Θα τους αφησετε να καταστρεψουν τον αριζονα?2

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser5116
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser4509

Guest
Θανατος στης "υπερ"συμμαχιες που ετσι και αλλιος χαλανε το game!ΜΟΝΟ αυτοι ειναι η λυση!
Αν ειχατε λιγο μυαλο δεν θα στελνατε μονο "τουμπανα" σε καθε μαχη για να παιζεται 40-50 ατομα συνεχεια!!
Λευτερια στα μικρα lvl!!
Υπαρχουν και αλλοι τροποι για να παρει ποντους μια πολη, κοιτατε ΑΝΑΡΧΗ πολη, σας ερχεταιαιαι!!!χαχαχα μπραβο στα παιδια εκει κατω (και εχω εχω φαει ξυλο εχω δοσει και λιγο :p)
Και οποιος ξαναφτιαξει αναλογο post να βαζει και τα ποπ-κορν, δεν γενετε να διαβαζουμε ετσι με της ωρες χωρεις να μασουλαμε κατι της.
 

DeletedUser3473

Guest
Θανατος στης "υπερ"συμμαχιες που ετσι και αλλιος χαλανε το game!ΜΟΝΟ αυτοι ειναι η λυση!
Αν ειχατε λιγο μυαλο δεν θα στελνατε μονο "τουμπανα" σε καθε μαχη για να παιζεται 40-50 ατομα συνεχεια!!
Λευτερια στα μικρα lvl!!
Υπαρχουν και αλλοι τροποι για να παρει ποντους μια πολη, κοιτατε ΑΝΑΡΧΗ πολη, σας ερχεταιαιαι!!!χαχαχα μπραβο στα παιδια εκει κατω (και εχω εχω φαει ξυλο εχω δοσει και λιγο :p)
Και οποιος ξαναφτιαξει αναλογο post να βαζει και τα ποπ-κορν, δεν γενετε να διαβαζουμε ετσι με της ωρες χωρεις να μασουλαμε κατι της.

respect :gl
 

DeletedUser5116

Guest
Johana δεν εχεις καμια αλλη δουλεια απο το να με αναφερεις συνεχεια? δεν ειπα κατι προσβλητικο... και ο Oug το παραδεχετε οτι ειναι Βουλγαρο-κτονος εγω τι φταιω?
Και εγω Αεκτζης ειμαι πως κανετε ετσι.... :w
 

DeletedUser3473

Guest
Johana δεν εχεις καμια αλλη δουλεια απο το να με αναφερεις συνεχεια? δεν ειπα κατι προσβλητικο... και ο Oug το παραδεχετε οτι ειναι Βουλγαρο-κτονος εγω τι φταιω?
Και εγω Αεκτζης ειμαι πως κανετε ετσι.... :w

πςςςς εχεις ανεβασει το επιπεδο μεγαλε....
εισαι ωραιος
 

DeletedUser

Guest
Θανατος στης "υπερ"συμμαχιες που ετσι και αλλιος χαλανε το game!ΜΟΝΟ αυτοι ειναι η λυση!
Αν ειχατε λιγο μυαλο δεν θα στελνατε μονο "τουμπανα" σε καθε μαχη για να παιζεται 40-50 ατομα συνεχεια!!
Λευτερια στα μικρα lvl!!
Υπαρχουν και αλλοι τροποι για να παρει ποντους μια πολη, κοιτατε ΑΝΑΡΧΗ πολη, σας ερχεταιαιαι!!!χαχαχα μπραβο στα παιδια εκει κατω (και εχω εχω φαει ξυλο εχω δοσει και λιγο :p)
Και οποιος ξαναφτιαξει αναλογο post να βαζει και τα ποπ-κορν, δεν γενετε να διαβαζουμε ετσι με της ωρες χωρεις να μασουλαμε κατι της.



+++++++10000 , η αναρχη πολη ειναι η αγαπημενη μου πολη στον αριζονα να το ξερετε , ειμαι μεγαλος θαυμαστης σας , κι ας τις τρωτε χεχεχε
δε το λεω ειρωνικα με το γριλακο ειμαστε φιλοι , συγνωμη αν φανηκε οτι ειρωνευομαι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5116

Guest
OUG καλα με δουλευεις.... το ποιος ανεβαζει το επιπεδο φαινετε....αντε μπραβο
 

DeletedUser

Guest
μην αγχωνεσε μπαρκ..και γω μολις δεχτηκα προειδοποιηση
μαλλον καποιος ξυπνησε στραβα σημερα :/
 

DeletedUser2571

Guest
οχι πως με αφορα πολυ το θεμα, εγω τον arizona τον βλεπω σαν εναν κοσμο οπου μπηκα να κανω την πλακα μου...
εσεις μερικοι τον πηρατε πιο σοβαρα απ' ο,τι βλεπω...
με τοσο premium που παιζει, δεν μπορεις να κρινεις τους παιχτες αν ειναι καλοι η οχι, μιας και ανα πασα στιγμη ο καθε κολυμβητης γινεται μονομαχος και το αντιθετο.
μπορει επισης να πηγαινει σε χρονο μηδεν απο την μια μαχη στην αλλη, να συμμετεχει σε πεντε μαχες/μερα και το μονο που θα καταφερνει ειναι να αυτοθαυμαζεται για το ποσο εξυπνα χρησιμοποιει τους σβωλους του.
απο την αλλη, ειναι πολυ δυσκολο να επιβληθουν οροι στις μαχες, εχει δοκιμαστει σε ολους τους κοσμους και απετυχε η καταντησε ανιαρο.
γι' αυτο θα σας προτεινα, να το παρετε καπως πιο χαλαρα κι εσεις οι υπολοιποι.
αλλιως, παιξτε το παιχνιδι σας και αδιαφορηστε για το παιχνιδι των αλλων.

λακορα μην με καλοπιανεις λεγοντας για την πολη μου, κι αυριο θα σε χτυπησω αν σε δω κοντα.
:p
 

DeletedUser

Guest
Η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να σας παρακολουθήσω..
Είστε οι περισσότεροι παλιοί παίκτες που προσπαθείτε να πετύχετε ο καθένας τον (διαφορετικό) σκοπό του. Άλλοι να γίνουν υπερδύναμη, άλλοι να γελάσουν, άλλοι να κάνουν όνομα, άλλοι να γίνουν οι πρώτοι, άλλοι να καταστρέψουν το παιχνίδι..και σχεδόν κανείς σας δεν κοιτάει το πρόβλημα.
Εγώ ξεκίνησα στον κ6. Παίζω μόνο σε αυτό τον κόσμο και σε κανέναν άλλο. Αυτό που καταφέρατε μέχρι τώρα είναι να σκέφτομαι ή να γίνω άναρχη πόλη ή να σταματήσω το παιχνίδι. Πραγματικά, δεν μπορώ να σας ακολουθήσω..
Και το σκέφτομαι εγώ που μπαίνω σε όποια μάχη θέλω λόγο επιπέδου και πια έχω μπει και στη λογική των σβόλων. Φαντάζομαι (και ακούω) τις σκέψεις που κάνουν οι νέοι παίκτες πιο μικρού επιπέδου που και δεν υπάρχει περίπτωση να τους παίξετε και δεν έχουν βάλει ακόμα σβόλους..

Η ευθύνη για το πως θα πάει ο Αριζόνα είναι καθαρά δική σας. Αν συνεχίσετε έτσι θα μείνετε στον κ6 μόνο όλοι εσείς που παίζετε σε άλλους κόσμους παρέα με τους ρουφιάνους-διπλούς σας..και θα γίνει ίδιος με τον -δεν ξέρω και εγώ ποιον- κόσμο.
 

DeletedUser1777

Guest
Να γιατί χρησημεύει να ΜΗΝ είσαι σε συμμαχία!Είσε ελέυθερος χωρίς διαταγές και άπειρες μάχες οχυρών κάθε μέρα.
Χτίζεις την πόλη σου,κάνεις τις μονομαχίες σου και τις ήρεμες εργασίες κοντά στην πόλη σου!
Πραγματικά βολεύει πάρα πολύ να μην είσαι σε συμμαχία!
Λίγες συμμαχίες παίζουν για την πλάκα!
 

DeletedUser4509

Guest
Αν και ξεφεβγουμε λιγο θα συμφωνησω και με τον veneton και με theo99.

Το μοντελο των "υπερ"-συμμαχιων -δλδ 2 συμμαχιες ολες και ολες ανα κοσμο- νομιζω οτι καταραιει!
Ειδη οι 2 απο τις 3 "υπερ"-συμμαχιες του Κ6 ενονοντε για να... νικησουν τη μια που "χαλαει" το game και να παρουν υπο τον ελενχο τους οσα οχυρα εχουν απομηνει...
Το παιχνιδι εχει γινει συγκεντροτηκο, παρε'ι'στικο, για γενικος τα οχυρα ειναι για λιγους και... "καλους". Μηπως γι'αυτο θελουν μια μαχη τη μερα? Μαλλον ναι!!!
Οποτε γτ να μην τους κανουμε τη χαρη? Αφηστε τους λοιπον να "παιξουν" μονοι τους και να λενε οτι ειναι αρχηγοι, συντονιστες, δημαρχοι, οδοκαθαριστες σε υπερnoob-συμμαχια που ειναι πρωτη. Αν ενδιαφερονταν και ηταν πραγματηκοι ηγετες θα φροντηζαν τους παντες απο τον πρωτο εως τον τελευταιο και δεν θα παραπονιοντουσαν για τις πολλες μαχες γτ πολυ απλα αν -λεω αν- ηθελαν μπορουσαν να τις καλυψουν.Μια "υπερ"-συμμαχια με 17-25 πολης -απο τις οποιες οι 8-12 ειναι full- δεν μπορει να καλυψει 5 μαχες??? Μα γτ???
Με αυτα που λεω ελπιζω να αντιπροσοπαιβω και αλλους...

Καλυτερα 4-5 πολης μαζι και 1 οχυρο της δυμανικοτιτας τις, παρα αυτη η ξεφτιλα και η κλαψα... και οοοοολα αυτα τα post!!!Αν δεν μπορεις να τα καλυψεις τι τα περνεις φιλε? Αν τα παρει ολα ενας οι αλλοι θα κατσουν να τον κοιτανε νομιζεται? Και εξαλου δεν το απαγορευει κανενας κανονας να γινοντε 10 μαχες τη μερα και δη σε εναν κοσμο με πολλους ενεργους παικτες, εξαλου τα δικα σας λεφτα χαλατε?

Τελος να ξαναπω μιας και ειδα οτι ειναι πιασαρικο :)):nw:lf:D

Θανατος στης "υπερ"συμμαχιες
Αν ειχατε λιγο μυαλο δεν θα στελνατε μονο "τουμπανα" σε καθε μαχη για να παιζεται 40-50 ατομα συνεχεια!!
Λευτερια στα μικρα lvl!!
H ΑΝΑΡΧΗ πολη, σας ερχεταιαιαι!!!(δεν ειμαι μελος της αλλα fun της)
Και οποιος ξαναφτιαξει αναλογο post να βαζει και τα ποπ-κορν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3124

Guest
Θα ήθελα να τοποθετηθώ και εγώ, σαν παίκτης και όχι σαν διαχειριστής. Σαν διαχειριστής με ενδιαφέρει να τηρούνται οι κανονισμοί. Σαν παίκτης με ενδιαφέρει να διασκεδάζω.

Προσωπικά συμφωνώ με την ουσία των λεγομένων του Διονύση. Το παιχνίδι καταντά βαρετό όταν υποάρχουν 2-3 μεγάλες δυνάμεις και σίγουρα η 1 μάχη την ημέρα αποθαρρύνει τους νεοεισερχόμενους παίκτες γιατί ελαχιστοποιεί τις πιθανότητες συμμετοχής σε μάχες.

Με λίγα λόγια, οι υπερσυμμαχίες έχουν στόχο τη νίκη και τη θέση. Προτιμώ τη διασκέδαση και την πλάκα. Τα παιχνίδια είναι για να παίζουμε, όχι για να κερδίζουμε, ό,τι και αν σημαίνει αυτό για τον καθένα.
 

DeletedUser4456

Guest
Μιας και εγινε νεο ποστ, θα σας μιλησω τεκμηριωμενα για αλλη μια φορα, διαφωνωντας με πολλα που ακουσα τελευταια, αλλα ωστοσο σεβομαι την αποψη του καθενος και μακαρι να μπορει να την εφαρμοσει, αν σεβαστει πρωτα την αντικειμενικη αποψη του καθε κοσμου που παιζει. Υπογραμμιζω δε οτι Δεν προκειται να διαπραγματευτω τιποτα εδω, οπως στο προηγουμενο ποστ, γιατι αυτη η φαση εχει ληξει για μενα.

Συνεπως, για να υπαρχουν συμμαχιες σε καθε κοσμο, οι παιχτες τεινουν (οπως και ειναι εκ της ανθρωπινης κ κοινωνικης φυσης αλλωστε) να δημιουργουνε ομαδες και να ανηκουνε σε αυτες. Με αυτο τον τροπο, χαιρονται περνανε καλα και διασκεδαζουνε ομαδικα. Οποτε δεν βλεπω το επιχειρημα του να παιζω απλα για να παιξω, ή παιζω μονος... Εξαλλου κανεις δεν παιζει απλα για να παιξει (εκτος αν πια ειναι υπερβολικα πολυασχολος και βαριεται να παιξει κανονικα), αλλα παιζει για να εχει και μια πιθανοτητα νικης, ωστοσο αν χασει καποιος μετα απο μια καλη και εντιμη μαχη, δεν βλεπω γιατι αυτο να ειναι κακο ή να πρπ να στερειται διασκεδασης. Οπως και να εχει, παντα πρεπει οποιος παιζει, να σεβεται την κοινη γνωμη, ακομα και αν αυτη διαφερει απο την δικη του.

Επισης ακουστηκε οτι κανεις παιζει ομορφα με μια μικρη πολη στα οχυρα και δεν χρειαζονται μεγαλες συμμαχιες. Πως μπορει αυτο να σταθει, απο την στιγμη που μια πολη χωραει 50 κατοικους ΜΑΧ ενω ενα οχυρο χωραει ΜΑΧ 120-140 ατομα? (Ασχολιαστο). Αρα πως μπορει μια πολη να ανεβει στην καταταξη (αφου ναι υπαρχει και αυτο το μεσο συγκρισης! από τους δημιουργους) αποκτωντας καποια οχυρα αν θελει να παιξει σοβαρα για την πρωτια? Επισης, δεν βαλανε τυχαια την εισαγωγη του ορου ΣΥΜΜAΧΙΑ στο παιχνιδι, το οποιο σημαινει οτι ενθαρρυνεται η δημιουργια ομαδων σε αντιθεση με οσα προσπαθειτε να ισχυριστειτε εδω για χαρην της διαφορετικοτητας και εντυπωσιασμου. Επιπλεον ολοι ξερουμε οτι δεν ειναι δυνατο να θελουν ολοι οι παιχτες να συμμετασχουν σε μαχες οχυρων. Αυτο πρεπει να το σεβαστουμε.

Ειχα προτεινει μια λυση παλιοτερα, η οποια δεν ειχε να κανει με μια μαχη την μερα οπως ακουστηκε πολλακις, αλλα με τοσες μαχες οσες μπορει να σηκωσει ανα μεσο ορο μια συμμαχια για να παιζουν ολοι. Ενω ειχε γινει κοινως αποδεκτη, δεν περασε τελικα, γιατι απλα ειναι δυσκολο να εφαρμοσει κανεις κανεις μη αυτοματοποιημενους κανονες σε ενα παιχνιδι οπου υπαρχουν/επιτρεπονται αυθορμητες αντιδρασεις απο μεμονωμενα ατομα. Εκει πιστευω οφειλει η πλειοψηφια να επικρατησει με τον εναν ή τον αλλο τροπο μεχρι να επελθει η αυτοματοποιημενη λυση απο τους developers.

Την αποψη οτι ειναι καλο να γινονται 20-50 μαχες την μερα εχουμε την ξανασυζητησει και ειναι λανθασμενη, απλα επειδη ΧΑΛΑΕΙ το παιχνιδι. Και το χαλαει επειδη απλα δεν γεμιζει τελικα κανενα οχυρο με κοσμο και οι μαχες ειναι βαρετες και ανουσιες. Ιδανικα θελουμε περιπου τοσες μαχες οσες ο κοσμος που συμμετεχει ΣΤΑ ΟΧΥΡΑ ανα σερβερ και συμμαχια και σε αυτο οτι και διαφορετικο να ακουγεται, δειχνει απλη ελλειψη εμπειριας σε μαχες οχυρων.


ΥΓ. Πως ειναι δυνατον κυριοι/κυριες διαχειριστες/τριες του φορουμ να κλειδωνεται ενα θεμα ενω ειναι υπο φλεγουσα συζητηση και αναγκαστικα να πρπ να ανοιγει ενα αλλο παρομοιο απο την κοινη διψα του κοσμου για συζητηση (με παρομοιο τιτλο) και να μην εχουν τα θεματα ενωθει και ξεκλειδωθει, βασει των κανονων των φορουμ?


edit by joahna
Το προηγουμενο θέμα είχε τεθεί σαν ερώτηση απο κάποιον παίχτη, ο οποιος και διατηρεί το δικαίωμα του θεματοθέτη να ζητήσει να κλειδώσει. Έτσι και έγινε. Ο λόγος που δεν ενώθηκε το αυτό με εκείνο είναι για αποφυγεί ορισμένων να απαντήσουν σε ορισμένα σπαμ/υβριστικά/προκλητικά post. Το θέμα υπάρχει στο φόρουμ προς ανάγνωση. Οταν θα κλειδώσει και αυτό και πάνε και τα 2 θέματα προς αρχειοθέτηση τότε θα γίνει η συγχώνευση τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5582

Guest
γεια σας και απο εμενα.λετε οτι μια συμμαχια εχει πολλα ατομα και καλυπτει τα οχυρα .....το οτι υπαρχουν πολλοι παιχτεσ που δεν θελουν και δεν πανε στα οχυρα θα πιεστουν να πανε? οχι βεβαια μπορει να τους αρεσουν οι δουλειες η οι μονομαχιες αλλα ταυτοχρονα να τουσ αρεσει να ειναι σε μια συμμαχια που να κανουν το χαβαλε τους στο συμαχικο τσατ επειδη ειναι και πιο πολλα ατομα που μιλανε και να δενονται μεταξυ τους.Αυτοι δηλαδη πρεπει να ειναι αναγκαστικα σε μια πολη που δεν ειναι συμμαχια? και δεν πρεπει να υπαρχει συμμαχια?
Τωρα βεβαια υπαρχουν και τα ατομα που απο μικρα ετοιμαζονται για οχυρομαχοι και οχι τοσο για δουλειες και εργασιες και αυτοι πρεπει να ειναι σε μια πολη που να μην μπορει να κρατησει ενα μεσαιο οχυρο?και αυτα γιατι δεν μας αρεσουν οι συμμαχιεσ? δηλαδη η κοινωνικοτητα και η ομαδοποιηση?
Μεσα λοιπον σε μια συμμαχια υπαρχουν πολλοι χαρακτηρες οποτε οταν λετε οι συμμαχιες εχουν ατομα για δεκα μαχες εχετε σκεφτει ποσα ειναι αυτα ? και οι εμπειροι και οσοι εχουν παιξει ξερουν παρα πολυ καλα οτι τα ενεργα μελη και οι παρουσιες σε οχυρα απο πολλεσ συμμαχιες και πολεισ ειναι λιγα σε σχεση με αυτα που κανουν μονομαχιες .δουλειες και αλλα.Και ποσο μαλλον οταν ειναι επιθεσεις σε οχυρα που δεν εισαι καλυμενος και το πιο πιθανον ειναι να μην καταφερεις να μεινεις ζωντανος.

Τι ακουω λοιπον συνεχεια την καραμελα μα τοοοοσα ατομα δεν μπορουν να καλυφθουν και μπλα μπλα μπλα...
Εμενα μου δινει την εντυπωση οτι καποιοι εδω δεν τους βγαινει αυτο που θελουν να κανουν και να φτιαξιουν μια ομορφη συμαχια δεμενη και οργανωμενη και λενε συνεχεια οτι εμεις τουσ αφηνουμε να κανουν οτι θελουν και να ευχαριστιουντε το παιχνιδι.μα πωσ μπορεισ να το ευχαριστηθεις εαν δεν το οργανωσεις και δεν εισαι δεμενος σαν ομαδα και κανει ο καθενας (και καλα) του κεφαλιου του.Μαλλον η συμμαχια που τα λεει αυτα δεν ειναι ικανη να οργανωθει η και βαριεται να οργανωθει διοτι οι περισσοτεοι παιχτε τησ ειναι σε αλλουσ κοσμουσ που εκει ειναι οργανωμενοι και ακουνε και εδω απλα ηρθαν να κανουν την πλακα τουσ.Αν τουσ δειτε σ αλλουσ κοσμουσ θα πειτε μα πωσ γινετε να ακουνε τοσο καλα εκει και να ειναι σε συμαχια και να ειναι οργανωμενοι.Αρα φασκουν και αντιφασκουν.
Ειναι κουραστικο ΠΛΕΟΝ να ακουγεται ειμαστε ανεξαρτητοι και ελατε ολοι οι καταπιεσμενοι ....ρωτηστε λοιπον αυτα τα ατομα πωσ παιζουν σ αλλουσ κοσμους...........πριν πατε εκει.....
Προς το παρων αυτα εχει και συνεχεια...
 

DeletedUser2571

Guest
δηλαδη sotokan εσυ θες απο τους παιχτες που παιζουν ομαδικα σε αλλους κοσμους να κανουν το ιδιο και εδω στον arizona?
κανενας δεν μπορει να το επιβαλλει αυτο, καθε παιχτης παιζει οπως θελει και ειναι δικαιωμα του.
εγω για παραδειγμα στον κ1 παιζω πολυ σοβαρα (πιστευω) στις μαχες οχυρων, στον αριζονα ομως πηγαινω μονο για να xpαρω η για να χτυπησω καναν εναπομειναντα τρομπετοφορο που ξεχαστηκε μετα το τελος της. :p

απλως, οπως τα βλεπω τα πραγματα (απ' εξω, μιας και δεν ανηκω σε καμια συμμαχια) αφου η ''υπερσυμμαχια'' της ενωσης αποφασισε να μαζεψει τα 7/8 των πολεων του αριζονα με το μερος της (πραγμα που το θεωρω αδικο για τους αντιπαλλους και ανουσιο για τους ιδιους) ετσι και οι ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ τους κανει αντερτοπολεμο με πολλαπλες επιθεσεις.
και τα δυο επιτρεπονται στο γουεστ, οποτε συμβιβαστειτε μ' αυτο.
 

DeletedUser3124

Guest
Συνεπως, για να υπαρχουν συμμαχιες σε καθε κοσμο, οι παιχτες τεινουν (οπως και ειναι εκ της ανθρωπινης κ κοινωνικης φυσης αλλωστε) να δημιουργουνε ομαδες και να ανηκουνε σε αυτες. Με αυτο τον τροπο, χαιρονται περνανε καλα και διασκεδαζουνε ομαδικα. Οποτε δεν βλεπω το επιχειρημα του να παιζω απλα για να παιξω, ή παιζω μονος...

Δεν είναι επιχείρημα, είναι προσωπικό γούστο και άποψη.

Εξαλλου κανεις δεν παιζει απλα για να παιξει (εκτος αν πια ειναι υπερβολικα πολυασχολος και βαριεται να παιξει κανονικα), αλλα παιζει για να εχει και μια πιθανοτητα νικης, ωστοσο αν χασει καποιος μετα απο μια καλη και εντιμη μαχη, δεν βλεπω γιατι αυτο να ειναι κακο ή να πρπ να στερειται διασκεδασης. Οπως και να εχει, παντα πρεπει οποιος παιζει, να σεβεται την κοινη γνωμη, ακομα και αν αυτη διαφερει απο την δικη του.

Προσωπικά παίζω για να παίξω. Νίκη μπορεί να σημαίνει εντελώς διαφορετικά πράγματα για τον καθένα. Και πάλι είναι θέμα γούστου. Όλες οι γνώμες είναι απόλυτα σεβαστές, αλλά το "σέβομαι μια άποψη" δε σημαίνει ότι συμφωνώ κιόλας. Απλά σέβομαι αυτόν που την εκφέρει.

Επισης ακουστηκε οτι κανεις παιζει ομορφα με μια μικρη πολη στα οχυρα και δεν χρειαζονται μεγαλες συμμαχιες. Πως μπορει αυτο να σταθει, απο την στιγμη που μια πολη χωραει 50 κατοικους ΜΑΧ ενω ενα οχυρο χωραει ΜΑΧ 120-140 ατομα? (Ασχολιαστο).

Ένα οχυρό ανήκει σε περισσοτερες από 1 πόλεις. Ακόμα και σε 3 να ανήκει, έχουμε 3x40 άτομα = 120.

Αρα πως μπορει μια πολη να ανεβει στην καταταξη (αφου ναι υπαρχει και αυτο το μεσο συγκρισης! από τους δημιουργους) αποκτωντας καποια οχυρα αν θελει να παιξει σοβαρα για την πρωτια?

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει κάποιος να εκμεταλλευτεί τις υπόλοιπες πόλεις της συμμαχίας μόνο και μόνο για να δει την πόλη του πρώτη; Δεν μου αρέσει σαν αντίληψη του παιχνιδιού, αλλά εφ' όσον δεν παραβαίνει κανονισμό δεν διαφωνώ.

Επισης, δεν βαλανε τυχαια την εισαγωγη του ορου ΣΥΜΜAΧΙΑ στο παιχνιδι, το οποιο σημαινει οτι ενθαρρυνεται η δημιουργια ομαδων σε αντιθεση με οσα προσπαθειτε να ισχυριστειτε εδω για χαρην της διαφορετικοτητας και εντυπωσιασμου.

Δεν θα σχολιάσω το τι έχουν στο μυαλό τους οι developers για το παιχνίδι. Ομολογώ ότι η δουλειά που έχουν κάνει είναι πολύ καλή. Θέλω να σου υπενθυμίσω ότι λίγο πιο πάνω ζήτησες το σεβασμό στην αντίθετη άποψη και, νομίζω, ότι οι ισχυρισμοί περί εντυπωσιασμού και διαφορετικότητας αρχίζουν να αγγίζουν το προσωπικό επίπεδο, αφού είναι χαρακτηρισμοί. Όχι, δεν θέλω να εντυπωσιάσω κανένα. Είναι απλά η γνωμη μου.

Επιπλεον ολοι ξερουμε οτι δεν ειναι δυνατο να θελουν ολοι οι παιχτες να συμμετασχουν σε μαχες οχυρων. Αυτο πρεπει να το σεβαστουμε.

Οπωσδήποτε. Μηνύματα του τύπου "όποιος δεν έρθει θα φύγει από την πόλη" βρίσκουν κι εμένα αντίθετο.

Ειχα προτεινει μια λυση παλιοτερα, η οποια δεν ειχε να κανει με μια μαχη την μερα οπως ακουστηκε πολλακις, αλλα με τοσες μαχες οσες μπορει να σηκωσει ανα μεσο ορο μια συμμαχια για να παιζουν ολοι. Ενω ειχε γινει κοινως αποδεκτη, δεν περασε τελικα, γιατι απλα ειναι δυσκολο να εφαρμοσει κανεις κανεις μη αυτοματοποιημενους κανονες σε ενα παιχνιδι οπου υπαρχουν/επιτρεπονται αυθορμητες αντιδρασεις απο μεμονωμενα ατομα. Εκει πιστευω οφειλει η πλειοψηφια να επικρατησει με τον εναν ή τον αλλο τροπο μεχρι να επελθει η αυτοματοποιημενη λυση απο τους developers.

Κατά τη γνώμη μου, είναι πολύ ασαφές το τι πάει να πει "όσες μπορεί να σηκώσει μια συμμαχία". Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν θα ασχοληθούν οι developers με αυτό ή όχι.

Την αποψη οτι ειναι καλο να γινονται 20-50 μαχες την μερα εχουμε την ξανασυζητησει και ειναι λανθασμενη, απλα επειδη ΧΑΛΑΕΙ το παιχνιδι. Και το χαλαει επειδη απλα δεν γεμιζει τελικα κανενα οχυρο με κοσμο και οι μαχες ειναι βαρετες και ανουσιες. Ιδανικα θελουμε περιπου τοσες μαχες οσες ο κοσμος που συμμετεχει ΣΤΑ ΟΧΥΡΑ ανα σερβερ και συμμαχια και σε αυτο οτι και διαφορετικο να ακουγεται, δειχνει απλη ελλειψη εμπειριας σε μαχες οχυρων.

Μέχρι τώρα το μοναδικό όριο είναι χρηματικό. Δηλαδή μόνο το αν μια πόλη έχει ή δεν έχει τα χρήματα να χτυπήσει οχυρό ή όχι. Ίσως κάποιοι το θεωρούν αντιπερισπασμό. Προσωπικά το βαριέμαι και εγώ.
 

DeletedUser5582

Guest
grilako αλλο το να παιζεις ενα διαφορετικο χαρακτηρα που ειναι απολυτο κατανοητο και δικαιωμα του καθενος και αλλο να ειναι οπως οι τουριστες που ερχονται στην ελλαδα να κανουν οτι δεν μπορουν να κανουν στην χωρα τους οι καταπιεσμενοι .Εκει το σκουπιδακι τους δεν θα το δεις στο δρομο οπως θα το πεταξουν στην ελλαδα (λεω εγω ενα παραδειγμα τωρα).Εκει ετσι και πας και το κανεις θα σου βαλουν και τις φωνες, ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ τι πρεπει να τους ανεχτουμε για αυτο η να τους βαλουμε στην θεση τους?Να εχουν και εδω ενα ομορφο τροπο και να διασκεδαζουν κι ολας?


<<Το ελληνικό φόρουμ και η ελληνική off topic κατηγορία έχει δικούς της κανόνες.

Αυτούς τους κανόνες τους έχουμε δημιουργήσει εμείς η ελληνική ομάδα διαχείρισης και δεν έχουν καμία σχέση με τους κανόνες που έχουν άλλες εκδόσεις.

Μπορεί μερικές φορές να είναι παρόμοιοι αλλά αυτό είναι απλή σύμπτωση.>>

Αυτη ειναι μια απαντηση απο ενα πρωην μελος της διαχειρησης ισχυει?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4509

Guest
Ωραια λοιπον αφου δεν εχετε κοσμο για να καλιψεται 30+ οχυρα τι τα πηρατε? Και πως απετητε να μην σας κανουν και πολλαπλες τη στιγμη που δεν εχουν μινει οχυρα και ολα τα εχεται εσεις? Και λεω εσεις γιατι πλεον οι δυο "μεγαλες" "υπερ"-συμμαχιες του κοσμου ενωθηκαν, δλδ 60+ οχυρα ειναι στην κατοχι τους! Ναι ενωθηκαν για να.. νικησουν τους κακους! (?)

Εγω οσο ημουν στην Ενωση καθε μερα υπηρχαν παραπονα οτι ο κοσμος μενει εκτως οχυρων! Για να εξηγουμε, εγω δεν εμπενα σε μαχες εκανα μονο μονομαχιες -και γι'αυτο εχω φαει πολυ κραξηδι απο αλλους δημαρχους της Ενωσης- και οποτε ειχα μπει (3-4 φορες) ειχα μπει επειδη ημουν δημαρχος, τα αλλα τα παιδια που φωναζανε δεν τα ακουγε κανεις!!!
Οσπου γυρισε ο τροχος και μετα τους παρακαλαγατε για να πανε σε μαχες... Υσχιουν αυτα? Η απαντηση, ΝΑΙ. Κοσμος ΥΠΗΡΧΕ, εσεις τους διοξατε απο τα οχυρα!!!

Να δειτε κυριοι την δυναμικοτιτα σας, ποσοι εσαστε, τοσα οχυρα να εχετε. Ειναι σαν να λες σε εναν μονομαχο οταν παει σε ενα σαλουν να μην τους χτιπαει ολους αλλα τοσους εστε, να μην πεσει ο νεκροθαφτης:dr. Δλδ αμα παρεται ολα τα οχυρα να παμε αλλου? Δλδ ναι μεν τα εχω ολα, αλλα μην χασω και κανενα! Σα το Golum: "My precious! Τα οχυρακια μου! χιχιχι:grrχεχεχεεεε!!!"

Οπως παντα να πω και κατι τελεφταιο που μου ηρθε και εχω και κατι παραπλησιο και στο profile μου εδω και καιρο.
Εσεις εκει ψηλα... καντε τα παντα να παραμηνετε εκει πανω μην χασετε τπτ, εν τελει να σας δωσουμε και εμεις απο το υστεριμα μας, γιατι εδω κατω εμεις ειμαστε losers και εσεις ησαστε οι ΠΡΩΤΟΙ! και ολοι θελουν να ειναι με τους πρωτους... γι'αυτο εχετε κοσμο...


UpDate (γιατι οσο εγραφα εγιναν post)
sou1980 σε παω!!! Tα λες καλα και σωστα! Με καλυψες σε οτι ειπες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5582

Guest
dionisi νομιζω οτι θες καταλαβαινεις και οπωσ θες το παιρνεις εγω απλα ειπα την γνωμη μου χωρις να φωναζω και να οριεμαι δεν καταλαβαινω την αγαναχτηση σου .Και δεν νομιζω οτι ειπε κανεις οτι δεν τα βγαζουμε περα.αλλα εχουν δειξει τα γεγονοτα.Αυτο που ειπα ειναι οτι δειτε το κοσμο οπως και τους αλλους κοσμους και οχι αυτος θα ειναι το παιχνιδακι καποιον για να περνανε την ωρα τους ωστε να παιζουν οπως να ναι και αλλου να ειναι κυριοι και στρατιωτες που υπακουν και που σεβονται!
βλεπω αγαναχτηση απο το ατομο σου γιατι μιλησες τωρα? μηπως εγινε κατι με εσενα και την συμαχια σου? Αρα τι θελετε να ειστε οι ξενοι τουριστες που ερχοντα να χαλασουν την Ελλαδιτσα μας?
 

DeletedUser4509

Guest
dionisi νομιζω οτι θες καταλαβαινεις και οπωσ θες το παιρνεις εγω απλα ειπα την γνωμη μου χωρις να φωναζω και να οριεμαι δεν καταλαβαινω την αγαναχτηση σου .Και δεν νομιζω οτι ειπε κανεις οτι δεν τα βγαζουμε περα.αλλα εχουν δειξει τα γεγονοτα.Αυτο που ειπα ειναι οτι δειτε το κοσμο οπως και τους αλλους κοσμους και οχι αυτος θα ειναι το παιχνιδακι καποιον για να περνανε την ωρα τους ωστε να παιζουν οπως να ναι και αλλου να ειναι κυριοι και στρατιωτες που υπακουν και που σεβονται!
βλεπω αγαναχτηση απο το ατομο σου γιατι μιλησες τωρα? μηπως εγινε κατι με εσενα και την συμαχια σου? Αρα τι θελετε να ειστε οι ξενοι τουριστες που ερχοντα να χαλασουν την Ελλαδιτσα μας?

(Δεν ειχα διαβασει τα δικα σου post.Υποτιθετε οτι απανταω κατω απο τον No Marcy... αλλα με διαφορες δουλιτσες και διακοπες το τελιωσα και το postαρα 2-3 ωρες μετα :D:D:D)

μηπως εγινε κατι με εσενα και την συμαχια σου?
Βασικα δεν εχω να φοβηθω ουτε να κρυψω κατι, εφυγα απο την Ενωση για να κανω κατι δικο μου, οπως ειπα ασχολουμε μονο με μονομαχιες και εδω και 2 μηνες ειμαι μονος μου στην δικη μου πολη.Τα οχυρα επομενος δεν ηταν δικαιολογια για εμενα μιας και επειδη ημουν δημαρχος οποτε ηθελα εμπενα... Εβλεπα μια μικρη σιψη να ερχεται και δεν μου αρεσε και πιστευω οτι εχω κανει τη σωστη κινιση την καταληλη στιγμη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή