Γιατί όχι στο spam?

DeletedUser

Guest
AlexTheBuilder δεν μπερδευτηκα καθολου...αντιθετως καταλαβα τι εννοεις και συμφωνω στο "συμπερασμα:σπαμ αλλα με μετρο
"

falegk εχεις δικιο..πολλοι παραγοντες παιζουν ρολο..εγω ειμαι 15..
:confused: αρα συμφωνεις falegk? :confused:
 

DeletedUser

Guest
όπως είπα το 99% των αποριών είναι απαντημένα και κλειδωμένα θέματα οπότε μπορεί ο καθένας να βρει αυτό που θέλει.ακόμα,όπως είπες είναι φόρουμ παιχνιδιού οπότε καλα θα ήταν να γίνεται σπαμ διότι έτσι είναι πιο διασκεδαστικό για τον καθένα

για σενα μπορεί να ειναι...για μένα πχ δεν ειναι :)
 

DeletedUser

Guest
οχι ωοητικη ικανοτιτα... αλλα λογο ηλικίας.
τωρα εναν 14 χρονών δεν μπορει να του μιλήσει ο άλλος που ειναι 30 γιατι ειναι λογικό να μην καταλαβαίνει.
δεν νομίζω οι σπαμερ να ειναι πανω απο 18-20 χρονών....



:confused::confused::confused:


Συγνώμη κιόλας,αλλά πιστεύω πως δεν έχει βάση αυτό:eek:
 

DeletedUser

Guest
οχι ωοητικη ικανοτιτα... αλλα λογο ηλικίας.
τωρα εναν 14 χρονών δεν μπορει να του μιλήσει ο άλλος που ειναι 30 γιατι ειναι λογικό να μην καταλαβαίνει.
δεν νομίζω οι σπαμερ να ειναι πανω απο 18-20 χρονών....

σε αυτο θα συμφωνησω με τον μοντ.το πολυ 17 χρονων παιδια ειναι οι περισσοτεροι(ειμαστε).ωστοσο θελω απαντηση στην εξης ερωτηση?γιατι να υπαρχει σπαμ????????κανεις δεν μου απανταει.
 

DeletedUser

Guest
Μαντεύω τον λόγο.Αλλά αυτό που λέω είναι να γίνουν οι mods πολύ πιο ελαστικοί και να επιτραπεί το έξυπνο-αστείο spam :)

σε αυτο λογικα θα συμφωνησουν(παιχτες-mod)..αλλα και παλι θα ειναι ορισμενοι οι οποιοι θα ξεπερνουν τα ορια του spam..οι οποιοι θα πρεπει να τιμωρουνται..
αρα το θεμα παει στην κατανοηση του έξυπνου-αστείου spam απο τους διαχειριστες.
 

DeletedUser

Guest
Μαντεύω τον λόγο.Αλλά αυτό που λέω είναι να γίνουν οι mods πολύ πιο ελαστικοί και να επιτραπεί το έξυπνο-αστείο spam :)

νομιζω πως το εξυπνο αστειο σπαμ εχει επιτραπει.δεν εξηγειται αλλιως πως εφτασε ο theontor τοσο γρηγορα τα 1000 posts.;)
 

DeletedUser8

Guest
νομιζω πως το εξυπνο αστειο σπαμ εχει επιτραπει.δεν εξηγειται αλλιως πως εφτασε ο theontor τοσο γρηγορα τα 1000 posts.;)

μην το λες πιστευω πως τα πιο πολλα μου ποστ ειναι βλακωδες απλος ειμουνα τυχερος και δεν εφαγα μπαν..:eek:
 

DeletedUser

Guest
σε αυτο λογικα θα συμφωνησουν(παιχτες-mod)..αλλα και παλι θα ειναι ορισμενοι οι οποιοι θα ξεπερνουν τα ορια του spam..οι οποιοι θα πρεπει να τιμωρουνται..
αρα το θεμα παει στην κατανοηση του έξυπνου-αστείου spam απο τους διαχειριστες.


mπααα.θα το δείξουν και οι ίδιοι οι παίχτες με τον τρόπο τους
 

DeletedUser

Guest
Μαντεύω τον λόγο.Αλλά αυτό που λέω είναι να γίνουν οι mods πολύ πιο ελαστικοί και να επιτραπεί το έξυπνο-αστείο spam :)
αν επιτραπει μονο αυτο δε νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα...οσο για την ηλικια,σιγουρα παιζει ρολο..πχ εγω ειμαι 13 χρονων κ ειναι πολυ πιθανοτερο να ειμαι σπαμερ απο οτι αν ημουν 45...εχει δικιο ο falegk...;)
 

DeletedUser

Guest
αποτι εχω καταλαβει το θεμα του spam ειναι μια πολυ μικρη κλοστη απο την οποια μπορει να παρεκτραπει ο καθενας με βαση:
την εμπειρια του αρα και
την ηλικια του
τη νοημοσυνη του κλπ..

αρα...πολυ δυσκολα θα βγαλουμε συμπερασμα :D :D :D
 

DeletedUser2677

Guest
εγω εχω αλλο σκεπτικο..φανταστειτε να ξεκινουσατε ολοι τωρα το παιχνιδι..λογικο ειναι οτι δεν θα ειχατε ιδεα..για σκεφτειτε να ψαξετε στο φορουμ πως μαζευετε βαμβακι..ειναι πολυ απιθανο να βρειτε απαντηση στον χαμο που επικρατει..και το καταλαβα πολυ καλα γιατι εχω φαει συνεχωμενες ωρες διαβασματος του φορουμ για το thread που εφτιαξα τελευταια..ας μην τα βλεπουμε τοσο απλα τα πραγματα γιατι πλεον το ξερουμε εμεις το παιχνιδι..αλλα αν αρχισει καποιος να παιζει τωρα θα αναγκαστει να ανοιγει καινουριο θεμα..δεν ξερω,εχω γελασει πολυ με το φορουμ γιατι εχει πολλα αστεια αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος του..αυτη ειναι η δικη μου αποψη που μπορει να αντιπροσωπευει μονο εμενα κ κανεναν αλλον..


υ.γ.μερικοι που σπαμαρουν χωρις τροπο ειναι ακρως ενοχλητικοι κ σχεδον εγω δεν τους παιρνω στα σοβαρα..ειδικα οταν καταλαβαινω οτι το κανουν καθαρα για να μαζεψουν ποστ.αυτα.

edit:falegk
Το πιο σωστό που διάβασα.ακριβός αυτο θέλουμε να περάσουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
νομιζω πως το εξυπνο αστειο σπαμ εχει επιτραπει.δεν εξηγειται αλλιως πως εφτασε ο theontor τοσο γρηγορα τα 1000 posts.;)

σωστά...και βέβαια το αφήνουμε, το βλακώδες σπαμ δεν αφήνουμε.

μα οταν ανέλαβα υπήρχαν 25-30 μπαν μηνιαία.
τωρα υπάρχουν 5.......νταξ....αυτο λεει πολλά.
 

DeletedUser

Guest
μην το λες πιστευω πως τα πιο πολλα μου ποστ ειναι βλακωδες απλος ειμουνα τυχερος και δεν εφαγα μπαν..:eek:


χαχαχχαχαχαχ:D:D

αν επιτραπει μονο αυτο δε νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα...οσο για την ηλικια,σιγουρα παιζει ρολο..πχ εγω ειμαι 13 χρονων κ ειναι πολυ πιθανοτερο να ειμαι σπαμερ απο οτι αν ημουν 45...εχει δικιο ο falegk...;)

Ο falegk δεν ανέφερε αυτό που λες,είπε ότι 1 13χρονος δεν μπορεί να καταλάβει 1 45χρονο...Και διαφωνώ,αν εννοεί μόνο το παιχνίδι βέβαια
 

DeletedUser

Guest
εγω εχω αλλο σκεπτικο..φανταστειτε να ξεκινουσατε ολοι τωρα το παιχνιδι..λογικο ειναι οτι δεν θα ειχατε ιδεα..για σκεφτειτε να ψαξετε στο φορουμ πως μαζευετε βαμβακι..ειναι πολυ απιθανο να βρειτε απαντηση στον χαμο που επικρατει..και το καταλαβα πολυ καλα γιατι εχω φαει συνεχωμενες ωρες διαβασματος του φορουμ για το thread που εφτιαξα τελευταια..ας μην τα βλεπουμε τοσο απλα τα πραγματα γιατι πλεον το ξερουμε εμεις το παιχνιδι..αλλα αν αρχισει καποιος να παιζει τωρα θα αναγκαστει να ανοιγει καινουριο θεμα..δεν ξερω,εχω γελασει πολυ με το φορουμ γιατι εχει πολλα αστεια αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος του..αυτη ειναι η δικη μου αποψη που μπορει να αντιπροσωπευει μονο εμενα κ κανεναν αλλον..


υ.γ.μερικοι που σπαμαρουν χωρις τροπο ειναι ακρως ενοχλητικοι κ σχεδον εγω δεν τους παιρνω στα σοβαρα..ειδικα οταν καταλαβαινω οτι το κανουν καθαρα για να μαζεψουν ποστ.αυτα.



Για θέματα τέτοιου τύπου υπάρχουν 2 tutorials στην αρχή του παιχνιδιού


σωστά...και βέβαια το αφήνουμε, το βλακώδες σπαμ δεν αφήνουμε.

μα οταν ανέλαβα υπήρχαν 25-30 μπαν μηνιαία.
τωρα υπάρχουν 5.......νταξ....αυτο λεει πολλά.



Αυτό θα λέει ότι κάνεις καλά την δουλειά σου,αλλά όχι δεν πιστεύω ότι το αφήνετε =/
 

DeletedUser

Guest
χαχαχχαχαχαχ:d:d



ο falegk δεν ανέφερε αυτό που λες,είπε ότι 1 13χρονος δεν μπορεί να καταλάβει 1 45χρονο...και διαφωνώ,αν εννοεί μόνο το παιχνίδι βέβαια

θελω να πω οτι δεν εχουν την ίδια σκέψη.
ο 45 δεν παίζει να σπαμαρει.....ελεος δηλαδή.

ειναι υποτίθεται πιο έμπειρος κτλ κτλ.
παρεξηγήθηκε αυτο που ειπα :)
 

DeletedUser

Guest
εγω εχω αλλο σκεπτικο..φανταστειτε να ξεκινουσατε ολοι τωρα το παιχνιδι..λογικο ειναι οτι δεν θα ειχατε ιδεα..για σκεφτειτε να ψαξετε στο φορουμ πως μαζευετε βαμβακι..ειναι πολυ απιθανο να βρειτε απαντηση στον χαμο που επικρατει..και το καταλαβα πολυ καλα γιατι εχω φαει συνεχωμενες ωρες διαβασματος του φορουμ για το thread που εφτιαξα τελευταια..ας μην τα βλεπουμε τοσο απλα τα πραγματα γιατι πλεον το ξερουμε εμεις το παιχνιδι..αλλα αν αρχισει καποιος να παιζει τωρα θα αναγκαστει να ανοιγει καινουριο θεμα..δεν ξερω,εχω γελασει πολυ με το φορουμ γιατι εχει πολλα αστεια αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος του..αυτη ειναι η δικη μου αποψη που μπορει να αντιπροσωπευει μονο εμενα κ κανεναν αλλον..


υ.γ.μερικοι που σπαμαρουν χωρις τροπο ειναι ακρως ενοχλητικοι κ σχεδον εγω δεν τους παιρνω στα σοβαρα..ειδικα οταν καταλαβαινω οτι το κανουν καθαρα για να μαζεψουν ποστ.αυτα.

edit:falegk
Το πιο σωστό που διάβασα.ακριβός αυτο θέλουμε να περάσουμε.

εχει απολυτο δικιο.και εγω πολλες φορες που ψαχνω απλα πραγματα χρειαζεται να διαβασω 2 σελιδες με τις βλακειες(συγγνωμη για την εκφραση του καθενος) για να βρω αυτο που θελω.παντως πιστευω πως σημασια εχει ποιοι συμμετεχουν σε καθε thread.

πχ κοιταξτε τη συζητηση αυτη που κανουμε εδω και τοση ωρα.μπορει κανεις να καταλαβει πως προκειται για σοβαρα,ωριμα ατομα τα οποια μιλανε πολιτισμενα.
 

DeletedUser

Guest
Για θέματα τέτοιου τύπου υπάρχουν 2 tutorials στην αρχή του παιχνιδιού






Αυτό θα λέει ότι κάνεις καλά την δουλειά σου,αλλά όχι δεν πιστεύω ότι το αφήνετε =/


πίστεψε το...τόση ωρα που μιλάμε αυτο γίνετε. :p
το αφήνω.
 

DeletedUser

Guest
θελω να πω οτι δεν εχουν την ίδια σκέψη.
ο 45 δεν παίζει να σπαμαρει.....ελεος δηλαδή.

ειναι υποτίθεται πιο έμπειρος κτλ κτλ.
παρεξηγήθηκε αυτο που ειπα :)


ωχ sorry τότε.Λάθος μου.:)

Πάντως ο 15 θα διασκεδάσει και επειδή αυτό το παιχνίδι παίζεται κυρίως από παιδιά,θα διασκεδάσουν πολλοί ;)
 

DeletedUser

Guest
πίστεψε το...τόση ωρα που μιλάμε αυτο γίνετε.
το αφήνω.

νατο το λαθος σου...δεν εχεις σπαμαρει κανενας και για κανεναν λογο αυτη την ωρα...
αυτο που θελει να πει ο napo66 ειναι οτι ειστε υπερβολικοι στο θεμα του infraction-ban και φανηκε με αυτο που ειπες.. =/
 
Κορυφή