Χάρτης μεγάλων Οχυρών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser305
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Τεράστια γενικευση με πολλα σφαλματα.

βιτζιλαντες δεν ανοικουν στους da
villa αυτονομη πολη ...δεν ανοικει κάπου
αmigos πολλες φορες βαρανε gu
τζαμπατζηδες επιτεθηκαν σε οχυρο των da
vigilantes εχουν επιτεθει σε οχυρό της Kozanis city Που ειναι φιλική πολη με sex and the city

Με το ιδιο τροπο γενικευσης η wwu ειναι φιλικα προσκείμενη με την gu και επομένως ειναι και αυτην στο ενα μετοπο της μαχης ...βεβαια παρόλα αυτα δεν συμμετεχει σε μάχες..
Γενικα αν είχες ασχοληθει καθόλου με την διπλωματία της συμμαχίας σας θα γνωριζες πως δεν υπάρχουν ασπρα και μαυρά και δεν ειναι καθορισμένες οι διπλωματικές σχέσεις των πόλεων τόσο ξεκαθαρα.

Στην ουσία για τα τωρινά δεδομένα οι συμμαχίες που βρισκονται σε πόλεμο ειναι

Α)DEAD man-hell dorados-Αθανατη Αδερφότητα-Τσαμπατζήδες-wif(western indian federation αν θυμαμαι καλα) - ran tan plan -vigilantes-goc

B)ccp-gu - dlr(dollar) - mls -βυθός μπικινι

Συμμαχίες όπως οι fg,da,sex and the city,wwu,black pirates δεν συμμετέχουν πλέον σε μάχες οχυρών είτε επειδη προσπαθούν να ουδετεροποιηθούν είτε επειδή δεν έχουν όρεξη είτε για 1002 λόγους.Οποτε αυτές οι συμμαχίες και παρα πολλες αλλες πόλεις ειναι καπου αναμεσα και σε καμια περίπτωση δεν μπαινουν στο ίδιο τσουβάλι με dead man ή ccp ή Hd ή gu
Eιναι σαν να λες ότι ρώσοι γερμανοι και άγγλοι ήταν μια συμμαχία και απο την άλλη ήταν ο ναπολέοντας πραγμα το οποιο δεν ευσταθει.Απλά ειχαν κοινό εχθρό για ενα μικρο τμήμα της ιστορίας


Είπα κατά την γνώμη μου και αυτό λέει πολλά.Δεν είπα ότι είμαι σίγουρος
Μα καλά θυμάσαι όλο το ιστορικό του server?:D
Βάλε και τους sex and the city με dead man...σε αυτό επιμένω...
 

DeletedUser1509

Guest
τεράστια γενικευση με πολλα σφαλματα.

βιτζιλαντες δεν ανοικουν στους da
villa αυτονομη πολη ...δεν ανοικει κάπου
αmigos πολλες φορες βαρανε gu
τζαμπατζηδες επιτεθηκαν σε οχυρο των da
vigilantes εχουν επιτεθει σε οχυρό της kozanis city που ειναι φιλική πολη με sex and the city

με το ιδιο τροπο γενικευσης η wwu ειναι φιλικα προσκείμενη με την gu και επομένως ειναι και αυτην στο ενα μετοπο της μαχης ...βεβαια παρόλα αυτα δεν συμμετεχει σε μάχες..
γενικα αν είχες ασχοληθει καθόλου με την διπλωματία της συμμαχίας σας θα γνωριζες πως δεν υπάρχουν ασπρα και μαυρά και δεν ειναι καθορισμένες οι διπλωματικές σχέσεις των πόλεων τόσο ξεκαθαρα.

στην ουσία για τα τωρινά δεδομένα οι συμμαχίες που βρισκονται σε πόλεμο ειναι

α)dead man-hell dorados-αθανατη αδερφότητα-τσαμπατζήδες-wif(western indian federation αν θυμαμαι καλα) - ran tan plan -vigilantes-goc

b)ccp-gu - dlr(dollar) - mls -βυθός μπικινι

συμμαχίες όπως οι fg,da,sex and the city,wwu,black pirates δεν συμμετέχουν πλέον σε μάχες οχυρών είτε επειδη προσπαθούν να ουδετεροποιηθούν είτε επειδή δεν έχουν όρεξη είτε για 1002 λόγους.οποτε αυτές οι συμμαχίες και παρα πολλες αλλες πόλεις ειναι καπου αναμεσα και σε καμια περίπτωση δεν μπαινουν στο ίδιο τσουβάλι με dead man ή ccp ή hd ή gu
eιναι σαν να λες ότι ρώσοι γερμανοι και άγγλοι ήταν μια συμμαχία και απο την άλλη ήταν ο ναπολέοντας πραγμα το οποιο δεν ευσταθει.απλά ειχαν κοινό εχθρό για ενα μικρο τμήμα της ιστορίας

και γω επιμενω για τους fg
 

DeletedUser305

Guest
Να πουμε κι ενα μπραβο στο Gerorg για την δουλεια που κανει και το κουραγιο του να μας ακουει ολους εδω μεσα !!!
Τετοια υπομονη ρε φιλε ουτε δασκαλος δε την εχει...

Γεια σου φίλε μου Ένιο....Ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια...
Λοιπόν παιδιά κάντε υπομονή σε λίγη ώρα θα ανεβάσω τις αλλαγές των μεγάλων οχυρών που μου είπατε και επίσης θα ανεβάσω και τους χάρτες των μικρών και μεγάλων οχυρών που και σε αυτά θα πρέπει να με βοηθήσετε για να κάνουμε σωστή δουλειά....Και ιδιαίτερα ο φίλος ikaros2 που θυμάται απίστευτα (όπως λεει και ο φίλος CLONOA), το ιστορικό του Kόσμου.1.....
Φίλε woren προφανώς μιλάς ότι οι fg πάνε με τους Τζαμπατζήδες κ.λ.π...?
Και φίλε CLONOA το ίδιο για τους sex en the city...?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
gerorg να θυμάσαι ότι οι χάρτες είναι πολιτικά δημιουργήματα άρα πρέπει να ξεκαθαρίσεις μέσα σου τι είδους χάρτη θες να φτιάξεις. πχ χάρτη για την επιρροή των 2 μεγάλων συμμαχιών, χάρτη με τα οχυρά της κάθε συμμαχίας(gu, aa, ccp...). Αλλιώς θα φας πολύ πρίξιμο μέχρι να το καταλάβεις. Γενικά δεν υπάρχει σωστός χάρτης, αλλά o καθένας εξυπηρετεί κάτι.
 

DeletedUser305

Guest
Φίλε eksatmisis, είναι σωστό αυτό που λες, αλλά πρέπει κάποια στιγμή να καταλήξουμε κάπου....Νομίζω ότι αρχίζουν σιγά σιγά και ξεκαθαρίζουν τα πράγματα.....
Λοιπόν ανέβασα τις αλλαγές και τώρα σε λίγο θα ανεβάσω και τα υπόλοιπα οχυρά...Θα τα βάλω όμως σε διαφορετικά θέματα στο forum για να μη μπέκονται....

attachment.php
 

Συνημμένα

  • Μεγάλα Οχυρά.jpg
    Μεγάλα Οχυρά.jpg
    93 KB · Προβολές: 202

DeletedUser

Guest
Χμμμ απο ποτε οι fg εγιναν συμμαχοι με τους dead man ....ατοπο....το πολυ πολυ να μπουν μαζι με ccp αν και δεν νομιζω να συμφωνουν και οι ιδιοι.Αντιστοιχα δεν νομιζω οι sex and the city να θεωρούν τους εαυτούς τους τμημα της dead man

Και για να δωσω μια τελική ιδέα θα μπορούσες να βαζεις διαφορετικα χρωματα για καθε συμμαχία όπως δηλαδή εκανες στον πρωτελευταίο χαρτη (που κατεμε είναι ορθός) και να κανεις τον διαχωρισμό των δυο αντιμαχόμενων πλευρών(αν αυτές υπαρχουν και εχουν ξεκαθαρα όρια) βάζοντας πχ σκούρα χρώματα(καφε-γκρι-μπλε) για την πλευρά των dead man κτλ και ανοιχτά χρώματα για ccp-gu κτλ (κιτρινο κοκκινο ροζ-ασπρο)

Αυτο λεω και δεν ξανα μιλάω

Α και οπωσδηποτε διορθωσε το λαθος με τους fg γιατι θα μας κραξουν χεχε:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Φίλε woren προφανώς μιλάς ότι οι fg πάνε με τους Τζαμπατζήδες κ.λ.π...?
Και φίλε CLONOA το ίδιο για τους sex en the city...?

ο woren λεει για τους fg ότι λεει ο clonoa για τους sex and the city
δηλαδή να βαλεις τους sex and the city me toyw dead man(clonoa)
και τους fg με τους ccp (woren)
Κατε με λαθος αλλα ποιος ειμαι εγω που θα καθομαι να υπερασπίζομαι την ανεξαρτησία-αυτονομία τους χαχαχα ;)

Και ναι ...θυμαμαι όλο το ιστορικο του κοσμου 1.Βεβαια δεν ειμαι και ανοδυνος να θυμαμαι και το ιστορικο του κοσμου 1 πριν αυτός ανοιξει...:confused:
 

DeletedUser305

Guest
ο woren λεει για τους fg ότι λεει ο clonoa για τους sex and the city
δηλαδή να βαλεις τους sex and the city me toyw dead man(clonoa)
και τους fg με τους ccp (woren)
Κατε με λαθος αλλα ποιος ειμαι εγω που θα καθομαι να υπερασπίζομαι την ανεξαρτησία-αυτονομία τους χαχαχα ;)

Και ναι ...θυμαμαι όλο το ιστορικο του κοσμου 1.Βεβαια δεν ειμαι και ανοδυνος να θυμαμαι και το ιστορικο του κοσμου 1 πριν αυτός ανοιξει...:confused:
ikaros2 θα τα δω αυτά που μου λες..και θα το ξανα ανεβάσω...
 

DeletedUser

Guest
ζω για τη στιγμη που το μονο με μπλε (αδιευκρινιστα οπως λεει η περιγραφη) θα μεινει το "οχυρο".

ναι γραφω με καπσ γιατι ειμαι παλιο νουμπ

ικαρε.και εσυ νουμπ εισαι! βγεσ απο την πολη σου παρατα τα ολα και ελα σε εμασ να ταιριαξεισ γαντι
μασ λειπει ενασ για παρτιδα ποκερ
 

DeletedUser

Guest
ει!!! τα καπσ μου τα κανει μικρα!!

νταμπλ ποστ λοιπον για να μαθετε.
ινφραξιον μι πλιζ γιατι αρχισα να ξανα ασχολουμαι με το φορουμ και δεν με αναγνωριζω
 

DeletedUser

Guest
ναι αλλά έτσι όπως βλέπω το χάρτη ένα ροζάκι θα πήγαινε πολύ στο οχυρό.
 

DeletedUser

Guest
κ εσενα θα σου παει το ροζακι γτ εισαι ανοιχτοχρωμος (η ανοιχτοχρωμη)
 

DeletedUser305

Guest
Οι νέες αλλαγές...Ελπίζω και οι τελευταίες ως προς το μεγάλα..;)

attachment.php
 

Συνημμένα

  • Μεγάλα Οχυρά.jpg
    Μεγάλα Οχυρά.jpg
    81,5 KB · Προβολές: 181

DeletedUser305

Guest
Συγνώμη παιδιά...κάποια λάθη διόρθωσα....

attachment.php
 

Συνημμένα

  • Μεγάλα Οχυρά.jpg
    Μεγάλα Οχυρά.jpg
    85,9 KB · Προβολές: 170

DeletedUser

Guest
-.- σοβαρα μιλαω σε καθε σελιδα βλεπεις 3 φωτο του κ μετα αλλα 3 σχολια του... πφφφφφ ψωφα ρε
 

DeletedUser

Guest
βαλε ρε φιλε μια φωτο στην αρχη κ κανε επεξεργασια καθε μερα πετας 20 φωτο γραφεις κ τα δικα σου τα κανεις χαλια κρατα το καθαρο μεσα στο σπαμ ειναι ενω το ξεκινας ωραια μετα το κανεις σαν τα μουτρα σου
 

DeletedUser305

Guest
βαλε ρε φιλε μια φωτο στην αρχη κ κανε επεξεργασια καθε μερα πετας 20 φωτο γραφεις κ τα δικα σου τα κανεις χαλια κρατα το καθαρο μεσα στο σπαμ ειναι ενω το ξεκινας ωραια μετα το κανεις σαν τα μουτρα σου

ρε παιδιά εγώ το ανεβάζω για να με βοηθήσετε, βλέποντας το, με τις αλλαγές..δεν εχω κανένα λόγο να κουράσω....τώρα αν θεωρείτε ότι κουράζει...εντάξει τι να πω....νομίζω πάντως ότι πριν από κάποια αλλη μάχη - οχυρού δεν θα ξανα-αλλάξει,αυτό....
 
Κορυφή