Ερωτήσεις - Απορίες

DeletedUser6152

Guest
Εγω αυτο που βρισκω οτι πρεπει να συζητηθει ειναι ''ποσοι απο τους 150 θα ειναι ΟΝline.Αν ειναι καποιος να δηλωσει συμμετοχη και σε ολες να ειναι offline δεν εχει καμια αξια και καλυτερα να μην δηλωσει καν..Να ερθει μικροτερο επιπεδο που θα ειναι on.
edit > Γι αυτο ζηταμε 150 παιχτες το μεγιστο ωστε να αντιμετωπιστουν απο τους αρχηγους καθε ομαδας τετοια πιθανα φαινομενα. Αν καποιος ειναι συνεχεια off, δεν θα κανει καλο στην ομαδα του, ειναι απλο!

Το προβλημα δεν ειναι ποση ζωη θα εχουν οι μονομαχοι,αλλα ποση ζωη θα εχουν στρατιωτες,εργατες,τυχαδες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

cord

Ex-The West Team
Οσα εχουν ειπωθει για μονομαχιες δεν ειναι ακομη σιγουρα γιατι συζηταμε αυτη τη στιγμη με αλλες χωρες και με τους διοργανωτες για το αν θα πρεπει να επιτρεπονται οι μονομαχιες η οχι και εως τωρα το οχι υπερισχυει....
Θα ενημερωσουμε εδω οταν θα υπαρξει η τελικη αποφαση.
 

DeletedUser5285

Guest
ερωτηση για τα 3 σετ. αν δηλωσω σετ νταλτον ντικ και οπλα ναττυ κλεινουν τα σετ;ή τα οπλα και οι σελες πανε χωριστα;
επειδη και εγω οπως και πολλοι αλλοι τα οπλα τα γραφουν χωριστα.
edit > https://forum.the-west.gr/showpost.php?p=127681&postcount=3

θα μας δωθει φιλτρο αλλαγης ικανοτητων και ιδιοτητων γιατι καποιοι λογω cc δεν μπορουμε να κανουμε ρεσκιλ και να το θελουμε.
edit > Δεν θα χρειαστει reskill αφου στον νεο κοσμο θα δωθουν οι ικανοτητες / ιδιοτητες ελευθερες να τις κατανειμουν οι παιχτες οπως νομιζουν ή συμφωνα με τον σχεδιασμο της ομαδας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6152

Guest
Αν επιτρεπονται οι μονομαχιες επιλεξτε κι ενα σετ μονομαχιων ρε παιδια και αφου θα ειμαστε ΟΝ ολοι(λεω εγω τωρα:p) κανουμε ομαδικες στην χωρα με την οποια θα εχουμε την μαχη.. :lf
edit >Καλο θα ηταν να αποφυγετε να κανετε κατι τετοιο, αλλωστε οι μονομαχιες απο οτι φαινεται δεν θα επιτραπουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7103

Guest
μια τελευταια ερωτηση απο μενα..τα οπλα ιβεντ.το χρυσο οπλο.το φιδακι.την μπαλα ποδοσφαιρου.αυτα αμα τα δηλωσουμε μπορουμε να τα παρουμε μαζι?
επισης αν θελω να παρω τα σετ οπλων νατυ χωρις να θελω να παρω τα ρουχα νατυ ειναι εφικτο?

edit > Για φιδια και νικητηρια οπλα απο λοταριες δεν γνωριζουμε ακομη, (τα χρυσα επιτρεπονται) θα το ρωτησουμε και θα ενημερωσουμε.
Καθε σετ νοειται ως ενας ολοκληρωμενος εξοπλισμος. Μπορεις να επιλεξεις ενα σετ απο αυτα που διαθετεις και διαφορετικα οπλα αν θελεις ναι.
(https://forum.the-west.gr/showpost.php?p=127681&postcount=3)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5285

Guest
Εφοσον μονο η πρωτη χωρα στο τουρνουα θα παρει ο καθε παιχτης απο 100 σβολους (σιγα τα ωα) ποιο ειναι το κινητρο για να συμμετασχουμε;
Επίσης με δεδομενο οτι δε θα γινονται μαχες στον κοσμο μας οσο διαρκει το τουρνουα (νομιζω ειναι σαφες αυτο) πως θα αναπληρωσουμε το χαμενο xp και κυριως τα ομολογα των μαχών; θα μεταφερθει εμπειρια και ομολογα στον βασικο χαρακτηρα μας; (δεν διαβασα κατι τετοιο)

edit > Οι παιχτες μπορουν να συνεχιζουν να παιζουν στον κοσμο τους κανονικα, ο χαρακτηρας τους δεν μεταφερεται αλλά κλωνοποιειται.
Οσο για το κινητρο, εχουμε ηδη ζητησει την αυξηση των ανταμοιβων, διαφορετικα, παιζουμε για τη δοξα και για τη φανελα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5558

Guest
Με τους ποντους απο τους πρεμ κοσμους ???
Θα μπουν ολοι με οτι ποντους εχουν αγορασει??(οι παιχτες των πρεμ,γιατι αν ναι δεν υπαρχει θεμα συμμετοχης απο μας τους παιχτες μη πρεμ κοσμων)
edit > Εχει απαντηθει ηδη, οι χαρακτηρες κατα πασα πιθανοτητα αφου κλωνοποιηθουν, θα τους δωθουν οι ικανοτητες / ιδιοτητες αναλογα το επιπεδο τους, π.χ. χαρακτηρας επιπεδου 148 θα εχει διαθεσιμες 148 ιδιοτητες και 148 x 3 ικανοτητες να τις τοποθετησει οπως καλυτερα νομιζει ή συμφωνα με τον σχεδιασμοτης ομαδας.

Τα σετ θα ειναι με οτι κραφτ εχει κανει ο καθ ενας η απλα σετ?(δεν μπορει ενας που παιζει σε πρεμ κοσμο και βαζει τα σβολια με το τσουβαλι να μηνεχει 1 + λβλ πανω τα ρουχα απο παιχτες που παιζουν σε μη πρεμ κοσμους)
edit > Δεν καταλαβαινω την ερωτηση

Σετ σαν ναττυ κλπ δεν εχουν οπλα ή αλογοσελο ,απλα υπαρχουν οπλα με το ιδιο ονομα ή αλογο σελα με το ιδιο ονομα ,ποιο θα ειναι το σετ?:tmbl
edit > Εχει απαντηθει ηδη, https://forum.the-west.gr/showpost.php?p=127681&postcount=3
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Για τα σετ σε άλλους κόσμους λένε ότι μπορεί να γίνει μεταφορά συνολικά 30 αντικειμένων 3 / slo ανεξάρτητα αν αυτά ανήκουν σε σετ ή όχι συνολικά.t.
Επίσης ότι ο παίκτης θα μπορεί να επιλέξει εκ νέου επάγγελμα, τουτέστιν ξεκινάει από μηδενική βάση.

- Εγώ θα επανέλθω και πάλι στο σύστημα πόντων. Επειδή αυτό είναι σημαντικό και θα πρέπει να γνωρίζουμε ορισμένα πράγματα εκ των προτέρων.
Κερδισμένος Αγώνας από επιτιθέμενη ομάδα με κατάληψη σημαίας: 1
Κερδισμένος Αγώνας από επιτιθέμενη ομάδα με όλους τους αντίπαλους παίκτες λιπόθυμους: 2
Δηλαδή συμφέρει να χάσει μια ομάδα ως αμυνόμενη αφήνοντας να πάρουν οι επιτιθέμενοι την σημαία, αφού θα πάρουν +1 πόντο και
Χαμένος Αγώνας από αμυνόμενη ομάδα με χάσιμο σημαίας: 0
η αμυνόμενη ομάδα δεν χάνει πόντους, παρά να πέσουν όλοι οι αμυνόμενοι παίκτες.
Με κάθε παιχνίδι στη φάση των ομίλων οι ομάδες θα κερδίζουν πόντους ως εξής:
Κερδισμένος Αγώνας από επιτιθέμενη ομάδα με κατάληψη σημαίας: 1
Κερδισμένος Αγώνας από επιτιθέμενη ομάδα με όλους τους αντίπαλους παίκτες λιπόθυμους: 2
Κερδισμένος Αγώνας από αμυνόμενη ομάδα με όλους τους γύρους παιγμένους: 2
Χαμένος Αγώνας από αμυνόμενη ομάδα με χάσιμο σημαίας: 0
Χαμένος Αγώνας από επιτιθέμενη ομάδα με όλους τους γύρους παιγμένους: -1
Δεν γίνεται καμία αναφορά εάν οι αμυνόμενοι κερδίσουν καταφέρνοντας να λιποθυμήσουν όλους τους αντιπάλους (δύσκολο μεν, αλλά όχι ακατόρθωτο) πόσους πόντους θα πάρουν οι αμυνόμενοι και πόσους πόντους θα χάσουν οι επιτιθέμενοι.
Έγραψα παραπάνω αλλά θεωρήθηκε ότι για κάποιον λόγο έπρεπε να διαγραφεί η ανάρτηση.
Επιμένω για μια διευκρίνηση ως προς αυτό, γιατί εφόσον θα μετράνε με πόντους στους ομίλους, καλό θα ήταν να τα γνωρίζουμε αυτά. Δεν θα κάνουμε αίτηση υποστήριξης εν μέσω μάχης να μας απαντήσουν για να μάθουμε πως μας συμφέρει να χάσουμε μια μάχη. Αυτές οι ασάφειες θα πρέπει να διευκρινιστούν. edit > Θα ρωτησουμε για να ξεκαθαρισει το θεμα αυτο και θα επανελθουμε....

Επίσης μερικές ακόμη νουμπίστικες απορίες:
- Ο παίκτης που θα κλωνοποιηθεί θα παίζει ταυτόχρονα και στον κανονικό κόσμο; Γιατί: Γίνεται αναφορά για συμμετοχή στις λοταρίες. Ότι οι παίκτες θα μπορούν να λαμβάνουν μέρος στις λοταρίες. Τι θα γίνει με τα αντικείμενα που θα λαμβάνουν σε αυτές τις λοταρίες; Αφού δεν θα μπορούν να τα μεταφέρουν στον αρχικό κόσμο; Στην περίπτωση που δεν θα παίζει και στον αρχικό κόσμο ταυτόχρονα, θα χάσει αντικείμενα από εκδηλώσεις (Χριστούγεννων π.χ.)
(με κάλυψε απάντηση σε ερώτηση άλλου παίκτη)
- Προφανώς το XP που θα αποκτηθεί κατά την διάρκεια του πρωταθλήματος δεν θα μεταφερθεί και στον αρχικό κόσμο. edit > Οχι γιατι οι χαρακτηρες αυτοι θα διαγραφουν μετα το τουρνουα αφου δεν θα υπαρχει και ο κοσμος αυτος πλεον
- Οι αποστολές που θα μπορούν να κάνουν οι παίκτες θα είναι από μηδενική βάση; Ή θα συνεχίσουν με τις μη ολοκληρωμένες αποστολές; edit > Κατα πασα πιθανοτητα ναι
- Και αν τις ολοκληρώσουν στον κόσμο αυτό θα μετρήσουν και στον αρχικό κόσμο; (Για να μην χάνουμε τζάμπα χρόνο) :D edit > Οχι, γιατι προκειται για κλωνοποιηση και οχι μεταφορα χαρακτηρα
- Οι ικανότητες - ιδιότητες θα μεταφερθούν όλες; Και αυτές που έχουν αγοραστεί; edit > https://forum.the-west.gr/showpost.php?p=127719&postcount=23

Ασφαλώς είναι πολύ δύσκολο για τους διαχειριστές να δίνουν απαντήσεις για οτιδήποτε ρωτάμε, αφού κι ίδιοι δεν γνωρίζουν πολλές λεπτομέρειες, και θα πρέπει να ρωτήσουν για να μας απαντήσουν επίσημα, αλλά έχουμε χρόνο για απάντηση σε οποιαδήποτε ερώτηση.

@Andrew Stewart:
Δεν μας ενδιαφέρουν οι μεταφορές από Κ8.
Εμείς θέλουμε να πάρουμε κούπα. Εσύ περίμενε τις μεταφορές, εν μέσω διεθνούς πρωταθλήματος. :lf
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

cord

Ex-The West Team
Παρακαλουμε διαβαζετε τις επεξεργασιες με απαντησεις που δινονται ωστε να μην απανταμε την ιδια ερωτηση πολλες φορες.
Οπου δεν απανταμε σημαινει πως ειτε εχει δωθει απαντηση αλλου, ειτε περμενουμε και εμεις απαντηση, ειτε κανεις δεν ξερει να απαντησει :dd
 

DeletedUser6152

Guest
Μια προταση κανω μιας και βλεπω ποιοι δηλωνουν για το τουρνουα.
Χρονος υπαρχει.Ψαξτε να ολοκληρωσετε εστω και 1 σετ ρουχων τουλαχιστον.
Εστω και δανεικο να βρειτε κατι.
 

DeletedUser4509

Guest
Παρατηρησης:

Θα ηθελα μερικοι με υβριστικο και απολυτο τονο να ηρεμησουν, γιατι απο εμενα ή καποιο αλλο χοιριδιο-κομπλεξικο και ********* (μιας και δεν ζηταμε αλλαγη) θα ζητησουν αυριο μεθαυριο οι "συμπαικτες" μας να τους καλυψει... Οποτε η επαρση αλλου αλλιως, αν ειναι να αρχισουμε με βρησιες και τετοια Ελληνικα (εγω εχω δικαιο και ******) να πατε 40-50 στρατιωτακια εκει με 234.567.557 ζωη, να πετατε πετρες ο ενας στον αλλον και να καταργησουμε και ολες τις αλλες κλασης.

Μια συγνωμη θα ηταν μια καλη αρχη...

Επησης εφοσον θα υπαρχει ρισκιλλ νομιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα να προσαρμοστουμε στα νεα δεδομενα (μονομαχοι με 9Κ ζωη κτλ). Εξαλου εμεις απλοι στρατιωτες ειμαστε, το κρυμα ή το μπραβο και ολα τα επακολουθα θα τα αναλαβουν οι "στρατηγη."

Επομενος οποιο χοιριδιο-κομπλεξικος δεν θελει να ακολουθισει της οδηγιες του στρατηγου του καλο ειναι να μην μπει. Εγω σαν μονομαχος ζωων κανω πισω στα "πιστευω μου" και για το καλο της ομαδας και το καλο ολων θα κανω μοκο και θα κανω οτι μου πουν.

Αλλο θεμα τα σετ. Οκ να εχουμε οσοι ζωη πρεπει (θα συζητησουμε για αυτο σε ΗΡΕΜΟΥΣ τονος), αλλα τα σετ εστω θα πρεπει να ειναι διαφορετηκα. Το καθε σετ δινει κατι διαφορετηκο, ελπιζω να μην υπαρχει εμπαργκο ΚΑΙ στο τι θα φοραμε...

Και τελος να πω οτι στην τελικη 2-3 ελευθεροι σκοπευτες αναμεσα σε 150 ατομα δεν νομιζω οτι θα ειναι μια κακη ιδεα. Εγω εχω φουλ σετ Black 2ο επιπεδο, δεν λεω να εχω 1650 ζωη, να εχουν 5Κ (ως εκει) γιατι μετα χανουμε στη ζημια, οποτε παει τσαμπα το σετ.
Ερωτησεις:

-Διαβασα πιο πανω cord:
edit >Οι χαρακτηρες κατα πασα πιθανοτητα αφου κλωνοποιηθουν, θα τους δωθουν οι ικανοτητες / ιδιοτητες αναλογα το επιπεδο τους, π.χ. χαρακτηρας επιπεδου 148 θα εχει διαθεσιμες 148 ιδιοτητες και 148 x 3 ικανοτητες να τις τοποθετησει οπως καλυτερα νομιζει ή συμφωνα με τον σχεδιασμοτης ομαδας.

Δηλαδη ουτε απο αποστολες ουτε καποιες αλλες εξτρα ιδιο/ικανο θα παρουμε. Οσο lvl τοσο. Επομενος ειναι ισοι μεταξυ ισων και απο κει και περα παιζει ρολο τα σετ και οι στρατιγηκη.
edit > Αποστολες απο οσο γνωριζουμε θα μπορουν να κανουν οι παιχτες.

-Αν ανεβουμε επιπεδο σε χαρακτηρα ή σε ρουχα κανουμε edit το ποστ της δηλωσης μας. (εφοσον φυσικα δεν εχουν κλειδωσει)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ρε παιδιά όταν λέτε μονομάχους με 9κ ζωή
Πως θα γίνει αυτό με σετ Deadwood;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Καθώς σκεφτόμουνα τι να επιλέξω από την γκαρνταρόμπα μου, βρέθηκα στο παρακάτω αδιέξοδο:

Θα επιτραπούν 3 αντικείμενα για κάθε slot. Δηλαδή για την θέση του όπλου μονομαχίας 3 αντικείμενα συνολικά.
Τα σετ όμως έχουν πιστόλι και μαχαίρι. Το σετ Οκτόμπεφεστ του Loudwig για παράδειγμα έχει μαχαίρι που χρησιμοποιείται στην επίθεση και το πιστόλι που χρησιμοποιείται στην άμυνα.
Οπότε απομένει άλλο ένα όπλο μονομαχίας που θα μπορεί να επιλέξει κάποιος. Στην περίπτωση που εξέταζα σκεφτόμουν το χρυσό σετ. Και εφόσον θα μπορεί κάποιος να πάρει μόνο 3 όπλα μονομαχίας υπάρχει μόνο η επιλογή ή του σπαθιού ή του colt.
edit > Αν καποιος εχει και τα 3 οπλα πχ του σετ του Ludwig γραφει "σετ οπλων Ludwig" και λογικα θα του δωθουν και τα 3.

Συνοψίζοντας: Θα πρέπει να διευκρινιστεί, εάν θα είναι 3 τα αντικείμενα για κάθε slot όσον αφορά τα όπλα μονομαχίας, ή αν τα όπλα των σετ θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν αμφότερα ως 1 αντικείμενο (μαχαίρι και πιστόλι). Και με τα άλογα μπορεί να προκύψει παρόμοιο πρόβλημα.
Γιατί πολλοί παίκτες που σκέφτονται να χρησιμοποιήσουν όπλα μονομαχίας από περισσότερα σετ ίσως βρεθούν προ εκπλήξεων.

Φυσικά μέχρι τις τελευταίες ημέρες θα μπορεί κάποιος να διορθώσει τα αντικείμενα που θα θελήσει να πάρει μαζί του, αλλά καλό θα ήταν να γνωρίζουμε τι θα γίνει με τα όπλα.

Επίσης μπορεί να προκύψει και πρόβλημα με τα ονόματα παικτών. Υπάρχουν παίκτες που παίζουν σε ελληνικούς κόσμους και παίκτες σε ξένους κόσμους με τα ίδια ονόματα χωρίς να έχουν καμια σχέση μεταξύ τους. :D
edit > Αν υπαρξει τετοιο θεμα θα αλλαξει ονομα ενας απο τους παιχτες με μια μικρη παραλλαγη, πχ αν υπαρχουν 2 cord ο ενας θα γινει cord1 ή κατι παρομοιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7103

Guest
Παρατηρησης:

Θα ηθελα μερικοι με υβριστικο και απολυτο τονο να ηρεμησουν, γιατι απο εμενα ή καποιο αλλο χοιριδιο-κομπλεξικο και βλακα (μιας και δεν ζηταμε αλλαγη) θα ζητησουν αυριο μεθαυριο οι "συμπαικτες" μας να τους καλυψει... Οποτε η επαρση αλλου αλλιως, αν ειναι να αρχισουμε με βρησιες και τετοια Ελληνικα (εγω εχω δικαιο και γ@#$%) να πατε 40-50 στρατιωτακια εκει με 234.567.557 ζωη, να πετατε πετρες ο ενας στον αλλον και να καταργησουμε και ολες τις αλλες κλασης.

Μια συγνωμη θα ηταν μια καλη αρχη...

Επησης εφοσον θα υπαρχει ρισκιλλ νομιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα να προσαρμοστουμε στα νεα δεδομενα (μονομαχοι με 9Κ ζωη κτλ). Εξαλου εμεις απλοι στρατιωτες ειμαστε, το κρυμα ή το μπραβο και ολα τα επακολουθα θα τα αναλαβουν οι "στρατηγη."

Επομενος οποιο χοιριδιο-κομπλεξικος δεν θελει να ακολουθισει της οδηγιες του στρατηγου του καλο ειναι να μην μπει. Εγω σαν μονομαχος ζωων κανω πισω στα "πιστευω μου" και για το καλο της ομαδας και το καλο ολων θα κανω μοκο και θα κανω οτι μου πουν.

Αλλο θεμα τα σετ. Οκ να εχουμε οσοι ζωη πρεπει (θα συζητησουμε για αυτο σε ΗΡΕΜΟΥΣ τονος), αλλα τα σετ εστω θα πρεπει να ειναι διαφορετηκα. Το καθε σετ δινει κατι διαφορετηκο, ελπιζω να μην υπαρχει εμπαργκο ΚΑΙ στο τι θα φοραμε...

Και τελος να πω οτι στην τελικη 2-3 ελευθεροι σκοπευτες αναμεσα σε 150 ατομα δεν νομιζω οτι θα ειναι μια κακη ιδεα. Εγω εχω φουλ σετ Black 2ο επιπεδο, δεν λεω να εχω 1650 ζωη, να εχουν 5Κ (ως εκει) γιατι μετα χανουμε στη ζημια, οποτε παει τσαμπα το σετ.

+1..:))
 

DeletedUser4356

Guest
Σετ speed

Νομίζω ότι πρέπει να μάθουμε αρκετά σύντομα και πριν εκπνεύσει η δήλωση των παικτών με τα σετ που θέλουν να πάρουν μαζί τους, τι θα γίνει τελικά με τις μονομαχίες εκεί.

Πολύς κόσμος (εάν θα ισχύσουν οι μονομαχίες) θα πάρει κάποιο σετ speed. Αν δεν ισχύσουν τελικά θα μπορέσει ο καθένας μας να βάλει κάτι άλλο πιο χρήσιμο στα slots του!

Ας ενημερωθούμε πρώτα απ'όλα για αυτό το θέμα ώστε να καταστήσουμε σαφές το τι εξοπλισμό θα πάρουμε μαζί μας.

edit > Περιμενουμε ηδη τελικη απαντηση για το θεμα αυτο, οταν θα την εχουμε θα την αναρτησουμε εδω. Παντως μεχρι τωρα επικρατει η αποψη του να μην επιτραπουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dimitrisCh

Μέλος
Οπότε απομένει άλλο ένα όπλο μονομαχίας που θα μπορεί να επιλέξει κάποιος. Στην περίπτωση που εξέταζα σκεφτόμουν το χρυσό σετ. Και εφόσον θα μπορεί κάποιος να πάρει μόνο 3 όπλα μονομαχίας υπάρχει μόνο η επιλογή ή του σπαθιού ή του colt.
edit > Αν καποιος εχει και τα 3 οπλα πχ του σετ του Ludwig γραφει "σετ οπλων Ludwig" και λογικα θα του δωθουν και τα 3.
Χμ! Είναι επίσημο αυτό. Εγώ εξακολουθώ να έχω αμφιβολίες εάν θα ισχύσει αυτό. Γιατί οι Γερμανοί λένε συνολικά 30 αντικείμενα 3 για κάθε θέση.
Με αυτόν τον τρόπο, εάν δηλώσω όπλα από σετ θα έχω συνολικά 9 όπλα μονομαχίας. Και δεν νομίζω ότι αυτό θα ισχύσει.

Επίσης όταν λένε σετ, δεν εννοούν σετ όπως τα έχουμε μάθει στο παιχνίδι, αλλά σύνολο 10 αντικειμένων, τα οποία μπορεί να είναι κομμάτια από σετ ή μεμονωμένα αντικείμενα ρουχισμού. 1 αντικείμενο για κάθε θέση από τις 10.
Φυσικά τίποτε ακόμη δεν έχει οριστικοποιηθεί, πολλά μπορεί ν' αλλάξουν. Οψόμεθα!

edit > Ειναι πιο ευκολο για αυτους που εχουν αναλαβει να εφοδιασουν με αντικειμενα τους χαρακτηρες να εχουν 3 κωδικους αντικειμενων και να τους προσθετουν στους χαρακτηρες παρα να βλεπουν ποιος ειναι τι και αναλογα να δινουν. Αλλωστε και να εχει κανεις και τα 2 οπλα μονομαχιας πχ του Ludwig δεν εγινε και τιποτα. Σκεψου επισης οτι ολη αυτη η διαδικασια θα γινει για ολες τις χωρες και χειροκινητα οποτε πρεπει να γινει γρηγορα μια και μιλαμε για πανω απο 1000 χαρακτηρες... Πιστευω δεν θα υπαρξει προβλημα σε αυτο γιατι εχω ρωτησει την υπευθυνη με το συγκεκριμενο παραδειγμα του σετ οπλων του Ludwig και μου εδωσε το οκ να ενημερωσω τον κοσμο κατα αυτο τον τροπο.

Παρεμπιπτόντως: Ορισμένοι σπεύδουν και δηλώνουν μόνο σετ για τις μάχες. Στον άλλο κόσμο που θα πάνε, θα χρειαστούν και ρούχα για εργασίες. Γιατί εκεί θα βρεθούν άφραγκοι μπατίρηδες με 0$ και χωρίς ομόλογα, και θα χρειαστεί ν αγοράζουν ενισχύσεις από την αγορά. :lf
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4509

Guest
Επίσης όταν λένε σετ, δεν εννοούν σετ όπως τα έχουμε μάθει στο παιχνίδι, αλλά σύνολο 10 αντικειμένων, τα οποία μπορεί να είναι κομμάτια από σετ ή μεμονωμένα αντικείμενα ρουχισμού. 1 αντικείμενο για κάθε θέση από τις 10.
Φυσικά τίποτε ακόμη δεν έχει οριστικοποιηθεί, πολλά μπορεί ν' αλλάξουν. Οψόμεθα!

Παρεμπιπτόντως: Ορισμένοι σπεύδουν και δηλώνουν μόνο σετ για τις μάχες. Στον άλλο κόσμο που θα πάνε, θα χρειαστούν και ρούχα για εργασίες. Γιατί εκεί θα βρεθούν άφραγκοι μπατίρηδες με 0$ και χωρίς ομόλογα, και θα χρειαστεί ν αγοράζουν ενισχύσεις από την αγορά. :lf

Ωπα βρε παιδια αλλο 3 σετ και αλλο 3 αντικειμενα σε καθε σλοτ.
Εγω (και πανω απο το 60-70% των παικτων απ'τι ειδα) εχουμε δηλωσει 3 σετ αντικειμενων (ρουχων, οπλων, αλογοσελα). Αυτο οριζετε σετ αυτο δηλωνουμε. Νομιζω ο dimitrisCh το εθεσε πιο σωστα.
 

DeletedUser6152

Guest
Το φιδι πιανει θεση σετ ή το βαζουμε οπως τα αλογοσελα?

edit > Το φιδι μπαινει στη θεση του αλογου (edited) οποτε θα το βαλεις σε ενα απο τα 3 σετ που θα δηλωσεις (αφαιρωντας το αλογο βεβαια απο το σετ αυτο)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Chief *Kounelos*

Μέλος
Θα μπορει κανεις να ειναι εκτος πολης και αντι μονομαχιας σετ να παρει καποιας δουλειας για το κεντρο???η πρεπει να ειναι οπως και δηποτε σε πολη?Και μια απορια ακομα οταν λεμε σετ τι ακριβως ενοειται,ενα οποιοδηποτε σετ εξοπλισμου(οπως στον αυτοματισμο) η ενας εξοπλισμος με ονομα πχ σετ μπαρτ και μια διευκρινηση αν μπορειται για τα οπλα και τα αλογα μπορουν να ναι απο σπαστα σετ η πρεπει ιδια με τις ενδυσεις των σετ που θα παρουμε ?

edit > Καθε ομαδα, θα εχει την πολη της και ολοι οι παιχτες καθε ομαδας πρεπει να ειναι κατοικοι της πολης αυτης.
Καθε σετ του τουρνουα μπορει να εχει 10 αντικειμενα ακομη και απο διαφορετικα σετ, αρκει τα αντικειμενα που δηλωνει ο καθε παιχτης να τα διαθετει στα αποθεματα του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5084

Guest
Καλησπέρα. Αρχικά συγχαρητηρια για την ιδέα και την προσπαθεια υλοποίησης της.

Ορισμενες ερωτησεις...

- Premium φαντάζομαι επιτρέπεται (ίσως να επιβάλλεται κιόλας), όμως με τα capital controls υπάρχει θεμα! Πλέον οι πιστωτικές δε «παίζουν». θα λειτουργούν στο νέο server? Μήπως μπορούμε να μεταφέρουμε τα ελάχιστα εναπομείναντα σβολια από τον Ελληνικό σερβερ?
edit > Για τα capital control δεν μπορουμε να κανουμε κατι δυστυχως. Για την μεταφορα των εδω σβολων στον χαρακτηρα κλωνο του νεου κοσμου εχουμε ζητησει ενημερωση και περιμενουμε να δουμε αν κατι τετοιο ειναι εφικτο.

- Αν ενεργοποιούσα το premium της επιλογής μου στον Ελληνικό σερβερ πριν τη κλωνοποίηση, θα μου παρέχεται στον νέο σερβερ για το αντίστοιχο διάστημα? Αν όχι, ποια μέθοδο προτείνετε για αγορα premium στο νέο σερβερ?
edit > Οχι, αυτο δεν μπορει να γινει. Οι τροποι αγορας σβολων ειναι οι γνωστοι. Ο μονος διαθεσιμος στην Ελληνικη αγορα αυτη τη στιγμη ειναι μεσω τηλεφωνου και sms.

- Το επάγγελμα του χαρακτήρα που θα επιλέξουμε (για όσους έχουν περισσοτέρους από ένα) θα μεταφερθεί αυτούσιο ή θα ξεκινήσουμε από το μηδέν με επιλογή νέου επαγγέλματος και μηδέν πόντους επαγγέλματος?
edit > Δεν θα μεταφερθει κανενα επαγγελμα μια και ο χαρακτηρας δημιουργειται απο την αρχη ως κλωνος με τα στοιχεια που ζηταμε μονο στη δηλωση συμμετοχης. Κατα συνεπεια οι χαρακτηρες αυτοι ξεκονουν απο το μηδεν στα επαγγελματα.

- Ειδικά αντικείμενα όπως «καλοκαιρινό πόντσο» μεταφέρονται στο νέο σερβερ?
edit > Αν το εχει καποιος παιχτης στα αποθεματα του μπορει να το συμπεριλαβει στα αντικειμενα που επιθυμει ναι.

- Η αγορά της πόλης θα είναι ανοικτή για αγοραπωλησίες (κοινώς τράμπες) εξοπλισμού?
edit > Απο οσο γνωριζουμε ναι.


Τέλος, το κάτωθι ποστ το οποιο εχει δωθει ως απαντηση σε αρκετες ερωτησεις συμπαιχτων, ειναι ασαφές και χρηζει αμεσης βελτιωσης. Πλεον μιλαμε για 30 slots αν καταλαβα καλα το οποιο ειναι πολυ πιο σαφες.
edit > Ναι, καθε σετ μπορει να αποτελειται απο 10 αντικειμενα επιλογης του παιχτη τα οποια ομως πρεπει να διαθετει στα αποθεματα του.

Στον νεο κόσμο, μπορώ να επιλέξω να πάρω μαζι μου 3 διαφορετικά σετ ένδυσης, 3 διαφορετικά σετ όπλων, και 3 διαφορετικά σετ αλογων/σελας ??

edit > Ως σετ, νοειται το σετ που αποτελειται απο καπελο, περιλαιμιο, παντελονι, ενδυση, παπουτσια, κτλ. Αν το σετ εχει και οπλα / αλογοσελα τοτε και αυτα ναι.
Τρια συνολικα.

Αν για παραδειγμα καποιος εχει το σετ του Dick ολοκληρο εκτος του αλογου σελα, σετ το οποιο δεν εχει οπλα, μπορει να γραψει:
1. Σετ Dickwood (χωρις αλογο/σελα) και οπλα: Οχυρου - καποιο απο αυτα που εχει στα αποθεματα του, Μονομαχιας - καποιο απο αυτα που εχει στα αποθεματα του

Πρεπει σε καθε σετ να ειναι συμπληρωμενες ολες οι θεσεις αποθεματων - αν θελετε... Αν για καποιο απο τα σετ που δηλωνετε δεν εχετε ενα μονο αντικειμενο, πχ το παλτο του Dickwood, θα πρεπει να το αναφερετε και να γραφετε ποια ενδυση (απο αυτες που εχετε παντα) θελετε στη θεση του.


btw, σετ dickwood δεν υπάρχει :w
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή