Διεθνες πρωταθλημα οχυρων 2

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser7059
  • Ημερομηνία έναρξης

cord

Ex-The West Team
Τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελιδη μου...

Προς παιχτες:
Ολοι μας γνωριζαμε, απο την στιγμη της δηλωσης μας, οτι στο τουρνουα προκειται να συνεργαστουμε με ατομα τα οποια πιθανοτατα δεν γουσταρουμε. Η συνεργασια αυτη μπορει να ηταν ειτε μεταξυ παιχτη με παιχτη, ειτε μεταξυ παιχτη με ηγεσια, ειτε μεταξυ των μελων που θα απαρτιζουν την ηγεσια.
Θεωρω, οτι η λογικη αντιδραση ενος ανθρωπου που θελει να αποκαλειται ενηλικας, εχοντας στο νου του το παραπανω, αποφασιζει αν θελει να συμμετεχει σε μια τετοια ομαδα ή οχι. Πολλοι πρωτοκλασατοι παιχτες δεν δηλωσαν συμμετοχη διοτι απλα ειχαν την ωριμοτητα να κρινουν οτι δεν μπορουν να συμβιωσουν με τους παιχτες που εχουν διαφορες.

Προς διαχειριση:
Εξυπακουεται πως πρεπει να ακολουθειτε τις οδηγιες της διοργανωτριας αρχης.
Η ευλογη απορια μου ειναι η εξης: Πως γνωριζετε ποιοι παιχτες, απο αυτους που δηλωσαν για ηγεσια, οτι κατεχουν το θεμα των οχυρων?
Να με συγχωρειτε αλλα περαν του CoMa οι υπολοιποι διαχειριστες ειναι φαντασματα. Δεν γνωριζουμε τα usernames τους στο παιχνιδι (αν παιζουν κιολας). Επισης ακομα και εσυ Cord δεν εμφανιζεσαι σε μαχες εδω και καιρο.
Το "αποκορυφωμα" στην επιλογη της ηγεσιας ηταν η μη επιλογη του Αρχεγονου. Δεν χρειαζεται να εκθειασω τις γνωσεις και το μερακι του για τα οχυρα. Η μη επιλογη του ομως σημαινει δυο πραγματα. Ειτε υπαρχει δολος ειτε ασχετοσυνη.
Δεν συνηθιζω να κυνηγαω φαντασματα, επομενως αφηνω τον δολο εκτος. Μας μενει η ασχετοσυνη.
Δεν ειναι κακο να μην γνωριζεις, κακο ειναι να μην ρωτας.

I wish us good fortune in the wars to come.

Χωρις να αναφερομαι σε κανεναν ονομαστικα ή προσωπικα, επιτρεψτε μας να γνωριζουμε καλυτερα απο ολους και αλλα πραγματα οπως τη συμπεριφορα καποιων παιχτων που οπως αναφεραμε ηδη και αυτο το κριτιριο θα επαιζε ρολο στις επιλογες μας.
Την περασμενη φορα ειχαμε πολλους γνωστες των οχυρων που τρωγονταν μεταξυ τους. Αυτη τη φορα και αφου μας δοθηκε η οδηγια απο τους διοργανωτες σκεφτηκαμε να ορισουμε καποιους πολυ καλους γνωστες αλλά και καποιους οχι και τοσο γνωστες (τοπο στα νιατα). Ισως ειναι καλυτερα να εχουμε λιγοτερους γνωστες που να συνεννοουνται μεταξυ τους, παρα πολλους που να τρωγονται μεταξυ τους.
Αν ουτε αυτη η αποφαση δεν ειναι καλυτερη τοτε δυστυχως δεν υπαρχει σωτηρια ετσι οπως το βλεπω εγω μια και καποιοι ειναι αδυνατο να συνεννοηθουν μεταξυ τους.
Αλλωστε και στο παιχνιδι στα chat και στο forum καπου εχω γραψει οτι καλο ειναι να οργανωθειτε και για οτι χρειαστειτε εδω ειμαστε. Δεν ειδα κανεναν απο τους παιχτες που παιζουν και ξερουν τα οχυρα καλυτερα απο ολους, οταν αναρτησαμε τους υποψηφιους αρχηγους να μου πει, ελα δω, απο οσους εχουν δηλωσει δες αυτον και αυτον και τον αλλον, ειναι καλοι. Οποτε το δεν ηξερες δεν ρωταγες δεν ισχυει. Δεν μπορουσαμε να ρωταμε στο forum ουτε και να ψαχνουμε εναν εναν παιχτες. Αυτο ηταν αδυνατον να γινει δυστυχως, δεν υπηρχε και ο χρονος αλλωστε για κατι τετοιο. Ουτε ισχυριστηκε κανεις οτι εμεις ειμαστε αυθεντιες στα οχυρα. Εμεις γνωριζαμε καποιους παιχτες που ειναι καλοι στις μαχες οχυρων.
Καποιους δεν τους επλεξαμε οχι γιατι δεν ειναι καλοι αλλα γιατι επρεπε να ακολουθησουμε το σκεπτικο που εξηγησα παραπανω. Δεν αρεσει σε ολους αυτο, ειναι λογικο, αλλα οπως ανεφερα και σε προηγουμενη αναρτηση, η επιλογη που καναμε ηταν τυπικη. Μπορουσαν και μπορουν ακομη οι επιλεγμενοι αρχηγοι ατυπα να προσθεσουν και αλλους που νομιζουν οτι μπορουν να βοηθησουν, αλλωστε οι αρχηγοι ειναι μονο στα χαρτια, δεν θα παρουν κατι παραπανω. Αλλά σας πιανει η θαλασσα με το παραμικρο και δεν σκεφτεστε ή δεν διαβαζετε πριν ενεργησετε μου φαινεται.
Μιλαμε γενικα και εξηγουμε το σκεπτικο της επιλογης μας αν και δεν ειμαστε υποχρεωμενοι απο τους διοργανωτες και την εταιρεια.
Αυτα τα ολιγα.
 

cord

Ex-The West Team
Να σημειωσω επισης πως ειναι κατα 99% πιθανο οσοι εχετε βαλει ονομα με Ελληνικους χαρακτηρες να το δειτε με Αγγλικους, π.χ. απο ΜΠΑΜΙΑΣ σε MPAMIAS, απο Κωτσος97 σε Kotsos97 κτλ. γιατι οι διοργανωτες αντιμετωπιζουν μια δυσκολια με την κωδικοποιηση χαρακτηρων.
Οπως και να εχει ομως, θα λαβετε e-mail με ολα τα στοιχεια της συνδεσης σας.
 

DeletedUser735

Guest
Η απαντηση σου με εχει καλυψει μερικως, ιδιαιτερα στο επιπεδο οτι βασικος γνωμονας δεν ηταν να ενταχθουν μονο οι καλυτεροι.

Παρολα αυτα επιτρεψε μου να πω οτι σε ορισμενα σημεια φασκεις και αντιφασκεις. Πως ειναι δυνατον να εχουν ληφθει υποψιν οι συμπεριφορες οταν 3 στους 10 αρχηγους δεν λενε ουτε καλημερα? Πως θα κατσουν αυτοι ωρες ολοκληρες, ολοι μαζι, να παρουν κοινες αποφασεις?

Στο σημειο που αναφερεις οτι επρεπε εμεις οι παιχτες να στειλουμε τις προτασεις μας για τους αρχηγους, μιλαμε για το απολυτο unfair. Ειναι διαφορετικο να ζητησει, σε προσωπικο επιπεδο, η διαχειριση την αποψη καποιων ενεργων παιχτων και διαφορετικο να ορισω εγω τον εαυτο μου manager και να δωσω "χαρτακι" με τις επιλογες μου.

Απο πλευρας μου σταματω εδω αυτον τον διαλογο καθως δεν χρειαζεται να μακρηγορουμε για ενα θεμα που δεν υπαρχει συγκλιση αποψεων.
 

cord

Ex-The West Team
Δεν συμφωνω με το "3 στους 10 αρχηγους δεν λενε ουτε καλημερα". Τι θα πει αυτο και τι εχει να κανει?
Οι παικτες δηλωσαν για αρχηγοι και οι περισσοτεροι ειναι γνωστοι σε ολους και αριστοι γνωστες των οχυρων.
Οι πιο εμπειροι θεωρω οτι θα δωσουν τις κατευθυντηριες γραμμες και θα συνεννοηθουν ολοι μαζι για το τι πρεπει και τι μπορει να κανει ο καθενας. Μεσα στις επιλογες μας υπαρχουν αριστοι συντονιστες.

Δεν υπαρχει unfair. Ειπα οτι αυτο που λες δεν μπορουσε να γινει. Αναρτησαμε τα ονοματα των αρχηγων. Δεν ειναι δυνατον να πουμε "πειτε μας την αποψη σας" γιατι τοτε θα γινοταν "μυλος". Ουτε γινεται να ψαχνουμε εμεις να βρισκουμε εναν εναν τους παικτες, εστω και τους οποιους ενεργους, να καταλαβαινουμε λιγο... το βλεπεις μαλλον εντελως διαφορετικα απο οτι εμεις.

Αυτα.
 

DeletedUser6257

Guest
βγαλτε και μενα,πιστευα οτι δεν θα ημασταν 150 ατομα,ας παιξει αλλος πιο ενεργος
 

tsili7

Νέο Μέλος
Χωρις να αναφερομαι σε κανεναν ονομαστικα ή προσωπικα, επιτρεψτε μας να γνωριζουμε καλυτερα απο ολους και αλλα πραγματα οπως τη συμπεριφορα καποιων παιχτων που οπως αναφεραμε ηδη και αυτο το κριτιριο θα επαιζε ρολο στις επιλογες μας.
Την περασμενη φορα ειχαμε πολλους γνωστες των οχυρων που τρωγονταν μεταξυ τους. Αυτη τη φορα και αφου μας δοθηκε η οδηγια απο τους διοργανωτες σκεφτηκαμε να ορισουμε καποιους πολυ καλους γνωστες αλλά και καποιους οχι και τοσο γνωστες (τοπο στα νιατα). Ισως ειναι καλυτερα να εχουμε λιγοτερους γνωστες που να συνεννοουνται μεταξυ τους, παρα πολλους που να τρωγονται μεταξυ τους.
Αν ουτε αυτη η αποφαση δεν ειναι καλυτερη τοτε δυστυχως δεν υπαρχει σωτηρια ετσι οπως το βλεπω εγω μια και καποιοι ειναι αδυνατο να συνεννοηθουν μεταξυ τους.
Αλλωστε και στο παιχνιδι στα chat και στο forum καπου εχω γραψει οτι καλο ειναι να οργανωθειτε και για οτι χρειαστειτε εδω ειμαστε. Δεν ειδα κανεναν απο τους παιχτες που παιζουν και ξερουν τα οχυρα καλυτερα απο ολους, οταν αναρτησαμε τους υποψηφιους αρχηγους να μου πει, ελα δω, απο οσους εχουν δηλωσει δες αυτον και αυτον και τον αλλον, ειναι καλοι. Οποτε το δεν ηξερες δεν ρωταγες δεν ισχυει. Δεν μπορουσαμε να ρωταμε στο forum ουτε και να ψαχνουμε εναν εναν παιχτες. Αυτο ηταν αδυνατον να γινει δυστυχως, δεν υπηρχε και ο χρονος αλλωστε για κατι τετοιο. Ουτε ισχυριστηκε κανεις οτι εμεις ειμαστε αυθεντιες στα οχυρα. Εμεις γνωριζαμε καποιους παιχτες που ειναι καλοι στις μαχες οχυρων.
Καποιους δεν τους επλεξαμε οχι γιατι δεν ειναι καλοι αλλα γιατι επρεπε να ακολουθησουμε το σκεπτικο που εξηγησα παραπανω. Δεν αρεσει σε ολους αυτο, ειναι λογικο, αλλα οπως ανεφερα και σε προηγουμενη αναρτηση, η επιλογη που καναμε ηταν τυπικη. Μπορουσαν και μπορουν ακομη οι επιλεγμενοι αρχηγοι ατυπα να προσθεσουν και αλλους που νομιζουν οτι μπορουν να βοηθησουν, αλλωστε οι αρχηγοι ειναι μονο στα χαρτια, δεν θα παρουν κατι παραπανω. Αλλά σας πιανει η θαλασσα με το παραμικρο και δεν σκεφτεστε ή δεν διαβαζετε πριν ενεργησετε μου φαινεται.
Μιλαμε γενικα και εξηγουμε το σκεπτικο της επιλογης μας αν και δεν ειμαστε υποχρεωμενοι απο τους διοργανωτες και την εταιρεια.
Αυτα τα ολιγα.

το θεμα ειναι οτι ειμαστε οι μοναδικη χωρα που δεν επελεξε με ψηφοφορια ποιον θελουμε για αρχηγο.μονο στο ελληνικο west αυτα.
 

cord

Ex-The West Team
το θεμα ειναι οτι ειμαστε οι μοναδικη χωρα που δεν επελεξε με ψηφοφορια ποιον θελουμε για αρχηγο.μονο στο ελληνικο west αυτα.
Το ειπαμε ηδη, αλλα ειτε αδυνατεις να το καταλαβεις ειτε απλα θελεις να προκαλεις και να δοκιμαζεις την υπομονη μας.
Η οδηγια που λαβαμε απο την εταιρεια καθως και η ανακοινωση η οποια ειναι ιδια για ολες τις χωρες αναφερει οτι ο coma καθε χωρας θα επιλεξει τους αρχηγους. Αν εχεις προβλημα με αυτο να στειλεις τη διαμαρτυρια σου στην εταιρεια απευθειας και να σταματησεις να λες αερολογιες οτι αυτα γινονται μονο στο Ελληνικο west. Αν σε αλλες χωρες γινεται ψηφοφορια αυτο γινεται παρα την οδηγια που εχει δοθει και δεν ειμαστε εμεις υπευθυνοι για αυτο. Οπως ειπα και πριν και εγω θα προτιμουσα να υπηρχε ψηφοφορια, αλλά δεν διαβαζεις τι γραφουμε, απλα αντιδρας ετσι για την αντιδραση, κατοπιν εορτης και εφοσον επελεξες να αποχωρησεις.
Αρχιζω και κουραζομαι με τη σταση σου γι αυτο προσεξε και ηρεμησε λιγο γιατι οταν κουραζομαι κατα αυτο τον τροπο, στελνω τον αλλον για ξεκουραση !
 

tsili7

Νέο Μέλος
Το ειπαμε ηδη, αλλα ειτε αδυνατεις να το καταλαβεις ειτε απλα θελεις να προκαλεις και να δοκιμαζεις την υπομονη μας.
Η οδηγια που λαβαμε απο την εταιρεια καθως και η ανακοινωση η οποια ειναι ιδια για ολες τις χωρες αναφερει οτι ο coma καθε χωρας θα επιλεξει τους αρχηγους. Αν εχεις προβλημα με αυτο να στειλεις τη διαμαρτυρια σου στην εταιρεια απευθειας και να σταματησεις να λες αερολογιες οτι αυτα γινονται μονο στο Ελληνικο west. Αν σε αλλες χωρες γινεται ψηφοφορια αυτο γινεται παρα την οδηγια που εχει δοθει και δεν ειμαστε εμεις υπευθυνοι για αυτο. Οπως ειπα και πριν και εγω θα προτιμουσα να υπηρχε ψηφοφορια, αλλά δεν διαβαζεις τι γραφουμε, απλα αντιδρας ετσι για την αντιδραση, κατοπιν εορτης και εφοσον επελεξες να αποχωρησεις.
Αρχιζω και κουραζομαι με τη σταση σου γι αυτο προσεξε και ηρεμησε λιγο γιατι οταν κουραζομαι κατα αυτο τον τροπο, στελνω τον αλλον για ξεκουραση !



με λιγα λογια με απειλης οτι θα μου ριξεις μπαν ετσι καταλαβαινω συμφωνα με αυτα που λες.εγω αερολογιες δεν ειπα στο βετα ρωτησα.
το οτι επελεξα να αποχωρισω ειναι επιλογη μου. και αλλη στα χωσανε ποιο πανω και ουτε το ποστ τους διεγραψες οπως εκανες σε εμενα ουτε τους απαντησες οπως απαντησες σε εμενα....
καλημερα και σταματαω εδω.
 

cord

Ex-The West Team
με λιγα λογια με απειλης οτι θα μου ριξεις μπαν ετσι καταλαβαινω συμφωνα με αυτα που λες.εγω αερολογιες δεν ειπα στο βετα ρωτησα.
το οτι επελεξα να αποχωρισω ειναι επιλογη μου. και αλλη στα χωσανε ποιο πανω και ουτε το ποστ τους διεγραψες οπως εκανες σε εμενα ουτε τους απαντησες οπως απαντησες σε εμενα....
καλημερα και σταματαω εδω.
Σε απειλω μια και δεν καταλαβαινεις αλλιως ναι. Ο beta ειναι κοσμος δοκιμων. Μπες σε καποιο forum αλλης χωρας να διαπιστωσεις αν εχει γινει αυτο που λες πρωτα. Αλλο τα χωνω και αλλο προκαλω, προσπαθησε να καταλαβεις τη διαφορα.
Επισης, καλημερα.
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Βρε παιδιά κάθεστε και κάνετε 3 σελίδες τέτοια posts, για τον λόγο που η Διαχείριση του Παιχνιδιού που παίζουμε επέλεξε 10 από τα 14 παιδιά που στείλανε αίτηση για αρχηγοί. Είναι λογικά πράγματα αυτά; Ηρεμήστε λίγο, σας παρακαλώ! Σε άλλες χώρες που κοίταξα σε μερικά φόρουμ τους, οι παίκτες δίνουν ιδέες όλοι μαζί, κάποιοι από αυτούς γράφοντας λένε "υπολογίστε και εμένα σε αυτό, είναι πολύ καλή ιδέα, μου άρεσε πολύ" και εμείς καθόμαστε και τσακωνόμαστε για τέτοια θέματα... Και πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να έκανε κάποιος σε κάποιον μέσα από τις οθόνες των υπολογιστών μας για να μισείτε έτσι ο ένας τον άλλο!
 

cord

Ex-The West Team
Ολοι οι αρχηγοι να επικοινωνησουν με τον Anthraxos για να συνεννοηθουν.
Ειτε μεσω του forum με μηνυμα ειτε μεσω skype (Anthraxos η με το email nikolas1905@windowslive.com)

Μετα απο συζητησεις που ειχαμε και με αλλες χωρες αλλα και με τους διοργανωτες, σκεφτηκαμε οτι θα ηταν καλυτερα να ορισουμε 1-2 αρχηγους και οι υπολοιποι να ειναι υπαρχηγοι (οπως εχουν κανει και αλλες χωρες) για να παιρνουν λιγοτεροι τις αποφασεις και να λειτουργησει πιο καλα το ολο εγχειρημα.

Επισης, σκεφτομαστε να μειωσουμε και τον αριθμο των 10 ακομη και να επανεξετασουμε το ποιοι ειναι πιο καταλληλοι για την ομαδα αυτη, για τον ιδιο λογο. Το οτι ορισαμε 10 εμεις, δεν λεει κατι, αν μπορει να γινει κατι καλυτερο γιατι οχι?
Αν καποιος σκεφτεται κατι καλυτερο ας το πει εδω να δουμε τι ιδεες υπαρχουν...

Ευχαριστουμε.
 

DeletedUser6533

Guest
Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να τους μειώσετε και να τους κάνετε 1 και καλό. Όσο περισσότεροι μαζεύονται τόσο χειρότερη και πιο δυσκολη γίνεται η συννενόηση. Ας βγει ένας αρχηγός, που καλό θα ήταν να έβγαινε με ψηφοφορία, και ας διαλέξει μετά αυτός αλλά 5-6 άτομα με τα οποία είναι βέβαιος ότι μπορεί να συννενοηθει και πιστεύει ότι θα βοηθήσουν στην όλη οργάνωση και διαδικασία.
Ακόμα θα παρακαλούσα τους παίκτες που αποχώρησαν για χαζούς λόγους, γιατί το δεν μπήκα στην ηγεσία ή δεν μπήκε ο φίλος μου στην ηγεσία είναι χαζός λόγος, να ακυρώσουν τα αιτήματα τους και να μην χαλάνε το όλο κλήμα για τέτοιους λόγους.
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Παιδια θα ηθελα οσοι αποχωρησατε για 2η φορα το γραφω..να το ξανασκεφτειτε..οπως ειπε και ο cord ειναι αρχηγοι που επιλεχθηκαν ειναι τυπικοι..ολα μπορουν να αλλαξουν..λιγες ωρες εμειναν για να κλεισει η λιστα με τους παιχτες !
 

DeletedUser7252

Guest
Εγω δεν αποχωρο με τιποτα,και 10 ατομα να μηνεται και να μην λεμε καλημερα,εκει στο τουρνουα θα πεξουμε μαζι ενωμενη δυνατη,μετα στους ελληνικους σερβερ δεν ξανα λεμε καλημερα.
Ξεκολατε να κανουμε καμια μαχουλα καλη να τους σκισουμε και αφηστε την μιζερια στην ακρη μια φορα.

Φιλακια ο θειος ο Τεο!!
 

remington-13-

Μέλος
Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να τους μειώσετε και να τους κάνετε 1 και καλό. Όσο περισσότεροι μαζεύονται τόσο χειρότερη και πιο δυσκολη γίνεται η συννενόηση. Ας βγει ένας αρχηγός, που καλό θα ήταν να έβγαινε με ψηφοφορία, και ας διαλέξει μετά αυτός αλλά 5-6 άτομα με τα οποία είναι βέβαιος ότι μπορεί να συννενοηθει και πιστεύει ότι θα βοηθήσουν στην όλη οργάνωση και διαδικασία.
Ακόμα θα παρακαλούσα τους παίκτες που αποχώρησαν για χαζούς λόγους, γιατί το δεν μπήκα στην ηγεσία ή δεν μπήκε ο φίλος μου στην ηγεσία είναι χαζός λόγος, να ακυρώσουν τα αιτήματα τους και να μην χαλάνε το όλο κλήμα για τέτοιους λόγους.
συμφωνώ απολυτα με το βα γινει επιλογη απο ολους ενας αρχηγος και να κανονισει αυτος τα ατομα που θελει διπλα του!!!βέβαια πρεπει να αφησουν ολοι της διαφορες μεταξυ τους και να παμε μια γροθιά να το κανουμε σωστα γιατι μπορουμε!!!
 

cord

Ex-The West Team
Επιλογη απο ολους δυστυχως δεν προλαβαινει να γινει γιατι σημερα πρεπει να στειλουμε τις λιστες.
Το 1-2 αρχηγοι εμενα με βρισκει συμφωνο και οσοι υπολοιποι, υπαρχηγοι.
 

DeletedUser7308

Guest
Καλησπέρα
θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω.

edit (cord) > οχι πολιτικα σχολια, ευχαριστουμε
 

-X-

Νέο Μέλος
Καλησπέρα
θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω..αν ήθελα απολυταρχικό καθεστώς θα πήγαινα στην Βόρεια Κορέα..

Λοίπον Στράτο:
*(Καλώς ήρθες στον δημοκρατικό μας ναό,στο λαμπρό μας κράτος.)

edit (cord) > οχι πολιτικα σχολια, ευχαριστουμε
 

DeletedUser6533

Guest
Καλησπέρα
θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω..αν ήθελα απολυταρχικό καθεστώς θα πήγαινα στην Βόρεια Κορέα..
Γιαυτο μενεις στην ελλαδα που λειτουργουν ολα δημοκρατικα και τιποτα δεν γινεται σωστα. Αλλα αυτο ειναι ασχετο θεμα. Οσο περισσοτεροι ανακατευονται τοσο πιο δυσκολα γινονται τα πραγματα. Ενας ειναι ο αρχηγος/συντονιστης/οργανοτης και μοιραζει ρολους ωστε να μην υπαρχουν πολλες διαφωνειες και μαλωματα.

edit (cord) > οχι πολιτικα σχολια, ευχαριστουμε
 
Κορυφή