ποκερ με $ του παιχνιδιου?

  • Δημιουργός θέματος .Hernando.
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Εγω νομιζα το σε αυτο το post μιας και ειμαστε στο sub-foroum "Ιδέες και bugs" μπορουσαμε να προτεινουμε και νεες ιδεες εκτος απο το να λεμε τη γνωμη μας προφανως εκανα λαθος! :))
 

DeletedUser

Guest
ασε που θα γινοντε οι μεγαλυτερες κομπινες αν μπουν $ παιχνιδιου.

θα κανω εναν υποθετικο μονολογο για να δειτε τι εννοω...

-τι φυλλα εχεις?
-μπλα μπλα μπλα
-εσυ?
-μπλα μπλα μπλα
-ωραια,θα κανουμε συνεχεια call μεχρι να ανοιξουν και τα 5 φυλλα κατω,και αν με κερδιζεις,θα κανω all in,για να κερδισεις τα λεφτα..
-οκ


οτι γινετε δηλαδη στην αγορα..στημενες αγοραπωλησιες για χρηματικο οφελος,θα γινετε τωρα και στο ποκερ..

το ξεχασαμε το θεματακι ε?..
 

melenmaria

Μέλος
αχ βρε λου παντου βλεπεις φαντασματα.
η αγορα εχει ελευθερωθει και αν επαιζες σε αλλους κοσμους θα εβλεπες
πως μπορεις να κανεις κατευθειαν μεταφορα χρηματων.
σου κραταει μαλιστα η ιννο και το κατιτις της και ολοι ειναι χαρουμενοι. το ποκερ σε πειραξε?
διαφωνω με το ποκερ ως προς το οτι παιζουν και μικρα παιδια το παιχνιδι
και βρισκω ασκοπο να μπαινουν στον τζογο και στην εννοια του ευκολου χρηματος απο τα 12
αλλα ο κοσμος που ζουμε ειναι πολυ πολυ χειροτερος...
 

DeletedUser

Guest
φαντασματα υπαρχουν παντου..και εγω τα βλεπω..
γλυκια μου σελεν,μπαινω μονο για λιγο στο παιχνιδι,και δεν μπορω να ασχολουμε με 3-4-5 κοσμους και να ειμαι περα δωθε σαν το τρελο.
αυτο δε σημαινει ομως οτι δεν ξερω τι μου γινετε επειδη δεν παιζω στον Κ1 η στον Κ31. οπως ειπες και μονη σου,στους αλλους κοσμους υπαρχει η μεταφορα χρηματων. στον αριζονα ομως? ...
και αν συγκρινεις τα off game προβληματα με τα ''προβληματα'' του παιχνιδιου,καπου εδω θα μου επιτρεψεις να γελασω (χα χα χα)

μην το κανετε αυτο το λαθος
 

DeletedUser

Guest
Εγω απο την αλλη απορω γιατι υπαρχουν ακομη κανονες στο παιχνιδι ... (!)
Μαθαμε και το pusing βλεπεις .. αλλα μονο για την αγορα ...
Pusing επιτρεπτο απο την εταιρια σε αλλους κοσμους ,"προετοιμασια" pusing συνοδευομενο απο τα "στραβα ματια" για ολους τους κοσμους .. και δεν πιανομαι απο το ποκερ ουτε μενω μονο σε αυτον το κανονα .. Αλλα για να μην σας τρολλαρω το θεμα μπορουμε να τα πουμε αλλου ..
 

DeletedUser

Guest
Εγω απο την αλλη απορω γιατι υπαρχουν ακομη κανονες στο παιχνιδι ... (!)
Μαθαμε και το pusing βλεπεις .. αλλα μονο για την αγορα ...
Pusing επιτρεπτο απο την εταιρια σε αλλους κοσμους ,"προετοιμασια" pusing συνοδευομενο απο τα "στραβα ματια" για ολους τους κοσμους .. και δεν πιανομαι απο το ποκερ ουτε μενω μονο σε αυτον το κανονα .. Αλλα για να μην σας τρολλαρω το θεμα μπορουμε να τα πουμε αλλου ..

Οι κανόνες για την αγορά έχουν αλλάξει :dr και αν δεν είχαν αλλάξει θα άλλαζαν μάλλον, καθώς από ότι φαίνεται δεν θα μπορούσαν να συμβαδίσουν με την καινούργια έκδοση.
 

DeletedUser

Guest
Οι κανόνες για την αγορά έχουν αλλάξει :dr και αν δεν είχαν αλλάξει θα άλλαζαν μάλλον, καθώς από ότι φαίνεται δεν θα μπορούσαν να συμβαδίσουν με την καινούργια έκδοση.

Μαλλον καπου δεν με καταλαβες..
Δεν μιλησα για τους κονονισμους της αγορας ..Mιλησα για το επιτρεπτο η μη επιτρεπτο Pushing
.. οπου μεσα σε αυτο εντασσονται ,το ποκερ η αγορα και η μεταφορα χρηματων...
 

DeletedUser

Guest
Μαλλον καπου δεν με καταλαβες..
Δεν μιλησα για τους κονονισμους της αγορας ..Mιλησα για το επιτρεπτο η μη επιτρεπτο Pushing
.. οπου μεσα σε αυτο εντασσονται ,το ποκερ η αγορα και η μεταφορα χρηματων...

Λογικά θα το αλλάξουν κάποια στιγμή, όντως δεν έχει νόημα πια.
 

DeletedUser

Guest
Να σου πω την αληθεια, το αν θα αλλαξουν η οχι, ποσως με ενδιαφερει..
Απλα απο την στιγμη που υπαρχουν κανονες η οποιοι ειναι οι ιδιοι και για τους παιχτες /χρηστες του παιχνιδιου
και για την ομαδα διεκπεραιωσης και εξυπηρετησης αυτου, καλο ειναι να τηρουνται στα ιδια λογικα πλαισια...
(Κι εδω θα ξαναπω πως δεν αναφερομαι μονο στον συγκεκριμενο κανονα..)

Η δικη μου τριχα, θα εξακολουθει να ακουμπα το δερμα μου ...
 

DeletedUser

Guest
Pushing, ειναι το σπρωξιμο η αλλιως η ωθηση απο εναν δυνατοτερο παιχτη προς καποιον αδυναμο ..
Ενα απλο παραδειγμα επιτρεπτου Pushing ειναι αυτο που κανει η εταιρεια, δινοντας την δυνατοτητα να μεταφερεις χρηματα σε καποιον αλλον ..
O .LSD. υπεδειξε ευστοχα πως μπορει να γινει αυτο και στο ποκερ ..
Κανονας pushing δεν υπαρχει στην ουσια στο παιχνιδι παρα μονο στην αγορα...


Aρκετα το εθιξα το ζητημα..Δεν παιζει να το συνεχισω,(τουλαχιστον εδω) γιατι ξεφευγουμε απο το θεμα ..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5524

Guest
ασε που θα γινοντε οι μεγαλυτερες κομπινες αν μπουν $ παιχνιδιου.

θα κανω εναν υποθετικο μονολογο για να δειτε τι εννοω...

-τι φυλλα εχεις?
-μπλα μπλα μπλα
-εσυ?
-μπλα μπλα μπλα
-ωραια,θα κανουμε συνεχεια call μεχρι να ανοιξουν και τα 5 φυλλα κατω,και αν με κερδιζεις,θα κανω all in,για να κερδισεις τα λεφτα..
-οκ


οτι γινετε δηλαδη στην αγορα..στημενες αγοραπωλησιες για χρηματικο οφελος,θα γινετε τωρα και στο ποκερ..

το ξεχασαμε το θεματακι ε?..

Επειδη ακριβως το ιδιο πραγμα σκεφτομουν οτι θα γινει, νομιζω οτι η λυση ειναι η εξης. Ο καθενας θα μπορει να "χασει" μεχρι και 2000$-2500$ τη μερα.

Το αλλο που διαφωνω, ειναι οτι μικρα παιδια θα παιξουν ποκερ τωρα εδω, μετα θα ανακαλυψουν την ποκερσταρς και παει λεγοντας. Προσωπικα ενα μερος του εισοδηματος μου καθε μηνα ερχεται απο το ποκερ. Και κυριως απο νεα παιδια. Δεν ειδα κανα παππου να χανει στο λουτρακι. Οι πιτσιρικαδες χανουν.
 

DeletedUser5416

Guest
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ :p ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΚΕΡ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΗ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΩ ΕΙΜΟΥΝ 12 ΣΤΟ ΠΟΚΕΡ ΚΑΙ ΠΗΓΑ 86 ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΤΕ ΧΑΝΕΙΣ....ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΠΑΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΠΑΝΟ ΑΠΟ 100 000 ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΟΥΜΕ :D

Edit by El Telehi -> Παρακαλούμε μην γράφετε με κεφαλαία, φαίνεται σαν να φωνάζετε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Δεν παει ετσι, οσο το ποκερ δεν παιζεται με λεφτα δεν εχει κανεις καποιο κερδος στο να παιξει εκτος απο την ψυχικη ευχαριστηση, αμα μπει και λειτουργει με τα λεφτα του παιχνιδιου τοτε θα πρεπει να χρειαζεται ενεργεια για να παιξεις σε ενα τραπεζι , αλλιως θα ειναι τροπος κερδους με 0 θυσιες.
 
Κορυφή