ακαδημιες , τσιροι κ υποτελεις...

  • Δημιουργός θέματος Calamity jane
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ρε σεις ξεκολληστε , ειναι ενα νεο παιχνιδι μην το κανουμε κατι αλλο οποιος ειναι μαγκας ας καταφερει να κρατησει την πολη του Νο 1 χωρις τσιρους πλατες κ αλλες κακες συνηθειες απο αλλα παιχνιδια .
Καντε μια πολη δυναμη με τους κατοικους της μονο , οι πολεις οπως ...
Κουκουρουκου 1
κουκουρουκου 2
Κ.τ.λ. ας ειναι φιλικες οχι ομως ακαδημιες κ κολοκυθια με τη ριγανη .
Ελπιζω να εχουμε ολοι ενα καλο παιχνιδι χωρις υπερβολες κ εκτροπα .
Enjoy !
 

DeletedUser

Guest
Symfwnw paidia... Ante xekollate ta kefalakia sas...
Dhladh ola tha ta paizete san tis fyletikes maxes apo dw kai pera?
 

DeletedUser280

Guest
μην τους ακουτε.

λοιπον κερδιζει η πολη που θα φτιαξει πρωτη 8945 ακαδημιες.

παντως η αποψη μου ειναι οτι δεν πρεπει να μπαινουν φραγμοι.
ας κανουμε οτι μπορουμε για να βελτιωσουμε το παιχνιδι. καθε καινουργια ιδεα ειναι ευπροσδεκτη απο εμενα, ειτε αυτο λεγεται τικετ, ειτε ακαδημια, ειτε συμμαχια, ειτε γραφειο εκτελεστών, ειτε αλυσιδα καταστηματων.
οτιδηποτε σπαει το καλουπι του παιχνιδιου και μας δινει μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων το επικροτω με 1000.

οσο για σας που δεν γουσταρετε ακαδημιες, μπορειτε στο χαλαρο να καταστρωσετε ενα σχεδιακι και να σαμποταρετε οποια πολη γουσταρετε εκ των εσω, κατασκοπια λεγεται.

αυτα απο μενα, που και εγω κατι σχεδιαζω, θα βγαλω συντομα ανακοινωση.
 

DeletedUser315

Guest
pantos alo einai na kaneis kati prototypo kai protopoto kai alo na eisai kolimenos se ena pragma epidei etsi emathes kai den ksekolas ap authn thn nootropia
oi akdimies einai kati to gelio kata thn apopsi mou se auto to paixnidi
opoios pali thelei na tis kanei as tis kanei an nomizei pws kerdizei kati
 

DeletedUser

Guest
οταν καποιοι δεν μπορουν να βαδισουν μονοι τους κ χρειαζονται να ειναι πολλοι μαζι για να καταφερουν κατι, τοτε δεν κανουν κατι σημαντικο αλλα αντιθετως γινονται προβατα...
Εμπρος λοιπον για να κανουμε μεγαλα μαντρια !!!
:cool:
 

DeletedUser280

Guest
ρε συ ξεκολα, εσενα τι σε πειραζουν οι ακαδημιες;
εκτος κι αν θεωρεις πως νικητης του παιχνιδιου ειναι η πολη με τον μεγαλυτερο βαθμο στην καταταξη. αν ειναι ετσι τοτε πασο.

για μενα μετρανε μονο οι μονομαχιες, και επειδη διαβασα καπου οτι δεν μπορει να μετρηθει ποια πολη εχει τις καλυτερες μονομαχιες στην καταταξη, να απαντησω οτι μπορουμε να δουμε τους πρωτους δεκα μονομαχους απο ποια πολη ειναι και να αθροισουμε τις βαθμολογιες τους.

και το λεω εγω που ουτε σε πολη ειμαι ουτε σε ακαδημια ουτε κι εχω μονομαχησει, ακομα.
 

DeletedUser

Guest
δεν ειναι θεμα βαθμολογιας ειναι θεμα επιβιωσης μικρων χωρις να αναγκαστουν να προσαρτηθουν σε μεγαλους που θα υποδεικνειουν κ τι ωρα θα κλασουν !
:p
 

DeletedUser

Guest
ποσο θα αντεξει μια μικρη πολη εναντια σε 236τ521987526 χιλιαδες ακαδημιες αν τους κανουν ενα ντου γιατι ετσι αποφασισε ο χ βλαμενος , με τι διαθεση θα μπει να παιξει ο καθε παιχτης για να περασει καλα αν ειναι κατω απο μια δαμοκλειο σπαθη !
 

DeletedUser280

Guest
κι εγω ημουν μικρος και μεγαλωσα, χωρις την παραμικρη βοηθεια, ισα ισα που προσφερα κιολας, έστω και λίγο, στο χτισιμο του χάνδακα.

δεν καταλαβα ποιος απαγορευει στους νεους να εξελιχθουν. μονο η αναβαθμιση που εγινε μπορω να πω οτι καπου ειναι αδικη για τους νεους, γιατι οσοι προλαβαν να βγαλουν τις αποστολες πριν να αυξηθουν οι ποντοι εργασιων ειναι ωφελημενοι.

και παλι ομως ειναι ακομα νεο το παιχνιδι, ουτε μηνα δεν εχει κλεισει.

ποιος λοιπον εμποδιζει τους μικρους να επιβιωσουν; θεμα μονομαχιας δεν ειναι γιατι αν δεν εισαι σε πολη δεν μπορουν και να σου επιτεθουν.
οσο για τις πολεις ισα ισα, οσο πιο αναπτυγμενες ειναι τοσο πιο πολλα αντικειμενα θα μπορουν οι νεοι να αγορασουν. εγω θυμαμαι τοτε που ειμασταν νεοι ακομα, οχι αντικειμενο, ουτε κρεβατι να κοιμηθουμε δεν υπηρχε παρα πηγαιναμε ολοι στην πολη φαντασμα. και ξαφνικα μεσα σε δεκα μερες να σου 500 πολεις στο χαρτη.
ε για σιγα ρε παιδια, αν ειναι να δημιουργησουμε μια πολη ο καθενας και να βαζουμε σαν στοχο την πρωτη θεση, ειναι φυσικο οι μικρες πολεις να επιβιωνουν δυσκολα, αλλα ποιος ειπε οτι σκοπος του παιχνιδιου ειναι να κοκκινησει ο χαρτης. το λεω γιατι κοιταζω την καταταξη και τα χω παιξει.
πανω απο 200 πολεις ειναι με ενα και 2 μελη. ε ειναι κατασταση αυτη; καλυτερα να γινουν 30 πολεις με τις ακαδημιες τους και να σφαζομαστε μεταξυ μας και να κανουμε χαβαλε. τουλαχιστον καποια στιγμη θα μαθαιναμε και τα ονοματα των πολεων, και τις στρατηγικες-τακτικες που ακολουθουν, και θα αποκτουσαν οι πολεις και οι παικτες ταυτοτητα και θα βγαιναν απο την ανωνυμια. τωρα με 500 κ 1000 πολεις χεστηκε η φοραδα στ αλωνι. καταφεραμε να υπαρχουν 6-7 γνωστές πολεις και 500 αγνωστες.

σορρυ αν τα μπερδεψα λιγο αλλα ηθελα να ανφερθω σε αυτα τα θεματα. ισως μαλιστα θα πρεπε να ανοιξω νεο θεμα για την κατασταση που επικρατει με τις πολεις.
 

DeletedUser

Guest
καλά τα λέει ο blondy σχετικά με τον αριθμό των πόλεων... τώρα οι χάρτες είναι κόκκινοι, σε λίγο καιρό θα είναι γκρι, γεμάτοι πόλεις φαντάσματα...

για μένα οι ακαδημία έχει λόγο ύπαρξης μόνο αν κάποια πόλη τερματίσει (δεν έχει άλλες αναβαθμίσεις), οπότε δεν χρειάζεται και τους εργάτες της. Τους διώχνει, ιδρύει ακαδημία και αρχίζουν να χτίζουν από την αρχή και στη θέση τους παίρνει μονομάχους και στρατιωτες για να γίνεται τζέρτζελο...
 

DeletedUser280

Guest
να αγιασει το στομα σου μοντερειτορ, καλα τα λες σλουρπ σλουρπ.
 

DeletedUser

Guest
αν δεν εχει αλλη αναβαθμιση ναι αλλα δεν νομιζω να εφτασε μια πολη στα ορια της μεσα σε μια εβδομαδα !
tespa , ας κανει ο καθενας οτι τον φωτισει Ο Κυριος ακομα κ αν δεν τον φωτισει .
Απλα την γνωμη μου ειπα οχι πως περιμενα να γινει κατι επειδη την ειπα ..
Καλη διασκεδαση να εχουμε ολοι μας !
__________________
Η Ζωη είναι πολύ μικρή για να είναι άσχημη !
 

DeletedUser

Guest
A ! ripper ,οταν φτιαχναμε την πολη μας σκευτικα να την πουμε dead man gulch αλλα καποιος απο τα παιδια μου ειπε...
"ο ripper θελει να ονομασει ετσι την δικη του ..."
και ετσι την αφησα γιατι δεν ηθελα να στην χαλασω :p
καλο βολι σε ολους !
 

DeletedUser280

Guest
εγω δεν ειπα οτι το εκαναν καλα οποιοι εχτισαν απο τωρα ακαδημιες, ολα κι ολα.
ασφαλως και ήταν λαθος η χρονικη στιγμη.
αλλα το ενα ομως κι αλλο το αλλο.
 

DeletedUser

Guest
a ! Ripper ,οταν φτιαχναμε την πολη μας σκευτικα να την πουμε dead man gulch αλλα καποιος απο τα παιδια μου ειπε...
"ο ripper θελει να ονομασει ετσι την δικη του ..."
και ετσι την αφησα γιατι δεν ηθελα να στην χαλασω :p
καλο βολι σε ολους !

καλά είχα κι άλλες επιλογές, αλλά αφού το πρόλαβα και το είχα γράψει καλά έκανες κι ευχαριστώ :)
 

DeletedUser

Guest
δεν τα βαζω μαζι σου , απλα ξεχνανε οτι αλλαξαν τοποθεσια στον φυλλομετρητη τους κ ειναι σε αλλο παιχνιδι !!!!!
ετσι καταληξαμε σε 3 κατηγοριες παιχτων...
1) μπηκαν εδω να παιξουν ενα νεο παιχνιδι
2) συνεχιζουν ενα αλλο παιχνιδι
3) προσπαθουν να καταλαβουν τι ειναι αυτο το παιχνιδι αν ειναι νεο η μπηκαν σε αυτο που ηταν επι πολυ καιρο .
 

DeletedUser

Guest
δεν τα βαζω μαζι σου , απλα ξεχνανε οτι αλλαξαν τοποθεσια στον φυλλομετρητη τους κ ειναι σε αλλο παιχνιδι !!!!!
ετσι καταληξαμε σε 3 κατηγοριες παιχτων...
1) μπηκαν εδω να παιξουν ενα νεο παιχνιδι
2) συνεχιζουν ενα αλλο παιχνιδι
3) προσπαθουν να καταλαβουν τι ειναι αυτο το παιχνιδι αν ειναι νεο η μπηκαν σε αυτο που ηταν επι πολυ καιρο .

χαχχαχα ναι :) και οι κλασσικές ατάκες των 3 κατηγοριών:

1) φίλε είμαι πολύ ενεργός, βάλε με στην πόλη σου!
2) φίλε είμαι πολύ ενεργός, θα με βάλεις στην φυλή σου? ή αν δε θες, να κάνουμε συμμαχία.
3) φίλε που βρίσκω το ταμπάκο? θα με βάλεις στην φυλή?
 

DeletedUser280

Guest
λολο και ξανα λολ και ξανα λολ.
συμφωνω μαζι σας παιδια.
 

DeletedUser

Guest
τι λετε να κανουμε μια συμαχια ? :eek:
μουχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα !!!!
 
Κορυφή