε στις μάχες (αν θα γίνονται) εγώ με τον τυχά με τα 12000 λιφε κι εσύ με τον μονομάχο με τα 1500 λιφε. Και καβαντζώνεσαι εσύ στον πύργο σου κι εγώ ή οι υπόλοιποι με το λιφε μπροστά να τραβάμε βολές κι εσύ από πίσω να κάνεις τις βολές σου και να μαζεύεις τα ομόλογα, γιατί ο τυχάς, αν παίζει και με premium δεν κάνει αποφυγές και δεν παίρνει ομόλογα. Και να χάνω την μάχη στο τέλος γιατί εσύ δεν έχεις βάλει λιφε και παίζεις για την πάρτη σου και πέφτεις σε έναν γύρο. Ε λοιπόν, αυτού του είδους οι μάχες και οι κόσμοι δεν είναι του επιπέδου μου. Δεν το έγραψε τυχαία αυτό με το λιφε ο TrollerCoaster!


Λοιπον κυριε δημητρη,εχουμε κ λεμε

1.πατησα διαγραφη σε κ8 διοτι ενοιωθα οτι παιζοντας σε 2 κοσμους εχανα την ουσια ,τα αυγα κ τα πασχαλια......ενας κοσμος κ καλος.....τουλαχιστον ετσι αντιλαμβανομαι εγω το συγκεκριμενο παιχνιδι.....δε θα κανω αυτα που κοροιδευω....

2.Οι κοσμοι δεν θα ερημωνανε ουτε δε θα ανοιγαν συνεχεια καινουριοι αν δεν υπηρχαν τυπακια σαν εσενα που εγραφονται σε ολους τους κοσμους κ ειναι ανενεργοι.....

3.Δε θα σε ροτισω αν εχεις πρωσοπικη ζωη διοτι δεν με απασχολει αλλα ουτε που μου παιφτει λογος πως αξιοποιεις τον πρωσοπικο σου ελευθερο χρονο....

4.πολυ σωστα υπεθεσες ειμαι καθαρος μονομαχος (στρατιωτης φουλ πρεμ)
αν κ δε μου αρεσουν τα οχυρα αλλα που κ που πηγαινω,εξαλου δεν μου αρεσουν κ οι σημμαχιες .....προτιμω ανεξαρτητες πολεις με λιγους κ ενεργους παιχτες.....αλλα οποτε παω σε οχυρα βγαζω 5κ ζωη με 8ρια ρουχα νταλτον κ οπλα ριβες ......δεν με λες ουτε καβατζα αλλα ουτε κ μπροσταρη....
οπως πολλοι μονομαχοι κρυβονται πισω απο οχυραδες στα οχυρα ετσι κ εξισου πολοι οχυραδες κλαιγονται σε μονομαχους της σημμαχιας τους να τους προστατευουν απο αντιπαλους μονομαχους
ειναι τοσο ωραιο το παιχνιδι γιατι δε γινεται σε ολλα να εισαι τοπ.....


 

DeletedUser6637

Guest
δεν εισαι κανενας χαζος που να μην με πιανεις με τη πρωτη αλλα ουτε κ κανενας εξυπνος

Εστω οτι μετακινουμε απο αριζονα προς οπουδηπουτε,ειμαι παρα πολυ κοντα στο 150,εχω μαζεψει της παναγιας τα ματια απο ρουχα οπλα κλπ κ εμφανιζομαι εγω ο 150ρης σ εναν κοσμο οπου καποιοι αλλοι το παλεψαν απο την αρχη,ξοδεψαν χρονο κ πολυυυυ χρημα να φτασουν τα 150 (6-7 ατομα στον κολοραντο) κ αλλοι το παλευουν ακομα οσο μπορουν γτ γουσταρουν τις πρωτιες (δικαιωμα τους)
Ποσο δικαιο το βρισκετε αυτο?
Η δεν μας αφορα γτ καποιοι αλλοι θα φανε την κρυαδα αρκει εμεις να κανουμε τη δουλεια μας κ να παμε σ εναν "ενεργο" κοσμο?
Πιστευετε δλδ οτι το προβλημα του west ειναι οτι δεν υπαρχουν παικτες στους κοσμους κ οτι πηγαινοντας 5-10 αντε 20 ατομα (πολλα ειπα :))) θα λυθει κ ως δια μαγειας ξαφνικα θ δουμε τις ενδοξες μερες του Κ1 η του αριζονα ?
Αν δεν σταματησουν ν ανοιγουν νεους κοσμους,αν δεν μαζευτουμε σε 2 κοσμους το πολυ -ενα πριμιουμ κ ενα ανευ αν θελετε,οι 2 πριμιουμ κ αν δεν αρχισουμε να συνενουμαστε μεταξυ μας οχι μαχες δεν θα δουμε αλλα ουτε το γουεστ θα επιβιωσει κ θα βγουμε ολοι χαμενοι



Δωσε βαση στην πενια κ τεντωσε τα οτα σου

οπως ανοιξαν οι μεταφορες απο κ2-3-4-5 κ ηρθαν πολλα καλα,εμπειρα παληκαρια στον κ7,ετσι κ ζηταμε με την σειρα μας να ανοιξουν κ οι μεταφορες απο κ7 σε αλλον

τα παιδια που ηρθαν απο τους παλιους κοσμους στον κ7,στην αρχη μας ριχνανε πολυ σε λεβελ....επισης ειχαν κ την δυνατοτητα να χωσουν κ πρεμ για να ειναι ανταγωνιστικοι

πιστεψε με οτι οι πρωτοι που 150ρισανε ηταν οι παλιοι απο κ7 κ οχι αυτοι που ηρθαν απο αλλους κοσμους

τα παιδια απο κ8 ας το δουν κ λιγο ποιο ανοιχτα οτι θα ζωντανεψει ο κοσμος τους περισοτερο απο οτι ειναι τωρα.....εστω κ για λιγο.......
 

DeletedUser7123

Guest
βασικά η πόλη με ενδιαφέρει τα οχυρά δεν με συγκινούν ιδιαίτερα
η συμμαχία είναι πεθαμένοι έτσι φαίνεται τουλάχιστον και έτσι οπός θα γίνει με την μεταφορά ο Αριζόνα θα κατάληξη νεκροταφείο και δεν το λέω μόνο για προσωπική μου άποψη όλοι θέλουν τα οχυρά τους και της πόλης τους και της συμμαχίες τους επίσης είναι ένας παλιότερος κόσμος που σίγουρα έχει μεγαλύτερη άξια από έναν νεότερο
όποτε εγώ θα έλεγα μετά από αυτη τη δημοσκοπιση πριν ξεκινήσουν η μεταφορές να γίνει άλη μια για να δούμε ποιοι θέλουν το αντίθετο και ποιοι όχι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Λοιπον κυριε δημητρη,εχουμε κ λεμε

1.πατησα διαγραφη σε κ8 διοτι ενοιωθα οτι παιζοντας σε 2 κοσμους εχανα την ουσια ,τα αυγα κ τα πασχαλια......ενας κοσμος κ καλος.....τουλαχιστον ετσι αντιλαμβανομαι εγω το συγκεκριμενο παιχνιδι.....δε θα κανω αυτα που κοροιδευω....
Καταρχάς με το να έχεις μόνο έναν παίκτη σε κάποιον server χάνεις 15 ομόλογα κάθε 5 ημέρες, τουτέστιν 90 ομόλογα ανά μήνα.

2.Οι κοσμοι δεν θα ερημωνανε ουτε δε θα ανοιγαν συνεχεια καινουριοι αν δεν υπηρχαν τυπακια σαν εσενα που εγραφονται σε ολους τους κοσμους κ ειναι ανενεργοι.....
Εάν δεν υπήρχαν τυπάκια σαν εμένα που έχουν κάψει φλάντζες και παίζουν σε πολλούς κόσμους και εγγράφονται σε νέους κόσμους οι οποίοι ανοίγουν (και ευτυχώς υπάρχουν εκατομμύρια τέτοια τυπάκια παγκοσμίως), δεν θα είχε έσοδα η Innogames, αφού δεν θα υπήρχαν αυτά τα τυπάκια να χρηματοδοτούν την εταιρία, και το παιχνίδι θα είχε «παιθάνει» εδώ και πολύ καιρό, κι εσύ θα είχες ήδη διαγράψει τον παίκτη σου προ πολλών μηνών. Είναι κατανοητό να θέλεις να σώσεις τον μοναδικό παίκτη σου, άλλωστε είναι 2ος στην κατάταξη στις μονομαχίες στον κόσμο του, το προσωπικό σου συμφέρον κοιτάς, και δεν σε ενδιαφέρει ότι θα καταστραφούν 3 κόσμοι από τις μετακινήσεις, θα διαγραφούν πολλοί παίκτες λόγω μετακινήσεων, αφού έχουν πολλοί περισσότερους παίκτες στους εν λόγω κόσμους, η Innogames θα χάσει πελάτες, γιατί όλο και κάποιοι βάζουν χρήματα σε περισσότερους από έναν κόσμο, και σύντομα θ΄αναγκαστεί να βρει νέους χρηματοδότες με αποτέλεσμα, ν' ανοίξει άλλος ένας κόσμος πολύ πιο σύντομα, για να γραφτούν τα τυπάκια που θα ξοδέψουν πάλι για να έχει η εταιρία έσοδα. Αν διαγράψεις εσύ τον μοναδικό σου χαρακτήρα, η εταιρία θα χάσει έναν πελάτη, με τις μετακινήσεις θα χάσει πολύ περισσότερους.
Και τώρα κάτσε και σκέψου ποιος έχει κάψει φλάντζες τελικά; Οι χιλιάδες παίκτες που παίζουν σε περισσότερους από έναν κόσμο;
Ευτυχώς υπήρξαν πολλοί σαν κι αυτούς που αποκαλείς τυπάκια και γράφτηκαν και στον Κ8, για να μπορείς εσύ να ζητάς να μεταφέρεις εκεί τον μοναδικό σου παίκτη, και σύντομα θα ζητάς να τον μεταφέρεις δεν ξέρω που αλλού, όπου ασφαλώς υπάρχουν αρκετά τυπάκια πάλι για να σε περιμένουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser6637

Guest
συνιθισε η γρια στα συκα κ τωρα της κακοφενεται!!!!

Καταρχάς με το να έχεις μόνο έναν παίκτη σε κάποιον server χάνεις 15 ομόλογα κάθε 5 ημέρες, τουτέστιν 90 ομόλογα ανά μήνα.

τοσο σου κοβει τοσα λες

οταν θα παραγγελνω τρεις πιτσες πες που μενεις να σου στελνω το δωρο
:lf:D:lf
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6637

Guest
συνιθισε η γρια στα συκα κ τωρα της κακοφενεται!!!!

Εάν δεν υπήρχαν τυπάκια σαν εμένα που έχουν κάψει φλάντζες και παίζουν σε πολλούς κόσμους και εγγράφονται σε νέους κόσμους οι οποίοι ανοίγουν (και ευτυχώς υπάρχουν εκατομμύρια τέτοια τυπάκια παγκοσμίως), δεν θα είχε έσοδα η Innogames, αφού δεν θα υπήρχαν αυτά τα τυπάκια να χρηματοδοτούν την εταιρία, και το παιχνίδι θα είχε «παιθάνει» εδώ και πολύ καιρό, κι εσύ θα είχες ήδη διαγράψει τον παίκτη σου προ πολλών μηνών. Είναι κατανοητό να θέλεις να σώσεις τον μοναδικό παίκτη σου, άλλωστε είναι 2ος στην κατάταξη στις μονομαχίες στον κόσμο του, το προσωπικό σου συμφέρον κοιτάς, και δεν σε ενδιαφέρει ότι θα καταστραφούν 3 κόσμοι από τις μετακινήσεις, θα διαγραφούν πολλοί παίκτες λόγω μετακινήσεων, αφού έχουν πολλοί περισσότερους παίκτες στους εν λόγω κόσμους, η Innogames θα χάσει πελάτες, γιατί όλο και κάποιοι βάζουν χρήματα σε περισσότερους από έναν κόσμο, και σύντομα θ΄αναγκαστεί να βρει νέους χρηματοδότες με αποτέλεσμα, ν' ανοίξει άλλος ένας κόσμος πολύ πιο σύντομα, για να γραφτούν τα τυπάκια που θα ξοδέψουν πάλι για να έχει η εταιρία έσοδα. Αν διαγράψεις εσύ τον μοναδικό σου χαρακτήρα, η εταιρία θα χάσει έναν πελάτη, με τις μετακινήσεις θα χάσει πολύ περισσότερους.
Και τώρα κάτσε και σκέψου ποιος έχει κάψει φλάντζες τελικά; Οι χιλιάδες παίκτες που παίζουν σε περισσότερους από έναν κόσμο;
Ευτυχώς υπήρξαν πολλοί σαν κι αυτούς που αποκαλείς τυπάκια και γράφτηκαν και στον Κ8, για να μπορείς εσύ να ζητάς να μεταφέρεις εκεί τον μοναδικό σου παίκτη, και σύντομα θα ζητάς να τον μεταφέρεις δεν ξέρω που αλλού, όπου ασφαλώς υπάρχουν αρκετά τυπάκια πάλι για να σε περιμένουν.



φιλε μου
εχεις θεματα πολλα,εχεις μπερδεψει το μνημονιο της λαγκαρντ με την γκαρνταρομπα της μερκελ:lf:D:lf
που κολαει ποσα σκαει ο καθε ενας μας με σχεση ποσους λογαριασμους εχει???
δε ξερεις αν ειμαι τσαμπατζης κ δεν ξερεις ποσα κ αν εχω χωσει σβολια


εγω ξερω τυπακι που παιζει σε 15 κοσμους κ δεν εχει χωσει ουτε ενα σβολι


συνηθως οι μεγαλυτεροι τσαμπατζιδες κ τρακαδοροι ειναι αυτοι που παιζουν οχυρα

λες επισης οτι επηδη ειμαι δευτερος στην καταξη των μονομαχιων
οτι σκεφτομαι μονο την παρτη μου

αν σκεφτομουν μονο την παρτη μου δεν θα το κουναγα απο τον μπαφαλο
κ θα το επαιζα κονιορδος
αντιθετως γνοριζω οτι απο αριζονα υπαρχουν πολυ δυνατοι μονομαχοι
κ θα χερομουν παρα πολυ να επαιζα μαζι τους πιστολιες στον κολοραντο


γενικα ζεις σε εναν δικο σου φανταστικο κοσμο
δες λιγο κ την ψηφοφορια
ολοι αυτοι που ειναι υπερ στις μετακινησεις ειναι παρτακιδες ???

υ.γ
η ζωη ειναι ωραια
βγες ,ζεισε,γνωρισε κοσμο
 

dimitrisCh

Μέλος
που κολαει ποσα σκαει ο καθε ενας μας με σχεση ποσους λογαριασμους εχει???
δε ξερεις αν ειμαι τσαμπατζης κ δεν ξερεις ποσα κ αν εχω χωσει σβολια
Αυτό κατάλαβες εσύ; Μίλησα εγώ για σβόλια και για το πόσα έχει σκάσει ο καθένας ή όχι; Για αυτούς που εσύ αποκάλεσες τυπάκια και μιλάς απαξιωτικά («δε θα κανω αυτα που κοροιδευω», είναι η φράση που χρησιμοποίησες), σε αυτούς αναφέρθηκα. Διάβασε τι έγραψες πιο πάνω.

Ας το ξαναγράψω διαφορετικά, μήπως και το καταλάβεις:
Ότι πολλοί γράφονται όλους τους κόσμους ή σε περισσότερους κόσμους κι ένας μεγάλος αριθμός εξ αυτών ξοδεύει σε περισσότερους από έναν κόσμο. Κι έχει έσοδα η Innogames. Και ότι επίσης υπάρχουν πολλοί που παίζουν σε Κ6, Κ7, Κ8 ταυτόχρονα και ξοδεύουν σε περισσότερους από έναν κόσμο. Και μετά τις μετακινήσεις θ' αναγκαστούν να διαγράψουν κάποιον παίκτη, και σύντομα και όποιον άλλον παίκτη τους απομείνει σε Κ6-Κ7, αφού θα νεκρώσουν οι κόσμοι Κ6, Κ7 γιατί δεν θα έχει νόημα να συνεχίζουν εκεί. Δηλαδή λιγότερα κέρδη για την Innogames. Και την χασούρα της εταιρίας κάποιος θα κληθεί να την πληρώσει. Και μάντεψε ποιοι θα είναι αυτοί. :lf

Μ΄αρέσει όμως ο τρόπος που σκέφτεσαι:
Ας υπάρχουν τα κορόιδα (τυπάκια) να γράφονται σε νέους κόσμους, ας ξοδεύουν αυτοί σε πολλούς κόσμους, ας συντηρούν αυτοί περισσότερους κόσμους, και να έχεις εσύ (και μερικοί σαν εσένα) έναν μοναδικό παίκτη να τον κάνεις «περατζάδα» απ΄όλους τους κόσμους, σύντομα στον Κ8, στο εγγύς μέλλον στον Κ9, και στο απώτερο μέλλον στον Κ11. Αλλά εάν δεν υπήρχαν αυτοί οι «χαζοί», τους οποίους εσύ επικρίνεις επειδή γράφονται σε κάθε νέο κόσμο, ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ Κ8, ΟΥΤΕ Κ9, ΟΥΤΕ Κ11, για να μετακινηθείς εσύ και ορισμένοι που επίσης σκέφτονται, όπως σκέφτεσαι εσύ. :wk

Με την δική σου λογική, δεν θα έπρεπε να γραφτεί κανένας στους νέους κόσμους. Ας έχουμε όλοι από ένα παίκτη σε ένα μόνο κόσμο, κι όταν νεκρώσει αυτός ο κόσμος, ας μην υπάρχει άλλος επόμενος κόσμος για να μεταφερθεί αυτός ο παίκτης, αφού δεν θα έχει εγγραφεί κανένας σε αυτόν τον επόμενο κόσμο.

Υ.Γ.
Πόσο πιο απλά να τα γράψω για να γίνω κατανοητός;
 

DeletedUser6637

Guest
συνιθισε η γρια στα συκα κ τωρα της κακοφενεται!!!!

Αυτό κατάλαβες εσύ; Μίλησα εγώ για σβόλια και για το πόσα έχει σκάσει ο καθένας ή όχι; Για αυτούς που εσύ αποκάλεσες τυπάκια και μιλάς απαξιωτικά («δε θα κανω αυτα που κοροιδευω», είναι η φράση που χρησιμοποίησες), σε αυτούς αναφέρθηκα. Διάβασε τι έγραψες πιο πάνω.

Ας το ξαναγράψω διαφορετικά, μήπως και το καταλάβεις:
Ότι πολλοί γράφονται όλους τους κόσμους ή σε περισσότερους κόσμους κι ένας μεγάλος αριθμός εξ αυτών ξοδεύει σε περισσότερους από έναν κόσμο. Κι έχει έσοδα η Innogames. Και ότι επίσης υπάρχουν πολλοί που παίζουν σε Κ6, Κ7, Κ8 ταυτόχρονα και ξοδεύουν σε περισσότερους από έναν κόσμο. Και μετά τις μετακινήσεις θ' αναγκαστούν να διαγράψουν κάποιον παίκτη, και σύντομα και όποιον άλλον παίκτη τους απομείνει σε Κ6-Κ7, αφού θα νεκρώσουν οι κόσμοι Κ6, Κ7 γιατί δεν θα έχει νόημα να συνεχίζουν εκεί. Δηλαδή λιγότερα κέρδη για την Innogames. Και την χασούρα της εταιρίας κάποιος θα κληθεί να την πληρώσει. Και μάντεψε ποιοι θα είναι αυτοί. :lf

Μ΄αρέσει όμως ο τρόπος που σκέφτεσαι:
Ας υπάρχουν τα κορόιδα (τυπάκια) να γράφονται σε νέους κόσμους, ας ξοδεύουν αυτοί σε πολλούς κόσμους, ας συντηρούν αυτοί περισσότερους κόσμους, και να έχεις εσύ (και μερικοί σαν εσένα) έναν μοναδικό παίκτη να τον κάνεις «περατζάδα» απ΄όλους τους κόσμους, σύντομα στον Κ8, στο εγγύς μέλλον στον Κ9, και στο απώτερο μέλλον στον Κ11. Αλλά εάν δεν υπήρχαν αυτοί οι «χαζοί», τους οποίους εσύ επικρίνεις επειδή γράφονται σε κάθε νέο κόσμο, ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ Κ8, ΟΥΤΕ Κ9, ΟΥΤΕ Κ11, για να μετακινηθείς εσύ και ορισμένοι που επίσης σκέφτονται, όπως σκέφτεσαι εσύ. :wk

Με την δική σου λογική, δεν θα έπρεπε να γραφτεί κανένας στους νέους κόσμους. Ας έχουμε όλοι από ένα παίκτη σε ένα μόνο κόσμο, κι όταν νεκρώσει αυτός ο κόσμος, ας μην υπάρχει άλλος επόμενος κόσμος για να μεταφερθεί αυτός ο παίκτης, αφού δεν θα έχει εγγραφεί κανένας σε αυτόν τον επόμενο κόσμο.

Υ.Γ.
Πόσο πιο απλά να τα γράψω για να γίνω κατανοητός;



προσπαθω να σε πιασω αλλα δεν μπορω
οσο θα υπαρχουν τυπακια που θα κανουν εγραφες σε καθε καινουριο κοσμο
και να παρατανε τους προηγουμενους ολλοι οι κοσμοι θα ερημωνουν με την σειρα τους
τοσο σας κοβει........
ειναι γνωστο οτι η ιννο εχει επιθετικη πολιτικη ,την εχουν βοηθισει ομως κατι τυπακια σαν εσενα.......

τουλαχιστον εσυ(στο αναγνοριζω)δεν πατας διαγραφη στους προηγουμενους οπως κανουν οι ποιο πολλοι
απλα δεν πολυμπαινεις,κρατας μισοανενεργους χαρακτηρες σε μισοπαιθαμενους κοσμους

και επισης κλωτσας επηδη εγω θελω να μεταβω σε αλλον κοσμο
..........................
για να τελιωνουμε με τον αντιλογο που εχουμε ανοιξει
επιτρεψε μου εμενα να μετακινηθω οταν κ εφοσον ανοιξουν οι διαδρομες
κ εσυ κατσε να τον κοιτας τον χαρακτηρα σου στον μπαφαλο κ να του κανεις γουτσου γουτσου


υ.γ

δεν σε νοιωθω,δεν με νοιωθεις

ο ψυχολογος μου
μου προτεινε να παρω σκυλο(πηρα)
μου προτεινε να πηγαινω με φιλους για ψαρεμα(πηγαινω καθε 20 μερες)
μου προτεινε να μην κοροιδευω τον κοσμο κ επισης να βοηθαω ανιδυοτελως συνανθρωπους μου που δεν τους κοβει να τους κανω να τους κοψει........
με την παρτυ σου σηκωνω τα χερια ψηλα!!!

μηπως θελεις το τηλ του ψυχολογου μου???
:p
 

dimitrisCh

Μέλος
προσπαθω να σε πιασω αλλα δεν μπορω
οσο θα υπαρχουν τυπακια που θα κανουν εγραφες σε καθε καινουριο κοσμο
και να παρατανε τους προηγουμενους ολλοι οι κοσμοι θα ερημωνουν με την σειρα τους
τοσο σας κοβει........
Όσο θα υπάρχουν τυπάκια που θα κάνουν εγγραφές σε κάθε καινούριο κόσμο, τόσο θα υπάρχει η δυνατότητα να πας στον άλλο κόζμο.
Μήπως να πέρναγες μια βόλτα στον ψυχολόγο σου; Για να σε βοηθήσει να το εμπεδώσεις αυτό.
Και προσπάθησε να μην προσβάλλεις τους υπόλοιπους παίκτες με εκφράσεις όπως »τυπάκια». Αυτό μάλλον ξέχασε να σου το προτείνει ο ψυχολόγος σου. Μήπως να έψαχνες για άλλον ψυχολόγο;

Παρεμπιπτόντως: Μπέρδεψες τα ομόλογα και τους σβόλους με τις πίτσες. Επειδή εγώ μόνο τόσα γνωρίζω, ρώτα κάποιον που γνωρίζει περισσότερα, όταν έχει μόνο έναν παίκτη με ένα όνομα. Παρήγγειλε μια πίτσα ακόμη. Ίσως στις 4 πίτσες έχει και επιπλέον δώρο. :p
 

DeletedUser6637

Guest
συνιθισε η γρια στα συκα κ τωρα της κακοφενεται!!!!

δε σε πηραξε τοσα που σου εχω πει κ εχεις κολησει με την λεξη ^τυπακια^

τραβα σε εναν ψυχολογο ρε τυπε
η βρες γυναικα

τα σημαδια των ψυχολογικων σου ειναι εμφανη.....
 

DeletedUser6152

Guest
Μετατρεψατε τις μεταφορες σε κοντρα για 2.

Στελιο αν και ψηφισα ναι στις μεταφορες ο Δημητρης εχει δικαιο σε πολλα.
Συν οτι ο μπαφαλο ειναι ενας κοσμος που εστιαζει στις μονομαχιες.Ο κ8 στα οχυρα.Το μονο που θα καταφερει η μεταφορα ειναι να βαρατε ολη μερα τους οχυρομαχους μιας και κανενας μονομαχος δεν βαραει μονομαχο και θα ξενερωσετε κοσμο και κοσμακι..και ειδικα μετα τα τραγικα update που εκαναν προς το οφελος σας.

Αν και ψηφισα ναι καλυτερο ειναι το ΟΧΙ μπας και ζησει κανα χρονο ακομα ο κ8.
 

DeletedUser6637

Guest
συνιθισε η γρια στα συκα κ τωρα της κακοφενεται!!!!

βρε ^καβαλαρη^ μου

που εχει δικιο ο τυπος?

που παιζει σε 52 κοσμους?

που δεν ξερει ποσο εχει ο καφες σε μια καφετερια?

που παει σε ολες τις μαχες οχυρων κ ειναι αφκ πλιν 1-2 κοσμων που εκει παιζει ποιο ενεργα?

ολο αυτο που αντιπρωσοπευει ο κυριος δημητρης ειναι αρρωστημενο
κ επηδη βλεπουν κ μικρα παιδια
κολητος μου φιλος με μεγαλο εθισμο στα παιχνιδια στο ιντερνετ χωρισε με την γυναικα του
κ εχασε κ την δουλεια του γιατι αργουσε να παει τα πρωινα λογω του οτι ξενυχτουσε με τα πολλα παιχνιδια που επαιζε!!!


τετοιους κοσμους κ τετοιους παιχτες θελεται?

επηδη η κουβεντα ξεφευγει κ επηδη εχω ερθει στα ορια μου
σταματαω εδω
για να μην ξεφυγω κ εγω........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

kosrs

Νέο Μέλος
Μην ξεφευγουμε απο το θεμα ,
δεν εχει καμμια αξια να τρωγομαστε!
Δειτε το απλα οπως εχει ,
μια μετακινηση με σκοπο τα 20-40 σχεδον ψωφια ενεργα ατομα (πχ στο κ6 που ειμαι εγω και δεν παιζω αλλου)
να πανε στον αλλο ψωφιο ,,και να γινουν 80-100 ,,μπας και αποκτησει καποιο ενδιαφερον ,μεχρι κι εκει και τελος !!
Οσο ακομα αντεξει δλδ και αυτο το κολπακι,,,γιατι εντονο ενδιαφερον δεν υπαρχει απο οτι καταλαβα πουθενα.
Αυτοι που εχουν χαρακτηρα σε πολλους κοσμους ας κρινουν αν αξιζει να ερθουν κι αυτοι !!
Ποιος παιζει 25 ωρες το 24ωρο και αν εχει 300 παικτες σε καθε κοσμο,και χασει τα ρουχα τα σετ και τα λ7του δεν ενδιαφερει κανεναν μας ,παρα μονο τον ιδιο !!
Εντελει ας μην μετακινηθει,και ας απολαυσει την νεκρα που εχει πεσει στο παιχνιδι!!

Μην μπερδευστε και ερχεστε σε κοντρες η εταιρια εκανε τα λαθη ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitrisCh

Μέλος
«τα χριστουγεννα πηγαινε να πεις τα καλαντα να αγορασεις κανενα σβολο», «κυριε δημητρη επηδη εσυ εχεις καψει φλατζες παιζοντας σε 52 κοσμους», «Οι κοσμοι δεν θα ερημωνανε ουτε δε θα ανοιγαν συνεχεια καινουριοι αν δεν υπηρχαν τυπακια σαν εσενα που εγραφονται σε ολους τους κοσμους», «τοσο σου κοβει τοσα λες», «τραβα σε εναν ψυχολογο ρε τυπε η βρες γυναικα», «ολο αυτο που αντιπρωσοπευει ο κυριος δημητρης ειναι αρρωστημενο»

Όταν στερεύουν τα επιχειρήματα, αρχίζει η επιθετική φρασεολογία και στο τέλος πετάμε και μια ατάκα για τα ψυχολογικά του συνομιλητή μας, νομίζοντας ότι καθαρίσαμε. (τάδε έφη Μήτσος)
Σίγουρα, εάν ήταν κάποιος άλλος στην θέση μου και του έλεγε όλα αυτά, θα είχε κάνει ήδη αναφορά. Εγώ δεν είμαι των αναφορών. Ειδικά σε δημόσια φόρα, όπου γίνεται δημόσιος διάλογος. Αφού τα διαβάζουν όλοι μπορούν να κρίνουν, γιατί η νοημοσύνη των παικτών της κοινότητας αυτής, δεν αμφισβητήθηκε από κανέναν.

«Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου
όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.»
(κλεμμένο από το προφίλ μου στον Κ1)

Σε όλες τις δημόσιες συζητήσεις μου προσπαθώ να λαμβάνω μέρος στους διάλογους, αναπτύσσοντας τις απόψεις μου και τις θέσεις μου με επιχειρήματα και προσπαθώντας να τις τεκμηριώσω όσο το δυνατόν καλύτερα. Χρησιμοποιώ την σύγχρονη ελληνική γλώσσα, όπως αυτή διδάσκεται στα ελληνικά σχολεία και όχι μόνο, και ομιλείται από εκατομμύρια σε όλη την ελληνική επικράτεια αλλά και στην αλλοδαπή. Προσπαθώ να μην την κακομεταχειρίζομαι, ενίοτε δεν τα καταφέρνω, αλλά «κανένας δεν είναι άσφαλτος», σύμφωνα με το γνωστό ρηθέν. Εάν υπάρχει κάποιος ο οποίος δεν κατανοεί αυτά που γράφω, μπορεί ευχαρίστως να ζητήσει να διευκρινίσω οτιδήποτε από τα γραφόμενα μου. Στόχος μου είναι να κρατάω ένα επίπεδο στις αντιπαραθέσεις μου με τους συνομιλητές μου και αποφεύγω να κατεβάζω το επίπεδο της συζήτησης χρησιμοποιώντας φρασεολογία καφετέριας ή κέντρων συνεστιάσεων, την οποία φρασεολογία μπορώ να χειριστώ εξίσου καλά. Αποφεύγω να προβαίνω σε χαρακτηρισμούς συνομιλητών μου και ειδικά στην προσωπική τους ζωή, όχι μόνο γιατί αυτό απαγορεύεται ρητώς από τους κανόνες αυτού εδώ του φόρουμ, αλλά κυρίως, γιατί δεν γνωρίζω τους συνομιλητές μου και ποιους έχω απέναντι μου μέσω διαδικτύου.

Επί της ουσίας:
Εδώ γίνεται μια συζήτηση για τις μετακινήσεις παικτών σε άλλους κόσμους. Οποιοσδήποτε μπορεί να αναπτύξει τις θέσεις του και τα επιχειρήματά του αρκεί να το κάνει ευπρεπώς και χωρίς να προσβάλει με οποιονδήποτε τρόπο τους υπόλοιπους παίκτες. Δεν ενδιαφέρει κανέναν από τους παίκτες εδώ, ποιος έχει σκύλο, ποιος γνωρίζει τις τιμές στις καφετέριες, ποιος χρειάζεται γυναίκα (παρεμπιπτόντως δεν πιστεύω ότι η γυναίκα μου θα με χώριζε επειδή παίζω διαδικτυακό παιχνίδι, θα μπορούσε να το κάνει για πολύ πιο σοβαρότερους λόγους, αν ήθελε). Επίσης δεν ενδιαφέρει κανέναν εδώ μέσα, αν κάποιος χρειάζεται ψυχολόγο και αν οποιοσδήποτε είναι αρμόδιος και μπορεί να κρίνει, ποιος χρειάζεται ψυχολόγο. Ούτε ενδιαφέρει κάποιον εδώ, τι ώρες, σε ποιους κόσμους, πόσοι είναι στο τσατ. Ούτε μπορεί η διαχείριση (η οποία ασφαλώς γνωρίζει καλύτερα από οποιονδήποτε, τι συμβαίνει στα τσατ), να σηκώσει το μαγικό ραβδί και να γεμίσει τους κόσμους και τα τσατ με παίκτες. Ούτε ενδιαφέρει κανέναν ποιος και σε πόσους κόσμους παίζει.

@ghost rider 13
-Δεν πρόκειται για κόντρα για 2. Είναι μια αντιπαράθεση επιχειρημάτων απέναντι σε μια φρασεολογία καφετέριας.
-Ο Κ7 δεν υπήρξε μόνον κόσμος για μονομάχους. Κατά την ταπεινή μου γνώμη, υπήρξε ένας κόσμος με πολύ ενδιαφέρουσες και αξιόλογες μάχες. Μάλιστα μια περίοδο στον Κ7 διεξάγονταν πολύ αξιόλογες μάχες, σε αντίθεση με τον Κ1 όταν εκείνη την εποχή διεξάγονταν νουμπομάχες. Ίσως αυτό δυσαρεστήσει μερικούς στον Κ1, αλλά όταν στον Κ7 γινόταν μάχες με λιφε, στον Κ1 διεξάγονταν μάχες με 2Κ-3Κ λιφε. Ο Κ1 πάντα ακολουθούσε καθυστερημένα τους premium κόσμους σε ότι αφορά τις μάχες οχυρών. Ίσως ο Κ7 να υπήρξε και ο τελευταίος από τους νεώτερους (premium) κόσμους με καλές μάχες, γιατί στους υπόλοιπους νέους κόσμους δεν διαφαίνεται να υπάρξουν καλές μάχες. Το μέλλον θα δείξει.
-Κι αφού μου ζητήθηκε να σχολιάσω το αποτέλεσμα της δημοσκόπησης, ένα σχόλιο: Είναι όπως ακριβώς συμβαίνει με τις εκλογές. Την Κυριακή ψηφίζουμε και εκλέγουμε κυβέρνηση κι είμαστε ικανοποιημένοι για την ψήφο που δώσαμε, και σύντομα βρίζουμε τους εαυτούς μας για την ψήφο που δώσαμε και την επιλογή που κάναμε.

@kosrs
Εντάξει η εταιρία έκανε τα λάθη της. Αλλά κι εμείς οι παίκτες δεν κάναμε ένα σωρό λάθη κατά καιρούς; Μήπως πρέπει κι εμείς να κάνουμε τον απολογισμό μας στο παιχνίδι και να κάνουμε την αυτοκριτική μας κάποτε και να αναγνωρίσουμε τα λάθη που κάναμε; Και δυστυχώς δεν ήταν λίγα αυτά που κάναμε.
 
Κορυφή