2ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΟΝΟΜΑΧΙΩΝ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4530
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6637

Guest
εφοσον αντρεα κανεις κ χρεη διαχειρισης
μπορεις να μου εξηγισεις γιατι ειμαι χαζος εγω
αν με καποιον χ αντιπαλο στο χρονικο διαστημα του τουρ κανω μαζι του 5 επιθεσεις κ 5 αμυνες........θα μετρησουν ολες κ θα προσθεσω τους ποντους???αυτο δεν εχουν διευκρινισει εξαρχης.....

υ,γ
μερικοι αποφασισαν να χωρεψουν στο ταψι
μερικοι ομως τους πηγε μερεντα κ δε δηλωσαν για ενα οπλο κ ενα παντελονι
:p:p:p:p
 

black.thunder

Μέλος
θα ειθελα να κανω καποιες ερωτησεις-διευκρινησεις ,θεωρω οτι ο παραπανω διαχειριστης δεν με καλυψε με τις απαντησεις του.....
στις 2 απο τις 4 ερωτησεις μου,
σε λιγες ωρες το τουρ ξεκιναει κ πολυς κοσμος δεν ξερει τους κανονες η δεν τους εχει καταλαβει.....για αυτο το λογο ξανακανω 2 ερωτησεις που ελπιζω να επιλυθουν συντομα κ αμεσα....


1.οι ομαδικες μονομαχιες θα επιτρεπονται?
οταν λεω ομαδικες ενοω να συνενοουνται 2 -3 ατομα μαζι κ να *βαρανε* ενα ατομο με ελαχιστη διαφορα λεπτων η δευτερολεπτων ωστε να επιτυχαινουν 48ωρο
(ενοειται απο διαφορετικη ιπ κ διαφορετικη συνδεση)


2.οι ποντοι νικης 3βαθμους κ ηττας 1βαθμος .......θα ισχυσει στην πρωτη αμυνα κ την πρωτη επιθεση καθε 2 παιχτων μεταξυ τους ???
δηλαδη αν εγω κανω με τον Χ παιχτη μια αμυνα κ μια επιθεση κ χασω κ στην πρωτη επιθεση κ στην πρωτη αμυνα μεταξυ εμενα κ του Χ παιχτη κ επειτα κατα την διαρκεια του τουρ του κανω επιθεση αλλες 3 φορες κ τον κερδισω ......θα παρω βαθμους μονο για την πρωτη μου αμυνα κ την πρωτη μου επιθεση απεναντι του η το συνολο του αθρισματος των επιθεσεων κ των αμυνων μου απεναντι του........?????

Υ.Γ
σας ευχαριστω εκ των προτερων


1)Όχι δεν επιτρέπονται οι ομαδικές μονομαχίες όπως λες. Μπορεί κάποιος παίχτης να δεχθεί 1-2 επιθέσεις την ίδια μέρα (μπορεί και παραπάνω). Όπως το λες εσύ πάνε π.χ. οι παίχτες Α και Β βαράνε την ίδια ώρα τον παίχτη Γ για να τον λιποθυμήσει ο παίχτης Δ και να πάρει τους 3 βαθμούς. Δεν πιστεύω να αρέσει σε κάποιον αυτό το πράγμα.

Η Ο.Δ. διατηρεί το δικαίωμα να ακυρώσει οποιαδήποτε μονομαχία εαν διαπιστώσει σκοπιμότητα που αντιτίθεται στο fair-play.
2)Οι πόντοι νίκης (3) και ήττας (1) θα ισχύουν μόνο στην 1η άμυνα και στην 1η επίθεση κάθε 2 παιχτών μεταξύ τους. Αν δλδ κάποιος κάνει μια επίθεση σε ένα άτομο από το γκρουπ που ανήκει και χάνει και συνεχίζει τις επιθέσεις μέχρι να κερδίσει δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει 3 βαθμούς γιατί θα μετράει μόνο η 1η επίθεση που έχει κάνει.

Ο κάθε παίχτης που συμμετέχει στο τουρνουά θα πρέπει να κάνει μια μονομαχία επίθεση και μια μονομαχία άμυνα με ΟΛΟΥΣ τους συμμετέχοντες του group στο οποίο ανήκει.
Νομίζω εξηγεί μια χαρά το τι πρέπει να κάνει κάποιος που συμμετέχει στο τουρνουά.
Παράδειγμα:
Εγώ είμαι σε ένα γκρουπ με τους παίχτες Α, Β, και Γ κάνω από 1 επίθεση στον καθένα και περιμένω να μου επιτεθούν και αυτοί για να παίξω και σαν αμυνόμενος. Και αφού μου κάνουν και αυτοί της επιθέσεις υπολογίζουμε τους βαθμούς που έχει μαζέψει ο κάθε παίχτης και όποιος έχει τους περισσότερους βαθμούς κερδίζει. Δηλαδή θα έχω 3 επιθέσεις και 3 άμυνες αν τυχόν γίνει κάποια άλλη μονομαχία που δεν πρέπει π.χ. μια 2η επίθεση από μένα η από τον παίχτη Β απλά δεν θα μετράει.

Ελπίζω να σε κάλυψα τώρα.
 

DeletedUser6637

Guest
σε ευχαριστω παρα πολυ
μια ομορφη μερα να εχεις
με καλυψες 100%
 

DeletedUser6978

Guest
Πως ενημερώνουμε για αλλαγη λέβελ μονομαχίας από τη στιγμή που το αρχικό ποστ είναι κλειδωμένο. Στέλνουμε μηνυμα στον GM?
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σας , εγώ είμαι στο πρώτο γκρουπ , άλλα επειδή είμαι ο μεγαλύτερος σε λεβελ δεν μπορώ να τους βαρεσω όλους γιατί είναι πολύ χαμηλά λεβελ οι άλλοι .
Τι θα γίνετε στην περίπτωση αυτη ?
Επίσης αν οι άλλοι συμπαίκτες μου από το γκρουπ , δεν έρθουν για μονομαχία θα υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να πάρω έστω τον έναν βαθμό της ήττας ?

Ευχαριστώ εκ των πρότερων .
 

DeletedUser

Guest
δεν μπορω να βαρεσω 2 ατομα του γκρουπ μου.!!
 

DeletedUser4530

Guest
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

απο σημερα λογο προβληματος συνδεσης με το ιντερνετ μπαινω διακοπες για 1-2 μερες. μπηκα προσωρινα για να ειδοποιησω. ελπιζω να ειμαι εμπροθεσμος μεχρι την τεταρτη για το τουρνουα.
 

DeletedUser4532

Guest
Εγώ δεν μπορώ να βαρέσω 3 άτομα του γκρουπ μου.
 

DeletedUser4530

Guest
το προβλημα συνδεσης μου λυθηκε. ξανα στο κουρμπετι!
 

black.thunder

Μέλος
Παρακαλώ ενημερώστε με με 1 προσωπικό μήνυμα εδώ στο φόρουμ για το τι γίνετε στο γκρουπ 1. Ποιος δεν μπορεί να κάνει μονομαχία με ποιον.

Επειδή έχουν γίνει μερικά λάθη στη βαθμολογία θα σας παρακαλούσα να ΜΗΝ διαγράφετε τις αναφορές από τις μονομαχίες του τουρνουά. Γιατί στο τέλος τους τουρνουά θα της χρειαστούμε για να βγάλουμε τι σωστή βαθμολογία.
 

DeletedUser4530

Guest
φανταζομαι δεν θα υπαρχει προβλημα αν στειλουμε τις αναφορες ολες μαζι οταν ολοκληρωθουνε... η πρεπει να στελνονται καθε φορα που πραγματοποιειται μια μονομαχια;
 

DeletedUser4530

Guest
το κακο ειναι οτι σημερα τελειωνει το τουρνουα και εγω δεν μπορω να μονομαχισω 2-3 απο το γκρουπ μου λογο 48ωρης που εχουν. τι γινεται σ αυτη την περιπτωση;
 

DeletedUser5084

Guest
το τουρνουα λήγει την Τετάρτη 23-10-2013 στις 21:00
 

DeletedUser6978

Guest
Από τις 14/10 ο GM σταμάτησε να ανοίγει τα μηνύματα με τις αναφορές και ακολούθως να ενημερώνει τα αποτελέσματα στο φόρουμ. Συμβαίνει κάτι που θα πρεπε να ξέρουμε;
 

DeletedUser5084

Guest
Από τις 14/10 ο GM σταμάτησε να ανοίγει τα μηνύματα με τις αναφορές και ακολούθως να ενημερώνει τα αποτελέσματα στο φόρουμ. Συμβαίνει κάτι που θα πρεπε να ξέρουμε;

ναι... μπερδευτηκε λιγο με τις αναφορες και τις πραξεις και σκεφτηκε να τα ανοιξει ολα μαζι στο τελος :p

Χρησταρα τη πηρες τη κατηγορια, μην αγχεσαι :))
 
Κορυφή