Σχόλια για περιπέτειες...

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6807
  • Ημερομηνία έναρξης

melenmaria

Μέλος
Διονυση τα σκιλς που δινουν τα ρουχα που φορας δεν δινουν κατι στις περιπετειες, πλην των περιπτωσεων που εχουν αναφερθει παραπανω.
Οι ενισχυσεις οπως ο δυτικος που δινει παραπανω ζημια στο οπλο μετραει στις περιπετειες και για αυτο το καταναλωνει.
Ισως καποια στιγμη να επρεπε να βαλουν τη δυνατοτητα να μπορεις να απενεργοποιεις τις ενισχυσεις που ειναι για πολλες χρησεις αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
Τελος, οταν μπαινεις στις περιπετειες να φορας τα ρουχα που θες και εχοντας αποθηκευμενο το σετ που φοραγες (για μονομαχιες, δουλειες κτλ)
με το που ξεκινησει το παιχνιδι να αλλαζεις. Εγω αυτο κανω.
 

DeletedUser6210

Guest
Mία ερώτηση: τι είναι αυτή η "+Χ ζημιά" που δίνει το σετ παράνομου? Για περιπέτειες είναι?
 

DeletedUser4356

Guest
Ποινές για τους "έξυπνους"

'Έχω παρατηρήσει ότι πολλοί παίκτες παρατάνε το παιχνίδι μες στην μέση ή και ακόμα όταν η μάχη έχει κριθεί. Φυσικά και ενδέχεται να μην υπάρχει δόλος σε όλο αυτό (σύνδεση, κατά λάθος έξοδος από το παιχνίδι κτλπ).

Δεν ξέρω αν ισχύει κάποια ποινή σε αυτό. Πχ υπάρχουν παίκτες που μονίμως θέλουν να επιλέγουν άτομα της αρεσκείας τους για να παίξουν αυτά τα 10 λεπτά που διαρκεί.Η και ακόμα αν βλέπουν κάποιον φίλο τους στην αντίπαλη ομάδα βγαίνουν και ξανακάνουν εγγραφή μπας και πέσουν μαζί στην ίδια ομάδα. Επίσης βγαίνουν πολλοί όταν βλέπουν στους απέναντι κάποιον με μυθικό όπλο :grr.

Επειδή η κατάσταση αυτή είναι επιεικώς για τα πανηγύρια ρωτάω αν υπάρχει κάποια ποινή για αυτό. Πχ να μετράει το σύστημα αν κάποιος βγαίνει συστηματικά -στην ημέρα- να μην μπορεί να ξαναμπεί για μισή ώρα και αυτό να είναι κλιμακούμενο, στην επόμενη έξοδο να τρώει σουτ για μια ώρα κ.ο.κ.

Υπάρχει κάτι τέτοιο σε ισχύ, αν γνωρίζει κανείς;
 

DeletedUser6210

Guest
'Έχω παρατηρήσει ότι πολλοί παίκτες παρατάνε το παιχνίδι μες στην μέση ή και ακόμα όταν η μάχη έχει κριθεί. Φυσικά και ενδέχεται να μην υπάρχει δόλος σε όλο αυτό (σύνδεση, κατά λάθος έξοδος από το παιχνίδι κτλπ).

Δεν ξέρω αν ισχύει κάποια ποινή σε αυτό. Πχ υπάρχουν παίκτες που μονίμως θέλουν να επιλέγουν άτομα της αρεσκείας τους για να παίξουν αυτά τα 10 λεπτά που διαρκεί.Η και ακόμα αν βλέπουν κάποιον φίλο τους στην αντίπαλη ομάδα βγαίνουν και ξανακάνουν εγγραφή μπας και πέσουν μαζί στην ίδια ομάδα. Επίσης βγαίνουν πολλοί όταν βλέπουν στους απέναντι κάποιον με μυθικό όπλο :grr.

Επειδή η κατάσταση αυτή είναι επιεικώς για τα πανηγύρια ρωτάω αν υπάρχει κάποια ποινή για αυτό. Πχ να μετράει το σύστημα αν κάποιος βγαίνει συστηματικά -στην ημέρα- να μην μπορεί να ξαναμπεί για μισή ώρα και αυτό να είναι κλιμακούμενο, στην επόμενη έξοδο να τρώει σουτ για μια ώρα κ.ο.κ.

Υπάρχει κάτι τέτοιο σε ισχύ, αν γνωρίζει κανείς;

Ναι υπάρχει, αλλά, προσωπικά, το θεωρώ τελείως άδικο. Πάντως συμφωνώ μαζί σου πως εάν κάποιος βγαίνει συστηματικά θα πρέπει να υπάρχη ποινή.

1η αποχώρηση = 3 λεπτά καθυστέρηση
2η αποχώρηση = 12 λεπτά καθυστέρηση
3η αποχώρηση = 1 ώρα καθυστέρηση


Μέχρι εκεί έχω φτάσει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3157

Guest
Εμενα αυτο που δεν μου άρεσε με τις περιπέτειες ειναι πως υπαρχει μεγαλη εξαρτηση απο τους αλλους συμπαικτες σου. Ετσι η μαχη κρινετε πολλες φορες οχι με το ποσο καλοι ειναι οι 3 της ομαδας, αλλα ποσο νουμπ ειναι ο 1.

Και συνήθως ειναι ο πιο μικρος, παει στην τραπεζα πχ και φευγει 1 γυρο πριν γινει καταληψη, ή καθετε πισω σου και σε βαραει ή σου κόβει την κίνηση. Ειμαι σίγουρος πως τσαντιστήκατε κι εσείς για τους ίδιους λογούς.

Το ιδιο και με τις αποχωρήσεις, παίζουν οι 3 παίκτες τέλια και επειδη ενας νουμπ αποφασισε να τους αφησει ξεκρέμαστους, χανουν το παιχνιδι.
 

cord

Ex-The West Team
Οι αυτοματοι χρονοι αποκλεισμου για παιχτες που εγκαταλειπουν το παιχνιδι εσκεμενα ειναι οι εξης:

1Min, 3 Min, 15 Min, 1h, 2h, 3h, 6h, 24h

Σημειωστε δε, πως μετα τις 24h αν ο παιχτης συνεχισει να το κανει αυτο, οι χρονοι δεν μηδενιζονται και ξεκινουν απο την αρχη αλλα απο 24h ξανα.
Οποτε, οποιος "καταφερει" να φτασει τις 24h, καθε φορα που θα εγκαταλειπει το παιχνιδι εσκεμενα, θα παιρνει 24ωρο.
Επισης, αναλογα με το πως θα λειτουργησει ολο αυτο, οι χρονοι αυτοι ενδεχεται να τροποποιηθουν στη συνεχεια.

Τελος, λαβαμε αναφορες απο παιχτες οτι οι χρονοι ισχυουν ακομη και οταν βρισκονται στο ΚαΨιΜι οπου επιλεγονται οι ικανοτητες, γι' αυτο προσοχη και εκει !
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser6275

Guest
'Έχω παρατηρήσει ότι πολλοί παίκτες παρατάνε το παιχνίδι μες στην μέση ή και ακόμα όταν η μάχη έχει κριθεί. Φυσικά και ενδέχεται να μην υπάρχει δόλος σε όλο αυτό (σύνδεση, κατά λάθος έξοδος από το παιχνίδι κτλπ).

Υπαρχει και το χειροτερο, καποιος να εγκατελειπει το παιχνιδι εσκεμμενα αφου εβρισε συμπαικτη του (κι επειδη δεν εχω προβλημα να ονοματισω και το εχω σταμπαρει το κελεπουρι, ονομαζεται phovos). Σε τετοιες περιπτωσεις υπαρχει κατι που μπορει να γινει; ή απλα θα δεχθουμε ποινη εμεις επειδη αποκαλεσαμε καποιον ηλιθιο με το ονομα του (βλακας); :w

Μαρια ευχαριστω (εστω και καθυστερημενα) για τις διευκρινησεις και συγχωρεσε την καχυποψια μου. Απλα υπαρχουν θεωρω πολλα κενα στις επεξηγησεις (ορισμενες εθιξαν τα παιδια με τις ενισχυσεις) κι οταν ασχοληθω σοβαρα με τις π[εριπετεις πειραματιζομενες με ρουχα/οπλα/ιδιοτητες θα μπορω να συνεισφερω περισσοτερο στη συζητηση.

Επεξεργασια: Δεν ειχα διαβασει το αρθρο του κορντ, το τελευταιο κομματι με καλυψε. Ισως αν μπορουσε να διευκρινησει περαιτερω πως μπορουμε να αναφερουμε καποιον που βριζει στο τσατ των περιπετειων θα ηταν καλο. Ευχαριστω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

cord

Ex-The West Team
Οι αναφορες για τα chat των Περιπετειων για καποιους τεχνικους λογους δεν λειτουργουν ακομη αλλα αυτο θα αλλαξει συντομα.
Καλο ειναι να μην παρουν θαρρος καποιοι ομως και αρχιζουν να "στολιζουν" τους συμπαιχτες τους γιατι οι καταγραφες ειναι σε ισχυ, και σε περιπτωση που αργοτερα διαπιστωσουμε παραβασεις επικοινωνιας, οι ποινες θα ειναι αυστηρες. Κανεις δεν επιτρεπεται να προσβαλει κανεναν και για κανενα λογο!
 

DeletedUser6531

Guest
Εμενα αυτο που δεν μου άρεσε με τις περιπέτειες ειναι πως υπαρχει μεγαλη εξαρτηση απο τους αλλους συμπαικτες σου. Ετσι η μαχη κρινετε πολλες φορες οχι με το ποσο καλοι ειναι οι 3 της ομαδας, αλλα ποσο νουμπ ειναι ο 1.

Και συνήθως ειναι ο πιο μικρος, παει στην τραπεζα πχ και φευγει 1 γυρο πριν γινει καταληψη, ή καθετε πισω σου και σε βαραει ή σου κόβει την κίνηση. Ειμαι σίγουρος πως τσαντιστήκατε κι εσείς για τους ίδιους λογούς.

Το ιδιο και με τις αποχωρήσεις, παίζουν οι 3 παίκτες τέλια και επειδη ενας νουμπ αποφασισε να τους αφησει ξεκρέμαστους, χανουν το παιχνιδι.

Ο Takanola έχει απόλυτο δίκιο!!!
Να τα βράσω τα μανιτου αν ένας απο την ομάδα κανει του κεφαλιού του!!!

Πιστεύω πως πρέπει να δημιουργηθεί μια BLACK LIST και να κανουμε report τους παίκτες. Φυσικα τα reports θα ελεγχονται απο την ομαδα διαχειρησης για τυχον καταχρηση του δικαιωματος.
 

DeletedUser6275

Guest
Εμενα δε με ενοχλει τοσο η απειρια (αλλωστε ολοι εχουμε δικαιωμα στο λαθος ωσπου να μαθουμε) οσο η ανοησια καποιων που νομιζουν πως τα ξερουν ολα και δεν ακουν τις οδηγιες των συμπαικτων με φυσικο επακολουθο την γκρινια, την μουρμουρα κα ιτον αναβρασμο αναμεσα στους συμπαικτες. Ειναι εκνευριστικο να σε αγνοει ο αλλος και να κανει του κεφαλιου του με καταστροφικα αποτελεσματα ....
 

cord

Ex-The West Team
Μερικες πληροφοριες.
Εως τωρα και μετα και την σχετικη ανακοινωση εντος παιχνιδιου, εχουμε 5 επιβεβαιωμενους παιχτες οι οποιοι δεν μπορουν λογω του "hash mismatch" θεματος να παιξουν στις περιπετειες.
Οι υπολοιποι παιχτες που εστειλαν αιτηση για αυτο το θεμα, μετα απο δοκιμη που καναμε με τον χαρακτηρα τους, μπορουν να παιξουν κανονικα στις Περιπετειες. Πιθανοι λογοι για αυτο ηταν:
- Δεν ειχε γινει καθαρισμος cookies, cache, προσωρινων αρχειων internet.
- Δεν ειχε χρησιμοποιηθει η συντομευση CTRL+Shift+R ωστε ο browser να παρει το νεο javascript μετα την αναβαθμιση που εγινε και περαστηκαν οι διορθωσεις την δευτερη μερα κυλοφοριας των Περιπετειων.
- Δεν ειχε γινει δοκιμη με αλλον browser τελευταιας εκδοσης. Aν καποιος χρηστης δεν εχει ή δεν επιθυμει να εγκαταστησει στον υπολογιστη του αλλον browser για να κανει τη δοκιμη, μπορει να μεταβει σε μια απο τις παρακατω διευθυνσεις και να κατεβασει μια εκδοση browser η οποια δεν χρειαζεται εγκατασταση, η λεγομενη portable εκδοση:
Αν υπαρχουν και αλλοι παιχτες με το προβλημα αυτο, παρακαλουμε θερμα οπως στειλουν αιτηση υποστηριξης ωστε να διαπιστωσουμε το προβλημα.

Εχουμε ενημερωσει απο την αρχη το τμημα προγραμματισμου για το θεμα αυτο και κατοπιν ακολουθησαν και αλλες χωρες να αναφερουν ιδια προβληματα παιχτων τους.
Αναμενουμε την επιλυση του το συντομοτερο δυνατο.
 
Κορυφή