Vigilantes

DeletedUser

Guest
απλα δήλωσα οτι απο δω και πέρα οταν βλέπω δικιά σας επίθεση θα βαράω και γω.. οπως τα φιλαρακια σας (και ξέρουν ποιοι είναι) ;).

αυτα. ας μην το κουράσουμε το θέμα, και εσεις εξάλλου καταλαβαίνεται τι εννοω, φαινεται εξάλλου απο την σταση σας τοσο καιρο που αν μη τι αλλο σας βολευει.

φαίνεται ότι ψαχνόσουν να βρεις μια αφορμή για να είναι και δικαιολογημένες τέτοιες "βαρυσήμαντες δηλώσεις". ήδη άρχισες την εφαρμογή των δηλώσεών σου, πράγμα που δεν κάνετε για πρώτη φορά αλλά επανελλειμένως.

αυτό που κάνω κι εγώ απολύτως σαφές, είναι ότι η ανεξαρτησία κάθε παίκτη στη συμμετοχή του σε μια οποιαδήποτε μάχη, δεν θα καπελωθεί από κανενός τα "εύκολα συμπεράσματα", μόνο και μόνο για να νομιμοποιήσεις τα όσα έτσι κι αλλιώς έπραττες. βρες άλλους τρόπους να δικαιολογήσεις τα όσα θέλεις να κάνεις.

κρίμα που για εσένα το παν είναι η κατάκτηση ενός οχυρού και όχι μια καλή μάχη. αλλά μάλλον εκεί υπάρχει αδυναμία και το προτιμάς ως τακτική μήπως και βρεις λιγότερους κάπου και επικρατήσεις.
 

DeletedUser735

Guest
Χωρις να θελω να ερθω σε αντιδικια με κανενα θα εκφρασω την αποψη μου επι του θεματος.

Αρχικα θα ηθελα να ξερετε οτι σε ολες τις μαχες η DMU πηγαινει ενωμενη.
Ποτε δεν πηγαινουμε μισοι και μισοι,αυτος ειναι ο τροπος μας.

Σιγουρα οι GU για εμας δεν ειναι πολυ ανωτερη απο τους vigilantes αφου και οι δυο πλευρες βαζουν διπλες ή και κοντρα μαχες.

Φυσικα και θα ακουγοταν η αποψη οτι εμεις και οι vigilantes εχουμε καποια συνεργασια μεταξυ μας κατι το οποιο φυσικα και δεν ισχυει.

Ο αριθμος των ''Νεκρων'' που πηγαν στην μαχη δηλωνει και την αντιμετωπιση που ειχαμε για αυτην την μαχη...Τετοιες κοντρες μας αφηνουν παγερα αδιαφορους.Το μονο που τραβαει τα μελη μας σε αυτες ειναι το xp.

Με εκτιμηση,
Παυλος
 

DeletedUser

Guest
ειπα και εγω δε θα την πεταξεις την κακια σου ? :)
 

DeletedUser

Guest
φαίνεται ότι ψαχνόσουν να βρεις μια αφορμή για να είναι και δικαιολογημένες τέτοιες "βαρυσήμαντες δηλώσεις". ήδη άρχισες την εφαρμογή των δηλώσεών σου, πράγμα που δεν κάνετε για πρώτη φορά αλλά επανελλειμένως.

αυτό που κάνω κι εγώ απολύτως σαφές, είναι ότι η ανεξαρτησία κάθε παίκτη στη συμμετοχή του σε μια οποιαδήποτε μάχη, δεν θα καπελωθεί από κανενός τα "εύκολα συμπεράσματα", μόνο και μόνο για να νομιμοποιήσεις τα όσα έτσι κι αλλιώς έπραττες. βρες άλλους τρόπους να δικαιολογήσεις τα όσα θέλεις να κάνεις.

Θα σε παρακαλούσα να μην γενικευεις οτιδηποτε εχει σχεση με μενα και την συμμαχια μου. Εμεις δεν εχουμε ηγεσια κτλ οπως εσεις. Αρα εαν δεν το ξερεις, οτι γραφω ειναι προσωπικη αποψη μου αποψη και μονο.

Αλλη φορα θα περνω και αδεια απο τον John Fitzburn για να ειναι και νομιμες οι επιθεσεις μου.


Τελος, οσον αφορα την ανεξαρτησία του καθενός σου παραθέτω το εξης:

Renam Σήμερα η ώρα ΧΧ:ΧΧ μ.μ.
Οποιος θελει συμμετοχη σε μαχη, μπορει να ερθει στην AMYNA

Όνομα χρήστη BLUE LAKE FORT
Πόντοι: 8182
Μάχη οχυρού: Σήμερα η ώρα 9:03 μ.μ.


εχω σβήσει την ώρα για ευνόητους λόγους.


κρίμα που για εσένα το παν είναι η κατάκτηση ενός οχυρού και όχι μια καλή μάχη. αλλά μάλλον εκεί υπάρχει αδυναμία και το προτιμάς ως τακτική μήπως και βρεις λιγότερους κάπου και επικρατήσεις.

Λυπάμαι αλλα και πάλι εισαι φαουλ, εχω απολαύσει καλες μάχες οπως τις εννοείς ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΟ ΓΙΟ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ και αυτο που ειπα στο αρχικο μου ποστ ισχυει στο 100%. Καιρος να αρχισουν και αλλοι να τρεχουν πανω κατω.
 

DeletedUser

Guest
χωρις να θελω να ερθω σε αντιδικια με κανενα θα εκφρασω την αποψη μου επι του θεματος.

αρχικα θα ηθελα να ξερετε οτι σε ολες τις μαχες η dmu πηγαινει ενωμενη.
ποτε δεν πηγαινουμε μισοι και μισοι,αυτος ειναι ο τροπος μας.

σιγουρα οι gu για εμας δεν ειναι πολυ ανωτερη απο τους vigilantes αφου και οι δυο πλευρες βαζουν διπλες ή και κοντρα μαχες.

φυσικα και θα ακουγοταν η αποψη οτι εμεις και οι vigilantes εχουμε καποια συνεργασια μεταξυ μας κατι το οποιο φυσικα και δεν ισχυει.

ο αριθμος των ''νεκρων'' που πηγαν στην μαχη δηλωνει και την αντιμετωπιση που ειχαμε για αυτην την μαχη...τετοιες κοντρες μας αφηνουν παγερα αδιαφορους.το μονο που τραβαει τα μελη μας σε αυτες ειναι το xp.

με εκτιμηση,
παυλος

σταματα οσο ειναι καιρος παυλο, εκτιθεσαι
 

DeletedUser

Guest
Renam Σήμερα η ώρα ΧΧ:ΧΧ μ.μ.
Οποιος θελει συμμετοχη σε μαχη, μπορει να ερθει στην AMYNA

Όνομα χρήστη BLUE LAKE FORT
Πόντοι: 8182
Μάχη οχυρού: Σήμερα η ώρα 9:03 μ.μ.

δε ξέρω αν θέλει η ρένα να το βάλω αλλά θα το βάλω

Renam Στις 13/06/2010 η ώρα 2:08 μ.μ.
το μηνυμα που ελαβες δεν ηταν ζητηση στηριξης αλλά ενδειξη διάθεσης σε ποια πλευρα θα είμαι εγω αν καποιος συμμετεχει στη μαχη.

Δεν αλλαζει εκ μερους μου κατι απεναντι στους vigilantes.

Προσωπικά θα παω για xp σε μια μάχη και αυτο ειναι ολο.

k0nstantin0s Στις 13/06/2010 η ώρα 2:02 μ.μ.
να βοηθήσουμε τους viginaltes?
δεν ηταν "εχθροί" μας?



μόνο αυτό έχω να πω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
- Δεν είχαμε ούτε έχουμε καμία μορφή συνεργασίας και συμμαχίας με κανέναν, εκτός από αυτούς που αναγράφονται στο προφίλ της μητρικής μας πόλης.
Εξυπακούεται επομένως (και είναι μάλλον αστείο να το υποστηρίζουν κάποιοι) οτι δεν έχουμε συμμαχία ή συνεργασία με αυτούς που χτύπησαν συγχρόνως τρία οχυρά μας, απλά για διασκέδαση.
Διασκέδασαν. Σεβόμαστε τον τρόπο που παίζουν. Δεν ξεχνάμε όμως τις επιθέσεις τους.
- Έχουμε συμφωνία 1 vs 1 με τους CCP. Την σέβονται και εκείνοι και εμείς.
Την σέβονται και οι HD και οι Τσαμπατζήδες. Καλούμε και τους συμμάχους των CCP να την σεβαστούν. Δεν το έχουν κάνει ως τώρα.
Ελπίζουμε οτι θα το κάνουν στο μέλλον. Για το καλό του παιχνιδιού - όπως τουλάχιστον το αντιλαμβανόμαστε εμείς.
- Αν ενδιαφέρεστε να αντέξει ο κόσμος 1 μερικούς μήνες ακόμα, κάνετε μια προσπάθεια να είστε λογικοί και συγκρατημένοι. Εγώ την κάνω. Γι΄ αυτό και γράφω αυτό το μήνυμα.
Αν πάλι πιστεύετε οτι θα κρύψουμε την λειψανδρία με πολλαπλές μάχες, αν έχουμε χάσει το ενδιαφέρον μας για λίγο ποιοτικό και ευχάριστο για όλους παιχνίδι,
είτε ελάτε να δούμε ποια πόλη έχει τα πιο πολλά δολλάρια, είτε πάμε κατευθείαν διακοπές (one way, χωρίς επιστροφή στον Κ1 - δεν θα υπάρχει όταν γυρίσουμε!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Vigilantes ooouuust

Κύριοι VIGILANTES,

πρέπει να καταλάβετε πως αυτό που κάνατε δεν ήταν σπουδαίο.Ήταν μια μεγάλη βλακεία.Κάνατε 35 μάχες για να πάρετε τα οχυρά.Νομίζετε πως είστε η μόνη πόλη που έχει τόσα λεφτά;Αν νομίζετε είσαι πολύ έξω.Άρα δεν είστε η μόνη πόλη που μπορεί να το κάνει αυτό.Άλλες 20 πόλεις μπορούν να βάλουν η καθεμιά όχι 37 αλλά 50 μάχες η καθεμιά.Αλλά εμείς δεν παίζουμε έτσι.Εμείς θα βάλουμε μία μάχη και θα γεμίσει το οχυρό και όποιος νικήσει νίκησε.Εσείς θα κάνετε 37 μάχες για να δείτε αυτό που θέλετε.Και τι θέλετε?Να βρεθείτε για 2-3 ώρες στην 1η θέση.Με τον τρόπο που το κάνατε όμως μπορούσε να το κάνει κάθε πόλη που είχε 100.000 στο θησαυροφυλάκιο.Και όπως είπε κάποιος προηγούμενος και ήταν πολύ σωστός θέλατε να γίνει εδώ μεγάλη συζήτηση για το ότι μια πόλη που δεν ανήκε σε CCP-DMU-HD-GU έφτασε στην 1η θέση.Αλλά επειδή όλοι κατάλαβαν ότι κάνατε κάτι πολύ εύκολο και μόνο για τα μάτια του κόσμου,δεν ασχολήθηκε κανένας.Λυπάμαι πολύ,αλλά νομίζω πως δεν εκτίθεται κανείς άλλος,παρά μόνο εσείς οι ίδιοι.....:cool:
 

DeletedUser

Guest
αν ειχες την δυνατοτητα θα το εκανες και εσυ...και btw γιατι πεζεις ακομα αφου εισαι τοσο fail? :p
 

DeletedUser

Guest
μη το συνεχιζεις nikiforos, απο αυτα που γραφεις φαινεται οτι εισαι καπου αλλου , τουλαχιστον ολοι οι αλλοι καταλαβαν
 

DeletedUser

Guest
ξαναέλα επειδή βλέπω την πόλη σου πιο κάτω από τη δικιά μας...
 

DeletedUser

Guest
- Δεν είχαμε ούτε έχουμε καμία μορφή συνεργασίας και συμμαχίας με κανέναν, εκτός από αυτούς που αναγράφονται στο προφίλ της μητρικής μας πόλης.
Εξυπακούεται επομένως (και είναι μάλλον αστείο να το υποστηρίζουν κάποιοι) οτι δεν έχουμε συμμαχία ή συνεργασία με αυτούς που χτύπησαν συγχρόνως τρία οχυρά μας, απλά για διασκέδαση.
Διασκέδασαν. Σεβόμαστε τον τρόπο που παίζουν. Δεν ξεχνάμε όμως τις επιθέσεις τους.
- Έχουμε συμφωνία 1 vs 1 με τους CCP. Την σέβονται και εκείνοι και εμείς.
Την σέβονται και οι HD και οι Τσαμπατζήδες. Καλούμε και τους συμμάχους των CCP να την σεβαστούν. Δεν το έχουν κάνει ως τώρα.
Ελπίζουμε οτι θα το κάνουν στο μέλλον. Για το καλό του παιχνιδιού - όπως τουλάχιστον το αντιλαμβανόμαστε εμείς.
- Αν ενδιαφέρεστε να αντέξει ο κόσμος 1 μερικούς μήνες ακόμα, κάνετε μια προσπάθεια να είστε λογικοί και συγκρατημένοι. Εγώ την κάνω. Γι΄ αυτό και γράφω αυτό το μήνυμα.
Αν πάλι πιστεύετε οτι θα κρύψουμε την λειψανδρία με πολλαπλές μάχες, αν έχουμε χάσει το ενδιαφέρον μας για λίγο ποιοτικό και ευχάριστο για όλους παιχνίδι,
είτε ελάτε να δούμε ποια πόλη έχει τα πιο πολλά δολλάρια, είτε πάμε κατευθείαν διακοπές (one way, χωρίς επιστροφή στον Κ1 - δεν θα υπάρχει όταν γυρίσουμε!)

Αγαπητε Silenzio,

Το οτι σας βαρεσαν 3 οχυρα την ημερα που εκαναν 40 επιθεσεις, για μενα δεν λεει τιποτα. Εξαλλου δεν ηταν πραγματικες οι επιθεσεις τους, εναντιων των οχυρων σας. Ο ερωτας και ο βηχας δεν κρυβονται λενε. Συμμαχια μπορει να μην εχεις μαζι τους, αλλα ουτε τους χτυπας ουτε σε χτυπανε (την πλευρα σου).

Εχετε συμφωνια για 1 vs 1, αλλα δεν κανεις τιποτα οταν π.χ βγαζεις επιθεση σε αντιπαλο μεγαλο οχυρο και λιγο μετα τσουπ βγαινει και αλλη επιθεση πάλι σε αντιπαλο για σας οχυρο. Απλα γραψατε μετα την νικη σας οτι δεν θα αφησουμε κανεναν leecher κτλ κτλ κτλ..... τα γνωριζεις.

Εμεις ως Golden Union δεν συμφωνουμε με τα παραπανω και ουτε φυσικα και με το 1 vs 1 το οποιο ειναι τελειως ουτοπικο σε ενα παιχνιδι με 13000 ατομα που ο καθενας κανει οτι γουσταρει ουσιαστικα. Λειτουργουμε δημοκρατικα ακομη και 1 ιδρυτης μας να μην συμφωνει, δεν θα γινει τοσο απλο.

Ποιοτικο και ευχαριστο ειναι το παιχνιδι για την πλευρα σου, το καταλαβαινω. Για μας δεν ειναι ποιοτικο ετσι ομως, και ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.
 

DeletedUser

Guest
εξαλλου δεν ηταν πραγματικες οι επιθεσεις τους, εναντιων των οχυρων σας. ο ερωτας και ο βηχας δεν κρυβονται λενε. συμμαχια μπορει να μην εχεις μαζι τους, αλλα ουτε τους χτυπας ουτε σε χτυπανε (την πλευρα σου).

διάχυτη η δυσπιστία σου...

δυσπιστία, διαβολική συγγένεια με την απόγνωση;


θα συμπληρώσω ένα απόσπασμα από την αντιγόνη, την αρχαία τραγωδία του σοφοκλή, που ελπίζω να μην σε κουράσει.


μη νυν εν ήθος μούνον εν σαυτώ φόρει. ως φης συ, κουδέν άλλο, τούτο ορθώς έχειν. όστις γαρ αυτός ή φρονείν δοκεί, ή γλώσσαν, ην ουκ άλλος, ή ψυχήν έχειν, ούτοι διαπτυχθέντες ώφθησαν κενοί. αλλ΄ άνδρα, κεί τις η σοφός, το μανθάνειν πόλλ΄, αισχρόν ουδέν και το μη τείνειν άγαν. οράς παρά ρείθροισι χειμάρροις όσα δένδρων υπείκει, κλώνας ως εκσώζεται, τα δ΄ αντείνοντ΄ αυτόπρεμν΄ απόλλυται. αύτως δε ναός όστις εγκρατή πόδα τείνας υπείκει μηδέν, υπτίοις κάτω στρέψας το λοιπόν σέλμασιν ναυτίλλεται. αλλ΄ είκε και θυμώ μετάστασιν δίδου. γνώμη γαρ ει τις καπ΄ εμού νεωτέρου πρόσεστι, φήμ΄ έγωγε πρεσβεύειν πολύ φύναι τον άνδρα πάντ΄ επιστήμης πλέων. ει δ΄ ουν, φιλεί γαρ τούτο μη ταύτη ρέπειν, και των λεγόντων ευ καλόν το μανθάνειν ... ανθρώποισιν γαρ τοις πασιν κοινόν έστι τουξαμαρτάνειν. επεί δ΄ αμάρτη, κείνος ουκέτ΄ έστ΄ ανήρ άβουλος ουδ΄ άνολβος, όστις ες κακόν πεσών ακήται μηδ΄ ακίνητος πέλη. αυθαδία τοι σκαιότητ΄ οφλισκάνει [σοφοκλής, αντιγόνη, 705-723, 1023-1028].

μετάφραση

λοιπόν, μην κρατάς ένα μόνο τρόπο σκέψης μέσα σου, πως όπως συ το λες είναι σωστό και τίποτε άλλο. γιατί όποιος νομίζει ότι ο ίδιος μόνος σκέφτεται ή έχει γλώσσα και ψυχή, που άλλος κανείς δεν έχει, αυτοί αν εξεταστούν βαθύτερα, άδειοι αποκαλύπτονται. αλλ΄ο άνθρωπος, κι αν είναι σοφός, δεν είναι καθόλου ντροπή να μαθαίνει πιο πολλά, να μην παρατεντώνει το σχοινί. βλέπεις, κοντά στα ρεύματα των χειμάρρων, όσα δένδρα υποχωρούν σ΄ ορμή του νερού πως σώζουν κλωνάρια τους, ενώ χάνονται σύριζα όσα τους αντιστέκονται. το ίδιο όποιος τεντώνει του πλοίου του τη σκότα και δεν τη χαλαρώσει διόλου με αναποδογυρισμένα καθίσματα στη συνέχεια το ταξίδι του συνεχίζει. όμως, δώσε τόπο στην οργή κι άλλαξε τη γνώμη σου. γιατί, αν μπορεί να προστεθεί κάποια γνώμη κι από μένα το νεότερο, λέω πως σπουδαίο είναι να γεννηθεί σοφός σ΄ όλα κάποιος άνθρωπος. αν όμως αυτό δε συμβαίνει-και δε συμβαίνει συνήθως- καλό είναι να μαθαίνει κι από κείνους που μιλούν σωστά ... γιατί είναι κακό σ΄ όλους τους ανθρώπους να πέφτουν σε λάθη. όταν όμως σφάλει, δεν είναι πια άστοχος και κακότυχος εκείνος που, όταν πέσει σε κακό, προσπαθεί να το θεραπεύσει και δε μένει άκαμπτος. η ισχυρογνωμοσύνη βέβαια δείχνει στενοκεφαλιά.
 

DeletedUser

Guest
δε θα φτασει μεχρι το τελος θα αποκοιμηθει χαχαχαχα
 

DeletedUser

Guest
Ψιλοάσχετο με το θέμα,αλλά γίνεται με πολλούς και θέλω να ρωτήσω,η επίκληση στην Αντιγόνη πόσο μάλλον γράφοντας και το original κείμενο(στο συγκεκριμένο ποστ),και χρησιμοποιώντας λέξεις οι οποίες είναι σωστό να χρησιμοποιούνται και είναι ωραίο κάποιος να έχει πλούσιο λεξιλόγιο μεν,αλλά δεν χρεισιμοποιούνται και τόσο στην καθομηλουμένη δε,σας κάνει κάνει να πιστεύευτε ότι θα γίνει πιο πιστευτή ή πιο ''πλούσια'' και τεκμηριωμένη η άποψή σας?

Σημ:Καλοπροαίρετο ποστ και σε καμιά περίπτωση πρ.επίθεση σε κάποιον.


δε θα φτασει μεχρι το τελος θα αποκοιμηθει χαχαχαχα

γελάσαμε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
διάχυτη η δυσπιστία σου...

δυσπιστία, διαβολική συγγένεια με την απόγνωση;

ναι ειναι διαχυτη η δυσπιστια μου, αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι και απεγνωσμενος ομως.

πολυ ευστοχο το αποσπασμα που έβαλες ;)
 

DeletedUser

Guest
Napo66 δε φταιω που εισαι εσυ κρυος και εγω εξυπνακιας
 
Κορυφή