Σχόλια για περιπέτειες...

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6807
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6807

Guest
1. το κόλπο που κρύβεται συνέχεια η μπάρα με τις εντολές ειναι ενοχλητικος μιας και μας αναγκάζει συνεχώς να ψάχνουμε να την ξαναμεμφανίσουμε. Ειναι ΠΟΛΥ ενοχλητικό.

Καλό ειναι να απενεργοποιηθεί. η να είναι επιλέξιμο αν το θέλει ο παίκτης ή όχι να κρύβεται

2. Βλέπω πάρα πολλές αποσυνδέσεις, εχω παίξει 7 ή 8 περιπέτειες και σε όλες υπήρχαν ανα πάσα στιγμή 2-4 ατομα αποσυνδεδεμένα στο μεγαλύτερο μέρος της μάχης..

ε. Δεν ειναι πολύ σταθερό το όλο σύστημα, ακούω και απο συμπαικες οτι υπάρχει μια μή αμελητέα πιθανότητα να κολήσει τελέιως και να αναγκαστείς να κανεις refresh τον browser για να μπεις, χανοντας αρκετούς γύρους
( μου συνεβει σε 2 ααπο 8 μάχες, αντιστοιχα μαθαίνω και απο άλλους)
 

DeletedUser2993

Guest
Δεν ειναι ακομα τελειοποιημενες, τωρα βγηκαν απο beta :p
Εχει μερικα bugs , εμενα πχ δεν μου εμφανιζε τα πεδια μια φορα, αλλα ειναι λογικο :)
Οσο για την μπαρα, οταν ειναι να την χρησιμοποιησεις ανεβαινει
 

DeletedUser4459

Guest
2 φορες μπηκα, 2 φορες κολησε ο μπροουζερ. Θελει δουλεια. Παραειναι "βαρυ" για αυτο που ειναι.
 

DeletedUser6275

Guest
οταν εχει κοσμο κολλαει πραγματι. Σημερα το πρωι τρεχει ρολοι...

Αυτο με τη μπαρα ειναι ενοχλητικο. Καλυτερα να μενει εκει γιατι δεν ανεβαινει παντα τη σωστη στιγμη. Εχουν μια μανια με τα αναδυομενα εκει στην ιννο. Αφηστε και κατι σταθερο βρε παλικαρια! :w
 

DeletedUser6275

Guest
Μια παρατηρηση μονο αρκετα σημαντικη. Εχει τοσα δωρα να δωσετε, επρεπε να βαλετε και το "μια χουφτα δολλαρια"; Να δινω δηλαδη 5000 ποντους βετερανου για να κερδισω $725; Ελεος ρε παιδια!!! :cns
 

DeletedUser6275

Guest
Νομιζω πως μας κοροιδευετε. Ανοιγω νεα θηκη σημερα (ευτυχως μου ετυχε, οχι με ποντους βετερανου) και εχει μεσα τρια τριφυλλια. Κατανοω το συνειρμο με τα τρια :w αλλα φτανει η κοροιδια. Βαλτε κανα δωρο της προκοπης, ετσι κι αλλιως μια στο τοσο πεφτουν!
 

cord

Ex-The West Team
Το τι μπορει να περιεχουν οι θηκες με λαφυρα βρισκεται αναρτημενο εδω !
 

DeletedUser6275

Guest
Το ξερω και συγχωρεστε μου τη γκρινια αλλα αμα 4 στις 5 θηκες εχω τυχει δυο φιλτρα, μια επιστροφη φορου και το τριφυλο <μπιπ> δε μπορω να μη σχολιασω. Ευχαριστω για την απαντηση παντως. :))
 

DeletedUser6531

Guest
Απο το SHOP, η θήκη με λάφυρα και μαγικό φιλτρο, ειναι τα μονα πράγματα που μπορεις να αγοράσεις με τους πόντους βετερανου??
Στον beta υπάρχουν και φίλτρα σοφίας! Υπάρχει καποια περίπτωση αυτα να προστεθουν αργοτερα?
 

cord

Ex-The West Team
Το φιλτρο σοφιας δεν εχει προστεθει γιατι δημιουργει καποια τεχνικα προβληματα στο παιχνιδι και θα αφαιρεθει και απο τον beta.
Θα δημιουργηθουν ομως νεα αντικειμενα για το καταστημα του Βετερανου αργοτερα.
 

DeletedUser6275

Guest
Εφτασε να ξεπερναει τα ορια του γραφικου και να γινεται ενοχλητικο. Στις 6 θηκες (οι δυο αγορασμενες με ποντους) εχω δυο φιλτρα, μια χουφτα δολαρια και δυο τριφυλια (το ενα προσφατο). Μηπως κατι πρεπει να γινει με τις πιθανοτητες; :grr
 

DeletedUser6275

Guest
ΕΡΩΤΗΣΗ

Κάθε ομάδα έχει κινήσεις οι οποίες εκτελούνται από μια ικανότητα η κάθε μία, με τη σειρά που είχουν προγραμματιστεί. Για παράδειγμα, εάν ένας παίκτης από την μπλε ομάδα κινείται και στη συνέχεια πυροβολεί πριν ένας παίκτης από τη κόκκινη ομάδα χρησιμοποιήσει θεραπεία περιοχής, αυτές οι ικανότητες θα εκτελούνται με αυτή τη σειρά: κίνηση, θεραπεία περιοχής, βολή. Αυτό το πρότυπο ισχύει ακόμα και αν υπάρχει ένας άνισος αριθμός ικανοτήτων που χρησιμοποιούνται από κάθε ομάδα, έτσι οι υπόλοιπες ικανότητες της ομάδας που έχει προγραμματίσει περισσότερες, θα πραγματοποιηθούν σε μια σειρά από τη στιγμή που η άλλη ομάδα έχει ολοκληρώσει τις κινήσεις της.

Μπορειτε να μου το εξηγησετε λιγο καλυτερα αυτο; Το ερωτημα μου ειναι ποιος παιζει πρωτος; καποια απο τις ομαδες; οποιος προλαβει; αυτος που ειναι πρωτος στη καθε ομαδα εναλλαξ με τον πρωτο της αλλης ομαδος κοκ; για ριξτε λιγο φως παρακαλω! :hh
 

DeletedUser6275

Guest
Εφτασε να ξεπερναει τα ορια του γραφικου και να γινεται ενοχλητικο. Στις 6 θηκες (οι δυο αγορασμενες με ποντους) εχω δυο φιλτρα, μια χουφτα δολαρια και δυο τριφυλια (το ενα προσφατο). Μηπως κατι πρεπει να γινει με τις πιθανοτητες; :grr

Και το αστειο συνεχιζεται με αλλο ενα φιλτρακι. Στις 7 θηκες οι 6 περιειχαν ανοησιες! Συγχαρητηρια κυριοι, ξερετε να απογοητευετε τους παικτες ακομα και σε κατι που προσφερεται δωρεαν!!! :grr
 

DeletedUser6275

Guest
κι επειδη ειναι δωρεαν πρεπι να σπασουν τα νευρα μας με τις καθε λογης φιλτρακια κι ανοησιες που δινει και το λουνα παρκ; :grr

Επισης υπερθεματιζω για το θεμα της μπαρας κατω, ειναι ενοχλητικο να κρυβεται. Ειναι δυσκολο να ειναι σταθερη; Και καλο θα ηταν να μου απαντησει καποιος στη παραπανω ερωτηση μου σχετικα με το ποιος παιζει πρωτος (καταλαβα οτι ειναι τουρλουμπουκι, οποιος προλαβει δηλαδη αλλα ειναι γενικο χαος ή παιζει καποια ομαδα πρωτη κι η αλλη ακολουθει); :w
 

DeletedUser6958

Guest
Σήμερα άνοιξα 3 θήκες με λάφυρα , σε διάστημα περίπου 2 ωρών . Οι δυο από κερδισμένα παιχνίδια και η άλλη αγορασμένη από πόντους .
Μου έτυχαν και στις 3 φίλτρα , ένα ήταν που δίνει 1% εμπειρία , το άλλο 3 ιδιότητες για μια ώρα και το 3ο παραπάνω τύχη για ένα 8ωρο .
Επίσης έχω ανοίξει άλλες 3 θήκες τις προηγούμενες μέρες που μου έτυχαν άλλα 2 φίλτρα και η άλλη είχε το καπέλο του παράνομου .

Μήπως πρέπει να φτιάξετε λίγο τις πιθανότητες , να μας πέσει κάτι καλύτερο .Έτσι ώστε να έχουμε λίγο παραπάνω ενδιαφέρων για τις περιπέτειες ?? Μην καταντήσουν όπως τα οχυρά .


Επίσης αυτό με την μπάρα όπως είπε και παραπάνω ο Andrew είναι όντως εκνευριστικό . Υπάρχουν φορές που οι συμπαίκτες μου έχουν βάλει κίνηση και βολή και εμένα ακόμα δεν έχει ανοίξει .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4509

Guest
Ωραια ας παρουμε τοτε ολοι το σετ Παρανομου δωρεαν!
Σοβαρα πατε καλα? Εγω εχω ανοιξει οσες θηκες εχετε ανοιξει ολοι εσεις μαζι και δεν μου ετυχε τπτ απο το σετ. Την λεξη σπανιοτητα την εχετε ακουστα? :grr
 

Mythodeia

Νέο Μέλος
Ένα θεματάκι γρήγορο δικό μου(ίσως και άλλων)...ψίθυρο από άλλο άτομο κατα την διάρκεια μιας περιπέτειας είναι δυνατο να ανοίξω ή πρέπει να αποσυνδεθώ πρώτα και μετά να ξαναμπώ?
Δεν πιστεύω να ανοίγει κανένα pop-up παράθυρο κρυφό που το έχω χάσει :tmbl
 

DeletedUser6531

Guest
@Mythodeia

Αν έχεις ανοιχτο ήδη τον ψιθυρο απο καποιον παικτη, τοτε μπορεις να συνομιλησεις κανονικα.

Όπως και αν θες να δεις τι λέγετε σε καποιο αλλο τσατ (πολης, συμμαχιας, σαλουν)... πρέπει να τα έχεις ηδη ανοιχτα...
----------

Εγω στις 100 περιπέτεις που έπαιξα, κέρδισα 14 θηκες και αγορασα αλλες 3 απο το SHOP. Δεν μπορώ να πω οτι ειμαι απογοητευμένος απο αυτά που έριξα. Όλα μου ειναι χρησιμα εμενα! :)
http://prntscr.com/573xgz

Το drop θα ήθελα να ειναι λιγο καλύτερο αλλα ενταξει. Δεν θα είχε νοημα να ολοκληρώναμε το σετ σε μια μερα γιατι μετα κανεις δεν θα έπαιζε στις περιπέτειες. Οι περιπέτειες εχουν και το άλλο θετικο. Πέρνεις 250 νεκρολουλουδα οταν κερδίζεις, οποτε προσωπικα με οσες φορες έπαιξα γλιτωσα καποια σβολια που θα 'αναγκαζομουν' να βαλω για να πάρω το σετ El Mariachi.
Απολαύστε το!!!
 

DeletedUser6275

Guest
Φιλε μου Διονύση η λέξη σπάνιο μας ειναι πραγματι γνωστή καθώς κι αλλες λέκεις της πλούσιας ελληνικης γλώσσας (ημιτελές, κοροϊδία κι αλλες πολλές). Οπως προείπα επειδή κάτι προσφέρεται δωρεάν κι έχει σκοπό να διασκεδάσει τον παίκτη και να τον προσελκύσει στο παιχνίδι καλό είναι οι ανταμοιβές να είναι πρωτότυπες κι ελκυστικές κι οχι κοινότυπες με κατι που μπορει να κερδίσει κι αλλου (στο λουνα παρκ για παράδειγμα).

Μια και σ' αυτη την ανάρτηση σχολιάζουμε το παιχνίδ (εστω κι αν δε λαμβάνουμε απαντήσεις σε τυχον ερωτήσεις απο τους αρμόδιους) ας προσφέρω τον οβολό μου.

1. Η απόκρυψη της μπάρας ειναι ενοχλητική. Εξυπγρετεί κάποιο σκοπό που δε παραμένει στη θέση της;

2. Ο χρόνος των 25 δευτερολέπτων είναι ελάχιστος οταν πρόκειται να τρέξεις να βάλεις κίνηση, να δώσεις κατευθύνσεις/οδηγίες στην ομάδα σου ή να εξηγήσεις σε εναν αρχάριο τι πρέπει να κανει. Οι πάνσοφοι που το έφτιαξαν και δοκίμασαν δε το είδαν αλήθεια;

3. Σκοπιμως ή απο αβλεψία παραλήφθηκε στις οδηγίες η σειρά που παίζουν οι ομάδες/παίκτες; Υπάρχει καποιος ιδιαίτερος λόγος που δεν εχουμε μια συγκεκριμένη απάντηση στο θέμα; Γνωρίζω πως με το τέλος του καθε γύρου εμφανίζονται "μαγικά" οι κινησεις και των δυο ομάδων οπότε ισχύει το τουρλουμπούκι όποιος προλάβει ή συμβαίνει κατι άλλο;

Ευχαριστώ εκ των προτερων για το χρόνο που αφιερώσατε να το διαβάσετε και για πιθανον σχόλια σας (εστω και κακεντρεχή) κι ελπίζω να λαβω καποια απάντηση απο τους αρμόδιους στις ερωτήσεις/απορίες μου (ιδιαίτερα για την τρίτη. :w
 

DeletedUser6275

Guest
Να με συγχωρεις αλλα δεν ειναι καθολου μια χαρα. Θελω να βαλω κινηση γρηγορα για να μιλησω μετα κι αυτη ειναι κρυμμενη. Ειλικρινα δε ξερω ποιο σκοπο εξυπηρετει αυτη η ανοησια. Οσο για το χρονο, δε ξερω για εσας τους πιτσιρικαδες που παιζετε λολ, μολ φολ ακι δε ξερω πως τα λετε κι εχετε εξασκηθει, εγω προτιμω σε ενα παιχνιδι τακτικης οπως αυτο λιγο περισσοτερο χρονο για να κατευθυνω/επικοικωνησω με τους συμπαικτες μου.

Οσο για το τελευταιο και σημαντικοτερο θεμα, με την παρατηρηση και το πειραμα μπορεις να βγαλεις ακρη αλλα μηπως θα ηταν καλυτερα να υπαρχει μια επίσημη ενημερωση; Θέμα κανονων είναι και δεν αναφέρεται συγκεκριμενα στις οδηγιες.

Για να μην παρεξηγηθω μου αρεσει το παιχνιδι (σαφως καλυτερο απο οχυρα, τουλαχιστον εδω καθοριζω ποιον πυροβολω και πως) αλλα με τις παρατηρησεις μου προσπαθω να το βελτιωσω. Αν εσεις ειστε ικανοποιημενοι με οτι σας σερβιρουν καθε φορα, ειστε αξιοι της μοιρας σας....
 
Κορυφή