2ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΟΝΟΜΑΧΙΩΝ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4530
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4530

Guest
- σημερα ανοιγουν οι συμμετοχες μονομαχιων. επειδη δεν εχω παρει ξανα μερος σε κατι αναλογο, που θα πρεπει να δηλωσω συμμετοχη;
- ενισχυσεις επιτρεπονται; κι αν ναι, ολες;
αν γινεται μεσω απλου ποστ, τοτε δηλωνω συμμετοχη στο τουρνουα μονομαχιων που γινεται στο μπουφαλο:

Όνομα παίχτη: xryma
Κατηγορία χαρακτήρα: μονομαχος
Επίπεδο: 61
Επίπεδο Μονομαχίας: 95

σημειωση: τα επιπεδα αλλαζουν σχεδον καθημερινα. θα ενημερωνω σε τακτα χρονικα διαστηματα για τυχον αλλαγες επιπεδων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6637

Guest
κανονες τουρνουα

μια διευκρινιση θα ειθελα

στην παραγραφο που λετε οτι απαγορευονται οι αγοροπολησιες οπλων κ ρουχισμου μεταξυ ατομων που θα συμετασχουν στο τουρνουα

αυτη η απαγορευση απο ποτε μεχρι ποτε θα ισχυσει???

Υ.Γ
σε γενικες γραμες βρισκω πολυ καλες τις παραμετρους κ τους κανονες του τουρνουα,:wk
 

black.thunder

Μέλος
- σημερα ανοιγουν οι συμμετοχες μονομαχιων. επειδη δεν εχω παρει ξανα μερος σε κατι αναλογο, που θα πρεπει να δηλωσω συμμετοχη;
- ενισχυσεις επιτρεπονται; κι αν ναι, ολες;
.


Μπορείς να δηλώσεις συμμετοχή εδώ: http://forum.the-west.gr/showthread.php?p=122288#post122288

Ότι απαγορεύετε έχει αναφερθεί στην ανακοίνωση μπορείς να βάλεις όποια ενίσχυση θέλεις.
 

black.thunder

Μέλος
μια διευκρινιση θα ειθελα

στην παραγραφο που λετε οτι απαγορευονται οι αγοροπολησιες οπλων κ ρουχισμου μεταξυ ατομων που θα συμετασχουν στο τουρνουα

αυτη η απαγορευση απο ποτε μεχρι ποτε θα ισχυσει???


Από την έναρξη μέχρι το τέλος του τουρνουα.
 

DeletedUser6275

Guest
εκφραζω την απορια μου γιατι να απαγορευθουν τα συγκεκριμενα οπλα (χαουνταχ και πελεκυς) ενω επιτρεπονται τα αλλα απο σετακια παλια και νεα. Και τα δυο δεν αποκτήθηκαν ξοδεύοντας σβώλους; Γιατι αυτη η διάκριση παρακαλώ; Ας μου εξηγήσει κάποιος αν ειναι εύκολο. Ευχαριστώ.
 

black.thunder

Μέλος
εκφραζω την απορια μου γιατι να απαγορευθουν τα συγκεκριμενα οπλα (χαουνταχ και πελεκυς) ενω επιτρεπονται τα αλλα απο σετακια παλια και νεα. Και τα δυο δεν αποκτήθηκαν ξοδεύοντας σβώλους; Γιατι αυτη η διάκριση παρακαλώ; Ας μου εξηγήσει κάποιος αν ειναι εύκολο. Ευχαριστώ.

Θεωρήσαμε πως τα όπλα αυτά δημιουργούν άνισες πιθανότητες μεταξύ των παιχτών. Τα σετάκια ναι μεν είναι και αυτά μυθικά αλλά κυκλοφορούν περισσότερα από αυτά και για αυτό τον λόγο δεν τα απαγορεύσαμε και αυτά.
 

DeletedUser4530

Guest
εκφραζω την απορια μου γιατι να απαγορευθουν τα συγκεκριμενα οπλα (χαουνταχ και πελεκυς) ενω επιτρεπονται τα αλλα απο σετακια παλια και νεα. Και τα δυο δεν αποκτήθηκαν ξοδεύοντας σβώλους; Γιατι αυτη η διάκριση παρακαλώ; Ας μου εξηγήσει κάποιος αν ειναι εύκολο. Ευχαριστώ.

απο την μια εχεις ενα δικιο. απο την αλλη με το ιδιο σκεπτικο του ξοδεματος σβομολογων (οπως εχει καταληξει) θα πρεπει να μπουνε και τα σετ οπως τα ψυχρο πυρ και αυτο που δινει η τωρινη λοταρια. ομως ως μοναδικα αντικειμενα υστερουν απο τους αλλους παικτες. επιπλεον σκεψου (για να τα ακουει η ουρα) οτι υπαρχουν πακτες που δεν παιζουν με σβολους οποτε οι πιθανοτητες που εχουν να ολοκληρωοουν καποιο σετ των λοταριων ειναι εξισου ιδια με το να εχουν τα μοναδικα σετ. βεβαια υπαρχει η αγορα αλλα.... ας μην γελιομαστε μερικα αντικειμενα απο τα σετ ειναι τοσα μετρημενα που πανε συστημενα και δεν φτανουν ποτε στην αγορα (για να μην μιλησουμε σε τι τιμη θα πουλιοντουσαν!).
ισως θα επρεπε να επανεξεταστει το θεμα με τα αντικειμενα και να επιτραπουνε αυτα που ειναι ευρεως διαδεδομενα και βρησκονται σχετικα ευκολα (μεχρι χρυσο σετ που μερικοι δεν εχουν ουτε αυτο).

υποτιθεται οτι γινεται ενας διαγωνισμος μονομαχιας που προστιθονται τα σκιλλς, ο εξοπλισμος, και φυσικα οι επιλογες στοχευσης και αποφυγης με θεμα τυχης κι οχι διαγωνισμος με το ποιος εχει τον ισχυροτερο εξοπλισμο (η κανω λαθος;!).

προταση με καθε φιλικη διαθεση.
 

DeletedUser6637

Guest
εφοσον απαντιθηκε το ερωτημα του αντρεα απο την διαχειριση
θα ειθελα να κανω καποιες ερωτησεις-διευκρινησεις

1.το τουρνουα ποτε θα ξεκινησει?κ ποσο θα διαρκεσει?

2.οι ομαδικες μονομαχιες θα επιτρεπονται?
(ενοειται απο διαφορετικη ιπ κ διαφορετικη συνδεση)

3.οταν λετε οτι πρεπει να γινει εστω μια αμυνα κ μια επιθεση απο ολους σε ολους που ανηκουν στην ιδια κατηγορια.......σε περιπτωση που καποιος κοιμαται συνεχεια η εχει συνεχεια 48ωρα τι θα γινει σε αυτη την περιπτωση?

4.οι ποντοι νικης 3βαθμους κ ηττας 1βαθμος .......θα ισχυσει στην πρωτη αμυνα κ την πρωτη επιθεση καθε 2 παιχτων μεταξυ τους ........η γενικα της ηττες κ τις νικες που θα εχεις απεναντι στο γκρουπ που θα εισαι?

Υ.Γ
σας ευχαριστω εκ των προτερων
σας μεταφερω αποριες που εχω συζητισει κ με αλλα ατομα
κ συγνωμη αν σας κουρασα.....:grr:p:nw
 

black.thunder

Μέλος
εφοσον απαντιθηκε το ερωτημα του αντρεα απο την διαχειριση
θα ειθελα να κανω καποιες ερωτησεις-διευκρινησεις

1.το τουρνουα ποτε θα ξεκινησει?κ ποσο θα διαρκεσει?

2.οι ομαδικες μονομαχιες θα επιτρεπονται?
(ενοειται απο διαφορετικη ιπ κ διαφορετικη συνδεση)

3.οταν λετε οτι πρεπει να γινει εστω μια αμυνα κ μια επιθεση απο ολους σε ολους που ανηκουν στην ιδια κατηγορια.......σε περιπτωση που καποιος κοιμαται συνεχεια η εχει συνεχεια 48ωρα τι θα γινει σε αυτη την περιπτωση?

4.οι ποντοι νικης 3βαθμους κ ηττας 1βαθμος .......θα ισχυσει στην πρωτη αμυνα κ την πρωτη επιθεση καθε 2 παιχτων μεταξυ τους ........η γενικα της ηττες κ τις νικες που θα εχεις απεναντι στο γκρουπ που θα εισαι?

Υ.Γ
σας ευχαριστω εκ των προτερων
σας μεταφερω αποριες που εχω συζητισει κ με αλλα ατομα
κ συγνωμη αν σας κουρασα.....:grr:p:nw

1)Το τουρνουά θα ξεκινήσει σε λίγες μέρες και αναλόγως με την συμμετοχή θα οριστούν ημέρες για να γίνουν οι μονομαχίες.(7-10 μέρες)
2)Αν εννοείς το αν μπορεί να δεχτεί κάποιος παίχτης πάνω από 1 μονομαχία την ημέρα ναι δεν υπάρχει όριο.
3) Σε περίπτωση που θα έχει πολλές φορές 48ωρο οι ίδιοι παίχτες και καθυστερεί το τουρνουά μπορεί να δοθεί παράταση. Αν όμως κάποιος κοιμάται μέρες για να μην τον επιτεθούν οι άλλοι παίχτες τότε λογικά θα αποκλειστεί από το τουρνουά.
4)Η κάθε μονομαχία που θα κάνει ο κάθε παίχτης θα έχει την βαθμολογία αυτή.
 

DeletedUser

Guest
1)Το τουρνουά θα ξεκινήσει σε λίγες μέρες και αναλόγως με την συμμετοχή θα οριστούν ημέρες για να γίνουν οι μονομαχίες.(7-10 μέρες)
2)Αν εννοείς το αν μπορεί να δεχτεί κάποιος παίχτης πάνω από 1 μονομαχία την ημέρα ναι δεν υπάρχει όριο.
3) Σε περίπτωση που θα έχει πολλές φορές 48ωρο οι ίδιοι παίχτες και καθυστερεί το τουρνουά μπορεί να δοθεί παράταση. Αν όμως κάποιος κοιμάται μέρες για να μην τον επιτεθούν οι άλλοι παίχτες τότε λογικά θα αποκλειστεί από το τουρνουά.
4)Η κάθε μονομαχία που θα κάνει ο κάθε παίχτης θα έχει την βαθμολογία αυτή.

Κάτι ανάλογο θα ισχύει και σε περίπτωση λιποθυμίας που χρειάζονται 48 ώρες
για την επόμενη μονομαχία?
 

black.thunder

Μέλος
Κάτι ανάλογο θα ισχύει και σε περίπτωση λιποθυμίας που χρειάζονται 48 ώρες
για την επόμενη μονομαχία?

1-2 λιποθυμία (48ωρη) δεν θα αλλάξει και πολύ τα πράγματα στο τουρνουά θα έχετε διαθέσιμες ημέρες μπροστά σας για να γίνουν όλες οι μονομαχίες.

Αν εννοείς αν κάποιος κατά κάποιον τρόπο έχει 48ωρη (που δεν νομίζω) συνέχεια για να μην δεχθεί μονομαχίες ναι ισχύει. Έχετε διαβάσει τους όρους πριν δηλώσετε συμμετοχή δεν μπορεί κάποιος να πάρει μέρος και να παίξει μόνο επιθέσεις η άμυνες.
 

DeletedUser4530

Guest
αν καποιος παικτης μεινει ελευθερος για να κανει μονομαχιες και επειδη πχ εχει επικυριχθει τον πλακωσουν στις μονομαχιες κι ετσι οταν ελθει καποιος απο το τουρνουα και επιτεθει με μια δυο τον ξαπλωσει... τι γινεται;
σιγουρα ειναι κατι ανισο και δεν ανταποκρινεται στις δυνατοτητες του παικτη.
μηπως τις ημερες του τουρνουα να μην γινονται μονομαχιες στους συμμετεχοντες;! κατι αναλλογο ειχε γινει και σε τουρνουα για τα οχυρα για επιθεσεις σε αυτα. οπως εκει ειχε ειπωθει απο την διαχειρηση οτι αλλαζουν οι ισοροποιες, οπως και εδω αλλαζουν, δεν θα πρεπει να λυφθουνε αναλογα μετρα;!

επισης ειχατε πει οτι αν αλλαζουν τα επιπεδα χαρακτηρα και τα επιπεδα μονομαχιας θα πρεπει να τα ενημερωνουμε. ομως εχετε κλειδωσει το θεμα και δεν μπορουμε να ενημερωσουμε για τυχον αλλαγες. σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε; μηπως να το ξεκλειδωσετε για τις αλλαγες και οχι για συμμετοχες;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

zamb

Νέο Μέλος
Απορίες

Καλησπέρα με την σειρά μου θέλω να ρωτήσω και εγώ 3-4 πραγματάκια:

Αρχικά κάπου στο εισαγωγικό μήνυμα αναφέρετε:
Εάν παρατηρηθεί πως κάποιος παίχτης έχει αγοράσει κάποιο μυθικό όπλο η ρούχο μόνο για τον διαγωνισμό θα αποκλειστεί από τον διαγωνισμό αλλά θα πάρει και την ανάλογη ποινή στο παιχνίδι που προβλέπεται από τους κανονισμούς μαζί με τον πωλητή.

1) Αυτός ο κανονισμός θα ισχύει από την ημερομηνία έναρξης των μονομαχιών ή από το τέλος της δήλωσης συμμετοχών (δηλαδή από τώρα) ?
2) Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σας σε αυτό που γράφετε, αλλά αν τυχόν πχ κάποιος παίκτης α έχει δανείσει πολύ πριν το τουρνουά κάτι σε κάποιον άλλον παίκτη β που συμμετέχει είτε όχι στο τουρνουά και τώρα με την δημιουργία του τουρνουά του το ζητήσει πίσω γιατί είναι δικό του εσείς πολύ εύλογα θα θεωρήσετε ότι ο παίκτης α επωφελείται με κάτι, μόνο και μόνο για το τουρνουά, αλλά στην ουσία με το παράδειγμα που σας ανέφερα δεν είναι έτσι και απλά παίρνει έγκαιρα πίσω κάτι δικό του επειδή το χρειάζεται και μπορεί πάλι μετά το τουρνουά να το ξανά δανείσει στον παίκτη β! Με λίγα λόγια τι θέλω να ρωτήσω, αν εγώ για παράδειγμα έχω δανείσει κάτι σε κάποιον άλλον τώρα δεν μπορώ να το πάρω πίσω ?
3) Όπως γνωρίζετε η λοταρία δεν έχει τελειώσει ακόμα αν κάποιος παίκτης φάει κάποιο πιάτο και τύχει κάποιο σπάνιο ρούχο είτε μονομαχίας είτε όχι δεν θα έχει την δυνατότητα να το βάλει αγορά για όσο γίνεται το τουρνουά για να μην φανεί ένοχη η κίνηση του? ή αντίστοιχα να αγοράσει κάτι που έβαλε κάποιος άλλος συμμετέχοντας ή ανεξάρτητος από το τουρνουά(μιλώντας πάντα για μυθικά είτε ρούχα μονομαχίας είτε οτιδήποτε άλλο)?

Με λίγα λόγια είναι απόλυτα σωστό αυτό που λέτε, απλά θέλει λίγο προσοχή κατά την γνώμη μου στον τρόπο αξιολόγησης και διευκρίνησης του, διότι μπορεί να γίνουν ατυχήσασα περιστατικά! Είναι σαν να αναιρείτε στους συμμετέχοντες την δυνατότητα να αγοράσουν ρούχα από τα νέα σετ που όπως γνωρίζετε, όλοι στην αρχή ψάχνουν να τα βρουν γιατί σε λίγο καιρό θα είναι άφαντα!

Και δεύτερον κάπου γράφετε στην ερώτηση του Andrew Stewart το εξής:
Θεωρήσαμε πως τα όπλα αυτά δημιουργούν άνισες πιθανότητες μεταξύ των παιχτών. Τα σετάκια ναι μεν είναι και αυτά μυθικά αλλά κυκλοφορούν περισσότερα από αυτά και για αυτό τον λόγο δεν τα απαγορεύσαμε και αυτά.

Και εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι το οποίο ρώτησα και τον κύριο cord και το έθεσα σαν πρόταση αν όχι για αυτό το τουρνουά λόγο του περιορισμένου του χρόνου, για το επόμενο! Όπως λέτε τα όπλα χάουνταχ και χρυσός πέλεκυς δημιουργούν άνισες πιθανότητες μεταξύ των παικτών! Προφανώς και το συμπέρασμα αυτό το βγάζετε επειδή ασκούν μεγαλύτερη ζημιά στο σύνολο τους από οποιοδήποτε άλλο όπλο! Για σκεφτείτε το εξής όμως τα νέα σετ σε συνδυασμό όπλου μονομαχίας με όπλο οχυρού δίνουν τεράστιας κλίμακας οφέλη στις βασικές ικανότητες μονομαχίας αλλά και τα ίδια τα όπλα από μόνα τους. Έχοντας σαν αποτέλεσμα αν κάποιος παίκτης αποφασίσει τις ικανότητες που κερδίζει είτε από αυτά τα όπλα ξεχωριστά από το καθένα είτε από το σετ στο οποίο ανήκουν να τις βάλει στο σημάδι στην ουσία θα έχει ακριβώς τις ίδιες ικανότητες που είχε φορώντας πχ ένα χαουνταχ (μιας και εκείνο δεν δίνει ικανότητες) και θα σκάει ακριβώς την ίδια ζημιά μην σας πω και μεγαλύτερη! Άρα ας μην το πάμε πως κάποιος παίκτης αγόρασε κάτι από αυτά, στο τι είναι ποιο εύκολο να πετύχει και στο πόσα κυκλοφορούν από το καθένα, αλλά στην ουσία: αν το χάουνταχ και ο χρυσός πέλεκυς δημιουργούν άνισες πιθανότητες για τους υπόλοιπους παίκτες τότε το ίδιο ακριβώς δεν κάνουν και τα νέα όπλα?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας και ζητώ συγνώμη αν σας κούρασα! :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser6290

Guest
" Όπως λέτε τα όπλα χάουνταχ και χρυσός πέλεκυς δημιουργούν άνισες πιθανότητες μεταξύ των παικτών! Προφανώς και το συμπέρασμα αυτό το βγάζετε επειδή ασκούν μεγαλύτερη ζημιά στο σύνολο τους από οποιοδήποτε άλλο όπλο! Για σκεφτείτε το εξής όμως τα νέα σετ σε συνδυασμό όπλου μονομαχίας με όπλο οχυρού δίνουν τεράστιας κλίμακας οφέλη στις βασικές ικανότητες μονομαχίας αλλά και τα ίδια τα όπλα από μόνα τους. Έχοντας σαν αποτέλεσμα αν κάποιος παίκτης αποφασίσει τις ικανότητες που κερδίζει είτε από αυτά τα όπλα ξεχωριστά από το καθένα είτε από το σετ στο οποίο ανήκουν να τις βάλει στο σημάδι στην ουσία θα έχει ακριβώς τις ίδιες ικανότητες που είχε φορώντας πχ ένα χαουνταχ (μιας και εκείνο δεν δίνει ικανότητες) και θα σκάει ακριβώς την ίδια ζημιά μην σας πω και μεγαλύτερη! Άρα ας μην το πάμε πως κάποιος παίκτης αγόρασε κάτι από αυτά, στο τι είναι ποιο εύκολο να πετύχει και στο πόσα κυκλοφορούν από το καθένα, αλλά στην ουσία: αν το χάουνταχ και ο χρυσός πέλεκυς δημιουργούν άνισες πιθανότητες για τους υπόλοιπους παίκτες τότε το ίδιο ακριβώς δεν κάνουν και τα νέα όπλα? "


Δυστυχώς φίλε ζαμπ προφανώς μπερδεύεσαι και θα σου πω το γιατί με ένα παράδειγμα:Εχεις εσύ χρυσό όπλο το οποίο έχει μέση οπλική 125 δηλ. έχει εύρος ζημιάς 101 μέχρι 149 και εγώ έχω χρυσό πέλεκυ ή howdah που έχει μ.ο 150 δηλαδή έχει εύρος ζημιάς από 100 μέχρι 200,όσους πόντους και να βάλεις στο σημάδι δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να κάνεις μεγαλύτερες ζημίες από έμενα και ειδικά 20-30 όποτε σε καμιά περίπτωση δεν είναι δίκαιο να μπουν σε ένα τουρνουά!

Επίσης το χρυσό όπλο έχει μ.ο 125 ενώ ένα οποιοδήποτε όπλο από τις λοταρίες έχει μ.ο 120 όποτε η 20-30 πόντοι που παίρνεις ενδεχομένως από κάποια σετ όπλων δεν μπορούν να σου δώσουν προβάδισμα σε ένα τουρνουά ενώ ο χρυσός πέλεκυς ή το howdah μπορεί!!
 

DeletedUser

Guest
Η προσωπική μου γνώμη για το τουρνουά μονομαχίας είναι ότι αν και είναι μια πολύ καλή προσπάθεια από τους υπεύθυνους για να τονώσουν λίγο το ενδιαφέρον κάποιων παιχτών σε έναν σέρβερ που αργοπεθαίνει αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα μόνο και μόνο από τη φύση του που του στερούν την αξιοπιστία του και συγκεκριμένα

1) Το επίπεδο μονομαχίας
Εδώ δημιουργούνται πολλά ερωτήματα
Κάποιος μόνιμα οχυρομάχος με πολύ χαμηλό επίπεδο μονομαχίας που πέρνωντας ένα φιλτράκι αποφασίζει σε μια μέρα να γίνει μονομάχος θα είναι δίκαιο να μονομαχεί με κάποιον που είναι 50 και 60 λέβελ μικρότερο του? 50 λέβελ σημαίνει ότι έχει 50 λιγότερες ιδιότητες και 150 ικανότητες.
Αντίστοιχα μιας και έχουν ανοίξει οι μεταφορές από άλλους κόσμους κάποιος με πολύ μεγάλο επίπεδο μονομαχίας με ποιον θα μονομαχήσει? με 2-3 άτομα? Δεν είναι τυχαίο που ο maistralis είναι εδώ και καιρό εκτός πόλης από τότε που ήρθε με μεταφορά στον κ7.

2)Ρεσκίλλ κατά τη διάρκεια του τουρνουά θα επιτρέπεται?
Το παιχνίδι απαγορεύει στους παίχτες να δουν από την κατάταξη ποιοι είναι οι 10 πρώτοι σε αποφυγή και στόχευση αλλά επιτρέπει όλα τ άλλα. Προσωπικά εγώ που έπαιζα όλο αυτό το καιρό με αντιστάσεις ήμουνα ανοιχτό βιβλίο στον κάθε μονομάχο. Αρκούσε να ανεβάσει το σημάδι του λίγους πόντους παραπάνω από τα αντανακλαστικά μου και να με κερδίσει. Άρα αν θες να βγάλεις τον καλύτερα στημένο μονομάχο και όχι αυτόν που κάνει πριν από κάθε μονομαχία ρεσκίλλ θα έπρεπε να κλειδώνουν ιδιότητες και ικανότητες και να στέλνονται πριν από κάθε μονομαχία σε κάποιον της ομάδας διαχείρισης.

3) Πέλεκυς και howdad
Μεγάλο κεφάλαιο αυτό και λάθος κατά τη γνώμη μου που απαγορεύονται.
Ή τα απαγορεύεις όλα όσα έχουν αποκτηθεί με σβώλους ή τίποτα.

4)Έπαθλο του τουρνουά
Ο νικητής της μεγάλης κατηγορίας πιστεύω θα κερδίσει σε σβώλους το 2% από αυτά που θα έχει χαλάσει κάνοντας ρεσκίλλ. Δεν θα έπρεπε να δωθεί κάποιο μοναδικό αντικείμενο σε κάθε νικητή? Όπως αυτά που δίνονται στον νικητή κάθε λοτταρίας για παράδειγμα θα πω.

Για όλους αυτούς τους λόγους αποφάσισα να μη συμμετάσχω και σ αυτό το τουρνουά και ελπίζω να εισακουστεί και η πρόταση που έχω κάνει σε άλλα ποστ μου να μπει στο shop ένα φίλτρο που θα κατεβάζει το επίπεδο μονομαχίας ενός παίχτη μιας και εμένα δεν μ αρέσει να παίζω με 0 κίνητρο
 

DeletedUser6275

Guest
καλα τα λες φίλτατε αλλα το ερωτημα ειναι: Δεν αποκτηθηκαν νομιμα με σβωλους απο ανοιγμα θηκων; δεν ειναι καποιο δωρο (σαν τα σετ οπλων ψυχρο και θερμο πυρ και τρεχα γυρευε). Δεν ειναι οπλα που κατεχει μονο ενας κι απο τη στιγμη που αποκτήθηκαν οπως τα διάφορα σετάκια ξοδεύοντας σβώλους δε βρίσκω το λόγο να αποκλειστούν. Βέβαια είναι επιλογή της ομάδας διαχείρισης να διοργανώσει το τουρνουά κατά αυτό τον τρόπο και το σέβομαι όπως επίσης και δική μου επιλογή να μην αγωνιστώ σε αυτό με τους δεδομένους κανονισμούς. :gl

Οσα είπε ο Σικ είναι πολύ λογικά και αποκαλύπτουν το μέγεθος του προβλήματος του τουρνουα (ειδικότερα αυτο το ολοι με όλους ειναι χαρα για την εταιρια καθώς θα τρίβει τα χέρια της με τα ρεσκίλ που θα γινονται αναμεσα σε γύρους). Συμφωνω με τα λεγόμενα του απόλυτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5084

Guest
Μη μου τους κύκλους τάραττε …

Πρέπει κάποια στιγμή όλοι μας να καταλάβουμε πως το west είναι εταιρεία και μάλιστα με επιθετική τακτική πωλήσεων. Σχεδόν τα πάντα αποσκοπούν στο κέρδος και μάλιστα το γρήγορο κέρδος δίχως φραγμούς.

Από την άλλη μεριά, όλοι εμείς που παίζουμε αυτό παιχνίδι, χορεύοντας σε αυτούς τους «Ινδιάνικους» ρυθμούς, πρέπει να σταματήσουμε τη γκρίνια… ή την ενασχόληση μας με το παιχνίδι. Οι πιο δυνατοί (χαρακτήρες) απουσιάζουν ήδη από τη κοινότητα, κάποιο άλλοι είναι «ωσεί παρόν» και εμείς οι λιγοστοί που απομείναμε, κοιτάμε πως να κάνουμε οικονομία στη άδεια τσέπη μας. Είναι αστείο αλλά αληθινό.

Αν έχετε προσέξει, οι μόνες προτάσεις που υλοποιούνται και μάλιστα σε σύντομο χρονικό διάστημα, είναι αυτές που οι παίχτες θα ξοδέψουν χρήματα, σβόλους και ομόλογα. Και ποιος «Γερμανός» δεν θα πέταγε τη σκούφια του όταν η ίδια η κοινότητα του προτείνει μια καλή χορηγία μέσω φίλτρων «μιας νέας αρχής», σβόλων για reskill, ομολόγων ή σβόλων για φίλτρα, κ.ο.κ.ε

Θα έπρεπε να μας προβληματίσει, πριν δηλώσουμε συμμετοχή, ότι το πρώτο βραβείο είναι μονάχα 300 σβόλοι! Λιγότερο από το 1/3 ενός φίλτρου νέας αρχής, το οποίο προσφερει ολικό reskil και σου δίνει τουλάχιστον κάποιες πιθανότητες διάκρισης. Δίχως αυτό, είσαι τουρίστας και το ξέρεις! Οι οχυρομαχοι ξόδεψαν κεφάλαια να γίνουν μονομάχοι και θα ξαναδώσουν κεφάλαια για να επιστρέψουν στη φυσικη τους κατάσταση σε διάστημα 2 εβδομάδων το πολύ. Εσείς κύριοι τι κάνετε για αυτό? Δίνετε 300 σβώλους :)om) και 2 όπλα μονομαχίας τα οποία κατά κανόνα δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε τουρνουά μονομαχίας?

Παράλογοοοο… δεν απανταει… αρα λογικο!

Συνεπώς, το μίνιμουμ της ανταμοιβής για τον πρώτο νικητή της κατηγορίας θα έπρεπε να ήταν 1000 σβώλοι ή μια επιστολή 1000 ομολόγων, ώστε να επιστρέψει ο νικητής της κάθε κατηγορίας, στο στήσιμο που είχε πριν το τουρνουά.

Τότε εσύ γιατί δήλωσες ρε μεγάλε?

Δήλωσα συμμετοχή για στηρίξω τη προσπάθεια των φίλων και συμπαικτών μου, όπως και αυτοί είχαν στηρίξει δικες μου πρωτοβουλίες στο παρελθόν. Μεταξύ μας όμως, οι ανταμοιβές είναι κοροϊδία. Δεν το πολυσκεφτόμουν αλλά μια και ανοίξαμε το θέμα, ας μη συνεχίσουμε να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας.

Καλή σας απόλαυση! :cns
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6637

Guest
θα ειθελα να κανω καποιες ερωτησεις-διευκρινησεις ,θεωρω οτι ο παραπανω διαχειριστης δεν με καλυψε με τις απαντησεις του.....
στις 2 απο τις 4 ερωτησεις μου,
σε λιγες ωρες το τουρ ξεκιναει κ πολυς κοσμος δεν ξερει τους κανονες η δεν τους εχει καταλαβει.....για αυτο το λογο ξανακανω 2 ερωτησεις που ελπιζω να επιλυθουν συντομα κ αμεσα....


1.οι ομαδικες μονομαχιες θα επιτρεπονται?
οταν λεω ομαδικες ενοω να συνενοουνται 2 -3 ατομα μαζι κ να *βαρανε* ενα ατομο με ελαχιστη διαφορα λεπτων η δευτερολεπτων ωστε να επιτυχαινουν 48ωρο
(ενοειται απο διαφορετικη ιπ κ διαφορετικη συνδεση)


2.οι ποντοι νικης 3βαθμους κ ηττας 1βαθμος .......θα ισχυσει στην πρωτη αμυνα κ την πρωτη επιθεση καθε 2 παιχτων μεταξυ τους ???
δηλαδη αν εγω κανω με τον Χ παιχτη μια αμυνα κ μια επιθεση κ χασω κ στην πρωτη επιθεση κ στην πρωτη αμυνα μεταξυ εμενα κ του Χ παιχτη κ επειτα κατα την διαρκεια του τουρ του κανω επιθεση αλλες 3 φορες κ τον κερδισω ......θα παρω βαθμους μονο για την πρωτη μου αμυνα κ την πρωτη μου επιθεση απεναντι του η το συνολο του αθρισματος των επιθεσεων κ των αμυνων μου απεναντι του........?????

Υ.Γ
σας ευχαριστω εκ των προτερων
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

zamb

Νέο Μέλος
απορίες 2

"1.οι ομαδικες μονομαχιες θα επιτρεπονται?
(ενοειται απο διαφορετικη ιπ κ διαφορετικη συνδεση)"

Όπως το καταλαβαίνω εγώ ο συμπαίκτης μου εννοεί θα μπορούν 2 και περισσότεροι παίκτες να συνεννοούνται και να πηγαίνουν ομαδική σε κάποιον άλλον αντίπαλο του γκρουπ τους η κάποιου άλλου γκρουπ?



"2.οι ποντοι νικης 3βαθμους κ ηττας 1βαθμος .......θα ισχυσει στην πρωτη αμυνα κ την πρωτη επιθεση καθε 2 παιχτων μεταξυ τους ........η γενικα της ηττες κ τις νικες που θα εχεις απεναντι στο γκρουπ που θα εισαι?"

Είναι σαφές στο εισαγωγικό μήνυμα ότι κάθε παίκτης θα κάνει μια μονομαχία σε κάθε αντίπαλο του γκρουπ του και θα δέχεται και εκείνος άλλη μια από τον κάθε παίκτη αντίστοιχα. Έτσι για κάθε νίκη θα παίρνει 3 βαθμούς και για κάθε ήτα 1. Μήπως λέω εγώ τώρα πρέπει να διευκρινίσετε κάπου ότι σε περίπτωση που ένας παίκτης βαρέσει κάποιον άλλον πάνω από 1 φορά θα μετράει μόνη η πρώτη μονομαχία? Γιατί αν με βαρέσει πχ κάποιος εμένα και χάσει και σας στείλω την αναφορά, αυτό δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να έρθει και να με ξανά βαρέσει και να κερδίσει και να σας στείλει εκείνος, εκείνη την αναφορά! Σε εκείνη την περίπτωση αν καταλαβαίνω καλά η μονομαχία που θα μετρήσει είναι αυτή που έγινε πρώτη σε χρονική σειρά! Αλλά μήπως πρέπει αυτό κάπου να διευκρινιστεί για τυχόν παρεξηγήσεις?

Και τέλος μια θερμή παράκληση αν γίνεται απαντήσεις στις ερωτήσεις μας να μην παίρνουμε μόνο από άλλους παίκτες αλλά και από εσάς με όλον τον σεβασμό και την ευγενική μας πρόθεση. Για να νιώθουμε ότι εισακούγονται οι παρατηρήσεις μας και ότι λαμβάνονται σοβαρά υπόψη ανεξάρτητα από την τελική έκβαση του αποτελέσματος της οριστικής σας απόφασης για τον τρόπο διεξαγωγής και τις προϋποθέσεις που κρίνονται απαραίτητες για το τουρνουά! Σας το μεταβιβάζω από αρκετούς και πάντα καλοπροαίρετα.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας εκ των προτέρων!! :))
 

DeletedUser6275

Guest
μια επιθεση και μια άμυνα με τον καθενα του γκρουπ, το λεει με εντονα γραμματα. Τωρα για τις ομαδικες, εχει να γινει τρελλο γλέντι! Γι αυτο το σύστημα ολοι με όλους δεν ήταν καλό αλλα αφου μπήκατε στο χορο τωρα χορέψτε. :w
 
Κορυφή