Κόντρα με Forum Moderators

  • Δημιουργός θέματος the leader
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σε όλους.

Τον τελευταίο καιρό έχει δημιουργηθεί από τα περισσότερα μέλη του φόρουμ , μια κόντρα με τους "νέους" moderators. Θυμάμαι όταν δεν ήμουν διαχειριστής ότι έκανα και εγώ το ίδιο με κάποιους από τους τότε διαχειριστές. Τώρα όμως καταλαβαίνω σε τι δύσκολη θέση βρισκόντουσαν. Η δουλειά μας είναι πολύ δύσκολη παιδιά...

Έχετε σκεφτεί ότι πρέπει να μπαίνουμε στο φόρουμ καθημερινά και να βλέπουμε όλα τα νέα post ένα ένα? Έχετε σκεφτεί ότι βρισκόμαστε σε δύσκολη θέση όταν βλέπουμε ένα παίχτη που έχει 15 πόντους infractions και κάνει κάτι σοβαρό? Δεν θέλουμε να είμαστε κακοί , ούτε αυστηροί ούτε τίποτε ανάλογο. Θέλουμε ένα καλο φόρουμ που να μπορεί να βοηθάει τον κάθε παίχτη καi να μπορεί να χειριστεί τον χαρακτήρα του καλύτερα.

Εγώ δεν παίζω το παιχνίδι πια γιατί δεν έχω τον χρόνο να το κάνω... Αυτό σημαίνει ότι δεν παίρνω κάποιο αντίτιμο (premium) ώστε να δουλεύω εδώ.. Όμως συνεχίζω να το κάνω γιατί θέλω να βοηθάω στην διαχείριση. Εγώ προσπαθώ να είμαι με όλους φιλικός και να μην έχω κόντρες.
Προκαλώ τον οποιοδήποτε έχει λάβει infraction από εμενα και θεωρεί ότι είναι άδικο , να το δημοσιεύσει σε αυτό εδώ το post. Δεν έχω κάνει κατάχρηση εξουσίας ποτε . Και ούτε θα κάνω.

Το φόρουμ έχει κανόνες τους οποιους όλοι αποδεχθήκαμε πριν κάνουμε την εγγραφη . Η δουλειά μας είναι να κανονίσουμε να τηρούνται από όλα τα μέλη. Όμως εμείς αφήνουμε μερικούς στην άκρη. Δεν ρίχνουμε infraction με τα πάντα. Κανονικά σε κάθε είδους spam θα έπρεπε να τρώτε 10 πόντους. Κανονικά σε κάθε post που γράφετε και έχει ξαναγραφτεί (αποφυγή αναζήτησης) θα πρέπει να τρώτε άλλους 10 πόντους. Κανονικά θα έπρεπε να ρίχναμε 10 πόντους ακόμα για την υπογραφή κάποιων (καταλαβαίνετε τι θα είχε γίνει τότε)....

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω λοιπόν να κατανοήσετε τι κάνουμε και να δείξετε λίγο σεβασμό. Στεναχωριέμαι πραγματικά όταν μας βρίζετε ενώ εμείς προσπαθούμε να κάνουμε ότι μπορούμε για εσάς.
Καλή συνεχεια.
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σε όλους.

α)Τον τελευταίο καιρό έχει δημιουργηθεί από τα περισσότερα μέλη του φόρουμ , μια κόντρα με τους "νέους" moderators. Θυμάμαι όταν δεν ήμουν διαχειριστής ότι έκανα και εγώ το ίδιο με κάποιους από τους τότε διαχειριστές. Τώρα όμως καταλαβαίνω σε τι δύσκολη θέση βρισκόντουσαν. Η δουλειά μας είναι πολύ δύσκολη παιδιά...

β)Το φόρουμ έχει κανόνες τους οποιους όλοι αποδεχθήκαμε πριν κάνουμε την εγγραφη .

γ)Θα ήθελα να σας παρακαλέσω λοιπόν να κατανοήσετε τι κάνουμε και να δείξετε λίγο σεβασμό.

α)Έχεις δίκιο και πρέπει να κατανοήσουμε τη δύσκολη δουλειά σας . Ο μόνος τρόπος για να το κάνουμε αυτό (επειδή δεν ήμαστε ποτέ διαχειριστές) είναι να το παρομοιάσουμε/τε με κάτι ισοδύναμα δύσκολο .

β)Όσο για αυτό να είσαι σίγουρος ότι διαβάσανε τους κανόνες..

γ)Όσον αφορά το σεβασμό είναι λίγο δύσκολο να τον έχετε από αρκετούς παίχτες..λόγω ηλικίας . Δεν κατηγορώ τους "μικρούς" ή τους "μεγάλους" απλά λέω ότι επειδή έχουν στο μυαλό τους διαφορετικά τη δουλειά σας είτε σας υποτιμούν είτε δεν κατανοούν τη δύσκολη δουλειά σας.

Προτείνω:
Με κάποιο τρόπο να κατανοήσουν όλοι οι παίχτες το μέτρο δυσκολίας του να είσαι moderator forum και να σας σέβονται .


Υ.Γ:Μπορεί να μην λέω κάτι συγκεκριμένο...ή μπορεί να επαναλαμβάνω(σκοπίμως) κάποια πράγματα...αλλά ήθελα να τα πω :)

Edit, The leader : Ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου και την πρόταση σου. Άν κάνουν όλοι αυτή τη δουλειά , να μας δίνουν τις προτάσεις τους , τότε πιστεύω ότι θα φτιάξουν όλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2121

Guest
α)

Προτείνω:
Με κάποιο τρόπο να κατανοήσουν όλοι οι παίχτες το μέτρο δυσκολίας του να είσαι moderator forum και να σας σέβονται .


Υ.Γ:Μπορεί να μην λέω κάτι συγκεκριμένο...ή μπορεί να επαναλαμβάνω(σκοπίμως) κάποια πράγματα...αλλά ήθελα να τα πω :)

Edit, The leader : Ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου και την πρόταση σου. Άν κάνουν όλοι αυτή τη δουλειά , να μας δίνουν τις προτάσεις τους , τότε πιστεύω ότι θα φτιάξουν όλα.

Σωστά όλα αυτά. Εγώ θα 'θελα όμως δυο πραγματάκια από τους forum moderators και μιλάω γενικά.
1) Να σέβονται τους παίκτες που γράφουν κάτι σοβαρό και να μην κλειδώνουν θέματα - επειδή πιθανώς τους ενοχλούν για κάποιο λόγο - δείχνοντας μέσα από αυτό τον αυταρχισμό τους την απόλυτη ανυπαρξία τους σε όλα τ'άλλα επίπεδα.
2) Να σέβονται την ελληνική γλώσσα. Το φόρουμ είναι δημόσιος χώρος, δεν πρέπει να το ξεχνάμε αυτό. Αν δε μπορείς να γράψεις μια φράση, άστο, δεν πειράζει κάνε κάτι άλλο. Αλλά είναι σα να προσπαθήσει να οδηγήσει λεωφορείο άνθρωπος που δεν έχει δίπλωμα οδήγησης.

Με όλα τ'άλλα συμφωνώ.
 

DeletedUser

Guest
Εγώ πάντως δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τους moderators.Και βλέπω πως είναι και πολύ καλοί απέναντι μας:)
 

DeletedUser

Guest
οι μοντ ειναι οι καλυτεροτεροι :eek: που θα μπορουσαμε να εχουμε :eek: :eek:
 

DeletedUser

Guest
το αν ειναι οι καλυτεροι απο ολους τους διαχειριστες δεν ξερω.οι χειροτεροι παντως δεν ειναι...
απο οτι βλεπω προσπαθουν να κρατησουν την ταξη στο φορουμ,αλλα ειναι φανερο οτι δεν υπαρχει αριθμητικη δυναμη.ενα συστημα που φαιννεται να δουλευει(απο οτι εχω δει σε αλλα φορουμ) ειναι καθε μοντ να αβαλαβει το ποστο του.δλδ ο ενας στο "σαλουν" ο αλλος στις "ερωτησεις" κλπ κλπ κλπ.
αν μερικες φορες εχουν παρει αποφασεις που δεν ειναι απολυτα δικαιες τους δικαιολογω γιατι με τοσα που βλεπουν οι ανθρωποι εδω μεσα πρεπει να τους εχουν πεσει τα μαλλια...
συνεχιστε την καλη δουλεια και προσπαθηστε να την κανετε καλυτερη...
 

DeletedUser

Guest
συμφωνω, οι μοντερειτορς ειναι πολυ καλοι, κανουν σωστα τη δουλεια τους και νομιζω οτι αντι να τους βριζουμε, θα επρεπε να τους λεμε κι ευχαριστω που κρατουν το φορουμ σε μια ταξη....
 

DeletedUser

Guest
Στα λογια μου ερχεστε ολοι!!!!! Οι μοντς ειναι αρκετα καλοι, αλλα πιστευω οτι αν γινοταν πραξη και η ιδεα του Palouki, θα ηταν ακομα πιο δικαιο, γιατι ορισμενοι μοντς μπαινουν καμια φορα το μηνα αρα θα μπορουσαν να βαλουν στη θεση τους καποιους πιο ενεργους...δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα...
 

DeletedUser

Guest
και πως θα μαζεψω τωρα εγω ολα αυτα τα σαλια....θελω κιαλλες σφουγγαριστρες
 

DeletedUser

Guest
Να σου πω ρε φιλε, τι σε πειραζει αν θεωρω οτι οι μοντς ειναι σωστοι??? Πες μου, τι σε πειραζει!:mad::mad::mad:
Δεν καταλαβαινω την αποψη οτι οποιος θεωρει οτι οι μοντς κανουν σωστα τη δουλεια τους, γλειφει....αν θες το συνεχιζουμε σε pm(ην φαω και μπαν, εχω ηδη 10:))
Βασικα εσυ πρεπει να παρεις ινφρακτιον, για να σταματησεις...
 

DeletedUser

Guest
ενα ινφρακτιον στο 3...την ειδαμε ολοι μοντ?
 

DeletedUser2677

Guest
καλησπερα..
μολις διαβασα το ποστ σου leader κ μου γεννηθηκε μια απορια..
γιατι ανοιξες αυτο το θεμα?
υποτιθεται οτι αλλοι μοντ εχουν δωσει σαφεις εντολες να μην γινεται σχολιασμος τον μοντ αλλιως θα πεσουν τιμωριες..
πως μπορω εγω λοιπον να εκφερω την αποψη μου φοβουμενη οτι δεν θα τιμωρηθω?
(ποσω μαλλον εαν η αποψη μου ειναι αρνητικη)
κ για ποιον ακριβως λογο δεν μας επιτρεπεται ο σχολιασμος σας οταν κ εσεις οταν βλεπετε γραμμενο κατι που σας ενοχλει σπευδετε να σχολιασετε καποιους με διαφορα ομορφα του στυλ "ανωριμος", "ανεγκεφαλος" κλπ?
να φερω παραδειγμα..
εαν leader σε χαρακτηρισω ως ανεγκεφαλο θεωρω οτι,δικαιως,θα τιμωρηθω..
εαν αντιθετα το κανεις εσυ,ποια θα ειναι η επιπτωση σε σενα?
αυτα εχω να πω προς το παρον..
ισως προσθεσω κ αλλα στην πορεια..
 

DeletedUser

Guest
1ον...οταν ανοιγουμε εμεις τετοια θεματα τρωμε τουλαχιστον 10π ινφρακτιον και μερικα ειρωνικα σχολια απο μοντς...οι κοντρα ισως να προερχετε απο τα πολλαπλα ινφρακτιον και μπαν που ριχνετε τις τελευταιες μερες (αδικως ή δικαια ποιος ειμαι εγω για να κρινω?...)! εμεις εστω κατανοουμε το "δυσκολο εργο σας"!εσεις ποτε θα καταλαβετε οτι εδω μπαινουμε για να ηρεμησουμε και να χαλαρωσουμε και αντι να ειστε σφιγμενοι και ετοιμοι να ριξετε ενα ινφ να χαλαρωσετε και εσεις λιγο?δεν εχω τιποτα μαζι σας πρωσοπικα αλλα αυτη ειναι η πρωσοπικη μου γνωμη μεχρι τωρα στο φορουμ!


οφτοπικ.η αραχνη που εξαφανιστηκε ρε παιδια?καιρο εχει να μιλησει!!!!
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα..
μολις διαβασα το ποστ σου leader κ μου γεννηθηκε μια απορια..
γιατι ανοιξες αυτο το θεμα?
υποτιθεται οτι αλλοι μοντ εχουν δωσει σαφεις εντολες να μην γινεται σχολιασμος τον μοντ αλλιως θα πεσουν τιμωριες..
πως μπορω εγω λοιπον να εκφερω την αποψη μου φοβουμενη οτι δεν θα τιμωρηθω?
(ποσω μαλλον εαν η αποψη μου ειναι αρνητικη)
κ για ποιον ακριβως λογο δεν μας επιτρεπεται ο σχολιασμος σας οταν κ εσεις οταν βλεπετε γραμμενο κατι που σας ενοχλει σπευδετε να σχολιασετε καποιους με διαφορα ομορφα του στυλ "ανωριμος", "ανεγκεφαλος" κλπ?
να φερω παραδειγμα..
εαν leader σε χαρακτηρισω ως ανεγκεφαλο θεωρω οτι,δικαιως,θα τιμωρηθω..
εαν αντιθετα το κανεις εσυ,ποια θα ειναι η επιπτωση σε σενα?
αυτα εχω να πω προς το παρον..
ισως προσθεσω κ αλλα στην πορεια..

έχεις δεχτεί την ανωτερότητα και την εξουσία της ομάδας διαχείρισης με την εγγραφη σου. σε όλα τα θέματα τον τελευταίο λόγο τον έχει η ομάδα διαχείρισης. δεν είναι κάτι πρωτοφανές αυτό, σε όλα τα παιχνίδια όλων των εταιριών η ομάδα διαχείρισης έχει τα ίδια δικαιώματα και προνόμια με αυτά της ομάδας εδώ!
 

DeletedUser

Guest
δεν θα χαρακτηρίσει κανέναν αν δεν τον χαρακτηρίσουν.

έχουμε καποια παραπάνω δικαιώματα και το έχεις δεχτεί στην εγγραφή σου στους κανόνες.
 

DeletedUser2677

Guest
έχεις δεχτεί την ανωτερότητα και την εξουσία της ομάδας διαχείρισης με την εγγραφη σου. σε όλα τα θέματα τον τελευταίο λόγο τον έχει η ομάδα διαχείρισης. δεν είναι κάτι πρωτοφανές αυτό, σε όλα τα παιχνίδια όλων των εταιριών η ομάδα διαχείρισης έχει τα ίδια δικαιώματα και προνόμια με αυτά της ομάδας εδώ!


το οποιο σημαινει εκτος των αλλων οτι μπορει να με προσβαλλει η να με υποτιμα ο καθε μοντ χωρις να εχω το δικαιωμα να απαντησω κ να υπερασπιστω τον εαυτο μου???
 

DeletedUser

Guest
δεν σε υποτιμάει ουτε σε προσβάλει κανένας μοντ αν δεν το κανεις εσυ πρώτη που ακομη και να το κανεις παλι δεν θα σε προσβάλουμε.
ποιος σε εχει προσβάλει?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή