ποκερ με $ του παιχνιδιου?

  • Δημιουργός θέματος .Hernando.
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Το πόκερ βρίσκεται ακόμη σε δοκιμαστική φάση. Για να ελαχιστοποιήσουμε το αντίκτυπο στο κανονικό game-play, δεν είναι δυνατή προς το παρόν η χρησιμοποίηση των χρημάτων παιχνιδιού. Αυτό θα αλλάξει όταν ολοκληρωθούν οι δοκιμές.


για ποιες δοκιμες μιλατε? λογικα να δειτε την απηχηση θελετε πρωτα ε?

και θα βαλετε στο μελλον $ του παιχνιδιου?
διαφωνω παιδια.

εγω που ξερω δηλαδη καλο ποκερ,θα τα παιρνω τα λεφτα μεσα σε λιγα λεπτα παιζοντας ποκερ,και ο αλλος που δεν ξερει η δεν θελει να παιξει,θα ταλαιπωρειτε με τις εργασιες για να βγαλει λεφτα?

δε νομιζω να στεκει αυτη η ιδεα.


αν θελετε να διοργανωσετε τουρνουα -οχι με $ του παιχνιδιου- οπου οι 3 πρωτοι νικητες θα κερδισουν σβωλους η ενα σπανιο αντικειμενο και μπλα μπλα μπλα
 

DeletedUser

Guest
Το οτι θα αλλαξει -ισως- καποια στιγμη και θα μπορουν να χρησιμοποιηθουν λεφτα του παιχνιδιου ειναι γνωστο και θα γινει σε ολους τους σερβερ παγκοσμιως.
Απο εκει και περα, οποιος δεν εχει μυαλο (για να ξερει ποκερ) εχει ποδια,χερια και εξορυξη ασημιου. :p
 

DeletedUser4509

Guest
:cnsΛογοκριμενο:cns

edit by joahna
εγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Το οτι θα αλλαξει -ισως- καποια στιγμη και θα μπορουν να χρησιμοποιηθουν λεφτα του παιχνιδιου ειναι γνωστο και θα γινει σε ολους τους σερβερ παγκοσμιως.
Απο εκει και περα, οποιος δεν εχει μυαλο (για να ξερει ποκερ) εχει ποδια,χερια και εξορυξη ασημιου. :p

Καλα τα λες φιλε γιωργο...Ολοι ποδια θα αποκτησετε γιατι θα σας παρω ολα τα λεφτα ! :p
 

DeletedUser

Guest
Ωραιο θα ητανε μετα απο μια χαμενη παρτιδα να μονομαχεις και τον αντιπαλο σου για να παρεις τα χαμενα λεφτα σου πισω
 

DeletedUser

Guest
Ωραιο θα ητανε μετα απο μια χαμενη παρτιδα να μονομαχεις και τον αντιπαλο σου για να παρεις τα χαμενα λεφτα σου πισω

Και να μπορεις να κλεβεις και αν σε πιανουν οι αλλοι να μονομαχειτε οπως στο RDR :p
 

DeletedUser

Guest
ναι , και οσο ποιο πολλες εξαιρετικες εχεις τοσο ποιο ευκολα να κλεβεις
 

DeletedUser

Guest
δεν ξερω τι λετε ολοι εσεις οι επιδοξοι ποκεραδες,εγω παντως στην καταταξη ειμαι 2ος.δεν εχω κανενα προβλημα να μπουν $ του παιχνιδιου.ισα ισα που με συμφαιρει.

αλλα με χαλαει ολη αυτη η κοροιδια.
οποιος δεν ξερει ποκερ,μενει πισω στην ουσια. μενει πισω επειδη δεν ξερει η δεν του αρεσει η συγκεκριμενη και παραπανησια λειτουργια
 

DeletedUser

Guest
Απλα θα γινει κομματι του παιχνιδιου, οπως εγιναν τα οχυρα, οπως παει να γινει το crafting, οπως εγιναν και οι μονομαχιες.
 

DeletedUser

Guest
Ειναι λιγο αδικο για αυτους που δεν ξερουν, αλλα και το crafting για παραδειγμα ειναι αδικο γι αυτους που δεν εχουν παιξει παιχνιδια με παρομοια λειτουργια στο παρελθον, για αυτο υπαρχουν οδηγοι, φιλοι (οποιος εχει) και γνωστοι που μπορουν να βοηθησουν, στην αρχη τουλαχιστον.
Οσο μαλιστα δεν παιζονται τα λεφτα στο παιχνιδι ειναι μια παρα πολυ καλη ευκαιρια να αρχισει να εξασκειται καποιος.
 

DeletedUser

Guest
Ε τοτε ας υπαρχουν 2 ειδη τραπεζιων ενα στο οποιο παιζεις με κανονικαλεφτα και ενα στο οποιο παιζεις με μαρκες(οπως ειναι τωρα) :gl
 

DeletedUser

Guest
δεν ξερω τι λετε ολοι εσεις οι επιδοξοι ποκεραδες,εγω παντως στην καταταξη ειμαι 2ος.δεν εχω κανενα προβλημα να μπουν $ του παιχνιδιου.ισα ισα που με συμφαιρει.

αλλα με χαλαει ολη αυτη η κοροιδια.
οποιος δεν ξερει ποκερ,μενει πισω στην ουσια. μενει πισω επειδη δεν ξερει η δεν του αρεσει η συγκεκριμενη και παραπανησια λειτουργια

Η διαφωνία σου είναι σεβαστή και καταγράφεται.
Αλλά το να μιλάς για κοροϊδία είναι ανεπίτρεπτο, χαμήλωσε τον τόνο σου και μίλα πιο ευγενικά σε παρακαλώ.
Δεν κοροϊδεύουμε κανέναν, το μήνυμα στο poker ειναι ξακάθαρο!
 

DeletedUser

Guest
Η διαφωνία σου είναι σεβαστή και καταγράφεται.
Αλλά το να μιλάς για κοροϊδία είναι ανεπίτρεπτο, χαμήλωσε τον τόνο σου και μίλα πιο ευγενικά σε παρακαλώ.
Δεν κοροϊδεύουμε κανέναν, το μήνυμα στο poker ειναι ξακάθαρο!

οταν 5-10 ατομα πλουτιζουν μεσα σε 1 ωρα,ενω εκατονταδες αλλοι κανουν εργασιες για να παρουν λεφτα,τοτε τι ειναι?
δεν ειναι οχυρα,δεν ειναι μονομαχιες,δεν ειναι κραφτ..ειναι ποκερ
καλο θα ηταν να μην το συγκρινουμε με τις αλλες δραστηριοτητες. ναι?
ειναι παιχνιδι για λιγους.
για λιγους,και δεν εχετε κανενα δικαιωμα να βαζετε παιδακια να παιζουν ενα παιχνιδι το οποιο απευθυνετε σε ενηληκους.
γιατι οποιος δεν παιζει μενει πισω στην ουσια οπως προειπα
αυτη ειναι η αποψη μου και θα πρεπει να τη σεβαστεις
 

DeletedUser

Guest
και επιστρεφω λοιπον με μια ιδεα.

αφου δεν προκειτε να αποτρεψω να μπουν κανονικα $ στο ποκερ,οσο σεβαστη και αν ειναι η αποψη μου..προτεινω το εξης..

τα τραπεζια του ποκερ θα βρισκοντε σε τοποθεσιες στο χαρτη,σαν τις δουλειες..
τραπεζια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα σε παικτες.

ετσι να ειναι ολοι αυτοι μαζεμενοι σε σημεια,και ο αλλος που δεν ξερει ποκερ,θα πηγαινει και θα κανει μονομαχιες στους φραγκατους...
νομιζω ετσι εξισοροπειτε λιγο..
λιγο..
 

DeletedUser

Guest
Καλυτερα θα ειναι αν τελικα αποφασιστει κατι τετοιο να υπαρχουν 1-2 τραπεζια στην καθε κομητεια...Αν και μου αρεσει πιο πολυ ετσι οπως ειναι που μπορεις να κανεις δουλειες και να παιζεις ποκερ ταυτοχρονα...
 

lena78

Νέο Μέλος
και επιστρεφω λοιπον με μια ιδεα.

αφου δεν προκειτε να αποτρεψω να μπουν κανονικα $ στο ποκερ,οσο σεβαστη και αν ειναι η αποψη μου..προτεινω το εξης..

τα τραπεζια του ποκερ θα βρισκοντε σε τοποθεσιες στο χαρτη,σαν τις δουλειες..
τραπεζια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα σε παικτες.

ετσι να ειναι ολοι αυτοι μαζεμενοι σε σημεια,και ο αλλος που δεν ξερει ποκερ,θα πηγαινει και θα κανει μονομαχιες στους φραγκατους...
νομιζω ετσι εξισοροπειτε λιγο..
λιγο..

Πολύ ωραία η ιδέα σου LSD. Μου κάνει και πιο ρεαλιστικό έτσι. Εγώ δεν ξέρω πόκερ και δεν έχω καμία διάθεση να μάθω. Όχι ότι με ενοχλεί που άλλοι παίκτες θα βγάζουν λεφτά από αυτό. Εγώ θα συνεχίσω με τον παραδοσιακό τρόπο. :)) Αλλά αν γινόταν κάτι τέτοιο, αν και δεν είμαι μονομάχος και ούτε έχω μοιρασμένα τα σκιλλς μου με αυτό τον τρόπο, θα έκανα που και που ένα ντου έτσι για τον χαβαλέ του πράγματος.:))
 

DeletedUser

Guest
Και μια τολμηρη ιδεα, να υπαρχει η δυνατοτητα προσκλησης καποιου παιχτη στο ποκερ...
Βλεπεις οτι κερδιζει πολλα, σου την σπαει;
Κανεις μια "προκληση μονομαχιας" και ολοι στο τραπεζι πρεπει να διαλεξουν μερια, την δικη σου ή του θυματος. Η μονομαχια ειναι σχεδον σαν τις κανονικες μονο που σε υποστηριζουν οσοι διαλεξαν το μερος σου και τον αντιπαλο οσοι διαλεξαν το δικο του.
Εσυ και ο αντιπαλος ανταλλαζεται 4 πιστολιες και οι υπολοιποι ριχνουν απο μια.
Ο κερδισμενος τα παιρνει ολα (ή τουλαχιστον ενα σεβαστο ποσοστο απο αυτα).
 

DeletedUser

Guest
χαχαχα ποκερ ειναι ρε δε παλουκ! οχι ρωσικη ρουλετα!! χαχαχ μ αρεσεις..

λενα.. οσοι παιζουν ποκερ,δεν ειναι απαραιτητα και μονομαχοι...
οποτε θα μπορει ανετα ο καθενας να προσπαθησει :wk
 
Κορυφή